'Nationale titel blijft mijn doel' DICHTGESPIJKERD 'Genomen besluit van het hoofdbestuur is een juiste' flitsen 96/97 De stand MaasstaD WON zoekt trainers Juventus uitstekend Succesvolle bridgedrive Peter Boes schiet niet meer in naam van Oranje Veel verschuivingen in top Excelsior '20 maakt media verwijten Trainingsloop AV Waterweg SPELER VAN DE WEEK buy AKAI i;in:iai»isM SCHEEDAM - Zijn beste tijd als sportschutter moet waar- schijnlijk nog komen. Niette- min nam Peter Boes begin deze maand afscheid van de Nederlandse kernploeg olympisch luchtgeweer. De 24-jarige Schiedammer vindt het na zeven drukke jaren mooi geweest. Sydney 2000 is voor de Gorzenaar veel te ver weg. „Ik wil mijn tijd, energie en geld anders gaan besteden", legt Boes uit. „01ympische aspiraties heb ik niet meer. Maar ik wil nog wel dolgraag een keer een na tionale titel winnen. Ik blijf net zolang schieten totdat me dat is gelukt. Bij wijze van spreken dan." Brutaal Kernploeg Logisch Contact Vlaardingse voetbalclubs presteren matig Wisselende resultaten voetbalclubs Excelsior M organiseert keeperspromotiedag Piet Jonas trainer HBSS VZC behaalt twee medailles Grote veranderingen bij VZC TUSSENSTAND PER 16/2 Jean-Paul van Gastel (Feyenoord) KEEPERSKLASSEMENT TOPSCORERS RADIO I Woensdag 19februari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 SCHIEDAM - De stoelen- dans is reeds in voile gang. De verlengde winterstop stond voor veie voetbalclubs in het teken van het al dan niet verlengen van het con tract van de trainer. De WON is het juiste adres (Johan Wagenaarstraat 84, 3122 BD Schiedam) voor voetbalclubs op zoek naar een trainer en voor trainers op zoek naar een voetbal- club. De WON heeft tot op heden veie reacties mogen ontvangen. Het merendeel van de reacties is echter af- komstig van zoekende voet balclubs. Het secretariaat verzoekt nu zoekende trai ners een brief te schrijven. Hoe meer reacties, hoe beter vraag en aanbod op elkaar kunnen worden afgestemd. SCHIEDAM - De Schiedamse basketbalclub heeft een uitstekend week- einde doorgemaakt. Het eer- ste herenteam versloeg in sporthal Margriet met 81-65 Early Bird uit Purmerend. Het eerste damesteam ver sloeg in sporthal Oost met 56-46 Dunckers uit Hilver- sum. Het eerste herenteam was de eerste helft ge- lykwaardig aan de tegen- stander (29-29), raaar seha- kelde de tweede helft een versnelling hoger (81-65). Topscorers werden Atilla Gultana en Vladan Janko- vic. Het eerste damesteam speelde een regelmatige eer ste helft (22-16), terwijl de tweede helft het spelbeeld geenzins veranderde (56-46) Topscorers werden Nancy Middeldorp en Wendy Bol der. SCHIEDAM - De bridgedri ve die de afgelopen week werd georganiseerd door bridgesocieteit Tamboer uit Schiedam en de ABN Amro bank is een groot succes ge- bleken. In totaal deden zes- tig deelnemers, gezeten aan zestien tafels, aan de bridge- drive mee die werd gehou- den in het bankfiliaal aan de Gerrit Verboonstraat. In groep 1 ging de hoofdprijs naar de dames Hoogerhuis- Kloos, in groep 2 noteerde het koppel Van Dorp-Van Kouwenhoven de hoogste cijfers. Dankzij het geweldi- ge succes van deze toch wel unieke combinatie, is de „kans op een herhaling niet uit te sluiten. Boes verschoot bij het befaamde Intershoot-toernooi in Den Haag zijn laatste kruit in naam van Oran je. Hij verdween alles behalve ge- ruisloos uit sporthal Ockenburgh. Met