fauteuilerie -2150 per maand Augustinusschool week lang in teken van actie voor Zambia Speel-o-theek Ikkie is meer dan uitleenpost van spelmateriaal MaasposT MaasposT Bomen ruimen het veld 'Vijfmotorfietsen moet haalbaarzijn' Ruim honderd kinderen lenen er regelmatig iets k*4 A.s. Zondag geopend! SCHIEDAM Omdat er zoveel verschillende mensen zijn, heeft Fauteuilerie zoveel keus. KERKDIENSTEN O m goed t e z i 11 e n CONTACTLENZEN SCHIEDAM - De twee lera- ren Pierre den Hartog en Rob van Duppen maakten vorige zomer een reis van vijfduizend kilometer door Afrika. Tijdens deze rond- reis kwamen ze op het idee oud-collega Chris Pols en diens echtgenote Astrid op te zoeken in het Zambiaanse dorpje Chinsali. Hij is daar werkzaam als leraar en zij als tropisch arts. Astrid Pols toonde de reizigers het zie kenhuis waar zij werkt en Den Hartog en Van Duppen raakten direkt zo onder de indruk van de enorme ar- moede en het gebrek aan bedden in het Chinsali zie kenhuis dat zij besloten er bij thuiskomst in Nederland iets aan te doen. Motorfietsen SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 1 maart verzorgd door het gemengd koor Senectute onder leiding van Bep Meeges. Kees Passchier neemt plaats achter het kerkorgel. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Aan de deur wordt wel een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Swingen Harmonia Paasbloemstukken Gospelsound Thema's Garth Brooks Optreden Podium Zeggen wat je denkt Lunchconcert Cursus Kleding JL t MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde Gemeente Schiedam Grote Kerk. Lange Kerkstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. G. de Lang, aanvang 17.00 uur. ds. F. Hoek. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. A.J. Wten- weerde; SOW dienst. Hervormde Gemeente Kethel Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos; Doop- dienst. Aanvang: 19.00 uur, Avondmuziek. Do 6 maart, aan vang 19.30 uur Avondgebed. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang 10.00 uur, ds. G. van Doornik. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. A.J. Wten- weerde. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang 10.30 uur, ds. W. Verhoeff. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang 10.00 uur, cand. P.C. Zorge. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. F. Hoek. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang 09.30 uur, ds. C.A.A. Struik, aanvang 16.30 uur ds. C.A.A. Struik (Viering Heilig Avondmaal). R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3.Vrijdag 09.15 uur weekviering in de dag- kapel, zondag 09.30 uur zondag- viering met koorzang/samenzang. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Woensdag 09.15 uur weekviering in de dag- kapel, zaterdag 17.00 uur, zondag 11.00 uur zondagviering met koozang/samenzang. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Gezongen eucharistievie- ring, aanvang 10.15 uur. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur eu- charistieviering, zondag hoogmis m.m.v. Herenkoor I.H.D., eucha- ristieyiering om 10.15 uur. Kapel Huize Frankeland, zondag eucha- ristieviering om 09.15 uur. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55, woensdag 19.00 uur weekviering in de pastorie, zondag 10.00 uur zondagsviering met koor- en samenzang. V rijzinnige Geloofsgemeenschap N.P.B. Westvest 90-92. Aanvang 10.30 uur, mw. H. Pleysier-Polderman (VH). Leger des Heils Lange Haven 27, Aanvang 10.00 utir, kapt. en mevr. A.J. Plaisier. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst, zendingsdienst, zendingsarts John Coleman. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G.de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dlnsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Je zult maar bijna 2 meter zijn. Of 'slechts' 1.50. Je zult maar zeer corpulent zijn of moeilijk uit een fauteuil kunnen opstaan. Zoek dan maar eens een fauteuil die je op het lijf geschreven is... U weet beter Omdat u weet wat Fauteuilerie te bieden heeft. Persoonlijke fauteuils die uw lichaam passen als een handschoen. Hoogst aangenaam zitcomfort waarvan u dag in, dag uit plezier hebt. A Hiernaast een bewijs daarvan. Slechts een voorbeeld uit de ruime collectie kwaliteitsfauteuils die nu in onze showroom ter proefzitting' staan Originele Lazyboy relaxfauteuil met schommeltcchniek en 7 /C O verstclbare voctcnsteun. Zithoogtc aan tc passen. In stoi JL O JA B B Meubelen VOF - Watermanweg 217 - 3067 GA - Rotterdam Woonmall Alexandrium m (2e etage) - Tel. 010-2862525 Fauteuilerie vindt u ook op de Woonboulevards in: Apeldoorn, Arnhem, Breda, Eindhoven/Son, Heerlen, Nijmegen v.a. '97, Utrecht, Zoeterwoude en Zwolle Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 met tyio-ete-K, /4kcPic etc a^Uiciett. Ongeveer tachtig procent van de leerlingen van de Highschool in de buurt is besmet met het HIV- virus dat tot de dodelijke ziekte AIDS leidt. Het ziekenhuis in Ch insali bedient deze besmette kin- deren zo goed als het kan. Maar het is onontkoombaar dat deze kinderen zullen sterven. Patienten die met een relatief eenvoudige ingreep geholpen kunnen wor- den, zoals een blinde darmontste- king of een bevalling komen door de AIDS-patienten in het ge- drang. Ten eerste omdat er onvol- doende bedden zijn, maar ook omdat de angst voor besmetting bij de 'gezonde' leden van de be- volking groot is. Artsen durven geen bloed meer te gebruiken voor transfusie voor niet-besmet- te patienten. Den Hartog consta- teerde tijdens zijn verblijf dat een groot deel van de volwassenen door de ziekte is uitgeroeid. De bevolking in Chinsali bestaat dus voornamelijk uit kinderen en ou- deren. Den Hartog en Van Duppen za- gen deze trieste situatie met lede ogen aan. Ze spraken veel met het echtpaar Pols over de mogelijk- heden tot verbetering van de on- houdbare situatie. Den Hartog: „De patienten met HIV of AIDS De Zambia-week ging feestelijk van start met een optreden van de Afrikaanse percussionist KofiAviyor kunnen niet meer geholpen wor- den. Op een gegeven moment kwamen wij op het idee om de AIDS-patienten naar huis te stu- ren, zodat andere patienten meer ruimte krijgen. Het leek een een voudige oplossing. Maar het zie kenhuis beschikt over slechts een bus, die bovendien niet overal kan rijden. Met die bus kunnen lang niet alle patienten terug naar huis vervoerd worden. Je moet begrijpen dat de afstanden tussen huis en ziekenhuis daar vele ma- len groter zijn dan in Neder land." Na een tijdje brainstormen kwam het viertal op het idee in Neder land geld in te zamelen voor de aanschaf van een vijftal motor fietsen. De keuze voor een motor is een praktische keuze. Het is een wendbaar vervoermiddel. Bovendien is de plaatselijke mon- teur in staat het technisch onder- houd van deze voertuigen te pie- gen. Na een grove hoofdreken- som kwamen de reizigers uit op een bedrag van ongeveer fl. 5000,- per motorfiets. Maar ja, hoe zouden ze het geld voor vijf motorfietsen bij elkaar krijgen? Eenmaal terug in Nederland be- gon het tweetal met het aanschrij- ven van diverse organisaties. Van het 66n kwam het ander. Den Hartog nam contact op met Stich- ting Medelanders, Wilde Ganzen, een school in Maassluis, NCDO, de Gereformeerde kerk, ONS, Rode Kruis en diverse bedrijven. De 'tweemansactie' ondervond al spoedig bijval vanuit deze organi saties. Al