Knelpunten in infrastructuur Beschikbaarstelling eerste deelkrediet Sport flitsen ssr. Alles of niets lEsS^rr"1* Concert voor orgel in Stedelijk Zestigplusser Hans Verspeek heeft zijn Elfstedenkruisje binnen Maatschappelijke waarde sport Winter stop in de Waterweg Herstructurering Vlaardingse veldsportsector SCHIEDAM - Een paar zere voeten en een beetje spier- pijn. Ander fysiek leed bleef hem bespaard. Hans Ver speek viel zaterdag in Fries- land niet een keer tijdens de vijftiende editie van de Elf- stedentocht. Een kwestie van ervaring misschien? „Nou, ik denk dat ik gewoon geluk heb gehad", zegt de 63-jari- ge Schiedammer in alle be- scheidenheid. ,,Ik heb een goede engelbewaarder, die kennelijk van schaatsen houdt." Schema Zondag Bewegen op school Jeugd in beweging 'Blessures, blijf ze de baas' Commissie overdekte sportaccomodaties Nieuwbouw sporthal Holy ROTTERDAM TOPSPORT WENST U EEN (TOP)SPORTIEF KAteHDER EVENEMEM™" 1997 ^eC^rrp'oeoscHappen TOT ZIENS IN 1997 Woensdag 8januari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 I iTi Deze week de prijswinnaars van de laatste twee spelrondes (6 en 7) van 'Zzzap de kop d'r op' waar- mee een einde is gekomen aan de ze succesvolle actie waaraan dui- zenden lezers van Maasstad Week bladeN en kijkers van RDTV heb- beil deelgenomen. De redactie keek elke week weer met spanning uit naar de stapels inzendingen want soms zaten daar heuse kunst- werken bij in de vorm van schilde- rijen, poppen, beelden en tekenin- gen waarin de oplossing van de prijsvraag was verwerkt. Op vrij- dag 24 januari vindt tijdens een happening de uitreiking plaats van de hoofdprijzen. Uiteraard kunt u in MaasstaD Weekbladen daar een verslag van vinden. Winnaars 'Zzzap de kop d'r op' spelronde 6 geplaatst d.d. 11/12 december j.l.). De oplossing is Herman. Hoofdprijs: breedbeeld kleurente- levisie t.w.v. 1.699,-: C. Ponsen- Theunisse, Rotterdam. Eerste prijs: Samsung Camcorder t.w.v. 1.499,-: J.K. Kolenbrander, Vlaar- dingen. Tweede prijs: Whirlpool Condensdroger t.w.v. 999,-: W.E. van der Vliet, Capelle a/d IJssel. Derde prijs: Whirlpool Vaatwas- ser t.w.v. 999,-: Carla de Vries, Rotterdam. Vierde prijs: Philips Zonnehemel t.w.v. 999,-: H. van Wijk-Ouweneel, Rotterdam. Troostprijzen: 20 x dinerbon Steakrestaurant 'El Gaucho': J. Stooker, Capelle a/d IJssel; L.H. Remmers, Rotterdam; Samira El Ghannouti. Schiedam; P. Soeki- min, Rotterdam; A.M. Booy, Rid- derkerk; W. Blonde, Helle- voetsluis; V. Melissant, Oostvoor- ne; E.A. Blankendal, Rotterdam; D.A. de Koning, Westmaas; Mej. P. Sanches, Rotterdam; A.J. v.d. Wulp, 's-Gravendeel; M.G. van der Kolk, Rotterdam; Mylene Bak- ker, Nieuw Helvoet; T. Broerse, Rotterdam; A. v.d. Linden, Klaas- waal; P.H.M. van der Weide, Spij- kenisse; H.F. Breedveld, Rotter dam; A. Dubbelt, Rotterdam; R. van Wijck, Rotterdam; Arno Bos, Zuid-Beijerland. Winnende slag- zin: Maasstad weekbladeN en RDTV die pakken pas echt uit, want op de hoogte van voor- en te- genspoed, met het laatste nieuws negentien zevenennegentig tege- moet. Winnaars 'Zzzap de kop d'r op' spelronde 7 (geplaatst d.d. 18/19 december j.l.). De oplossing is Claus. Hoofdprijs: breedbeeld kleurente- levisie t.w.v. 1.699,-: mevr. H. Schoots, Hoek van Holland. Eer ste prijs: Samsung Camcorder t.w.v. 1.499,-: Mevr. J. Kuijpers- van Genderen, Rotterdam. Twee de prijs: Whirlpool Condensdro ger t.w.v. 999,-: T. Giessen, Rot terdam. Derde prijs: Whirlpool Vaatwasser t.w.v. 999,-: P.W. de Vries, Vlaardingen. Vierde prijs: Philips Zonnehemel t.w.v. 999,-: A,S- Jansen, Spijkenisse. Troost prijzen: 20 x dinerbon Steakres taurant 'El Gaucho': P. van Dijk, Rotterdam; A. Kannegieter, Spij kenisse; Ine Buitenhuis, Rotter