Sport flitsen Problemen tussen VRB en gemeente Vlaardingen 'Integratie zonder al te veel problemen verlopen' Korfbalteam van ODI moet nog aan eenheid Cursus degen en sabel Vakature- bank ROTTERDAM - „Grote vol- doening schenkt het feit dat de integratie van de Goudse en Rotterdamse clubs zonder al te veel problemen verlopen is. Soms moet men verder reizen, maar dat wordt voor lief genomen." Daarmee om- schreef voorzitter Gerard van Rijk van de KNVB district West IV in zijn speech de huidige situatie na de her- structurering aan het begin van dit voetbalseizoen. Re- den voor enkele aanwezigen om de wenkbrauwen te fron- sen tijdens de nieuwjaarsre- ceptie op 10 januari in het Maasgebouw. Geduld SCHIEDAM - Boos was hij. En teleurgesteld. Riks Edens, coach van de Schiedamse korfbalvereniging ODI, had zijn spelers zaterdag nadruk- kelijk opgedragen als team te spelen. Maar zijn volgelingen waren in de eerste helft van het duel met NIO te veel met zichzelf bezig. Een 'rampzalige' ruststand van 2- 7 was het gevolg. Na een donderspeech van Edens ging het in de tweede helft stukken beter met ODI. De grote achterstand kon echter niet meer worden omgebo- gen. Het eindsignaal kwam bij 11-12. „Een pijnlijke en onnodige nederlaag'con- cludeert routinier Madelene van Otterloo zonder aarze- ling. Degradatie 'Het rondje van de kring' Excelsior M zoekt coordinator A-junioren Spelregelavnd SSV De Korenbeurs start voorjaarscompetitie Woensdag 15januari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 e WATER WEG - Door de WON, afddeling Rijnmond, wordt sinds jaren een vakatu- rebank bijgehouden. Trainers die zonder vereniging zitten en zijn aangesloten bij de ver eniging kunnen zich bij deze vakaturebank aanmelden. Ook verenigingen worden in kennis gesteld van het feit dat de WON een vakaturebank bijhoudt en kunnen hier even- eens gebruik van maken. Met deze service hoopt men te be- reiken dat het trainersvak al- leen wordt uitgeoefend door gedegen en gediplomeerde trainers. Verenigingen en gediplo meerde trainers die gebruik willen maken van deze spe- ciale (kostenloze) service kunnen zich schriftelijk wen- den tot het secretariaat van de WON: Johan Wagenaars- traat 84, 3122BD in Schiedam. De geschetste problematiek door de preases is wel erg optimistisch, volgens Ab Linge van de scheids- rechterscommissie. „Als je eens weet hoeveel wij met sommige scheidsrechters hebben moeten praten om te voorkomen dat ze zouden stoppen. Dan was men weer vergeten om hun afmelding bij een wedstrijd te verwerken. Waarvoor ze door de verenigingen en de KNVB aangekeken werden. Of verschenen ze met z'n drien bij een wedstrijd, terwij] bij andere wedstrijden niemand kwam opda- gen." Ook voormalig competitieleider Hans Kamman constateert nog de nodige problemen. „Verenigingen die meer dan twee elftallen in de vroegere KNVB West II hadden spelen, speelden om en om hun thuiswedstrijd. Nu gebeurt het nog regelmatig dat alle drie of zelfs vier elftallen op een dag thuis moe ten spelen. Ook komt het nog in het wedstrijdprogramma voor dat verenigingen twee keer op een wedstrijddag moeten spelen. Afge- zien van het feit dat het program- ma niet regelmatig verschijnt." Problemen die niet alleen door het personeel, maar ook door de vrij- willigers binnen de KNVB opge- lost moeten worden. „En die men- sen vergeet hij vanavond te bedan- ken", aldus een gei'rriteerde Linge. Van Rijk: ,,Helaas zijn de hoogge- spannen verwachtingen van de nieuwe