flitsen Sport DICHTGESPIJKERD 'Ik vind judo gewoon leuk' Wm De stand MaasstaD Tocht bij Rijnmond Commissie fusie SVV MaasposT clubnieuws Hans Schoffelmeer begint aan nieuwe uitdaging bij SMC SVV en HOV kruipen omhoog Natascha van Gurp SPELER VAN DE WEEK buy AKAI SCHIEDAM - Hij ziet er meer dan patent uit. Ge- bruind en redelijk strak in zijn vel. Hans Schoffelmeer, trainer van de zaterdagafde- ling van fusieclub DRGS, maakt een herboren indruk. En zo voelt hij zich ook. Niet zo gek natuurlijk als je bin nen een maand of vier ruim 34 kilo 'kwijt' bent. „Ik viel haast om door mijn overge- wicht", glimlacht de 44-jari- ge Schiedammer. „Het was geen doen meer. Ik kon al- leen nog modeshows als Mi- chelin-mannetje lopen." Schoffelmeer, medewerker op de Rotterdamse dienst voor Sport en Recreatie, trap- te net op tijd op de rem. Hij minderde fors met eten en drinken en ging op de Rotter damse sportschool De Uit- weg flink tekeer. Nog steeds werkt hij tenminste drie da- gen in de week hard aan zijn conditie. „Roeien, fietsen, steppen, als er maar bewe- ging inzit", legt Schoffel meer uit. „Die regelmaat pro- beer ik nu vast te houden. Het zou mooi zijn als ik nog een kilootje of vier zou verliezen. Dan weeg ik precies honderd, dat is voor iemand met mijn postuur niet verkeerd. Succesvol Loopscholing AV Fortuna Open brief stakers Excelsior '20 Basisscholen basketbaltoernooi TUSSENSTAND PER 23/2 IHH Urnls:. 1 Gerard de Nooljer (Sparta) KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS Woensdag 26februari 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 SCHIEDAM - Rijnmond or- ganiseert op zondag 3 maart de Openingstocht. De tocht heeft een lengte van 50 kilo meter. De tocht zal door er- varen fietsers worden bege- leid. De begeleiders kennen de te fietsen route en dragen er zorg voor, dat de gemid- delde snelheid niet de 22,5 kilometer per uur zal over- schrijden. Tevens zuilen de begeleiders bij pech behulp- zaam zijn. Voor deelname is het verplicht, gezien de snel heid, deel te nemen met een trim- of racefiets. De start vindt plaats om 10.00 uur op het complex van Rijnmond aan de Olympiaweg te Schiedam. De deelnemers worden om circa 12.30 uur terugverwacht. Er kan wor den ingeschreven van 09.30 uur tot 09.50 uur. De kosten van deelname bedragen 4,5 gulden. SCHIEDAM - Op woensdag 19 februari heeft SVV een vergadering gehouden. De vergadering bleek noodza- kelijk naar aanleiding van de onrust, die onder de le- den was ontstaan met be- trekking tot het onderzoek naar de fusieplannen met SMC. In de vergadering zijn de leden accoord gegaan met bovengenoemd onder zoek. Er is een fusiecommis- sie gevormd, die de fusie plannen verder gaat voorbe- reiden. Wanneer men het plan heeft geformuleerd, zal dit via het bestuur aan we- derom een vergadering ter goedkeuring worden voor- gelegd. Tevens hebben zich tijdens de vergadering twee nieuwe bestuursleden aan- gemeld, die de gelederen gaan versterken. Omtrent een taakverdeling binnen het bestuur zal op korte ter- mijn afspraken worden ge- maakt SCHIEDAM - Veel sport- clubs in het Waterwegge- bied verzenden reeds het clubblad naar de redactie van de MaasposT. Echter, niet alle sportclubs hebben hier tot op heden een vaste gewoonte van gemaakt. De- ze sportclubs worden hierby opgeroepen het clubblad te verzenden naar MaasposT, Postbus 373, 3100 AJ Schiedam. 