'Gezond verstand moet zegevieren' HCHTGESPIJKERD Suiker en Weber verlengen contract i Schotse wereldkampioen naar wethouder Smithal Ruime winst eerste teams de Korenbeurs Feest der Verzoening in clubgebouw Excelsior'20 Excelsior M. in problemen Groenendijk hervat training De stand HVO continueert beleid Nieuws van Excelsior M. SCHIEDAM - Crisis? Hoezo crisis? Clubgebouw 'De Toe- komst', thuishaven van de roomskatholieke sportvereni- ging Excelsior'20, schudde in het afgelopen weekeinde ouderwets op zijn grondves- ten. Drie dagen regeerde Prins Carnaval met 'harde hand'. En wie was de tijdelij- ke monarch? Juist, Dennis Gouka, de man die in de af gelopen weken onbewust tot leider uitgroeide van de 're- bellen' in de voetbalselectie en begeleidingsgroep. Prins Jacobus II (zijn vader Koos ging hem eind jaren zeventig voor) maakte zeker geen mis- bruik van zijn kortstondige podiumpositie. Hij predikte allerminst voor eigen paro- chie. Wei riep hij op tot ver- draagzaamheid. „Er zijn ru- zies en conflicten binnen de club. Laat dit het Feest der Verzoening zijn. Polonaise! toeterde Gouka herhaalde- lijk in de microfoon. De hon- derden feestgangers waren het steeds volmondig met hem eens. Gevecht Strubbelingen Harry van Kapel trainer van ODC Dennis Cleef verlaat Juventus Rijnmond succesvol tegen Delta Wisselende prestaties korfbalverenigingen FC Broekpolder nog niet definitief Woensdag 12 februari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 T^FELTENNIS - Na twee achter- eenvolgende nederlagen heeft het eerste herenteam van tafeltennis- vSreniging de Korenbeurs zaterdag 8bfebruari de eerste overwinning bifinengehaald. In de uitwedstrijd tegen Swift in Deventer leek het lange tijd zelfs op een maximale SPbre uit te lopen. Nadat Mark emskerk, Arjan Karbaat en Ner- ,n Smajic allemaal twee over- ningen in hun enkelspelen had- geboekt en tevens het dubbel- 1 hadden binnengehaald, wist dethuisclub bij de stand 0-7 iets te- rug te doen. Bij deze tussenstand est Heemskerk zijn meerdere ennen in Hesseling en kon Kar- t zijn partij tegen Serano niet in st omzetten. Smajic bleef als ge aan Schiedamse kant onge- igen en behaalde daarmee in de de wedstrijd van deze voor- jtiirscompetitie alweer zijn tweede trick. Hiermee kwam de 2-8 dstand op het scorebord. or het tweede herenteam is het drie wedstrijden al duidelijk dat zeer moelijk zal worden om h bij het debuut op het eerste di- ie niveau te handhaven. Tegen de degradant uit de eredivisie S'fansped/SKF in Veenendaal wist alleen Jeroen Bastiaansen eenmaal tafi winst te komen. Met een dikke 9-1 nederlaag kon men naar Stfhiedam terugreizen. Het damesteam van de Korenbeurs is ook na de derde competitiewed- strijd nog steeds ongeslagen. Na tweemaal winst met minimale cij- fers werd in de uitwedstrijd tegen Litac in Lichtenvoorde een veel rjjjmere overwinning behaald. De eindstand kwam op 2-8. VOETBAL - De Maassluise voetbalvereniging Excelsior M., uitkomend in de Hoofd- klasse B van de KNVB Afde- ling Zaterdag en daarmee de hoogst spelende regiovereni- ging, verkeert in ernstig de- gradatiegevaar. Zaterdag 8 fe bruari verloor de formatie van hoofdtrainer Mark Nijssen met 0-1 van IJsselmeervogels. Gerard van der Nooij was in de zeventigste minuut verant- woordelijk voor het enige en dus winnende doelpunt. Het gevolg van de nederlaag is dat Excelsior M. nu de dertiende plaats bezet met dertien pun- ten uit dertien wedstrijden. Marken is bijna zeker gede- gradeerd, terwijl Excelsior ML, samen met Marken en olendam, in grote proble- zijn. Excelsior'20 kampt sinds 21 ja- nuari met een ontmantelde selectie. Twaalf spelers en vijf stafleden