Jubileumboek over 40 jaar Spieringshoek St Liduinalyceum Sg Spieringshoek 1956 v/d VALK ELECTRONICS Caat Le Bureau inzenden voor de Heffie? MaasposT KORT Groenvoorziening maakt bomen klaar voor winter MaasposT VoorHchiing door de politie Schiedam en bureau Halt ZONDAG 15 DECEMBER Koffieconcert HefFie-actueel De SchakeL BOUMAIM 'j t'MjPjjSi HOEKSCHE WAARD SCHIEDAM - De kinderen van groep 7 en 8 van basis- school De Regenboog kre- gen maandagochtend 9 de cember voorlichting over vuurwerk. Met de uitreiking van het boekje Danger Zone aan het eind van de ochtend, werd het startschot gegeven van de voorlichtingscam- pagne. De komende weken zal op alle basisscholen in groepen 7 en 8, en op alle scholen voor voortgezet on- derwijs in klassen 1 en 2 door politiemensen of me- dewerkers van bureau Halt voorlichting gegeven. wor den over de gevaren van vuurwerk. Controle IBS HHH SCHIEDAM - Een gebouw tussen Poldervaart en Van der Brugghenlaan. Voor ve- len is s.g. Spieringshoek niet meer dan dat. Anderen brach- ten er hun middelbare schooltijd door en kijken er daardoor met heel andere ogen tegenaan. Bekenden en minder bekenden met de school voor gymnasium, atheneum en havo, kunnen sinds kort alles over het wel en wee ervan lezen in het boek 'St. Liduinalyceum s.g. Spieringshoek 1959-1996'. Het 128 pagina's tellende werk verscheen ter gelegen- heid van het veertig jubileum van de school. SCHIEDAM - Twee artiesten uit de band Jugglers Clowns zullen donderdag 12 december voor de muziek zorgen in de veertiende Oorsmeer. Ervaring hebben ze opgedaan als leden van de bands Vicar Smiley, Bos Drag en Fragment. Ge'tnspi- reerd door artiesten als John Hiatt, Elvis Costello en Randy Newman, spelen Ron en Arno in hoofdzaak covers, gelardeerd met eigen werkstukjes. De avond gaat om 22.00 uur van start in Podium Cafe, Lange Haven 28 in Schiedam. De toegang is gratis. Kerstconcert Oudejaarsbal Benefietconcert Kerstdiner Harmonia Rommelmarkt Nieuwland Thurlede Inloopconcert Kerstconcerten Kerstsamenzang Geneeskundige yoga 1AIM. TO B G3 B O Inkoop - verkoop - reparatie - audio video KTV Gratis prijsopgave met garantie Gratis Ericsson GSM telefoon Tevens alle telecom accessoires zeer voordelig Witgoed onderdelen 27 MC apparatuur Alan Midland Aanbieding Leren tasje 29.95 Broersveld 91, Schiedam. Tel.: 010-4737208 f^BERTEL Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Woensdag 11 december 1996 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 SCHIEDAM Het eerste Schiedamse Mandolineorkest (ONI) geeft zondag 15 december een koffieconcert in Kerstsfeer in het Stedelijk Museum. Werken van Corelli, Handel, Gruber en Mendelssohn-Bartholdy zullen ten gehore worden gebracht. Aanvang is 11.30 uur en toegang gratis. Le Bureau Dat spreekt voor zich! Het liefst zetten we alle drie de Heffies in de kast. Landelijk kennen we natuurlijk meerdere prijzen op het gebied van commu- lcatie. Maar dankzij het bestaan van de Rotterdamse Heffie worden regionale reclamemakers extra gestimuleerd om iedere keer weer goed werk te leveren. Werk dat ruimschoots voldoet aan de eisen' en de verwachtingen van de opdrachtgever. Werk waar ook collega-reclamemakers hun waardering over uitspreken. Da's mooi. Maar nog mooier zijn misschien wel de Publieks Heffie en de Radio Heffie. Want bij deze prijzen wordt het waarde-oordeel "goed" bepaald door de consu- ment voor wie het uiteindelijk toch allemaal bedoeld is. En die consument blijkt er toch altijd weer anders, in ieder geval buitengewoon nuchter, over te denken. Doe mee! Zend in en verhef het Nieuw Rotterdams Reclamepeil! DE HEFFIE Rec1 amevakpr i j s onder auspicien van Rotterdams Dagblad bv MaasstaD weekbladen KANTOOR: Bijl 19a Postbus 1376 3260 AJ Oud-Beijerland Telefoon 0186-622124 Telefax 0186-621772 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: D. van Leenen Telefoon 0186-622124 VERTEGENWOORDIGERS: J. Bravenboer H. Theeuwkens