'DRGS blijft altijd mijn club' Schoffelmeer wil zelfs weer gaan voetballen. Hij hoopt volgend sei- zoen bij DRGS weer een leuk team van 'toppers van toen' bij elkaar te brengen. Jaren geleden speelde hij al eens met veel lol en succes in het derde team van GSS. Taktisch hoefde niemand dat elftal iets wijs te maken. Want de veteranenploeg telde niet minder dan zeven trai ners, onder wie Leen Warnaar, Henk Salari, Rob van Vliet en Aad den Butter. „Een prachtige tijd, al tijd lachen", blikt Schoffermeer terug. ,.Het zou leuk zijn als we opnieuw zoiets kunnen opbouwen. Ik ben in elk geval weer in condi tie. Ik doe met mijn selectie steeds het laatste half uurtje van de trai ning mee. Dan zijn de spelers ver- sleten en kan ik nog aardig meeko- men. Last van mijn kuiten heb ik gelukkig niet meer. Dankzij het af- vallen." Hans Schoffelmeer is het volgende seizoen werkzaam bij eersteklasser SMC. Hij gaat als as- sistent van de nieuwe hoofdtrainer Joop Molendijk aan de slag. De voormalige coach van GSS, Acti- vitas en Sparta is verguld met zijn nieuwe club. ,,SMC heeft uitstra- ling, ambities en mogelijkheden. Ik denk dat ik goed bij de vereni- ging pas. Ik ken al veel mensen Trainer Hans Schoffelmeer tussen de jeugd van DRGS. „De basis is tamelijk smal in mijn selectie", zegt hij binnen de club. Dat is wel zo ge- makkelijk." Schoffelmeer, die tijdens de win- terstop werd benaderd door SMC- voorzitter Henk Offenberg. krijgt de training en coaching van het tweede team in zijn takenpakket. Gezien zijn huidige functie bij DRGS lijkt dat een stapje terug op de trainersladder, maar zo voelt hij dat niet. „Ik krijg ook in de B-se- lectie met prima spelers te ma ken", stelt Schoffelmeer. „We ko- men volgend seizoen waarschijn- lijk in de reserve eerste klasse uit. Dat niveau is niet te versmaden. Verder reken ik op een gemoti- veerde spelersgroep. Als het goed is, willen ze zich allemaal in het eerste elftal knokken. Van zo'n ge- dreven team wil ik maar al te graag trainer zijn.' Schoffelmeer verheugt zich op de samenwerking met Joop Molen dijk. Hij is gewend om in de 'scha- duw' van een volledig gediplo- meerde trainer te lopen. Bij Sparta fungeerde Schoffelmeer als assis- tent van Rob Theuns en Jan Ver- hoeven. Beiden waren in het bezit van de A-licentie, evenals Molen dijk. Zelf heeft hij Oefenmeester-3 op zak. „Dat vind ik eigenlijk wel voldoende", geeft Schoffelmeer aan. „Ik heb niet veel zin meer in een nieuwe cursus. Dat is bijna niet te combineren met je werk en met je bijbaan als trainer. Ik ben nu al amper thuis. Nee hoor, ik ben te- vreden met mijn huidige status. Ik vind het geen enkel probleem om hulptrainer te zijn. Zo'n ondersteu- nende rol ligt me juist wel." Schoffelmeer werkte bij Sparta, waar hij zes jaar in dienst was, ook nog onder oud-prof Aad Andries- sen. Van de voormalige verdediger van Sparta, met 300 wedstrijden in de eredivisie op zijn naam, zegt hij het meest te hebben geleerd. ,,Zijn oefenstof was perfect. Vrijwel al- les deed hij met de bal. Zo hoort het ook, want aan doelloos lopen heeft bijna elke voetballer een broertje dood. Andriessen stond tussen de ploeg in, maar was wel degelijk de baas op het veld. Op de discipline viel niets aan te merken. Die aanpak sprak me aan." Schoffelmeer is een geboren Spar- taan. Hij speelde in de hoogste jeugdelftallen, maar brak niet door als profvoetballer. Slechts een keer mocht hij van de toenmalige trai ner Georg Kessler mee met het C- team (Cambuur uit). Voor de rest moest Schoffelmeer zich tevreden stellen met zijn amateurstatus. Snel stapte hij over naar het inmiddels verdwenen VVHR. GSS profiteer- de daarna nog negen jaar van zijn kwaliteiten als uitgekookte mid- denvelder. ,,In militaire dienst ben ik het uitzicht op een profcontract een beetje kwijt geraakt", stelt Schoffelmeer. „Daar rook ik voor de eerste keer aan een biertje. Ik ontdekte dat er ook nog andere dingen in het leven waren dan al- leen voetbal. Het heilige vuur doofde langzaam maar zeker. Ik heb nog wel onder Jan Zwartkruis in het Nederlands militairenteam .gespeeld. Maar Sparta 1 heb ik nooit meer