Voetballer John de Wolf maakt feestvreugde helemaal compleet Zelf stand ig wonen met volledige zorggarantie fauteuilerie MaasposT OrJUdiQUW r^piB MaasposT MaasposT De Kring viert tien-jarig bestaan Nieuw woon- en zorgcomplex Marconihove geopend Jeugdland loopt zich warm in de Voorjaarsvakantie SCHIEDAM Lezing MODELLEN GEZOCHT VOOR ADVERTENTIES VAN DIDI FASHION Pasfauteuils... omdat een perfecte pasvorm belangrijk is. Bijles KERKDIENSTEN SCHIEDAM - Een verjaar- dagsfeest dat maar liefst twee weken duurt; is dat niet de droom van ieder kind? De 260 leerlingen van basis- school De Kring uit Schiedam-West waren on- langs zo gelukkig een graan- tje van een dergelijk spekta- kel mee te pikken. Niet zij, maar hun school bestond vlak voor de voorjaarsva- kantie tien jaar. En dat werd breeduit gevierd. Maandag 17 februari werd het feest ingeleid met een bonte kring van ballonnen. De laatste dag, vrijdag 28 februari, werd de verjaardag besloten met een kindervoorstelling. Het absolute hoogtepunt vond echter enkele dagen daarvoor plaats. Toen was de Schiedamse held bij uit- stek, voetballer John de Wolf, enkele uren op het schoolplein aanwezig om de jongens en meisjes alles te leren over traptechnieken en scoren. Kringshops wdUM on* T Eigen taken SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 8 maart verzorgd door de Oostercantorij uit Schiedam onder leiding van Cees Blijdorp. Deze speelt ook verschillende orgelsolo's. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Aan de deur wordt wel een collecte gehouden ter be- strijding van de onkosten. Biljart Oorsmeer Dansen Ruilen Vrijwilligers O m goed te zitten CONTACTLENZEN per maand v.a. Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 5 maart 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde Gemeente Schiedam Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 10.00 uur. ds. G. de Lang, aanvang 17.00 uur, ds. A. Schaap. Woensdag 12 maart: 19.30 uur, ds. G. Mulder (Bids- tond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. D.C. van Houwelingen-Verdonck. Hervormde Gemeente Kethel Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, dhr. H.M. Habekotte. Do 13 maart, aanvang 19.30 uur Avondgebed. St. Martinu .kerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur, ds. T. Zevenbergen. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang 10.00 uur, ds. R.A. Bos ch. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. D.C. van Houwelingen-Verdonck. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang 10.30 uur, pastoor G.J. Warmerdam. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang 10.00 uur, ds. A. Muilwijk. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. A. Schaap. Woensdag 12 maart: 19.30 uur, ds. G. Mulder (Bidstond). Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang 09.30 uur, ds. F. van Deursen, aanvang 16.30 uur ds. F. van Deursen. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3.Vrijdag 09.15 uur weekviering in de dag- kapel, zondag 09.30 uur zondag- viering met koorzang/samenzang. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Woensdag 09.15 uur weekviering in de dag- kapel, zaterdag 17.00 uur, zondag 11.00 uur zondagviering met koozang/samenzang. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Gezongen eucharistievie- ring, aanvang 10.15 uur. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur eu- charistieviering, zondag hoogmis m.m.v. Herenkoor I.H.D., eucha- ristieviering om 10.15 uur. Kapel Huize Frankeland, zondag eucha- ristieviering om 09.15 uur. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55, woensdag 19.00 uur weekviering in de pastorie, vrijdag (eerste vrijdag van de maand) 19.00 uur in de pastorie, zondag 10.00 uur zondagsviering met koor- en samenzang. V rijzinnige Geloofsgemeenschap N.P.B. Westvest 90-92. Aanvang 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma (NPBj, Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang 10.00 uur, kapt. en mevr. A.J. Plaisier. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst, Immy de Jong. