ILH ASSEM1 Market Actieve studenten voelen zich op hun plaats op Rotterdamse Universiteit Goede studiebegeleiding en aandacht voor praktijk staan voorop Een hogeschool die kiest voor studenten Studeren in deeitijd of korte cursus: voor elk wat wils STRICTLY FOR MEN Overstappen en doorstromen GRATIS El Beuken en Eiken Lamelparket 89,95 pm2 Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) Hogeschool voor Economische Studies (HES) Hogeschool Rotterdam Omstreken STUDIE- AANBIEDING BIJ ONS ISHET ALTIJD OPEN DAG Donner Boeken MediaPort Rotterdam SUPERDISCOUNT LASERGAMES i.p.v./15,- SLECHTS/ 10,- A-kwaliteit, 4 mm toplaag van 119,95 voor Pannekoekstraat 48a Rotterdam Teletoon 010-4333999 NEW SHOE SHOP IN TOWN Aert van Nesstraat 44 Rotterdam. Als je kiest voor studeren aan de Erasmus Universiteit Rot terdam (EUR), kies je voor een universiteit die met beide benen in het leven staat. Stu denten aan de Erasmus Uni versiteit zijn - vergeleken met studenten uit andere universi- teitssteden in de Randstad - het meest tevreden met hun studentenstad. Dat blijkt uit de Keuzegids Hoger Onder wijs 1996. Rotterdam scoort met name op het gebied van huisvesting (goede en betaal- bare kamers) en het studen- tenleven: actief en gezellig! Maar Erasmus heeft meer te bieden. Wereldwijd Visitekaartje Ben je praktijkgericht en ge- interesseerd in economie? Aan de Hogeschool voor Economische Studies (HES) in Rotterdam zit je goed. De HES is namelijk specialist in HEAO-opleidingen. Goede studiebegeleiding staat daar- bij voorop. De HES is boven- dien een bedrijfsgericht on- derwijsinstituut. De vele con tacten met het bedrijfsleven zorgen voor een perfecte aan- sluiting op de praktijk. Praktijk Als je kiest voor een oplei ding voor een beroep op ni veau, kun je in Rotterdam en de wijde omgeving bijna niet om de Hogeschool Rotter dam Omstreken (HR&O) heen. Een grote hogeschool, zelfs een van de grootste van Nederland. Over grenzen Die ene student ROTTERDAM Wil je eigenlijk wel aan een studie beginnen, maar heb je vanwege werk of andere bezigheden te weinig tijd? Geen nood! Studeren in deeitijd, overdag of in de avonduren... Ook dat kan in het Rotterdamse hoger onderwijs. Zowel de Erasmus Universiteit als de hogescholen bieden opleidingen in deeitijd aan. De meeste deeltijdopleidingen vinden in de avond plaats en worden daarom ook wel avondstudies genoemd. Avondstudenten combineren hun studie vaak met een baan of andere drukke bezigheden overdag. Een deeltijdstudie vergt daarom nogal wat van de student. Daar staat tegenover dat een deeltijdstudie een uit- stekende manier kan zijn om verder te komen, ook op de arbeidsmarkt. Deeltijd-studenten hebben vaak een diverse achtergrond. Meestal zijn ze wat ouder dan dagstudenten. Voor sommigen is de deeltijdstudie een tweede kans om alsnog een opleiding in het hoger onderwijs te volgen; voor anderen betekent een deeltijdstudie een mogelijkheid om zich verder te bekwatnen met het oog op ruimere en betere mogelijk- heden op de arbeidsmarkt. Ook voor deeltijdstudies heeft het Rotterdamse hoger onderwijs veel te bieden. Wie een deeltijd-opleiding iets teveel van het goede vindt, maar zich toch in bepaalde onderwerpen wil verdiepen, die doet er verstandig aan eens te informeren bij de Erasmus Universiteit en bij de hogescholen naarhet grote aanbod van korte cursussen, aanschuifcolleges en andere vormen van hoger onderwijs. De Rotterdamse instellingen voor hoger onderwijs bieden voor elk wat wils. Lijnbaan 150 Rotterdam (010) 413 20 70 Burg. Oudlaan 50 Rottrdam (010) 408 11 50 Vasteland 80 Rotterdam (010) 233 14 53 Deze digitate Rotterdamse haven bevat alle informatie over de regio SCHOI.NI.N IN III. I 111 I I It I (il.Nkl Rotterdam-Centrum: Aert v. Nesstraat 38. tel. 