Telefoon 0186-622124 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot woensdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot dinsdag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 0186-622124 Telefax: 0186-621772 Eindredaktie: Persbureau S. Romeijn-Hedmann Prive 0180-612571 Chef-redakteur: Harry Mulder Telefoon 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen FOX fotografie Postbus 5061 3008 AB Rotterdam tel. 0186-619532 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Kinderen van Regenboog krijgen les over vuurwerk Agent Kok Wolthuis bezoekt de Regenboog een paar keer per jaar om voorlichting te geven over di verse onderwerpen. De kinderen kennen hem inmiddels. Hij gaf vorig jaar ook voorlichting over de gevaren van vuurwerk aan kinderen van De Regenboog, maar om het gewenste effect te bereiken kunnen volgens Wolt huis de kinderen niet vaak genoeg gewezen worden op de gevaren. De agent vertelde het een en an- der over vuurwerk in het alge- meen, waar het vandaan komt, de samenstelling, de soorten vuur werk en de gelegenheden tijdens welke vuurwerk afgestoken wordt. Door het een en ander te vertellen over de samenstelling, kan Wolthuis ook duidelijk ma- ken wat vuurwerk onveilig kan maken. Om er voor te zorgen dat in Nederland alleen veilig vuur werk verkocht wordt, vindt er in Nederland een strenge controle plaats. De Keuringsdienst van Waren controleert onder andere de sa menstelling van vuurwerk, het gedrag en het geluid en kijkt of er een Nederlandse gebruiksaanwij- zing bijzit. Vuurwerk dat goedge- keurd is door de Keuringsdienst van Waren, legaal vuurwerk, mag dit jaar op zaterdag 28, maandag x - Agent Kok Wolthuis doceert over de gevaren van vuurwerk die, hij hier probeert duidelijk te maken met een vuurpijl die vervaarlijk veel wegheeft van een stuk anti-tankgeschut. 30 en dinsdag 31 december ver kocht worden door winkeliers die een vergunning hebben. Kinde ren jonger dan 16 jaar mogen geen vuurwerk kopen. Het afste- ken van vuurwerk mag op 31 de cember vanaf 10.00 uur tot 2.00 's nachts. Het afsteken van vuur werk buiten deze toegestane 16 uur is strafbaar. Het is ook straf- baar om illegaal vuurwerk in be- zit te hebben en om andere men- sen in gevaar te brengen door on veilig om te gaan met vuurwerk. Nederland is het land met het strengste vuurwerkbeleid. Door strenge regelgeving en het geven van voorlichting hoopt de rege- ring de overlast en het aantal on- gelukken te beperken. De inzet van de politie met betrekking tot het opspeuren van illegaal vuur- werkbezit en van niet erkende verkooppunten is ook erg belang- rijk. Dit weekeinde werden in Schiedam-Noord twee kinderen betrapt op illegaal vuurwerk be- zit. Zij kregen een proces-ver- baal, en gaan naar Halt (Het AL- Ternatief). Kinderen jonger dan 16 jaar moeten als alternatieve straf een dagdeel werken en krij gen een boete van 75 gulden, kin deren vanaf 16 jaar moeten twee dagdelen werken en krijgen een boete van 250 gulden. Als de kin deren zich houden aan de afspra- ken die met Halt zijn gemaakt, wordt hun naam niet geregis- treerd in de computer van Justitie. Vorig jaar kregen 11 kinderen uit Schiedam door Halt een alterna tieve straf opgelegd in verband met een overtreding met vuur werk. Volgens Gerda Snelders van Halt Rijnmond is dit aantal laag in vergelijking met Vlaardin- gen bijvoorbeeld. Het lik op stuk beleid geldt trouwens niet alleen voor kinderen die een overtreding begaan met vuurwerk, maar ook voor degenen die vuurwerk ille gaal verkopen of zich niet aan de regels houden. Aan de grenzen wordt scherper gecontroleerd, en als er sprake van een overtreding blijkt te zijn, streeft Justitie ernaar het proces-verbaal zo snel moge- lijk in behandeling te nemen. Op lokaal niveau worden de ver kooppunten door de plaatselijkfe korpsen streng gecontroleerd. De politie controleert de hoeveelheid vuurwerk die een winkel in huis heeft, of