Het aantal festivals en evenementen in de Maasstad is niet bij te benen 3 Bij mooi weer zitten de terrassen aan de Oude Haven stampvol Sportieve student komt volop aan zijn trekken in Rotterdam Studeren in Rotterdam GUN UW BOEKEN EEN TWEEDE LEVEN Studeren emgeld DE SLEGTE Van tropisch Zomercarnaval totSki-Happ in Ahoy' Studeren en film Na inspanning van studeren ook tijd voor ontspanning Of het nu gaat om enkele stuks of gehele bibliotheken, De Slegte is aitijd geinteresseerd in aankoop van boeken van particulieren. U kunt op elk moment van de dag terecht bij onze 21 winkels in Nederland en Belgie. Rotterdam staat het hele jaar door werkelijk bol van de evenementen en festivals. Vooral in de zomer is er in de openlucht van alles te bele- ven. Als nieuwbakken stu dent, en misschien wel Rot- terdammer, kun je de zomer- maanden meteen gebruiken om de stad op zijn best te le- ren kennen. Maar ook na de - hopelijk warme - zomer staan er nog tal van evenementen op stapel. Haven, Maas, bruggen en bruisende binnenstad. Nog steeds heet de Maas stad alleen een werkstad te zijn. Dat beeld klopt allang niet meer. Rotterdam is hetenergieke centrum van een regio waar zo'n twee miljoen mensen wo nen, die allemaal weleens de deur uit willen. En dat kan in de 'werkstad'. Rot terdam kent een heel gevarieerd uitgaansleven boordevol sport, cultuur en trendy stapmogelijkheden, dat moeiteloos kan concurreren met wereldste- den en zeker met die stad in Noord-Holland. Amsterdam? Waar leg-tat-tan? Rotterdam 'ontdekken'kun je uiteraardop verschillende manieren doen. Met de tram of bus, lopend of op de fiets. Natuurlijk kun je op het Centraal Station ook in een metro naar bijvoorbeeld Kralingse Zoom rijden, maar dat is niet echt bevorderlijk voor een snelle kennismaking met de stad waar studenten in principe vier jaar moeten zijn voor de studie. Je ziet vrijwel niets van het bruisende stadsleven van de Maasstad. Wie zich niet houdt aan een strak studieschema, omdat het Rotterdamse cul turele leven zo boeiend is, is zo de klos en krijgt straf van Ritzen. En dat moet voorkomen worden. Dit is dan ook geen pagma om de aankomendstudent te verleiden tot wilde nachten, maar slechts een leidraad om de nieuwbakken student wegwijs te maken in de grote stad met al haar voorzieningen. Na de inspanning van het stu deren, is er uiteraard ook tijd voor ontspanning. En op dat gebied zit je goed in Rotter dam. Of je nu ontspanning zoekt bij een van de vele ver- enigingen, verbonden aan de universiteit en de hogescho len, of zelf in de stad op on- derzoek wilt gaan: uitgaans- mogelijkheden zijn er vol- doende. Gezellig in een kroegje een goed gesprek voeren met je vrienden, een hapje eten in een van de vele eetcafe's, je onderdompelen in de muziek van je favoriete band of gewoon lekker uit je dak gaan in de disco. Je vindt het allemaal in deze studen- tenstad aan de Maas. Genieten Podium Evenementen Sportieve studenten hoeven zich in de Maasstad niet te vervelen. Of het nu gaat om een 'balletje trappen', een 'baantje roeien' of rustig van- af een bankje toekijken hoe voetballers en honkballers zich in het zweet werken - de mogelijkheden op sportief gebied in Rotterdam zijn le- gio. Op een goedkope manier zelf sporten kan met de Sportkaart van de RSSR, de Rotterdamse Studenten Sportraad. Voor fl. 110,- kun je met deze kaart een heel studiejaar gratis deelnemen aan allerlei sporten - van ae robics tot roeien - op het Erasmus