■1 Belastingdienst Aangiftediskette vernieuwd en verbeterd Belastingdienst biedt hulp bij invullen van de aangifte mm fk m IS m ■■h Hoek van Holland- Harwich voor fl.24,- Fantastische aanbieding voor mini-cruise verlicht het afscheid van oude cruise-ferries Stena Line ■HHHi RDTV 24 uur in de lucht Partners kunnen nu samen aangifte doen op een diskette Elektronische aangite uitgebreidvoorrangregeling vervallen VR|.< iiiiiiiili 1 mm WW m msrw !HI!' HOEK VAN HOLLAND - Het duurt niet lang meer of passa- giers van Stena Line gaan in vliegende vaart naar Engeland. De bekende rederij met de veerdienst naar het Britse eiland neemt namelijk op 2 juni een nieuw en uiterst snel schip in de vaart: de Stena HSS, een catamaran van ongekende afmetin- gen, uniek in de wereld. Zodra dat schip de eerste overtocht maakt, worden de oude en bekende 'cruise-ferries' van Stena uit de vaart Hoek van Holland - Harwich gehaald en elders in- gezet. Bij Stena Line heersen gemengde gevoelens. Uiteraard is iedereen erg ingenomen met de nieuwe catamaran, maar af scheid nemen van twee boten die jarenlang trouwe dienst be- wezen hebben doet pijn. Om het afscheid te verlichten heeft Stena Line in samenwerking met Maasstad Weekbladen een prachtige afscheidsaanbieding in petto voor de lezers die nog een keer met bijvoorbeeld de Koningin Beatrix naar Engeland willen. mm De laatste maanden komen eraan. De Koningin Bea trix en de Stena Europe, de luxe cruise-ferries van Stena Line, zullen per 1 juni 1997 de route Hoek van Holland-Harwich verlaten. De Stena HSS, de super- snelle en zeer comfortabele supercatamaran, wordt de plaatsvervanger. Speciaal voor de laatste maanden van de vertrouwde schepen een super afscheidsaan bieding: Hoek van Holland - Harwich voor slechts fl.24,-. Uw reisprogramma ziet er als volgt uit: Dag 1: Vanaf 10.00 uur bent u van harte welkom aan boord van het m.s. Koningin Beatrix, een luxe cruise-ferry die voorzien is van alle moderne faciliteiten. Om 12.00 uur vertrekt het schip. Vanaf het buitendek geniet u van het zicht op de ha ven van Hoek van Holland. Daarna staat u aan boord een veelheid aan voorzieningen ter beschikking: een zeer uitgebreid tax-free winkelcentrum met mime sortering, een buffet- en een a la carte restaurant met heerlijke gerechten, sfeervolle bars, discotheek, mime lounges, bioscopen waar de nieuwste films draaien, casino's, children's world voor de kinderen en volop entertainment. Kortom, u zult tijd tekort komen. Na aankomst in Harwich rond 19.00 uur gaat u aan land voor een frisse wandeling of een echt Engels bier tje; een taxi brengt u in een mum van tijd naar een originele Engelse pub (kosten ongeveer vier pond). Om 21.30 uur (Engelse tijd) vertrekt de Koningin Beatrix voor de terugreis naar Hoek van Holland, 's Avonds geniet u van internationaal live-entertain ment in de showlounge. Uw ruststoel is voor u gere- serveerd. Dag 2: De volgende ochtend heeft u tot 8.00 uur de gelegen heid om te ontbijten (niet inbegrepen), waarna u vol- daan van een fantastische minicruise van boord gaat. Vergeet niet voor deze reis een geldig paspoort mee te nemen! De prijs voor dit arrangement bedraagt slechts fl. 24,- per persoon en is inclusief: - retourovertocht Hoek van Holland - Harwich - ruststoel gedurende de nachtafvaart - voordeelbonnen voor aan boord Toeslag 2-persoons binnenhut met airconditioning, douche en toilet: fl. 30,- p.p. Toeslag voor vertrek op vrijdag of zaterdag fl. 30,- p.p. Periode en reisvoorwaarden: Deze reisaanbieding is dagelijks geldig tot en met 27 maart 1997 en van 1 april tot en met 30 april. Boek snel, voor deze reis is een beperkt aantal plaatsen ge- reserveerd. Indien een gewenste datum