structuur niet op alle pun- ten uitgekomen." De overgang naar een nieuw automatiserings- systeem is niet vlekkeloos verlo pen en loopt nog niet geweldig. Door het personeel is er veel over- gewerkt. Er moest een beroep ge- daan worden op het begrip en ge duld van de verenigingen. ,,lk kan U zeggen dat het begrip bij de ver enigingen in meer dan voldoende mate aanwezig was. Hulde en dank daarvoor. Ook het personeel heeft deze proeve van bekwaamheid doorstaan", aldus Van Rijk. Over de vele vrijwilligers binnen de KNVB sprak de voorzitter in- derdaad niet. Realist is hij wel, want er blijft volgens hem zorg voor de toekomst. „Alle middelen moeten aangewend worden om er voor te zorgen dat voor de start van het volgende seizoen de zaak tot in de puntjes geregeld is." Toch kwamen de vrijwilligers aan bod, zij het in een andere context. Diverse officials - niet alien aan wezig - werden in het Maasge bouw gedecoreerd. Voor de bron- zen speld kwamen in aanmerking: W. den Eerzamen en W.F Hen- driks; voor de zilveren speld: A. den Hoed, T. v.d. Rol, D. de Ruiter en G. Sanderson; voor de gouden speld: A. van Hut en P. Man in 't Veld. ROGER HUYS ODI begon slecht voorbereid aan het eerste zaalduel in 1997. De A- selectie kan door omstandigheden slechts een keer per week op woensdag trainen. Toevallig vielen de feestdagen eind vorig jaar pre- cies midden in de week. Daardoor konden twee oefensessies niet VLAARDINGEN - Schermen is een dynamische en stijlvolle sport die iedereen kan beoefenen. De schermsport staat de laatste jaren weer in de belangstelling. Bij SV Trefpunt blijkt dit uit de populari- teit van de introductiecursussen. Belangrijke eigenschappen voor schermers zijn snelheid, concen- tratie, gevoel voor detail en tactiek en doorzettingsvermogen. Iedere schermer combineert deze eigen schappen tot de eigen schermper- soonlijkheid. Komende maand or- ganiseert SV Trefpunt, de scherm- vereniging voor het Waterwegge- bied, een introductiecursus scher men, waarin men zowel de degen als de sabel leert hanteren. Deelne- mers leren van de bekende maitre Ab de Jong in twaalf lessen de doorgaan. Vorige week moest coach Edens, bezig aan zijn vierde seizoen bij ODI, de training op- nieuw schrappen. Door ziekte en wintersport waren te weinig spe lers beschikbaar om fatsoenlijk te kunnen oefenen. „Het is geen ex- cuus voor de nederlaag, maar het is natuurlijk wel een oorzaak", meent Van Otterloo. „We waren heel onwennig. Alsof we nog nooit met elkaar hadden gespeeld. En ook het schot was pover. Het rich- tingsgevoel ontbrak te vaak. We speelden soms meer tegen onszelf dan tegen NIO." Toch kwam ODI na de pauze sterk terug. „Omdat toen iedereen zich plotseling wel aan alle afspraken hield", legt Van Otterloo uit. „Het egoi'sme in ons spel was verdwe- nen. We dachten meer aan het teambelang. Prompt waren we de betere ploeg. Maar in de slotfase kwamen we net iets te kort om NIO nog te pakken. Eigen schuld, zei onze trainer terecht. Als we in de eerste helft op dezelfde manier hadden gespeeld als in de tweede helft, hadden we dik gewonnen. Maar als telt niet. Ik hoop dat het voor iedereen een goede les is ge- weest." ODI had in de tweede afdelings- klasse een belangrijke slag kunnen grondslagen van de schermsport. De succesvolle vorige cursus die voor het eerst schermen op ver- schillende wapens bood, leidde tot een aantal enthousiaste nieuwe schermers. De nieuwe cursus is verder verbeterd op basis van de daarmee