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur De feestweken rond het tien-jarig bestaan van basisschool De Kring, de voormalige Jan Ligthartschool, waren buitenge- woon goed gevuld. Met diverse uitstapjes, thema-bijeenkomsten, veel handvaardigheid en dus een stuk minder saaie taal- en reken- lessen dan normaal werd er flink uitgepakt. Maar hoeveel werk de ruim tweehonderd ouders en tien- tallen leerkrachten ook in de or- ganisatie van de weken hadden gestoken, niets ging voor de leer lingen boven de langverwachte komst van hun voetbalheld John de Wolf. En dat zal de Schiedam- mer vast en zeker gevoeld heb- ben. Uitgebreid nam hij de tijd om met een duidelijk balvaardige leerling wat te dollen voor de goal of zich door een aarzelend meisje (geheel onverwacht) door de benen te laten spelen. Enthou- siasme en plezier; daar draaide het blijkbaar allemaalom. Hoewel De Wolf de Rotterdams- evoetbalvelden toch alweer enige jaren geleden achter zich liet, leek de populariteit van 'de leeuw' daar geenszins onder geleden te hebben. Zijn naam leefde ook woensdag 26 februari nog voort bij de Schiedamse jeugd. „A1 zal het bij de allerkleinsten dan ook John de Wolf wordt in Schiedam nog altijd op handen gedragen echt alleen de naam geweest zijn hoor", grapt Marga van der Wal, een van de vaste hulpmoeders van De Kring. „Langs de kant stond bijvoorbeeld een verlegen jongetje, pal naast De Wolf ei- genlijk, die mij vroeg wie John de Wolf nou was want hij had een te- kening voor hem gemaakt en die wilde hij graag geven. John rea- geerde hier heel leuk op. Hij zei dat die speler niet kon komen omdat hij het te druk had en dat hij toen maar in zijn plaats was gekomen. Toen dat knulletje weer vroeg hoe hij dan heette zei- ie: Ook John de Wolf, toevallig he?" Hoe ingrijpend de komst van de voetballer ook was, daarmee zijn de festtviteiten vanzelfsprekend niet samengevat. In zogenaamde kringshops konden de leerlingen op maandag, dinsdag en donder- dag meedoen aan tamelijk bijzon- dere aktiviteiten als bidtnintbh. klimmen. tapdance, computeren of fotografie. Ieder kind had van te voren gelegenheid gehad zijn eigen kringshops-programma sa- men te stellen. Dat de organisatie daarvan en het indelen van de ruim 260 leerlingen in de diverse groepen van hun keuze een hels karwei is geweest, is niet moeilijk voor te stellen. De moeders Magda van der Wal en Tineke Rotmans kunnen zich die voorbe- reidingstijd nog levendig voor de geest halen. „We begonnen op een donderdag en voor we het wisten was het al 22.00 uur. En toen was er pas een dag inge- deeld", vertelt Rotmans. „Nadat we het de zaterdag voor het begin van het feest om 02.15 uur 's nachts bijna hadden afgerond, moesten we die zondag weer bij elkaar komen om de puntjes op de i te zetten." Maar daarover klagen willen de dames, die on- derdeel van de organisatie uit- maakten, beslist niet. „Als alles goed gaat en je ziet die blije ge- zichtjes hen.je alles zo weer ver- geten. Maar eerlijk is eerlijk: als we alles in manuren uit hadden moeten betalen was dit niet te be- talen geweest", bekent Van der Hoewel er een hantal jaar ge- spaard was voor een bijzondere viering van dit jubileum, had alles er ook niet zo gelikt uit kunnen zien zonder de hulp van en sa- menwerking met diverse sport- scholen en wijkcentra. Zo kon er bij De Erker onder meer worden gekookt en gefotografeerd, ter- wijl de omliggende sportscholen ruimte en mensen beschikbaar stelden voor lessen in aerobics en judo. „Het samenstellen van al die workshops ging eigenlijk een beetje vanzelf", weet Van der Wal. „Het nieuws verspreidde zich als het ware als een vuurtje. Die moeder wist weer iemand die drie-dimensionaal kon knippen en die kende weer iemand die poppetjes van brooddeeg kon bakken. Je kunt wel zeggen dat half Schiedam-West met dit feest bezig is geweest of er aan heeft meegewerkt." Bovendien moest iedereen in deze wijk er wel gelo- ven tijdens de afsluiting van het feest. Donderdagavond 27 fe bruari trok een drumfanfare de wijk in, gevolgd door een sliert kinderen die allemaal zelfge- maakte lampionnen bij zich droe- gen. Daarvoor was het plein voor de school al toneel geweest van een geweldige Chinese leeuwen- act. Terugkijkend op twee weken feestvieren kan directeur Eric van Kampen niet anders concluderen dan dat het voor iedereen iets