010-4112111 Aert v. Nesstraat 44, tel. 010-2800600 Rotterdam-Hillegersberg: Weissenbruchlaan 66, tel. 010-4228170 DEZE BON IS GELDIG DAGELIJKS NA 18.00 UUR EN GEDURENDE HET HELE WEEKEND T/M 27 MAART 1997 Overblaak 56 3011 MH Rotterdam Tel.: 010-233 02 88 LAMINAAT KURK De keuze voor een studie is een serieuze zaak waar leerlingen en hun ouders goed over moeten nadenken. Goede en evenwichtige informatie en studiekeuzebegeleiding door de instellingen voor hoger onderwijs kunnen de leerlingen een eind op weg helpen. Toch is een verkeerde studiekeuze nooit helemaal uit te slui- ten. Met de huidige beperkte studiefinancieringsduur en strikte studievoortgangsnormen, is het zaak zo snei mogelijk een beslissing te nemen over doorgaan of overstappen naar een andere opleiding of instal ling. In veel gevallen blijkt de studiekeuze gelukkig een sueces. En als de studie voorspoedig verloopt kan de student overwegen er een (deel van een) tweede studie bij of na te kiezen, iets dat nogal eens voorkomt bij hbo-studenten die met succes een hbo-opleiding hebben afgerond en vervolgens een universitaire stu die kiezen. Voor deze studenten bestaan in veel gevallen verkorte universitaire programma's aan de Eras mus Universiteit. Overstappen en doorstromen binnen het Rotterdamse hoger onderwijs is nu erg makke- lijk. De instellingen hebben praktische afspraken gemaakt zodat overstappen en doorstromen binnen het Rotterdamse hoger onderwijs soepel kan verlopen. Ook hier geldt: in Rotterdam kun je alle kanten op in het hoger onderwijs. Meer informatie over zaken als (bindende) studieadviezen, vrijstellingsregelingen en instroomprogramma's is te vinden in een handig boekje met de titel 'Overstappen doorstromen in HBO en WO regio Rotterdam*. Het boekje is verkrijgbaar bij alle Rotterdamse instellingen voor hoger onder wijs. Nieuw in Rotterdam Centrum: Een shoe shop voor mannen met stijl. Opening: vrijdag 21 februari a s. Voor iedere klant een leuke attentie K Het moderne sportcomplex van de universiteit biedt een breed scala van sporten voor een lage prijs. Topsportende studenten kunnen op de Erasmus rekenen op extra begeleiding plus financiele steun, zodat ze op niveau kunnen sporten en studeren. Erasmus-studenten maken gebruik van de modernste informatie- en communicatiemiddelen: natuurlijk de pc maar ook Internet. Niet al- leen in de ultramoderne universi- teitsbibliotheek met ruim een mil- joen boeken en 50.000 tijdschrif- ten, CD-roms en databanken. Ook vanuit je kamer thuis kun je het (Inter)net op en je docent en je me destudenten bereiken. Want Eras mus biedt gratis toegang tot het universitaire netwerk en het we- reldwijde Internet. En dat bete kent: met medestudenten een on- dernemingsplan maken via Inter net, tentamens oefenen via Inter net. E-mailen met je studievereni- ging, de site van een buitenlandse universiteit raadplegen. enzo- voorts. Rotterdam is een wereld(haven) stad. Geen wonder dat de Erasmus Universiteit wereldwijd samen- werkt met andere universiteiten, niet alleen in Europa maar ook in de Verenigde Staten en Zuid-Oost Als je beschikt over een gezond stel hersens en van aanpakken houdt, ben je op je plaats op de Erasmus Universiteit. Azie. Veel studenten maken dank- baar gebruik van die contacten om een tijdje in het buitenland te stu deren. Ruim 95% van alle afgestudeerden heeft op dit moment uiterlijk een half jaar na afstuderen een passen- de baan. Bij sommige opleidingen word je al 'weggekocht' voordat je goed en wel bent afgestudeerd. Hoe dat kan? Je wordt opgeleid door wetenschappers die de be- roepspraktijk goed kennen. En je krijgt volop gelegenheid je voor te bereiden op de arbeidsmarkt: prak- tijkstages, arbeidsmarkt-verken- ningsdagen, cursussen presenteren en