opgedane ervaringen. De cursisten kunnen kennismaken met meerdere schermwapens en zo ontdekken welke tak van de schermsport het meeste aan- spreekt. Natuurlijk zorgen doelma- tige kleding en uitrusting voor af- doende bescherming. De cursus vindt plaats in de sportzaal aan de Thorbeckestraat te Vlaardingen, tussen het Kolpabad en de week- markt aan de Broekweg. De eerste zes lessen worden gegeven op de donderdagavonden vanaf 6 februa- slaan. Een overwinning op NIO had de Schiedamse ploeg op een punt van de bovenste plaats ge- bracht. Na de tweede nederlaag van het zaalseizoen moet de for- matie van Edens echter genoegen nemen met een plaats in de subtop. „We willen dit seizoen maar een ding en dat is promoveren", stelt Van Otterloo onomwonden. „Vo- rig jaar zijn we gedegradeerd en we willen zo snel mogelijk het ver- loren terrein terugwinnen. Het ver- schil tussen beide klassen is groot. Het spelniveau in de tweede klasse is heel wat minder. Toch is het best leuk om eens tegen iets mindere teams te spelen. We winnen nu meer dan we verliezen en dat is goed voor de motivatie. Niettemin is promoveren noodzakelijk. ODI hoort ten minste in de eerste klasse te spelen." Madelene van Otterloo (35) is een oudgediende bij ODI. Volgend jaar is ze 25 jaar lid. De vrolijke Schiedamse, moeder van drie korf- balkinderen, speelt vanaf haar ze- ventiende in het eerste team. Altijd met veel plezier en met veel inzet. „Ik ben nog van de oude stempef grinnikt ze. „Ik ben heel fanatiek in mijn sportbeleving. Dat is helaas bij sommige jeugdspelers wel eens anders. Die schrijven net zo mak- ri, steeds van 19.30 uur tot 21.00 uur. De tweede zes lessen zijn ge- integreerd in de vaste trainings- avonden van SV Trefpunt op de dinsdagavonden vanaf 18 maart, steeds van 20.15 uur tot 22.00 uur. SV Trefpunt stelt alle materiaal en schermkleding ter beschikking. Deelnemers hoeven slechts te zorgen voor T-shirt, trainings- broek en zaalschoenen. De com plete cursus kost fl. 85,- per per- soon. Wie betaalt voor 28 januari ontvangt fl. 10,- korting. Voor Rotterdam Pashouders geldt een extra reductie. Het maximum aan tal deelnemers bedraagt circa twaalf, dus snel reageren is belang- rijk. Voor telefonische inlichting en aanmeldingen kan men terecht op 4353196 of 4352183. kelijk af voor een training of een wedstrijd. Daar heb ik wel eens moeite mee." Twee jaar geleden vond Van Otterloo het welletjes. Bewust koos ze voor een rol op het tweede plan. Mentaal en fysiek kon ze het niet meer elke week op- brengen. Ze was aan rust toe. „Op de training en in de wedstrijd had ik nog nergens last van", merkt ze op. „Maar een dag later kampte ik altijd met grote en kleine klachten. Dat was korfbal me op dat moment niet meer waard. Ik ben toen lekker uit eigen wil naar het tweede team gegaan. Dat beviel me prima. Lek ker ontspannen spelen, zonder prestatiedruk. Dat was een verade- ming voor mij." Toch kroop het korfbalbloed in het gezin Van Otterloo waar het niet gaan kon. Na de degradatie van de hoofdmacht liet Madelene zich door coach Edens overhalen om nog een keer alles te geven. En dus speelt ze dit seizoen weer met evenveel enthousiasme als vroeger in het eerste team. „Maar dit is echt mijn laatste jaar", benadrukt ze. „Het gaat bijna niet meer. De jeugd moet het nu gaan doen." ODI, dat in 1998 tachtig jaar be- staat, is altijd een kleine sportver- Schermen als pure sportbeoefe- ning stamt uit de Middeleeuwen, toen door de uitvinding van