het volgens de regels op- geslagen is en of het om legaal vuurwerk gaat. De boetes voor overtredingen met vuurwerk kun nen snel oplopen tot duizenden guldens. Als iemand vanuit zijn kofferbak vuurwerk verkoopt zo- als vorig jaar in Schiedam-Noord gebeurde, krijgt deze overtreder te maken met een straf in verband met het illegaal verkopen, maar ook met een straf voor vervoer van gevaarlijke stoffen. Vuur werk is en blijft namelijk gevaar- lijk, dat blijkt nog steeds uit het aantal ongelukken dat rond oud en nieuw gebeurd. Maar het gaat mensen als Wolthuis van de poli tie Schiedam en Snelders van Halt niet alleen om het beperken van het aantal ongelukken, maar ook om het beperken van de over- last. Wolthuis is tevreden omdat het aantal klachten dat op het bu reau binnenkomt afneemt, Snel ders hoeft steeds minder jongeren aan het werk te zetten en hoort van veel mensen dat ze het de laatste jaren in de weken de jaar- wisseling stiller vinden op straat, ANITA BEIJER Dat het onderwijs flink verandert in veertig jaar wordt tijdens het le zen van het boekje haarfijn duide lijk gemaakt. Het afleggen van toe- latingsexamens en volgen van les op de zaterdag zijn dingen die de leerling van nu toch wel heel vreemd voorkomen. Toch waren ook dit dingen die bij het toenmali- ge St. Liduinalyceum de gewoon- ste zaak van de wereld waren. Tot ver in de jaren zeventig. En dus ko- men ze voor in het overzicht. Ze verschijnen naast de nouveautes van de laatste jaren. De introductie van een vak als verzorging of tech- niek en de veranderingen in een vak als biologie. Ook de verschil- lende spiektechnieken, door elke (oud-)leerling toch tenminste een keer geprobeerd, worden door oud-leerling Martijn van der Steen uit de doeken gedaan. Scholengemeenschap Spierings hoek is vanzelfsprekend niet altijd gevestigd geweest in het imposan- te gebouw zoals dat er nu staat. Het jubileumboek laat nog eenmaal het krantenartikel zien dat verslag doet van het slaan van de eerste paal in 1967. Het Rotterdamsch Nieuws- blad spreekt in de uitgave van 6 december 1967 over een wel zeer modern scholencomplex dat ge- SCHIEDAM - De Vrienden van het Stedelijk Museum organiseren het traditionele kerstconcert in de aula van het museum. Op zaterdag 14 december geven de organist Frank Jan van Wingerden en het Vrouwenkoor 'Femina Cantantes' iets van hun kunnen ten beste. Het programma bestaat onder andere uit Christmas Carols. Tevens is er gelegenheid tot samenzang. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis met een entreebe- wijs van het museum. bouwd zal worden. Het meest op- merkelijk wordt een sterrenwacht gevonden die zal worden geplaatst op het dak van de vierde etage. De ze is er, net als het beoogde sport- veld, nooit gekomen. Toch had ook het oude gebouw, met al zijn gebreken, wel wat. De wieg van het katholiek lyceum bestond uit een houten noodbouw dat oor- spronkelijk slechts uit vier lokalen bestond. Later werd dit uitgebreid tot een vijf verdiepingen hoog ge bouw. Om de meisjes tijdens de bouw van het nieuwe complex niet te veel af te leiden werden er voor de ramen in het houten noodge- bouw gordijntjes gehangen, zo blijkt uit een schoolgids van 1968. Zo kon teveel afleiding door zin- gende bouwvakkers tenminste een beetje worden voorkomen. Oud-leerlingen die ooit les hadden in de houten gebouwtjes hebben nu inmiddels zelf kinderen die te- genwoordig les volgen in de nieuwbouw. Een teken dat de tijd niet stil staat. Ook wordt in een overzicht getoond dat behoorlijk wat oud-leerlingen bij de school terugkwamen als leraar. Wat door alle jaren echter een belangrijke constante vormt in de aktiviteiten van Spieringshoek. Akties voor Afrika, de jaarlijkse vastenaktie, paasvieringen en de zogenaamde bezoekjes aan bedrijven. Vanuit verschillende hoeken wordt hier uitgebreid verslag van gedaan. Belangstellenden kunnen het jubi leumboek St. Lduinalyceum sg Spieringshoek 