volgeboekt is, zal onze reserveringsafdeling een alternatieve reisda- tum met u bespreken. Deze reis kan niet aangepast en/ of verlengd worden. Op deze reis zijn ANVR reis voorwaarden van toepassing. Voor reserveringen kunt u met Stena Line contact opnemen, telefoon 0900 - 8123 (44 cent/m) o.v.v. boekingscode H1MAS. Vorig jaar heeft de Belasting- dienst bij wijze van proef de Belastingdienst Aangiftedis- kette geintroduceerd. Daar- mee was het mogelijk om elektronisch aangifte te doen voor het (eenvoudige) E- of het (uitgebreidere) P-biljet. De readies waren positief en er kwamen veel elektroni- sche aangiften binnen. Daar- om gaat de Belastingdienst verder met de Aangiftedis- kette. De bekende blauwe envelop lag weer op de deurmat: de aangiftetijd is aangebroken. Moet u ook voor 1 april uw aangifte doen? Wacht dan niet tot het allerlaatste mo ment. De Belastingdienst biedt een heel scala aan hulp- diensten en brochures die het invullen van de aangifte makkelijker maken. Op som- mige terreinen is de dienst- verlening uitgebreid en ver beterd. Woensdag 19februari 1997 CX 55 i/nic hmtib= In vliegende vaart naar Engeland SB SSSSSI ri''k ml Op het kleine desolate station van Hoek van Holland is een blik op de onder verbouwing zijnde terminal genoeg om te beseffen dat Stena Line haar diensten in rap tempo aanpast aan de eisen van de moder- ne tijd. De oude aan het station verbonden vertrekhal is nog niet helemaal klaar, maar de strakke moderne inrichting laat de passa- gier wel meteen merken dat dit het beginpunt is van een reis. De hal doet in niets onder voor de beken de vertrekhallen die de meeste mensen wel kennen van vliegvel- den. Op zijn kantoor met uitzicht over het einde van de Nieuwe Wa- terweg gaat sales manager Harro Zoet er eens goed voor zitten. „We zijn zoals je inderdaad al opmerkte hard bezig om de hele logistiek aan te passen aan de moderne tijd en uiteraard aan de komst van het nieuwe schip, dat de twee oude bo ten gaat vervangen. Daarvoor moeten we een hele nieuwe aan- komst- en vertrekhal creeren, want de passagiers kunnen niet op de oude vertrouwde manier meer aan boord van dit paradepaardje. Bo- vendien zou dat veel te veel tijd kosten. Dit ene schip gaat twee bo ten vervangen en de dienstrege- ling, ik moet eigenlijk zeggen de frequentie, wordt niet aangepast. Dat kan omdat het nieuwe schip ruim twee keer zo snel is. De oude schepen doen minimaal acht uur over de overtocht, de HSS doet dat in 3 uur en 40 minuten. Dat houdt in dat passagiers al voor 10 uur lo- kale tijd in Engeland kunnen zijn. Maar ondanks die tijdwinst moeten de passagiers wel snel op en van het schip af kunnen. De HSS ligt namelijk maximaal veertig minu ten in de haven en dan moet alles alweer gereed zijn voor vertrek." De nieuwe HSS is eigenlijk slechts op een vlak te vergelijken met de schepen die nu nog de veerdien- sten verzorgen: de grootte. De ou de schepen zijn wat langer maar de nieuwe HSS is beduidend breder en kan bijna net zoveel passagiers vervoeren. Zoet zet zijn lofrede op het nieuwe schip dan ook aan boord van de 'oude' Koninging Beatrix onverminderd voort. Bij de maquette van de nieuwe boot ver- telt hij lyrisch over de stabiliteit van de catamaran waar hij uiter aard al een tochtje mee heeft ge- maakt. ,,Okay, het blijft een schip, maar wel een schip waarbij je nau- welijks de golven voelt. Door de enorme drijvers ligt de Stena HSS acht meter boven de waterspiegel, waardoor de golven ook bij zwaar weer moeiteloos genomen kunnen worden. Vanaf de panoramaven- sters aan voor- en zijkant van het schip kan iedereen daar zelf getui- ge van zijn. Het is echt een magni- ftek uitzicht." Toch laat Zoet ook merken nog steeds