1 stadstsKl In de krant en op de buis twee media in een klap Vanuit deluiestoel AutoTV eerste stap op weg naar echte televisie ELKE DAG OP DIT KANAAL i. w Het meest|actuele vvonin'gaanbdd A Op zoek naar een nieuwe baan Feliciteer uw familie, vrienden en kennissen via RDTV. cull dUlu IvUpcil De krant op televisie in..uw.t>re2io Voortaan kunt u RDTV op. werkdagempiet alleen overdag maar ook's avonds ontvangen op dit kanaal. Adverteren bij Maasstad weekbladen en RDTV Rotterdams Dagblad TV~kra AutoBase, een interactieve dienst aah 3i i+n UAn^n Een programma boordevol informatie over auto's, verkeer en vervoer. Waar? OM 07.00 - 16.30 EN 20.30 UUR Met ingang van 17 februari 1997 gaat TV Rijnmond van start. In samenhang daarmee zal de programmering van Stads TV opgaan in die van TV Rijnmond. Aangezien TV Rijnmond op een eigen kanaal zal gaan uit- zenden, kan RDTV voortaan overal 24 uur per dag over haar kanaal beschikken. Voorheen was dat niet het ge- val in Rotterdam, Schiedam, Capelle en Krimpen aan den IJssel. Daar was op werkda- gen 's avonds het programma van Stads TV te zien. Daar- aan komt dus een einde. Ook de uitzendingen van Toegangs TV zullen niet meer zorgen voor onderbre- king van het programma van RDTV. Dus voortaan geen Pizza TV en geen kerkuitzen- dingen meer tijdens het pro gramma van RDTV. Dat levert voor RDTV een toename van de zendtijd op van maar liefst ruim 40%, nota bene tijdens de beste uren van de dag. Want de meeste kijkers zitten 's avonds voor de buis. Adverteerders krijgen daar- door een veel hogere uitzend- frekwentie van hun commer cial en daardoor een veel ho- ger bereik, waarvoor voorlo- pig geen extra toeslag wordt berekend. Een en ander heeft er mede toe geleid dat de berichten niet meer een keer per dag worden ververst, maar dat er voortaan enkele keren per dag wordt geactualiseerd, ook's avonds en in het week- einde (sportuitslagen). De be richten worden zorgvuldig door de redactie van Rotter- dams Dagblad TV geselec- teerd en geschikt gemaakt voor uitzending op TV. Door het verdwijnen van Stads TV kan Auto TV voor taan overal op dezelfde tijd- stippen worden uitgezonden: elke dag om 07.00 uur, 16.30 uur en 20.30 uur. Het late tijdstip van 00.15 uur komt daardoor te vervallen. Auto TV is een programma boordevol informatie over auto's, verkeer en vervoer. Naast Auto TV zullen er bin- nenkort nog enkele speciale doelgroepprogramma's wor den ontwikkeld. Elke maandag bevat het pro gramma van RDTV een groot aanbod van woningen en projecten. Zowel koop-als huurobjecten. De verwachting is dat RDTV door deze ontwikke- liugen nog meer aan kwali- teit zal winnen en per saldo nog meer kijkers zal gaan trekken. Voor informatie-over de-advertentie mogelljlli^ln bel Jacqueline Diepenbach 0i0-4g0420'4 KPfUl Kijk in de Rotterdams Dagblad Vacaturebank PAGINA 286 Voor informatie over advertentie mogelijkheden bel Anita Veenman 010-4004 262 'Herhaling is de kracht van adverteren' is de bekende spreuk in de reclamewereld. Daarom zien consumenten net zo vaak een advertentie totdat ze hem als het ware kunnen dromen. Nu is er voor adverteerders nog een mogelijkheid bijgekomen. Maasstad weekbladen biedt bij Maasstad Plus-actie ad verteerders de kans om hun krantenadvertentie tegen een aantrekkelijke prijs ook te plaatsen op de lokale tv, of- wel Rotterdams Dagblad TV (RDTV). Een veel groter be reik; dezelfde boodschap uit de krant fullcolour op de buis; en wel 90 keer op een dag bekeken worden, zijn voordelen die de adverteer- der zo meepakt en de be- kendheid