dam; T.M. Ruis, Krimpen a/d IJs sel; Sisca Brohm, Rotterdam; Mevr. G.C. Broere. Oudenhoorn; M.F. Daubinet, Rotterdam; H. Weerman, Schiedam; W.Y. Faber, Hellevoetsluis; P. Ramautarsing, Rotterdam; Anita van Vliet, Vlaar dingen; W.J. van Campenhout, Rotterdam; M.J.S. de Nobel, Rid- derkerk; K. Dijkstra, Rotterdam; M. Vermeer, Berkel; K. Schild- meijer, Rotterdam; P. de Zwart, Schiedam; mevr. Vermaak, Rotter dam; H. de Jong, Spijkenisse; H.E. van der Hoeff, Rotterdam. Winnende slagzin: Met Maasstad weekbladeN en RDTV beeindig ik knallend dit jaar, maar engeltjes onvoorstelbaar klein zorgen dat Maasstad weekbladeN ook in het nieuwe jaar weer op tijd bij de le zers thuis zijn. Genoemde prijs winnaars krijgen binnen twee we- ken persoonlijk bericht. Over de uitslag is geen correspondence mogelijk, prijzen zijn niet inwis- selbaar. SCHIEDAM - Het Hess-orgel in de aula van het Stedelijk Museum wordt zaterdag 18 januari bespeeld door organist Geert Bierling. Bier- ling (1956) is als organist en stads- beiaardier verbonden aan een kerk in Rotterdam Delfshaven. Als cla- vecinist werkt hij regelmatig mee met concerten van Concerto Rot terdam en het Rotterdams Philhar- monisch Orkest. Daarnaast is hij stadsorganist van Rotterdam. Het programma op 18 januari bevat be- werkingen van de organist van or- kestmuziek voor orgelsolo, waar- onder een concert voor orgel en or kest van Hayon. Het concert wordt georganiseerd door de Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam. Het concert begint om 14.00 uur. Toegang: entreebewijs museum. 'Ik ben niet een keer gevallen' Voor Hans Verspeek kwam zater dag in Leeuwarden een droom uit. Eindelijk kon hij de Tocht der Tochten bijschrijven op zijn ere- lijst. Tijdens zijn eerste optreden in 1986 ging het na amper veertig ki lometer fout. „Na een bakkie kof- fie wilde ik in Sloten weer op weg gaan. Ik verloor echter mijn even- wicht en pats, daar lag ik. A1 snel bleek dat ik mijn pols had gebro- ken. Met een taxi werd ik naar een ziekenhuis in Sneek vervoerd. Daar zette een arts mijn onderarm in het gips. Sindsdien was ik ge- brand op een revanche." Ver speek, woonachtig in Kethel en ei- genaar van het gelijknamige be- drijf voor electrotechniek, moest elf jaar wachten op een herkan- sing. Een lange tijd. Maar de nu al legendarische aankondiging van Elfsteden-voorzitter Henk Kroes („it giet oan") kwam voor vrijwel iedereen te vroeg. Ook Verspeek schrok een beetje. „Ik was toch wel bang dat de voorbereidingstijd wellicht iets te kort was", stelt hij. „Ik had dit jaar amper drie keer op natuurijs gereden. Toen Kroes donderdag de datum van de Tocht bekendmaakte, wilde ik net met mijn vaste schaatsmaat Jaap Lan- ser aan een trainingsrit over 120 kilometer beginnen. Die hebben we toen maar ingekort tot 80 km. Het heeft geen zin meer om je vlak voor Elfstedentocht helemaal uit te putten. Bovendien hadden we alle- bei tijd nodig om onze spullen te pakken. Vrijdag zijn we samen naar Friesland vertrokken." Via Lanser kwam Verspeek bij een Friese familie terecht. Een ideaal Hans Verspeek zal de vijftiende editie van de Elfstedentocht nooit vergeten. kosthuis, amper tien minuten van wogen om zonder startkaart te rij het verzamelpunt in de vroegere den. Op die manier konden we dan Frieslandhal. „Het echtpaar is al op leeftijd en wilde eigenlijk geen on- derdak meer bieden aan schaat- sers", legt Verspeek uit. „Voor Jaap wilden ze echter nog wel een uitzondering maken. Die kenden ze nog van de vorige Tocht. We kregen een perfecte ontvangst van die mensen. Het beste bed in het huis was voor ons. Zelf sliepen ze in de logeerkamer. De kinderen plus aanhang, die speciaal voor de Tocht naar het ouderlijk huis wa- ren