gehaald. Ach, bij de amateurs en zeker bij GSS heb ik het ook altijd prima naar mijn zin gehad. Ik had alleen de pech dat ik nogal eens wat brak in mijn li- chaam. Zeventien fracturen zaten me dwars. Toen ik ook nog een spierscheuring in mijn lies kreeg, ben ik maar gestopt in het eerste elftal." Eerst als keeperstrainer en later als succesvol hoofdtrainer bleef Schoffelmeer bij GSS hangen. In 1987 verliet hij zijn lievelingsclub en in 1994 keerde hij gelouterd te rug. Na drie jaar op Harga verhuist hij opnieuw. ,,Zowel de club als ik- zelf is aan iets nieuws toe", meent Schoffelmeer. „We zijn niet op elkaar uitgekeken, maar het is be- ter dat we de samenwerking stop- pen. We zijn verzadigd. Slobodan Dutina neemt volgend seizoen naast de zondagafdeling ook de za- terdagtak onder zijn hoede. Een prima zaak. Hij is een goede colle- ga, die na een moeilijke start zijn draai helemaal heeft gevonden. Hoe dan ook, DRGS blijft altijd mijn club." Schoffelmeer zegt eerlijk dat hij meer van zijn rentree op Harga had verwacht. „Zeker na de fusie in 1995 met DRZ rekende ik op ver- sterking. Maar de aanwas van nieuwe spelers bleef uit. Qua sco- rend vermogen ging ik er zelfs op achteruit. Cees van Os viel weg, omdat hij door zijn werk lager moest gaan spelen. Zijn spel en zijn doelpunten mis ik nog in elke wedstrijd." Het zaterdagteam van DRGS bi- vakkeert in de vijfde klasse F voor- lopig nog onder de subtop, op de zesde plaats. Schoffelmeer wil in de slotfase van de competitie nog een paar plaatsen stijgen. Ook hoopt hij stilletjes nog op een pe- riodetitel. „We zijn niet kansloos, ook al omdat we de sterkste ploe- gen in onze afdeling al hebben ge had", besluit hij. ,,Maar als we dit seizoen nog iets willen bereiken, zuilen we er allemaal harder tegen- aan moeten gaan. Want de op- komst bij de training bijvoorbeeld laat soms te wensen over. En ik stel liever geen spelers op die ik door- deweeks niet of nauwelijks heb ge zien. Maar soms moet ik wel. Want de basis is tamelijk smal in mijn se lectie." Norbert Kleinherenbrink ATLETIEK - AV Fortuna organiseert reeds jarenlang diverse prestatie- en wedstrijdlopen voor zowel gevorderden als beginners. Beginners zonder clubbinding beoefenen hardlopen als liefhebberij. Niets meer en niets minder. Daar wil AV Fortuna verandering in aanbrengen. Hardlopen is een verslaving, maar wel een gezonde verslaving. Overal ziet men man- nen, vrouwen, jongens en meisjes hardlopen en bijna allemaal met een be- paald doel voor ogen. Een prestatieloop. een halve marathon, een hele ma rathon, misschien zelfs een triathlon of gewoon zomaar om de conditie op peil te houden, maar hardlopen doet men. Volgens schattingen van de KNAU (Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie) zijn er tussen de 800.000 en de 1.000.000 hardlopers in Nederland. Daarvan lopen er ongeveer 46.000 in clubverband. De rest loopt voor zichzelf. Om die laatste groep gaat het nu. AV Fortuna vraagt zich af of deze groep doe-het-zelvers wel zo verantwoord bezig is. Gaat men wel goed met de krachten om? Kan men het opbrengen om voor zichzelf een gevarieerde training op te bouwen? Vergeet niet dat een verkeerd aangeleerde techniek en een ver- keerde trainingsopbouw de bron kunnen zijn van hinderlijk langdurige blessures, die het plezier in hardlopen voorgoed kunnen bederven. Spe- ciaal voor deze doe-het-zelvers heeft AV Fortuna de cursus Loopscholing opgezet. In deze cursus laten ervaren trainers iedereen kennismaken met verschillende trainingsvormen, waaronder tempo-, snelheids-, fartiek- en crosstrainingen. Een aantal trainingen wordt vastgelegd op de video. Na tuurlijk is er ook volop aandacht voor looptechniek, voorbereiding, na- zorg, kleding en schoeisel. De cursus beslaat in