flitsen MaasposT 'Eredivisie zit in mijn achterhoofd' oorzaak Fouten van nederlaag Sport De stand op zondag Prestatieloop Fortuna Nieuwe kantineTSN Trainers gevraagd Volleybalcoach Hans van Setten voeltzich thuis bij Rijnmond Juventus verliest van ASVU Succes voor Jeugd-judoka's Smalle Ha' SCHIEDAM - Iemand iets leren, gedragsbeinvloeding. „Het zit in mijn genen", zegt Hans van Setten. Zijn werk en zijn hobby hebben alles met 'onderwijzen' te maken. De 40-jarige Vlaardinger is vier dagen in de week leer- kracht op een basisschool in Berkel-Rodenrijs. In zijn vrije tijd fungeert Van Setten als volleybalcoach bij Rijn mond. Zijn hoofdtaak ligt bij het eerste vrouwenteam. Maar ook de jeugd en leer- gierige spelers, die zich als trainer-coach willen ontwik- kelen, hebben zijn warme be- langstelling. „Ik kan me bij Rijnmond echt op alle fron- ten uitleven", geeft Van Set- ten aan. Eisen Hoofdmacht Schiedammers bovenaan in Wheeler Cup VZC'ers winnen op NK junioren Twee keer winst HVC Winst en verlies Rijnmond Excelsior M vergeet Gijs de Haas Aat Verkade nieuwe voorzitter De Coureur Green Eagles organiseert basketbalclinic Algehele afgelasting amateurvoetbal Woensdag 5 februari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam SCHIEDAM - Bij Radio Schiedam is begin februari het programma 'De stand op zondag' van start ge- gaan. De uitzending wordt wekelijks tussen 14.00 en 17.00 uur verzorgd van het terrein van een bepaalde sportvereniging. Diverse gasten komen langs om iets te vertellen over hun vereni- ging of instelling. Zij praten hierover met Rob van der Meer en Patrick de Boer. Natuurlijk zullen vanaf deze lokatie ook aile sportaktivi- teiten die die dag plaatsvin- den worden gevolgd. Wie ook zin heeft om langs te ko men in de uitzending kan dit laten weten aan de presenta- toren. Men kan hiervoor bellen met Radio Schiedam en vragen naar Van der Meer of De Boer, tel. 4263600. VLAARDINGEN - Atletiek- vereniging Fortuna organi- seert op zondag 9 februari alweer de tweede presta tieloop van dit jaar. Op het programma staan de afstanden 2,5,10 en 15 kilo meter. Gestart wordt op het complex van Fortuna aan de Marnixlaan. Het parcours is uitgezet richting surfplas en Broekpolder. Het startschot klinkt voor alle afstanden om 11.00 uur. Vanaf 10.00 uur kan er ingeschreven worden in het clubhuis van Fortuna. Het inschryfgeld bedraagt fl.3,- (zonder her- innering) en 0.6,- (met her- innering). Voor meer infor- matie kan men terecht bij Ger van Walsum, tel. 4744969. SCHIEDAM - Tijdens de jaarvergadering van tennis- vergadering TSN, die vrij- dag 31 januari werd gehou- den, is duidelijk geworden dat de bestaande plannen voor de realisatie van een nieuwe kantine niet haal- baar zijn. Besloten is dat het bestuur nu eerst gaat kijken naar de middelen die be- schikbaar zijn, waarna een commissie enige mogelijkhe- den en alteraatieven zal ont- wikkelen. Hierbij zal zowel gekeken worden naar nieuwbouw als naar moge- iijkheden om de huidige kantine aan te passen. De vergadering werd be- zocht door ruim honderd le- den. De vakatnre van secre- taris, die vorig jaar nog niet kon worden ingevuld, is in- middels vergeven. Henk van Doom werd bereid gevon- den de vakature te vervullen en de vergadering keurde dit goed. Door het aftreden van een bestuurslid is echter meteen weer een andere va kature ontstaan, waarin niet direkt kon worden voorzien. SCHIEDAM - De Vereni- ging van Oefenmeesters Ne- derland (WON) heeft al veel reacties ontvangen op de vakaturebank. Het me- rendeel van deze reacties is echter afkomstig van vereni- gingen die op zoek zyn naar een trainer. De WON zou nu graag