het buskruit de waarde van het zwaard als strijdwapen sterk verminderde. Daarvoor schermde men natuurlijk ook al voor het plezier, maar de oe- fening voor de strijd zal hierbij toch een belangrijke drijfveer zijn geweest. Vanaf de zeventiende eeuw werd de schermkunst verder ontwikkeld, waarbij de strijd steeds aan regels werd gebonden. Hieruit zijn het moderne floret- en sabelschermen voortgekomen. Het degenschermen is ontwikkeld uit het duelleren met het degen dat tot de negentiende eeuw in zwang was. Bij het degenschermen is het hele lichaam trefvlak. Bij het elec- trodegenschermen is de degen eniging geweest. Van Otterloo kan zich niet herinneren dat het leden- tal ooit hoger dan honderd is ge weest. Nu zijn ongeveer tachtig korfballiefhebbers aangesloten bij de Thurledeclub. „Gelukkig loopt vooral de jeugdafdeling goed", geeft Madelene aan. ,,Dat is mede te danken aan een promotieproject op basisscholen, vorig jaar. Dat heeft ons de nodige aanwas opge- leverd. ODI staat er derhalve goed op, ook al zijn en blijven we waar- schijnlijk een kleine vereniging." Van Otterloo maakte twaalf jaar deel uit van het bestuur. Nu fun- geert ze als jeugdtrainer bij ODI, waar ze ooit haar man leerde ken- nen. Een leven zonder de korfbal- club kan ze zich nauwelijks voor- stellen. Zorgen over de sportieve toekomst maakt ze zich niet. De kapotte verwarming in de eigen ac- commodatie in het Beatrixpark houdt haar echter wel bezig. „De leidingen zijn bevroren, omdat de aardlekschakelaar is uitgevallen. Daardoor is de installatie stuk ge- vroren. Ik hoop dat het nog te ma ken is. Anders moeten we een nieuwe verwarming voor ons com plex aanschaffen. En dat zal een lieve duit kosten. Maar ook daar komen we bij ODI wel uit." Norbert Kleinherenbrink voorzien van een contact in de punt. Door de tegenstander te sto- ten wordt het contact gesloten en gaat een lamp branden. Plaatst de tegenstander ook een treffer dan gaan beide lampen branden en krij- gen beiden een treffer. Men hoeft niet eerst de aanval van de tegen stander af te slaan. Bij het sa belschermen met de sabel vindt geen elektrische controle plaats. In het algemeen geldt weer dat alleen de aanvaller treffers kan plaatsen die ook door houwen kunnen wor den uitgevoerd. Dit wordt beoor- deeld door een scheids- en vier kantrechters. RENE VAN DER MEU DE BIE VLAARDINGEN - Het KNBRD- examen, dinsdag 14 januari 97, stond volledig in de schaduw van de problemen tussen de VRB, de Vlaardingse Reddings Brigade, en de gemeente Vlaardingen. De VRB is meer dan ontevreden over de ontstane situatie met betrekking tot het nieuwe zwembad De Kulk. Ten eerste blijkt er absoluut geen plaats te zijn voor de opslag van het materiaal en de plaatsing van de noodzakelijke compressor voor het vullen van de persluchtflessen. De VRB moet in de nabije toe komst een groot aantal perslucht flessen bij een particulier vulsta- tion afleveren en ophalen. Ten tweede dient er voor de opleiding tot het diploma commeriele tarie- ven in rekening te worden ge- bracht. De gemeente Vlaardingen is van mening dat het geven van les concurrentie oplevert voor De Kulk, terwijl het geven van les ei- genlijk enkel en alleen maar door de bondsverenigingen wordt ge- daan en zeer zeker niet door De Kulk of andere particuliere zwem- scholen. De VRB heeft alle Vlaar dingse politieke partijen een open brief gestuurd. maar tot op heden heeft de gemeente Vlaardingen al le vragen negatief beantwoord. Over DeN/esten 