Ik wil nog genoeg tijd over hebben om uitgebreid van alles te genieten Leerlingen van de Regenboog brengen bezoek aan Instrumek K(s)0[ffliSS&g ..2150 per maand vm MaasposT Twintig jaar Bakkerij Bart - Q 1 - 3 MaasposT Erwtensoep Vroedvrouw Ria van de Linde neemt na 38 jaar afscheid Een kijkje in de 'wereld van de techniek' Geen folder Reanimatie jp KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Duizenden Schiedammertjes hielp ze op de wereld. Maar na 38 jaar vindt Ria van de Linde het welletjes. Niet dat het plezier in het werk verloren was gegaan, want als ze het over mocht doen zou ze het zo weer doen, maar het werd hoog tijd voor wat andere dingen. De handschoenen, vacuumpompen en tangen konden voorgoed in de kast om plaats te maken voor een nieuwe vroedvrouw, Carien Treub. Deze was het die haar voorgangster bij het maatschap voor verloskun- de het eerbetoon wilde ge- ven dat ze verdient. „Want een volledig afscheid in stil- te is weer zo ontzettend on- opvallend." Over doen I _3 fit® SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 22 februari verzorgd door het kerkkoor Bethel uit Vlaardingen. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Aan de deur wordt wel een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Belasting Schiespoor Rommelmarkt Bloemen Biljart Expositie Biljart Flippo's NCVB Naailes T'ai Chi Dansavond Koffie-inloop Ruilbeurs "Profits* CONTACTLENZEN 010-473 59 19 OjpStCeM- Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 19februari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde Gemeente Schiedam Grote Kerk, Lange Kerkstraat. ..Aanvang 10.00 uur, ds. G. de Lang, aanvang 17.00 uur, ds. K. Schipper. ■s.Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang 10.00 uur, mw. R. de Graaff. Hervormde Gemeente Kethel rPorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. Aanvang: '19.00 uur, Avondmuziek. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, ds. A. Polhuis. t Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang 10.00 uur, ds. A.N. Verheul. a'Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. .sAanvang 10.00 uur, ds. A.N. Ver heul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang 10.00 uur, mw. R. de Graaff. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang 10.30 luur, ds. C.A. Philipse. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang 10.00 uur, ds. J. den Hoed. Tirote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. K. Schip per. Nederlands Gereformeerde Kerk -Westvest 30. Aanvang 09.30 uur, ds. C.A.A. Struik, aanvang 16.30 uur ds. J.J. Arnold. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie tDr. Schaepmansingel 3.Vrijdag 09.15 uur weekviering in de dag- kapel, zondag 09.30 uur zondag- J tiering met koorzang/samenzang. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Woensdag 09.15 uur weekviering in de dag- kapel, zaterdag 17.00 uur, zondag 11.00 uur zondagviering met koozang/samenzang. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Gezongen eucharistievie- ring, aanvang 10.15 uur. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur eu- .charistieviering, zondag hoogmis m.m.v. Herenkoor I.H.D., eucha- ristieviering om 10.15 uur. Kapel Huize Frankeland, zondag eucha- ristieviering om 09.15 uur. R.K. Parochiekerk van het H. i Hart Lekstraat 55, woensdag 19.00 uur weekviering in de pastorie, zondag 10.00 uur zondagsviering met koor- en samenzang. -V rijzinnige Geloofsgemeenschap N.P.B. Westvest 90-92. Aanvang 10.30 uur, ds. onbekend. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang 10.00 uur, kapt. en mevr. A.J. Plaisier. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. ««5>Zondag 13.30 uur, samenkomst, !5>preker Klaas Govers. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. SCHIEDAM - De winter is nog niet voorbij. Een lekkere pan erw tensoep staat donderdag 27 februa- ri klaar in dienstencentrum De Woudhoek. Vanaf 12.00 is men welkom voor het nuttigen van de soep. De kosten zijn fl. 3,- per per- soon. Opgeven kan tot en met vrij- dag 21 februari. