Fransje Killaars presenteert 'Wish' Experience Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater Schuui'kerk Stadsgehoorzaal Theater de Teerstoof Xiieafer progranmia Begin van reeks eigen tentoonstellingen BON Angel Baby Koorscholing Oorsmeer D SCHIEDAM - Voor de meeste mensen staat het Ste delijk Museum Schiedam ge- lijk aan moderne kunst. De Cobra-verzameling mag zich zelfs in landelijke bekend- heid verheugen. Wat de meeste mensen echter niet weten, is dat moderne kunst- voorwerpen eigenlijk maar een klein gedeelte van de ei gen collectie van het Stede lijk uitmaken. Het overgrote deel van de ongeveer 30.000 stukken tellende collectie be- staat uit oudheidkundige voorwerpen die in meer of mindere mate iets kunnen vertellen over de geschiede- nis van Schiedam. Tot nu toe zijn deze voorwerpen slechts incidenteel te zien geweest, maar daarin komt verande- ring. 8 februari gaat het Ste delijk namelijk van start met de tentoonstelling 'De Gou den Eeuw van Schiedam, 1598-1795'. Het wordt de eerste van drie grote histori- sche tentoonstellingen die de komende jaren telkens van februari tot oktober in de kel- der van het museum te zien zullen zijn. Ontwikkeling Programma Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Woensdag 15januari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 Arno van der Heyden Vanzelfsprekend Arno van der Heyden Vanzelfsprekend is het derde theaterprogramma van de Groningse cabare- tier. In 1992 won hijhet Camaretten Festival Rotterdam. Het ene verhaal na het andere komt voor het voetlicht. Arno kokkerelt met kabouters, pre- senteert zijn eigen regionale radioprogramma en zingt een droevig zigeu- nerlied. Vrijdag 17 januari, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 20,-. Extra Film The Rock Generaal Hummel en zijn elitecommandos nemen op Alcatrez een groep toeristen in gijzeling en dreigen gifgasraketten af te schieten. De redding moet komen van Goodspeed, expert in chemische wapens en Mason, die ooit van het eiland heeft weten te ontsnappen. Met onder andere Sean Connery Donderdag 23 januari, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 8,-. Boem Beng Kabam Mark van der Veerdonk Op veler verzoek terug in Maassluis. Een unieke combinatie van slagwerk en cabaret. Afrikaanse ritmes, Zuidamerikaanse Marimba klanken, harde Japanse slagen en absurde grappen. Boem Beng Kabam toont een dag uit het leven van een geweldig bang persoon. Zaterdag 25 januari, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 25,-. Tour 97 Intermezzo Group Een expressieve en krachtige voor- stelling met de van Intermezzo be- kende ingredienten: prachtige vo- kalen, vakkundige arrangementen en zieleroerende teksten. De com binatie van oude, nieuwe en eigen muziek, subtiele humor en een flin- ke dosis eerzucht maken deze voorstelling tot een belevenis om nooit te vergeten. Zondag 19 januari, aanvang: 15.00 uur, toegang fl. 32,50/fl. 30,-. Scherven Youp van t Hek Samen met Rens van der Zalm speelt Youp van t Hek zijn nieuwe theatershow. Scherven brengen ge- luk en je kan je er lelijk aan snijden. Het zal allebei gebeuren. Youp kijkt terug op een leuk leven en heeft dus geen enkel reden tot klagen. Dat zal hij dan ook zeker niet doen. Integendeel. Donderdag 23, vrijdag 24 januari, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 35,-. Volendamse Avond Piet Veerman, Annie Schilder e.a. Piet Veerman, Annie Schilder, George Baker en het orkest van Next One brengen al hun gouden hits in een wervelende show. Top pers uit Nederlands meest eigen- zinnige muziekstad, bekend over heel de wereld. Zaterdag 25 januari, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 52,50/fl. 50,-. Intermezzo (foto.Johan de Boer) U Annie Schilder en Next One Rattenvanger van Hamelen Jeugd Musical Amsterdam Het verhaal, oorspronkelijk date- rend uit de 13e eeuw, speelt zich af in de stad Hamelen. Hamelen wordt geplaagd door een geweldi- ge ratteninvasie. Er meldt zich een vreemdeling in de stad, die beweert de ratten door een magische fluit te kunnen verdelgen. Het stadsbe- Rats