Strijd om de (sm)artiestentroffee barst massaal los in Schiedam Stichting in oprichting wil gat op gebied van modelbouw vullen HIIIS 215° per maand MaasposT Twee ton voor brandweerkorps MaasposT Carnaval Smartlappenfestival in Van Diggelen Niets op model- en maquettebouw in Schiedam DlNNcN 7 t/m 16 Februari Kardinaal Simonis in Schiedam KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - De muziek- cultuur in Schiedam tiert welig: de deelnemers aan de Schiedamse Popprijs heb- ben de halve finale net ach- ter de rug en Schiedam kent sinds enige maanden maar liefst twee ruim gesorteerde winkels met muziekinstru- menten en overige toebeho- ren. Elke leeftijdscategorie kan muziek beoefenen op de diverse vestigingen van de muziekschool, bij Harpe Davids of bij mannenkoor Orpheus. Bij deze wijde sor- tering wordt vanaf 1997 een nieuw muzikaal fenomeen toegevoegd; het Smartlap penfestival. Het idee voor een Smartlappenfestival kwam uit de stal van de Schiedamse Theaterkassa. Om dit idee vorm te geven werd gezocht naar een ge- zellig cafe met podium dat ook nog eens centraal gele- gen is. De keus viel op cafe Van Diggelen. De voorron- de van het Smartlappenfesti val wordt hier op 1 maart 1997 gehouden. Tot 14 fe bruari kan zingend Schiedam zich bij de Schiedamse Theaterkassa inschrijven voor deelname. I I fi&wm*r m t f >*i Presentatie Ahoy' Rotterdam SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 8 februari verzorgd door gemengd koor Sur- sum Corda uit Sliedrecht. Het koor staat onder leiding van Everhard Zwart. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Kinderbingo Zakenkring Dans-tekenmiddag Muziek Biljart Ouderen Klaverjassen Kindercarnaval Fijne keuken Thurlede Harmonia House Vlechten CONTACTLENZEN Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk 5 A i p. V- It r Woensdag 5februari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde Gemeente Schiedam Grote Kerk. Lange Kerkstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. G.J. Vis- beek. aanvang 17.00 uur, ds. C. Oorschot. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. G. de Lang. Hervormde Gemeente Kethel Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Slob. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef, m.m.v. Jong Begin. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. G. de Lang. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang 10.30 uur, pastor. W.R. Warmerdam. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang 10.00 uur, mr. J. Kooij. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. C. Oor schot. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang 09.30 uur, ds. C.A.A. Struik. aanvang 16.30 uur ds. H.J. Bruins. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3.Vrijdag 09.15 uur weekviering in de dag- kapel, zondag 09.30 uur zondag- viering met koorzang/samenzang. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Woensdag 09.15 uur weekviering in de dag- kapel, zaterdag 17.00 uur, zondag 11.00 uur zondagviering met koozang/samenzang. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Gezongen eucharistievie- ring, aanvang 10.15 uur. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uureu- charistieviering, zondag hoogmis m.m.v. Herenkoor I.H.D., eucha- ristieviering om 10.15 uur. Kapel Huize Frankeland, zondag eucha- ristieviering om 09.15 uur. V rijzinnige Geloofsgemeenschap N.P.B. Westvest 90-92. Aanvang 10.30 uur, mw. M.E. Scheijgrond (NPB). Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang 10.00 uur, kapt. en mevr. A.J. Plaisier. SCHIEDAM - Op de openbare ba- sisschool 'De Klinker' wordt het carnaval grootscheeps aangepakt. Op vrijdagmiddag 7 februari gaan 300 verklede kinderen uit de groe- pen 4 tot en met 8 in een inmiddels traditionele kleurrijke stoet van het schoolgebouw aan de Warmoeze- nierstraat naar wijkcentrum 'Blau- we Brug' aan het Bachplein. De route is als volgt: Warmoezenierstraat, Griendwer- kerstraat, Gildeweg, Scheepvaart- weg, Van Dalsumlaan, Mozart- laan, 100 meter voorbij Borodin- laan naar links, Bachplein op, eer- ste straat rechts langs Flat 1 linksaf tot Blauwe Brug. In de Blauwe Brug zal elke groep een carnavalsoptreden verzorgen en natuurlijk wordt er gehost. De kinderen uit de groepen 1, 2 en 3 vieren het carnavalsfeest op school. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden R. van Beek Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Wat is een 'smartlap' eigenlijk? In ieder geval heeft een smartlap een treurige tekst. Zoveel moge duidelijk zijn uit bekende liede- ren van Andre Hazes en Koos Al berts. Denk maar aan 'Een beetje verliefd' en 'Ik verscheurde je fo- to'. „Smartlappen grijpen terug op negentiende-eeuwse senti- mentele liederen over tragisch verlopen liefdesaffaires en moe- derverdriet", vertelt Desiree Ja cobs, pr-medewerkster van de Theaterkassa. „In smartlappen wordt een emotioneel probleem geschetst, maar tot een oplossing van het probleem komt het niet. De toehoorder vindt voldoening in deze tragiek, omdat hij consta- Desiree Jacobs (Theaterkassa) en Hans Quekel (Cafe Van Diggelen) verwachten veel van het eerste Schiedamse Smartlappenfestival teert dat de zanger er slechter aan toe is dan hijzelf." Hans Quekel is eigenaar van cafe Van Diggelen, het cafe waar de eerste en enige voorronde van het festival plaatsvindt. „Bij het ho- ren van een smartlap moeten de tranen in je ogen springen. Een tekst die weergeeft hoe vrolijk je wordt van de warme zon, kan na tuurlijk niet. Een smartlap is het Nederlandse chanson. Een Ne- derlandse vertaling van een lied van Jacques Brel zou tijdens het festival heel goed op zijn plaats zijn." De organisatoren Jacobs en Que kel constateren dat er momenteel een enorme belangstelling is voor de smartlap. De kleine radiosta- tions draaien bijna onafgebroken Nederlandstalige hits en daaron- der bevinden zich vele levenslie- deren. Jacobs en Quekel hopen veel inschrijvingen tegemoet te zien van (semi-)amateurs. Het festival is een mogelijkheid om voor het eerst een cover of een ei- gen geschreven tekst ten gehore te brengen. Maar ook de iets meer ervaren zangers zijn welkom. Jurylid Quekel zal letten op de al- gehele presentatie. Daarbij heb- ben zangers met een zelf geschre ven tekst en melodie sowieso een streepje voor.. De huisband van cafe Van Diggelen kan de instru- mentale begeleiding verzorgen, maar zangers kunnen ook een ei- gen muziekcassette, cd of band meebrengen. De organisatoren hopen aan de hand van de blad- muziek te beoordelen of de mu ziek in de categorie van de smart- lap thuishoort. De begeleiding studeert vervolgens in rap tempo de begeleidende muziekpartijen in. De avond in Van Diggelen wordt gepresenteerd door een nog ge- heim te houden bekende Schiedammer, die feeling heeft met het genre van de smartlap. Aan het eind van de avond maakt de presentator bekend wie door mag naar de volgende en tevens laatste ronde die gehouden zal worden in theater de Teerstoof. Op 15 maart vindt dan het Eerste Smartlappenfestijn plaats dat be- staat uit een optreden van de da mes 'Moeders in Nood' en optre- dens van finalisten uit de voor ronde. Op deze avond zal bekend worden wie de (sm)artiestentro- fee verovert. Deze wisseltrofee is gemaakt door de kunstenaar Mar tin Moesman. Een smartlap kan bij de ene toe hoorder een gevoel van ironie op- roepen die de andere toehoorder ontbeert. Jacobs en Quekel zijn van mening dat het belangrijk is voorzichtig met deze dubbelzin- nigheid om te gaan. Maar zij ver- trouwen er op dat Schiedammers zeer goed aanvoelen wat er op het podium gebeurt en dat dit ook het geval zal zijn tijdens het festival. Het publiek zal feilloos aanvoe len welke (onder)toon de artiest wil aanslaan. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Ideeen zijn er al in overvloed. Het verhuren van waterfietsen en motorisch be- stuurbare boten bij het Zakken- dragershuisje is er daar een van. Of het op schaal nabouwen van de 'Simba', een historische zeil- racer uit 1929 die op dit moment in Schiedam ligt voor reparatie- werkzaamheden. Maar ideeen kosten geld. Veel geld. Dat weten G. de Deken, F. De Vries en B. Van der Griendt ook. Al jaren is het drietal in de weer met model- en maquettebouw. Maar wat men mist is geld en ruimte. Daarvoor moet men een gezicht hebben. Een rechtsgezicht om precies te zijn. Binnen enkele we- ken zal daarom de Stcihting Sti- mulering Model- en Maquette bouw Schiedam e.o. een feit zijn. En iedereen die wil, kan zich bij deze stichting aansluiten. Met de stichting hopen de drie ini- tiatiefnemers een groot gat op te vullen. Want op het gebied van de model- en maquettebouw is er he- lemaal niets in Schiedam. Dat houdt niet in dat er niet gevaren wordt met modelschepen. Dat is nu juist wel het geval. Op het jaar- De Vlaardingse Haringlogger Cornelis Dekker op schaal Schiedam werd mede door de scheepvaart bepaald. Denk maar aan de 95 haringbuizen hier en de diverse haringloggers. Daarnaast heeft Schiedam een kleine rederij gehad en een schip met de namen Rederij Schiedam en Stad Schiedam. De historie uit dezepe- rioden is met name goed te zien aan de vele pakhuizen rond de ha vens. Wij als stichting Model- en Maquettebouw in oprichting wil- len aan deze sector de aandacht ge ven die het verdient. Maar daar hebben we wel hulp bij nodig. De stichting is concreet op zoek naar mensen die in het bezit zijn van schepen uit de periode van de Gouden Eeuw en de hierbij beho- rende modellen van voertuigen en gereedschappen. Van juni tot en met oktober zullen deze eventueel getoond worden, als de eigenaars dit wensen. Mensen die zich opge- ven zullen door de leden worden bezocht, waarna alle benodigde in- formatie zal worden verstrekt. Ook scheepsonderdelen als lampen, stuurwielen en sextanten kunnen misschien nodig zijn. Alle infor- matie zal vertrouwelijk worden be- handeld en met de spullen zal ui- terst zorgvuldig worden omge- gaan. Informatie bij J. de Deken, Vondellaan 46a in Schiedam, tel. 4734981. KARIN VAN DER KNAAP Itl tlN I f K E WOONEXPOSttlt \r\fi Onderga de sfeer van het 'slakkenhuis' (ontwerp Esenso) en kom naar de woonmanifestatie Binnenhuis Tuin '97. Groter en inspirerender dan ooit. OPENINGSTIJDEN: 11.00-17.00 UUR EN VAN 19.00-22.30 UUR. ZAT EN ZON. VAN 11.00-17.00 UUR. Internet http://www.euronet.nl/-topdesk lijks terugkerende Maasboulevard- feest zijn de motorisch bestuurbare boten van vooral De Vries juist een van de trekkers. En ook tijdens de Brandersfeesten gaven zij acte de presence. Maar de bouwers willen meer. Meer aktiviteiten, meer bouwmogelijkheden en dus de ruimte om hun hobby in uit te oe- fenen. De oprichting van de stich ting is hiertoe een eerste aanzet. „Wat we willen is de ruimte en middelen om dingen in gang te zet- ten", legt aankomend secreatis De Deken uit. „Rond 16 februari moe ten de papieren rond zijn en kun nen we de boel gaan verzekeren. En