onderhandelen, sollicitatietrai- ningen, bedrijfsbezoeken, bemid- deling, vacaturebank, loopbaan- adviescentrum. Ook op cultureel gebied zit je goed op de Erasmus. Klassieke muziek speel en zing je bij Erasmusica, swingen doe je met de Hermes House Band (inderdaad, van de hit 'I will survive'). Hou je van to- neelspelen, dan kun je bij verschil- lende studenten-toneelgezelschap- pen terecht. We hoeven je natuur lijk niet te wijzen op het bruisende uitgaansleven in Rotterdam. Je staat er niet alleen voor. Tijdens de introductieweken in augustus kun je volop kennis maken met medestudenten, je aansluiten bij een vereniging of club, vrienden maken. Maar je krijgt ook te horen hoe je het beste 'tempo' kunt ma ken in je studie. Een actieve studie- houding is vandaag de dag een must! Vrijwel alle opleidingen werken met studie-mentoren: ou- derejaars studenten begeleiden groepjes eerstejaars om gezamen- lijk de studiestof te behandelen. Leerzaam en gezellig. Steeds meer VWO-ers van alloch- tone herkomst vinden de weg naar de universiteit: de Erasmus telt op het ogenblik zo'n vijfhonderd stu denten afkomstig uit Turkse, Ma- rokkaanse, Antilliaanse en Suri- naamse gezinnen. De Erasmus Universiteit biedt extra begelei ding aan deze studenten: eigen voorlichting en introductie, tenta- mentrainingen, taalcursussen e.d. Trouwens, ook anderszins krijg je de indruk op een internationale universiteit te zijn; hier studeren en werken zeker nog eens vijfhonderd buitenlanders uit de hele wereld! Veel studenten zijn actief in facul- teitsverenigingen die allerlei acti- viteiten organiseren, gerelateerd aan de studie: congressen, forum- discussies, informatiemarkten waar bedrijven zich presenteren, buitenlandse stages, cursussen, studieweekeinden. Daar steek je niet alleen veel van op, je kunt er contacten leggen, netwerken op- bouwen, vrienden maken. De reputatie van onze opleidingen is straks jouw visitekaartje op de arbeidsmarkt. Externe beoordelin- gen van onze opleidingen scoren (zeer) goed. Studenten leren prak- tijkgericht denken in een stad waar denken en doen uitstekend samen- gaan. Als je beschikt over een ge zond stel hersens en van aanpak ken houdt, ben je bij de Erasmus op je plaats. Je kunt kiezen uit de volgende opleidingen: Economie, Econometrie, Bestuurlijke Infor- matica, Japankunde, Geneeskun- de, Beleid en Management Ge- zondheidszorg, Rechten. Maat- schappijgeschiedenis, Kunst Cultuurwetenschappen. Sociolo- gie, Bestuurskunde, Filosofie en Bedrijfskunde. De universiteit geeft voorlichting over alle oplei dingen tijdens de Erasmus Lente- dagen in maart en april. Daar kun je zien wat woorden als dyna mise!), praktijkgericht en begelei ding op deze universiteit inhouden. Aanmelden kan via de bon in dit katern. In Rotterdam klopt het hart van de economie. Een stad in beweging en op de toekomst gericht. Een be tere plek voor een economische opleiding is nauwelijks denkbaar. Op een locatie, namelijk de Kra- lingse Zoom, is de HES gehuis- vest. HES-studenten komen hier voor de opleidingen Accountancy, Bedrijfseconomie, Bedrijfskundi- ge informatie, Commerciele eco nomie. Economisch-linguistisch. Logistiek en economie, en Mana gement, economie en recht. Van de middelbare school naar een hogere beroepsopleiding is een he le verandering. Zo moet je in plaats van een huiswerkstrategie naar een studiestrategie toe. Door de inten- sieve begeleiding van docenten. mentoren en decanen word je bij deze overstap goed begeleid. Voor allochtonen is er waar nodig extra aandacht voor taal- en cultuurver- schillen. Om de werkdruk van de studie te kunnen spreiden is de leerstof bij de HES opgesplitst in vier perioden van zeven weken. Deze 'verblokking' houdt in dat de leerstof per half jaar wordt aange- boden. Hierdoor