ROTTERDAMS DAGBLAD STADIONLOOP i RUNNER'S £XTRAN m jr am mm am ffl&mwmmmm** W m llmfml Im m mm* Europese ruimtevaart Etalage van de ASSTAD SPOTGOEDKOPE 7-DAAGSE JUBILEUMREIS 010-4119434 (10,8 kilometer) Rotterdams Dagblad ZONDAG 16 FEBRUA81 ANVR Weekendje weg voor Valentijn Dertien miljoen door Kanaaltunnel 150 jaar Zwitserse Spoorwegen Denemarken Magazine 1997 is uit! Vanaf Andere aktiviteiten: ROTTERDAMS SCHOLIERENKAMPIOENSCHAP WORLD STADION FEIJENOORD Stichting Rotterdam Marathon ROnERDAMS SCHOLIERENKAMPIOENSCHAP 010 - 4119404 VERTREKDATA REIS KZ 306 April 12-19-26 399.- Mei 3-10-17-24-31 399.- Juni 7-21-28 399.- Juli 12-26 399.- Augustus 9-23 399.- September 6-13-20-27 399.- Oktober 4-11-18 399.- Toeslagen p.p.: Inlichtingen en reserveringen: Westblaak 180, Rotterdam (geopend: maandag - vrijdag 09.00 -17.00, ?aterdag 10.00 -14.00) "En hoe is het om gewichtsloos te zijn?'is een veelgestelde vraag in het Noordwijk Space Expo. De ruimtevaarttentoonstelling geeft daar in de zomermaanden en bij goed weer antwoord op. Tijdens een ritje in de Multi Axis Simula tor Trainer draait de bezoeker alle kanten op. Doordat het toestel drie verschillende assen heeft, wordt het orientatievermogen van de passagier goed op de proef ge- steld. Dit tot groot vermaak van de astronaut in spe en het publiek. Noordwijk Space Expo is een leuk idee voor een verjaardagspartiitie. MtM* SB (BASISSCHOLEN) Informatie hierover kunt u verkrijgen bij de Dienst Recreatie Rotterdam, telefoonnummer: 010 - 417 3155. Start en finish: Feijenoord Stadion voor het Maasgebouw (van Zandvlietplein). Parcours: Het parcours voert o.a. door en rond het Stadion Feijenoord. Lengte ca. 3 km. NIITkICIA Datum: zondag 16 februari 1997 Starttijd: 12.00 uur Start en finish: Feijenoord Stadion voor het Maasgebouw (van Zandvlietplein) Einde: 14.00 uir. Parcours: Voert o.a. door de Maastuimel en over de Erasmusbnig (rie ptattegrond). Lengte parcours: 10.8 kilometer Parkeren: Gratis op P5 (terrein Piet Smit) Prjjzen: Ereprijzen voor deeerste 3 dames en Herat Verstrekking: Speciaalt-shntvoorvoor-inschrijvers. Na-insdrjvers ontvangen dit t-shirt zolang de voorraad strekt Indien men nazending van t-shirt wenst wordt 3,50 voor de verzendkosten in Verio ting: Trekking na afloop. Het startramoner is tevens lotnunmer. Voorinschrijving: f 12,50, shutmg voorinschrijvtag: 9 februari 1997 Ha-inschrijving: 15,00 (16 febmari, vanaf 10.00 uur bi de Maaszaal Stadion Feijenoord, ingang Van Zandvlietplein). usnelinteschrijven. Betaingswijze voor- (Euro)cheque of girobetaalkaart, ten name van: Stichting Rotterdam Marathon, o.v.v. RDL-97. dit game vermelden. Uwtnschrijving wordt pasgeaccepteerdna ontvangst (toons) mm totaling. Restitutie: Er wordt geen restitutie verieend op mschrijvingen. Andere aktiviteiten: (BASISSCHOLEN) Informatie hierover kunt u verkrjgeo bij de Dienst Recreatie Retta-dom.telefoormumtner: 010 - 417 3155. Start en finish: Feijenoord Station voor het Maasgebouw (van Zandvlietplein). Parcours: Het parcours voert ex door en rand het Stadien Feijenoord. Lengte ca. 3 km. Algemene roorwaardeir Uw deelname aan deze aktiviteiten geschiedt op ejgen verartwoordeQrheid en risk*. Uw htschrijving is strikt petsoonfjk en niet overdraagbaar. Deeinemers gaan akkoord net gebruik van hun naan en/of beeltenrs is druk of fete e.d. tender hiervoor vergoedag te claim Afle deebiemen dienen rich te heuden aan de door de o rgarssatie opgestelde regek. PRAAG - J dagen r\T?T T TV TV /T A AT") TAT A A T"> I T7TT A O Hx _.T T a i ONGELOOFLIJK MAAR WAAR! KRAS SterVakanties bestaat dit jaar maar liefst 75 jaar en viert het hele jaar door feest. Zoals deze aanbieding naar de Gouden Stad PRAAG. De LEZERS VAN DEZE KRANT krijgen namelijk de gelegenheid om te boeken voor deze 7-daagse stedenreis naar Praag voor SLECHTS.../ 399.