Iceparty wint finale Popprijs na nek- aan-nekrace met Panic in Detroit SVO en Erker maken vrouwen flink wegwijs op Internet Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Theater de Teerstoof Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal BON Jury kwam er niet uit: Count Ziggenpuss Colpo di Luna in Filmhuis Ballroom- en Latin dansavond CD-Rom Gouden Eeuw Programma SCHIEDAM - Wat moet je doen als twee bands in de fi nale van de Popprijs Schiedam hetzelfde aantal punten krijgen toegekend? De jury zat er vrijdagavond 7 februari maar lelijk mee in haar maag. „We kwamen er echt niet uit", verzuchtte jurylid Auke Pol na afloop. Er volgde een nieuwe telling, maar weer belandden Icepar ty en Panic in Detroit geza- menlijk op de eerste plaats. Besloten werd om dan maar de resultaten van de Halve Finales mee te wegen, waar- na Iceparty tot winnaar werd uitgeroepen. Subhead ging naar huis met de derde prijs. Akoestisch Applaus mm®, Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Woerisdag 12februari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 Platina Mylene d'Anjou en Wim Boor Platina is een pijnlijk hilarische voorstelling over een hitzangeres die wei- gert mee te doen aan het verstrijken van de tijd. Drie periodes uit het leven van een zeer succesvol duo passeren de revue. Hun sterren straalden over- al en na dertig vette jaren zijn zij nog steeds bij elkaar. Ooit wisten ze moeiteloos door te breken met een wereldhit. Hoe jong en na'i'ef ze toen ook waren, het heeft hen niet veranderd. Hoewel de roem genoeg proble- men met zich meebracht. Vrijdag 21 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 19,50. Stengelvrees Marcel Boon Marcel Boon maakt dit seizoen een weergaloze come back. Zoals ge- woonlijk zit de voorstelling boordevol geengageerde lariefarie en onvoor- stelbaar flauwe tot zeer harde grappen. Na een klein half uurtje waan je je in een gezellige huiskamer waar gepraat, gelachen en gezongen wordt. Zaterdag 22 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 19,50. Sprookjes van ijskristal Majeur Plus Dit spannende sprookje wordt op muzikale wijze verteld en boeit kinderen van begin tot eind. Roofridders, stiefmoeders een fee en nog veel meer prachtige sprookjesfiguren zorgen vooreen betoverend verhaal. De stief- moeder verliest haar hoofd, de ijsvogel speelt voor detective en de drie ge- wonde reuzen zorgen ervoor dat de roofridder veel gevaren moet trotse- ren. Deze voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. Zondag 23 februari, aanvang 14.00 uur, toegang fl. 7,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd via de Schiedamse Theaterkassa van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zaterdag van 12.00-16.00 uur, tel. 4269563. Encore Fay Lovsky La Bande Dessinee Fay Lovsky's muziek is kleurrijk en zit vol verschillende sferen. Ze heeft honderden stemmen in haar stem en duizenden muziekjes in haar vingers. Eigen werk wordt afgewisseld met covers en verbonden door spitsvondi- ge teksten. Zaterdag 15 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 25,-. Cabaretmarathon Cabaret Een unieke gelgenheid om aanstormend talent te ontdekken. Drie cabare- tiers per avond. Zaterdag 22 februari wordt de winnaar bekend gemaakt. Een avond inclusief drankjes en een heerlijk diner. Vrijdag 21 en zaterdag 22 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 75,- per avond. Tekstbeeld Henk van Ulsen Tekstbeeld is een literaire blik op beeldende kunst in theatervorm. Teksten over beelden kunst, lichtvoetige anekdotes en voorvallen op schildersate- liers komen aan bod. Er wordt een indruk gegeven van de relatie tussen woordkunstenaars en beeldend kunstenaars. Het geheel wordt doorvloch- ten met muziek in een verassende vormgeving. Woensdag 26 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 20,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiebalie van het stadhuis, Ko- ningshoek, op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur en aan de kassa van Theater Schuurkerk. Telefonisch reserveren op 5931931 (stadhuis) en 5913700 theater). Een kaartje kan