Klaar voor jouw toekomst Zesduizend kamers op leuke locaties in Rotterdam c Afgestudeerden en studenten zwermen uit over hele wereld WEET WAT U Studeren in 'Rotjeknor' Studeren en muziek INTERNET Ichthus Hogeschool Rotterdam Nieuwbouw Stichting Studentenhuisvesting Rotterdam (SSHR) Studentbeheerder Wensen Conservatorium *1 POOLCAFE DE BLAAK Hogeschool voor Muziek en Theater Rotterdam (HMTR) 010- 015-070 -01740181 Als student in het HBO word je opgeleid voor verantwoor- delijke functies op tal van ter- reinen. Daarbij is de theorie van belang, maar zeker ook praktische ervaring. Boven- dien eisen werkgevers steeds meer mensen die een brede blik hebben en ook buiten hun vakgebied kunnen kij- ken. Bij de Ichthus Hoge school Rotterdam kun je per opleiding aansluiten bij die eisen. De hogeschool volgt de ontwikkelingen in de praktijk nauwgezet en past ze snel in in het onderwijs. Je loopt uiteraard stage, maakt praktijkopdrachten of start in bepaalde gevallen met mede- studenten een 'eigen' mini- onderneming of leer-werkbe- drijf. Ga je in Rotterdam studeren, ga er dan ook wonen. Dat is de opvatting van de Stichting Studentenhuivesting Rotter dam (SSHR), die bijna zes duizend kamers verhuurt aan studenten en pas afgestudeer- den. De kamers zijn verdeeld over dertig grote woonge- bouwen en een aantal kleine panden. De woonlocaties zijn gunstig, de kwaliteit is hoog en de prijs is redelijk. Van over de hele wereld ko men studenten voor hun dans- of muziekopleiding naar de Hogeschool voor Muziek en Theater Rotter dam (HMTR). Door de inter nationale contacten van de Rotterdamse Dansacademie en het Rotterdams Conserva- torium kunnen HMTR-stu- denten soms ook een tijdje in het buitenland studeren, bij voorbeeld in New York, Bos ton, Londen, Shanghai, Dres den, Barcelona. De HMTR vergroot niet alleen je kennis en techniek, maar verruimt ook je blik. Je krijgt een in- tensieve opleiding van grote Nederlandse en buitenlandse kunstenaars, die als docent aan het Conservatorium of de Dansacademie verbonden zijn. NA DE STUDIE "Meliefje ik ben der" in MeliefBender Binnenkort geopend (11 maart) Daarnaast zul je merken dat onder wijs steeds meer een kwestie wordt van 'weten waar je de kennis van- daan haalt'. De docenten zijn niet meer degenen die in een klaslokaal jou vertellen hoe de wereld in elkaar zit. Zij worden meer en meer jouw persoonlijke coaches die je wegwijs maken in de (inter- nationale) kenniswereld. Natuurlijk speelt Rotterdam een grote rol in het leven van elke stu dent aan de Ichthus Hogeschool Rotterdam. 'Kennis vanuit het hart van Rotterdam' is niet voor niets onze lijfspreuk. Rotterdam, de we- reldhaven, de grote stad... In al on ze opleidingen heb je ermee te ma ken. De hogeschool is maatschap- pelijk en economisch betrokken bij wat er in de wijken, scholen, instel- lingen en bedrijven omgaat, onder meer door stage- en afstudeerpro- jecten waarbij studenten hun ken nis inzetten. Dat de hogeschool maatschappe- lijk betrokken is, blijkt onder meer uit de tweejarige opleiding leraar basisonderwijs voor hoog opgelei- de allochtonen. Dit initiatief, waar- voor wordt samengewerkt met een aantal instellingen en het gemeen- tebestuur, is het antwoord van de Ichthus Hogeschool Rotterdam op de vraag van basisscholen naar le- raren van allochtone herkomst. En om in de toekomst aan mensen met De Ichthus Hogeschool volgt de ontwikkelingen in de maatschappij op de voet en past ze snel in in het onderwijs. een allochtone achtergrond goede (welzijns)zorg