Principe van gelijkheid staat na honderd jaar nog steeds overeind [&£)G?3 JrjJ &TUIN Rietzeilers hebben met de Dweiltocht goede basis gelegd voor komende jaren i MaasposT 11^5 Degelijkheid g met raffinement. Drukkerij De Eendracht honderd jaar Bomen naar nieuwe stek 7 t/m 16 Februari 't Hart Communicatie Milieudefensie Brandersgat in ban van Carnaval De Walvisch jaar na brand nog op weg naar volledig herstel Verwarring rond nieuwbouw Personeel en directeur samen aan de slag voor een kwalitatief hoogwaardig produkt; dat is De Eendracht SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 15 februari verzorgd door bariton Jos Hagen- doorn onder begeleiding van piano. Uitgevoerd wordt 'Die Winterreisen' van Franz Schubert. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. KERKDIENSTEN MaasstaD weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - De bedrijfs- voering van een eeuw gele- den is die van vandaag niet meer. In honderd jaar is er fundamenteel zoveel veran- derd, dat nauwelijks is voor te stellen dat een drukkerij die in 1897 werd opgericht er vandaag de dag nog is, laat staan floreert. Toch is dit het geval in Schiedam. Zaterdag 15 februari bestaat Drukkerij De Eendracht precies honderd jaar. Een mijlpaal die om meerdere redenen uniek is maar met name omdat de bedrijfs- vorm, met gelijkheid als centrale as, de storm der tij- den wist te overleven. Over een bedrijf waarin opdracht- gevers en medewerkers al een eeuw lang op 50/50 ba sis delen in het resultaat en de zeggenschap. Ahoy'Rotterdam Floreert Markant Naailes Expositie Biljart Kledingbeurs The-dansant Expositie Handwerken Bingo De stadssleutel werd dit keer door wethouder Wiegman overhandigd Scandinavische fauteuils. Degelijk draaiwerk. Niets is zo praktisch, als zo'n soepel wendbare draaifauteuil, ook wel Scandinavische fauteuil genoemd. Zonder moeizame hoofd- en nekbewegingen toch alie kanten op kunnen kijken. Van televisie naar visite, van binnen naar buiten. Wie op dit plekje zit, heeft het goed bekeken! O m goed te zitten Kijkop stad en wijk Kijkopstadenwijk Kijk op stad en wijk Kijkopstadenwijk Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 12februari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde Gemeente Schiedam Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. J. Visser, aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aan vang 10.00 uur, hr. J.A. van Lambalgen. Hervormde Gemeente Kethel Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef, Dienst van Schrift en Tafel. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aan vang 10.00 uur, ds. A.N. Verheul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aan vang 10.00 uur, hr. J.A. van Lambalgen. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang 10.30 uur, ds. T. Zevenbergen. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Damlaan. Aanvang 10.00 uur, ds. K.J. Visser. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang 09.30 uur, ds. C.A.A. Struik, aanvang 16.30 uur ds. J. van Atten. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visitatie Dr. Schaepmansingel 3.Vrijdag 09.15 uur weekviering in de dagkapel, zondag 09.30 uur zondagviering met koorzang/ samenzang. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Woensdag 09.15 uur weekviering in de dagkapel, zater dag 17.00 uur, zondag 11.00 uur zon dagviering met koozang/samenzang. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Gezongen eucharistieviering, aanvang 10.15 uur. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur eucha ristieviering, zondag hoogmis m.m.v. Herenkoor I.H.D., eucharistieviering om 10.15 uur. Kapel Huize Frankeland, zondag eucharistieviering om 09.15 uur. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55, woensdag 19.00 uur week viering in de pastorie, zondag 10.00 uur zondagsviering met koor- en samen zang. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap N.P.B. Westvest 90-92. Aanvang 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma (NPB). Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang 10.00 uur, kapt. en mevr. A.J. Plaisier. SCHIEDAM - Ongeveer duizend bomen zullen plaats moeten maken voor de toekomstige metrolijn, het Beneluxtraject. Met het rooien en verwijderen van planten en bomen langs de gehele linie waar de me trolijn komt te liggen wordt zater dag 15 februari begonnen. De bomen langs het traject dat Schiedam binnenkomt bij Plein 1940-1944 en Schiedam verlaat bij het sportpark Vijfsluizen staan in de weg. De meeste bomen wacht daarom de versnipperaar, maar 200 bomen zullen worden gered. Deze zijn vorig jaar al voorbehan- deld, zodat ze dadelijk op hun nieuwe plek beter zullen aanslaan. Deze bomen blijven gespaard omdat ze te kostbaar worden ge- vonden om zomaar te vernietigen. „Boomsoorten als linden en plata- nen zijn monumentale bomen die wel honderd jaar oud kunnen wor den. We zouden het zonde vinden als die verloren gaan. Het meeren- deel van de bomen die straks ge- kapt worden zijn bomen als bij- voorbeeld populieren. Die worden niet ouder dan dertig jaar en we vinden dat we beter nieuwe kun nen planten als we klaar zijn met de metrolijn" meent woord- voerdster Annemiek Baljon. De geredde bomen zullen overal in Schiedam een nieuw plaatsje krij- gen tussen het bestaande groen langs autowegen, parken en plant- soentjes. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: R. van der Velden R.van Beek Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004283 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Een vlucht terug in de tijd. 1897: de tijd waarin machines de arbei- der dreigden te verdringen en de vakbeweging opkwam. De strijd tussen kapitaal en arbeid woedde. Niet alle werkgevers waren ech- ter falikant gekeerd tegen de gaande ontwikkelingen en de emancipatiebeweging. Zij bezon- nen zich op vormen van deelge- nootschappen of co-partnerships, waarbij een ieder in gelijke mate zou beschikken over de resultaten van de gezamenlijke produktie. Tegen deze ach.tergrond moet de oprichting van Drukkerij De Een dracht begrepen worden. E6n van die verlichte werkgevers was M.C.M. de Groot (1860- 1935), een makelaar in gedistil- leerd in Schiedam. Hij greep in toen de heer G.W. Snel, meester- SCHIEDAM - Afgezien van een verlate start vanaf de Grote Markt, verliep de eerste Dweil- tocht van carnavalsvereniging De Rietzeilers zoals gepland. De vertraging op zaterdag 8 februa ri was te wijten aan beperkte parkeermogelijkheden in het centrum. De feestvierders moes- ten vanaf de parkeerplek iets verder lopen naar het verzamel- punt op de Grote Markt. Een- maal daar aangekomen, vertrok de carnavalsvereniging van de Grote Markt naar de Nieuwe Passage, alwaar de sleutel van de stad door loco-burgemeester Aad Wiegman overhandigd werd aan Prins Leonardus I en zijn gemalin Prinses Antoinette. Onder de muzikale begeleiding van blaaskapel De Valse Noten, maakten De Rietzeilers een vro- lijke tocht door het centrum. Ondanks een teruglopend aantal leden en onvoldoende beschikbare gelden voor een traditionele op- tocht met praalwagens en meerde re muziekgroepen, is met de eerste Dweiltocht door Schiedam een goede basis gelegd voor de ko- mende jaren, aldus secretaris Aad Schoones. Zijn eerste indruk is po- sitief: „Op een praalwagen sta je op grote afstand van het publiek. Het voordeel van een Dweiltocht is dat je dicht bij de mensen loopt. Persoonlijk contact maken is ge- makkelijker, je kunt het publiek zelfs aanraken." De bestuursleden van De Rietzei lers zullen de Dweiltocht binnen- kort intern evalueren en daarna overleg plegen met de winkeliers MET tlHHIE W t V t M11111 v Onderga de sfeer van het 'slakkenhuis' (ontwerp Esenso) en kom naar de woonmanifestatie Binnenhuis Tuin '97. Groter en inspirerender dan ooit. OPENINGSTIJOEN 