stuur belooft hem een beloning, maar breekt zijn woord. Zondag 26 januari, aanvang: 15.00 uur, toegang fl. 15,-/fl. 12,50. One night hot music III Hans Visser and Friends Hans Visser zet ook dit jaar zijn muzikale reis voort. Een reis door het on- uitputtelijke Black Music repertoire. Hans Visser kan bestaande muziek- stijlen als Gospel, Blues, Soul en Motown op een zeer eigenzinnige ma- nier uitvoeren. Samen met de Amerikaanse zangeres Marianne Rolle zorgen zij voor een zeer swingende avond muziek van de bovenste plank. Vrijdag 24 en zaterdag 25 januari, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 19,50. Hansje Pansje Poppentheater Hans Schoen Vandaag gaat Hansje Pansje hel- pen met opruimen. Dat lijkt hem heel leuk. Maar Pansje is er niet. Waar zou hij zijn? Wat ligt er een hoop rommel op de grond. Al spe- lend ontdekt Hansje dat je een hele- boel leuke dingen met al die spul- len kunt doen. Aan het einde komt Pansje weer tevoorschijn en maken ze een dansje tot slot. Deze vrolijke voorstelling is ook geschikt voor de allerkleinsten. Zondag 26 januari, aanvang: 14.00 uur, toegang fl. 7,50. Reserveren bij de Schiedamse Hans Schoen Theaterkassa, tel. 4269563. Gouden Eeuw van Schiedam in Stedelijk Museum Met de organisatie van drie langlo- pende historische tentoonstellin gen lijkt het Stedelijk Museum een kleine koerswijziging te zijn aan- gegaan. Directrice D. Wind, nu iets langer dan een jaar bij het Mu seum werkzaam, bevestigt dat de aandacht voortaan inderdaad meer evenredig zal worden verdeeld tus- sen de oudheidkundige en de kunstcollectie. Ze is dan ook blij dat ze de gemeente dit jaar einde- lijk zo ver heeft gekregen een structureel budget op-de begroting in te ruimen voor het conserveren van de eigen collectie. lets wat haar voorgangers nooit gelukt is. Diezelfde voorgangers moesten verder lijdzaam toezien hoe de be- zoekersaantallen van het Stedelijk Museum ver onder het landelijk gemiddelde bleven. Wind wil pro- beren ook hierin verandering te Directrice Diane Wind heeft grote plannen met het Stedelijk Museum. brengen door zich veel meer te richten op promotionele activitei- ten, maar vooral door goede eigen produkten aan te bieden. De komende historische tentoon stellingen passen binnen dit beleid. Ze zullen aan de hand van voor werpen uit eigen collectie en een aantal geleende objecten een beeld geven van de'ontwikkeling van Schiedam vanaf het moment van stichting, in het jaar 1250, tot nu toe. Gedurende het Gouden Eeuw project zullen bovendien in samen- werking met de middenstand en de winkeliersverenigingen allerlei promotie-activiteitenplaatsvinden. In 'De gouden Eeuw van Schiedam' staat de periode cen- traal waarin Schiedam zich van ha- ringvissersstad wist te ontwikkelen tot het welvarend centrum van de Hollandse gedistilleerd-industrie. De tentoonstelling zal zo worden opgezet dat bezoekers als het ware worden teruggeplaatst in de tijd, waardoor beelden worden opge- roepen over hoe het in die tijd was. Volgens Directrice Wind zal de tentoonstelling heel spannend wor den vormgegeven door de gebruik- te voorwerpen niet op volgorde in vitrines te plaatsen, maar ze vrij in de ruimte van de museumkelder op te stellen. Paden en gangen leiden de bezoeker vervolgens langs ei- landjes met thema's als economie, bestuur. religie of kunst. Voorgaande jaren werden er in het Stedelijk zo'n 14 a 15 tentoonstel lingen per jaar georganiseerd. Mo- menteel is dat aantal teruggebracht tot hooguit 9 per jaar. Het grote verschil is echter dat de huidige di- rectie er nadrukkelijk naar streeft tentoonstellingen zelf op te zetten en niet in te huren of over te nemen van andere kunstinstellingen, zoals vroeger met regelmaat gebeurde. Wind hoopt het Stedelijk op die manier van het 'kunsthal-imago' af brengen en het een meer eigen ge- zicht te geven. Het zou onder an dere een reden kunnen zijn om de jaarlijkse Kunstbeurs, georgani seerd door de Stichting Kunst- werkt, af te stoten. De situatie waarin het Stedelijk Museum momenteel verkeert is nog ver verwijderd van het ideaal- beeld