te kunnen verlenen, is de hogeschool dit jaar gestart met een groep allochtone studen ten voor de opleiding Sociaal Pe- dagogische Hulpverlening. Studeren en werken zijn zaken die niet alleen met je hoofd, maar ook met je hart te maken hebben. De Ichthus Hogeschool Rotterdam wil dat ook zelf in praktijk brengen. Het onderwijs is zo georganiseerd dat studenten worden gekend door hun docenten. Mentoren en deca- nen zorgen desgewenst voor de nodige begeleiding. En een student die gewoon een keer behoefte heeft aan een goed gesprek kan een beroep doen op een van de studen- tenpastores. Daarnaast is Rotterdam natuurlijk belangrijk voor werk. Al voor je stageplaats kun je in en rond de stad bij veel organisaties terecht. En als je, eenmaal afgestudeerd. op zoek gaat naar een baan, is er even- zeer een grote kans dat je in de re- gio slaagt. Mocht dat toch niet meteen lukken. of kijk je liever nog even de kat uit de boom, dan beschikt de Ichthus Hogeschool Rotterdam over een eigen uitzend- bureau dat graag bemiddelt bij het zoeken naar werk. De haven en de economische be- drijvigheid geven Rotterdam een belangrijke internationale dimen- sie. Die vind je terug bij de Ichthus Hogeschool Rotterdam. Volg je een economische opleiding, dan kun je een half jaar van je studie doorbrengen bij ein van de part- nerhogescholen in het buitenland. Ook de andere opleidingen be- schikken over internationale con tacted Veel studenten lopen stage in het buitenland en de mogelijk- heden daarvoor nemen elk jaar toe. Tenslotte is Rotterdam ook ge woon een gezellige stad - alleen buitenstaanders denken daar nog anders over - waar het na het blok- ken goed toeven is. Of je nu na een tentamen even op een terrasje uit- zakt, een filmpje meepakt, 's avonds laat nog even wat gaat dan- sen of gewoon gezellig het cen trum door banjert. Rotterdam heeft al gauw wat je zoekt. De Maasstad boeit in elk geval, of het nu om je studie, je vrije tijd of je werk gaat. De Ichthus Hogeschool Rotterdam kent dertien opleidingen op drie terreinen: economie manage ment, gedrag maatschappij en het basisonderwijs. In het centrum van Rotterdam beschikt de hoge school over twee gebouwen. Voor de leraaropleiding basisonderwijs kun je daarnaast ook in Dordrecht terecht. De gebouwen bieden goe de voorzieningen, zoals een goed uitgeruste mediatheek, veel com- puterwerkplekken en een gezellig restaurant. Maar de Ichthus Hogeschool Rot terdam is nog niet tevreden. Een van de plannen is de vestiging van het nieuwe hogeschoolgebouw op de Kop van Zuid. Het wordt een mooi gebouw, met warmte, en ge- schikt voor het onderwijs van de toekomst. Dat betekent onder meer: veel mogelijkheden voor in- formatie- en communicatietechno- logie, veel plekkken waar studen ten individueel of in groepen kun nen werken en locaties waar afge- studeerden een eigen bedrijf kun nen starten. Als je je nu aanmeldt, kun jij dat nog meemaken, want voor het jaar 2000 moet de verhui- zing een feit zijn. Jouw toekomst: de Ichthus Hoge school Rotterdam is er klaar voor! „Mijn kamer is groot, nieuw en luxe", zegt Anneloes de Wijn (22) enthousiast. Ze bewoont een zelf- standige 'unit' in woongebouw 't Leidsche Veem, dat eind vorig jaar op de Kop van Zuid is opgeleverd. „Ik betaal wat meer dan voor mijn vorige kamer, die ik particulier huurde. Maar ik heb nu mijn eigen keuken, wc en douche. En alles is luxe. Mijn vorige woonruimte was koud en tochtig, maar hier is zelfs de hal verwarmd." 