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 /4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redaoteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestel I i ngen 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur De geschiedenis van een van de voormalige gynaecologen uit het Schieland Ziekenhuis had bij Van de Linde al menig maal door het hoofd gespeeld. „Die man had doorgewerkt tot het bittere eind. En toen hij uiteindelijk gepensio- neerd was, heeft hij er al met al maar een half jaartje van kunnen genieten. Toen werd hij ziek en was het over. 'Dat gebeurt mij niet', heb ik vanaf die tijd altijd gedacht. Ik wil nog genoeg tijd over houden om volop en uitge breid van alle dingen te genie ten." Maar een nieuwe vroed vrouw was helemaal niet zo snel gevonden. „Ik wist dat er aan het einde van dit jaar weer een hele groep afgestudeerde verloskundi- gen van school zou komen, maar zo lang wilde ik niet wachten. Toen hebben we maar een adver- tentie gezet en gewacht op de re aches", legt Van de Linde uit. Het toeval wilde dat de op dat moment in Amsterdam woonach- tige Treub net richting Rotterdam verhuisde en ondervond dat er weliswaar overal een tekort was aan vroedvrouwen, maar dat het in de maasstad best goed geregeld leek. De advertentie uit Schiedam kwam voor haar dan ook als een geschenk uit de hemel. Na de kennismaking, waarbij het we- derzijds meteen klikte, was alles zo beklonken. In oktober liep Treub nog een maandje mee met Van de Linde en haar twee colle- ga's, waarna ze vanaf 1 novem- '•'V De vertrekkende en komende vroedvrouw, Ria van de Linde en Carien Treub ber 1996 het volledige werk van haar voorgangster ovemam. Spijt van het afscheid heeft de in Den Haag geboren, maar al jaren in Schiedam woonachtige, Ria van de Linde helemaal niet. „La- ten we niet vergeten dat het een ontzettend intensief beroep is. En hoe je het ook wendt of keert, die jonge dingen die een baby krijgen wonen vaak toch drie of vier hoog in een flat zonder lift. Vroeger nam ik de treden van de trap met twee tegelijk, de laatste jaren moest ik na de derde trap toch even uithijgen om vervol- gens verder te stormen." Het re cord dat de voormalig vroed vrouw op haar naam heeft staan is tien bevallingen in een weekein- de. Treub heeft dat nog niet mee- gemaakt, maar heeft wel eens 36 uur achter elkaar door moeten gaan. „Statistisch gezien worden de meeste kinderen tussen zes en tien uur 's ochtends geboren. Dat komt omdat bepaalde hormoon- spiegels op dat moment lager staan dan anders. Maar dat bete- kent wel dat er dan 's nachts al begonnen wordt. Een leuke anec dote die over Ria de ronde doet is dat zij ooit net haar haar wilde gaan wassen, toen het eerste tele- foontje binnenkwam. Daarna volgden daar direkt zoveel beval lingen op dat zij na drie dagen zei en nu wil ik eerst eens mijn haar wassen." Natuurlijk is er in de 38 jaar waarin Van de Linde het vak uit- oefende het nodige veranderd. Zo ligt de leeftijd waarop vrouwen het eerste kind krijgen aanzienlijk hoger dan in bijvoorbeeld de ja ren zestig. Een ontwikkeling waarmee Van de Linde als vroed vrouw niet al te blij is, simpelweg omdat jonge vrouwen beter ba- ren. Ook de manier waarop een vrouw haar kind ter wereld brengt is tegenwoordig te varieren. „Staand, in bad, op de ellebogen steunend, op de baarkruk, alles kan tegenwoordig", legt Treub uit. „Vroeger konden er alleen bevallingen worden gedaan als de vrouw op haar rag lag met de knieen opgetrokken, maar dat is allang geen standaard meer. Die positie was vaak puur en alleen ter comfort van de arts." De mo- menten na een geboorte is overi- gens wel iets wat Van de Linde zal missen. „Het is een blij be roep, dat van vroedvrouw. In ne- gen-en-negentig procent van de gevallen tenminste wel. En de sa- menwerking met de Schiedamse gynaecologen is altijd perfect ge- weest. Dat is ook best bijzonder. Ik heb het altijd heerlijk gevon den om na zo'n mooi moment in het hoist van de nacht weer in mijn autootje te stappen en naar huis te rijden. Schiedam bij nacht, dat daar heb ik mooie herinnerin- gen aan." Hoewel Van de Linde blij is er op tijd mee