Happy Herbal House wil geen misverstanden over paddo's POLITIE RAPPORT Honderd zwartrijders lopen tegen de lamp bij grootscheepsetramcontrole 215° per maand Pup vastgebonden aan hek achtergelaten MaasposT Kleurrijk perspectief Rust roest Kralenbomen Bedrock Voorlichting, advies en raad Amivedi Rommelmarkt Palookaville Nieuwe bedrijfsleider bij Bas Spaarvormen Muzikanten presteren goed op internationaal concours SCHIEDAM - Wat is nu te- genwoordig een stad zonder zogenaamde smart shop? In Rotterdam schoten ze letter- lijk en figuurlijk als padde- stoelen uit de grond en nu kan ook in de jeneverstad ie dereen terecht voor aller- hande gezonde goedjes en natuurlijke stimulerende middelen. De Happy Herbal House, zoals de Schiedamse variant heet, opende zater dag 25 januari voor het eerst de deuren aan de Hoogstraat 151a. Opnieuw aanhoudingen openlijke geweldpleging SCHIEDAM - Politiepersoneel van het district Schiedam hield maandagochtend 3 februari een 19-jarige man uit Oosterhout en een 19-jarige Rotterdammer aan. Zij worden verdacht van openlijke geweldpleging op zaterdagavond 9 november, na af- loop van een vergadering van een rechts-extremistische groe- pering in een cafe in Schiedam. Twee eerder aangehouden verdachten in deze zaak zitten nog in voorlopige hechtenis. Vrouw aangehouden op verdenking van verduistering Steekpartij in cafe Auto weggenomen Geparkeerde auto brandt uit Dokwerker overlijdt na val van ferryboot (3l(j Bf^THE^lSd^AIcHlNG you CONTACTLENZEN A Woensdag 5 februari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 53 SCHIEDAM - Het Filmhuis Schiedam aan de Nieuwstraat 12 organiseert nog tot en met 8 maart een schilderijen-expositie van Ni- kolaj Dielemans onder de titel 'Kleurrijk perspectief. De exposi- tie is tijdens deze periode te be- zichtigen, op vrijdag tussen 20.30- 21.30 uur en op zaterdag tussen 20.00-20.30 uur, voorafgaand aan de film. Naast kunstzinnige uitingen bin- nen het vak stedebouwkunde is het vrije schilderen meer en meer een favoriete bezigheid geworden van Dielemans. Werkzaam als stede- bouwkundig ontwerper bij een ad- viesbureau in Rotterdam en daar- naast als parttime docent verbon- den aan de Hogeschool Rotterdam e.o. concentreert hij zich steeds meer op het schilderen. Waren de thema's in het begin veelal ontleend aan stedebouw- kundige abstracties, nu is het werk ook daaraan ontsnapt en valt het met name te lezen op het niveau van strukturen en kleurgebruik. Het werk is vol beweging en toch ook weer verstild; maar altijd gear- ticuleerd. Het kent een sterke ge- laagdheid; niet alleen qua techniek maar ook in de voorstelling. Voor- al in de laatste schilderijen is een poetische inslag merkbaar, die de fantasie van de toeschouwer tracht te prikkelen. Juist hierdoor is het werk van Dielemans erg toeganke- lijk. De expositie toont een selectie van zes grote doeken. Voor geinteres- seerden is een prijslijst aanwezig. Het staat vast dat regelmatig bewe- gen een positieve invloed op de fit- heids- en gezondheidstoestand heeft. Chronisch ziek of niet. jong of oud. Hierbij hoeft het nog niet eens om een uitputtingsslag te gaan. Bewegen met een matige in- spanning verbetert ook al het uit- houdingsvermogen. Met name voor mensen met een chronische aandoening is een zo goed moge- lijke basisconditie van belang. Wanneer iemand bijvoorbeeld last heeft van chronische ademhalings- klachten, zoals bronchitis of lon- gemfyseem, is een regelmatige 'training' van de ademhalingsspie- ren van belang. Ook voor mensen met suikerziekte (Diabetes Melli- tus) verbetert regelmatig bewegen de werking van insuline. Insuline is het hormoon dat bij mensen met suikerziekte niet goed werkt of on- voldoende aanwezig is. Ook bij gewrichtsaandoeningen is juist be weging van groot belang. Rust roest. zeggen ze weleens. Dit geldt vooral bij mensen met gewrichts- slijtage ofwel 'artrose'. Doordat de hoeveelheid kraakbeen afneemt in de loop van een mensenleven, worden mensen strammer en min der soepel. Door regelmatig