natuurlijk ook aan de zaal worden ge- kocht. Lachspectakelshow Bassie Adriaan Nederlands bekendste jeugdidolen bewijzen hun vakmanschap ook in het theater door de gehele familie twee uur lang volledig in hun ban en aan de stoelen gekluisters te houden met hun programma. Wanneer Bassie Adriaan de meest doldwaze en komische schetsen opvoeren knallen de lachsalvo's in hoog tempo door de zaal. Het spreekt uiteraard voor zich dat Bassie alles in het honderd laat lopen, maar dankzij het eindeloos ge- duld van Adriaan komt alles weer op zijn pootjes terecht. Voor de jeugd van 2 tot 102 jaar. Woensdag 19 februari, aanvang 14.00 uur, toegang fl. 17,50. Hofleveranciers Growing up in Public Hofleveranciers, een eigentijdse voorstelling over drie dijken van vrou- wen die gezamelijk bijna een eeuw aan het hoofd hebben gestaan van ons land: Wilhelmina, Juliana en Beatrix. De volgende vorst zal een koning zijn en daar heeft met name Wilhelmina een hard hoofd in. Willems toe- spraak is nogal militaristisch en staat bol van de taalfouten. Wilhelmina is er onsersteboven van en ziet maar een oplossing voor het mogelijke ge- vaar dat Nederland bedreigt. Die kroning moet verhinderd worden... Donderdag 20 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 27,50. A play with music A Clockwork Orange A Clockwork Orange, beroemd geworden boek van Anthony Burgess, verfilm door Stanley Kubrick. In een Big Brother maatschappij krijgt de uiterst gewelddadige Alex een hersenspoeling. Maar daarmee heb je nog geen geweten. Lamda uit Londen brengt de toneelversie vandaag als mu- ziektheater. Vrijdag 21 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 27,50/fl. 22,50/fl. 17,50. In Between Dances Grant Forsyth Dominic en Julie hebben hun eigen plaats veroverd in de Nederlandse theaters. Met hun zevenmans begeleidingsband hebben zij nu twee seizoe- nen in uitverkochte zalen concerten gegeven. Ondersteund door enorme plaatverkoop en alle overige aandacht in de media, zijn zij erin geslaagd een compete voorstelling in concertvorm neer te zetten. Dat zij hierbij dankbaar gebruik maken van hun, in Engeland opgedane, ervaring is in de voorstelling duidelijk te zien. In de show zal hun nieuwe CD centraal staan, aangevuld met oude hits. Zaterdag 22 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 47,50/fl. 45,-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aanvang. Het programma van Rotterdams Dagblad TV duurt circa 15 minuten, met daarin het laatste lokale en re- gionale nieuws. Met op maandag en dinsdag een groot aanbod van koopwoningen. Elke dag wordt Auto TV uitgezonden om 07.00 uur, 16.30 uur en nog een herhaling om 00.15 uur. Op zaterdag en zondag om 09.30 uur, 16.30 uur en 20.30 uur.Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en vervoer. Woensdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Donderdag en vrijdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur Zaterdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV Zondag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV om 11.00 uur kerkdienst Maandag en dinsdag: Dag en nacht Rotterdams Dagblad TV, onderbroken door Stads TV van 17.00 tot 24.00 uur. Iceparty is typisch zo'n band die het goed op festivals doet. Veel nummers zijn breed uitgesponnen, met lange in- en outtro's a la Ma- rillon en Genesis, ideaal om ook de achterste rijen van een festivalpu- bliek te kunnen bereiken. Maar Iceparty heeft ook het patent op korte puntige popsongs die als een wals over het publiek heen rollen. Zanger Hans van Lint is een cha- rismatische podiumpersoonlijk- heid. Met de ogen gesloten en zijn rechterarm priemend in de lucht, gaat Van Lint volledig op in de muziek. Zijn zangstem heeft een heel aparte trilling en zorgt ervoor dat bij het publiek van Het Podium voorzichtig de eerste lentegevoe- lens aanbreken. Het is grappig om te zien hoe de band elkaar tijdens het optreden stimuleert. Gitarist Je- roen Steenbeek loopt na de eerste maten van Give it up naar toetse- nist Wim The en kijkt hem diep in de ogen. Een glimlach breekt bij beiden door, Waarna Steenbeek snel naar zijn