de vierde, zesde en elfde plaats ontpopte hij zich tijdens de zware driedaagse als de beste schutter van de Nederlandse ploeg. En dat terwijl Boes kampte met een griepaanval. „Vooral op de eerste dag voelde ik me niet lek- ker", blikt hij terug. „Ik had het op de baan soms warm en koud tege- lijk. Ik stond te rillen en te trillen. Toch bleef ik redelijk geconcen- treerd. Een kwestie van routine, denk ik. In de finale snakte ik na zeven schoten naar een koppie thee. Ik zat er compleet doorheen, maar moest nog drie rondjes schie ten. Uiteindelijk kwam ik op de ge- deelde derde plaats uit, waardoor ook nog een shoot-out noodzake- lijk was. Die verloor ik, maar het was toch leuk om mee te maken." Boes miste het brons op amper een millimeter. Daardoor mocht bondscoach Bernard Kooistra zijn weelderige haardos houden. De Groningse bloemist ging vooraf een weddenschap aan over een mogelijke medaille voor een van zijn volgelingen. Met een kaal hoofd zou de nieuwe keuzeheer dan terugkeren naar het hoge noor- den. „Ook daarom vond ik het toch wel jammer dat ik op de eerste dag net naast het podium viel", bekent Boes, in het dagelijkse leven werk- zaam in Rotterdam bij de Sociale Verzekeringsbank. Kooistra verloor echter alsnog zijn kapsel in Den Haag. Op de tweede dag van de Intershoot verbaasde de pas 17-jarige Laura Frings vriend en vijand. De talentvolle Limburg- se eiste brutaal de eerste prijs op. Een dag later meldde Kooistra zich grijnzend bij de kapster in het In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'De tussenstand wordt wekelijks bijgewerkt en gepubli- ceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgorde bepaald door het aantal ge- speelde wedstrij- den. Gestaakte wedstrijden worden als niet gespeeld in de stand opgeno- men. Alle clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het amateurvoetbal, en geves- tigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen automatisch mee aan Dichtgespijkerd '96-91. In to taal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal tegengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wedstrij den, zodat er een gemiddelde ont- staat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Kino- rama een videocamera en -recor der beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan con tact op met MaasstaD Weekbla den, postbus 1685, 3000 BR Rot terdam, tel. 010 - 400.44.91. Er was dit weekeinde een groot aantal verrassingen te noteren in de ver- schillende amateurcompetities. Zo ging Nieuwenhoorn met 2-0 onderuit bij EBOH. CION kwam niet verder dan een 3-3 gelijkspel tegen DWS en Alexandria '66 verloor op eigen veld met 1-3 van PKC '85. Al deze resul- taten hebben voor een aanzienlijke verschuiving van de stand in de top ge- zorgd. De keepers Jan Flokstra en Robert van de Broecke zijn nu namens hun verenigingen Zwart Wit '28 en Nieuwenhoorn de trotse lijstaanvoer- ders. Volgens trainer Cees Goudswaard van CION is het 3-3 gelijkspel te gen DWS te wijten aan de slechte trainingsmogelijkheden tijdens de win terstop. Hij is dan ook niet boos op zijn keeper Erik Faassen, die dit sei zoen al drie penalties stopte. „Toch win ik liever met 4-3, dan dat we met 0-0 gelijkspelen", aldus de Vlaardingse oefenmeester. Ook Dennis Duy- nisveld, de sluitpost van Alexandria '66 werd zaterdag drie keer gepas- seerd. Hij is echter vastbesloten om volgende week de nul weer te houden. 