gecharmeerd te zijn van de oude schepen van de Stena Line. Enthousiast gaat hij voor tijdens een rondleiding waar bij hij alle prachtige restaurants, bars, ontspanningsruimten en ui teraard de Tax Free Shop toont. „De Tax Free Shop is uiteraard een van onze grote trekpleisters, zeker voor mensen die straks die mini- cruise boeken, die we ter gelegen- heid van het afscheid in de aanbie ding doen." De mini-cruise dus. Naar aanlei- ding van het naderende afscheid van de oude veerboten die elders in Europa zullen gaan varen, heeft Stena Line in samenwerking met MaasstaD weekbladen en Rotter- dams Dagblad TV een spectaculai- re aanbieding voor de lezers en kij- kers. „We zaten laatst eens te brainstormen en merkten toen op dat RDTV 24 uur per dag is gaan uitzenden. Toen bedachten we dat het voor de gelegenheid leuk zou zijn een link te leggen met de laat- ste mini-cruises op onze 'oude' schepen. Wat die link is? De prijs. Jullie lezers kunnen bij ons voor het speciale feestelijke tarief van fl.24,- een mini-cruise boeken. Het is inderdaad spotgoedkoop, maar we menen het echt, zonder dat er ook maar een addertje onder het gras zit. Mensen kunnen kiezen voor vertrek overdag of 's avonds en kunnen dan gewoon lekker bij- na 24 uur relaxen aan boord. En je hebt het zelf net gezien: er is ook op deze schepen genoeg te bele- ven. Er is eenmaal aangekomen in Engeland zelfs nog gelegenheid om aan land te gaan voor een stevi- ge wandeling of zelfs voor een biertje in een lokale pub. Het lijkt mij kortom een ideaal tussendoor- tje." M I mmwmmm De diskette en de serviceverlening eromheen zijn verbeterd en uitge breid. Zo kunnen partners beiden op een diskette aangifte doen en krijgt u de toelichting met het in- drukken van een toets direct op het scherm. Voor het eerst kunt u dit jaar ook de belastingdiskettes van Elsevier en Kluwer na het invullen recht- streeks opsturen. De Belasting dienst kan de programma's van de ze uitgeverijen nu verwerken. Het blijft natuurlijk ook in de toe- komst mogelijk om aangifte te doen met het papieren aangiftebil- jet. Opzet aangiftediskette gewijzigd De opzet van de Aangiftediskette is mede door suggesties van ge- bruikers veranderd. In tegenstel- ling tot vorig jaar is er nu geen sprake meer van een traditionele indeling in een E- of P-biljet. De diskette loodst zelf de invuller als het ware door de diskette heen. U krijgt alleen die vragen die op uw situatie van toepassing zijn. Via een hulpfunctie krijgt u desge- vraagd een toelichting. Het com- puterprogramma voert de bereke- ningen automatisch voor u uit. Nieuw is verder dat uw partner de- zelfde diskette kan gebruiken om aangifte te doen. Bij de diskette ontvangt u een duidelijke handlei- ding. Hoe kom ik aan zo'n aangiftedis kette? Belastingplichtigen die een E- of P-biljet krijgen toegestuurd, ont- vangen automatisch bij hun papie ren aangiftebiljet een 'Aanvraag elektronische aangifte'. Via de aangehechte coupon kunt u de gra tis Aangiftediskette aanvragen. De aanvraag is alleen geldig als u een zelfgekozen code van 5 cijfers kiest en invult. In combinatie met uw SoFi-nummer vormt deze per- soonlijke code een unieke combi natie, die wettelijk als uw 'elektro nische handtekening' geldt. U krijgt uw diskette ongeveer twee weken na de aanvraag in huis, sa men met een handleiding voor het gebruik van de diskette en een portvrije retourenvelop. Heeft u vorig jaar al elektronisch aangifte gedaan? Iedereen die vorig jaar al gebruik maakte van de Belastingdienst Aangiftediskette heeft medio okto- ber een brief van de Belasting dienst ontvangen. Daarin werd me- degedeeld dat men dit jaar automa tisch de diskette krijgt toegestuurd in plaats van het papieren