staan vanaf die dag vrijwillig op non-actief. Zij zijn het niet eens met de beslissing van het hoofdbe- stuur om aan het einde van dit sei- zoen te breken met trainer Hans de Rover. ,,We weten nog steeds niet waarom hij weg moet", legde Gouka na het hossen uit. „We heb- ben geen ruzie met hem, de disci pline en sfeer zijn prima en de prestaties worden steeds beter. Volgens het bestuur past De Rover niet in de langere termijn visie van de club. Dat is toch geen reden voor ontslag? Gaat het een keer lekker, is het weer niet goed. Daar begrijpen wij niets van." De 'muiters' hebben drie eisen bij de pijnlijk verraste voorzitter Frans Burcksen ingediend: contractver- lenging voor Hans de Rover, een aanpassing van het (iets te) profes- sionele voetbalbeleidsplan en het vertrek van het voltallige voetbal- bestuur. Tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering op vrijdag 21 februari mogen 'vriend en vijand' zich uitspreken. De toe- komst van Excelsior'20, al ruim tien jaar een slapende voetbalreus die maar niet wakker wil worden, staat nadrukkelijk op het spel. ,,Ik hoop op een normale vergadering, waarin iedereen respect en begrip voor elkaar toont'zei Gouka (28) ,,Aan schelden of het rondstrooi- 8 Prins Carnaval annex 'stakingsleider' Dennis Gouka, in het goede gezelschap van een paar van zijn 'Alpenzusjes' en van verwijten hebben we niets. Dan komen er waarschijnlijk veel emoties los die de discussie kun- nen bemoeilijken en mensen kun- nen beschadigen. Het gezond ver stand moet zegevieren. En dat kan alleen als we ons beperken tot de kern van de zaak." Dennis Gouka, die eind vorig jaar op verzoek van De Rover terug- keerde in de hoofdmacht, is echter niet helemaal gerust op een con- structieve afloop van het interne gevecht. Want steeds meer krijgt hij de indruk dat de protestactie uit zijn verband wordt gerukt. „Het dreigt te escaleren en dat baart me zorgen", bekende hij. „Zaterdag- middag, na het Kindercarnaval, heb ik daarover nog gesproken met voorzitter Burcksen. Hij vindt ook dat de situatie aardig uit de hand is gelopen. Als er over een 'burger- oorlog' bij Excelsior'20 wordt ge sproken, doet me dat pijn. Want dat is grote onzin. We hebben een zakelijk meningsverschil met het hoofdbestuur. Meer niet. Niemand -binnen de vereniging hoeft zich verder persoonlijk aangesproken te voelen. Het gaat puur om de feiten. En om het belang van Excelsior'20 natuurlijk. laten we dat niet verge- ten. De club mag niet kapot gaan aan deze affaire." De 'oppositie' heeft noodgedwon- gen 66n eis laten vallen. Een nieuw contract voor de gewaardeerde trainer Hans de Rover, die met zijn ploeg inmiddels bovenaan staat in de vierde klasse, behoort niet meer tot de mogelijkheden. De fanatieke Barendrechter heeft voor het vol- gende seizoen al een nieuwe club gevonden. Hermes DVS nog wel, nota bene de aartsrivaal van Ex celsior'20. Het blauwwitte be- stuurslid Ab Stijl kon niet nalaten fijntjes op te merken dat De Rover was vastgelegd mede op basis van zijn 'goede voetbalvisie'. ,,Ik ben ervan overtuigd dat Hans diep in zijn hart het liefst nog vier of vijf jaar bij ons was gebleven", stelde Gouka. „Hij vond eh vindt Ex celsior'20 een perfecte club. Maar hij wilde niet langer samenwerken met dit voetbalbestuur. Daarin geef ik hem geen ongelijk. Als trai ner moet je een zekere vrijheid van handelen hebben. Het bestuur ging echter steeds op zijn stoel zitten. Daaruit heeft hij zijn conclusies getrokken. Wij gunnen Hans zijn nieuwe club van harte. Het klinkt misschien gek, maar in ons verzet speelt De Rover geen hoofdrol. Het gaat veel meer om het beleid. Als dat niet verandert, hebben