D m# A 1# A HI VIE I IB Disneyland Parijs viert vijfde verjaardag AGENDA Trouwen in de Carribean I In vijf jaar tijd is Disneyland Parijs uitgegroeid tot de meest bezochte toeristische attractie van Europa. Het Themapark, de zes hotels en het uitgaanscentrum Disney Village trekken jaar- lijks meer dan 11 miljoen bezoekers. Dat is te danken aan het unieke karakter van het park. Het heeft zo veel te bieden dat velen een tweede of een derde bezoek aan het park brengen. En natuurlijk is het de enige plek in Europa waar je Mickey Mouse, Goofy, Pluto, Donald Duck en alle andere Disneyfigu- ren kan ontmoeten. Toekomst Hi X o CX 55 Het jaar 1997 staat geheel in hette- ken van de festiviteiten. Nog meer shows, meer theater, meer optoch- ten en meer slingers dan ooit. Het feest begint met het Carnaval van jde Klokkenluider van de Notre Dame, het meest feestelijke spek- takel dat Disneyland Parijs tot nog .toe heeft gekend. Een bonte kara- vaan waar bezoekers zelf aan mee kunnen doen om onderdeel te wor- den van de magie. Het Central Pla za is tijdelijk omgedoopt tot Gar goyle Square. Rondom het plein staan gigantische klokken met daar bovenop waterspuwers die af en toe bezoekers die er onderdoor lo- pen, nat sproeien. De 'characters' zijn in het jubile- rende Disneyland de echte sterren van het park. De nieuwe voorstel- ling in het Videopolis theater, Disney Classics: The Music and Houdje vast goed vast aan Indiana Jones als het gammele karretje een looping maakt (foto Disney). the Magic, brengt een eerbetoon aan de vele succesvolle animatie- films die Disney de afgelopen ja- ren heeft uitgebracht, zoals het he- roi'sche verhaal van De Leeuwen- koning, het spannende avontuur van Alladin en de ontroerende kleine Zeemeermin. Mickey Mou se is er zelf natuurlijk ook iedere dag bij om het verjaardagsfeest met alle aanwezige gasten uitbun- dig te vieren. Hoogtepunt vormt het kasteel van Doornroosje, dat van onder tot bo- ven op unieke en originele manier wordt omgedoopt tot Chateau Fou, geheel versierd in de stijl van het Carnaval van de Klokkenluider van de Notre Dame met gekke har- lekijnmutsen, feestelijke toeters en felgekleurde banieren. Van 1 januari tot en met 26 maart 1997 kunnen kinderen weer gratis naar Disneyland Parijs. Een kind van 3 tot en met 11 jaar in gezel- schap van een betalende volwasse- ne, krijgt een gratis verblijfsarran- gement op voorwaarde dat deze door de volwassene is gereser- veerd en vooruit betaald. Een ar rangement bestaat uit een hotelo- vernachting, bijbehorend ontbijt en entree tot het Themapark. Som- mige activiteiten, die samen met het arrangement zijn geboekt, wor- den de kinderen ook gratis aange- boden, zoals Buffalo Bill's Wild West Show of een ontbijt met Disney-figuren. Disneyland Parijs is het meest be zochte themapark van Europa. Om ook in de toekomst de gasten te kunnen trakteren op een onverge- telijk verblijf, blijft Disneyland op vele fronten vernieuwen en uit- breiden. In maart 1997 opent de multiplex bioscoop van Gaumont haar deu- ren pal naast Disney Village. Maar liefst acht theaters met 2.500 stoe- len bieden de nieuwste films voor een breed publiek. Een van de zalen is voorzien van het grootste bioscoopscherm van Europa. Komend vootjaar pakken de bloem- en plantdeskundigen uit voor een artistieke en fleurige in- vulling van het 'Flower Festival'. Op Central Plaza ontstaat dan een ware bloemenzee met een onge- kende hoeveelheid kleuren en fan- tasievolle, uit bloemen opgetrok- ken, Disney-figuren. Tijdens het Fete de la Musique in juni wordt Disneyland Parijs omgetoverd tot een groot muziektheater. In het najaar wordt de congresca- paciteit van Disneyland Parijs ver- dubbeld met de opening van het Newport Bay Club Convention Center. Ook wordt dan een nieuwe evenementenlocatie geopend met plaats voor 4.000 mensen, waar concerten worden gehouden en tentoonstellingen worden georga- niseerd. Wist u ook al dat Disneyland Parijs beschikt over een schitterende golfbaan? U hoeft nergens anders meer naar toe als u een golfliefheb- ber bent. Want de 27-holes baan biedt zowel de beginnende als de meer ervaren speler een geweldige uitdaging. Misschien wilt u wel een rondje spelen terwijl de kinde ren het park verkennen. 's Avonds kunt u dan weer samen naar Buffa lo Bill's Wild West Show, met de 'long horn' koeien en echte bisons. In het Nederlands Scheepvaart Museum in Amsterdam is tot en met 27 april 1997 de tentoonstelling over de reis van Willem Ba- rentsz en zijn overwintering op Nova Zembla (1596-1597) te zien. Adres: Kattenburgerplein 1Meer info tel 020 - 5232222. In Leiden vindt van 18 tot en met 26 januari de Leidse Jazzweek plaats. Veel bruine kroegen in het centrum van Leiden transforme- ren zich tot gezellige Jazz-tenten. In het Museon in Den Haag is tot en met 31 augustus 1997 een tentoonstelling te zien die begint met videoclips van twee Malinese artiesten. Zij componeerden, speciaal voor de tentoonstelling, twee nieuwe songs waarin katoen de hoofdrol speelt. De tentoonstelling gaat ook in op de belangrijke rol die katoen voor Mali inneemt. Adres: Stadhouderskade 41Meer info tel 070 - 3381338. Een onbewoond eiland voorz'n tweeen. Welk gebied is romantischer om te trouwen dan de Carribean. Hagel- witte stranden, een azuurblauwe zee en ruisende palmen. Voeg daar een gemiddelde temperatuur van minimaal 25 graden Celsius aan toe, dan kan je 'honeymoon' al niet meer stuk. Een aantal reisorga- nisaties hebben zich gespeciali- seerd in trouwen op een tropisch paradijs. Zo heeft Koudijs Reizen in Den Haag een aantal hotels ge- selecteerd die speciale huwelijks- arrangementen aanbieden of die als honeymoonhotel heel geschikt zijn. Ook heeft Koudijs Reizen in- formatie over alle voorwaarden en prijzen van de verschillende trouwarrangementen op de diverse eilanden in de Carribean. Wat dacht u van trouwen op de Cayman Islands met een ceremonie op het strand fl. 1.260,- of van een uitge- breide trouwdag op Antigua met onder meer een trouwfoto en een bruilofstaart fl. 1.600,-. Op Jamaica is het mogelijk om zonder kosten in het bootje te stappen. Overigens is het bij alle arrangementen wel noodzakelijk om ten minste drie dagen voor de huwelrjksvoltrek- king op het eiland te verblijven. Meer info tel. 070 - 3622622. Hotel Cheyenne in Disneyland Parijs (foto Disney).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 17