10 tegengoals 1 Zwart Wit '28, Nieu wenhoorn, 3. SVV, Xerxes (zon.), 5. Ae olus, RKWIK, HOV. 11 tegengoals 8. CION, TSB, Berkel, Alexandria '66 (zat.), 12. Excelsior, Transvalia. 13. 12 tegengoals 14. Spartaan '20, 15. Rijnmond Hoogvliet Sport. 13 tegengoals 16. Capelle, Barendrecht, SC Feijenoord, 19. Soccer Boys (zat.), 20. Bolnes (zat.), SSS, PFC, 23. Ursus, 24. NOC. 14 tegengoals 25. RVVH, Leonidas (zon.), 27. Rijsoord, NBSVV, Rhoon. niet. Maar goed, ik hield het voet- bal als D-pupil snel voor gezien." Een paar jaar deed hij niets. Totdat hij via een vriendje op de schiet- baan van SV Schiedam aan de Lange Haven belandde. Hij wist vrijwel meteen dat hij in deze tak van sport verder wilde. „Ik schoot voor de eerste keer op Koningin- nedag tijdens een open huis. Ik won nog een prijs ook. Dat stimu- leerde me enorm." De schietmees- ters van SV Schiedam hadden niet veel tijd nodig om de 14-jarige Boes in de juiste houding te zetten. „Binnen een paar maanden stond ik in balans", weet hij nog maar al te goed. „Daarna ben ik hard gaan trainen op techniek, concentratie- vermogen en de diverse posities van schouders, handen, vingers en heupen. Langzaam maar zeker ont- wikkelde ik mijn eigen stijl. Ik houd van opschieten, zo gezegd. Veel tijd om de trekker over te ha- len, gun ik mezelf nooit." Peter Boes, een sportschutter op gevoei: voor mij zijn' etgouc Haagse sportcomplex. „Dit was mijn eerste toernooi als bonds- coach", aldus de Groninger. „Ik wilde daarom ter motivatie iets speciaals doen bij een medaille. De tondeuze leek me een leuke aan- moedigingspremie. Peter Boes had ik zeker die eer gegund, ook al omdat het zijn laatste toernooi als international was. Maar het zat er voor hem helaas net niet in. Hij heeft echter duidelijk aangetoond dat zijn vertrek een verlies is voor de kernploeg. Hij stopt om per- soonlijke redenen. Dat betreur ik. Maar ik moet zijn beslissing res- pecteren." Peter Boes is geen ge- boren schutter. Hij zette zijn eerste sportieve schreden als voetballer bij Excelsior'20. Hij vond er niet veel aan. „Ik moest zaterdag veel te vroeg mijn bed uit", grinnikt Boes. „Bovendien kwam ik na bij- na elke wedstrijd geblesseerd thuis. Of dat aan mij lag of aan mijn tegenstander, weet ik nu nog Boes kwalificeerde zich in 1989 voor de nationale kernploeg. Zijn toekomst, ook als mogelijke Olympia-ganger, zag er zonnig uit. Hij trainde bijna dagelijks aan de Lange Haven en maakte snel vor- deringen. Zijn nationale jeugdre- cord in 1991 gaf aan dat hij op de goede weg was. In datzelfde jaar, bij het EK in Engeland, sloeg het noodlot echter toe. Een dag voor het begin van het toernooi raakte hij zwaargewond bij een auto-on- geluk in Manchester. „Ik keek bij het oversteken van de weg de ver- keerde kant op en knalde boven op een donkerblauwe Ford Escort", vertelt hij zonderenige moeite. „Ik had breuken in mijn onder- en bo- venbeen en een scheur in mijn oor. In Engeland moest ik tien dagen in het ziekenhuis blijven. Daarna ben ik nog twee maanden in het Rotter- damse Dijkzigt-ziekenhuis ver- pleegd. Dat was een zware periode in mijn leven. Achteraf heb ik ge- woon geluk gehad. Die auto reed vijftig kilometer per uur. Het had heel wat slechter met mij kunnen aflopen." Pas na vier maanden maakte Boes zijn rentree op de schietbaan. Hij wilde hoe dan ook zijn sport en grote hobby weer