-! En dat is eigenlijk verschrikkelijk weinig geld voor een reis waarbij u deze prachtige stad van binnen en buiten goed leert kennen. Praag wordt ook wel de Gouden Stad genoemd. En niet voor niets want de bezienswaardigheden zijn allemaal een bezoek meer dan waard. Zoals de Praagse Burcht, de St. Vituskathedraal, het Wen- ceslasplein, het Raadhuis en het Gouden Straatje. Kortom een prachtige bestemming voor een zacht prijsje! REISPROGRAMMA le dag - zaterdag. Via diverse opstapplaatsen rijden we per comfortabele touringcar richting Zuid-Duitsland voor overnachting. U verblijft in een 2- pers. kamer met min. bad of douche en toilet. De verzorging gedu- rende deze nacht is op basis van logies en ontbijt. 2e dag -zondag. We verlaten ons ovemachtingshotel en rijden richting Tsjechie. Onderweg brengen we allereerst nog een bezoek aan de aardige plaats Pilsen. Aansluitend rijden we door naar ons hotel, gelegen in een alleraardigst plaatsje buiten Praag. Uw kamer is voorzien van wastafel met warm- en koud stromend water. Tegen geringe toeslag kunt u boeken voor een kamer die beschikt over een eigen douche en toilet. De verzorging in dit hotel is op basis van halfpen- sion d.w.z. inclusief ontbijt en diner. 3e/4e dag - maandag/dinsdag Deze beide dagen staan geheel in het teken van de Gouden Stad Praag! Tweemaal zullen we de stad bezoeken onder leiding van een stadsgids. U maakt gedurende deze dag kennis met vele be zienswaardigheden zoals de PRAAGSE BURCHT, ST. VITUSKA THEDRAAL (meer dan 1000 jaar oud), de KARELSBRUG, het GOUDEN STRAATJE, het WENCESLASPLEIN en het RAADHUIS. Natuurlijk heeft u ook tijd om Praag op uw eigen houtje wat nader te bezichtigen. Ongetwijfeld drinkt u daarbij een drankje op een van de gezellige terrasjes. En weet u wat helemaal leuk is? Tsje chie is nog spotgoedkoop. U kunt er voor een 'habbekrats' een maaltijd gebruiken en ook souvenirs zijn ronduit voordelig. Zoals het beroemde Boheemse glaswerk. We raden u echt aan om een glasset te kopen, niet alleen is dit origineel maar ook nog eens spotgoedkoop! 5e dag -woensdag Na het ontbijt brengen we allereerst een bezoek aan het fantas- tisch mooie kasteel van Karlstein. Een absolute must! De middag brengen we opnieuw door in het mooi en sfeervolle Praag. U heeft er voldoende vrije tijd om plaats te nemen op een van de vele ter rasjes. Wellicht nog een laatste souvenir kopen? 6e dag - donderdag We verlaten ons hotel en brengen een bezoek aan Marienbad, we- reldberoemd vanwege de heilzame werking van de bronnen. Aan sluitend door naar ons ovemachtingshotel in Zuid Duitsland. 7e dag - vrijdag Na het ontbijt rijden via de Duitse autobanen weer terug naar Ne- derland. We beeindigen de leuke reis met een afscheidskoffietafel op ons centrale wisselpunt (inbegrepen) 1 1-psk standaard 1 2-psk do/wc 1 Tol/toeristenbelasting 40,- 79.