dat directrice Wind voor ogen staat. Als ze het voor het zeg- gen had, zou ze haar staf uitbreiden met een historisch conservator. Op dit moment is er namelijk maar een cohservator die zowel de moderne kunst als de oudheidkundige col lectie onder zijn hoede heeft, waar door de laatste soms het onderspit delft. Het museumgebouw zelf ziet ze het lief.st terug in de oorspron- kelijke monumentale staat, maar wel met een moderne receptie die toegang geeft tot beide vleugels van het museum, en eventueel met een museumcafe en een museum- winkel om extra bezoekers te trek- ken. Graag zou ze ook een marke- tingmedewerker erbij hgbben dife meehelpt het museum een jongere en vlottere uitstraling te geven. Al haast de directrice zich wel te zeg- gen dat ze daarbij niet Veronica, maar wel VPRO denkt. Voor som- migen misschien een geruststellen- de gedachte. IRENE VERINGMEIER SCHIEDAM - Een onderzoek naar de optische werking van kleur, zo zou het werk van kun- stenares Fransje Killaars het best omschreven kunnen wor den. Onder de titel 'Wish' is van 18 januari tot en met 2 maart in het Stedelijk Museum een door haar gerealiseerde installatie te bezichtigen. Het wordt de twee- de tentoonstelling in het kader van de reeks 'Unisono'. Met deze serie exposeert het Stedelijk zowel werk van spraakmakende kunstenaars die nog aan het be gin staan van hun carriere, als werk van kunstenaars die al wat langer werkzaam zijn maar nu nieuwe ontwikkelingen laten zien. Fransje Killaars (1959) hield zich aanvankelijk voornamelijk bezig met schilderen. Haar onderzoeken naar de werking van kleur voert ze nu echter hoofdzakelijk uit in tex- tiel. Een overgang tussen beide Een voorbeeld uit 'Wish'van kunstenares Fransje Killaars. media vormden zogenaamde hoek- 1995 en 1996 exposeerde ze onder beelden van schilderijen, stroken papief, tapijten en tennisballen. In andere in Maastricht. Den Bosch, Utrecht, Amsterdam en Keulen met installaties waarin ze uitslui- tend textiel gebruikte. Hierin werd de intensiteit van de kleur door Killaars tot grote hoogte opge- voerd. Ze gebruikt daarbij felle en soms oogverblindende kleurcom- binaties als oranje met rood, groen met paars of hardblauw met roze. Die contrasten heffen elkaar echter op door een ordening volgens ge- ometrische patronen, waardoor een totaalbeeld van harmohieuze veelkleurigheid ontstaat. Hoewel Killaars' werk in eerst in- stantie appelleert aan het kijken, streeft de kunstenares geen uitslui- tend visuele of optische ervaring na. ,,Bij textiel vallen beeld en ma- terie samen", aldus Killaars, en kan er dus geen onderscheid wor den gemaakt tussen kleur en dra- ger. Textiel nodigt tevens uit tot aanraken waarbij kleur een fysieke ervaring wordt. De kussens en ta pijten, maar ook een schommel- bank of zithoek die door Killaars in haar installaties worden gebruikt dragen hiertoe bij. Ze lijken de be zoeker als het ware uit te nodigen om zich in kleur onder te dompe- len. In het Stedelijk Museum Schiedam worden regelmatig rondleidingen georganiseerd over tentoonstellin gen van moderne kunst. Op zon dag 19 januari, aanvang 14.00 uur, wordt een rondleiding gehouden overde installatie 'Wish' en de ei gen collectie Cobra. De toegang is volgend geldend tarief, de rondlei ding is gratis. Het Stedelijk Museum is gevestigd aan de Hoogstraat 112. Het is van dinsdag tot en met zaterdag ge- opend van 11.00 tot 17.00 uur en op zondagen van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis op woens dag. Op de overige dagen bedraagt de entree fl. 3,- voor volwassenen en fl. 1,50 voor kinderen vanaf 13 jaar. Kinderen tot 12 jaar gratis toegang. Experience. SCHIEDAM - Experience is een bluesformatie bestaande uit drie muzikale blues cats. Na vele ses- sies in onder andere de Draaidoos, Stereo en Putsepoort en 15 jaar in dividual muziceren, werd naar aanleiding van zoveel enthousiaste readies uit het publiek, besloten tot het oprichten van een band. 