alle symphatisanten, hobbyi's- ten of andere liefhebbers kunnen zich dan bij ons aansluiten." Een behoorlijk bekende en aan de weg timmerende symphatisant heeft het drietal reeds voor haar ideeen weten te strikken. Dat is Willem van Noort. Talloze film- pjes heeft hij al over de modelsche pen gemaakt en ook hij heeft aan de maquettebouw zijn hart ver- pand. Maar meer mensen betekent meer ideeen en dus blijft de aan- stormende stichting op zoek naar mankracht. De plannen liegen er niet om. ,,Bij het Gasterijtje zou- den we waterfietsen en bootjes kunnen gaan verhuren", vertelt De Vries. Een kleine rekensom is snel gemaakt. „Als we bootjes in serie kunnen maken van fl. 225,- per stuk komen we al een heel eind", oppert De Deken. „Dat doen ze in de Efteling ook. En dat is een groot succes." Ook wordt gedacht aan diverse les- leerprojekten voor jongeren, oude- ren of allochtonen. Ouderenclubs zijn inmiddels al door de stichting in oprichting aangeschreven. Ook is er contact gezocht met de stich ting Medelanders, die een folder in het Turks wil uitbrengen. Maar het punt waar het op dit moment alle- maal op uit komt is de ruimte. Die moet er komen, want als stichting kunnen er geen boten worden ge- bouwd in de schuur van een van de leden. „Je moet aan zoveel wetten voldoen, legt De Deken uit. „De Arbo, de hinderwet en dan komt ook de DCMR om de hoek kijken. Als je het mij vraagt zeg ik dat ik met een ruimte ter grootte van een huiskamer al tevreden ben. Maar die kamer moet dan wel in straal van 25 meter van andere woonhui- zen liggen. Dat is de wet. In ver- band met geluidsoverlast." Ruimte of geen ruimte. De leden zitten in ieder geval niet bij de pak- ken neer. Ook in het projekt De Gouden Eeuw van Schiedam wil len zij een vinger in de pap hebben. Contact is reeds gelegd met P. Bohre van de afdeling Stedebouw van de gemeente Schiedam. Uit dit gesprek is onder meer naar voren gekomen dat de stichting in op richting wellicht materiaal zou kunnen leveren voor de winkeliers. Met de zeventiende- en achttiende eeuwse modelboten zouden etala- ges en winkelcentra nog meer in Gouden Eeuw-sfeer gebracht kun nen worden. De scheepvaart heeft immers ook iets historisch. Maar het verhaal reikt verder volgens De Deken. „Het verleden van Kardinaal Simonis leidde de eerste bezinningsavond in SCHIEDAM - Nog maar enkele jaren en we gaan over de drempel van het derde millennium. Voor de R.K. Kerk is dit gegeven aanlei- ding zich te bezinnen over de bo- venaardse kracht waarmee het jaar 2000 geladen zal zijn. Men ver- wacht dat het een genadejaar zal worden van Jezus. In dit kader zijn een drietal bezinningsavonden ge- organiseerd. De eerste avond, die 3 februari op het programma stond, was meteen een wel heel bijzondere. Niemand SCHIEDAM - Op de eerste en der de woensdag van de maand orga- niseert de speeltuinvereniging in Park Nieuwland een kinderbingo. Deze kinderbingo begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. Op de tweede en vierde woensdag wordt er een kinderdisco georganiseerd. Voor leden van de speeltuin is de toegang gratis. Voor niet leden kost het fl. 1,-. Wel zijn er nog een aantal vaders en/of moeders nodig die mee willen helpen met het or- ganiseren van activiteiten. Belang- stellenden kunnen contact opne- men met Connie van Beest, tel. 42656663. SCHIEDAM - De Zakenkring-bij- eenkomsten gaan met ingang van 10 februari weer van start. Een heel nuttige en leerzame start deze keer want het bestuur heeft Mevrouw J.G.Moog en de heren E. van den Brink en H.Verheuvel, - alien medewerkers van de ABN Amro-bank - bereid gevonden de actuele situatie