teruggekeerd, werden naar zol- der in een slaapzak verbannen. Wij hadden helemaal niets te klagen." Hans en Jaap hadden dolgraag de Tocht samen ondernomen. Maar de organisatie (,,die overigens een dikke, vette pluim verdient") was niet te vermurwen. Jaap moest om tien voor zes weg, Hans om kwart over acht. „Ik heb nog even over- toch samen beginnen en eindigen. Jaap zou dan zijn kruisje aan mij geven, want zelf had hij er al een. Na rijp beraad hebben we daar toch maar van afgezien. Ik wilde niet het risico lopen om als zwart- rijder van het ijs te worden ge- haald. Ik wilde het gewoon vol- gens de regels doen. Dat gaf me ook een rustig gevoel." De twee schaatsvrienden hebben elkaar op het ijs en na afloop in Friesland niet meer gezien. Want wat was het geval? Jaap Lanser vierde uitgerekend zaterdag 4 ja nuari zijn zestigste verjaardag! En zijn vrouw had in de bovenzaal van cafe 't Sterretje op de Koe- markt een surprise-party voor hem georganiseerd. Dus na de barre tocht van 200 kilometer moest Lanser zich snel wassen en opma- VLAARDINGEN - Fair Play en tolerantie. Maatschappelijke waar de en infrastructuur. Het bulletin van de VRSR doet uitgebreid ver slag van het rapport van het minis- terie van VWS. Sport en recreatie worden in onze samenleving steeds belangrijker. Niet alleen voor de ontwikkeling van de jeugd, maar ook voor de vitaliteit van hen die ouder worden en voor gehandicapten. Daarnaast kunnen kunstuitingen en sportbeoefening in groepsverband een belangrijke bijdrage leveren aan maatschappe lijke integratie. Dat staat in de sportnota 'Wat sport beweegt' die staatssecretaris Erica Terpstra van VWS onlangs naar de Tweede Ka- mer stuurde. Terpstra schrijft dat de strijd tegen discriminatie en in tolerance in de samenleving on- verminderd aandacht moet hou- den. De door ons land ingezette ac tie voor Fair Play en tolerantie in de sport en het aanstaande 'Europese jaar tegen racisme' vormen een krachtige situatie. Sport is meer dan een plezierige en ontspannen manier van vrijetijds- besteding. Sport bei'nvloedt de hele samenleving en draagt bij aan de vergroting van burgerparticipatie, het creeeren van arbeidsplaatsen, integratie van minderheden, de be- vordering van de volksgezondheid en verbetering van de leefbaarheid in achterstandswijken. Deze maat schappelijke waarde van sport is een belangrijke reden om een sportbeleid te voeren. Dat beleid kent vier speerpunten: het signale- ren en benutten van de kansen die sport de samenleving biedt, het be- houd van een kwalitatief hoog- waardige infrastructuur, het bewa- ken van een verantwoorde sportbe oefening en het vermijden of te- gengaan van ongewenste externe effecten van sportbeoefening op de samenleving en andersom. De nota gaat in op deze speerpunten en toont aan hoe naast het ministerie van VWS ook andere organisaties en instanties buiten de sport hier- aan een bijdrage kunnen leveren. Verder wordt nadrukkelijk geke- ken naar de overige departementen die een raakvlak met de sport heb ben. Daarmee is de nota een inte- grale interdepartementale sportno ta geworden. De maatschappelijke waarde van sport kan niet goed tot haar recht komen als er geen ver antwoorde sportbeoefening bestaat en het ontbreekt aan een goede sportinfrastructuur. Maar met na me de infrastructuur kent momen- teel knelpunten, hoewel cijfers op het eerste gezicht anders doen ver- moeden. Nederland telt ongeveer 30.000 sportclubs en -scholen met in totaal zo'n 5,7 miljoen leden. Daarnaast sporten miljoenen men- sen in los verband. In totaal beoe- fenen 7 miljoen mensen wel eens een sport. Ze maken daarbij ge- bruik van een omvangrijk arsenaal aan sportaccomodaties dat vooral door gemeentelijke