deze hulp heeft tot nu toe geleid tot een bedrag van fl. 7000,-. Daarmee is het einde van de geldinzameling nog niet in zicht. De leraren mobiliseerden de leerlingen en leerkrachten van de scholen waar zij les geven voor hun actie. De Rotterdamse Mr. Baarsschool is de werkplek van Van Duppen. Zij hielden een Kerstmarkt met een opbrengst van fl. 1800,-. Van 21 februari tot en met 1 maart staat de Schiedamse Augustinusschool van Den Hartog in het teken van Zambia. De week is gestart met een swin- gend optreden van de Afrikaanse percussionist Kofi Aviyor. Maar het belangrijkste evenement voor de inzameling vindt plaats op 1 maart. Die dag houdt de school een rommelmarkt. Het energiebe- drijf ONS werkt belangeloos mee aan de inzameling van afgedank- te goederen. Winkeliers in de buurt van de Augustinusschool hebben ook vele goederen ter be- schikking gesteld voor een tom bola. Den Hartog hoopt veel be- zoekers te mogen ontvangen op de Burgemeester Honnelage Gre- telaan. Door al deze positieve en hartverwarmende reacties zou het doel van de actie bijna uit het zicht verdwijnen. Den Hartog vindt het juist dat Westerlingen kennis nemen van de ellende el ders in de wereld. Hij vestigt zijn hoop op diegenen die hun betrok- kenheid met andere delen van de wereld willen tonen. De rommelmarkt vindt plaats op zaterdag 1 maart tussen 10.00 en 16.00 uur in de Augustinusschool aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan 498 in Schiedam. MARGREET FEENSTRA Verschillende bomen gaan tegen de grond SCHIEDAM - In Wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 1 maart weer een gezellige swingavond gehou den. Er wordt muziek gedraaid voor jong en oud en voor paren, stellen en vrijgezellen. De entree is gratis, kaartjes kunnen worden af- gehaald aan de balie of aan de zaal. De zaal is open om 20.00 uur en de avond begint om 20.30 uur. De Er ker is gevestigd aan de Jan van Avennestraat 32. SCHIEDAM - De Harmonia- avond van donderdag 27 februari wordt verzorgd door Gert Adamse. Hij doet deze avond helderziende waarnemingen in ruimte en tijd door middel van voorwerpjes, rin- gen of foto's. Men is welkom in het wijkcentrum aan het Dr. Wi- bautplein 165. De zaal gaat open om 20.00 uur en de toegang is fl. 7,50. gaat woensdag 12 maart van start bij de Stichting SVO aan het Broersveld. In de cursus leert men op een goede manier voor zichzelf op te komen, beter de gedachten onder woorden te brengen en beter omgaan met zichzelf en anderen. De cursus wordt gegeven op de woensdagmorgen van 09.15 tot 11.15 uur. Er is kinderopvang mo- gelijk. De kosten bedragen fl. 40,- en er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aanmelden kan tot een week voor de startdatum. Voor aanmelding en informatie: 4734545. SCHIEDAM - De laatste gospel- sound-avond wordt zondag 2 maart gehouden in de Dorpskerk aan het Noordeinde. De avond be gint om 19.00 uur en wordt ver zorgd door het koor Inspired uit Rijswijk. Er wordt gezongen met pianobegeleiding. De toegang is gratis, al wordt er bij de deur wel een collecte gehouden. Plakken, knippen en tekenen bij Speel-o-theek Ikkie tijdens de themamiddag een gezellig onderkomen voor kin- deractiviteiten hebben de vrijwilli- gers veel vrije uurtjes moeten ste- ken in het opknappen en verven. Soms waren de omstandigheden erbarmelijk omdat het gebouw nauwelijks warm te stoken is. Toen het kluswerk achter de rug was hebben andere enthousiastelingen zich voor de aankleding ingezet. De gezellige Jip en Janneke gordij- nen en kussens geven veel sfeer. In het nieuwe pand zijn inmiddels al een aantal themamiddagen geor- ganiseerd. Elke derde woensdag- middag wordt er iets anders ge- daan