ge- weldigs is geweest. „Vooraf heb ben we best wel eens moeten na- denken over aktiviteiten die zowel leuk zouden zijn voor kin deren van vier als die van twaalf, maar ik moet zeggen dat alles pri ma is verlopen. Het omgaan met elkaar, het sociale, is een van de belangrijkste aspecten in onze school en daar schort het duide lijk niet aan. Dat merk je tijdens zoiets als dit helemaal. Leerlin gen uit groep acht bleken achteraf net zo blij te zijn met het bootje dat ze gemaakt hadden uit een melkpak als jongere leerlingen en ook heb ik niemand echt horen mopperen over aktiviteiten waar ze niet bij ingedeeld konden wor den omdat die al vol waren. Dat draagt ook bij aan het succbs^it zo'rf jubileum. Of er dit jaar nu niets meer voor de kinderen in petto is? Jawel hoor. Het school- reisje en zo gaan gewoon door. Maar de kas moet weer gespekt, dat is een ding dat na deze twee weken zeker is. Dat wordt dus weer oud papier verzamelen vdOr iedereen hfe? KARIN VAN DER KNAAP SCHIEDAM - De opening van het woon- en zorgcomplex voor senioren was 'live' op Radio Schiedam te beluisteren. In de rechtstreekse middaguitzending op 26 februari werd bekend ge maakt dat het nieuwe complex aan de Marconiweg voortaan Marconihove heet. De openings- handeling werd verricht door de wethouders Bart de Leede en Adri Reijnhout, en de eerste be- woners van het complex, de heer en mevrouw Ras-van Dijk. Ter gelegenheid van de openings- plechtigheid was een grote sein- sleutel nagebouwd. Dit ter nage- dachtenis aan de uitvinder Gug- lielmo Marconi, naar wie de Marconihove is genoemd. De Italiaan Marconi slaagde er in 1895 in geluidsgolven uit te zen- den zonder dat hier draden aan te pas kwamen. Deze draadloze ma- nier van communiceren verliep via morsesignalen. De persoon die een boodschap wilde verzenden (later een marconist genaamd), verzond deze met behulp van een seinsleu- tel en een transformator. De ope- ningsceremonie van Marconihove was toepasselijk. Een nagebouwde seinsleutel en ook de radio-uitzen- ding zijn immers symbolen voor het werk van Guglielmo Marconi. De radiopresentatoren, zanger Pe ter Blanker en Ellen van de Berg, berichtten twee uur lang van de of- ficiele openingshandeling vanaf de Marconiweg. Peter Blanker herschreef de tekst van een bestaand lied tot het 'Mar- conilied', dat hij uit voile borst zong. Hij zong verder liedjes uit de oude doos, en begeleidde de kinde ren van de Sint Janschool bij een lied. Een aantal bewoners van Marconihove liet hun verzoek- nummer horen over de radio en vertelde daar hun herinnering bij. De directeur van de Woningstich- ting Noordvest, de heer Jos Feijtel, vertelde dat het complex duurder schakelt deze coordinator een hulpverlener in. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Het CDA Vrou- wenberaad organiseert woensdag- morgen 12 maart een bijeenkomst met als onderwerp 'het cultuurbe- leid in de stadsregio'. Tijdens de bijeenkomst zal onder andere een lezing worden gehouden door de heer G. Brouwer, gedeputeerde van de Provinciale Staten Zuid- Holland voor de PvdA. De bijeen komst wordt gehouden in het ka- der van het jaarthema van het CDA Vrouwenberaad: 'wat is de relatie tussen cultuur en politiek?' De bij eenkomst vindt plaats in het ge- bouw van de N.P.B. aan de West- vest 92 in Schiedam, aanvang 9.30 uur. De toegang is gratis. Tot op hoge leeftijd zelfstandig blijven wonen kan sinds kort ook in de nieuwe Marconihove uit is gevallen dan verwacht. In to- taal heeft Marconihove zo'n 13 miljoen gulden gekost, waarvan 2 miljoen over de begroting uitsteeg. Het extra geld is vanuit verschil- lende organisaties toch op tafel ge komen. Marconihove bestaat uit twee delen die met elkaar zijn ver- bonden door een overdekte bin- nentuin, ofwel atrium. Marconiho ve omvat 70 appartementen voor 55+-ers. Het Steunpunt Ouderen- zorg is er ook gevestigd. De woonwens van veel ouderen is zelfstandig wonen, met mogelijk- heid tot verzorging. Deze moderne formule, die eerder in Havenbogen aan de Nieuwe Haven een Schiedamse premiere beleefde, wordt eveneens in Marconihove toegepast. Woningstichting Noordvest verhuurt de woningen en de Stichting Samenwerkings- verband Schiedamse Ouderenzorg realiseert