't Leidsche Veem behoort tot de grootste en nieuwste woongebou- wen van de SSHR, die bijzonder actief is op het gebied van uitbrei- ding van het woningbestand en hergebruik van oude gebouwen. Zo is't Leidsche Veem een voor- malig handelsveem met een monu- mentaal gedeelte en nieuwbouw. Er zullen straks driehonderd men- sen wonen. Andere gerenoveerde woongebouwen van de SSHR zijn De Kerk en het voormalig Centrale Belastinggebouw, dat volgend jaar wordt opgeleverd. Wonen in een kerk is uniek, maar inmiddels ben ik eraan gewend", vertelt Michel Planje (32), werkend en sinds een jaar woonachtig in De Kerk. Bewoners worden door de SSHR intensief betrokken bij het woning- beheer. Elk gebouw kent een wooncommissie van circa tien ge- kozen bewoners, onder wie een studentbeheerder, een penning- meester en een assistent. Het drie- tal vormt als het ware het dagelijks bestuur van het pand. Aanspreek- punt voor zowel bewoners als SSHR is de studentbeheerder. „Ik behandel klachten en houd het woon- en leefklimaat in de gaten", vertelt Annemarie van Herk, stu- dente bedrijfskunde en beheerster in woongebouw DWL in De Esch. „Als ergens een wc verstopt zit, komen ze bij mij. Ik let er ook op dat er in het pand een gezellige sfeer heerst. Elke woensdag kun nen de bewoners een biertje drin- ken in de huisbar. Een andere taak is het bijhouden van wachtlijsten. Als in het pand een kamer vrij- komt, wordt een aantal mensen uit- genodigd. De huidige bewoners kiezen zelf de nieuwe." Sinds '94 is Annemarie studentbe- heerster. „Het is een leuke manier om nuttige ervaring op te doen en met veel mensen contact te heb ben. Ik ben vrij gemakkelijk aan deze kamer gekomen. Ik hoefde ook niet veel extra kosten te ma ken. De kamer was bijvoorbeeld al gestoffeerd. Ik zit hier goed. Vlak- bij de universiteit en gezellig tus- sen medestudenten." Behalve een wooncommissie kent elk woongebouw van de SSHR commissies die zich bezighouden met ondermeer de huisbar en klein technisch onderhoud. De meeste panden beschikken over voorzie ningen als wasmachines, kopieer- apparaten en een videokanaal. „In woongebouw Hofdijk zijn we be- zig met een fitness-ruimte," weet studentbeheerder Jaco van Duin (27), die economie studeert. „In dit pand wonen veel afgestudeerden, starters op de arbeidsmarkt. Ze hebben meer te besteden en stellen hogere eisen. De SSHR biedt huur- ders, die hun opleiding hebben af- gerond, de mogelijkheid om snel door te verhuizen naar grotere (zelfstandige) kamers. Er is veel vraag, maar dat is logisch. De prij- zen zijn vrij gunstig en de locaties haast uniek." Jaco van Duin is ook lid van de Raad van Toezicht, die de SSHR- directie adviseert bij het uitstippe- len van het beleid. „We komen vier keer per jaar bij elkaar en leve- ren een bijdrage vanuit het oog- punt van de bewoners. Dat is be langrijk voor de directie die im- mers rekening wil houden met de wensen van bewoners." Voor de plaatsing van nieuwe bewoners hanteert de SSHR een wachtlijst. „De gemiddelde wachttijd is drie tot zes maanden. Afhankelijk van de gewenste locatie en het tijdstip van plaatsing kan deze wachttijd korter of langer zijn", zegt Joyce de Gans, medewerkster woon- ruimteverdeling bij de SSHR. Bij inschrijving kan vrij nauwkeurig aangegeven worden welke woon- wensen men heeft. Woningzoe- kenden krijgen aanbiedingen die binnen hun voorkeuren vallen. „En doorverhuizen naar een ande re kamer gaat snel en gemakke lijk", constateert Joyce. „Bijna al- le eenheden zijn voorzien van vloerbedekking en gordijnen en in de keukens staan koelkasten en