ook willen dat trai ners die zonder club zitten de telefoon pakken of de pen opnemen en een briefje naar de WON schryven. Vraag en aanbod kan dan perfect op elkaar worden afge- stemd. Trainers die zonder club zitten kunnen schrijven naar het secretariaat: Johan Wagenaarstraat 84, 3122 BD in Schiedam. Natuurlijk blyven ook reacties van clubs welkom. Volleybalcoach Hans van Setten zit in de lift met zijn vrouwenteam De geboren Rotterdammer is aan zijn vierde seizoen bezig als hoofdcoach van het damesteam. Alles verloopt in deze competitie naar wens. ,,Ik hoopte vooraf dat we tot een degelijke middenmoter in de eerste divisie konden uit- groeien. Die doelstelling gaan we waarmaken. We staan vast op de zevende plaats en hebben nog uit- zicht op de zesde positie. Het team levert daarmee een prima presta- tie." Rijnmond speelde afgelopen zater- dag in sporthal Groenoord een be- langrijke wedstrijd. Een overwin- ning op concurrent Switch'87 zou betekenen dat het degradatiespook definitief verdwenen zou zijn. De ploeg van Van Setten („je schrijft het met een S, maar iedereen spreekt het uit met een Z, ik ook") liet geen misverstand bestaan over de krachtsverhouding. Rijnmond zegevierde dik verdiend met 3-1. Alleen in de derde set was de thuis- ploeg even niet bij de les van 'meester' Van Setten: 5-15. In de andere sets was Rijnmond onbe- twist de betere ploeg: 15-9, 15-10, 15-9. Met vijftien punten uit twaalf duels heeft de Schiedamse ploeg een comfortabele positie op de ranglijst ingenomen. „We kunnen zelfs nog in de bovenste helft van het klassement eindigen", blikt Van Setten vooruit. „Dat hoeft niet, maar het zou wel heel leuk zijn voor de motivatie." De triomf op Switch'87 bewees eens te meer dat de vrouwenploeg van Rijnmond in de lift zit. Vorig jaar nog boekte de brigade van Van Setten zowel een overwinning als een nederlaag tegen deze tegen- stander. Dit seizoen behaalde het Schiedamse team twee keer een overwinning. „We gaan de goede kant op", erkent Van Setten. „Maar we zijn er nog lang niet. Het duurt nog wel een paar seizoenen voordat we kunnen meedraaien in de top van de eerste divisie. Of de eredivisie haalbaar is? Natuurlijk, promotie op den duur zit wel degelijk in mijn achter hoofd. Maar we zullen geduld moeten hebben. En keihard moe- ten werken. Want met twee keer trainen per week kom je er niet. Dan zullen we ondermeer het krachthonk in moeten. Zover is het echter nog niet." Van Setten duwt de vrouwenploeg van Rijnmond langzaam maar ze- ker omhoog. Vier jaar geleden be- gon hij rustig en zonder al te veel eisen met zijn bouwwerkzaamhe- den. „Ik heb dat seizoen goed rondgekeken binnen en buiten de ploeg", legt hij uit. „We hebben een beetje aan elkaar kunnen wen- nen. Meer dan een plaats in de middenmoot van de tweede divisie zat er niet in. Dat was toen ook nog niet zo nodig." In het tweede sei zoen ging Van Setten meer presta- tiegericht te werk. Met de hulp van een aantal nieuwe speelsters klom Rijnmond naar de top van de twee de divisie. Het kampioenschap bleek net niet haalbaar. „Maar via de promotie-degradatieronde zijn we alsnog naar de eerste divisie ge- klommen. Eigenlijk was het team nog niet toe aan een stapje hoger- op. Op hoop van zegen gingen we de nieuwe competitie in. Dankzij een perfecte teamgeest werd het toch een heel leuk seizoen. Via de PD-ronde hebben we uiteindelijk onze plaats in de eerste divisie vei- lig gestelu." Van Setten, oud-spelverdeler bij een aantal clubs in deze regio, is al lang blij dat dit seizoen de nacom- petitie aan zijn team voorbij gaat. „Na twee jaar PD-wedstrijden heb ben we wel behoefte aan een nor- maal en tijdig