random de beruch- te CHIP-KNIP en EURO te komen vertellen. Gezien het onderwerp van deze avond zijn ook de Part ners van de leden uitgenodigd. Za- kenlieden uit Schiedam en omstre- ken die gei'nteresseerd zijn in het onderwerp of de Zakenkring zijn van harte welkom. Vooraf wel even een telefoontje naar 4745826. SCHIEDAM - In het gebouw van de vrijzinnige Geloofsgemeen schap NPB Schiedam wordt zater dag 22 februari van 10.00 tot 16.00 uur een dans-tekendag gehouden onder leiding van Monique Kerk- laan (sacred dance) en Magda Heesen (mandalatekenen). Sacred dance en mandala tekenen kunnen mensen helpen bewuster in het le- ven te staan. Ervaring in het teke nen en/of dansen is niet nodig. Thema van de dag is er zij nKos ten fl. 30,- voor leden en fl. 35,- voor niet-leden. Opgeven via het secretariaat van de NPB tel. 4260756. De NPB is gevestigd aan de Westvest 90-92. SCHIEDAM - Muziekcentrum OpMaat gaat dinsdag 11 februari van start met de cursus 'Muziektekstverwerking op de computer'Muziektekstverwer king houdt het invoeren van noten, in drukkwaliteit uitprinten en met een druk op de knop transponeren in. Het resultaat is goed leesbare bladmuziek zonder transpositie- fouten en op den duur een grote tijdswinst. Voor de cursus wordt gebruik gemaakt van het program ma 'finale'Dit programma bestaat zowel voor MS-DOS als voor Ap ple Macintosh computers. De cur sus bestaat uit 10 lessen van 60 mi- nuten, staat onder leiding van Au- ke Pol en wordt gegeven in de Lange Nieuwstraat 183. De kosten bedragen fl. 206,- voor leerlingen tot 21 jaar en fl. 242,- voor leerlin gen vanaf 21 jaar. Voor meer info: tel. 4269680. SCHIEDAM - Een ouderenbiljart- toernooi wordt vrijdag 7 februari gehouden in dienstencentrum de 4 Molens van 9.30 tot 16.00 uur. Het dienstencentrum is te vinden aan de Nieuwe Damlaan. In diensten centrum Oost wordt deze dag een geheugenspel gespeeld van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang gratis. SCHIEDAM - De activiteitenclub van dienstencentrum Oost organi- seert woensdag 12 februari de akti- viteit kaarten maken. Men kan hiervoor van 10.00 tot 12.00 uur terecht aan de Marconiweg. De kosten zijn fl. 2,50 per maand. In dienstencentrum De Woudhoek wordt donderdag 13 februari bingo gespeeld. Men is vanaf 13.30 uur welkom. Kosten zijn fl. 6,- voor zes rondes. SCHIEDAM - Er is weer Klaver jassen en Jokeren in Wijkcentrum Dreesplein aan het Dr. Willem Dreesplein 2. Vanaf woensdag 5 februari wordt er begonnen met kaarten om 20.00 uur. De kosten hiervoor zijn fl. 3,- per persoon. Voor meer informatie kan men bellen: 4732107 of contact opne- men met Stichting Welzijn Nieuw land: 4738671. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Blauwe Brug organiseert woens dag 5 februari van 13.30 tot 15.30 uur een spetterend kindercarnaval voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Alle cowboys, Power Ran gers, prinsessen en draken zijn hiervoor uitgenodigd. Voor het verkleden geldt dat het niet gek ge- noeg kan zijn, maar verplicht is het niet. Ook in het wijkcentrum kun nen kinderen zich nog laten schminken. Toegang, plus twee glaasjes limonade, kosten fl. 1,-. Voor meer info: 4701049. SCHIEDAM - Wie zijn/haar huis- genoten, familie of vrienden wil verwennen moet beslist de cursus fijne keuken volgen. De cursus richt zich op het bereiden van bij zondere vlees, vis en kipgerechten met speciale voor- en nagerechten. Recepten zijn; zalmsaladetaart, ge- vulde sinaasappel, kip a la Floren ce, tongrolletjes in witte wijnsaus, chipolatapudding en tiramisu. De cursus wordt afgesloten met een koud buffet. De cursusduur is 8 lessen van 2 