totaal 8 dinsdagavonden en wordt afgesloten met een Coopertest. De cursus, altijd op de dinsdag avonden aanvang 19.00 uur. wordt gegeven op 1118 en 25 maart en op 1 8, 15, 22 en 29 april, uiteraard op het complex van AV Fortuna aan de Marnixlaan in Vlaardingen. De kosten van de cursus bedragen slechts 25 gulden. Men kan zich aanmelden bij Elly de Jong (010-4359270). Ook voor meer informatie kan men bij haar terecht. VOETBAL - „Heel de club is in rep en roer. Allerlei groeperingen binnen de club hebben het over ons, het bestuur, de trainer, het beleidsplan en de naderende buitengewone algemene vergadering. Allerlei groeperingen binnen de club staan lijnrecht tegenover elkaar. Iedereen dreigt met op- stappen, iedereen beschuldigt elkaar en over en weer worden mensen be- schadigd. In de strijd om de stemmen worden zelfs de ouders van de jeugdleden benaderd. Een uiterst kwalijke zaak. Er wordt de laatste tijd zoveel onzin geroepen en gesproken dat wij hebben besloten middels dit schrijven te trachten een stuk duidelijkheid te verschaffen, want wij heb ben dit alles immers in gang gezet door het weigeren om verder te spelen. In het kort komthet erop neer dat het beleidsplan met betrekking tot de A- selectie dient te worden aangepast. Wij willen niets met betrekking tot de jeugd veranderen. Sterker nog, op jeugdgebied is het bij de club perfect geregeld. Deze afdeling moet zeker zo door blijven gaan. Vandaar dat wij hoog verbaasd kennis hebben genomen van de brief, die afgelopen week- einde onder de ouders van de jeugdleden is verspreid. In onze ogen is de trainer van de. A-selectie de aangewezen persoon, die verantwoordelijk is voor de resultaten van het eerste elftal. Hij heeft immers de kennis en de benodigde papieren. Het resultaat dient hij proberen te bereiken in de be- kende speelstijl van de club. Om dit resultaat te bereiken, heeft hij bepaal- de vrijheden van handelen nodig. Nu is het zo dat velen zich met het spel van het eerste elftal bemoeien. Of dat eerste elftal wel of niet volgens het beleidsplan speelt. Zo werkt het niet in de praktijk. Altijd zijn de spelers, de omstandigheden en de tegenstander bepalend voor de manier van spe len. Hij dient de vrijheid te hebben om hiernaar te handelen en niet, zoals nu, constant goedkeuring en verantwoording af te moeten leggen aan het bestuur. Hans de Rover is hierop stuk gelopen. Hij is een prima trainer, die uitstekend ligt binnen de A-selectie. Bovendien zijn de prestaties goed en is er onderling een enorm goede band. Volgend jaar is hij de trainer van Hermes DVS. Om echter te voorkomen dat de nieuwe trainer weer met dezelfde problemen te maken krijgt, hebben wij gemeend in te moeten grijpen. Het gaat ons, wat het beleidsplan betreft, puur om de A-selectie. Over de andere zaken zijn wij zeer tevreden. Ook de speelstijl willen wij niet aanpassen. Alleen de doelstelling en de vrijheid, waarbinnen de trai ner functioneert. dient te worden aangepast." BASKETBAL - De finale van het basisscholen basketbaltoernooi wordt dinsdag 4 maart gespeeld in sportzaal Oost aan de Fahrenheitstraat. Ook dit jaar zal de organisatie van het toernooi in handen zijn van basketbalvereni- ging Juventus, in opdracht van de Dienst Sport en Recreatie Schiedam. De negen teams die tegen elkaar strijden zijn Sint Willibrordus 1. Peperklip 1, Annie M.G. Schmidt 1, Rijnmond 1, Troubadoer 1, Meesterwerk 2. Kring 2, Startblok2 en het Windas 3. De nummers 1 uit elke poule spelen tegen elkaar in de grote finale die voor omstreeks 15.40 uur op het programma staat. Het team dat wint mag zich een jaar lang kampioen van Schiedam noemen en krijgt een grote beker mee naar huis. Vorig jaar won de Troubadoer met leer- lingen uit groep acht. De voorrondes werden