te zijn opgehouden. zou ze alles zo weer over doen. Ook Treub, die drie maanden in het Afrikaanse Malawi doorbracht om Afrikaanse kinderen op de wereld te zetten, ziet haar vak als iets uitermate bijzonders. „Je bent betrokken bij een van meest intie- me dingen tussen twee mensen. Een simpel voorbeeld is dat wij bijvoorbeeld bij iedereen in de slaapkamer komen. En boven- dien blijf ik het wat wonderbaar- lijks vinden zo'n kind. Ik vind het prachtig dat ik dat van nabij mee mag maken." Het enige waar Treub nog wel eens moeite mee heeft is de Bovag-garantiestem- pel die veel ouders tegenwoordig willen op hun kindje. „Sommigen blijven maar vragen of er echt niets mis is met hun kind. Of we nog een keer willen kijken of on- derzoeken. Ik zeg dan altijd 'heb toch vertrouwen in je lijf en in je kind'. Garanties zijn er nooit te geven. Ook niet bij het huwe- lijk." KARIN VAN DER KNAAP SCHIEDAM - In het kader van de landelijke actiedag 'Kies Techniek' waren leerlingen van groep 8 van basisschool De Re genboog donderdag 13 februari en vrijdag 14 januari te gast bij Instrumek. De leerlingen konden tijdens de rondleiding zien hoe het draaien, frezen, lassen, gra- veren en polijsten van staal en kunststoffen in zijn werk gaat. Het hele proces, van werkteke- ning tot controle van het eind- produkt, kwam ter sprake. Voor de leerlingen een unieke kans om kennis te maken met de wereld van de techniek. Een branche die om mensen zit te springen. In Nederland werken ongeveer 400.000 mensen in de Metaal- en Elektrotechniek. Het is hiermee de grootste bedrijfstak van ons land. Elk jaar heeft deze tak 12.000 mensen nodig. De actie 'Kies Techniek' is dan ook een initiatief van werkgevers- en werknemers- organisaties en de Metaalunie, de Stichting BVL-metaal. Dit samen- werkingsverband benadert de be- drijven en nodigt vervolgens scho- len uit om een bezoek te brengen aan edn van de bedrijven die bereid zijn leerlingen te ontvangen. De organisatie verzorgt verder bij voorbeeld het vervoer naar het be- drijf dat overigens wel dicht in de buurt moet zitten. De leerlingen van de Regenboog werden in de Warmoezenierstraat opgehaald en met de bus naar de Brauwweg gebracht waar Instru mek gevestigd is. Dit bedrijf, dat voor de derde keer meedoet aan de actie 'Kies Techniek', vervaardigt onderdelen en instramenten uit di verse hoogwaardige metalen en kunststoffen. Kleine, fijne onder delen worden hier gemaakt, geen grote apparaten. Instrumek maakt wat de klant vraagt. Een aantal producten vinden hun weg onder andere in de medische wereld. Er worden bijvoorbeeld schroeven, bouten en plaatjes gemaakt die ge- bruikt worden bij botbreuken. De leerlingen hadden tijdens de in- keerd beeld hebben van de prak- tijk, omdat in het verleden arbei- ders met witte boorden aanzien ge- noten en er op de dragers van blau- we boorden neergekeken werd. Na de rondleiding werd er met de leerlingen tenslotte nog wat nage- praat over een toekomst in de tech niek. Van de Berg benadrukte dat vooral ook meisjes een technische studie eens moeten overwegen. Het idee dat het alleen iets voor jongens zou zijn is volgens de leer kracht allang achterhaald. „Door deze generatie wordt het als van- zelfsprekend ervaren dat meisjes kiezen wat ze leuk vinden en geen beperkingen zien." ANITA BEIJER De leerlingen van De Regenboog keken hun ogen uit bij Instrumek leiding al een voorbeeld gezien van een indrukwekkend mecano- bouwerk dat in het menselijk li- chaam gebracht kan worden als de wervelkolom beschadigd is. Het bedrijf werkt volgens de eisen van het internationele kwaliteitssyteem NEN-ISO 9002. Jeroen van de Berg die de leerlingen verwelkomt en van alles vertelt was verant- woordelijk voor het verkrijgen van dit certificaat. Hij legt uit dat het bedrijf nu moet zorgen dat ze dit certificaat ook behoudt. Het is een van zijn taken om hierop toe te zien. De term 'gecertificeerd' zegt de kinderen ogenschijnlijk niet veel, maar als ze een paar minuten later de werkvloer oplopen en met eigen ogen het productieproces kunnen aanschouwen, komen ze ineens ogen en oren te kort. Ze zijn