Landelijke VW Geschenkbon naar nieuw record DeBRANDERS- in 1997 FEESTEN Bedrijven Contactdagen Ahoy N U reeds genieten van de zomer GASTVRIJ VERBLIJF VW REDERIJ DIANE i De Gouden Eeuw van Schiedam 1598 -1795 molens en jenever Marketingstrategie voor de WV's in Rotterdam en omgeving VW Bespreek Buro wordt 'VW Ticket Point' (f Groepsbezoek in 1996 sterk toegenomen "HOLLANDERS AAN DE SLAG" VerjjaaFdlagLalenciLeF Scliiedam. Het werd in 1996 snel duidelijk dat de noodlij- dende Stichting VW Be spreek Buro's niet meer van de ondergang te red den was. Iedereen was het er wel over eens dat de functie als zodanig (be- spreken van kaarten voor concerten en theater) voor de WV's gered moest worden. Er werd een nieuwe on- derneming opgericht, "The Ticket Company B.V Het GWK heeft in deze nieuwe B.V. een belang van 65%, de SLG (VW Ge- schenkbon) participeert voor 25% en de ANWB voor 10%. GWK-kantoren en de WV's zullen voor The Ticket Company B.V. de verkooppunten zijn. Inmiddels is begonnen met het aansluiten van de verkooppunten op een nieuw reserveringssys- teem. De VW Schiedam verwacht voor 1 maart ook te zijn aangesloten op dit systeem. Als dit is gebeurd kunnen ook in Schiedam weer kaarten gereserveerd worden voor voorstellingen als Miss Saigon en vele an- dere. Op dit moment kunt u al terecht voor kaarten voor o.a. De Nacht van Oranje (Ahoy), Dynamo Open Air (Eindhoven) en het populaire Pink Pop (Landgraaf). Gezamenlijk reali- seerden de WV's in 1996 een omzet in VW Geschenkbon- nen van ruim 120 miljoen gulden. Een stijging van 8% in plaats van de 3% die werd verwacht. ok de VW Schiedam ves- tigde een nieuw record. Voor het eerst steeg de omzet tot boven de negen ton tot 942.717,00. Ten op- zichte van 1995 een om- zetstijging van ruim 20%. De gemiddelde bonwaar- de steeg van 28,23 in 1995 tot 30,46 in 1996. Een opvallende trend is het cadeau-doen van een avondje uit. Want ook de Nationale Diner Cheque werd via de VW veel als geschenk aangeschaft, evenals de bioscoopbon. De speciale geschenk-en- veloppes blijken in de praktijk in toenemende mate te voldoen aan een behoefte van het publiek. Zeker voor speciale gele- genheden werkt de ge- schenk-enveloppe als een wenskaart. En zo be- schouwd is 1,00 extra voor de meeste mensen geen bezwaar, integen- deel. De speciale kerst-en- veloppes vonden dan ook makkelijk hun weg naar de vele guile gevers in de decembermaand legiaal Overleg Toerisme, de Rotterdamse wethou- der drs. H.J. Simons, bij de nieuwe start van het sa- menwerkingsverband van de WV's in de regio 'Del ta Rotterdam', midden vo- rig jaar. In de marketingstrategie zijn vijf toeristische hoofd- produkten aangegeven: Haven Kust en strand Grootstedelijke agglomeratie Historische kernen Waterrecreatie gebieden Bij de positionering van 'Rotterdam en omgeving' is gekozen voor "WATER in al haar facetten". In de marketingstrategie ligt het accent op de contras- ten die in onze regio zo rij- kelijk aanwezig zijn. De De Brandersfeesten wor- gaat plaatsvinden op 20 den in 1997 gehouden en 21 September en de van 20 t/m 28 September. Zondagsmarkt wordt ge- Dat wil zeggen dat het houden op 28 September. Watersport Weekend Op 22 en 23 april worden in het Rotterdamse Ahoy- complex de Bedrijven Contactdagen gehouden. Schiedam zal deelnemen met circa 40 bedrijven en in- stellingen. De VW Schiedam zal er dit jaar ook bij zijn, samen met het Nederlands Gedistilleerd Museu- em 'De Gekroonde Brandersketel'. at kan als u nu langs gaat bij de VW Schiedam om de vakantiereisgids 1997 af te halen. In de gids "Gastvrij Actiefzijn ruim 200 pagina's gevuld met een keur aan actieve va- kanties door heel Neder- land. Fietsen, wandelen, kanoen/watersport, alle actieve vakantiemogelijk- heden zijn in deze gids overzichtelijk samenge- bracht. Voor wie minder of anders