1956-1996' verkrij- gen in de boekhandel of bij Spie ringshoek. De school is gevestigd aan de Van der Brugghenlaan 2 in Schiedam, tel. 4706422. SCHIEDAM - Bij de receptie van dienstencentrum de 4 Molens zijn kaarten verkrijgbaar voor het Ou dejaarsbal. Het bal vindt plaats op dinsdag 31 december van 19.30 tot 00.45 uur. Er is muziek van de huis-discjockey Leon, afgewisseld met John Greenfield. De kosten zijn fl. 7,50 per persoon. Hierbij is inbegrepen een kopje koffie, olie- bol, hapjes en een glas champagne of jus d'orange. SCHIEDAM - De Stichting Samen sterk voor Kroatie organiseert in samenwerking met H.S.K. drie be- nefietconcerten ten bate van de plaats Ston in Kroatie. De groep Heco Nostalgico treedt op en ver- der zullen er specialiteiten zijn uit de Kroatische keuken. Het eerste concert wordt gehouden op 13 de cember in wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennestraat en be gint om 20.00 uur. Het tweede concert vindt plaats in wijkcen trum De Blauwe Brug aan het Bachplein en het derde in het Kro atische Huis in Amsterdam. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de kassa en kosten fl. 12,50. Voor meer info: 4349700. SCHIEDAM - Tot dinsdag 17 de cember kunnen gegadigden zich inschrijven voor een kerstdiner in dienstencentrum de Woudhoek. Het diner is op zondag 22 decem ber om 16.00 uur. De kosten zijn fl. 35,- per persoon. Inschrijven kan bij de receptie van het dien stencentrum, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. SCHIEDAM - Spirituele vereni- ging Harmonia houdt op dinsdag- avond 10 december een healing- avond. Voor mensen die regelma- tig last hebben van bijvoorbeeld stress, hoofdpijn of gebrek aan energie kan deze alternatieve ge- neeswijze misschien uitkomst bie- den. Op 10 december zullen mini- maal zes healers werkzaam zijn. Op donderdagavond 12 december verzorgt de heer E. van Rosmalen de Harmonia-avond, aan de hand van kerststukjes. Bezoekers wor den daarom verzocht kerststukjes (liefst zelfgemaakt) mee te nemen. Zowel de healing als de Harmonia- avond worden gehouden in wijk centrum Nieuwland, Dr.Wibout- plein 165. De zaal is beide avon- den vanaf 19.30 open, aanvang is 20.00 uur. De entree voor niet-le- den is voor de healing avond fl.5,- en voor de Harmonia-avond fl.7,50. SCHIEDAM - Zondag 15 decem ber wordt er in Kluphuis Oost tus sen 11.00 en 16.00 uur de maande- lijks rommelmarkt gehouden. De laatste van dit jaar. De toegang is gratis. Voor informatie kan men contact opnemen met het Klub- huis, tel. 4735435. SCHIEDAM - Een flipporuilbeurs wordt zondag 15 december gehou den tussen 13.30 en 15.00 uur in Wijkcentrum Dreesplein. De en tree is gratis. Op zondag 22 decem ber wordt er in het Wijkcentrum Dreesplein een Kerstmarkt georga- niseerd. Er worden zelfgemaakte artikelen zoals wenskaarten, pop- pen. keramiek en speelgoed te koop aangeboden. Er zijn nog kra- men te huur fl. 12,50. De Kerst markt vindt tussen 11.00 en 15.00 plaats aan het Dr. Willem Drees plein 2. Voor meer informatie, tel. 4738671. SCHIEDAM - Op woensdagmid- dag 18 december kan men mee- doen met kerststukjes maken. De aanvang is 14.00, en de entree is fl.2,50. Op zondagmiddag 22 de cember is er in woon zorgcen- trum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan 759 een zondagmiddag- concert. Duo Musica Francesca speelt op piano en dwarsfluit, kerst- en klassieke muziek. De aanvang is 14.00 uur en de entree is fl.2,50. SCHIEDAM - Het wekelijkse in loopconcert in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat vindt zaterdag 14 december om 15.00 uur plaats in de vorm van een solistenmiddag voor amateurzangers. Toegang is vrij. i SCHIEDAM - Een Kerstconcert door het Rotterdams Conservatori- um wordt woensdag 18 december om 20.00 uur gegeven in de Grote Kerk. Orgelwerken van J.S.Bach worden vertolkt door David vd Vlieg, Jolanda Zwunerrink en Ar- jan Leistra. Vrijdag 20 december wordt er in