microfoon rent, net op tijd om de koortjes met Van Lint te kunnen meezingen: „Time to give it up, time to let it go." Jan van der Lugt speelt zijn partijen breed glimlachend op een vijfsna- rige bas en is zichtbaar tevreden, soms een beetje verbaasd, over het verloop van het optreden en de en- thousiaste readies van het publiek. De band neemt met de ballad 'Lil Things even gas terug. Steenbeek pakt een akoestische twaalfsnarige Rickenbacker, maar komt al gauw tot de ontdekking dat het gitaarge- luid niet doorkomt. Laconiek duwt hij de microfoonstandaard naar be- neden, gaat op de rand van het po dium zitten en speelt de akkoorden dan maar gewoon via de zangmi- crofoon. Poor assassin is een ander hoogtepunt in het optreden van SCHIEDAM - In 1990 werd bij gi- taarstudio Erik de Beer Blue Beat opgericht. Een coverband met een stel zeer jonge enthousiaste muzi- kanten. Na vier jaar onder leiding van De Beer te hebben gespeeld moet de band op eigen benen staan. Twee van de gitaristen en de zangeres vormen in het rommelige jaar dat volgde, een akoestisch trio. Als Blue Beat besluit te stoppen gaat dit trio verder. Er moest een nieuwe naam komen. Omdat ze al- ledrie bijzonder veel waardering hadden voor Keith Richards be- sluiten ze een schuilnaam van hem te kiezen: Count Ziggenpuss. De band begint hard te werken aan eigen nummers die invloeden van de jaren zestig en negentig mee- krijgen. Er ontstaat een eigen stijl mede door het gebruik van akoesti sche gitaren. In de nummers komt goed tot uitdrukking dat men met een goede techniek en veel gevoel gebruik maakt van de instrumen- ten. Als besloten wordt om met de grote prijs van Spijkenisse mee te doen, wordt er een drummer aan de band toegevoegd. Dit blijkt geen slechte zet, want na drie keer in drie weken oefenen met zijn vie- ren verbazen ze alle toeschouwers en zichzelf in Spijkenisse. Er vol- gen meer concerten. Bij gitaarstudio De Beer worden plannen gemaakt voor CD-opna- men. Begin juli 1996 wordt Get rid of all the sickness opgenomen. Een CD waarop alleen eigen werk van Count Ziggenpuss te horen is. De nummers worden door iedereen uit de band geschreven, soms met zijn tweeen, soms alleen. Door de com- binatie van drie verschillende soor- ten akoestische gitaren ontstaat een bijzonder geluid. Zaterdag 15 februari kan men dit geluid beluisteren in Podium Cafe aan de Lange Haven. Aanvang is 22.00 uur en de toegang is gratis. Puntige popsongs en ins- en outro's a la Marillion kenmerkten de finale van de Schiedamse Popprijs Iceparty. Drummer Niels Vloer- mans speelt veel zestiende noten en syncopen, met een Manchester- beat (The Stone Roses) als swin- gende ondergrond. Steenbeek slaat in het tussenstuk de accenten die Vloermans op zijn China bekken plaatst, met z'n handen mee in de lucht. „Dit is mijn favoriete num- mer. Luister maar naar de tekst en je begrijpt wel waarom", zegt Steenbeek bij 1:05: „The pain and injustice, when I was just a boy." Het nummer gaat naadloos over in de uitsmijter loving you, waarin Van Lint verwonderd kijkt naar de Eddie van Halenachtige capriolen die Steenbeek over zijn gitaarhals laat rollen. ,,1:05 gaat over zijn zusje'verklaart Jeroen Steenbeek na afloop. ,Ze is op twaalfjarige leeftijd onder een vrachtwagen ge- komen en dat nummer beschrijft hoe je als jongetje daarmee om- gaat." Iceparty, begonnen als ge- legenheidsbandje voor Koningin- nedag, bestaat al sinds 1987, maar van de oorspronkelijke bezetting is alleen toetsenist Wim The overge- bleven. De platencollectie van de bandleden bestaat uit cd's uiteen- lopend van Genesis en Marillon tot en met Van Halen. „Eddie van Ha- len: ik houd van die man!", zegt Steenbeek uit de grand van zijn hart. De Leids-Schiedamse formatie Pa nic in Detroit heeft voor het pu bliek een verrassing in huis. „We beginnen met een akoestisch set- je", zegt zanger Fred. Jan, de gita rist, beperkt zich tot het hoogstno- dige en speelt de akkoorden heel ingetogen met veel sustain. Een groter contrast met de halve finale is nauwelijk denkbaarder, toen de band rucksichtlos over het publiek met de volumeknop op elf