einde van de compe titie", stelt hij. „Kijk, het is best leuk om mee te doen aan het toetje van het seizoen. Het is spannend, je krijgt aandacht in de pers en trekt veel publiek. Maar het is ook slopend. Je speelt tot diep in mei door. Daarna is er dan niet veel tijd meer om gas terug te nemen en al- vast gedoseerd naar het nieuwe seizoen toe te werken. Op den duur wreekt zich dat. Nu kunnen we eindelijk tot rust komen. In het nieuwe seizoen moeten we daar- van de vruchten kunnen plukken." Van Setten begon dit seizoen met een vernieuwde en verjongde se lectie. Om uiteenlopende redenen vielen een vijftal routiniers weg. Van Setten kreeg er wel een hand- vol goede vervangers voor terug. Zo ontpopten Merit Beernink, Hil- ma Schipper en Manja Scheppers zich als waardevolle krachten. Van Setten is bij Rijnmond gewend ge- raakt om ieder seizoen met een an dere selectie aan de slag te gaan. „Het verloop is groot, misschien wel te groot", oordeelt hij. „In de huidige groep zitten nog maar twee speelsters die ik vier jaar geleden ook al aantrof. De rest is vertrok- ken of naar een lager team gegaan. Voorde meeste speelsters op 'leef- tijd' is de druk toch wel groot en de verplichting zwaar. Vakantie tijdens het seizoen bij- voorbeeld is er niet bij. Het gaat om trainen en spelen. Niet iedere ervaren of minder ervaren speel- ster kan dat nog opbrengen. Daar- door zakt de gemiddelde leeftijd binnen de selectie nog elk jaar. Op zich is dat een gunstige ontwikke- ling. Maar je moet ook de continu- iteit in het oog houden. Daarom mag wat mij betreft de uittocht nu stoppen. Een of twee spelers ver- vangen gaat nog wel, maar vier of vijf wordt te veel. Zeker op jaarba- sis." Toch heeft de 'verhuizingsdrift' binnen de vrouwenselectie van Rijnmond ook positieve kanten. Want vele ex-speelsters van de hoofdmacht hebben ervoor geko- zen in een lager team af te bouwen. En daardoor is de vrouwenafdeling in de breedte aanzienlijk sterker geworden. „Het eerste in de mid denmoot, het tweede stijf boven- aan en het derde ook", somt Van Setten trots op. „Dat is een prima ontwikkeling. Daardoor schuift het kwaliteitsniveau van de dames- teams naar elkaar toe. Ideaal voor de technische opbouw van de ver- enigingsstructuur." Van Setten is nog net niet getrouwd met Rijn mond. Maar hij komt er wel heel graag over de vloer. „Ik woon om de hoek. Als het lekker weer is, ga ik op de fiets naar de sporthal. Na afloop blijf ik dan lekker hangen om een biertje te drinken. Rijn mond is tamelijk uniek in de Ne- derlandse volleybalwereld. De club heeft vijf teams in de nationa- le divisie spelen. Dat komt niet veel voor. Bovendien draait de vereniging volledig op eigen men- sen. Bijna iedereen doet wel wat bij Rijnmond. De zelfwerkzaam- heid is diep geworteld in de club. Het is een onderdeel van de cul- tuur. Ook daarom heb ik hier het heel goed naar mijn zin." Norbert Kleinherenbrink Dejudoka's van Lagerwaard SCHIEDAM - Acht jeugdige judoka's van Sportinstituut Lagerwaard vormden het team waarmee de derde plaats werd behaald op de Zuidhol- landse team kampioenschappen in Den Haag. Deze kampioenschappen werden zondag 2 februari gehouden. Danny Wildeman, Deniz Tosun, Ste ven Hartman, Sven Mastenbroek, Brian Zilver, Michael Munoz, Orlando Moritz en Joran van Kan gingen na een pittig maar sportief tournooi naar huis met een beker en een bronzen medaille. Juventus en ASVU grossierden in fouten SCHIEDAM - Juventus tegen ASVU was Schiedam tegen Am sterdam, was blauw tegen rood, van 57 tegen 64, maar was bo- venal teleurstellend. Natuurlijk, zowel Juventus als ASVU maak- ten fouten. Alleen; de Schiedam- mers maakten