investeringen tot stand is gekomen. Binnen sportverenigingen en -scholen zijn 400.000 vrijwilligers actief en 18.000 mensen beroepsmatig werkzaam. De problemen zitten in de kwaliteit van de infrastructuur. Veel sportorganisaties kampen met organisatorische en financiele pro blemen: een stijgend tekort aan vrijwilligers, toenemende regelge- ving, afnemende subsidies, hogere huurtarieven en grotere verant- woordelijkheden. Verder staat de infrastructuur onder druk door de veranderde vraag naar sportvoor- zieningen en -producten. Dit is het gevolg van maatschappe lijke ontwikkelingen zoals indivi- dualisering, vergrijzing en flexibi- lisering van de arbeidstijd. ken voor zijn feest in Schiedam. „Hij werd opgehaald door zijn zoon", grinnikt Verspeek. „Jaap moest wel even wennen aan het idee dat hij nog een lange feest- avond voor de boeg had. Maar hij heeft het toch wel naar zijn zin ge had. Zelf heb ik zijn receptie niet meer gehaald. Ik was pas kwart over tien terug in mijn kosthuis. Daar ben ik lekker weer blijven slapen." Hans Verspeek wilde de Tocht binnen twaalf uur voltooien. Maar vooraf wist hij al dat hij zijn sche ma moest bijstellen. De felle en ij- zige Noordoostenwind maakte een „snelle" tijd onmogelijk. Hij re- kende op dertien uur, maar kwam uiteindelijk na 12 uur en tien minu ten over de finish. In een uitsteken- de conditie. „Ik heb mezelf toch wel een klein beetje overtroffen", meent hij. „Ik heb vaak alleen ge reden en als ik in een groepje reed, deed ik veel kopwerk. Het ging me allemaal prima af. De sfeer onder- weg was ook fantastisch. In Dok- kum en Franeker kreeg ik kippen- vel van de ontvangst die we daar kregen. Grandioos gewoon." Hans Verspeek mocht dan een de butant zijn in de Tocht der tochten, als marathonschaatser heeft hij al duizenden kilometers in de benen. Zeven keer bracht hij de alternatie- ve Elfstedentocht op de Weissen- see in Oostenrijk tot een goed ein de. In de wintermaanden draait hij twee tot drie keer per week zijn rondjes op de Uithof in Den Haag. En in de zomermaanden klimt hij op de fiets. Kortom, een sportman in hart en nieren. „Dankzij mijn er varing ben ik deze Elfstedentocht goed doorgekomen. Ik weet wat het fysiek en mentaal betekent om 200 kilometer te schaatsen in zwa- re omstandigheden. Ik denk dat veel deelnemers in Friesland iets te lichtzinning van start zijn gegaan. Er waren niet voor niets ruim 6000 uitvallers. De Elfstedentocht vergt een goede voorbereiding en een getraind lichaam. Anders kom je absoluut jezelf tegen." Hans Verspeek vindt een kruisje genoeg. Zonder problemen levert hij deze maand dan ook zijn leden- kaart (nummer 15.498) in. Hij wil plaatsmaken voor de jeugd. Voor- zitter Henk Kroes zou graag zien dat alle leden die niet meer willen of kunnen het voorbeeld van Ver speek volgen. Maar voorlopig houden nog te veel veteranen en bejaarden vast aan hun prestigieu- ze lidmaatschap van de Vereniging De Friesche Elf Steden. „Een slechte zaak, daardoor blijft het een tocht voor oude mannen", vindt Verspeek. „Of ik nu stop met schaatsen? Ben je gek. Ik ben nu alweer in voorbereiding voor de jaarlijkse wedstrijd op de Weissen- see. Op 23 januari vertrekken we naar Oostenrijk. Vijf dagen later is de toerwedstrijd. Ik kijk er nu al naar uit." Norbert Kleinherenbrink WATERWEG - Winter in Neder land. Geen voetbalstaking, ge woon winterstop. De Vlaardingse, Schiedamse en Maassluise vereni- gingen presteren wisselend. Het lijkt alles of niets. Het is strijden voor promotie of vechten tegen de- gradatie. Allereerst het zaterdagvoetbal. In de Hoofdklasse B is Excelsior Maassluis (12 punten uit 12 wed- strijden) degradatiekandidaat. In de Derde Klasse D strijdt het Schiedamse