rond een thema, bij voorbeeld een spelletjesmiddag, een puzzel- tocht of een knutselmiddag. Woensdagmiddag 19 februari stond in het teken van carnaval. Kinderen konden onder begelei- ding maskers, hoedjes en muziek- instrumenten maken. Naast deze themamiddagen wordt er regql ma- tig een speelgoedinformatieavond georganiseerd. Deze avonden wor den verzorgd door een medewerk- ster van het Early Learning Centre. Ieder jaar is er ook veel belangstel- ling voor de speelgoedbeurs die al- tijd in het najaar gehouden wordt. Informatie over deze activiteiten, maar ook ander nieuws is te vinden in het kwartaalblad van de speel-o- theek. Op dit moment houden vijftien vrouwen en een man, de penning- meester, op vrijwillige basis de or- ganisatie draaiende. Een goed ge- oliede machine is dat inmiddels en dat moet ook wel want ruim hon- derd kinderen lenen regelmatig speelgoed. Ikkie kan natuurlijk ai- tijd meer hulp gebruiken voor de verschillende activiteiten. Iedereen die het leuk vindt om met kleine kinderen te werken, belangstelling heeft voor speelgoed en een dag- deel beschikbaar is kan zich aan melden. Vrijwilligers kunnen klei ne kinderen altijd meenemen naar de speel-o-theek. Het lidmaatschap kost fl. 17,50 per jaar per kind plus fl. 2,50 admini- stratiekosten. Het lenen van 66n stuk speelgoed kost fl. 0,75 voor een periode van maximaal drie we- ken. De openingstijden zijn dins- dag van 10.00 tot 11.00, woensdag van 14.00 tot 15.00, donderdag van 15.30 tot 16.30 en vrijdag van 09.30 tot 11.00 uur. De eerstvoi- gende themamiddag is 19 april, de ze middag zal in het teken staan van Pasen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met An- ja Lems, tel. 4714952 of tijdens openingsuren met Ikkie, tel. 4708714. ANITA BEUER SCHIEDAM - In Klubhuis Zuid kan maandag 17 maart een bloem- stuk worden gemaakt. Met de Paasdagen in het vooruitzicht kan een passend stuk gemaakt worden. Tijdens het bloemschikken is des- kundige hulp aanwezig. Na afloop van de bijeenkomst kan het bloem- stuk mee naar huis genomen wor den. De middag bloemschikken begint om 13.30 uur en duurt tot 15.00 uur. De kosten hiervoor be dragen fl. 25,- inclusief materiaal. Aanmelden kan bij Klubhuis Zuid, tel. 4267297. SCHIEDAM - Daan Zonneveld, de presentator van het radiopro- gramma Countrytijd ontvangt woensdagavond 26 februari Mike de Rijke in de studio van Radio Schiedam aan de Korte Haven. Deze gast wordt ook wel de Neder- landse Garth Brooks genoemd. Het programma is te beluisteren tussen 20.00 en 21.00 uur via 96.1 FM van het Schiedamse kabelnet. SCHIEDAM - Het winkelend pu- bliek kan zaterdag 1 maart tussen 13.00 en 16.00 uur het optreden bijwonen van The Stingrays. Deze band verzorgt een optreden bij de ingang van de Free Record Shop in de Nieuwe Passage. De muziek van de Stingrays is misschien nog het beste te vergelijken met de mu ziek van The Shadows. SCHIEDAM - Henry Mc Ilveen draait vrijdag 28 februari weer de bekende vrijdagavond-cd's. Mc Il veen is inmiddels bekend om de afwisseling waarmee hij de vrij- dagavond weet te vullen. Een avond vol popmuziek, Queen, me tal, blues, en...als Abba wordt ge draaid... inderdaad, tijd voor de laatste ronde. Een avond muziek in het Podium Cafe aan de Lange Ha ven. SCHIEDAM - Een zes-wekende cursus Hoe zeg je wat je denkt. SCHIEDAM - Het lunchconcert in de aula van het Stedelijk Museum wordt woensdag 5 maart verzorgd door het blokfluitkwartet Scara- bee. Het kwartet heeft al eerder succesvolle concerten gegeven in dit museum en is op zoek naar nieuwe wegen in de muziek. Zij maken zelf arrangementen van muziek die oorspronkelijk niet voor blokfluit is geschreven. Op het programma staan werken van 19e en 20e eeuwse componisten als Gaston Saux, A. Malando en Bela Bartok. Ook wordt een aantal Turkse volksmelodieen gespeeld. Het concert wordt georganiseerd door de Vrienden van het Stedelijk Museum en begint om 12.