we volgend jaar en in de jaren daarna steeds weer hetzelfde probleem." De strubbelingen tussen de spelers en het bestuur bleven het afgelo pen feestweekeinde bij Ex celsior'20 uiteraard niet zonder commentaar. Schout-bij-nacht Wim Buckers zette in de gebruike- lijke aankondiging van Prins Jaco bus II de toon: „Narren en narrin- nen, zotten en zottinnen, stakers en niet-stakers", klonk het een tikje baldadig. Ook in het speciale lied van de Raad van Elf, met onder an- deren gerenommeerde cricketers als Erik Dulfer, Marcel en Carl Schewe, Eric Gouka en Luuk van Troost, werd lichtvoetig naar de actuele problematiek verwezen. „Acht punt acht, vier-vier-twee", zong 'De Toekomst' uitbundig. Daarmee namen de tekstschrijvers het veelbesproken voetbalbeleids plan op de hak. ,,Moet kunnen met Carnaval", grinnikte Dennis Gou ka. Hij gaf toe toch wel een beetje ver- baasd te zijn over alle commotie die binnen en buiten Excelsior'20 is ontstaan na de afkondiging van de spelersstaking. „Vooraf heb ik nooit geweten dat het allemaal zo'n vlucht zou nemen. Maar ik heb geen moment overwogen om me terug te trekken. Ik blijf achter onze actie staan. We zijn een vol- wassen spelersgroep en willen door het bestuur voor vol worden aangezien. We laten ons niet meer piepelen. Misschien moet de voet- balafdeling wat meer naar de crickettak kijken. Die heeft geen gewichtig plan nodig om eenheid te kweken en goed te presteren." Volgens Dennis Gouka zijn veel geruchten in de afgelopen weken een eigen leven gaan leiden. „Mijn broer Eric en ik zouden volgens wilde verhalen komend seizoen in het cricketteam van Hermes DVS spelen. Allemaal flauwekul. Ik moet niets hebben van chantage of sabotage. Daarom hoop ik 21 fe bruari ook op een open en eerlijke besluitvorming, zonder gelobby voor stemmen en zonder porte- feuillekwesties. Bij een democra- tisch besluit leg ik me neer. Is het negatief voor ons, dan stop ik defi- nitief met voetballen. Jammer, maar dan kan ik mezelf niets ver wijten. Misschien moet het maar snel lente worden." Norbert Kleinherenbrink VOETBAL - Van assistent-trainer tot hoofdtrainer. Niet alleen hoofdtrai ner Paul de Roos, maar ook assistent-trainer Harry van Kapel verlaat na afloop van het huidige seizoen de Schiedamse Eerste Klasser SMC. De voormalig betaald voetbalspeler wordt het komende seizoen hoofdtrainer van de Schiedamse Vijfde Klasser ODC. Momenteel vervangt Van Kapel de vanwege een knie-operatie langdurig uitgeschakelde De Roos. Zowel Van Kapel als De Roos verlaten hun tegenwoordige werkgever na goed overleg. Vandaag de dag is de Thurledevereniging aan het werk om de trainersstaf voor het volgende seizoen naar behoren in te vullen. B ASKETB AL - Dennis Cleef van de Schiedamse basketbalvereniging Ju ventus heeft te kennen gegeven voorlopig niet meer in actie te komen. Za terdag 1 februari, tijdens de wedstrijd tegen ASVU, verliet de guard te- leurgesteld het speelveld richting kleedkamer, nadat allereerst speler Jan Stolk hem had uitgescholden en vervolgens trainer Arjan de Bruin hem had gewisseld. Overigens verloor Juventus zondag 8 februari de wedstrijd tegen De Groene Uilen met 89-91De eerste helft overklasten de Gronin- gers overduidelijk de Schiedammers. De inhaalrace in de tweede helft kon echter niet met een overwinning bekroond worden. VOLLEYBAL - Het eerste herenteam van de Schiedamse volleybalver- eniging Rijnmond heeft zaterdag 8 februari de wedstrijd tegen het eerste herenteam van de Delftse volleybalvereniging Delta met 3-0 gewonnen. De setstanden waren 15-13. 