- 27,50 INBEGREPEN - hele reis per comfortabele Tourist Class touringcar. - diensten ervaren chauffeur/reisleider. - tussenovernachting op heen- en terugreis op basis van logies en ontbijt. - verblijf in Hotel Karlik op basis van halfpension d.w.z. diner, logies en ontbijt - tussenovernachting in kamers met bad of douche en toilet; in Karlik standaardkamer. - beschreven excursieprogramma. - afscheidskoffietafel in Nederland. Niet inbegrepen: niet genoemde maaltijden, verzekeringen, tol/toeristenbelasting, entrees, diensten plaatselijke gidsen. Min. aantal deeinemers 35. Uiterste datum van annulering bij onvoldoende deelname 21 dagen voor vertrek. In de touringcar mag niet gerookt worden. Op onze reizen zijn de ANVR-reis- voorwaarden van toepassing. REISADVIESBURO vAKAlUT IE Diverse charmante hotelletjes in het departement Aube in Frankrijk heb- ben een speciaal arrangement samengesteld voor Valentijnsdag. Inbegre pen zijn een of twee overnachtingen. een romantisch diner en natuurlijk" een fles champagne. Er zijn nog verschillende arrangementen mogelijk. Voor meer informatie kunt u bellen met telefoonnummer 00 33 325 42 50 91. Dertien miljoen reizigers hebben in 1996 gebruik gemaakt van de Kanaal tunnel. Op de sterk groeiende vervoersmarkt tussen Calais/Dover, waar al geruime tijd een hardnekkige prijzenoorlog woedt. heeft de Kanaaltunnel een steeds overheersender positie weten te krijgen. Op dit moment wordt hard gewerkt aan de herstelwerkzaamheden die van start zijn gegaan na het ongeval van 18 november in de tunnel. Voor eittd maart moet ook het vervoer van vrachtwagens hervat zijn. Eurotunnel wil de service overi- gens pas hervatten nadat alle veiligheidsaspecten grondig zijn onderzocht en indien noodzakelijk, aangepast. Zwitserland is een waar spoorwegparadijs. Op het wijdvertakte railnet rij den enerzijds snelle en comfortabele treinen van de Zwitserse Bonds- spoorwegen en daarnaast zijn er een zestigtal particuliere spoorwegmaat- schappijen die dwars doorde Zwitserse bergen voeren. In 1997 bestaan de Zwitserse spoorwegen 150 jaar. Reden voortal van treinevenementen en - aanbiedingen. Heden, verleden en toekomst van de Zwitserse spoorwegen komen in het jubileumjaar 1997 allemaal aan bod. Tijdens een zevental grote railmani- festaties tussen mei en november zijn replica-locomotieven uit de pionier- tijd te zien, maar ook het nieuwste materiaal in het kader van Bahn 2000 wordt getoond. Het Verkehrshaus der Schweiz in Luzern opent op 22 maart zijn geheel vernieuwde treinenexpositie met als aanvulling op de bestaande collectie een virtuele show over de aanleg van de Gotthardba- hn. Het blijft niet alleen bij kijken alleen. Tal van spoorweg-maatschappijen in heel Zwitserland hebben jubileumaanbiedingen. Wie in 1997 een Swiss Pass, het algemene abonnement voor trein, bus en boot in Zwitserland, aanschaft voor 8 of 15 dagen of 1 maand, krijgt er gratis een extra reisdag bij. De Nederlandse reisorganisaties NS Travel en De Jong Intravakanties komen ook met speciale jubileum-rondreizen door Zwitserland. Meer in formatie telefoonnummer (020) 622 20 33. Het van schitterende kleurenfoto's voorziene Denemarken Magazine be- vat meer dan negentig pagina's reisinformatie toegesneden op de Belgi- sche en Necjerlandse toerist. Alle regio's van Denemarken staan in de nieuwe brochure beschreven en natuurlijk is er veel aandacht voor alle activiteiten die in het