te be wegen wordt het kraakbeen 'wak- ker geschud' en behoudt het de verende functie. Drie voorbeelden van chronisch ziek en beweging. Er zijn er echter veel meer te geven. Ook de wijze en mate van beweging bij iedere aandoening is een verhaal op zich- zelf. Bij GGD FitZorg, centrum voor beweging gezondheid kun- nen ze er alles over vertellen. Voor vragen en meer informatie kan men hier zes dagen per week te- recht aan de van Hogendorplaan 501 in Vlaardingen (pal naast NS station Vlaaringen-Oost). SCHIEDAM - Bij de kursus Kra- lenboompjes maken worden van kleine kralen bloemstukjes, water- lelies, bonsaiboompjes en alle soorten bloemen en boompjes ge- maakt. De lerares heeft vele boek- jes met voorbeelden. Het is een he- le leuke hobby en iedereen kan het. Wie dat wil, kan het materiaal goedkoop aanschaffen via de do- cente. De deelneemsters krijgen individuele uitleg bij hun eigen werkstuk. Thuis is alvast een hoop voorwerk te doen, zodat het moei- lijkste gedeelte in de les gedaan kan worden. De kursus kost per blok van zes lessen fl. 25,-. Met een Rotterdampas krijgt men 25 procent korting. Betaald wordt dan fl. 18,75. De lessen zijn op dins- dagmorgen van 09.30 tot 11.00 uur. Er zijn nog plaatsen vrij. Op dinsdagochtend is kinderopvang mogelijk. Kluphuis Oost is te vin- den aan de Galileistraat 86, tel. 4735435. SCHIEDAM - Bedrock is een swingende driemans power-rock- band. Dit drietal maakt al jaren ei gen rocknummers en weet dit naadloos te combineren met knal- lende covers. De covers zijn onder andere van Depeche Mode, Brian Adams, Black Crowee en Led Zeppelin. De band bestaat uit: Pete Lovell - zanger/gitarist, Riny Eys- berg - drummer en Dick Verhey - bassist. Lovell zorgt met zijn muzi- kale stemgeluid en zijn trouwe gi- taar (een Gibson SG) voor de to- nen. Eysberg creeert het speciale 'Bedrock-ritme' op zijn drums. En Verhey maakt het zo gewaardeer- de eigen geluid compleet middels zijn vijf-snarige bas. Beleef het mee in het Podium Cafe aan de Lange Haven 28 op zaterdag 8 fe bruari vanaf 22.00 uur. En als al tijd is de toegang natuurlijk gratis. Eigenaren Dhyan Adeh en Mar- celline Stolting mogen trots zijn op hun aparte winkeltje. Wierook verspreidt een aangename myste- rieuze geur die nog versterkt wordt door de inrichting van de zaak: veel planten en veel groen. Hoewel in de Happy Herbal Hou se veel van dezelfde producten worden verkocht als in een wille- keurige reformzaak is hun winkel daar toch niet helemaal mee te vergelijken. „Behalve vitamines, gezonde theeen en snoep zonder kleur- of geurstoffen verkopen wij ook, wat ze noemen smart drugs, dus bijvoorbeeld halluci- gene paddestoelen'aldus Adeh. Een klein zakje met gedroogde langwerpige witte paddestoelen wordt getoond. 'Magic Mushrooms' heten deze neefjes van de champignons, die door Adeh trouwens in grote mate rouw verslonden worden. De champignons dan. Het duo wil benadrukken dat de ze paddestoelen, in de volksmond al omgedoopt tot paddo's, geen drugs zijn en daar ook niet onder vallen in de Opiumwet. „Deze paddestoelen komen uit Mexico en worden op rituele en heiilige wijze bereid door de sjamaan al- daar. Allemaal natuurlijk dus", Eigenaren Dhyan Adeh en Marcelline Stolting in hun smart shop legt Stolting uit. „Er gaat inderdaad een bewust- zijnsveranderde invloed van die paddestoelen uit, maar dat doet koffie bijvoorbeeld ook. Dat is ook enerverend", meent Adeh. Stolting valt haar vriend bij. „Zo- veel stoffen hebben een werking op de geest. Nootmuskaat om maar eens iets gek te noemen, kun je ook snuiven. Van te veel krijg je koppijn, maar een beetje werkt ook activerend. Je wordt helder in het hoofd en praterig, maar daarom is het nog geen drug. Wie heeft er nou geen noot muskaat in het keukenkastje staan." Ook over het beleid van hun smart shop willen de twee nog wel het een en ander kwijt. „Na- tuurlijk verkopen wij geen padde stoelen aan mensen onder de achttien jaar en ja, als wij ver- moeden dat iemand jonger is, vragen we om een