4 Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater de Teerstoof Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal J) Keuze tussen studeren en modellenwerk is geen gemakkelijke Speciale muziekles Kunst in Maassluis Survival in Podium Cafe BON MAASSLUIS - Nauwelijks een jaar geleden zat zij nog midden in haar eindexamen Atheneum. In September be- gon zij met veel enthousias- me aan haar studie Economie in Maastricht. Toen kon Bi anca van Kester nog niet ver- moeden dat zij een half jaar later in de finaleronde van de Miss Nederland verkiezing en de Miss Nederland Inter net verkiezing zou komen te staan. Inmiddels is zij zo suc- cesvol dat een medewerker van Veronica en een foto- graaf die nauw met deze om- roeporganisatie samenwerkt haar een vijfjarig contract hebben aangeboden. Bianca van Kester: 'als ik arrogant wordt mogen ze me onmiddellijk terugfluiten' Vervolg Het enthousiasme tijdens de repetitie is er niet minder om bij het B-orkest Goedkoop Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar 13,75. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /30,40 automa tisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon:(i.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 19februari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 Comedy Explosion De Comedy Explosion is inmiddels een van de meest succesvolle stand- up formaties. Frans Ruhl en Wim Visser lanceerden vijf jaar geleden deze bijzondere produktie als seizoensopener bij het Nieuwe de La Mar Thea ter te Amsterdam. Deze New York Comedy Nights waren in een zeer kor- te tijd enorm populair door snelle grappen en humor in de hoogste versnel- ling. Als u houdt van improvisatie en de interactie tussen artiest en pu- bliek, is het echt de moeite waard om deze avond naar de Teerstoof te ko- men. Vrijdag 28 februari, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 19,50. Postbank Kleinkunstfestival Wij maken ons dit seizoen weer op voor het Postbank Kleinkunst Festival. Dit is zonder meer het meest ambitieuze van alle cabaretfestivals. Drie so- listen en een groep krijgen deze avond de gelegenheid om hun kunsten te tonen. Johan Hoogeboom met zijn programma 'Schaapskleren', Kees Meerman 'Welkom in het Paradijs', Dirk Vruggink 'De Wet van Vrug- gink' en de groep Wortel 25 en 'Wij zijn samen onderweg', treden voor u op. Deze verrassende avond kleden wij natuurlijk op gepaste wijze aan. Naast drankjes en hapjes kunt u in de pauze genieten van bijzondere acts. Bevindt zich onder deze lichting wellicht een nieuwe Deelder of een nieu we Kaandorp? U neemt het risico en wij zullen ervoor zorgen dat deze ca- baretmarathon een feestelijke avond wordt. Zaterdag 1 maart, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 19,50. De Verdwenen Stem Kindertheater Kijk Haar Nou Olivia, de beroemde operazangeres, is voor een belangrijk concert in de stad. In haar kamer in het Bilton Hotel bereidt ze zich voor op het concert. Ze is zich echter niet bewust van de snode van Salim de stemrover. Hij wil namelijk haar mooie stem stelen. Als dit gelukt is raakt Olivia natuurlijk in paniek. Hoe krijgt Olivia nu haar stem op tijd terug? En wat wil de stemr over met haar stem? Kinderen worden actief bij deze voorstelling betrok- ken. Vanaf 4 jaar. Zondag 2 maart, aanvang 14.00 uur, toegang fl. 7,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd via de Schiedamse Theaterkassa van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zaterdag van 12.00-16.00 uur, tel. 4269563. Een zijn zonder verandering Henk van Ulsen Henk van Ulsen draagt teksten voor over beeldende kunst en architectuur. Aan bod komen onder andere teksten van Rutger Kopland over Da Vinci, Ida Gerhardt over Durer en Pierre Kemp over Rembrandt en K. Schippers over Rietveld. Van Ulsen brengt ook leuke anekdotes en voorvallen op schildersateliers voor het voetlicht. Er wordt een indruk gegeven van de relatie tussen woordkunstenaars en beeldend kunstenaars. Het geheel wordt doorvloch- ten met muziek in een verrassende