3a 3 1 1 €3 AD Schiedam 'Niemand mag eigen wedstrijd spelen' De selectie van ODI incasseerde zaterdag in Sporthal Margriet een onnodige nederlaag. Schermen bij SV Trefpunt WANDELSPORT - Van zaterdag 18 januari 97, de eerste tocht te De Lier, tot zondag 14 december 97, de laatste tocht te Rotterdam, biedt 'Het rondje van de kring' totaal 27 wandeltochten over afstanden van 5 kilome ter tot 40 kilometer naar keuze. Indien minstens 11 wandeltochten daarvan bij tenminste 9 verschillende startbureaus worden gelopen verdient men 'Het rondje van de kring'. Deze wordt ergens rond de jaarwisseling van 97 en 98 feestelijk uitgereikt. De bedoeling van de organisatoren is vooral wandelliefhebbers bekend te maken met de grote varieteit van wandel tochten die jaarlijks in en random Rotterdam georganiseerd worden. In dien men echt 11 verschillende wandeltochten loopt, waarmee de l'l gla- zen op het dienblad worden gevuld, heeft men Rotterdam en het groen daarin leren kennen en waarderen, is met in het Westland geweest doch ook in Schoonhoven, bezocht men de schitterende steden met omgeving van Brielie en Maassluis en maakte men kennis met het immer interessan- te Schiedam. De deelnemende organisaties verplichtten zich grote zorg aan de routes en begeleiding te geven. Het in de toekomst mee mogen blij ven doen aan 'Het rondje van de kring' wordt jaarlijks op basis vankwali- teitscriteria getoetst. Deelnemers betalen voor Het rondje van de kring' eenmalig slechts 2,50 gulden per deelnamekaart naast het gebruikelijke inschrijfgeld van meestal circa 2 gulden tot 3 gulden. De wandelsportver- enigingen betalen aan het fonds voor elke deelnemer een bedrag, waarmee de kosten van het feest later zullen worden betaald. Hierbij ziet men de rij met wandeltochten die zijn aangesloten bij 'Het rondje van de kring'. Steeds wanneer men deelneemt aan een van deze wandeltochten wordt aan de ommezijde van de deelnamekaart door middel van een speciaal stempel een glas gevuld. Indien met alle wandeltochten uit de eerste groep gelopen heeft is automatisch het dienblad vol en is Het rondje van de kring' verdiend. Mocht men om enigerlei reden een wandeltocht missen kunnen maximaal 2 glazen worden gevuld door middel van het lopen van maximaal 2 reserve-wandeltochten. Men kan echter totaal nooit meer dan 2 dezelfde stempels verwerven. Wandeltochten 'Het rondje van de kring'; zaterdag 10 januari 97 Midwinterwandeltocht van wandelsportvereniging Comtu Westland te De Lier, zaterdag 15 februari 97 Wintertocht van wan delsportvereniging SDS te Rotterdam, zaterdag 8 maart 97 Kilometervre- termars van wandelsportvereniging VTM te Maassluis, zaterdag 15 maart 97 Wandeltocht van wandelsportvereniging RET te Rotterdam, zaterdag/ zondag 19/20 april 97 wandeltocht van wandelsportvereniging DEST te Schiedam, zaterdag/zondag 3/4 mei 97 Bloemenmars van wandelsport vereniging Sportbondvrienden te Rotterdam, zaterdag/zondag 17/18 mei 97 Voorjaarstocht van wandelsportvereniging Jonge Tippelaars te Brielie, zaterdag/zondag 6/7 September 97 Boldertocht van wandelsportvereni ging Botu te Rotterdam, zaterdag 13 September 97 Zilverstadtocht van wandelsportvereniging Schoonhoven te Schoonhoven, zaterdag 29 no- vember 97 Sint-Nicolaasintocht van wandelsportvereniging Levenslucht te Rotterdam en zaterdag/zondag 13/14 december 97 Oliebollentocht van wandelsportvereniging Crooswijk te Rotterda. Reserve-wandeltochten 'Het ronje van de kring': zaterdag 21 juni 97 