bij consumenten nog meer vergroot. ROTTERDAM - Een auto kopen is sinds een maand of vier een stuk makkelijker ge- worden. Dat kan nu namelijk praktisch vanuit de luie stoel. Alles wat daarvoor nodig is, is een druktoetstelefoon en een televisie met teletext en afstandsbediening. Een kind kan de was doen, zoals uit dit verhaal zal blijken. Veel con sumenten hebben dat inmid- dels zelf al ondervonden en zijn dan ook in de korte be- staansperiode al redelijk ver- trouwd geraakt met het nieu we verkoopsysteem, zo blijkt uit onderzoek en uit de erva- ringen van de aangesloten bedrijven in de autobranche. ZATERII1G.& ZONDAG OlVf 09.30 16.30 EN 20,30 UUR I I RDTV voortaan overal 24 uur per dag te zien Door de moderne technologie is niet alleen de toegang tot informa tie vereenvoudigd, ook zijn de mo gelijkheden om te adverteren ver groot. Moest vroeger vanuit finan- cieel oogpunt gekozen worden voor of de krant 6f de televisie (en dat laatste was eigenlijk alleen weggelegd voor de grootste bedrij- ven), nu is het voor alle bedrijven mogelijk om beide media te benut- ten. Tegen een gering bedrag kun nen krantenlezer en televisiekijker tegelijkertijd worden bereikt. Twee media in een klap. En dat kan omdat door de moderne appa ratus een advertentie voor Maas stad weekbladen omgezet kan worden in een plaatje voor op de kabeltelevisie. Vertegenwoordigers Regillio Doekhi en Martin Jaspers van Maasstad weekbladen zijn er laai- end enthousiast over. Doekhi: „Natuurlijk willen we onze adver teerders zoveel mogelijk bieden. Bij het huis-aan-huisblad Maasstad weekbladen worden de adverten- ties al door veel mensen uit de Rijnmond gelezen, omdat de ver- spreiding zo groot is. Nu de televi sie erbij is gekomen, kunnen we spreken van een supergroot be reik." Jaspers: „Supermarkt De Jong vertelde mij laatst nog dat hij veel readies krijgt op zijn combi- natie van krant en televisie." Maasstad weekbladen en Rotter dam Dagblad TV zijn twee media- typen die beide op de lokale markt opereren. Zij kunnen elkaar op commercieel gebied versterken. De kabelkrant-edities zijn voor dat doel dusdanig geformeerd dat ze grotendeels overeenkomen met de verspreidingsgebieden van Maas stad weekbladen. Zo is bijvoor- beeld de verspreiding van Maas stad weekbladen editie Rotterdam gelijk aan het bereikte gebied van de kabeltelevisie in Rotterdam. En voor Rotterdam alleen zijn dat al 280.400 aansluitingen plus daarbij nog 336.000 Maasstad weekbla den. Dat zijn dusaardig wat huis- deuren waarachter de boodschap terecht komt en dan rekenen we de huisgenoten, die extra mensen die vanaf de bank meekijken of de krant ook lezen, nog niet eens mee. Maar verspreiding betekent nog niet dat het ook werkelijk bekeken wordt. Juist voor een daadwerke- lijk bereik van de lezer en kijker is de combinatie van Maasstad week- Voor adverteren: Bel 010- 4004252 bladen en Rotterdams Dagblad TV (RDTV) zo aantrekkelijk. De kijk- cijfers van RDTV liegen er name- lijk niet om. Deze kabelzender wordt nog beter bekeken dan een wedstrijd Feyenoord-Rapid Wien en zelfs beter bekeken dan Studio Sport. Maar ook een televisiepro- gramma als 'Ook dat nog' haalt het niet bij RDTV. Zelfs de bekende soap 'Goede tijden, slechte tijden' kan de Rotterdamse zender in kijk- cijfers niet verslaan. En tot slot: Neerlands bekendste komiek And- rd van Duin kan niet op zoveel aandacht rekenen als RDTV en dit is geen grap. Naast reclames brengt RDTV ook nieuwsberichten. Deze worden up to date gehouden door de redactie van Rotterdams Dagblad. Zij voor- zien