15-13 en 15-7. De formatie van trainer Dinco van der Stoep bezet nu de vijfde plaats en is Delta inmiddels gepasseerd. De eerste set en de tweede set was er nog wel enige sprake van spanning, maar de derde set overliepen de Schiedammers de Delftenaren volledig. De grote man bij Rijnmond was Jorgen Nielsen. Voorafgaand aan de wed strijd had men bij Rijnmond nogal wat angst voor de tegenstander, maar de bewuste angst bleek ongegrond. KORFBAL - Het gaat goed met Maassluis en Vlaardingen en het gaat slecht met Oranje Nassau. Maassluis was met 14-12 de meerdere van DOC. Topscorers waren Martijn van der Wees met vier treffers en Dorine van der Hout met drie treffers. Met nog drie wedstrijden te spelen bezej Maassluis nu de eerste plaats met twee punten voorsprong op Sagittai Vlaardingen was met 27-10 te sterk voor Keizer Karel. Topscorers warerj Roel van Leeuwen met negen treffers en Hedi Mookhoek met zeven trefi fers. Met nog drie wedstrijden te spelen bezet Vlaardingen nu de tweede plaats met een punt achterstand op WION. Oranje Nassau verloor met 13-. 15 van Weidevogels. ALGEMEEN - TSB, Fortuna en Deltasport blijven positief over de te vormen FC Broekpolder, maar CION blijft voorlopig dwars liggen. Over dwars liggen gesproken: Shell lijkt vooralsnog niet bereid het gevraagde bedrag van plusminus acht miljoen gulden bij te dragen in de kosten vat) de ontwikkeling van een multifunctionele sportvereniging en een mul* tifunctioneel sportcomplex. De persberichten van de Gemeente Vlaardin gen volgen elkaar in record tempo op: „Er blijkt een breed draagvlak te bestaan voor de vestiging van een multifunctionele sportvereniging en eerj dito sportcomplex in de Broekpolder. Een speciale stuurgroep gaat op korte termijn een actieplan opstellen. In de stuurgroep hebben de volgen; de personen zitting: mevrouw H. Terpstra-Juffer (ROVS), de heer Mi Hoppzak (VV Fortuna), de heer H. Schutte (AV Fortuna) en de heer T.W. van der Steen (wethouder). De stuurgroep is opgericht na een breed overt leg tussen bestuursvertegenwoordigers van de in de Broekpolder geves- tigde en de daarheen te verplaatsen sportverenigingen plus de ROVS (de personeelsvereniging van de Shell, gebruiker van het Sportpark Vijfslui1 zen). Het overleg is op woensdag 5 februari gevoerd aan de hand van de tussenrapportage over de herstructurering van de Vlaardingse veldsport- sector, die is vervaardigd door de heer R.F.J. Steens van GITP Internatio nal BV. De heer R.F.J. Steens zal ook in de stuurgroep zitting nemen. Het eerste overleg van de stuurgroep is gepland op woensdag 19 februari." Ih Dichtgespijkerd wordt gestre- qen om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'De tussenstand wordt wekelijks bijge- vlerkt en gepubli- cjeerd in deze krant. Bij een ge- ljjke stand wordt qe volgorde be- paald door het ajantal gespeelde wedstrijden. Ge- staakte wedstrijden worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Alle clubs die uitkomen in de fjoofd tot en met de vierde klasse yan het amateurvoetbal, en geves- tjgd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen vierschijnt doen automatisch mee aan Dichtgespijkerd '96-'97. In to- taal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal tegengoals per club gedeeld door het aantal ge speelde wedstrij den, zodat er een gemiddelde ont- staat. Voor de bes- te drie keepers en hun clubs zijn leu- ke prijzen wegge- legd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Kinorama een videocamera en -recorder beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met Maas staD Weekbladen, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam, tel. 010 - 400.44.91. Na ruim acht weken rolde het balletje weer, zij het op zeer beperkte sfchaal. De enige competitiewedstrijd