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In gebouw de Teer- stoof gaat 12 maart de beroepsop- leiding Praktijk Dilpomalnforma- tica van start. Het is hierbij rnoge- lijk nog voor de zomervakantie (laatste les is op 26 juni) het diplo ma te behalen. Men gaat twee tot drie avonden per week naar school in gebouw De Teerstoof, waarbij men zowel theorie- als praktijkles- sen krijgt. Vereiste vooropleiding is mavo-4 of havo-3. De kosten be dragen fl. 2970,- (inclusief boeken en discettes, ecxlusief examen). Voor aanmelding of informatie kan contact worden opgenomen met Arthur Verhulst, tel. 4271098. SCHIEDAM - De Stichting Wel- zijn Nieuwland organiseert vrijdag 28 februari weer een kleding- en speelgoedbeurs in Wijkcentrum Dreesplein. Voor een verkoop- nummer kan er tot en met 27 fe bruari gebeld worden met 4738671. De kleding kan de 27e tussen 19.00 en 20.00 uur worden ingeleverd, de verkooptijd op vrij dag is van 09.00 tot 11.00 uur. Twintig procent van de opbrengst komt ten goede aan het Foster Pa- rentsplan. SCHIEDAM - Ook deze jongen moet er aan geloven. Net als zijn duizend soortgenoten moet deze boom plaatsmaken voor de toe- komstige metrolijn, het Benelux- traject. Met het rooien en het ver- wijderen van planten en bomen is zaterdag 15 februari begonnen. Het is te hopen voor deze boom dat hij valt in de categorie van de tweehonderd bomen die niet in de versnipperaar terecht komen, maar overgeplant zullen worden in plantsoentjes en parkjes elders in Schiedam. De bomen zijn vorig jaar al voor- behandeld. zodat ze dadelijk op hun nieuwe plek beter zullen aan- slaan. Deze bomen blijven ge- spaard omdat ze te kostbaar wor den gevonden om zomaar te ver- nietigen. Een populier bijvoorbeeld gaat 'maar' twintig of dertig jaar mee en daarom moeten die bomen maar gewoon opnieuw geplant worden als de metro-lijn klaar is. Linden en platanen bijvoorbeeld, zijn een heel ander verhaal. Deze monu- mentaal grote bomen worden vaak ouder dan honderd jaar en dat gaat het rijk te ver. Die bomen krijgen andere grond onder de voeten, of liever gezegd, wortels, waar ze voorlopig verder kunnen groeien. SCHIEDAM - Speel-o-theken le nen spelmateriaal uit zodat kin deren geregeld nieuw of ander speelgoed ter beschikking krij gen. De belangstelling van kinde ren en het ontwikkelingspeil ver- andert snel. Om er nu toch voor te zorgen dat kinderen met speelgoed kunnen spelen dat aansluit bij hun behoefte kan de speel-o-theek uitkomst bieden. In Schiedam-Noord bestaat zo'n bibliotheek voor speelgoed al ruim 15 jaar. De organisatie heeft na zes gedwongen verhui- zingen een gezellig onderkomen aan het Bospad. Door het op knappen van een ander gebouw- tje er vlak naast heeft de organi satie een goede ruimte gecreeerd voor het organiseren van onder andere themamiddagen en infor- matie-avonden. Speel-o-theek Ikkie is gevestigd tegenover Natuurcentrum de Boshoek. De naam het Bospad is nog niet bij alle Schiedammers be kend omdat het pas een paar jaar geleden deze naam kreeg. De naam zegt wel iets over de plek. Er heerst een zekere rust en het pleint- je tussen de bomen wordt als het mooi weer is gebruikt voor allerlei buitenactiviteiten. Het opknappen van de extra ruimte heeft wel wat voeten in de aarde gehad. De orga nisatie wordt niet gesubsidieerd en draait dus uitsluitend op de inzet van vrijwilligers. Om een totaal uitgeleefde keet om te toveren in

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3