11.00-17.00 UUR EN VAN 19 00-22.30 UUR. ZAT ENZ0N VAN 11.00-17.00 UUR Internet: http://www.euronat.nl/-topdaak knecht bij een kleine drukkerij, onaanvaardbare eisen kreeg op- gelegd van zijn werkgever om zijn baan te behouden. Zo moest hij onder meer schriftelijk verkla- ren om niet als bestuurslid in het verenigingsleven te zullen deel- nemen. Voor De Groot, een geestverwant van onder andere J.C. van Marken (oprichter van de Delftse Gist- en Spiritusfa- briek), was dit aanleiding Snel de kans te geven een cooperatieve drukkerij op te zetten, naar het model van een co-partnership. Op deze basis floreert het bedrijf na honderd jaar nog steeds. On danks de scepsis destijds. „Wij hebben gehoord dat er geluiden Zaterdag hadden winkelende kin- deren de mogelijkheid papieren steekjes en hoedjes te maken in de Nieuwe Passage. De twintig mooi- ste steekjes werden door de jury uitgepikt en beloond met een prijs uit de speelgoedwinkel Bart Smit. Schoones hoopt in de toekomst va- ker samen te kunnen werken met winkeliers. Hij is er van overtuigd dat de aanwezigheid van de carna valsvereniging er voor heeft ge- zorgd dat het winkelend publiek langer in de Passage bleef. Schoones: „Het is nu nog onbe- kend hoe onze aanwezigheid uit- SCHIEDAM - Het team van het communicatie adviesbureau 't Hart Communicatie uit Schiedam kan tevreden zijn. Mede dankzij hun inzet heeft het Dak/Informa- tie- en Adviescentrum uit Almere- Stad dit jaar de Bouwpen Award 1997 veroverd. Deze publici- teitsprijs wordt eens in de twee jaar toegekend aan organisaties uit de bouwwereld die zich op een bij- zondere manier hebben onder- scheiden op het punt van commu nicatie. Het Schiedamse adviesbureau was grotendeels verantwoordelijk voor het prijswinnende documentatie- materiaal en de journalistieke pro- ducties. 't Hart Communicatie le- verde ook het creatieve concept voor de door het informatiecen- trum gebruikte Internetsite. waren als: 'dat zal wel niet lang duren, we zien wel waar dat schip strandt. Maar dat schip strandde nooit", aldus huidig directeur T.J. Wells. „De Eendracht is ook nu nog volledig self-supporting, het ziekteverzuim is ongekend laag, evenals het verloop onder het personeel. En de opdrachten blijven binnenstromen." Nieuw personeel hoeft er dan ook maar mondjesmaat te worden aangeno- men. En komt het binnen dan is dat meestal via iemand die bij de De Eendracht werkt of gewerkt heeft. Ook zij delen weer volledig in de winst en staan op een lijn met de direktie. Dit houdt ook in dat er alleen kwaliteitswerk wordt afgeleverd bij de Schiedamse drukkerij. ,,Er onstaat een zeker verbondenheid met het produkt, die veel meer dan gemiddeld is", legt Wells uit. ..Massaproduktie is dan ook niet ons hoofddoel. Wij hebben de apparatuur en de mensen in huis om kwalitatief hoogwaardige produkten te ma ken en dat doen we dan ook voor- namelijk. En dan is het ook niet meer dan billijk om samen ge- lijkwaardig te delen in de winst." Een ander markant gegeven, waaruit de loyaliteit aan het be drijf en het werken van de formu- le blijkt, is dat De Eendracht in 97 jaar slechts vijf directeuren heeft versleten. Wells, die aangeeft wel een direktiekamer te hebben maar deze nauwelijks gebruikt, toont het 50/50 principe aan aan de navalsaanbieding maken op de dag van de Dweiltocht." Het Prinsenbal vond 's avonds plaats in dienstencentrum De 4 Molens. De belangstelling hier- voor was onverwacht groot. In het dienstencenturm vertelde Prins Le onardus I wie dit jaar het Witte en Zwarte schaap zijn geworden. De Prins maakte met veel ceremonieel gebaar bekend dat Kinderboerderij De Gorzen - vanwege hun actie voor de totstandkoming van een kinderboerderij op de Maasboule- vard - Wit Schaap van 1997 is ge worden. Woonleefgroep De Uit- kijk is dit jaar uitgeroepen tot Zwart Schaap, omdat ze met slui- ting wordt bedreigd. Een grote de legate van ouders en kinderen