oppikken. „A1 met al heeft het wel drie tot vier jaar geduurd voordat ik het gevoei had terug op mijn oude niveau te zitten", stelt hij nuchter vast. „Maar ik heb natuurlijk kostbare tijd verloren. Ik zal nooit weten hoe goed ik misschien nu was ge weest als dat ongeluk nooit was gebeurd. Maar goed, dat is niet meer aan de orde. Ik heb nu nog steeds last van mijn benen. Enkels en knieen zijn niet echt soepel. Dat zal wel altijd zo blijven. Op de schietbaan ondervind ik overigens weinig tot geen hinder meer van mijn ongeval." In 1993 verhuisde Boes van SV Schiedam naar schietvereniging Trefpunt in Poortugaal. Sindsdien traint hij nog wel een keer per week aan de Lange Haven, maar contributie be- taalt hij niet meer. „Het sfeertje was vier jaar geleden plotseling verdwenen en ook het niveau liep wat terug", licht Boes zijn over- stap toe. „Niemand vroeg me des- tijds of ik wilde blijven. Dat hoef- de ook niet, maar het viel toch niet mee om weg te gaan bij de club waar ik mijn opleiding als schutter heb gekregen. In Poortugaal heb ik het echter ook prima naar mijn zin." Boes noemt zichzelf een schutter op gevoei. Als hij zich lekker voelt en gemotiveerd is, presteert hij pri ma. Eremetaal won Boes al genoeg de laatste jaren. Brons en zilver bij het NK voor senioren, zilver bij het NK voor junioren, zilver bij een toernooi in Denemarken (1995) en zilver en twee keer brons bij het In tershoot-toernooi in Den Haag. Een fraaie erelijst, maar Boes weet als geen ander wat er ontbreekt. „Een titel. Daarom ga ik de ko- mende jaren door. Eens zal het goud voor mij zijn." Norbert Kleinherenbrink SCHIEDAM - Het wederom niet verlengen van een contract van een trainer door het hoofdbe stuur van Excelsior '20 blijft on- derwerp van gesprek. Niet alleen bij de media in het algemeen, maar ook bij Excelsior '20 in het bijzonder. Het clubblad dient, middels open brieven, als discus- sieforum. Rob Sonnemans, vice- voorzitter van het hoofdbestuur, en Ronald Buyt, verantwoorde- lijk voor de B-selectie en de jeugdafdeling, verwijten de me dia eenzijdige publicaties. Ere wie ere toekomt, Sander Sonne mans, sportjournalist van het Rotterdams Dagblad, krijgt de kans op repliek. „Het doet mij veel pijn te bemer- ken dat in een dergelijke conflictsi- tuatie zich alles toespitst op een punt", bericht Rob Sonnemans. „Ik heb tot op heden in geen en- kele publicatie ook maar iets gele- zen over de verdiensten van het voetbalbestuur in de afgelopen ja ren. Dat een aantal direct betrokke- nen het niet eens is met een geno men besluit kan ik respecteren, maar nu wordt constant de indruk gewekt dat er helemaal niets deugt van het huidige voetbalbestuur. Bij navraag erkent men dat er veel werk wordt verricht, maar dat het voetbalbestuur op een aantal pun- ten iets tekort komt. Het feit dat over eerdere verdiensten niet wordt gerept, wordt door een van de stakers als logisch bestempeld en ik heb daar erg veel moeite mee. Dat heb ik ook met het feit dat de laatste weken bepaalde mensen elkaar niet meer groeten of zelfs nog erger. Het kan gebeuren dat le- den van dezelfde voetbalvereni- ging het niet met elkaar eens zijn, maar ik hoop toch wel dat een ie- der elkaar bij het uitoefenen van zijn hobby respecteert en in zijn waarde laat." „Op zich lijkt de verbazing over het niet verlengen van het contract van Hans de Rover logisch", ver- meldt Ronald Buyt. „Immers, het