aangifte- formulier. U kunt uw persoonlijke code van vorig jaar opnieuw ge bruiken. Deze code blijft geldig. Bent u uw code van vorig jaar kwijt? Bel dan de BelastingTele- foon voor particulieren: 0800- 0543. U krijgt dan een formulier toegestuurd, waarmee u een nieu we code kunt opgeven. Dow nloaden via Internet nu ook mogelijk Uw belastingaangifte kan via de digitale snelweg worden opge- haald. Dit jaar is het voor het eerst mogelijk om het Aangifteprogram- ma via Internet te downloaden. Het Aangifteprogramma is bereikbaar via het Internetadres van de Belas tingdienst http://www.belasting- dienst.nl/aangifte. Aan welke eisen moet mijn com puter voldoen? De Belastingdienst Aangiftedis kette is verkrijgbaar op een 3,5 inch diskette. De Aangiftediskette wordt vanwege de verbeteringen standaard op het 1,44 Mb-formaat voor 3,5 inch diskdrives toegezon- den en is geschikt voor computers die draaien onder het besturings- programma DOS (3.3 en hoger) en Windows 3.1 en hoger). U kunt het programma eenvoudig op uw harddisk installeren en gebruiken. Als u geen harddisk heeft kunt u direct vanaf de diskette starten. Hoe doe ik elektronisch aangif te? Als de aangifte klaar is, kunt u de ze opslaan en de diskette per post naar de Belastingdienst opsturen. U kunt de aangifte ook via uw mo dem verzenden. U hoeft geen schriftelijke stukken mee te zenden of apart op te sturen. Wel is het verstandig om bewijsstukken zoals bonnetjes te bewaren, aangezien de Belastingdienst daar later om kan vragen. Hoe zit het met de veiligheid van mijn gegevens? De aangiftegegevens worden ge- codeerd opgeslagen op de diskette. Voor derden is het niet mogelijk om het gecodeerde bestand te le- zen. Ook als u uw aangifte per mo dem verstuurt, wordt het bestand gecodeerd verzonden. De Aangif tediskette is uitvoerig getest op in- houd, veiligheid en gebruikersge- mak. Technische hulp bij aangifte Als u een technisch of bedienings- probleem heeft met de Aangifte diskette, kunt u tijdens werkdagen gratis bellen met de telefonische Helpdesk van de BelastingTele- foon voor particulieren: 0800- 0543. Deze speciale Helpdesk is in de maanden februari en maart te bereiken op maandag tot en met donderdag van 08.00 tot 22.00 uur en op vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Zo is de BelastingTelefoon voor particulieren in februari en maart op maandag tot en met donderdag ook 's avonds bereikbaar. De Aan giftediskette is dankzij suggesties van gebruikers op verschillende punten verbeterd. U stelt zelf uw aangifte samen door de vragen te selecteren die op uw situatie van toepassing zijn. Bovendien kunnen partners nu aangifte doen op een diskette. Enkele veranderingen Op het gebied van de belastingwet- geving is het 6en en ander veran derd. Allereerst is de voorrangsre- geling vervallen. De aangiften worden steeds sneller verwerkt. Daardoor is het aanvragen van voorrang, door het afknippen van het bekende hoekje op het biljet, niet meer nodig. Het hoekje bestaat dan ook niet meer. Wanneer u voor 1 april aangifte doet, krijgt u voor 1 juli al bericht. Wanneer u aangifte doet met de diskette, hoeft u geen schriftelijke bijlagen, zoals bonnen, papieren en dergelijke mee te sturen. Alle gegevens kunt u op de diskette in vullen. Alleen bij de papieren aan gifte stuurt u dus nog bijlagen mee. Omdat u wel ingevulde bedragen moet kunnen aantonen, is het ver standig om bewijzen te bewaren. De Belastingdienst kan daar in een later stadium om vragen. Eerste hulp bij invullen: de toe lichting De Belastingdienst doet er veel aan om het invullen van een aangifte makkelijker te maken. In de uitge- breide Toelichting bij het aangifte biljet, die ook op de Aangiftedis