Spijkenissemars van wan delsportvereniging RET te Rotterdam, zaterdag 28 juni 97 Vertomars van wandelsportvereniging VTM te Maassluis, zaterdag/zondag 23/24 augus- tus 97 Zomertocht van wandelsportvereniging SDS te Rotterdam, zater dag 20 September 97 Branderstocht van wandelsportvereniging DST te Schiedam, zaterdag/zondag 4/5 oktober 97 Furiademars van wandelsport vereniging VTM te Maassluis, zaterdag/zondag 18/19 oktober 97 Najaars- tocht van wandelsportvereniging Jonge Tippelaars te Brielie en zaterdag/ zondag 8/9 november 97 Herfsttocht van wandelsportvereniging Sport bondvrienden te Rotterdam. Alle verdere informatie ter zake wordt graag verstrekt door de Wandelkring Rotterdam en Omgeving, De Kempenaer- strat 33b. 3038 VP Rotterdam, tel. 010-4668451 (dinsdag van 10.00 uur tot 14.00 uur en van 19.30 uur tot 21.30 uur en woensdag van 10.00 uur tot 14.00 uur) of Jan Post, Getijmolen 48, 3146 CA Maassluis, tel. 00- 5921842 (kantooruren tel 070-3633926 en fax 070-3630929). Zaterdag 18 januari 97 Midwinterwandeltocht van Comtu Westland te De Lier. Vanaf 09.00 uur is iedereen welkom in de Vreeburghal te De Lier. VOETBAL - In het bestuur van de jeugdafdeling van de Maassluise voet- balvereniging Excelsior M is recent een vacature ontstaan. S.askia Juurse- ma heeft na een korte periode moeten constateren dat zij haar functie als coordinator voor de A-junioren niet kan combineren met haar andere acti- viteiten. Het houdt echter wel in dat Excelsior M zo spoedig mogelijk op zoek moet naar'een vervanger. Voorlopig heeft Excelsior M diverse af spraken gemaakt voor de waarneming. Per heden zal Dick van der Kooij doorschuiven als coordinator voor de A-junioren en zal Sija Fasti de posi- tie van coordinator voor de B-junioren vervullen. VOETBAL - Donderdag 23 januari 97 organiseert de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging de jaarlijkse spelregelavond voor junioren. Het evenement vindt om 19.00 uur plaats in het clubgebou w van S VDPW. De deelnemende Schiedamse voetbalverenigingen zijn HBSS, Excelsior 20, ODC, SMC en SVV met een team, Hermes DVS met een of twee teams en DRGS en VVK met twee teams. PPSC heeft geen interesse in deelname en Demos, GTB, Schiedamse Boys, SVDPW en Ursus hebben geen jeugdafdeling. Meerdere teams kunnen nog altijd ingeschreven wor den. TAFELTENNIS - Zaterdag 18 januari 97 start voorde Schiedamse tafel- tennisvereniging De Korenbeurs de voorjaarscompetitie. Het eerste heren- team, bestaande uit Mark Heemskerk, Arjan Karbaat en Nermin Smajic, ontmoet in de Eerste Divisie 1 achtereenvolgens Kluis thuis (18-01), Inte ger groep uit (25-01Swift uit (08-02), Odion thuis (08-03), Kluit uit (15- 03), Integer Groep thuis (22-03), Cosmos thuis (29-03), Swifr thuis (05- 04), Cosmos uit (12-04) en Odion uit (26-04). Het tweede herenteam, be staande uit Jeroen Bastiaansen, Hans Lingen en Rene Waterreus, ontmoet in de Eerste Divisie 2 achtereenvolgens Jumper Flits thuis (18-01), t Zand uit (25-01), Schansped uit (08-02), Westa thuis (08-03), Jumper Flits uit (15-03), t Zand thuis (22-03), Scylla thuis (29-03), Scansped thuis (05-04) Svylla uit (12-04) en Westa uit (26-04). Het derde herenteam, bestaande uit Remco van der Does, Leon den Ouden. Jan Simons en Ron van der Wijk, komt uit in de Tweede Divisie. Het damesteam, bestaande uit Da nielle Maas, Carola Thalen en Sylvia Waterreus, komt uit in de Derde Di visie. M.-itU

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 15