VVK (28 punten uit 12 wedstrijden en een periodetitel) voor promotie, terwijl PPSC, even- eens uit Schiedam, (14 punten uit 12 wedstrijden) en DVO 32 (14 punten uit 12 wedstrijden) vechten tegen degradatie. Vervolgens het zondagvoetbal. In de Eerse KLasse B is SMC (20 punten uit 12 wedstrijden en een periodetitel) promotiekandidaat. In de Tweede Klasse C speelt SVV (14 punten uit 11 wedstrijden) in de middenmoot en hoopt het op een periodetitel. In de Derde Klasse D opereren Hermes DVS (17 punten uit 13 wedstrijden) en Fortuna (15 pun ten uit 11 wedstrijden) in de mid- delste regionen, terwijl DRGS (9 punten uit 13 wedstrijden) degra- datiepotentaat is. VLAARDINGEN - De toekomst van de VRSR? Dag, AB en DB. De herstructuerering van de Vlaar dingse veldsportsector? Hallo, eer ste deelkrediet. Het bulletin van de VRSR schept voor eens en altijd duidelijkheid. In januari '97 zal de VRSR er enigszins anders uit gaan zien. De scheiding tussen AB en DB zal verdwijnen. Daarvoor in de plaats komt een raad bestaande uit zes af- gevaardigden vanuit de sport en vijf vanuit de politiek. De voorzit- ter van de VRSR hoeft in principe niet meer de verantwoordelijke wethouder van Sport en Recreatie te zijn. Om de continui'teit te waar- borgen is besloten het huidige DB aan te vullen n^et een lid uit de sec- tie 'Overige Buitensporten' en een uit de sectie 'Recreatie, Water- en Hengelsport'. Ook de gemeente- raad zal nog twee leden uit haar midden voordragen voor de nieu we VRSR. De taak van deze raad blijft primair belangenbehartiger van Sport en Recreatie, beheerder van sportterreinen en -banen, volkstuinen, viswater, turnzalen en adviseur van het college van B en W Daarnaast zullen het vaststellen van de tarieven en het verdelen van jeugd- en renovatiesubsidie een verantwoordelijkheid blijven voor de VRSR, maar binnen de gelden die de gemeenteraad daarvoor ter beschikking heeft gesteld. De niet-politieke leden van de nieuwe VRSR zullen tevens de contactpersoon zijn voor de sec- ties. Hoewel in eerste instantie voor een meer zelfstandig orgaan was gekozen, zonder de aanwezig- heid van politici is uiteindelijk toch ingestemd met het voorstel van de VRSR. Er is echter een voorwaar- de aan toegevoegd. In de loop van '98 zal aan de hand van een evalu- atie worden bezien of de construc- tie nader aangepast dient te wor den. In de gemeenteraadsvergade- ring van december '96 heeft de raad het totaal-plan tot herstructu rering van de Vlaardingse veld sportsector vastgesteld. In het betreffende raadsvoorstel was tevens de beschikbaarstelling van een eerste deelkrediet opgeno- men voor de verplaatsingen van die verenigingen die geen relatie hebben met het thans lopende on- derzoek naar plaatsingsmogelijk- heden van sportverenigingen in de Broekpolder. De Adelaar en Icarus verhuizen naar een gedeelte vanhet complex van DVO 32. WIK ver- huist naar een gedeelte van het complex van Oranje Nassau. Het complex van Spirit en VSV zal worden verkleind, maar er zal een kunstgrasveld worden aangelegd. Op een van de bijvelden van HVO zal een WeTra-veld worden aange legd ter uitbreiding van de trai- ningsmogelijkheden. De helft van de kosten van een trainingsveld- verlichting zijn daarbij inbegrepen. Vlaardingen Holy komt in principe in aanmerking voor een subsidie V oor de vervanging van de houten clubaccomodatie. Voorts is reke- ning gehouden met een verbreding van de toegangsweg van de Broek- polderweg vanaf de afslag van de rijksweg tot aan de afslag naar Die Flardinghs Ruiters. Behoudens de uitspraak dat AV Fortuna, Cion en Fortuna naar de Broekpolder zul len moeten verhuizen is tevens uit- gesproken dat VFC nog gedurende een periode van tenminste twintig