kookplaten." Inschrijven kan op het hoofdkan- toor van de SSHR. in de Struisen- burgdwarsstraat 109. Het inschrijf- geld bedraagt dertig gulden. Je kan je ook schriftelijk aanmelden, dus bel 010-402.82.00 voor een in- schrijfformulier. „Neem geen risi- co", waarschuwt Joyce. „Als je vroeg inschrijft heb je bijna zeker een kamer wanneer het studiejaar begint. Ga je toch niet bij de SSHR wonen en laat je je uitschrijven, dan krijg je het inschrijfgeld ge woon terug." Studentbeheerders Annemarie van Herk en Jaco van Duin zijn de aanspreekpunten voor zowel de bewoners als de SSHR. Wie in Rotterdam gaat studeren, studeert in Amsterdam-Zuid, De Poort van Europa, Klein-Mokum, Rotje knor of Manhattan aan de Maas. Althans, volgens een van de vele bijnamen voor de Maasstad. Rotterdam- mers zijn sterren in het verzinnen van bijnamen. Soms bestaat een gebouw alleen nog maar uit een tekening en heeft het al een bijnaam. Het meest recente voorbeeld is wel de Erasmusbrug. Als snel deed de naam De Zwaan de ronde. Toen de brug door de herfststormen begon te wankelen, werd het De Stervende Zwaan. Maar er is nog veel meer. Als je je fiets op Station Blaak (de Fluitketel) stalt, zet je "m in de Apekooi. Uit- gaan in Rotterdam kun je ondermeer in de Oude Haven. Je komt dan in het gebied van het Blaakse Bos (de kubuswoningen), de Stofzuiger (de Centrale Bibliotheek) en het Potlood (de woontoren naast de Sneeuw- berg - ook de bibliotheek). Als het in de zomer te heet wordt voor een terrasje, kun je terecht aan de Costa del Kralingen, oftewel het strandbad langs de Kralingse Plas. Natuurlijk zijn er ook bijnamen voor tal van straten en pleinen in Staphorst aan de Maas, zoals de horeca de Maasstad piacht te noemen. Zo kun je terecht komen op het Macaroniplein (Marconiplein), in Rue de Flens (Pannekoekstraat), in de Rue Pantalon (Rubroekstraat) of in de wijk Honderd en Tien Zorgen (de wijk 110- Morgen). Het zou te ver voeren om in deze kolommen alle bijnamen op te sommen. Zelf ontdekken hoe de straten, pleinen, bruggen en gebouwen op z'n Rotterdams heten, is veel leuker. Op de Rotterdamse Dansacademie tref je geen danseressen in tutu's. Hier .staat namelijk de moderne dans centraal. De theoretische vorming vindt plaats op het gebied van onder andere dansgeschiede- nis, muziek en bewegingsleer. En voor het stimuleren van de eigen creativiteit wordt het vak improvi- satie/compositie gegeven. Er is een opleiding tot uitvoerend danser en een opleiding tot docent dans. In de opleiding uitvoerende dans is een aparte afstudeervariant chore- ografie. Als student docent dans kun je naast modeme dans als tweede specialisatie kiezen uit klassieke dans, jazzdans, folkloris- tische dans en dansimprovisatie. In beide opleidingen kun je een deel van je studieprogramma zelf invul- len met individuele studie activi- teiten. Op de dansacademie wordt hard gewerkt, net als in de be- roepspraktijk van podiumkunste- naars. Repetities en lessen in de avond en op zaterdag horen er ge woon bij. De selectie is streng, maar als je wordt aangenomen, blijkt de Rot terdamse Dansacademie een goede keus te zijn. Uit onderzoek dat ge- houden is onder dansstudenten in Nederland, bleken de Rotterdamse studenten het meest tevreden met hun opleiding. Veel lof is er bij voorbeeld voor de studiebegelei- ding. Verder heeft iedere jaargroep zijn eigen mentor en kunnen stu denten een beroep doen op (para-) medische begeleiding en een ver- trouwenspersoon. Het Rotterdams Conservatorium neemt in Nederland een