meer fouten dan de Amsterdammers. Het contrast was schrijnend. De spelers van Juventus draaiden zich warm in prachtige trainingskle- ding, terwijl de spelers van ASVU zich klaar speelden in van alles wat. De Schiedammers hadden al les uitstekend op elkaar afgestemd, terwijl de Amsterdammers rondlie- pen in alles varierend van een wit shirt van Nike tot een zwart shirt van Reebok. Toch bleek later tij dens de wedstrijd de onderlinge sa- menhang bij Juventus kleiner dan bij ASVU. Desondanks is de start van de Schiedammers veelbelovend te noemen. Tijdens de beginfase van de wedstrijd was Valies Newton verantwoordelijk voor twee schit- terende treffers. Tijdens de ope- ningsfase van de wedstrijd werden de Amsterdammers overduidelijk overklast. De tussenstand van 14- 10 betekende echter wel het eerste breekpunt in de wedstrijd. Valies Newton leidde balverlies: 14-12. Dennis Cleef leidde balverlies: 14- 14. Arjan de Bruin vroeg direct een time-out aan. Dennis Cleef werd hierop tot groot genoegen van Jan Stolk vervangen door Wil- lem Doornik en verliet onmiddel- lijk het speelveld richting kleedka- mer. Vanaf de time-out gingt de wedstrijd gelijk op. Hetgeen uit eindelijk resulteerde in een rust- stand van 32-32. De tweede helft raakte Juventus al- lereerst het spoor bijster en vervol- gens de weg kwijt. Onnodige fou ten als loopfouten en balverlies speelden ASVU volledig in de kaart. Er was geen houden meer aan. De tussenstand van 40-42 be tekende ook het tweede breekpunt in de wedstrijd. Twee vrije worpen tegen: 40-44. Een driepunter te gen: 40-47. De wedstrijd was toen helemaal gespeeld. De Schiedam mers konden de kloof van zeven punten ten opzichte van de Am sterdammers nooit meer goedma- ken. De eindstand van 57-64 was dan ook niet meer dan logisch. Het publiek, voornamelijk ouders, kennissen en clubmensen, irriteer- de zich aan het spel en aan de scheidsrechters. De toeschouwers ontbeerden vooral de basiskennis over affluiten, doorspelen, per- soonlijke fouten en technische fou ten. Daarom de regels nog even een op rijtje. Voor de volgende wedstrijd. De persoonlijke fout wordt toege kend wanneer de speler op onreg- lementaire wijze met de tegenstan- der in contact komt. Heeft de spe ler vijf persoonlijke fouten opgelo- pen, dan mag hij niet meer aan het spel deelnemen en moet hij door een andere speler worden vervan gen. Na iedere persoonlijke fout worden aan de tegenstander twee vrije worpen toegekend. De tech nische fout wordt toegekend wan neer de speler de bal niet volgens de regels speelt. De technische fout heeft geen consequenties voor de speler, afgezien van het toekennen aan de tegenstander van een vrije worp vanaf de rand van het speel veld. De belangrijkste regels waar- voor de technische fout kan wor den toegekend zijn de bal langer dan 30 seconden in de ploeg hou den zonder een schot op het doel te lossen, meer dan twee passen met de bal doen zonder de bal af te spe len, de bal langer dan 5 seconden in het bezit houden zonder zich te verplaatsen en langer dan 3 secon den in de vrije worpzone van de te genstander verblijven. RENE VAN DER MEU DE BIE WHEELEN - De Nationale Road Race Cup 1996 is dit jaar gewonnen door de Schiedamse Theo Geeve. Hij heeft dus over het hele jaar tijdens wheeler cup races de meeste punten verzameld van de Nederlandse en Belgische wheelers. De tweede plaats werd met een punt verschil opgeeist door Feike Waque. Hij heeft twee wedstrijden minder gereden dan Geeve door zijn trip naar Atlanta. De uitreiking vond plaats toen Waque net terug was uit Tampa (Florida) waar hij meedeed aan de Casparille Classic en in het geweldige