jaar op het huidge complex aan de Sportlaan gevestigd kan blijven. Met de op de Broekpolder aange- wezen verenigingen is de VRSR nu zeer benieuwd naar de rappor- tage van Ron Steens omtrent de in- passingsmogelijkheden in de Broekpolder van de ROVS-sport- onderdelen WATERWEG - Bij de jeugd is sport nog steeds populair, maar op de ba- sisschool wordt aanzienlijk minder aan beweging gedaan dan vroeger en lang niet alle kinderen compenseren dat bij een sportvereniging. Daar naast moet men ook constateren dat halverwege het voortgezet onderwijs 30 procent van de jongeren zelf niets meer aan beweging doet. Het stop- pen van een groot deel van de oudere jeugd is niet alleen terug te voeren op meer huiswerk en baantjes na schooltijd. Duurzame deelname aan be weging hangt af van wat op jongere leeftijd is gebeurd. De meest vrucht- bare leeftijdsfase voor het ontwikkelen van het bewegingsapparaat ligt tussen de 7 en 11 of 12 jaar. Op de basisschool krijgen de leerlingen onge veer twe6 uur gymnastiek, zodat geconstateerd kan worden dat kinderen op die leeftijd al een bewegingsachterstand oplopen. Het basisonderwijs moet voor een breed scala aan bewegingsoefeningen zorgen. want de school bereikt alle kinderen uit alle lagen van de bevolking. Kinderen moeten inzien, maar ook leren, dat bewegen belangrijk is. Bij het voortge zet onderwijs worden grote kwaliteitsverschillen tussen de diverse scho len geconstateerd. Door begeleiding, een sterke controle op het gymnas- tiekprogramma en inspraak van de oudere jeugd zelf zou de gymnastiek- les kunnen verbeteren. Sportverenigingen alleen kunnen het bewegen van de jongeren niet opvangen. Ook al omdat sportverenigingen vaak de na- druk leggen op prestaties en op specialisatie. Uitgaande van het feit dat sporttoppers tellen in deze maatschappij zal een sportvereniging of sport- organisatie in principe meer aandacht schenken aan talenten. Daarnaast lopen kinderen van ouders die het bewegen niet stimuleren de kans niet bij een sportvereniging terecht te komen. Naar aanleiding van verontrustende onderzoeksresultaten over de terugval in de deelname aan sportactivitei- ten onder jongeren tussen de 16 en 18 jaar gaf staatssecretaris Erica Terp stra de opdracht uit te zoeken hoe de motivatie van die jongeren kan wor den vergroot. Onder de titel 'Jeugd in beweging' werd geadviseerd om de schoolsport in de tweede fase van het voortgezet onderwijs en het MBO te verbeteren. Het bleek dat het huidige bewegingsonderwijs niet goed aan- sloot bij de leefwereld van de leerlingen. Sportverenigingen werd aange- raden meer werk te maken van het betrekken van jongeren bij de organisa tie. De bedoeling is dat gedurende vier jaar plannen worden ontwikkeld en initiatieven worden gevolgd, waardoor de jeugd gestimuleerd wordt om aan sport te doen en scholen worden geprikkeld extra aandacht aan de kwaliteit van het sportaanbod te besteden. VLAARDINGEN - De Vlaardingse wethouder van Sport en Onderwijs zal medio januari '97 de werkgroep 'Jeugd in beweging' installeren. In September 96 is er een landelijke projectgroep geinstalleerd, waarvan de burgemeester van Utrecht voorzitter is. Vorig jaar is dit meerjarenproject met veel publicitaire aandacht gei'ntroduceerd. De projectgroep beschikt over 7,2 miljoen gulden. Er kan nu voortvarend gewerkt worden aan ver betering vanhet bewegingsaanbod aan de jeugd in Nederland. De VRSR. maar ook de sportambtenaren van de gemeente Vlaardingen heeft in het verleden al regelmatig de vinger op die zere plek gelegd. Vandaar ook dat de wethouder van Sport en Onderwijs inspringt op dit meerjarenproject. Belangstellenden die deel willen uitmaken van deze projectgroep kunnen zich telefonisch