heen- denderde. Maar na drie nummers gaat de band, in de woorden van Fred, „weer over tot de orde van de dag. Dit was een geintje." Het vo lume wordt omhoog geschroefd, de drummer treedt met harde rims- hots meer naar voren. Toch sijpelt de intimiteit van de eerste set door naar de andere nummers, een winstpunt vergeleken met het op treden in de halve finale. Ze kijken een beetje stug, die mannen van Panic in Detroit, en een lachje kan er nauwelijks vanaf. Maar dat past ook niet echt in het repertoire van Panic in Detroit, dat soms aan Soundgarden, dan weer aan Pearl Jam en Live doet denken. Hans, zijn bas superlaag omgehangen, is een echte shoegazer'Het hele op treden door beukt hij verbeten met zijn hoofd op de maat van de mu ziek mee, en heeft zo alle tijd om de punten van zijn schoenen te in- specteren. Om half twaalf wordt de Wall of sound tot een einde ge- bracht. Subhead krijgt het voor elkaar om al tijdens de soundcheck applaus te krijgen. Met een sigaret in de hand komt Rob, de zanger, even later op. In Don't be sweet speelt Sub head Captain Beefheart-achtige rit- mes. Heel plagerig wordt de mu ziek na een paar maten gestopt: ..Meanwhile...", om vervolgens weer los te barsten. De jury van de Popprijs Schiedam heeft er nog geen prijs voor ingesteld, maar drumster Maartje is ongetwijfeld de beste instrumentalist van de avond. Op haar hoog en diep klin- kende piccolo 13 inch snaredrunr presteert Maartje het om su- perstrak en met veel gevoel te spe- len. In M (geen cover van The Cu re) valt de hihatt mooi samen met het sissende geluid dat Rob door zijn microfoon heen blaast. Dan druff is een militant nummer, waarin Maartje felle staccato rit- mes speelt. „I got someting in my hair. I don't think that I should ca re", zingt Rob met lage stem. Sub head sluit de finale af met Southern man van Neil Young, de enige cover van de avond. JALMAR TEUNISSEN WW Marianne Klop en Linda Karreman hebben alvast plaatsgenomen achter de computer SCHIEDAM - Waar mannen wel in zijn voor een spelletje Internet, blijken veel vrouwen het een avon- tuur te vinden dat al te moeilijk klinkt om er aan te beginnen. En al gaat dit zeker niet voor alle vrou wen op en is het een tikkeltje gene- raliserend, toch zit er een keiharde kern van waarheid in gezien de cij- fers. Uit onderzoek is namelijk vast komen te staan dat wereldwijd 63,6 procent van de mannen aktief is op het net tegen 36,7 procent van de vrouwen. Om de laatste groep te laten zien hoe eenvoudig het surfen op Internet nu eigenlijk is en wat het nut er van is, organiseert de Stichting SVO in samenwer- king met wijkcentrum De Erker een verkenningsavond Internet. Internet is het medium van de toe- komst. Dat staat vast. Toch zijn de mogelijkheden er van nog lang niet bij iedereen bekend. En zeker niet bij een grote groep vrouwen. Ve- len zien het nut er niet van in, an- deren lijkt het gewoon te moeilijk. Linda Karreman, werkzaam bij een informatieleverancier in Am sterdam, gaat dinsdag 18 februari de uitdaging met deze dames aan. Marianne Klop van de Stichting Schiedamse Vrouwen Organisaties kwam Karreman op het spoor via de Digitale Stad Schiedam/Vlaar- dingen en legde haar de plannen van SVO en De Erker voor. Direkt werden de plannen geconcreti- seerd en kon de programmering voor de avond worden samenge- steld. In het computerlokaal van De Er ker, waar minimaal drie en maxi- maal vijf computers aanwezig zul- len zijn, zal de groep vrouwen eerst iets worden verteld over de inns en outs van Internet. „Dingen die je nodig hebt komen dan aan de orde", vertelt Karreman. „Een computer, een modem en een abonnement op Internet. De soft ware die nodig is wordt natuurlijk getoond en hoe men vervolgens door de paginas kan bladeren. Voor de kosten hoeft niemand het Internetten te laten", legt de en thousiaste Karreman uit. „Via de Digitale Stad kan men voor fl. 18,- twintig uur surfen, en voor fl. 28,- per maand zelfs onbeperkt. Blijf je alleen bij de Nederlandse pagina's dan kost het je zelfs niets. Op de te- lefoonkosten na dan. Die betaal je volgens lokaal tarief. Zelfs als je verbinding maakt met