eerste elftal heeft nog alle vooruit- zichten op het kampioenschap en liefst twaalf spelers zijn voor het aanblijven van Hans de Rover. Toch is het besluit van het hoofd bestuur een juiste. Bij Excelsior '20 wordt een trainer, of hij nu Fl, Al of het eerste elftal traint, niet alleen beoordeeld op het aantal punten, maar tevens op het feit of zijn werk- en speelwijze overeen- komt met de visie van Excelsior '20. De hoofdzaken van deze visie zijn spelen met een 4-3-3-formatie, spelen met een inschuivende laat ste man om zodoende een meer- derheid op het middenveld te cre- eren, het pressen van de tegenstan der op eigen helft en middels ver- zorgd positiespel en een goede op- bouw van achteruit de tegenstan der onder druk zetten." „Wat de stakers willen is dat de komende trainers zelf mogen be- palen hoe zij willen spelen en trai nen en dat Excelsior '20 niet meer van D1 tot het eerste elftal volgens een visie gaat spelen, waardoor dus het hele voetbalbeleidsplan en alles wat haar tot een bijzondere voetbalvereniging maakt waarde- loos gaat worden", geeft hij aan. „Een hele slechte zaak lijkt mij. Tevens wil ik erop wijzen dat het huidige zeer ambitieuze voetbalbe stuur voor veie nieuwe faciliteiten voor de A-selectie heeft gezorgd. Zo zijn er de Vrienden van de A- selectie, het trainingskamp in Loon op Zand, bijvoorbeeld de veie etentjes en dergelijke zowel binnen als buiten Excelsior '20. Het staat een ieder vrij om een mening te hebben over voetbalbeleidsplan en -bestuur, maar dan wel op basis van alle feiten en niet, zoals mo- menteel het geval is, op basis van eenzijdige meningen van enkele leden en media." „Trammelant om een trainer lijkt een bij Excelsior '20 regelmatig te- rugkerend ritueel", vertelt Sander Sonnemans. „Zodra daarover wordt bericht, wordt er altijd weer naar de media gewezen. Ik ben op verschillende manieren verweten er eenzijdige berichtgeving op na te houden en niet juist of zelfs he lemaal niet te communiceren met het voetbalbestuur. Voor wat be- treft de huidige ontwikkelingen is telkens contact gezocht en gelegd met leden van het hoofdbestuur en dat lijkt mij voldoende. Deson- danks denken verschillende perso- nen daar, blijkens de stekeligheden over en weer, anders over. Dat past niet bij Excelsior '20, een club die gedrag, discipline en respect hoog in haar vaandel heeft staan." „Excelsior '20 heeft al jarenlang verslaggevers en persmedewerkers in haar ledenbestand, maar zover ik het kan overzien is daarvan niet tot nauwelijks gebruik gemaakt", legt hij uit. „Excelsior '20 zou eens moeten beseffen dat het misschien maar goed is dat zij verslaggevers in dienst heeft. Persmedewerkers van buiten Excelsior '20 kunnen de zaken weleens onvolledig en ongenuanceerd brengen, omdat zij niet alle ins en outs weten. Schiedam heeft vijftien voetbal- verenigingen en Excelsior '20 is de enige, die klaagt over matig con tact met de media en onjuiste be richtgeving. Misschien dat Ex celsior '20 dat ook eens onder de loep kan nemen." Rene van der Meij de Bie VOETBAL - De Vlaardingse voetbalclubs hebben afgelopen weekeinde matig gepresteerd. In de Eerste Klasse B Zaterdag was Zwaluwen uit met 3-0 de mindere van Ajax. Aad Andriessen vervangt volgend seizoen Wim van Til als trainer. Zwaluwen bezet de zesde plaats met zestien punten uit dertien wedstrijden. In de Tweede Klasse C Zaterdag was HVO thuis