uur op donderdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het Maascollege, Mgr. Nolenslaan 99b. Kosten fl. 80,- plus ingredientengeld. Start don derdag 13 februari. SCHIEDAM - Voor de creatieve en scheppende ouderen wordt op woensdag 5 februari een handenar- beidmiddag georganiseerd in Woon Zorgcentrum Thurlede. Vanaf 14.00 uur kunnen gipsen beeldjes worden gemaakt tegen kostprijs. Deze activiteit is toegankelijk voor bewoners van Thurlede, maar ook voor ouderen van buiten de poorten. SCHIEDAM - De wekelijkse 'Harmonia'-avond wordt donder dag 6 februari verzorgd door Agni- ta Oisterwijk met psychonjetrie. Psychometrie is het krijgen van waarnemingen en indrukken door middel van een voorwerpje of foto. Belangstellenden dienen dan ook een voorwerpjes mee te brengen van zichzelf of dierbare naasten. De avond wordt gehouden in wijk centrum 'Nieuwland', Dr. Wibaut- plein 155. De avond begint om 20.00 uur precies. Iedereen is wel kom. Toegangsprijs fl. 7,50. SCHIEDAM - Bij muziekschool Annelies' gaat in maart een cursus 'House Disco muziek maken met de computer' van start. De kosten hiervoor zijn fl. 95,- voor zes lessen van een uur. Tevens kan men zich inschrijven voor andere muziek activiteiten met de compu ter. Voor inschrijving kan men te recht bij: Muziekschool 'Anne- lies', Oude Maasstraat 13 in Schiedam, tel.: 4730858. SCHIEDAM - Binnenkort gaat bij voldoende inschrijvingen in wijk centrum De Erker een cursus haar- vlechten van start. De cursus staat onder leiding van mevrouw Hof- stede, die ook tijdens de intercultu- rele activiteiten verschillende ke- ren workshops heeft gegeven. De cursus bestaat uit vijf lessen. De kosten bedragen fl. 30,-. Voor meer informatie en inschrijvingen kan men kontakt opnemen met wijkcentrum De Erker, tel. 4267767. minder dan kardinaal Simonis was bereid gevonden deze avond in Schiedam in te leiden. Het onder werp waarover hij sprak was Jezus als leraar. Hij leerde de mensen immers niet alleen nieuw denken over God, maar openbaarde ook dat de ene, ware God drie-vuldig in personen is. De volgende bezinningsavond vindt pas weer plaats op 8 maart. Vanaf 20.00 uur zal in de Wilgen- burg (achter de Liduinabasiliek) gesproken worden over Jezus, de verlosser. SCHIEDAM - De brandweer Schiedam krijgt van de gemeente een ruime twee ton om een deel van het materiaal te vernieuwen. Dit geeft het korps onder andere de kans om de nu 15 jaar oude boot, die regelmatig gebruikt wordt bij waterongevallen en andere soorten van hulpverlening op het water, te vervangen. De nieuwe boot zal bovendien worden uitgerust met een aantal hulpstukken die een veiliger optre den van het reddingspersoneel bij het redden van drenkelingen mo- gelijk moeten kunnen maken. Met het beschikbaar gestelde kre- diet zal er ook nieuwe, lichtere persluchtapparatuur worden aan- geschaft. De huidige ademtoestel- len voldoen namelijk niet meer he- lemaal aan de eisen van de ARBO- wet. Sommigen zijn bovendien zo oud dat vervanging hard nodig is geworden. De nieuw aan te schaf- fen toestellen zullen veel minder zwaar zijn dan de oude. De belas- ting voor het brandweerpersoneel, dat toch al onder hele zware om- standigheden moet werken, wordt hierdoor tijdens operaties wat ver- minderd. Ook de meet- en regelap- paratuur, van levensbelang voor brandweerpersoneel omdat er ge- vaarlijke stoffen en gassen mee ge- meten wordt, kunnen met de finan- ciele injectie worden aangepast en waar nodig vervangen. v.a. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 met v*ie*cCctij-6e, yifycttK, etc fatty., ryfcticiett.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3