dezelfde kerk een Kerstconcert verzorgd door het Schiedams mannenkoor 'Orp heus'. SCHIEDAM - Christelijke Mu- ziekvereniging 'Harpe Davids' or ganiseert zaterdag 21 december een kerstsamenzang in de Grote Kerk. Naast samenzang van vele traditionele kerstliederen zal het harmonieorkest van 'Harpe Da vids' onder leiding van Martin Stroetinga enkele werken ten ge- horen brengen, waaronder 'Christ mas Prelude' in een arrangement van James Curnow en 'Mary's Boy Child' van Jester Haiston. Medewerking wordt verleend door het koor 'New Life Singers' onder leiding van Wim Hazeu. Het interi- eur van de kerk zal door sfeervol kaarslicht worden verlicht. De avond begint om 20.00 uur. Einde van de samenzang 21.15 uur. De deuren van de kerk zijn open om 19.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker begint maandag 6 januari van 10.45 tot 11.45 uur een cursus geneeskundige yoga en bio-ener- getica. In deze cursus worden tech- nieken en oefeningen geleerd en doorleefd, die mensen helpen een breed scala van klachten aan te pakken. Onderdelen van deze cur sus zijn onder andere goed leren ademen, ontspanning, bio-energe- tische oefeningen en reinigingsoe- feningen. De lessen worden ver zorgd door Astrid Looymans en kosten fl. 125,- (12 lessen). Voor inschrijvingen kan men wijkcen trum De Erker bellen tel. 4267767, Voor meer informatie kan men As trid Looymans bellen, tel. 078- 6145802. GEO VAN 10.00 - 17.00 UUR IJsselmondselaan 175, Rotterdam-Kralingseveer, tel. telefoon 010 Openingstijden maandag 13 00 1 ',0 uut. dinsdag t/m donderdag 9 30 7 31.. v'.|dag 9 30 ?1 00 jur; zaterdag 9 171 w 300 gratis parkcerplaatsen SCHIEDAM - In de komende win- terperiode voert de 'Bomenploeg' van de Hoofdafdeling Groenvoor ziening en Natuur in Schiedam winterwerkzaamheden uit aan bomen. Deze werkzaamheden zul len voornamelijk bestaan uit het snoeien, vervangen en verwijderen van bomen. Ze hebben als doel het bomenbestand te verbeteren. In de gemeente Schiedam staan meer dan 30.000 bomen. Het bomenbestand vergt veel zorg en onderhoud. De stadsboom heeft het moeilijker dan zijn soortgeno- ten buiten de stad. De zorg en on derhoud van de bomen ligt in han- den van de 'Bomenploeg', een speciale groep binnen de Hoofdaf deling Groenvoorziening en Na tuur. De werkzaamheden bestaan onder meer uit het verzorgen van wonden, het behandelen van ziek- tes, het snoeien en soms het kap- pen van bomen. Om de bomen in de stad gezond te houden, moeten ze regelmatig ge- snoeid worden. Door te snoeien wordt een probleem van uitscheu- ren voorkomen. Bovendien wor den bomen die langs belangrijke verkeerswegen staan opgekroond. Het kappen van bomen gebeurt zeer kieskeurig. Alleen zieke bomen of bomen die overlast ver- oorzaken worden gekapt. Voor de gekapte bomen plant de Hoofdaf deling Groenvoorziening en Na tuur meestal nieuwe bomen terug. En wanneer een boom zeer waar- devol is, wordt hij verplant. De be- trokkenheid van Schiedammers bij het verzorgen en onderhouden van bomen is groot. Met name wan neer het bomen zijn die vlak bij hun huis staan. Om de bewoners te informeren, bezorgt de Hoofdafde ling Groenvoorziening en Natuur regelmatig nieuwsbrieven in de buurten waar bomen flink worden gesnoeid of gekapt moeten wor den. Naast de nieuwsbrieven heeft de Hoofdafdeling Groenvoorzie ning en Natuur de folder 'Kieskeu rig kappen' uitgebracht. In deze folder staat beschreven hoe het bomenbestand van 30.000 wordt verzorgd en onderhouden. Boven dien verduidelijkt de folder waar- om snoeien en kappen noodzake- lijk is. Wie meer informatie wil hebben of de folder 'Kieskeurig kappen' wil aanvragen, kan contact opnemen met de heer B. Steenks van de Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur, tel: 4154605. Toestel uitsluitend in combinatie met abonnement THE MOBILE PHONE COMPANY A officieel dealer ptt telecom

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1996 | | pagina 3