vormgeving. Woensdag 26 februari, aanvang 20.30 uur, toegang: fl. 20,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de informatiebalie van het stadhuis, Ko- ningshoek, op werkdagen tussen 09.00 en 17.00 uur en aan de kassa van Theater Schuurkerk. Telefonisch reserveren op 5931931 (stadhuis) en 5913700 theater). Een kaartje kan natuurlijk ook aan de zaal worden ge- kocht. Spaanse Flamenco Fiesta Gitana Fiesta Gitana heeft de autenthieke flamenco naar Nederland gebracht. De essentie van deze Spaanse oerdans bestaat uit het tot uitdrukking brengen van het smartelijk bestaan, de onbantwoorde liefde en de pijn. De groten- deels nieuwe groep van Curro Velez is afkomstig uit de flamenco-wereld van Sevilla. Fiesta Gitana koppelt aangrijpende momenten van passie en smart aan de grootse dans en handgeklap in de knetterende jaleos, resulte- rend in een feest van Bulerias en Rumba Gitanas. Woensdag 26 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 35,-/fl. 32,50. Hoera we zijn normaal Simone Kleinsma e.a. Hoera we zijn normaal is een bruisende en energieke theatervoorstelling rond het werk van Annie M.G. Schmidt. Evergreens worden verweven met onbekender werk. Zelfs voor degenen die menen Annie M.G. Schmidt goed te kennen zal er een groot aantal verrassingen te zien en te horen zijn. Op een associatieve manier worden de nummers aan elkaar verbonden. Zo ontstaat er een muzikaal beeld van de Nederlandse samen- leving zoals M.G. Schmidt deze zag. Met vreugde, verdriet, twijfels en ze- kerheden, maar met een onverslaanbaar wapen: humor. Donderdag 27 februari, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 54,50/fl. 52,-. Back in Town (reprise) Het Groot Niet Te Vermijden Het groot Niet Te Vermijden was ooit een onbekommerd covergroepje. Nu is het een spactaculaire band die een aanstekelijke mix maakt van hoogmis, hardrock, boerenbruiloft, Ahoy en Concertgebouworkest. Als kometen schieten ze door alle muzikale stijlen, ze spelen voorstreffelijk en zijn zo gek als een deur. Niemand blijft ontroerd wanneer het Groot Niet Te Vermijden Back in Town is. We mogen hier met recht spreken van Neerlands meest succesvolle theaterband aller tijden. Zaterdag 1 maart, aanvang 20.00 uur, toegang fl. 37,50/ fl. 35,-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aanvang. Het programma van RDTV duurt circa 15 minuten en bevat het laatste lokale en regionale nieuws. Op maandag en dinsdag is er een groot aanbod van koopwoningen. Elke dag wordt Auto TV uitgezonden om 07.00 uur, 16.30 uur en 20.30 uur. Op zaterdag en zondag om 09.30 uur, 16.30 en 20.30 uur. Auto TV is een pro gramma met nieuws op het gebied van auto's, ver- keer en vervoer. Maassluise Bianca van Kester maakt furore op Internet Er zijn vele ideeen met haar. Een van de mogelijkheden is bijvoor- beeld om in te toekomst wellicht 'het gezicht van Veronica' te wor den. Ze hoeft alleen nog maar een handtekening te zetten. Toch aar- zelt Bianca nog. Haar studie is haar heel veel waard, maar de weg naar het succes lokt evenzeer. „Mijn he- le leven heb ik gedacht dat ik zou gaan studeren. Om nu ineens die knop om te draaien en te stoppen met mijn studie vind ik ontzettend moeilijk. Gelukkig heb ik nog wat maanden bedenktijd. Ik hoef dus niet onmiddelijk te beslissen", al- dus de sympathieke achttienjarige studente. De weekeinden brengt zij nog voornamelijk door in haar ouder- lijk huis aan de Maassluise We- verskade. Doordeweeks woont zij op kamers in Maastricht, waar zij nog maar net is gestart met haar in- ternationale studie Economie aan de universiteit in Maastricht. Bian ca: „Twee jaar geleden ben ik Miss Westland geworden. Dat was voor mij totaal onverwacht. Mijn moe- der had mij hiervoor opgegeven", haast zij zich te zeggen. „Ik ging er heel onbevangen naar toe en had totaal niet de illusie dat ik ook maar wat zou winnen. Plots werd ik uitgeroepen tot Miss Westland, won een auto en nog een paar schitterende prijzen. Het is mij echt waar, zomaar overkomen. Toen ik vorig jaar het kroontje aan de nieuwe Miss Westland moest overhandigen zei een jurylid tegen mij: 'Waarom doe je niet mee aan de Miss Nederland verkiezing?'