land kunnen worden beoefend, zoals fietsen, surfen, vissen en golfen. Wie zich een beeld wil vormen van de vele Deense overnachtingsmogelijkheden wordt in het magazine uitstekend bediend. Allerlei soorten accommodaties wor den beschreven, zoals vakantiehuizen, appartementen, typisch Deense herbergen (kro's), campings en alle soorten en typen hotels. Het kind- vriendelijke karakter van Denemarken wordt onderstreept in de speciale kinderpagina's met onder meer informatie over attracties als Legoland en Tivoli. Ook veel praktische informatie komt aan bod. Een grote kaart van Denemarken is in de middenpagina's opgenomen zodat meteen een leuke route uitgestippeld kan worden. De brochure is gratis verkrijgbaar bij het Deense verkeersbureau aan de Schipholweg 96a in Leiden. "<%Cj ■•IvViKxft., ...J Noordwijk Space Expo is de enige per- manente ruimtevaarttentoonstelling in Europa en is zeker een bezoekje waard. Noordwijk Space Expo is tevens het be- zoekerscentrum van ESTEC, het tech- nisch centrum van de Europese ruimte- vaartorganisatie ESA. In het Noordwijk Space Expo wordt alles verteld over de ruimte, de maan en de reizen ernaar toe. In de expositie zijn originele testmodel- len van succesvolle ESA satellieten als Ulysses en Giotto te bezichtigen. Deze wetenschapssatellieten hebben de ken nis over het heelal enorm vergroot. testation Columbus is het een kleine stap voor de bezoekers want in een mock-up op ware grootte kun je je een echte astro naut voelen. Columbus geeft een ge- trouw beeld van hoe het is om geduren de enige maanden in de ruimte te wer- ken. In de expositie zijn een aantal visuele presentaties te zien. In 'The Space Expe rience' en 'Terug naar de Maan' wordt de bezoeker door de astronauten meege- nomen op hun fascinerende ruimterei- zen door het heelal. Adembenemend mooi is het verslag van Wubbo Ockels over zijn ruimtereis aan boord van de Space Shuttle in 'Een ronde Aarde'. Vanuit de ruimte laat hij het publiek ge- nieten van de mooiste plekjes op aarde. Voor verschillende leeftijden zijn speur- tochten beschikbaar. Deze nodigen de jonge bezoekers uit om de ruimte zelf te verkennen. Na het volgen van de speur- tocht krijg je ook het unieke astronau- tendiploma ondertekend door de Neder landse astronaut Wubbo Ockels. Noord wijk Space Expo biedt kinderen (onder begeleiding) de mogelijkheid om hun verjaardagspartijtje outer space te vie- ren, inclusief een Space Surprise. Voor scholieren is er een speciaal leslo- kaal Remote Sensing - voelen op afstand - ingericht. Hier leren scholieren en do- centen wat er precies gedaan wordt met de aardobservatiegegevens. Speciaal voor kinderen is er ook een Ariane-ra- kettuin waar ze zelf een waterraket kun nen lanceren. De historische scene van de eer- ste maanlanding is op ware groot te nagebouwd. In de 'Zee der Stil- te' staat de 'Lunar Module' met de eerste twee mensen op de Maan. Hier kun je ook een echt stukje maansteen be- wonderen, mee- genomen doof de astronauten van de Apollo-15 vlucht. Van de maan naar ruim- Openingstijden: Noordwijk Space Ex po is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Voor inlichtingen (071) 3646446. Toegangsprijs volwassenen 12,50 gulden, kinderen tot en met twaalf jaar 7,50 gulden en 65+ 10 gul den. Er zijn ook speciale tarieven voor groepen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 17