al in de Kerstvakantie ge speeld. Toen deden er 43 teams mee afkomstig van 21 scholen uit Schiedam. In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'. De tussenstand wordt wekelijks bij- gewerkt en ge- publiceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgorde be- paald door het aantal gespeel- de wedstrijden. Gestaakte wed strijden worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Alle clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het ama- teurvoetbal, en gevestigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen automatisch mee aan Dicht gespijkerd '96-'97. In totaal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal te- gengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wedstrijden, zodat er een gemiddelde ontstaat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Ki- norama een videocamera en -re corder beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan con tact op met MaasstaD Weekbla den, postbus 1685, 3000 BR Rot terdam, telefoon 010 - 400.44.91. SVV en HOV nestelen zich steeds nadrukkelijker in de top. Het Schiedamse SVV speelde zondag met 0-0 gelijk tegen Verburch uit Poeldijk. Het was een wedstrijd waarin beide ploegen veelvuldig in de aanval waren. Keeper Ronald Depee had dus genoeg te doen, al had hij af en toe wel assistentie nodig van zijn verdedigers, HOV-doelman Alberto Larzhali hield dit weekeinde net als zijn collega bij SVV de nul. De aan- vallers van HOV waren evenwel een stuk productiever. Zwarte Pijl werd met 7-0 vernederd. Nees Maksutay en Richard van der Steen scoorden ie- der tweemaal. Hans Loovers, de huidige trainer van HOV (maar ook geen onbekende bij SVV) had Larzhali vorige week tegen SVS nog gepasseerd. De doelman. die zich een paar keer niet had laten zien op de training, was disciplinair geschorst. Hij werd vervangen door A-keeper Marcel Robart. 10 tegengoals 1 Zwart Wit'28, 2. SVV. 3. HOV. 11 tegengoals 4. Nieuwenhoorn. 5. CION, TSB. Berkel, Alexandria '66 (zat.), 9. Aeolus, RKWIK, 11. Transvalia. 12 tegengoals 12. Spartaan'20, 13. Rijnmond Hoogvliet Sport, Xerxes (zon.). 13 tegengoals 15. Capelle, Barendrecht. SC Feijenoord, 18. Soccer Boys (zat.), PFC, 20." Bolnes (zat.), Ursus, Ex celsior'20, 23. NOC. 14 tegengoals 24. Leonidas (zon.), 25. RVVH, 26. Rijsoord. 15 tegengoals 27. VVOR, GOZ, NBS- VV, SSS. Maasdam, Rhoon. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Hoeveel meisjes onder 19 jaar zijn er in Nederland? Veel. Hoe veel meisjes onder 19 jaar zijn er in Nederland en doen er aan ju do? Ook veel. Onlangs behaalde de 14-jarige Vlaardingse judoka Natascha van Gurp van Sportin- stituut Schiedam de nationale tweede plaats voor meisjes onder 19 jaar tot 48 kilo. Het was haar eerste deelname, maar zeker niet haar laatste. De tweede plaats is reeds een feit. De eerste plaats is allesbehalve een illusie. Het is de wereld van dojo, tatami, ippon en waza-ari. Kortom, het is de wereld van hal, mat. heel punt en half punt. Natascha van Gurp dus. Inderdaad, nog maar 14 jaar en nu al de nationale tweede plaats voor meisjes onder 19 jaar tot 48 kilo. De Vlaardingse judoka van Sportinstituut Schiedam zit in 2 VWO van Aquamarijn, beter be- kend als het Groen van Prinsterer. Zij doet reeds acht jaar aan judo, drie jaar bij Tino Hoogendijk en vijf jaar bij Sportinstituut Schiedam. Eerder was karate haar sport, maar haar broer, destijds een actieve judoka, deed haar de over- stap maken. Een meer dan succes- volle overstap. Niets meer en niets minder. Ondanks een nationale tweede plaats is zij bescheiden, zeg maar verlegen. Haar antwoorden zijn kort en eigenlijk zonder kracht en gaan stuk voor stuk gepaard met, ook nu, een bescheiden, zeg maar verlegen, lach. Waarom ju do? „Ik vind