die dit weekeinde doorgang kon vin- qen was die tussen Excelsior Maassluis en IJsselmeervogels in de hoofd- klasse B. De Maassluise ploeg ging met 0-1 onderuit. Het was het 23e te- gBtdoelpunt voor keeper Rob Grauwmeijer, die daardoor geen rol van be- tekenis speelt in deze competitie. Beter nieuws bereikte ons via De Spil, het officiele clubblad van SHO. Daarin stond namelijk te lezen dat keeper Sander Groenendijk, die eind o|aober zijn been brak, voorzichtig de training heeft hervat. De sluitpost, vlrig jaar nog winnaar van Dichtgespijkerd, werkte inmiddels enkele lcjbptrainingen af. Wanneer hij weer bij de Oud-Beijerlanders terug zal ke- re" onder de lat is nog niet bekend. Voorlopig wordt hij niet onverdienste- lijk vervangen door Bernard van der Steen. 8 Tegengoals 1. Nieuwenhoorn, 2. CION, Alexan dria'66 (zat.), 4. T^uisvalia, Aeolus. 9 Tegengoals 6. Z&art Wit'28, 7. Xerxes (zon.), 8. HOV. 10 Tegengoals 9. Rijnmond Hoogvliet Sport. 10. SVV, 11. Excelsior'20. 12. Ur- sus, RKWIK. 11 Tegengoals 14. Spartaan'20, 15. Ca- pelle. Berkel. 12 Tegengoals 17. SC Feyenoord, 18. Leonidas (zon.), 19. TSB. 13 Tegengoals 20. Barendrecht, 21. RV- VH, Soccer Boys (zat.), 23. Rijsoord. Bolnes (zat.), PFC, SSS, Rhoon, 28. NOC. VLAARDINGEN - De trainers zijn tevreden over de club en de club is tevreden over de trainers. Donderdag 6 februari onderte- kenden hoofdtrainer Dick Sui ker en assistenttrainer Tinus Weber het contract, dat de beide oefenmeesters voor opnieuw een seizoen aan de Vlaardingse voet balvereniging HVO verbindt. Het bestuur en de selectie van HVO, uitkomend in de Tweede Klasse C van de KNVB Afdeling Zaterdag, zijn ingenomen met het aanblijven van Suiker en Weber. HVO heeft de Technische Com- missie en de Technische Commis- sie heeft de Oranje Draad. De Technische Commissie wordt ge- vormd door het bestuur en de beide oefenmeesters en de Oranje Draad staat garant voor het jeugdplan. Suiker en Weber zijn verantwoor- delijk voor de begeleiding van de selectie en de optimalisering en de uitvoering van het jeugdplan. De doelstelling van het jeugdplan is om door middel van een gestruc- tureerde jeugdopleiding de afstand te verkleinen tussen de junioren en de senioren. Een gestructureerde jeugdopleiding is noodzakelijk voor de doorstroming van de eigen jeugd naar de huidige selectie. De beide oefenmeesters zijn voorstan- der van het inventariseren van be- paalde eigenschappen en speci- fieke kwaliteiten van de spelers. Suiker en Weber hebben een sys- teem ontwikkeld, waarbij de spe lers eenvoudig worden geselec- teerd op basis van de tactische kwaliteiten en de technische kwali teiten. Het inventariseren van de gegevens heeft betrekking op de gehele jeugdafdeling van klein. F- spelers plus begeleiding, tot en met groot, A-spelers plus begeleiding. HVO is voornemens de opleiding r f. Dick Suiker blijft bij HVO van de begeleiding van de gehele jeugdafdeling zelf te organiseren. De Technische Commissie levert een belangrijke bijdrage en de Oranje Draad speelt een onlosma- kelijke rol. De positieve gang van zaken van de laatste seizoenen moet uiteinde- lijk leiden tot een perspectiefrijke toekomst. De financiering van het WeTra-veld is zeker rond en de fi nanciering van de lichtinstallatie is zo goed als rond. Met dank aan enerzijds HVO en met dank aan anderzijds de Gemeente Vlaardin gen. Trainers komen en trainers gaan. De verlengde winterstop stond voor veel voetbalverenigingen, zowel Vlaardingse voetbalvereni gingen als Schiedamse voetbalver enigingen. in het teken van het al dan niet verlengen van de contrac- ten van de trainers. De Vlaardingse situatie is niet te