met 2-4 te slecht voor Monster en was Deltasport thuis met 1-2 te zwak voor DVSP. Hendrik-Jan van Oosten en John Sam Sin maakten voor HVO de doelpunten en Achmed Bouchritt scoorde voor Deltasport de goal. HVO is achtste met zestien punten uit dertien wedstrijden en Deltasport staat ne- gende met veertien punten uit twaalf wedstrijden. VOETBAL - De Schiedamse voetbalclubs boekten afgelopen weekeinde wisselende resultaten. In de Eerste Klasse B Zondag verloor SMC thuis met 0-1 van VIOS. Joop Molendijk vervangt volgend seizoen Paul de Roos als trainer. SMC bezet de zesde plaats met twintig punten uit dertien wedstrijden. In de Tweede Klasse C Zondag won SVV uit met 0-3 van Roodenburg. Scott Wulferdingen, Herman Zoetmulder en Murat Aajja- hou maakten voor SVV de doelpunten. SVV is zevende met zeventieri punten uit twaalf wedstrijden. In de Tweede Klasse C Zaterdag speelde HBSS thuis met 1-1 gelijk tegen Lyra. Faust van de Meer scoorde voor HBSS de goal. HBSS staat twaalfde met negen punten uit dertien wedstrij den. VOETBAL - De Maassluise voetbalclub Excelsior M organiseert op woensdag 5 maart de jaarlijkse keeperspromotiedag van het district West IV van de KNVB. Frans Hoek, keeperstrainer van Ajax, en een professio- nele keeper worden geacht de theorie en de praktijk van het keepersvak te onderwijzen. Tweehonderd keepers van diverse voetbalclubs meten zich met elkaar en bepalen onderling wie de beste keeper is. Rob Grauwmeijer. eerste keeper van Excelsior M, heeft onlangs een nieuw keeperstenue uit- gereikt aan Mark Donker, jeugdlid nummer 400. Behalve een nieuw kee perstenue ontving Mark Donker een voetbaltas van de voorzitter en een trainingspak van de sponsor. VOETBAL - Piet Jonas vervangt volgend seizoen Jos Houweling als trai ner van de Schiedamse voetbalclub HBSS. De nieuwe oefenmeester is woonachtig in Strijen en heeft maar liefst negentien jaar in het eerste elftal van de gelijknamige voetbalclub gespeeld. Met Strijen heeft hij zowel pie- ken, promoties, als dalen, degradaties, meegemaakt. Kortom, Piet Jonas weet wat er speelt in het amateurvoetbal. De nieuwe oefenmeester is in het bezit van het diploma Trainer-Coach II. Met Goudswaardse Boys is hij vorig seizoen overgestapt van de Vierde Klasse naar de Derde Klasse, waarin VVK en PPSC tot de tegenstanders behoren. ZWEMMEN - Tijdens het Nederlands Kampioenschap Sprint afgelopen weekeinde in Amersfoort heeft VZC twee tweede plaatsen en twee vierde plaatsen behaald. Eddy van Vliet werd tweede op de vijftig meter vlinder- slag in een tijd van 27.53 seconden en de heren-estafetteploeg met Finn van der Bas, Eddy van Vliet, Jarno van Kluijven en Jasper van der Boo- gert werd tweede op de vijftig meter vrije slag in een tijd van 1.45.78 mi- nuten. Thamar Henneken werd vierde op de vijftig meter vrije slag in een tijd van 26.86 seconden en de dames-estafetteploeg met Thamar Henne ken, Brenda van der Lans, Mignon Henneken en Renee Snoek werd vier de op de vijftig meter vrije slag in een tijd van 1.50.87 minuten. ZWEMMEN - VZC gaat de zaken drastisch veranderen. Met ingang van volgend seizoen zal VZC de B-ploeg terugtrekken uit de C-competitie van de KNZB. De reden is dat VZC de A-ploeg wil versterken met de talent volle zwemmers en zwemsters, die nu nog voor de B-ploeg uitkomen. VZC heeft nog liever vandaag dan morgen een nieuwe trainer. Door het vertrek van Chris