judo leuk." Blij met de tweede plaats? „Ja. ik ben blij." Hoop op eerste plaats? „Ja, ik heb hoop." Goede trainer? „Ja, hij is goed." Hij is goed dus die Arthur den Ha- mer. De 29-jarige medewerker, in Natascha van Gurp (14) werd tweede van Nederland bij de meisjes onder de 19 jaar vaste dienst, van Sportinstituut Schiedam is behalve judotrainer, van Natascha van Gurp, ook con- ditietrainer en fitnesstrainer. De multifunctionele trainer is op 17- jarige leeftijd gestopt als actieve judoka. Afgescheurde kruisbanden gaven het signaal tot stoppen. ..Het gaat goed met Sportinstituut Schiedam", vermeldt hij. „Het gaat zelfs uitstekend met Sportin stituut Schiedam. Destijds gingen alle goede judoka's weg. Zie bij voorbeeld Mark Huizinga. Van- daag de dag blijven alle goede ju doka's hier. Zie bijvoorbeeld Na tascha van Gurp. Sportinstituut Schiedam bezit goede tegenstan- ders en goede trainingsfaciliteiten. Er wordt absoluut niet geronseld, maar het is wel een tendens, dat Sportinstituut Schiedam een grote aantrekkingskracht heeft op talent- voile judoka's." Arthur den Hamer verhaalt niet zonder enige trots over de recente successen in met name Zaandam en Goirle. „De laatste tijd behaalt Sportinstituut Schiedam behoorlij- ke resultaten", vertelt hij..Tijdens een nationaal toernooi in Zaandam behaalde Sportinstituut Schiedam de tweede plaats op maar liefst 125 sportscholen en tijdens een inter- nationaal toernooi in Goirle be haalde de meisjes onder 16 jaar de eerste plaats en de jongens onder 16 jaar de derde plaats. Alle trai ningen staan in het teken van her- haling en uitbreiding. Het is een kwestie van stap voor stap opbou wen. Het is gewoonweg een kwes tie van verbeteren. Hoe beter de ju doka, hoe meer hij of zij traint en natuurlijk ook omgekeerd.' Rene van der Meij de Bie Speler cljfer(s) gemidd< 1. Melvin Leerdam 7 7,00 Dordrecht'90 2. Henk Fraser 6,65 Feyenoord 3. Cor Lems 5 6,61 Dordrecht'90 4. Bernard Schuiteman 6 6,50 Feyenoord 5. Kees van Wonderen 6 6,48 Feyenoord 6. Ronald Koeman 6 6,47 Feyenoord 7. Gerard de Nooijer Sparta 8 6,41 8. Giovanni v. Bronckhorst 6 6,32 Feyenoord 9. Henrlk Larsson 6,32 Feyenoord 10. Pablo Sanchez 5 6,22 Feyenoord 11 Marina 7 6,21 Sparta 12. Mark Noorlander Sparta 6,20 13. Patricio Graff 6,20 Feyenoord 14. Richard Plug Dordrecht '90 6 6,20 15. Alfons Groenendijk Sparta 6 6,19 16. Geoffrey Claeys Feyenoord 6,17 17. Arjan van der Laan Sparta 7 6,14 18. Gaston Taument 6 6,14 Feyenoord 19. George Boateng Feyenoord 6 6,13 20. Ben Spork Excelsior 6,07 Gerard de Nooijer revan- cheerde zich zondag voor de matige 5, die hij vorige week kreeg voor zijn optre- den in de thuiswedstrijd tegen NAC. Dit keer werd hij beoordeeld op een 8. Alleen Feyenoord doelman Ed de Goey deed hem dat na. Gerard de Nooijer had zich de donderdagspeech van Joop Brand waar- schijnlijk erg aangetrok- ken. De 'tussenpaus' bij Sparta had zijn spelers na de met 4-2 verloren wedstrijd tegen NAC een spiegel voorgehouden. "Een echte Spartaan die vecht tot het einde. Tegen NAC miste ik dat, maar nu was het weer terug", aldus Brand na FC Utrecht- Sparta. Het scheelde ove- rigens maar weinig of Gerard de Nooijer had dit seizoen voor de Bundesli- gaclub Arminia Bielefeld gespeeld. De Spartaan kwam na een korte flirt met de Duitsers echter snel op zijn beslissing terug en bleef zodoende behouden voor Sparta. Speler cijfer(s) gemiddelde 1. Ed de Goey 8 6,91 Feyenoord 2. Mark Zegers 7 6,64 Excelsior 3. Edward Metgod 6 6,57 Sparta 4. Peter van der Kwaak 7 6,35 Dordrecht'90 Speler Doelpunten 1. Pablo Sanchez 7 doelpunten Feyenoord 2. Ronald Koeman 7 doelpunten Feyenoord 3. Arjan van der Laan 6 doelpunten Sparta IPKIit.Kl.l

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 25