duidelijk onder de indrak, stellen vragen en willen alles van dichtbij be kijken. Peter van de Heuvel, de leerkracht van groep 8b, heeft in de klas aan- dacht besteed aan vervolgopleidin- gen en beroepskeuze tijdens een 'voorlichtingsdriedaagse'. Op een van deze dagen heeft hij met onder andere een video aandacht besteed aan de wereld van de techniek. Aansluitend bracht hij met zijn leerlingen een bezoek aan een technische afdeling in het voortge- zet onderwijs. Hij vindt het goed dat met het bezoek aan Instrumek een link gelegd wordt tussen scho- ling en de dagelijkse praktijk in een technisch bedrijf. Van zijn groep denken twee leerlingen seri- eus na over een toekomst in de techniek. Volgens Van de Heuvel is dit al een stijging vergeleken met vorig jaar. Dit geeft aan dat 12-ja- rigen die voor de keuze van een vervolgopleiding staan nog nau- welijks warm lopen voor de 'we reld van de techniek' De leerlin gen kunnen natuurlijk op latere leeftijd voor de techniek kiezen want met iedere opleiding yan VBO tot VWO is de overstap te maken zolang ze in ieder geval maar wis- en natuurkunde in hun pakket hebben. Van de Berg vindt het belangrijk dat leerlingen kun nen zien dat Instrumek een modern bedrijf is waar mensen met compu- tergestuurde machines werken en waar ze de nieuwste ontwikkelin- gen volgen. Hij denkt dat leerlin gen die voor de keuze van een ver volgopleiding staan soms een ver SCHIEDAM - In een artikel over de Stichting Model- en Maquette- bouw Schiedam, in de MaasposT van 5 februari, stond vermeld dat de Stichting Medelanders een foj der in het Turks wil uitbrengen. Dit is helaas onjuist. Niet de Stichting Medelanders, maar een medewerk ster van een Schiedams wijkcen- trum wil een folder uit het Neder lands in het Turks vertalen. Ere wie ere toekomt. SCHIEDAM - Al enkele jaren vindt in Klubhuis Zuid de cursus Reanimatie en levensreddend han- delen plaats door Stichting Rescue. Belangstellenden vanaf 16 jaar kunnen drie woensdagavonden vanaf 26 maart terecht voor de cur sus Reanimatie. De kosten zijn fl. 37,50 voor drie avonden reanima tie en fl. 60,- voor het hele pakket. De avonden duren van 20.00 tot 22.00 uur Aanmelden en informa tie: 4267297 SCHIEDAM - Wederom bestaat dit jaar de mogelijkheid om door deskundige FNV'ers het belasting- biljet te laten invullen. Men kan hiervoor zaterdag 22 februari tus sen 10.00 en 12.00 uur een af- spraak maken in hpl FNV-gebouw aan het Rubensplein 12b. In de maand maart wordt men dan ge- holpen bij het invullen van het bil- jet. Voorwaarde is dat men lid is van edn bij de FNV aangesloten bonden. SCHIEDAM - Modelspoorvereni- ging Schiespoor houdt op zaterdag 22 februari een Schiespoordag. Te zien is de eerste scenery-opbouw van de grote clubbaan, waarop al volop gereden kan worden. Tevens is te zien hoe uit een grote hoeveel- heid elektrische draden via een la- belsysteem wordt vastgelegd hoe alle elektrische verbindingen gaan lopen. Een ruilbeurs is natuurlijk ook weer aanwezig. Het clubhuis is open van 10.00 tot 16.00 uur. Volwassenen betalen fl. 1,- en kin deren fl. 0,50. SCHIEDAM - De Stichting Wel- zijn Nieuwland organiseert zondag 23 februari een rommelmarkt in Wijkcentram Dreesplein. Er wordt verkocht van 11.00 tot 15.00 uur en de entree bedraagt fl. 1,-- Kin deren tot 12 jaar onder begeleiding van een ouder mogen gratis naar binnen. Voor meer info: 4738671 SCHIEDAM - In Klubhuis Zuid kan men maandag 17 maart een bloemstuk maken. Tijdens het bloemschikken kan men een be roep doen op deskundige hulp. Het bloemschikken duurt van 13.30 tot 15.00 uur en de kosten bedragen fl. 25,-, inclusief materiaal. Aanmel den bij Klubhuis Zuid, tel. 4267297. SVO aan het Broersveld 142 vindt wekelijks op de maandag en vrij- dagochtend van 09.30 tot 11.30 uur de cursus Naailes voor Marok - kaanse vrouwen plaats. Deze naai les wordt gegeven door een docen- te die zowel Arabisch als Neder lands spreekt. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen fl. 60,- voor het hele jaar en fl. 3,50 per keer. SCHIEDAM - In dienstenceniram De 4 Molens wordt er elke vrijdag van 09.30 tot 16.00 uur aan oude- renbiljart gedaan. Meer enthousi- astelingen zijn altijd welkom. Het dienstencentrum is gevestigd aan de Nieuwe Damlaan SCHIEDAM - H. Kooyman expo- seert een serie olieverfschilderijen in Sauna Centrum Groenoord aan de Van Beethovenlaan 170. Zijn werk is spiritueel getint en sluit aan bij de New Age gedachte. De schilderijen van Kooyman tonen vooral impressies uit Thailand, waarin de natuur centraal staat. Verder vraagt Kooyman met zijn werk aandacht voor de onderdruk- king 'van de Tibetanen onder het Chinese bewind. De expositie is gratis toegankelijk. SCHIEDAM - De Stichting Wel- zijn Nieuwland organiseert zondag 23 februari van 13.30 tot 15.00 uur een flippo-ruilbeurs in de ontmoe- tingsraimte en grote zaal van Wijkcentram Dreesplein. De en tree is gratis. SCHIEDAM - De bijeenkomst voor leden van de NCVB Woud hoek vindt deze maand plaats op 20 februari in kerkgebouw De Ark. Het onderwerp is 'Wikken en we- gen; ethiek in de gezondjieids- zorg'. Na een inleiding van Ans Buitelaar vindt er een groepsdis- cussie plaats over levensbeeindi- gend handelen. De avond, die ook voor andere gei'nteresseerden toegankelijk is, duurt van 19.45 tot 22.15 uur. Voor meer info: 4714058. SCHIEDAM - Bij de Stichting SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt vrijdag 21 fe bruari een ouderenbiljarttournooi gehouden. Het toernooi duurt van 09.30 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - Bij de Stichting SVO gaat vrijdag 28 februari een cursus T'ai Chi voor vrouwen van start. T'ai Chi is een eeuwenoude Chinese bewegingskunst. die is opgebouwd uit een groep houdin gen. De beginnerscursus omvat achttien lessen en de kosten hier- van bedragen fl. 180,-. Aanmelden kan nog tot en met 20 februari bij de SVO, tel. 4734545. SCHIEDAM - Een dansavond wordt zaterdag 22 februari gehou den in dienstencentrum De 4 Mo lens. De heer en mevrouw Schre- velius leiden de avond die duurt van 19.30 tot 23.30 uur. De toe- gang is fl. 2,-. SCHIEDAM - Zondag 23 februari kan men in dienstencentrum De 4 Molens terecht voor een koffie-in loop. De inloop duurt van 11.00 tot 13.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Sigarenbandjes, stripboeken en andere verzamelob- jekten kunnen zondag 23 februari worden geraild tijdens de Ruil beurs die gehouden wordt in dien stencentrum De 4 Molens. Verza- melaars en ruilers zijn welkom van 13.30 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Bakkerij Bur* jubilew Het is feest bij Bakker Bart SCHIEDAM - Het is inmiddels al meer dan twintig jaar geleden dat de eerste Bakkerij Bart vestiging z'n deuren opende. De oorsprong van de formule ligt in Nijmegen. Bart van Elsland opende daar zijn eerste Bakkerij Bart-vestiging. Nu zijn er inmiddels 32 Bakkerij Bart winkels door heel Nederland en elk jaar komen er ergens in Neder land nieuwe vestigingen bij. Het bakkertje en het roze logo zijn een begrip geworden. Onder de slogan 'Twintig jaar, feesten maar' zal bakker Bart de komende weken alle klanten extra verwenn'en. Het is de moeite waard om de komende weken een be- zoekje te brengen aan de Schiedamse vestiging van Bakke rij Bart, waar Hans Bosveld en Chantal Steenvormen de scepter zwaaien. Ook hier wordt het 20-ja- rig bestaan groots aangepakt. Wie jarig is tracteert. Daarom krijgt ie dere klant een paar mini-Duitse broodjes gratis. De kids worden nog eens extra verwent. Ook voor hen ligt er een gratis attentie klaar. Daarnaast kan iedere klant bij aan- koop van fl. 5,- kiezen uit drie bo- nusprodukten voor fi 2,50 Dt for mule van Bakker Bart is overal een succes. Van's morgens 07.00 uur tot sluitingstijd rinkelt de hele dag door de bel van de oven. Iedere mi- nuut van de dag komen er verse produkten uit de oven. Bakker Bart bakt niet 's nachts, maar overdag in het oog van de klanten. Ook een bekend onderdeel van de Bakkerij Bart formule is de broodjescorner. Ter plaatse worden waar de klan ten bij staan diverse overheerlijke verse broodjes belegd naar keuze van de klant. Hoogstraat 2 Schiedam tnct 6c etc- oJUiciCK.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3