unieke po- sitie in door het veelzijdige, en ver- nieuwende onderwijsaanbod. Het was bijvoorbeeld (in 1978) het eer- ste conservatorium waar je lichte muziek kon studeren. En enkele ja- ren geleden werd de afdeling we- reldmuziek opgericht, de enige van zijn soort in heel Europa. Naast de ze twee afdelingen is er ook een af deling klassieke muziek (de groot ste afdeling van dit conservatori um) en een afdeling Schoolmu- ziek/Algemene Muzikale Vorming. In alle onderwijspro- gramma's zijn er naast al het prak tische onderwijs natuurlijk ook De afdeling wereldmuziek is de enige in zijn soort in heel Europa. Aan live muziek geen gebrek in Rotterdam. Menig conservatoriumstudent vindt zijn of haar weg naar de diverse podia, maar daarnaast weten ook de groten der aarde Rotterdam te liggen. En natuurlijk is er voor de zovele amateur/semi-prof/'just for fun'-bandjes genoeg te beleven in de Maasstad. Daarom hier alvast wat tips om bandjes te gaan zien, of om natuurlijk zelf je gitaar in te pluggen. Plan C is eigenlijk niet te benoemen; voor een cafe is het te groot, voor een diseotheek te 'cosy'. Het hangt er een beetje tussenin: je kunt er gezellig eten, lekker dansen of gewoon aan de bar een biertje drinken. Voor ieder wat wils dus. De bandjes die het podium van Plan C beklimmen, liggen meestal in de categorie 'herkenbaar' en 'oude krakers'. Plan C heeft vaak drie dagen live muziek, te beginnen op donderdag. Rotown heeft veel bands met eigen werk op de planken, varierend van bekend tot nog nooit gezien. De fameuze Rotown-Houseshow is op de eerste zondag van de maand. Samen met de Vagabond is Rotown een hangplek voorde Rotterdamse 'muziekscene'. Hou je van akoestisch, blues, rock of andere basale tonen, dan is Cafe Schoonewil het juiste adres. Een lekkere bruine kroeg in combinatie met bijvoorbeeld de rauwe strot van kind-aan-'Schoonewil'-artiest Peter de Vries zorgen voor menig gezellige avond of (let op!zondagmiddag. Voor bandjes hoef je niet aan de noordkant van de Maasoever te blij ven. Ook 'op Zuid' is wat dat betreft genoeg te beleven. Zoals bijvoorbeeld in Baroeg. Vereiste is wel dat je van hard en heavy houdt, want death-speed en andere metal staan hier op het programma. Ook worden in Baroeg aiternatieve dance- nights gehouden. Tot slot, ook op zuid. vind je bluescafe L'Esprit. Hier kun je, zoals de naam al zegt, luisteren naar blues, maar ook naar rock en meedoen met of kijken naar jamsessies. Oude Binnenweg 134B Rotterdam 8 pool en 4 snookertafels Mariniersweg 451 (bij Kubuswoningen) theoretische vakken, zoals analyse, solfege en muziekgeschiedenis. Natuurlijk: techniek en theoreti sche kennis zijn belangrijk, maar ook de beroepspraktijk krijgt veel aandacht. De HMTR doet er veel aan om de contacten met die (inter nationale) beroepspraktijk te on- derhouden. De mogelijkheden voor stageplaatsen, voorstellingen en optredens tijdens de opleiding zijn dan ook legio. Van het Rotter dams Philharmonisch Orkest tot talloze popbands, van Connie Janssen danst... tot Scapino Rotter dam, van de SKVR tot Ballett Frankfurt: overal kom je studenten en afgestudeerden van de HMTR tegen. En kijk eens naar de Rotter damse Dansgroep: van de twaalf dansers komen er negen van de Rotterdamse Dansacademie De HMTR organiseert voor de stu denten jaarlijks talloze optredens, concerten en voorstellingen, zowel in de eigen gebouwen als in pro- fessionele theaters en concertzalen in en buiten Rotterdam. Studenten werken regelmatig mee aan specia- le evenementen, film- en