identificatiebe- wijs." Belangrijkste doel van Stolting en Adeh is dan ook om de smart drug uit het verdomhoekje te ha- len en veel voorlichting te geven. Demonstratief hangt er aan de wand een groot prikbord in de zaak waar vele krantenberichten van de laatste tijd al dan niet de juiste berichtgeving over paddo's demonsteren. Daarom kan ook iedereen in de Happy Herbal House terecht voor advies en raad. Ook over pad do's. ,,Het is belangrijk dat men- sen die spullen goed gebruiken. De stoffen in paddo's zorgen er voor dat er een schild van je af- valt. Je bent daarom heel kwets- baar en je voelt je open staan voor allerlei dingen. Het is daarom niet verstandig om uit te gaan, met een paddo achter je kiezen. Het is gewoon geen 'party-drug'. Als je het gebruikt moet je doen in een bekende omgeving, bij bekende mensen", legt Stolting uit. Wie nieuwsgierig is naar de pro ducten van de Happy Herbal House kan van maandag tot en met zaterdag binnenstappen in het kleine zaakje aan de Hoogs traat 151 A. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Zwartrijders die vorige week donderdagavond de tram pakten hadden bijzonder veel pech. Samen met de RET organiseerde de Schiedamse po litic een grootscheepse plaatsbe- wijzen controle, waarbij maar liefst 18 politiemensen waren in- gezet. Plaats van handeling was de Rotterdamsedijk waar van 18.30 tot 21.15 uur de tramlijnen 1 en 4 in beide richtingen flink doorgekamd werden. Niemand kon de dans ontsnappen. Iedereen die geen geldig kaartje kon tonen, moest de tram uit en werd naar een speciaal daartoe in- gerichtte RET-bus gebracht, om daar een proces-verbaal aan zijn broek te krijgen. De politie had geen halve maatregelen getroffen, want wie zich niet kon identifice- ren werd weer naar een politiebus- je gebracht, waar de geinstalleerde computer moest uitwijzen of de zwartrijder soms nog meer op zijn kerfstok had. Maar liefst 93 pech- vogels kregen een bon. Maar het kan natuurlijk altijd er- ger. Zo bleek zich onder de zwart rijders een gezochte gevangene te bevinden die nog een straf uit te zitten had. De man was destijds bij verstek veroordeeld. Dat wil zeg gen dat de man niet aanwezig was toen de rechter zijn oordeel uit- sprak. De man is onmiddellijk overgeleverd aan justitie en moet alsnog vier jaar brommen. In totaal werden elf mensen aangehouden die gezocht werden omdat ze bij- Veel bekeuringen werden er uitgedeeld tijdens de tramcontrole voorbeeld nog boetes hadden openstaan. Ook voor twee illegaal in Neder- land verblijvende mannen bleek het een zeer ongelukkige avond. „Voor dit doel hadden we ook twee mensen van de vreemdelin- gendienst deel laten nemen aan de actie. Zo kon alles zo snel mogelijk geregeld worden", aldus politie- woordvoerster Louri 't Hart. Volgens 't Hart had de groots op- gezette actie een signaleringsactie. „We willen de mensen laten zien dat we opletten en fijnmazig wer- ken. Deze acties gaan we dan ook veel vaker houden, vooral in de weekenden. De tramreizigers moe- ten weten dat de pakkans in Schiedam heel groot is. De actie had dus eigenlijk een preventieve bedoeling." Hoewel het niet de directe aanlei- ding vormde voor de actie was het wel een van de beoogde gevolgen om winkeldieven te weren uit Rot terdam, die op de Schiedamse koopavond hun slag willen slaan. „Natuurlijk is het niet zo dat iedere dief geen plaatsbewijs heeft. Maar het komt er wel bij ja, hoewel je de winkeldieven op deze manier echt niet buiten de deur houdt." Van gepikeerde reizigers heeft de poltie niet veel gemerkt. „Daarom hadden we ook voor die bus ge- zorgd, zodat er in de tram zelf geen oeverloze discussies gevoerd hoe- ven te worden. De andere reizigers hadden zo geen oponthoud maar konden rustig hun reis vervolgen. Het rustige verloop van de actie en het grote aantal gepakte zwartrij ders is voor de politie reden ge- noeg om deze aanpak als succesvol te betitelen. Er wordt dan ook hard gewerkt om dergelijke acties vaker op touw te zetten. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Een Schiedammer trof zaterdagavond 1 februari omstreeks 20.00 uur trof een zeer jong hondje aan dat was vastgebonden aan een hek onder de doorgang bij de Hogebanweg. Hij heeft de pup overgedragen aan politiemensen, die het diertje naar de Hargahoeve hebben gebracht. Daar is vast komen te staan dat de pup vier maanden oud is en in goede ge zondheid verkeert. De politie is op zoek naar mensen die informatie kun- nen verschaffen over de eigenaar van de hond. Zij worden verzocht con tact op te nemen via telefoonnummer 2740215. SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermiste dieren en brengt vinder en ei genaar met elkaar in contact. Telefonische informatie over onderstaande dieren is te ver- krijgen op 4711857. Gevonden 22-1: zwarte poes of kater? (overleden) 23-1gecastreerde rode cyper- se kater, 1 jaar 23-1: poes cypers 21-1: zwarte poes of kater? (overleden) 23-1: zwarte poes, met witte achterpoten (overleden) 24-1: zwart/wit grijs cypers geslacht? (overleden) 27-1: Jack Russel terrier tus sen de 10 maanden en 1 jaar, 1 hangend, 1 staand oor, 1 man- ke poot, rug en kopbruin, wit te punt staart 26-1gesignaleerd sinds 3 we- ken, rode poes of kater? met zwarte achterpoten, doffe vacht. Vermist 24-1zwartwitte gecastreer de kater, 1 jaar, zwarte vlooi- enband en koker SCHIEDAM - De film Palookavil le van regisseur Alan Taylor begint met een uitgebreide scene waarin drie mannen een inbraak plegen. Dit gaat echter niet zomaar. Een heel stuk muur moet worden weg- gehakt om in de beoogde juwe- lierszaak binnen te komen. Hun in- spanningen worden niet beloond. Eenmaal binnen blijken ze in de naastgelegen bakkerij te zijn be- land. Palookaville is een komedie met een sociaal bewogen onder- toon over drie werkeloze, gefrus- SCHIEDAM - In Kluphuis Oost is er zondag 16 februari voor de laatste keer een rommelmarkt in het oude gebouw aan de Galileistraat. De toe- gang is gratis. Men kan om 11.00 uur naar binnen en de rommelmarkt duurt tot 16.00 uur. Er is van alles te koop. De rommelmarkt is alleen be- doeld voor particulieren die hun eigen spullen willen verkopen. Na de ver- huizing in maart naar het nieuwe gebouw aan de Boerhaavelaan 79 zullen nieuwe rommelmarkten volgen. SCHIEDAM - De Bas van der Heijden aan het Broersveld wordt sinds kort gerund door een nieuwe bedrijfsleider. De heer Pierweijer heeft de spreekwoordelijke touwtjes overgedaan aan de heer Langendoen. De laat ste was voorheen bedrijfsleider van een Bas-vestiging aan de Gerrit Jan Mulderstraat in Rotterdam. SCHIEDAM - Een 37-jarige medewerkster van een bedrijf aan de Lange Haven werd maandagochtend 3 februari door politiepersoneel van het dis trict Schiedam aangehouden op verdenking van verduistering in dienstbe- trekking. Ze wordt ervan verdacht de afgelopen tien jaar aanzienlijke geldbedragen van het bedrijf te hebben weggesluisd naar haar eigen reke- ning. Het onderzoek tegen de vrouw loopt nog. SCHIEDAM - Politiepersoneel van het district Schiedam heeft zaterdag- nacht 1 februari omstreeks half drie een onderzoek ingesteld in een cafe aan de Schuttevaerweg naar aanleiding van een melding. Op het plein voor het cafe bleek kort tevoren een steekpartij te hebben plaatsgevonden, waarbij een 37-jarige Rotterdammer met een mes in zijn hals was gesto- ken. Het slachtoffer bleek al naar het Dijkzigtziekenhuis te zijn vervoerd, waar hij met spoed werd behandeld aan een slagaderlijke bloeding bij zijn oor. Bij het onderzoek bleken de nog aanwezige bezoekers in het cafe niet erg mededeelzaam over het gebeurde, terwijl bloedsporen al middels een emmer water waren weggespoeld. Wel werd in de omgeving van het cafe een bebloed mes aangetroffen en in beslag genomen. De recherche van het district Schiedam stelt een onderzoek in naar de toedracht. SCHIEDAM - Een 19-jarige man en een 20-jarige vrouw uit Rotterdam zijn zaterdagavond 1 februari omstreeks kwart over negen aangehouden op de Burgemeester van Haarenlaan. Bij controle bleek dat de Rotterdam mer niet in het