Aartsen is VZC nog steeds op zoek naar een vervanger. Hij of zij moet in het collectief passen dat momenteel bestaat uit Ronald van Ombergen, Tonnie van Ettingen, Jan Starink en Leon Boer. Het is de bedoeling dat elke trainer afzonderlijk een naar leeftijd geselecteerde trai- ningsgroep intensief zal gaan begeleiden. WATERWEG - De Atletiekver- eniging Waterweg uit Maassluis organiseert op zondag 23 februari de eerste marathon-trainingsloop in een serie van vier. Dit als voor- bereiding op de Westland en Rot terdam-marathon. De AVW voor- ziet met een groot aantal tempo'- groepen in een behoefte want van ver buiten de regio komt men op deze trainingsloop af. Iedere loper/ loopster kan kiezen voor zowel af- stand als tempo. Precies wat hern/ haar past. Er wordt gelopen over 3-9-16-23 en 30 kilometer. De 3 km start om 11.10 uur, de andere afstanden om 11.00 uur precies. Inschrijven is vanaf 9.30 uur mo- gelijk aan de Merellaan in Maas sluis, in het clubgebouw van de AVW. De route naar het clubge bouw staat vanaf de Westlandse- weg aangegeven. Inschrijfgeld is fl. 4,50 op alle af standen, een herinnering betekent fl. 3,50 extra. Jeugd tot en met 12 jaar: fl. 1.- op de 3 km. Het parcours is verhard en voert over de fietspaden langs Delta-dijk en Nieuwe Waterweg. Onderweg verzorgingpost en EHBO. Er is douche en kleedruimte voor zowel dames als heren. Voor verdere in- lichtingen: Jan v.d. Berg; 5922948 of Hans Bourquin; 5916323. cijfer(s) gemiddelde Speler 1. Melvln Leerdam Dordrecht'90 2. Cor Lems Dordrecht'90 3. Henk Fraser Feyenoord 4. Bernard Schuiteman Feyenoord 5. Kees van Wonderen Feyenoord 6. Ronald Koeman Feyenoord 7. Gerard de Nooljer Sparta 8. Giovanni v. Bronckhorst Feyenoord 9. Henrlk Larsson Feyenoord 10. Pablo Sanchez Feyenoord 11 Richard Plug Dordrecht '90 12. Alfons Groenendljk Sparta 13. Mark Noorlander Sparta 14. Patricio Graff Feyenoord 15. Geoffrey Claeys Feyenoord 16. Marllia Sparta 17. Gaston Taument Feyenoord 18. George Boateng Feyenoord 19. Arjan van der Laan Sparta 20. BenSpork Excelsior 7,00 6,71 6,65 6,55 6,50 6,50 6,33 6,33 6,32 6,29 6,21 6,20 6,20 6,20 6,17 6,15 6,14 6,14 6,10 6,07 Na een winterstop van bijna twee maanden rolt de bal weer op de Nederlandse velden. Iedere voetballief- hebber zal met verlangen naar dit moment hebben uitgekeken. Voor Jean-Paul van Gastel duurde de win terstop vier maanden. In die tijd revalideerde de gedreven middenvelder van een beenbreuk. Zondag maakte hij in en tegen Volendam zijn rentree in de competitie. Zijn optreden in die wedstrijd werd beloond met een 8. Van Gastel ont popte zich als de motor van Feyenoord. Bovendien had hij een groot aandeel in het eerste doelpunt. Zijn schot werd geblokt door keeper Zoetebier, waarna het voor Henk Vos een koud kunstje was om de 1-0 aan te laten tekenen. Van Gastel is dus weer helemaal terug. De naam van Van Gastel is ove rigens niet in de tussen stand opgenomen, omdat hij vanwege zijn langdurige blessure in de afgelopen maanden te weinig wedstrij den heeft gespeeld. Speler cijfer(s) 1. Ed de Goey - 7 Feyenoord 2. Edward Metgod 6 Sparta 3. Mark Zegers 6 Excelsior 4. Peter van der Kwaak 7 Dordrecht'90 gemiddelde 6,86 6,60 6,60 6,31 Speler 1. Pablo Sanchez Feyenoord 2. Ronald Koeman Feyenoord 3. Dennis de Nooljer Sparta Doelpunten 7 doelpunten 7 doelpunten 6 doelpunten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 13