. Zelf had ik daar ook al aan ge dacht, maar ik wist dat de voorron- des voor Zuid-Holland al hadden plaatsgevonden. 'Je woont nu toch vanwege je studie in Limburg? De voorrondes vinden daar heel bin- nenkort plaats, misschien kun je daar nog wel aan meedoen' zei dat jurylid. Het ging toen allemaal in eens heel snel. Ik zat die zondag- avond op bed met een heleboel stu- dieboeken, toen ik een telefoontje kreeg. Ik moest halsoverkop naar Heerlen komen, want de andere dag zouden de voorrondes al plaatsvinden", aldus de nuchtere Bianca. „Mijn ouders boden spontaan aan om mij naar Limburg te rijden en zo kwam van het een het ander. Ik kwam door de voorrondes heen en mocht Limburg vertegenwoordi- gen bij de Miss Nederland verkie- zingen. Dat was een schitterende ervaring. De vrijdag daarop stond ik in de 5-uur show voor die ver- kiezingen. Dat was mijn eerste te- levisie-ervaring. De 5-uur show was heel erg leuk, maar hectisch. In een piepkleine studio liepen veel mensen rond die allemaal aan- wijzingen gaven. Je moest goed in de camera kijken terwijl ze naast de camera stonden te gebaren wat ik moest doen. Ik mocht daar ech ter niet naar kijken. Ik was zo be- zig met die camera's dat ik daar best wel een beetje zenuwachtig door werd. Helaas ben ik geen Miss Nederland geworden. Maar er op terugkijkend was het een hele leuke ervaring. Na de uitzending kwamen er allemaal leuke readies van mensen die mij op televisie hadden gezien. Dat is goed voor je zelfvertrouwen. Al probeer ik wel met beide benen op de grond te blijven staan. Ik vind het zonde dat er meisjes zijn die hier arroganter door worden." De Miss Nederland verkiezing kreeg echter nog een vervolg. De zesendertig meisjes die deelna- men, deden ook automatisch mee aan de Miss Nederland Internet verkiezingen. Websurfers over heel de wereld werden in de gele genheid gesteld om mee te doen aan deze eerste digitale verkiezing. Bianca bereikte met nog twee an dere meisjes de finale. Met slechts een paar stemmen verschil werd zij tweede. Geen Miss Internet Neder land dus, maar de prestatie was er niet minder om. Veronica nodigde de drie finalisten uit voor een foto- sessie in de fotostudio van een be- kende modefotograaf. Het resul- taat was een foto op de cover van de Veronicagids in januari, samen met de andere twee meisjes. Bian ca: „We werden alle drie in de ge legenheid gesteld om een vijfjarig contract te ondertekenen. Een pri ma aanbod, het zag er allemaal goed uit en klonk erg aantrekke- lijk. We hadden de keuze uit een aantal opties waaronder modellen werk en presenteren. Bij mij kwa men ze met ideeen aan om bijvoor- beeld het 'gezicht van Veronica' te worden. Ook waren er plannen voor een eigen kleding- en par- fumlijn. In eerste instantie moest ik direct beslissen maar dat kon en wilde ik niet vanwege mijn studie. Daardoor kreeg ik nog enkele maanden bedenktijd. Als het voor een jaar was geweest had ik het meteen gedaan, maar een contract voor vijf jaar? Over vijf jaar ga je niet meer studeren. Ik denk dat het na een jaar al moelijk wordt om weer naar je studie over te schake- len. Je verdient ineens zoveel geld, dan zeg je niet meer: 'Ik stop er- mee'. Ik zit nu wat mijn studie be- treft nog in een opstartperiode. Studeren is iets totaal anders dan de middelbare school. Alles is op dit moment nog nieuw voor mij. Je leidt een totaal ander leven. Je gaat op je zelf wonen in Maastricht en begint aan een studie die heel pittig is. Ik moet er echt veel voor doen. Eigenlijk kun je dit er dan niet bij hebben. Ik zal dus binnenkort moeten kiezen tussen studeren of op het aanbod van Veronica in- gaan. Blijkbaar lag het voor die an dere meisjes wat eenvoudiger, want die hebben het contract al on- dertekend. Het is jammer genoeg niet haalbaar om dit werk naast mijn studie te doen." „Met freelance werk ligt het ge- makkelijker. Zo had ik laatst nog een opdracht voor het