'Experience' was geboren. Edwin van Esch bespeelt de drums en Glenn Borgwitton de basgitaar. Bob Maurits is zowel gitarist als zanger. De formatie speelt naast onder andere covers van Hendrix, S.R. Vaughan en A. King veel ei gen werk met een herkenbaar en sterk 'volume'. Experience the bluess in het Po dium Cafe aan de Lange Haven 28. Het optreden vindt plaats op zater dag 18 januari vanaf 22.00 uur en als altijd is de toegang gratis. Het programma van Rotterdams Dagblad TV duurt circa 15 minu- ten, met daarin het laatste lokale en regionale nieuws. Met op maandag en dinsdag een groot aanbod van koopwoningen. Elke dag wordt Auto TV uitgezonden om 07.00 uur, 16.30 uur en nog een herhaling om 00.15 uur. Op zaterdag en zondag om 09.30 uur, 16.30 uur en 20.30 uur.Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en vervoer. SCHIEDAM - In het Film- huis Schiedam wordt op vrijdag 17 en zaterdag 18 ja nuari de film 'Angel baby' vertoond van regisseur Mi chael Rymer. Twee jonge mensen, Harry en Kate, le- ren elkaar kennen in het psychiatrisch ziekenhuis waar ze beiden patient zijn. Harry (gespeeld door John Lynch) weet zijn psychoti- sche aanvallen met medieij- nen te onderdrukken. Kate (Jacqueline McKenzie) heeft een eigen magische verbeel- dingswereld, die ze alleen met Harry deelt. Uiteinde- lijk gaan ze samenwonen. Als Kate zwanger wordt be- sluiten ze hun medicijnge- bruik te staken. Daarna moeten ze niet alleen de af- keuring van de buitenwe- reld verdragen, maar ook de terugkerende demonen in hun binnenwereld. Het Filmhuis Schiedam is gevestigd in gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12. Aanvang van de film is 21.30 uur op vrijdagavond en 20.30 uur op zaterdag- avond. Toegang fl. 7,-. Re serveren via de Schiedamse Theaterkassa, tel. 4269563. VLAARDINGEN - Zingen is iets wat iedereen eigenlijk wel eens doet. Wie nu eens wat makkelijker wil leren zingen, de stem wat wil bij- schaven of mooier hoog en laag wil leren zingen, kan een speciale cursus koor scholing volgen. Door mid- del van ademhaiings- en an dere zangtechnische oefe- ningen leert men in zeven lessen met veel meer gemak zingen. Men kan dan langer achter elkaar zingen, waar door het een stuk beter zal klinken. De cursus koor scholing gaat dinsdag 28 ja nuari van start en wordt ge- geven van 21.00-22.15 uur in het hoofdgebouw van Muziekcentrun 'OpMaat' aan de Meidoornstraat 30. Docente is Anja Brands. Het cursusgeld bedraagt fl. 103,- voor deelnemers tot 21 jaar en fl. 121,- voor deelnemers vanaf 21 jaar. Wie meer in- formatie wil of een inschryf- formulier kan dit op werk- dagen tussen 14.00 - 17.00 uur opvragen bij Muziek- centrum 'OpMaat', tel. 4269680. SCHIEDAM - Zestien ja nuari negentienhonderdze- venennegentig is niet zo- maar een dag. Nee, want dan komt Istvan Ouborg zijn muzikale talenten de- monstreren in het Podium Cafe. Deze singer/songwri ter giet zijn muziek in de puurste vorm: een stem, een gitaar, bij de juiste tempera- tuur te vermengen en opdie- nen voordat het is afgekoeld. Om de avond afwisselend te houden, zal Istvan zich bij een aantal nummers laten assisteren door muzikanten uit zijn eigen band Battery Boy. Het akoestische karak- ter van deze serie Oorsmeer-avonden zal niet alleen terug te vinden zijn in het eigen repertoire, maar ook doorklinken in de covers van The Doors, Rol ling Stones, Radiohead en Jeff Buckley. De oren van het publiek zullen worden gesmeerd met muziek uit verleden en heden, zonder poeha. No-Nonsens, pure muziek, klaar om gehoord te worden in het Podium Cafe aan de Lange Haven 28. Woensdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Donderdag en vrijdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Zaterdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV Zondag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV om 11.00 uur kerkdienst Maandag en dinsdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,75. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /30,40 automa- tisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening: ,.(i.v.m. controle bezorging) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T029

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 6