deelne- mersveld met snelheden rond de 34 km/uur een nieuw persoonlijk en Ne- derlands record vestigde. Deze verpletterende tijd (na correctie) was 0,31.47. Het oude record stond op 0.37.12. Door zijn opvallende prestatie in Tampa is Waque, die in Schiedam wordt gesteund door de stichting Holland Wheelers, uitgenodigd voor de mara thon van Guadeloupe in de zomer van dit jaar. Waque wil zich gaan bera- den of deze enorme inspanning wel voor hem is weggelegd. Hij is in iede re geval wel weer erg optimistisch over de voortzetting van zijn wheeler- cairiere. ZWEMMEN - VZC-zwemmers Finn v.d. Bas en Eddy van Vliet hebben tijdens de Nationale Kampioenschappen voor junioren in Nieuwegein zeer goed gepresteerd. samen haalden de jonge talenten vele medailles binnen. Coach Ronald van Ommeren was zeer te spreken over de presta- ties van de gehele ploeg. Finn v.d. Bas behaalde drie gouden en e£n zilve- ren medaille. Eddy v Vliet behaalde 66n gouden en drie zilveren plakken. Voor Van de Bas was het de eerste keer dat hij aan de NK junioren mee deed, maar last van zenuwen had de Schiedammer duidelijk niet. Als eer ste VCZ'er ging de 13-jarige zwemmer van start op de 100 meter vrij en meteen knalde hij naar een zeer scherpe 0.57.82 minuten. Ook op 100 me ter rugslag verraste hij iedereen door in de buitenbaan als eerste aan te tik- ken in een tijd van 1.07.65. Eenmaal de smaak goed te pakken wist hij ook de 200 meter vrijeslag naar zich toe te trekken met een tijd van 2.10.61. Zaterdagmiddag volgde nog een start op 100 meter vlinderslag waarin Van de Bas als tweede aantikte in 1.08.41. Ook Eddy van Vliet liet zich niet onbetuigt op deze kampioenschappen. De 15-jarige Westlander vloog op de 100 meter vlinderslag met twee lengtes voorsprong naar een gouden plak in een supertijd van 1.00.46 min. Bij de 100 meter vrijeslag tikte hij als tweede aan, evenals bij de 200 meter vrijeslag. De VZC talenten hebben hun plaatsje in de junioren selekties van de KNZB met deze prestaties zeker gesteld voor de komende tijd en zullen naast de centrale trainingen van de bond ook enkele keren in het buitenland gaan zwemmen. HANDBAL - De Schiedamse handbalvereniging HVC heeft een goede competitieronde achter de rug. Zowel het eerste damesteam, een degrada- tiekandidaat, als het eerste herenteam, een middenmoter, wist weer eens te winnen. Het eerste damesteam won met 11-9 van Hercules en het eerste herenteam won met 21-20 van Vires et Celeritas. Trainer Theo van Geene van het eerste damesteam was meer dan tevreden over de inbreng van Fi- rencia van de Molen. De routiniere maakte vijf doelpunten. De overige zes doelpunten werden gemaakt door Nathalie Gouweleeuw en Natasha Toth (ieder twee doelpunten) en Lucia Groeneveld en Karin Hogebrugge (iedereen doelpunt). Trainer Wil op't Ende van het eerste herenteam kon- digde voorafgaand aan de moeizaam verlopen wedstrijd het vertrek aan. VOLLEYBAL - De Schiedamse volleybalvereniging Rijnmond kijkt met gemengde gevoelens terug op zaterdag 1 februari. Het eerste damesteam won met 3-1 van Switch '87 en het eerste herenteam verloor met 1-3 van Vacopa Weert. Zowel het eerste damesteam als het eerste herenteam be- vindt zich in de middenmoot van de Eerste Divisie met 15 punten uit 12 wedstrijden. In vergelijking tot vorig seizoen ontbeert het eerste dames team vier geroutineerde speelsters. Zij spelen nu in het tweede dames team, de koploper in de Eerste Divisie van het district, en zij hebben zo- doende plaats gemaakt voor vier talentvolle speelsters. Vooral Merit Beer nink en Manja Scheffers blinken regelmatig uit in het keurkorps van trai ner Hans van Setten. VOETBAL - Tijdens