Sportcentrum. Lid worden van de talloze vereni gingen in Rotterdam kan na tuurlijk ook. en 195 meter. Heb je niet genoeg getraind om deze monsterafstand uit te lopen? Geen probleem. Tij- dens de Rotterdam Marathon wordt ieder jaar ook een tien kilo- meterloop gehouden. De afstand mag dan wel korter zijn, de sfeer is er niet minder om. Ander loopeve- nement met zelfs een link naar stu- derend Rotterdam is de befaamde Bruggenloop, die begonnen is als een studentengrap en nu is uitge- groeid tot een belangrijk gebeuren in de atletiekagenda van zo'n drie- duizend mensen. Wil je gewoon lekker sporten en hoef je niet zo nodig records te bre- ken, dan kun je voor zo' n beetje al- le takken van sport terecht bij sportclubs, al dan niet verbonden aan Hogescholen of Universiteit. Rotterdam herbergt zeer veel sportverenigingen op het gebied van balsporten, watersporten, denksporten, zaalsporten etc. Je moet dan wel lid worden van zo'n vereniging. De eerder genoemde Sportkaart, voor zowel studenten aan de universiteit als hogescho len, is ook een goed alternatief als je wilt sporten. Naast bijvoorbeeld aerobic, badminton en volleybal worden er ook sportinstuifen geor- ganiseerd. Wil je meer informatie? De RSSR is telefonisch bereikbaar onder nummer 408.18.76. Is de hoeveelheid te groot of wilt u eerst inlichtingen? Bel ons dan even. COOLSINGEL 83 ROTTERDAM TELEFOON 010 413 83 05 8cf[oeve«s on eew Cong, uerhaaf kort te. nake*\ Zo dompelt de stad zich dit jaar op zaterdag 26 juli in caraibische sfe- ren tijdens het Zomercarnaval met een spetterende straatparade in het centrum van de stad. Het Zomer carnaval trekt jaarlijks een miljoen mensen uit alle windrichtingen naar de stad. Dit swingende feest is Geeft Rotterdam met het jaar- lijkse Film Festival al aan dat het wat betreft de internatio- nale cinema voor geen klein- tje vervaard is, ook de rest van het jaar is het goed toeven in de vele Maasstedelijke bio- scopen. Rotterdam deed het jaren met een helebctel kleine zaaltjes, maar na lange discus- sies werd vorig jaar de eerste megabioscoop geboren. Pathd op het Schouwburgplein biedt dan ook de nieuwste films in ruime zalen en zonder pauze. Daarnaast kun je natuurlijk ook in een van de andere bio- scopen terecht. En die vind je hier: Calypso, Mauritsweg 5; Cinerama, Westblaak 18; Corso, Kruis- kade; Imax Theater (breeeeeeeeeed beeld), Leu- vehaven 77; De Kandelaar, Nieuwe Binnenweg 326; Lan- taren/Venster, Gouvernestraat 129-13Lumiere, Lijnbaan 45; Thalia, Kruiskade 55. slechts een van de vele terugkeren- de grote evenementen in de Maas stad. Een week eerder, van 18 tot en met 20 juli is dan al in de Oude Haven het Waterstad Levensliede- ren Festival gehouden. Ook een trekker is het jaarlijkse Oranje- boom Straatfestival, dat dit jaar van 15 tot en met 17 augustus wordt gehouden. Verder kunnen de liefhebbers van jazz en blues van 28 tot en met 31 augustus in het centrum terecht op het gelijk- namige festival. En van 5 tot en met 7 September tot slot laat Rot terdam tijdens de Wereldhavenda- gen zien, waarom zij De Poort tot Europa wordt genoemd. Verder zijn er ondermeer nog de festivals Dunya, Pleinbioscoop, Openlucht- theater, de Dag van de Romanti- sche Muziek en Popfestival metro polis. Evenementen zijn er ook volop. Natuurlijk zijn er tal van branche- gebonden beurzen in Ahoy', maar ook evenementen als een honden- tentoonstelling (23/24 augustus), de Femina (3-12 oktober) en de Ski-Happ (16-19 