kwam de daarbij behorende onder- scheiding en oorkonde in ont- vangst nemen op het podium. Prompt ontstond een inzameling van handtekeningen om de actie van de ouders te ondersteunen. Tij- dens de festiviteiten was een dele gate van de Federation Europai- sche Narren (FEN) aanwezig. De- hand van cijfers uit 1996. „Van de 5582 geplaatste aandelen wa ren 2650 stuks in handen van op- drachtgevers en 2932 in handen van medewerkers en oud-mede- werkers. Dit komt overeen met 135 stemmen tegen 189. Momen- teel is het dus niet meer helemaal 50/50, maar dat komt omdat een aantal opdrachtgevers het hen toekomende winstaandeel heeft verzilverd." Momenteel werken er bij de drukkerij dertig mede werkers, die zich in evengrote mate als Wells verantwoordelijk voelen voor het functioneren van de onderneming. Wie immers een jaar in dienst is heeft tenminste een stem in de aandeelhouders- vergadering. Bovendien profi- teert hij in gelijke mate van de in- spanningen die er met name op de werkvloer worden geleverd. Door de gezamenlijke inspannin- gen is er de laatste drie jaar een gemiddelde omzet bereikt van 4,8 miljoen gulden. Ook grote inves- teringen, een ruime twee miljoen in de afgelopen drie jaar, konden volgens Wells zonder problemen worden gedaan. „In honderd jaar is er vanzelfsprekend wel het 66n en ander gei'nvesteerd, maar toch heeft De Eendracht nooit den cent hoeven te lenen of een hypotheek moeten afsluiten. Het totale bezit van de drukkerij rust bij de werk- nemers en opdrachtgevers." Ook de klant is dus mede-eigenaar en daardoor een beetje familie van de grote Eendracht-club. „Klant en werknemer maken samen het proces mee van het begin tot het einde. En dat kun je zien. Ik noem het altijd maar de waarde die zit tussen wat iemand presteert en wat iemand kan presteren. Die waarde is bij de Eendracht al hon derd jaar zichtbaar in het kwali- teitsprodukt. KARIN VAN DER KNAAP ze reikte een tweetal onderschei- dingen uit aan Ineke van Adrichem en Helma Schoones. Een dergelij- ke onderscheiding wordt gegeven aan personen die zich veelvuldig hebben ingezet voor de carnavals vereniging. Om 00.00 uur vond het demasque plaats. Voor de derde maal werd de wisselbeker voor het mooiste kostuum gewonnen door moeder en dochter Van Dillen. Zij hadden enkele avonden besteed aan het eigenhandig fabriceren van pandaberen-kostuums. Dinsdag 11 februari was fecht de laatste avond van dit carnavalsjaar. De Jeugdprins heeft zijn steek en staf weer ingeleverd, terwijl Prins Leonardus I aanblijft tot de elfde van de elfde. Omstreeks 23.45 uur nam de burgemeester de Stadssleu- tel terug in ontvangst. De orde en netheid is voorlopig weer terugge- keerd in het Brandersgat. Volgend jaar weer een carnavalsjaar. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Bij de Stichting SVO aan het Broersveld 142 vindt wekelijks op de maandag- en vrij- dagochtend van 09.30 tot 11.30 uur de cursus Naailes voor Marok- kaanse vrouwen plaats. Deze naai les wordt gegeven door een docen- te die zowel Arabisch als Neder lands spreekt. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen fl. 60,- voor het hele jaar en fl. 3,50 per keer. SCHIEDAM - De expositie Bar bies and Babes gaat op Valentijns- dag, vrijdag 14 februari, van start bij de Stichting SVO aan het Broersveld. Dit is de eerste exposi tie in een reeks van vrouwelijke kunstenaars in en random Schiedam. Barbies and Babes zijn foto's van geschminkte mensen in combinatie met decoratie en acces- soires. Ook de lijsten zijn afge- stemd op de foto's. Gei'nteresseer- de vrouwen kunnen de expositie bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 14.00 uur en op donderdag van 20.00 tot 24.00 uur. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt er elke vrijdag van 09.30 tot 16.00 uur aan oude- renbiljart gedaan. Meer enthousi- astelingen zijn altijd welkom. Het dienstencentrum is gevestigd aan de Nieuwe Damlaan. SCHIEDAM - Klubhuis Zuid or- ganiseert een beurs voor lentekle- ding en speelgoed. Belangstellen- den kunnen kleding en speelgoed dat zij niet meer gebruiken te koop aanbieden. De aan te bieden kle ding moet heel en schoon zijn. De deelnemers stellen zelf de prijs sa men. twintig procent van de ver- koopprijs komt ten goede aan de aktiviteiten van het clubhuis. Per nummer kan men niet meer dan tien kledingstukken te koop aan- SCHIEDAM - Het is alweer een jaar geleden dat molen De Wal- visch in lichterlaaie stond en door de vlammen flink werd verminkt. Dat was in de vroege ochtend van Valentijnsdag 14 februari. De brand schokte niet alleen heel Schiedam, ook de landelijke pers heeft van meet af aan interesse ge- toond in de afgebrande historische trots van de jeneverstad. Sindsdien heeft menige Schiedam- mer actie ondernomen om geld bij elkaar te krijgen voor het herstel van de molen. En niet zonder re sultaat. Werd in november 1996 het metselwerk al afgerond, mo menteel is men bezig de vloeren te leggen in het totaal verwoeste inte- rieur. Hierna zijn de trappen en de onderlinge verbindingen aan de beurt. Het actiecommitd dat zich- zelf tot doel heeft gesteld de Wal- visch uit de brand te redden mag dan ook niet mopperen. De bank- rekening van de molen loopt al lekker op. Reeds vier ton staat er nu op het spaarbankboekje. Uiter- aard komt daar nog geld van de verzekering en van het rijk bij. Hoewel er nog flink wat geld no- dig is voor de restauratie is het ac- tiecommit6 in ieder geval niet som ber gesteld. ,,We hebben ongeveer 2 tot 2,5 miljoen gulden nodig en SCHIEDAM - Vroegtijdige infor- matie bij bouwplannen is voor be- woners en andere betrokken een goede zaak. De plannen voor Groenoord-Zuid zijn echter nog in zo'n pril stadium dat een door de Woningbouwvereniging Schiedam (WBS) en de gemeente georgani- seerde informatie-avond bij som- mige bewoners eerder tot verwar- ring dan opheldering heeft geleid. In de wijk Groenoord-Zuid zullen op termijn een aantal winkels en een aantal verouderde bejaarden- woningen verdwijnen. De krappe tweekamerwoningen met trap vol- doen niet langer aan de eisen en zijn bovendien door een ongunsti- ge ligging weinig in trek bij de doelgroep. Het is de bedoeling de huidige bebouwing plaats te laten maken voor nieuwe woningbouw. Wat voor soort bouw is echter nog de vraag. De WBS zelf denkt aan eengezinswoningen, maar heeft nog lang geen concrete plannen gemaakt omdat op basis van de Wet Geluidshinder voorlopig nog helemaal niet opnieuw gebouwd mag worden. De beoogde lokatie ligt namelijk dicht bij rijksweg A20 en volgens de huidige regel- geving moeten eerst geluidsscher- men worden geplaatst voor er aan de normen voor geluidshinder kan worden voldaan. Op de informatie- bijeenkomst werden daarom slechts ideeen of studies gepresen- teerd die nog lang niet zijn uitge- werkt en zeker nog niet vast staan. Volgens F.A. de Graaf, directeur bieden. Deelnemers kunnen vanaf 13 februari tijdens kantooruren naar Klubhuis Zuid bellen. Op donderdag 20 februari brengen de deelnemers van 09.00 tot 10.00 uur de te verkopen kleding naar het klubhuis. Kopers en andere gei'nte- resseerde zijn van 10.30 tot 14.00 uur welkom. Meer info: 4267297. SCHIEDAM - Zondag 16 februari staat de gebruikelijke the-dansant weer op het programma in dien stencentrum De 4 Molens. D.j. Le on verzorgt de muziek. De middag duurt van 13.30 tot 16.30 uur en de toegang bedraagt fl. 2,-. SCHIEDAM - H. Kooyman expo- seert een serie olieverfschilderijen in Sauna Centrum Groenoord aan de Van Beethovenlaan 170. Zijn werk is spiritueel getint en sluit aan bij de New Age gedachte. De schilderijen van Kooyman tonen vooral impressies uit Thailand, waarin de natuur centraal staat. Verder vraagt Kooyman met zijn werk aandacht voor de onderdruk- king van de Tibetanen onder het Chinese bewind. De expositie is gratis