is tevens een half- jaarlijkse instroom mogelijk. Daar- naast maakt verblokking meer her- kansingen mogelijk. VWO'ers met wiskunde, econo mie II. Duits, Frans of Spaans in Studenten aan de HES krijgen te maken met een praktijkgerichte school. hun eindexamenpakket kunnen een versnelde route volgen waar- door zij na een half jaar hun prope- deuse kunnen halen. Op de HES wordt klassikaal on derwijs gegeven. Voor sommige werkgroepen wordt de groep van circa 35 studenten nog eens opge splitst. Niet alleen het contact met de docent is hierdoor beter, maar ook kun je eerder een band opbou- wen met je medestudenten. Binnen de opleidingen wordt veel aandacht besteed aan prak- tijkaspecten. In het eerste jaar zijn er onder andere bedrijfsbezoeken, cases, marktonderzoek, projecten, excursies en gastdocenten. Zo kun je je gemakkelijker een beeld van de beroepspraktijk vormen. Verder in de studie komt dgar nog de sta- geperiode bij. Ook volgt een gei'n- tegreerd project met belangrijke praktijkonderdelen binnen de op leiding, zoals het in groepsverband opzetten van een mini-onderne- ming, waarbij marktonderzoek, produktontwikkeling en marke- tingplan om de hoek komen kij- ken. Misschien wil je je niet tot Rotter dam of omgeving beperken. maar richt je je blik over de landsgren- zen. Zo is er de mogelijkheid om 66n of twee semesters colleges te volgen bij een gelijkwaardige bui tenlandse onderwijsinstelling. Ook kunnen studenten stages in het bui tenland lopen. Evenzo komen stu denten van heinde en ver om een poosje aan de HES Rotterdam te studeren. Als je op de HES rond- loopt, ontmoet je derhalve ook stu denten uit het buitenland. Vooral bij de richting Economisch-lin guistisch en de ISER is er sprake van een internationale sfeer door al deze gast-studenten. Voor studen ten die zich aangetrokken voelen tot de haven en alle bedrijvigheid eromheen is er de afstudeerrichting Haven en vervoer binnen de oplei ding Logistiek en economie. De HES Rotterdam biedt dit als enige hogeschool in Nederland aan. Naast studeren is er tijd nodig om je te ontspannen. Je kunt je in Rot terdam eenvoudig niet vervelen. Naast alles wat Rotterdam te bie den heeft, zijn er op de HES ook verschillende studentenactivitei- ten. Er is de Rotterdamse HES-fe- deratie. de studentenvereniging Hebbetlevvus en de verschillende opleidingsdisputen. Met dit scala aan mogelijkheden die de HES biedt, maak je kennis tijdens de in- troductieweek voor aanvang van het studiejaar. De HR&O is een van de grote hogescholen van Nederland. Dat betekent echter geenszins dat je als student een nummer bent. Groot, dat betekent: veel studen ten, veel keuze in opleidingen en ook veel keuzemogelijkheden bin nen de opleidingen. Wat je bij de HR&O allemaal kunt studeren staat bij elkaar op de laatste pagina van dit onderwijskatern. Hoe ver- schillend de opleidingen ook zijn, ze tonen allemaal ook een overeen- komst: ze bereiden je voor op de beroepspraktijk. Dus naast een brede theoretische achtergrond krijg je al vanaf het begin van je opleiding te maken met het beroep waarvoor je gekozen hebt. Een grote school als de HR&O heeft uiteraard veel contacten met be drijven en instellingen die stagiai- res en afgestudeerden kunnen ge- bruiken. Er is zelfs een 'matchingsbureau' binnen de ho geschool gestart: een soort uit- zendbureau dat studenten helpt een werkplek binnen hun vakgebied te vinden. Groot. dat betekent ook: groot in het aanbieden van mogelijkheden om je studie zo in te richten. dat je zo goed en snel mogelijk je doel bereikt. Zo worden de meeste op leidingen niet alleen in voltijd, maar ook in deeitijd gegeven en kennen steeds meer opleidingen een programma waarin je naast je studie een (betaalde) baan hebt. Ben je nog niet