oktober). Defans van Feyenoord kunnen op 6 augus tus naar een open dag bij deze Rot- terdamse club in het Feyenoord Stadion. Wie meer van paarden- sport houdt, kan van 21 tot en met 24 augustus terecht in het Kra- lingse bos bij het CHIO. Leuk is ook 'De keuze van de Schouwburg' van 3 tot en met 15 September in de Rotterdamse Schouwburg. In de winter biedt Rotterdam ten slotte nog onderdak aan een van de grootste culturele evenementen van de Benelux, het Internationaal Film Festival Rot terdam. Zeker aantrekkelijk voor studenten, want zij kunnen ieder jaar met forse kortingen via Stu- dium Generale een passe-partout bemachtigen. En tien dagen volle- dige overgave aan het filmfestival is een ervaring om nooit te verge- ten. Rotterdam heeft het allemaal, zo is hopelijk wel duidelijk geworden. En dan is op deze pagina nog niet eens een fractie van alle voorzie- ningen en bezienswaardigheden in deze stad besproken. Alleen in de haven is het bijvoorbeeld al weken uit te houden. Daarnaast staat Rot terdam bekend om zijn prachtige moderne architectuur en kunnen kunstliefhebbers tal van musea en grote en kleine theaters bezoeken. Kortom: wie naast zijn studie nog tijd over heeft - of maakt - kan in Rotterdam genoeg beleven. In Rot terdam kom je de wereld en steeds weer iets nieuws tegen. Veel ple- zier! Als je gaat studeren, kom je ineetts voor andere kosten te staan dan je tot nog toe misschien gewend was. Vooral wanneer je ook nog eens besluit om je ouderlijk huis te verlaten en op kamers gaat wonen. Ineens moet je zelf huurgaan betalen en je eigen levensmiddelen kopen. Als je niet (geheel) op je ouders kunt terugvallen, kun je studiefinanciering aanvragen. Deze bestaat uit een basisbeurs (die je overigens ook kunt aanvragen als je thuis blijft wonen). een eventuele aanvuilende Finan ciering in de vortn van een rentedragende lening of aanvuilende beurs, en een openbaar vervoerkaart. De basisbeurs is onafhankelijk van het ouderlijk inkomen. De hoogte van de basisbeurs voor thuiswonende en uitwonende studenten wordt jaarlijks doorde Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen vastge- steld. Was het vroeger nog mogelijk om bijna onbeperkt studiefinanciering te krijgen, tegenwoordig is het gedaan met 'de eeuwige student*. Studerenden, die sinds 1 September 1996 voor het eerst studiefinanciering voor het hoger onderwijs ontvangen, hebben recht op vier jaren gemengde studiefinanciering (beurs en aanvui lende beurs) en drie jaren lening. Wil je meer weten over de 'ins en outs* van studiefinanciering dan kun je de steunpunten studiefinanciering bellen. De informatiebeheergroep in Groningen, die de studiefinancie ring regelt, is telefonisch bereikbaar op nummer 050-599.77.55. Kies komend jaar voor een eenjarige, praktijkgerichte beroepsopleiding bij Schoevers en je zorgt er- voor dat het bedrijfsleven jou ziet staan. Je kunt kiezen uit verschillende richtingen: marketing»management*communicabe/PR»toerisme»officemanagement/secretarieel Om een lang verhaal kort te maken: Schoevers biedt precies wat jij zoekt. Twijfel niet langer en vraag vandaag de gratis studiegids aan. Of beter: maak een afspraak voor een persoonlijk studie-advies; (010] 411 78 55. Je kunt vragen naar Hennie van Schubert. Persoonlijk kennis maken met Schoevers kan tijdens de open dag op zaterdag 22 maart of 21 juni a.s. Je bent tussen 10.00 en 14.00 uur van harte welkom aan de Karel Doormanstraat 331 in Rotterdam. I>CD" Ik