bezit was van een rijbewijs. Toen hij uit de auto stapte, werd zichtbaar dat de bedrading onder de stuurkolom los zat. Hij verklaar- de het voertuig uit het Beatrixpark te hebben weggenomen. De Rotter- dammers zijn vervolgens aangehouden. De eigenaar van de auto is in ken- nis gesteld. SCHIEDAM - Aan de Boylestraat brandde zondagochtend 2 februari om streeks vijf uur een geparkeerde auto van een 39-jarige Schiedammer vol- ledig uit. Verder sneuvelden twee ruiten van aangrenzende huizen door de hitte. De brandweer kwam nog ter plaatse om het vuur te blussen, maar de auto was inmiddels uitgebrand. Brandstichting wordt niet uitgesloten. SCHIEDAM - In het Rotterdamse Dijkzigtziekenhuis is vrijdagavond 31 januari een 40-jarige man uit Vlaardingen overleden, nadat hij die avond ernstig gewond was geraakt na een val van zo'n tien meter vanaf een voor onderhoud in het dok van een Scheepswerff in Schiedam liggende Engel- se ferryboot. De dokwerker was omstreeks kwart voor zeven door nog on- bekende oorzaak vanaf de geopende klep van de ferryboot in het dok ge- vallen. Door politie en Arbeidsinspectie wordt een onderzoek ingesteld naar de omstandigheden waaronder het ongeval plaatsvond. ach die cAneetfs zuxj ee voce jeevacxj vethnueib moeTje rWflP Devtof Wie weet meer over deze hond? treerde vrienden die hun dromen over het grote geld telkens niet in vervulling zien gaan. De film draait op vrijdag 7 februari om 21.30 uur en zaterdag 8 februari om 20.30 uur in het Filmhuis in ge bouw de Teerstoof. Kaarten kun- nen worden gereserveerd via de Schiedamse Theaterkassa 4269563. De toegang is fl. 7,- voor donateurs. Voor niet-leden is het donateurschap fl. 9,- inclusief toe gang tot de film. SCHIEDAM - Aanbiedingen voor sparen en beleggen overspoelen onge- vraagd de brievenbus. Wie spaart wil spaargeld veilig stellen en gelijktij- dig een hoge rentevergoeding ontvangen; wat is er waar van al die fraaie aanbiedingen en hoe komen deze tot stand? In samenwerking met de ABN-AMRO-bank Schiedam wordt een cursus georganiseerd die belang- stellenden op een rustige manier laat kennismaken met diverse spaar- en belegginsvormen en inzicht geeft in de achtergronden die de rentevergoe- dingen en het rendement bei'nvloeden. Deze introductie is een opstapje voor beleggen, om met eenvoudige strate gies optimaal gebruik te kunnen maken van de fiscale voordelen. De cursus neemt vier lessen van twee uur in beslag op maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur in het Maascollege, Mgr. Nolenslaan 99b. Kosten fl. 50,-. Start maandag 17 februari. Voor inlichtingen en inschrijvingen: Huishoudelijke Voorlichting, Nieuwe Haven 147, tel. 4264781. Ope- ningstijden van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. SCHIEDAM - Drie leerlingen van de Schiedamse Muziekschool An- nelies hebben hoge ogen gegooid op een internationaal Orgel en Keyboard Concours, dat zondag 2 februari in Den Bosch werd ge- houden. Twee leerlingen konden met een derde prijs huiswaarts ke- ren en een met een vierde. En dat terwijl het pas de eerste keer was dat muziekschool aan het concours deelnam. Oorspronkelijk hadden vijf leerlin gen van de Schiedamse muziek school zich voor het concours op- gegeven. Drie ervan wisten zich echter door de voorrondes in Voorburg en Tilburg te worstelen. Allemaal keyboardspelers. Tijdens de finale in Den Bosch wist aller- eerst de 10-jarige Jasper Kouden- burg uit Schiedam met 218 punten een derde prijs in de wacht te sle- pen in de derde afdeling. In de tweede afdeling werden Leon Kars (26) en Sebastiaan de Lavoir (12) respectievelijk vierde met 200 punten en derde met 212 punten. Muziekschool Annelies kan met de behaalde resultaten terugzien op een geslaagd concours, dat overi- gens voor de veertiende keer was georganiseerd. In totaal waren er 28 finalisten in diverse afdelingen. v.a. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 met UJUtKctctcfee yio-ctcK, /4tce0tc etc tyflXiciCK.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 5