popmagazi- ne Break-Out waar ik Dieselkle- ding moest showen. Ook sta ik in de reisfolder van de PTT." Ze pakt haar knipselboek erbij en laat wat foto's zien. „Hoewel je het mis schien niet zou zeggen, is model lenwerk heel intensief. Met de fo- tosessie voor de Veronicagids bij- voorbeeld zijn we twaalf uur bezig geweest voor drie foto's. Uiteinde- lijk zijn er maar twee in de gids ge- komen. In eerste instantie dacht ik 'We gaan gezellig op de foto'. Dat bleek niet zo te zijn. Er heerste een behoorlijke concurrentiestrijd. Dat was wel jammer, want bij mij staat plezier in het werk voorop. Kijk, neem nou zo'n Miss Verkiezings- avond. Het is al goed wanneer je gewoon een ftjna avond hebt ge- had, hoe het ook afloopt. Ik wil er nuchter onder blijven en met beide benen op de grond blijven staan. Het moet niet gebeuren dat ze mij arrogant gaan vinden, want als dat zo is mogen ze me altijd terugflui ten." ELLEN WUNBERGEN B-orkest van Harpe Davids geldt als opleidingsorkest SCHIEDAM - Het 'grote' orkest van Harpe Davids wordt ook wel het A-orkest genoemd. Dit or kest bestaat voornamelijk uit muzikanten die jarenlange erva ring hebben met het bespelen van een instrument. De moeilijk- heidsgraad van de muziekstuk- ken die in dit orkest ingestu- deerd worden, is hoog en zo- doende niet toegankelijk voor een beginnend muzikant. De be ginner kan jarenlang in z'n eent- je op zolder oefenen tot hij goed genoeg is om tot het A-orkest toe te treden, maar dit is een moeiza- me en lange weg. De stap naar samenspel is op deze manier reu- zengroot. Om de overgang van het zolderkamertje naar het A- orkest kleiner te maken, is Har pe Davids begin jaren '80 begon- nen met een opleidingsorkest, het B-orkest. Diligent en voorzitter Hans Loen- dersloot heeft samen met Tijn Kemps de muzikale verantwoor- ding over het B-orkest. Loen- dersloot stond aan de wieg van het opleidingsorkest en is sindsdien actief gebleven voor de Ieerling- muzikanten: „We hebben in de Verenigde Staten bladmuziek ge- kocht die uitermate geschikt is voor een B-orkest. In de VS ken nen ze het fenomeen van begin- nende orkesten en schoolbands op grote schaal en zodoende is daar meer bladmuziek voor deze groep te verkrijgen. De map die wij heb ben aangeschaft bevat dertig korte muziekstukken, die makkelijk in het gehoor liggen en eenvoudig te spelen zijn. Daar zit gearrangeerd klassiek werk tussen, maar ook filmmuziek uit The Beauty and the Beast en de ballad 'Can you feel the love tonight'." Harpe Davids is voor de instroom van nieuwe leden voor een groot gedeelte aangewezen op belang- stellenden uit muziekcentrum Op- maat, voorheen de Streekmuziek- school genaamd. De instroom hier- vandaan is echter minder dan het aantal beschikbare plaatsen. In een poging het tekort te ondervangen, probeert Harpe Davids door mid- del van orientatiecursussen meer muzikanten binnen te krijgen. Loendersloot: „Wanneer deze eer ste kennismaking goed bevalt, kan de cursist goedkope muzieklessen volgen bij Harpe Davids. Op deze manier proberen we het potentieel aan ons te binden en het chronisch tekort aan klarinetspelers en kope- ren blaasinstrumenten op te hef- fen." Het B-orkest bestaat uit 25 muzi kanten, waarvan zeven leerlingen uit de Kethelse muziekvereniging St. Radboud. Loendersloot be- schouwt deze samenwerking als een vriendendienst: „St. Radboud had op een gegeven moment geen dirigent meer voor het jeugdgroep- je. Ik besprak dit met de voorzitter van Radboud. Binnen een dag had den we geregeld dat de zeven mu zikanten onder de vleugels van het B-orkest konden spelen, terwijl ze lid zouden blijven van Radboud. Ik juich deze samenwerking toe." Loendersloot sluit het zelfs niet uit dat het B-orkest op termijn een re gionale opleidingsfunctie gaat be- kleden voor verschillende muziek- verenigingen in de buurt. Beginnende muzikanten kunnen al spoedig terecht bij het B-orkest. Na driekwart jaar muziekles mo gen zij toetreden. Muzikaal gezien is het een verstandige keuze om met anderen samen te spelen, omdat op deze