ben geinteresseerd in een oplei- ding bij Schoevers. Neem contact met mi] op voor het maken van een afspraak voor een persoonlijk studie- advies. Naam en voorletters: Roepnaam: Adres: Ik ontvang graag informatie over: marketing management communicatie/PR toerisme office management/secretarieel Postcode en woonplaats: Huidige studie: Telefoon: Deze bon kun je in een ongefrankeerde envelop sturen naar: Schoevers Opleidingen, Antwoordnummer 81, 3000 WB Rotterdam. Bwaroaiaa Veel studenten zullen voor ont spanning waarschijnlijk lid wor den van een van de vele studenten- verenigingen. Die hoeven op deze plek niet echt belicht te worden, omdat de aankomende student de ze verenigingen toch wel leert ken nen tijdens de introductieweken. De verenigingen laten zich in die periode namelijk stuk voor stuk van hun beste kant zien en sparen kosten noch moeite om nieuwe le- den te werven. Bij sommige is de selectie streng en is er zelfs nog een stevige ontgroening, bij andere is het een stuk makkelijker binnen- komen en worden nieuwkomers meteen opgenomen in het vereni- gingsleven. De studenten die geen lid worden, of zij die weleens wat anders wil len zien dan de vier muren van de societeit, kunnen echter de stad in op zoek naar ontspanning. En dan helpen een paar tips zeker, want er zijn zoveel mogelijkheden dat door de bomen het bos soms nau- welijks te zien is. Uitgaan doen studenten veelal in het gebied rond de Oude Haven en het Oostplein. De Oude Haven is zeker in de zomer een prachtige plek om te genieten en bij te ko- men van zware studie-inspannin- gen. Bij mooi weer zitten alle ter rassen aan de met prachtige oude schepen gevulde haven onder de De Oude Haven is een prachtige plek om lekke^bij te komen van zware studie-inspanningen. Kubuswoningen dan ook stamp vol. Het is dan vooral zien en ge- zien worden. Aanraders voor stu denten zijn daar Plan C, Cambri- nus en Sorbonne aan het Haring- vliet iets verderop. Wie daarna nog verder wil stappen in de buurt kan uitstekend terecht in een van de discotheken op loopafstand. Zoals de bekende Danssalon onder de Willemsbrug, Experience (naast Tropicana) en het prachtige nieu we Maastheater, gebouwd in een oud bruggenhoofd dat op de mo- numentenlijst staat. Zelfs theater en discotheekhaters zouden daar eens moeten gaan kijken, al is het maar voor het fabelachtige uit- zicht. Het Maastheater is als het ware in de Maas gebouwd en heeft een dansvloer op waterniveau, be- grensd door vier grote ruiten. Op een mooie avond bij hoog water klotst het Maaswater tegen die ruiten en zijn aan de ene kant de Willemsbrug en aan de andere kant de Kop van Zuid en de Erasmus- brug te zien, alle badend in het licht. In e6n woord adembene- mend. De discotheken in dit gebied rich- ten zich op een zelfde soort pu- bliek, met uiteraard kleine nuan- ceverschillen. Zo is de Experience er voor een iets ouder uitgaanspu- bliek of voor hen die 'op chique' op stap willen. In de Danssalon kan eigenlijk iedereen terecht, al moet je wel rekening houden met verschillende thema-avonden die de een wel en de ander wellicht he- lemaal niet aan zullen spreken. Daarvoor moeten gewoon uitgaan- sagenda's en flyers in de gaten ge houden worden. Het Maastheater tenslotte biedt een nieuwe vorm van uitgaan. Na 23.00 uur is de zaal echt een danstent, maar voor die tijd zijn er vrijwel dagelijks muzikale of theatrale optredens. Heel speciaal. Nu het toch over dansgelegenhe- den gaat: Rotterdam heeft in Nighttown een van Neerlands be- kendste en toonaangevende clubs binnen de stadsgrenzen. In Night- town is het minimaal vier avonden in de week feest voor de trendy danslustigen. Daarnaast is de club aan de West-Kruiskade in het hart- je van de stad ook een roemrucht podium waar vrijwel alle grote na- tionale en internationale bands uit de recente muziekgeschiedenis al op de planken hebben gestaan, van Pearl Jam tot Johnny Cash en van Golden Earring tot Urban Dance Squad. Een uitermate gevarieerde programmering zorgt ervoor dat eigenlijk iedereen die in Rotterdam woont weleens in Nighttown is ge- weest voor een favoriete band. En dan is nu nog niet eens gespro- ken over de echt grote poptempel Ahoy' waar alle artiesten optreden die het clubcircuit waar Nighttown en bijvoorbeeld Paradiso toe beho- ren, zijn ontgroeid. En artiesten die zelfs die zaal, die plaatsbiedt aan vijf- tot zesduizend bezoekers, ont- stegen zijn, kunnen zich na een op treden op het heilige gras van Feyenoord in de Kuip met recht Megaster noemen. Voorbeelden? Rolling Stones, Bryan Adams, Bon Jovi en Michael Jackson. Ne- derlanders? Rene Froger en uiter aard Marco Borsato, die de Kuip deze zomer minimaal drie keer aandoet. In Rotterdam kun je bij talloze sportclubs terecht, zoals bijvoorbeeld de roeivereniging. Maar ook voor de niet voetballief- hebbers is Rotterdam een Top- sportstad met grote internationale sportevenementen. Zoals het ABN/AMRO tennistoernooi in Ahoy', dat van de spelersvakbond ATP vorig jaar nog een prijs heeft gekregen voor het best georgani- seerde tennistoernooi ter wereld. Ook fameus is het World Port Tournament Baseball, met deelne- mende topploegen als Nederland en Italie en clubteams uit Cuba en de Verenigde Staten. Paardenlief- hebbers komen in de Maasstad jaarlijks aan hun trekken op het CHIO in het Kralingse bos, waar een keur aan internationale ruiters op het gebied van dressuur en springen acte de presence geeft. Genoeg topsport te zien dus in Rotterdam. Maar als sportieve student kun je zelf natuurlijk ook aan allerlei eve nementen deelnemen. Wat te den- ken bijvoorbeeld van de marathon. De Rotterdam Marathon wordt in ternationaal geroemd vanwege het uiterst snelle parcours waar dan ook ieder jaar duizenden mensen overheen Snellen. Dat parcours wordt overigens wel aangepast, want uiteraard mag de nieuwe Erasmusbrug in 1997 niet ontbre- ken op de route van 42 kilometer Maar eerst de 'kijksporten'. Voet- balliefhebbers kunnen nergens in Nederland beter zitten dan in Rot terdam, met drie Betaald Voetbal Organisaties. Om de hoek van het Brainpark op een steenworp van de Erasmus Universiteit ligt het stadion van Excelsior, de formatie die jaren geleden goed meedraaide in de eredivisie, maar nu enigszins naamloos bait in de eerste divisie. Wel op het hoogste plan spelen Feyenoord en Sparta. Sparta was de revelatie van het vorige seizoen en speelde zelfs de bekerfinale, waarin PSV te sterk bleek. Feye noord behoeft natuurlijk geen na- dere toelichting. De Kuipploeg staat garant voor een immer goed gevuld stadion en mooie midweek- se avonden vol Europa Cup-voet- bal. Een middagje of avondje Kuip is dan ook een echte must voor stu denten die in Rotterdam komen studeren en wonen. Rotterdam staat een groot deel van het jaar bol van de festivals. In juli dompelt de stad zich in tropische sferen tijdens het Zomercarnaval.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 18