aanmelden op 2484576. WATERWEG - Niets is vervelender dan regelmatig niet of niet voluit te kunnen sporten door allerlei blessures. Gebleken is dat het kennisniveau in de vereniging over blessurepreventie soms bedenkelijk laag is. In het kader van de landelijke actie 'Blessures blijf ze de baas' zijn daarom ver- schillende cursusmaterialen ontwikkeld. De deelnemers worden in deze cursus geinformeerd over risicofactoren en preventieve maatregelen, zo dat men inzicht krijgt in een aantal aspecten dat invloed heeft op het voor- komen van blessures. Het programma dus. In het programma wordt onder andere aandacht geschonken aan warming-up of cooling-down, trainings- opbouw, sportmaterialen zoals kleding en schoeisel. Fair Play, veel voor- komende blessures en blessurepreventie. Allereest voor wie. Deze cursus wordt georganiseerd door het bureau Sportstimulering samen met de Pro vinciate Sportraad Zuid-Holland en is bedoeld voor het niet specifiek op- geleid kader of begeleiders en de individuele sporters. Vervolgens de in- formatie. Heeft men of een vereniging interesse in deze cursus, dan kan men contact opnemen met het Bureau Sportstimulering Vlaardingen op 2484576. Aan de hand van de readies van voor 31 januari 1997 zal de cursus een nadere invulling krijgen. VLAARDINGEN - De bevindingen omtrent het kostenverloop van de ge meentelijke turnzalen in verband met de bezuinigingstaakstelling op deze gebouwen van 50.000 gulden in '95 en 80.000 gulden in '96 zijn in een rapportage verwerkt. Namens de VRSR zaten in deze commissie Frans van der Krans en Dick van Haren. Het rapport is de wethouder van Sport en Onderwijs aangeboden. De volgende stap zal zijn dat kritisch de bezet- ting van de diverse turnzalen door de sectoren educatie van de DW en ad- vies en planvorming sport van de DM in samenwerking met de FD zal worden doorgelicht. Dit houdt onder andere in dat wordt bekeken welke schoolgymnastieklessen in minder zaten geclusterd kunnen worden. De sportieve recreatiehal Oosterstraat en de spelhal De Baan worden hierbij betrokken. Als eerste resultaat daarvan is de buitengebruikstelling van de turnzaal aan de Houtmanstraat. Naar alle waarschijnlijkheid zal per 1 au- gustus '97 ook de tweede turnzaal van het complex De Oude Lijnbaan aan het gebruik worden onttrokken. Dit heeft even wel tot gevolg dat ok het medegebruik meer geconcentreerd in de overblijvende turnzalen moet worden. In dit onderzoek wordt tevens de accomodatieproblematiek van een gymnastiekvereniging Triade betrokken. De VRSR zal de vinger aan de pols houden. VLAARDINGEN - De bouw van sporthal Holy komt steeds dichterbij. Met de Stichting Sporthal in oprichting is overeenstemming bereikt over de voorwaarden om te komen tot een intentieverklaring met betrekking tot de bouw en exploitatie van een sporthal in Holy. Afgesproken is met de initiatiefnemers dat men een verklaring van een bankinstelling zal over- leggen, waaruit blijkt dat de restfinanciering is gewaarborgd. Aan B en W zal verzocht worden de gemeenteraad een voorstel voor te leggen tot be schikbaarstelling van een voorbereidingskrediet. Zou het dan toch moge lijk worden om in 97 de eerste paal te slaan van deze nieuwe sporthal? Het zou een nieuw begin kunnen zijn van een zaak die al vele jaren de gemoe- deren bezig houdt. i i f) 11 I tkc J1CO- 19971 qT 1 in'.-imian r _«crhaDpen 3.9 maart 22 maart 20 april 14 mei 7 - 8 juni 27 juni - 6 i"*1 2i - 24 augustus 29 September 27 oktober 30 december TOPen Rotterdam" Ndo Wor,d ^rt Tournament C.H.I.O. Rotterdam Boksen -^-Kamptoen^appeo Boksen A,rPePTERDA'M - ROTTERDAM 1 Pi i 1 1 i I I I tn I I v. OP1 I aI TOPSPORT

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 17