helemaal zeker van je studiekeus, dan kan je ook kie zen voor een van de brede, ori- enterende propedeuses. Daarna stroom je zonder verder tijdverlies door naar de richting waarmee de kennismaking je het beste bevallen is. Voor een aantal studenten be- staat de mogelijkheid, op grond van hun vooropleiding (bijvoor- beeld mbo), sneller door het pro gramma te gaan dan in de vier jaar die voor een 'gewone' hbo-oplei ding staan. Daarvoor zijn er aange- paste programma's. Individuele aanpassingen zijn soms ook moge lijk, bijvoorbeeld voor studenten die topsport bedrijven. Groot, dat betekent ook dat je als student gemakkelijk over de gren zen van je eigen vak kunt kijken. Je kunt een deel van je studiepro- gramma inrichten met vakken die andere opleidingen aanbieden. Om een paar voorbeelden te noemen: ehbo, 'talen voor internationale contacten'presentatievaardighe- den'. 'organisatiekunde'. De HR&O biedt meer dan honderd vakken aan die je als 'vrije keuze- module' kunt kiezen, welke oplei ding je ook volgt. Het 'kijken over de grenzen' kan je natuurlijk ook letterlijk opvatten. Voor studenten op de HR&O be staan er tal van mogelijkheden een poosje in het buitenland te stude ren of daar een stage te lopen. Groot, dat betekent ook: grootste- delijk. De HR&O staat in een grote stad waarin mensen van allerlei culturen en achtergronden leven, werken en... studeren. Elke oplei ding bereidt je voor op werk in een multiculturele samenleving en houdt ook rekening met de multi culturele achtergrond van de stu denten. Dat betekent: respect voor andere culturen, religies en talen. En, zo nodig, hulp voor wie in Ne derland en het Nederlands nog niet helemaal thuis is. S Groot, dat betekent niet: kolossaal. Je studeert op de HR&O in een van de gebouwen die elk hun eigen ka- rakter hebben. Loop op een zonni- ge dag maar eens het schoolplein van bijvoorbeeld het Museumpark op en laat je in een van de terras- stoeltjes koesteren in de zon en de sfeer... In Rotterdam liggen alle schoolgebouwen aan de metrolijn en zijn dus goed bereikbaar. Elk gebouw heeft een eigen goed voorziene mediatheek, faciliteiten als pc's, e-mail en internetaanslui- tingen. Toevallig liggen alle Rotterdamse gebouwen ook nog eens pal naast uitgaanscentra die voor studenten populair zijn. De 'Omstreken' waar de naam van de hogeschool op doelt, liggen in Dordrecht. Een stad met weer een heel ander, eigen karakter. Ten slotte: groot. dat betekent niet: massaal. Je bent geen nummer. Niet voor je docenten, met wie je dagelijks contact hebt en die altijd open staan voor je vragen. Niet voor je groepsmentor, die zorgt dat jouw klas een goede begeleiding krijgt. Niet voor de studentende- caan die samen met jou oplossin- gen zoekt als je obstakels tegen- komt in je studie. En al zeker niet voor je medestudenten. Want het zijn de studenten die van een grote school een energieke en gezellige school maken, met excursies naar binnen- en buitenland, feesten, congressen, culturele en sportieve evenementen. Bij de HR&O stude ren: dat betekent profiteren van de mogelijkheden die een grote school biedt, maar tegelijkertijd blijf jij die ene student die samen met de anderen de school maakt tot wat ze is. Van 20 tot 22 maart houden bijna alle opleidingen Open Dagen (zie laatste pagina); daarnaast zijn er nog verschillende voorlichtings- avonden. Als je nu al meer wilt we- ten, kun je de afdeling Studievoor- lichting bellen of de bon opsturen. Spirit Interactieve Diensten BV tel. 010-4000666, Email: spirit@mediaport.org Koppeling databases Verhuur WWW-ruimte Email-faciliteiten Domeinnaamregistratie Toegang nieuwsgroepen Transactiemogelijkheden Bestel-en respons- toepassingen Gebruiksstatistieken

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 19