de kijkers van het laatste loka le en regionale nieuws. Op de ach- tergrond wordt muziek gedraaid die zodanig van samenstelling is dat deze door een breed publiek als 'gezellig en herkenbaar' wordt er- varen. Van bekende deuntjes tot steengoede nieuwe platen: zij vormen de achtergrond bij de nieuwsberichten en reclames. In veel huiskamers staat de televisie vaak langere tijd op RDTV afge- stemd. Zo blijft men op de hoogte van het nieuws in de omgeving en het is net alsof de radio op de ach tergrond aanstaat. De ideale atten- tiewaarde voor advertenties is zo gegarandeerd. 'Wat zal dat wel niet kosten?', is de vraag die nu waarschijnlijk bij adverteerders opkomt. Voor slechts een snip (en voor Ridder- kerk en Alblasserdam is het nog goedkoper, namelijk fl.50,-) wordt de advertentie doorgeplaatst. Daar bij komt een eenmalige bedrag van fl.75,- voor de productiekosten. Dit laatste bedrag is nodig om de advertentie te transformeren naar de televisie. Dat is niet te vergelij- ken met de kosten die vroeger moesten worden betaald voor een advertentie op de buis of voor de kosten van landelijke televisie nu. Voor meer geld kan bij de adver tentie op de kabel ook geluid wor den uitgezonden, bijvoorbeeld een duidelijke stem die het product nog eens aanprijst. Een extra voordeel is dat voor de zelfde prijs van doorplaatsing de advertentie op televisie full-colour kan worden weergegeven. Voor televisie is dat eenvoudiger en veel minder kostbaar dan in de krant. Hoe de boodschap er op de kabel en in de krant precies uit komt te zien, is natuurlijk aan de adverteer- der. Een mooi herkenbaar duo voor op televisieen in de krant kan worden gemaakt. De vertegen woordigers brengen zelf een af- beelding van de advertentie bij de adverteerder langs. Volgens verte genwoordigers vallen deze goed in de smaak. Doekhi: „Vaak zouden de adverteerders de advertentie het liefst bij zich willen houden. zo goed vinden ze het er uitzien." Als een dag beroemdheid op tele visie mogelijk is, kan natuurlijk ook sprake zijn van twee dagen. Dit heet ook wel de Mega Plus; zo komt het reclamebericht niet een maar twee dagen op televisie zon- der opnieuw productiekosten te berekenen. Het bedrag voor het maken van de advertentie voor op televisie, de fl.75,- is dan al bere kend en wordt niet opnieuw in re- kening gebracht. Er gelden dan wel andere tarieven. Zoveel mogelijk adverteren en zo veel mogelijk mensen bereiken ter- wijl toch elk dubbeltje twee keer is omgedraaid, dat kan nu bij de combinatie van krant en televisie. De adverteerder weet immers nog beter dan wie dan ook, hoe belang- rijk naamsbekendheid bij de klant is en dat vraagt om herhaling. Is eriemand uit uw omgeving jarig? Geslaagd voor een examen of rijbewijs? Verliefd, verloofd, getrouwd? Kind geboren? Of zomaar iemand iets leuks wensen? Dat kan op RDTV. Stuur uw felicitatie op naar RDTV, t.a.v. J. Arnell, Postbus 1474, 3000 BL, Rotterdam. Vermeld duidelijk uw naam, adres en woonplaats, en de dag van uitzending. Stuur een gefrankeerde retour- envelop mee voor de foto. De kosten bedragen fl.25,- met foto en fl.20,- zonder foto. Uw tekst en foto moe- ten tenminste 5 werkdagen voor uitzending bij ons binnen zijn. Voor de betaling sturen wij u een factuur. Kabeltjes zijn eenvoudige tekstadvertenties, waarin particulieren iets kunnen aanbieden op RDTV. Deze kunnen telefonisch worden opgegeven op werkdagen van 09.00 tot 15.00 uur via telefoon 010 - 4000644. De kosten bedragen fl.10,- voor de eerste regel, en fl.7,50 voor elke volgende regel, per