actief vakantie wil houden is er de gids "Gastvrij ver- blijfmet een ruime keuze uit bungalowvakanties, appartementenvakanties kampeervakanties en vaarvakanties. Al deze VW-vakanties kunt u na- tuurlijk boeken bij uw plaatselijke VW. Natuurlijk zijn ook de nieuwe gidsen van Grandorado en Center- pares voorhanden. Kort- om, genoeg materiaal om een keuze uit te maken en vast voor te genieten van een mooie zomervakantie of lang weekend in het voor- of najaar of zomaar tussendoor. VAART OOK IN HET NIEUWE ZOMER- SEIZOEN VANUIT VLAARDINGEN De VW Schiedam boekte in 1996 regelmatig pas- sagiers voor een van de vaartochten die rederij Diane in juli en augustus heeft uitgevoerd. Het nieuwe zomerprogramma wordt medio april ver wacht. En opnieuw kan dan bij de VW Schiedam worden geboekt. Ook als u iets te vieren heeft kunnen rederij Dia ne en de VW Schiedam u van dienst zijn. Met groe- pen tot 100 personen kan een familie- of bedrijfs- feest op het water worden gevierd. De catering aan boord kan geheel aan de wensen van de klant wor den aangepast. Van alleen drankjes tot een uitgebrei- de Indische rijsttafel, van een eenvoudige lunch tot een uitgebreid buffet. Voor alle inlichtingen en boekingen kunt u terecht bij de VW Schiedam. Het initiatief van het Stedelijk Museum Schie dam om deze tentoonstel- ling te houden is uiteraard door de VW met luid ge- juich ontvangen. Niet minder enthousiast overi- gens werd gereageerd op de samenwerking met het Nederlands Gedistilleerd Museum 'De Gekroonde Brandersketel' wat resul- teerde in de aldaar inge- richte tentoonstelling "Schiedam, voorheen Zwart Nazareth". De Gouden Eeuw van Schiedam is de eerste in een serie van drie ten- toonstellingen die tot en met 1999 in de witte kel- der van het Stedelijk Mu seum worden gehouden. Deze tentoonstellingen zullen steeds een looptijd hebben van negen maan- den. Mede daardoor zul len naar verwachting veel toeristische/recreatieve bezoekers van Schiedam kennis maken met een pe- riode van 200 jaren Schie- damse geschiedenis. Om zelf te hebben of ca- deau te doen heeft de VW Schiedam een ver- jaardagkalender met 6 historische afbeeldingen van Schiedam. De verjaar- dagkalender is gedrukt op stevig glanzend papier en kost 14,95. In 1995 bezochten 26 groepen Schiedam met in totaal 1096 personen. In 1996 bezochten 3687 per sonen in groepsverband onze stad. Zij waren ver- deeld over 143 groepen. In de eerste maand van het nieuwe jaar 1997 wer- den alweer 25 groepen geboekt. Een bemoedi- gend aantal op grond waarvan mag worden verwacht dat de stijgen- de lijn in het toeristisch groepsbezoek in 1997 in ieder geval wordt voort- gezet. Onder deze titel verscheen een handzaam boekje met 6 stadswandelingen langs eeuwenoude spo- ren van handel en nijverheid in de steden die par- ticiperen in Het Geheim van Holland. Het boekje is verkrijgbaar bij de WV Schiedam en kost f 8,75. m u.s e u m h i e 8februari - 26 oktober 1997 In 1996 ontwikkelden de WV's Rotterdam, Schiedam, Vlaardin- gen, Hoek van Holland en Voorne een marketing strategie voor de komen- de jaren. Het was een ant- woord op een vraag van de voorzitter van het Col- marketing activiteiten zullen primair worden ge- richt op Nederland, Duits- land en Belgie. Secundair op Groot Brittannie. In de communicatie zal 'Delta Rotterdam' niet meer ge- bruikt worden. Dat wordt 'Rotterdam en omge vingContrastrijk Hol land'. Het Collegiaal Overleg Toerisme (portefeuille- houders toerisme in de re gio) behandelde het door de WV's aangeboden do cument op 22 november jongstleden. Het reageer- de enthousiast op het plan. Het ligt in de bedoe- ling om het plan tegen het voorjaar te presenteren en toe te lichten aan locale ondernemers en politici. O D "sv- De Gouden Eeuw van Schiedam Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 31