Australie." Tijdens de Internetavond zal er vanzelfsprekend ook daadwerke- lijk verbinding worden gemaakt. Veel kennis van computers heeft men echter op voorhand niet no dig. ,,Met de knoppen kun je voor- en achteruit. Je zou als het ware kunnen zeggen klikken maar, want je computer gaat echt niet kapot door het indrukken van een ver- keerde toets", verduidelijkt Mari anne Klop van de SVO. Klop hoopt dat veel vrouwen de weg naar De Erker dinsdag 18 februari zullen weten te vinden. „Als je er een beetje in thuis bent kun je na melijk van veel dingen op een han- dige manier gebruik maken. Infor- matie van bibliotheken is er bij- voorbeeld op te vinden en van uni- versiteiten en andere soorten orga nisaties. Bovendien heeft een aan tal vrouwen zich verzameld op WEB GRRLS, dat zich op Internet bevindt. Helemaal voor en door vrouwen gemaakt." Hoewel de avond bedoeld is als eenmalige kennismaking met Internet, sluit Klop niet uit dat de avond ooit een vervolg krijgt. „Als het aanslaat, gaan we er zeker mee door." De Internetavond vindt dinsdag 18 februari plaats in wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennest- raat. Aanvang is 20.00 uur en de kosten zijn fl. 5,-. Vooraf opgeven is aan te raden, maar indien er plaats is kan er ook aan de deur een kaartje worden gekocht. Voor meer informatie Marianne Klop (SVO), tel. 4734545 of Anita Rie- kwel (Erker), tel. 4267767. SCHIEDAM - In het Film huis Schiedam draait vrij dag 14 februari de film Col po di Luna van regisseur Al berto Simone. De 39-jarige Lorenzo bezoekt een Sicili- aans dorp om zijn ouderlijk huis aldaar zo snei mogelijk op te kiiappen en te verko- pen. De oudere Salvatore, dorps- genoot en hulpverlener in een psyehiatrische inrich- ting, helpt hem daarbij. Op diens uitnodiging bezoekt Lorenzo de plattelandsin- richting en raakt zo in con flict met zichzelf, Mooie rol van Nino Manfre- di als Salvatore in deze Eu- ropese co-produktie over een man met een 'midlife- crisis'. Het Filmhuis is gevestigd in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12. Aanvang is 21.30 uur en de toegang be- draagt fl. 7,-. Kaarten kun nen worden gereserveerd via de Schiedamse Theater kassa van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zaterdag van 12.00- 16.00 uur, tel. 4269S63. MAASSLUIS - De Maas- sluise Bigband The Harmo- nymasters organiseert za terdag 15 februari een Ball room- en Latin dansavond in de grote zaal van de Ko- ningshof aan de Uiverlaan. Dit jaar staat de avond in te- ken van het 75-jarig bestaan van de Maassluise Harmo- nie, waarvan The Harmony- masters al dertien jaar on- derdeel zijn. Ook dit jaar zal bigband The Rhythm Har monies uit Hoek van Hol land haar medewerking ver- lenen, zodat een volledig ge- vulde avond met veel dans- muziek gegarandeerd is. Het bal wordt om 20.00 uur muzikaal geopend. Kaarten k 11.10,- zijn aan de zaal ver krijgbaar en in de voorver- koop bij Muziekhandel Alle gro, Lectuurshop Rob Rij- kers en Het Kleinste Waren- huis (Maasland). SCHIEDAM - In het Stede- lijk Museum Schiedam is nog tot en met 26 oktober 'De Gouden Eeuw van Schiedam 1598-1795' te zien. Bij deze tentoonstelling wordt een multimedia-ap- plicatie ontwikkeld die de oud-hollandse sfeer nog be- ter tot zijn recht doet ko men. Het uitgangspunt van de tentoonstellingen is de stads- correcte weergave van de stad van Jacob de Gheyn. Synchroon met deze ten toonstelling wordt de multi- media-applicatie van De Gouden Eeuw ontwikkeld. Deze krijgt een rol in de ten toonstelling en kan daar- naast - in de vorm van een CD-Rom - worden gebruikt voor educatieve doeleinden en verkoop. Ook hier is de kaart van De Gheijn het re- ferentiepunt. Vanuit de plattegrond kan men dieper doordringen tot de thema's economie, be- stuur, kunst, religie en ste- denbouw. P| Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,75. P| Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /30,40 automa- tisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: TelefOOn: (i.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T029 V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 9