dag per gebied. Voorde betaling sturen wij u een factuur. Voor adverteerders in Maasstad weekbladen bestaat er een aantrekkelijke mogelijkheid om hun boodschap ook op RDTV uit te zenden. Dat kan op de dag na plaatsing in Maasstad weekbladen in het overeenkomstige gebied voor slechts fl. 100,- {Ridderkerk/Alblasserdam fl.50,-) plus eenmalig fl.75,- voor de kosten van het maken van de beelden. Tarieven exclusief BTW. Een tweedehands auto kopen prak tisch vanuit de huiskamer is be- hoorlijk nieuw. Tot voor kort was de autobezitter-in-spe toch vooral aangewezen op de advertenties in vooral de dagbladen op zaterdag. Dat is uiteraard ook een mooie bron van informatie, maar een stuk tijdrovender dan de nieuwe metho- ROTTERDAM - De krant komt te- genwoordig ook op de televisie in de vorm van RDTV. Het aanbod en de informatie is uiteraard niet zo uitgebreid als het gedrukte woord in de krant, maar RDTV biedt wel zeker zo veel verscheidenheid. Zo zijn net als in de gewone krant nieuws, advertenties en familiebe- richten te vinden op de tv. De redactie van RDTV maakt da- gelijks een selectie uit het nieuws- aanbod en let daarbij vooral op het belang van de informatie op lokaal niveau. Vandaar dat op RDTV weinig 'wereldnieuws' is te vin den, maar des te meer interessante informatie en wetenswaardigheden uit stad en regio, geschreven in de klare taal die de lezer van de krant allang gewend is. Het nieuws be staat uit harde feiten en handige tips over verschillende activiteiten in het centrum en de deelgemeen- ten. Zo kan het bericht van een overval afgewisseld worden met een stuk waarin een wijkbijeen- komst of een bingo in de buurt wordt aangekondigd. Het geheel wordt gecompleteerd met gezelli- ge achtergrondmuziek. Daarnaast is er op RDTV veel ruimte voor familieberichten. Het leuke daarvan is, is dat bijvoor beeld de felicitatie begeleid kan worden door een foto van de jarige job, die zichzelf dus op de tv terug kan zien. Net zoals in een 'echte' krant, staan op de kabelkrant ook diverse aanbiedingen van grote en kleine winkeliers, en zelfs particu lieren kunnen hun waar te koop aanbieden middels een 'kabeltje'. En dat daar readies op komen is vrijwel zeker dankzij het enorme bereik van RDTV. Meer dan een miljoen mensen kunnen RDTV na melijk ontvangen. Ongeveeer een kwart van al die mensen kijkt daadwerkelijk dagelijks voor een korte of langere periode naar de programma's van RDTV. Respons verzekerd dus. de. AutoBase heeft het zoeken naar een geschikte auto veel een voudiger gemaakt. Nooit meer op zaterdagochtend met de wijsvinger langs de kolommen met duizenden auto's die slechts zijn onderver- deeld in de verschillende merken. Nee, nu is het mogelijk om te se- lecteren op de meest uiteenlopende voorwaarden. Met een kop koffie in de hand hoeft alleen even de te levisie te worden aangezet op Stadstext en moet het speciale Au- toBase-nummer (tel. 010 - 457 66 33) worden gebeld. Vanaf dat mo ment bevindt de kijker/koper zich in de wondere, interactieve en zeer gebruiksvriendelijke wereld van AutoBase. Na de mededeling dat een bepaalde pagina opgeroepen moet worden, kan de afstandsbe diening van de televisie terzijde worden geschoven en functioneert de telefoon als bedieningspaneel. Op het scherm verschijnt vervol- gens de pagina die van de compu- terstem moest worden opgeroepen en dan kan, na enkele handelingen die door het televisiescherm wor den opgedragen, de zoektocht be- ginnen. Uiteindelijk krijgt de kijker een scherm voorgeschoteld met daarop 7 selectiemogelijkheden: maxima- le prijs; merk; type; vanaf bouw- jaar; brandstofsoort; soort auto; au- tobedrijf. Deze keuzemogelijkhe- den hebben allemaal een cijfer waarmee ze geactiveerd kunnnen worden. Is na eerste selectie het aanbod nog veel te groot - en dat kan, want er doen inmiddels al heel veel aanbieders mee aan AutoBase - dan vraagt het scherm om verder te zoeken. Met iedere keuzemoge- lijkheid wordt de hoeveelheid ge- selecteerde auto's uitgedund zodat uiteindelijk een overzichtelijk rijtje of misschien zelfs wel precies die ene beoogde wagen, gepresenteerd wordt. Daarbij wordt ook meteen het adres en het telefoonnummer van de aanbieder getoond, in alle gevallen een betrouwbaar Bovag- lid en in de meeste gevallen zelfs een erkende dealer. De potentiele koper hoeft dan al leen nog maar even naar dat ene bedrijf om de auto, waarvan hij ei genlijk alles al weet, even in leven- de lijve te aanschouwen. En bevajt de wagen dan kan er bij wijze van spreken meteen mee naar huis worden gereden. Het feit dat de wagen aangekocht is bij een er- kend en betrouwbaar bedrijf bete kent namelijk ook dat er garantie op zit en dat eventuele gebreken niet verborgen en zeker niet ver- zwegen zullen worden. Een gerust- stellende gedachten voor iedereen die weleens te maken heeft gehad met het gilde van B. de Haas en consorten. ROTTERDAM - Het Rotterdams Dagblad zette afgelopen jaar de eerste stappen op weg naar echte televisie. Dat gebeurde met de in- troductie van het autoprogramma AutoTV op de kabel in de regio RDTV is te zien in: Rotterdam Schiedam Vlaardingen Maassluis Hoek van Holland Capelle Krimpen Ouderkerk Ridderkerk Alblasserdam Voorne-Putten Hoeksche Waard Dordrecht Rijnmond. Omdat het Rotterdams Dagblad (nog) geen televisie kan maken met echte bewegende beel den. is gekozen voor een flitsende, snel gemonteerde stijl, die in ieder geval veel beweging suggereert. Het programma doet qua concept denken aan de bekende autopro gramma's op televisie. AutoTV zit boordevol beeldmateriaal en nutti- ge informatie die de kijker te horen krijgt middels een voice-over. In het programma komt werkelijk al les aan bod wat met auto's te ma ken heeft. Dat betekent dus ruim aandacht voor nieuwe modellen en accesoires, rij-impressies en auto- testen. Dit alles wordt afgewisseld met reclames en vele aanbiedingen van autohandelaren in de regio. En dat is nu precies het grote voordeel van AutoTV boven de van de lan delijke televisie bekend zijnde pro- gramma's als de Heilige Koe en de Gouden Koets; de getoonde auto's zijn in vrijwel alle gevallen snel aan te schaffen bij een dealer in de buurt. Wie tegenwoordig op zoek is naar een auto heeft momenteel dus eigenlijk genoeg aan een tele visie en een telefoon. Tijdrovende rondes langs autobedrijven hoeven niet meer. Naast AutoTV beschikt RDTV namelijk ook nog over het interactieve occasionprogramma AutoBase op Stadstext, waarmee heel gedetailleerd gezocht kan worden naar een geschikte auto. Potentiele autokopers wordt het op deze manier wel erg gemakkelijk gemaakt. Al het werk wordt uit handen genomen door Rotterdams Dagblad. RDTV toont het aanbod in alle soorten en maten, geeft <je aanbiedingen en vertelt er zelfs bij in welke kleuren de auto's te krij gen zijn. Alleen de definitieve keu- ze en de aanschaf zelf moet de kij ker nog even zelf doen. Maar ook daar vindt RDTV binnenkort waarschijnlijk wel wat op. AutoTV wordt elke dag uitge zonden om 07.00 uur (in het weekend om 09.30 uur), 16.30 uur en 20.30 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 23