de Nieuwjaarsreceptie huldigde de Maassluise voet- balvereniging Excelsior M traditiegetrouw de jubilarissen. Voormalig eer ste elftalspeler Gijs de Haas is in verband met een administratieve fout buiten de boot gevallen. De eerste de beste gelegenheid wordt nu aangeg- repen om de bekende speld te overhandigen. Van slecht nieuws naar goed nieuws. Het bestuur van de businessclub meldt een explosieve groei van het aantal leden. WIELRENNEN - Tijdens de Algemene Ledenvergadering van De Cou reur op maandag 27 januari werd bekend gemaakt dat Aat Verkade als voorzitter Ron Verweel zal opvolgen. Verkade heeft al bestuurlijke erva- ringen opgedaan bij de Watersportvereniging Vlaardingen en de Toer- fietsclub Rijnmond, terwijl hij momenteel nog voorzitter is van de Vlaar- dingse Fietsvierdaagse en secretaris is van de Toerfietsclub Maassluis. Verweel had een aantal maanden geleden reeds te kennen gegeven dat hij in verband met drukke werkzaamheden zou aftreden. De hoogtepunten uit het programma van De Coureur zijn maandag 5 mei de Bevrijdingsronde van Vlaardingen, maandag 19 mei het districtsrecreantenkampioenschap op het clubparcours, maandag 11 augustus de Ronde van Maassluis en zondag 5 oktober de koppeltijdrit op het clubparcours. Tenslotte werd tij dens de Algemene Ledenvergadering van De Coureur op maandag 27 ja nuari ook bekend gemaakt dat juniorenlid Frank Hendriks officieel is ge- selecteerd voor de districtsjuniorenselectie van Zuid-Holland en Zeeland. BASKETB AL - De Maassluise basketbalvereniging Green Eagles organi seert donderdag 6 maart van 10.00 tot 16.00 uur in de Wethouder Smithal te Maassluis een basketbalclinic voor jongens en meisjes van 10 tot 18 jaar. Toptrainers en topspelers zijn bereid gevonden de kennis over te dra- gen aan leden en jeugd van buitenaf. De inschrijfkosten bedragen fl. 20,- (gratis t-shirt). Maximaal 120 jongens en meisjes kunnen zich aanmelden op 010-5914558 of 010-5922912. VOETBAL - De algehele afgelasting van het zaterdagamateurvoetbal en het zondagamateurvoetbal betekent wel automatisch dat ook alle wedstrij den, die door de districten van de KNVB worden georganiseerd zijn afge- last. De algehele afgelasting van de landelijke competities Categorie A, Hoofdklasse zaterdag en Hoofdklasse zondag, betekent niet automatisch dat ook alle wedstrijden, die door de districten van de KNVB worden ge organiseerd zijn afgelast. De algehele afgelasting van de Categorie B is uitsluitend te bepalen na overleg tussen West III en West IV gezamenlijk: Eerste Klasse tot en met Vijfde Klasse zaterdag-standaardelftallen en Eer ste Klasse tot en met Zesde Klasse zondag-standaardelftallen. De algehele afgelasting van de Categorie C is uitsluitend te bepalen door West III en West IV afzonderlijk: Reserve Eerste Klasse tot en met Reserve Achtste Klasse zaterdag en zondag, alle junioren-reeksen en alle pupillen-reeksen. De algehele afgelasting van West IV wordt als volgt bekend gemaakt: bij de algehele afgelasting van West IV zijn uitsluitend de wedstrijd genoemd onder de Categorie B en de Categorie C afgelast en bij de algehele afgelas ting van West IV zijn uitsluitend de wedstrijden genoemd onder de Cate gorie C afgelast en is er geen algehele afgelasting van de Categorie B. De algehele afgelasting van het zaterdagamateurvoetbal en het zondagama teurvoetbal wordt als volgt bekend gemaakt: vrijdag vanaf 18.00 uur via NOS-Radio (nieuwsbericht ANP) en vrijdag vanaf 18.00 uur via NOS- Televisie (teletekstpagina 603). Geen algehele afgelasting betekent dat be paalde velden wel kunnen worden afgekeurd.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 15