toegankelijk. SCHIEDAM - In dienstencentrum Oost kan men elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur deelnemen aan de aktiviteitenclub. Woensdag 19 februari komt het Hardanger-hand- werken aan de orde. De kosten van de aktiviteitenclub zijn fl. 2,50 per maand. Diezelfde dag kan men in dit centrum een demonstratie volksschilderkunst en glasgrave- ren bijwonen. Aanvang hiervan is 14.00 uur en de toegang gratis. SCHIEDAM - Zeven rondes bingo voor zeven gulden. Daarvoor kan men woensdag 19 februari in dien stencentrum De 4 Molens terecht. De bingomiddag duurt van 13.30 tot 16.00 uur. hanteren daarbij een driedeling", vertelt Joke Winkelman van Stich ting de Schiedamse Molens. „Het is de bedoeling dat zowel particu- lieren als verzekering en het rijk met 7 tot 7,5 ton over de brug ko- men. Maar dat is slechts een schat- ting." Ongetwijfeld zal op het Molenfes- tival van 24 mei de Walvisch weer in het middelpunt van de belang stelling staan. Belangstellenden kunnen dan zelf een kijkje nemen hoe ver het is met de restauratie van de oude molen, die dan open is voorbezichtiging. Druk bezig zijn- de met het opknappen, is de ver- wachting van het commitd dat in het voorjaar van 1998 de restaura tie helemaal voltooid is. Om dat te vieren heeft men een zeer bijzon- der evenement in gedachten. Over wat dat precies inhoudt doet de organisatie nog een beetje ge- heimzinnig maar wellicht dat tele- visiekijkend Schiedam meer te we- ten komt. Voorzitter Peter Otter en Janet van Huisstede van het actie- commitd zijn vrijdag 14 februari namelijk te gast in het televisiepro- gramma Tearoom van RTL4. Daar zullen de twee alles over de Wal visch en haar herstel uit de doeken doen. Het programma begint om 15.00 uur. van de WBS, gaan de ideeen niet uit naar bouw die hoger is dan de huidige vier verdiepingen in de wijk. De voorlopige status van die plannen kan echter niet bij ieder- een de angst voor de komst van monstrueuze torenflats wegnemen. Volgens De Graaf is het echter de bedoeling dat rond de zomer of in het najaar er meer concrete gege- vens op papier zullen staan. Wan- neer het zover is zullen de bewo ners van wijk Groenoord direct hiervan op de hoogte worden ge steld. SCHIEDAM - Het optreden van wethouder L. Hafkamp, in een uit- zending van NOVA van donder dag 30 januari, is duidelijk in goe de aarde gevallen bij de leden van Milieudefensie Schiedam, de Ver- eniging tegen Milieubederf en de werkgroep Schiedam van Stop RW 19. In een brief aan de burge meester en wethouders van 5 fe bruari zegt men bij monde van Fred van der Drift zeer hoopvol te zijn geworden door de woorden van de wethouder. Ook over het optreden van het college in het al- gemeen is men gunstig gestemd. ,,Er is weer een duidelijk signaal afgegeven richting Den Haag", al dus Van der Drift in het schrijven. ,,Wij vertrouwen erop dat dit op treden niet alleen bij woorden blijft." van de Passage, alvorens te beslui- ten hoe de optocht er volgend jaar uit zal zien. Schoones en Verwaal verwachten dat de Dweiltocht de komende jaren zal worden her- haald en uitgebreid. Ze hopen dat de tocht dan zal worden opgesierd met loopgroepen, die zich kleden naar een bepaald thema. werkt op de omzetcijfers van de winkeliers. Mocht het zo zijn dat onze aanwezigheid een positieve uitwerking heeft in financiele zin, dan is het misschien verstandig dat de winkeliers volgend jaar een car- 15 jaar garantie g =m op h*t v*nt«lbar« mtchanlM *5 Rubino Q/j Draaifauteuil, standaard uitgevoerd met verstelbaar onderuitschuifsysteem. Gedeeltelijk bekleed met ieder. p fauteuilerie B B Meubelen VOF - Watermanweg 217 - 3067 GA - Rotterdam Woonmall Alexandrium HI (2e etage) - Tel. 010-2862525 Fauteuilerie vindt u ook op de Woonboulevards in: Apeldoorn, Arnhem, Breda, Eindhoven/Son, Heerlen, Nijmegen v.a. '97, Utrecht, Zoeterwoude en Zwolle V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3