vergelijken met de Schiedamse situatie. In Vlaardin gen nemen tot op heden enkel en alleen Zwaluwen, uitkomend in de Eerste Klasse B van de KNVB Af deling Zaterdag en Fortuna, uitko mend in de Tweede Klasse C van de KNVB Afdeling Zondag, af- scheid van Wim van Til respectie- velijk Jan Baksteen. In Schiedam is het een komen en gaan van trai ners. De ene keer verloopt een ver trek positief en de andere keer ne gatief. SMC. HBSS, Hermes DVS en Excelsior '20 zijn uitstekende voorbeelden. Positief en negatief dus. Bij SMC, een positieve uit- zondering, stapt Paul de Roos op en bij Excelsior '20, een negatieve uitzondering, stapt Hans de Roover op. Rene van der Meij de Bie MAASSLUIS - De sport is razend populair in het Verenigd Konink- rijk, maar heeft nu ook in Neder- land een grote vlucht genomen. Gevoed door reportages op de En- gelse televisie raken steeds meer landgenoten besmet met het darts- virus, waarvan, zo bleek begin fe bruari in Maassluis, een verslaven- de werking uit gaat. Maar liefst 35 enthousiastelingen streden in cafe 't Smitje om het Open Maassluise dartskampioenschap. Bas Niessing bleek uiteindelijk de sterkste en mag het daarom woensdag (12 fe bruari) opnemen tegen Les 'Mc Danger' Wallace, de Schotse we reldkampioen, die samen met de Nederlandse topspeler Roland Scholten een demonstratie ver- zorgt in cafd 't Smitje. Iedereen die de afgelopen tijd ook maar een beetje het sportnieuws heeft gevolgd op televisie weet wie Les Wallace is. De Schot, die ove rigens al jaren in Engeland woont, viel op vanwege zijn titel op het WK darts en ook dankzij zijn unie- ke klederdracht. Wallace dart, zo- als het een echte Schot betaamt, in kilt. Ook in de wethouder Smithal. Daar is hij samen met Roland Scholten te gast om een demon stratie partij te verzorgen 6n te dar- ten tegen 25 uitdagers, waaronder Bart Niessing, de Maassluise kam- pioen. Niessing werd eerder deze maand knap winnaar van het eerste Open Maassluise Kampioenschap, dat een verrassend kwalitatief deelne- mersveld kende. Van de zeven poules (een daarvan bestond geheel uit vrouwen) bleven zes darters over die onderling streden om de titel. Uiteindelijk speelden Vincent de Blij - schakelde verras send de Engelsman James uit en was den van de weinigen met een beste score van 180 - en Bas Nies sing de finale, die ging om het spelpatroon 'best of five'. Niessing trok na een spannende finale aan het langste eind, De Blij werd tweede, terwijl James als derde eindigde. Jaco van der Kruk, Lian Boel en Leo van Doorne vielen buiten de prijzen. De organisatie van het Open Maas sluise Kampioenschap, die bestond uit Lian Boel, Martin van Zweden en Edwin Klok, keek tevreden te rug op de middag, maar maakt zich nu al op voor het echte spektakel: de komst van Les 'Mc Danger' Wallace en Roland Scholten. De visite van de Schotse wereldkam pioen belooft iets speciaals te wor den; de Wethouder Smithal zal voor 66n keer van Schotland zijn. Iedereen die ook maar een beetje gei'nteresseerd is in darts is daarom vanaf 20.00 uur welkom en kan een pijltje gooien tegen Wallace of Scholten. MAASSLUIS - In navoiging van het contract met hoofd trainer Mark Nijssen heeft Excelsior M. ook de contrac- ten met B-trainer Roy Was- mus, technisch coordinator Joop Schop en jeugdcoordi- nator Eric Gudde geconti- nueerd. Zij zullen dus ook het komende seizoen op de Excelsiorvelden te vinden zijn. Met de jeugdafdeling van de Maassluise voetbal- club gaat het overigens zeer voorspoedig. Het vierhon- derdste lid kon onlangs wor den bijgeschreven. Zijn naam is Mark Donker, een eerstejaars F-pupil.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 15