wijze sneller voor- uitgang kan worden geboekt. De bindende factor tijdens de weke- lijkse drie kwartier oefenen is, ui- teraard, de muziek. Het leef- tijdsverschil tussen de jongeren en de volwassenen vervaagt door dit gezamenlijk doel. Het typische aan het B-orkest is dat de moeilijk- heidsgraad van de muziekstukken op een bepaald niveau blijft han- gen, omdat het opleidingsorkest gericht is op doorstroming. Zodra een leerling goed genoeg is voor het A-orkest, vertrekt deze daar- heen. Loendersloot vindt deze bij- komstigheid niet erg: „Het oplei- den van de muzikanten en een soe- pele overgang naar het grote orkest of de drumfanfare staat centraal." De voorzitter geeft te kennen dat een dirigent bij beginnende muzi kanten meer geduld nodig heeft: „De vooruitgang gaat minder snel dan bij meer geoefende spelers. Beginnende muzikanten hebben nog iets meer moeite met noten le- zen of de maat tellen. Maar het oe fenen moet vooral leuk blijven voor iedereen. Daarom kozen we eenvoudige muziekstukken." Op 8 maart zal het B-orkest een kort optreden verzorgen tijdens het solistenconcours in het vereni- gingsgebouw van Harpe Davids. Op zaterdag 19 april geeft het op leidingsorkest het startsein van het jaarconcert van Harpe Davids in de Margriethal. MARGREET FEENSTRA VLAARDINGEN - Muziek centrum OpMaat gaat in maart van start met muziek lessen voor verstandelijk ge- handicapten. De lessen wor den gegeven door Jos de Vries-Aarden. Zij is als mu- ziektherapeute bevoegd om muzieklessen aan verstande lijk gchandicapten te geven. De lessen zijn voor kinderen en volwassenen die met mu ziek bezig widen zijn. Tij dens de lessen zullen alle ele- menten van muziek, zoals melodie, maat, ritmeen har- monie op een leuke en ont-, spannen manier aan de orde komen. Hierbij zal gebruik worden gemaakt van slag-, blaas- en snaarinstrumen- ten. Er zal ook worden ge- werkt met de eigen Stem, handen en voeten. Belang rijk zijn het luisteren en het plezier om in een groep mu ziek te maken. Geinteresseerden kunnen— voor nadere informatie via het muziekcentrum contact opnemen met Jos de Vries- Aarden. De lessen worden gegeven op woensdagmid- dag in het gebouw aan de Meidoornstraat 30 inVIaar- dingen. Elke groep zal be staan uit vier tot vijf leerlin gen, ingedeeld naar leeftijd. Er wordt 12 maart van start gegaan en het lesgeld be- draagt fl. 32,50 per maand. Voor meer info: 4709940. MAASSLUIS - De succes volle Kunst- en Kontakt en» Kultuurweek (KKK) in no- vember van het afgelopen jaar bracht veel kunste naars bij elkaar. De week krijgt nu een vervolg met het projekt KUNSTWERK (T). Creatief- en Educatiefte Centrum Klei Kleur biedb een werkplaats om elkaar te ontmoeten. De werkplaats is beschikbaar voor amateur- en professionele kunste naars. In de maanden maart en april opent Klei Kleur iedere vrijdagochtend de deuren van de werkplaats voor een proefperiode van zeven weken. Gestart wordt op vrijdag 7 maart van 09.00 tot 13.00 uur. De kos- ten bedragen fl. 50,-. Ans van de Wiel zal het projekt begeleiden, Wie gei'nteres- seerd is kan donderdag 27 februari tussen 09.00-10.00 uur of tussen 14.00-15.00 uur even langskomen in het cursusgebouw van Klei Kleur aan de burgemeester Wesselinkstraat 2. SCHIEDAM - De band Sur vival bestaat uit toetsenist Jack Langevelt, gitarist Jo achim Keppel, basgitarist Frank Keppel, slagwerker Rob Monteith en zangeres Cora van den Berg. Voor 1981 verwierf Survival bekendheid in Rotterdam en omstreken. Op verschillen de podia speelde de groep met veel succes, ondanks het feit dat Survival niet achter elke muzikale modetrend aanloopt en uitsluitend ei gen werk vertolkt. De wens van de leden van Survival is om een keer echt door te breken en door middel van een compactdisc hun mu ziek te presenteren. Survival treedt zaterdag 22 februari op in het Podium'^ Cafe aan de Lange Haven 28. Aanvang is 22.00 uur en als altijd is de toegang gra tis. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T029

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 11