video- producties, internationale festivals, etc. De afdelingen van de HMTR zitten nu nog verspreid over de hele stad. Vanaf 1999 is dat afgelopen: dan betrekken Conservatorium, Dans academie en de RSG HAVO/ VWO voor Muziek en Dans, een nieuw gebouw in de Rotterdamse binnenstad. Op het Kruisplein, naast de Doelen. wordt al deze zo mer de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw, die speciaal voor de HMTR ontworpen is! Hier geldt: wat wil je nog meer? VIA KABELFOON Zonder tijdslimiet Internetten voor 29,95 per maand (incl. BTW). Eerste voile maand gratis gebruik. KABELFOON Industriestraat 30, Naaldwijk Tel. 0174-640269, Fax 0174-623860 e-mail caiw@caiw.nl EET DeESM2!S|aE22aeen reactie op een ongezonde voeding en groei van runderervDe gevolgen kunnen zijn voor de mens. Een ernstige zaak om zeker bij stil te staan als u vlees koopt bij de slager. Bij de France Limousinslagers is zoiets gelukkiaffRffiffHflfll De voeding, fok en leefwijze van de raszuivere runderen, afkomstig uit de provincie Limousin (centraal Frankrijk), zijn onderstrikte^ regels vastgelegd. Een hele^^032223 alsuweetwatueet! BrwIliliffilHirffll mals en sappig zoals eerlijk vlees behoort te zijn is hierdoor een simpele keusgeworden. Letvoor- taan op het logo. France Limousin geeft onbetwiste garanties voor de allerbeste kwaliteit vlees. Al sinds mei 1995 verklaart de vetenaire dienst van Frankrijk dat de runderen van France Limousin BSE-vrij zijn. Deze rasrunderen hebben een origineel certifikaat van oorsprong waar niet mee gesjoemeld kan worden. Maar dat is nog niet alles, de voeding en mestregels zijn onder strenge regels vastgelegd in het "Cahier des Charges". De hoge EEC E-norm (kwaliteits- klassificatie) ontbreekt ook niet. Eemcertifikaat van deze spijkerharde garanties toont uw France Limousin slager u graag. Absoluut de beste kwaliteit en zonder verboden stoffen, een garantie waar je jaloers op kunt zijn. Een hele geruststelling nu u weet wat u eet! HIER VINDT U DE SLAGERS IN UW REGIO Bolnes: Slagerij Dick Munnik De Wetstraat 65 Hellevoetsluis: Slagerij Radings Jachthoorn 4 Oostvoorne: Slagerij van Bemmel Slationsweg 33 Puttershoek: Slagerij Fred Beckers Repelaerslraal 57 Rhoon: Slagerij jan Schouten julianastraat 59 Rotterdam-Centrum: Slagerij de Bloois Lijnbaan 30 Rotterdam-Centrum: Dik's Slagerij Vondelweg 264 Rotterdam: Scharrelslagerij Both Bergweg 102b Rotlerdam-Overschie: Slagerij Jeroen Lommerse Burg.Boumannlaan 155a Rotterdam-Schiebr.: Slagerij Ed van Wijk Rododendronplein 3 Rotterdam-H.berg.: Bergse Keurslager Bergse Dorpsstr. 140a Boucherie Ultee v.Beethovensingel 44 Rotterdam-Krai.: Kralingse Scharrelslager Luslhofslraat 60b Rotterdam-Prins.l.: Slagerij D.P.v.d Meer Mia v.ljperenplein 87 Rotterdam-Oosterhof: Slagerij R.W. Batenburg Kreeftslraat 38 Rotterdam- Zuidplein: Keurslager G.v.Leijden Wieringerstraal 36a Rotterdam-Zuid: Scharrelslager Bontebal Slinge 459 Rozenburg: La Boucherie FL Raadhuisplein 12 Schiedam: v.Waalwijk v.Doom Nieuwe Maasstraal 122/ Slagerij H. de long Mrg. Nolensweg 6061 Slagerij Maarten Stok Geuzenplein 11 Spijkenisse: Keurslager De Hek Sladhuispassage 8/Slagerij Ph.Schmidt Plateau 11 /Keurslagerij D.v.Zanten Vlinderveen 447 Vlaardingen: Slagerij Hans Leeflang Schiedamseweg 54 VERANTWOORD LEVEN... GEZOND ETEN, FRANCE LIMOUSIN VOOR INKORMATIE Kl'NT 11 KONTAKT MKT ONS OPNKMKN Franco Limousin Nederland li.V. Rtinlgt^nwog 5 - 32H8 KCi Spijkenisse - Te l <>1 «1 -<> I 3244

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 20