kette is opgenomen, komen vele fiscale onderwerpen aan bod. Ook staan daar alle vaste bedragen en percentages in die bij het invullen van de aangifte kunnen worden ge- bruikt. Met behulp van de Toelich ting kunt u in principe uw aangifte zelf invullen. Bovendien verwijst de Toelichting naar de brochures van de Belastingdienst over diver se specifieke belastingonderwer- pen. Aanvullende informatie van de brochures Uitgebreide informatie over diver se fiscale onderwerpen is te vinden in de serie brochures van de Belas tingdienst. In deze gratis brochures worden ook veel voorbeelden ge- geven, die u bij het invullen van de aangifte kunnen helpen. De bro chures zijn te bestellen via de Be- stellijn van de Belastingdienst. Hieraan zijn geen kosten verbon den. De belastingdienst bestellijn: 0800-0043 De Bestellijn van de Belasting dienst is 24 uur per dag en 7 dagen per week bereikbaar via het gratis telefoonnummer 0800-0043. Hier kunt u de brochures, het Tj-biljet of het T-biljet op diskette bestel len. De Belastingdienst streeft er naar dat u het aangevraagde mate- riaal binnen twee a drie werkdagen in huis heeft. De belastingtelefoon: 0800-0543 De BelastingTelefoon voor parti culieren, de gratis informatielijn van de Belastingdienst, wordt vooral in de aangifteperiode veel- vuldig geraadpleegd. Wanneer u belt wordt u te woord gestaan door een deskundige en ervaren mede- werker van de Belastingdienst. De BelastingTelefoon heeft de 50 meest gestelde vragen met de bij- behorende antwoorden op een rij- tje gezet in de brochure 'Wat men zoal wil weten van de BelastingTe lefoon'. Deze brochure is te bestel len via de BelastingTelefoon voor particulieren. Verruimde openingstijdfen van de belastingtelefoon De BelastingTelefoon voor parti culieren is in de maanden februari en maart voor het eerst ook 's avonds te bereiken. Het gratis nummer 0800-0543 is geopend van maandag tot en met donderdag van 08.00 tot 22.00 uur en vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Vanaf 1 april is de BelastingTelefoon voor particulieren op werkdagen bereik baar van 08.00 tot 17.00 uur. De openingstijden van de Belas tingTelefoon voor ondernemers en de BelastingTelefoon Douane zijn vanaf 1 januari 1997 het hele jaar door verruimd. De BelastingTele foon voor ondernemers is bereik baar via het gratis nummer 0800- 0443. De BelastingTelefoon Dou ane is bereikbaar via het gratis nummer 0800-0143. Beide num- mers zijn op maandag tot en met donderdag van 08.00 tot 22.00 uur en op vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur bereikbaar. Het Centraal bureau motorrijtui- genbelasting (Cbm) is sinds 1 ja nuari 1997 te bereiken op een nieuw gratis nummer: 0800-0749, Het Cbm is bereikbaar op werkda gen van 08.00 tot 17.00 uur. Internet en Videotex Informatie over de belastingaan gifte kan ook via de personal com puter in huis worden gehaald. Het adres van de, Internetsite van de Belastingdienst is http://www.be- lastingdienst.nl. Verder is de Be lastingdienst te vinden in de Digi tale Stad (020-6225222) en op Vi- deoTex (06-7400). Een persoonlijke afspraak Als u er ondanks de Toelichting, de brochures en de BelastingTele foon toch niet helemaal uitkomt kunt u een afspraak maken voor hulp-bij-aangifte bij u in de buurt. U wordt dan persoonlijk geholpen met het invullen van het aangifte biljet. Het is verstandig tijdig een afspraak te maken, in verband met de grote drukte in de aangifteperio de. Het telefoonnummer dat u moet bellen voor een afspraak wordt bekend gemaakt in de regio- nale en plaatselijke bladen. Bij het maken van een afspraak hoort u welke gegevens u moet meene- men. II

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 25