de zorg. Omdat de bewo ners zorg kunnen inhuren wanneer zij dat nodig hebben, kunnen zij tot op zeer hoge leeftijd zelfstandig blijven wonen. Feijtel verwacht dat de formule van Marconihove de toekomst heeft. Bewoners kun nen goede afspraken maken over de zorgverlening, maar toch zelf standig blijven wonen. De Wo ningstichting Noordvest studeert momenteel op de mogelijkheid in bestaande appartementsgebouwen een vergelijkbare situatie te cre- eren. Voor Marconihove kwamen 300 inschrijvingen binnen, dus voorlopig is er nog voldoende vraag naar deze vorm van senio- renwoningen. Drie instellingen zijn betrokken bij het welzijn van de bewoners. Ten eerste de Stichting Ouderenwerk, die activiteiten en cursussen biedt aan senioren. De Stichting Thuis- zorg staatparaat voor de coordina- tie van zorg op maat. Ten slotte kan het zorgcentrum Francis HaverSchmidt inspringen bij kort- durende opnames. De ouderen die bij het Steunpunt Ouderenzorg zijn aangesloten, krijgen een zorgcoor- dinator aangewezen. Indien nodig "Op de kiek met Didi"; Onder dat mottc# presen- teert modewinkel Didi uit de Nieuwe Passage in Schiedam, in dit voorjaar een promotie-campagne voor de nieuwste mode. Voor deze advertenties, te plaatsen in de Maaspost, zoekt de firma modellen van elke leeftijd en con- fectie-maat. Omdat de mode van Didi nu een- maal voor alle leeftijden en maten geschikt is. Als je het leuk vindt om model te staan in de nieuwste voorjaarsmode moet je een kort briefje met naam, leeftijd, telefoon- nummer en confectie- maat samen met een recente foto van jezelf sturen naar Didi Fashion, Nieuwe Passage 22, 3111 EG Schiedam. Afgeven in de winkel kan uiteraard ook. Doe dit voor 11 maart aanstaande. Deelnemende modellen ontvangen bericht en worden door een profes- sionele fotograaf in mode van Didi gekiekt. Men ont- vangt een leuke verras- sing en een uitnodiging om tijdens de dienten- avond op woensdag 26 maart als model, mode te lopen. SCHIEDAM - Er wordt nog steeds gebiljart in de Rijnmondbokaal- competitie die wordt gehouden in dienstencentrum De Woudhoek. Donderdag 6 maart wordt de vol- gende ronde gespeeld vanaf 13.00 uur. Vrijdag 7 maart kunnen de deelnemers aan het ouderenbiljart- toernooi zich weer verzamelen in dienstencentrum de 4 Molens. Elke vrijdag van 09.30 tot 16.00 uur wordt dit toernooi hier ge speeld. SCHIEDAM - Oorsmeer staat donderdag 6 maart in het teken van Little Mystic. Margreet begon in 1988 serieus aan haar zangcarriere. Spoedig bleek dat zij aanleg heeft om de vooral uit Ierland afkomsti- ge popmuziek te vertolken. Ierland heeft een rijke muziek-cultuur en Margreet en haar begeleider Wil zullen het publiek uit Schiedam hier met voile teugen van laten ge- nieten. Het Podium is gevestigd aan de Lange Haven 28. SCHIEDAM - Een dansavond staat zaterdag 8 maart op het pro- gramma in dienstencentrum De 4 Molens. De heer en mevrouw Schrevelius begeleiden de danspa- ren van 19.30 tot 23.30 uur. De toegang bedraagt fl. 2,-. De vol- gende dag wordt er een dansmid- dag gehouden in dienstencentrum De Woudhoek. Deze duurt van 14.00 tot 16.00 uur en de kosten hiervan bedragen eveneens fl. 2,-. SCHIEDAM - De maandelijkse ruilbdurs in dienstencentrum De 4 Molens wordt gehouden op zon dag 9 maart. De middag geldt eveneens als contactmiddag en duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Hieraan voorafgaand wordt een koffie-inloop georganiseerd van 11.00 tot 13.00 uur. De toegang van al deze aktiviteiten is gratis. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Nieuwland is op zoek naar enthou- siaste vrijwilliger(st)ers die les wil len geven aan volwassenen bij de basiscursus computers. Van de kandidaten wordt gevraagd dat zij les kunnen geven in het besturings- programma Windows '95 en het tekstverwerkingsprogramma Word Perfect 6.1. Voor meer in- formatie kan men contact opne- men met de Stichting Welzijn Nieuwland tel. 4738671 (vragen naar Christine Pauw). Jeugdland ging deze vakantie van start op het Frans Halsplein SCHIEDAM - Het staat de scholen tegenwoordig vrij zelf de data voor de Voorjaarsvakantie vast te stel len. Een aantal scholen in Schiedam viert in de week van 3 tot en met 7 maart vakantie. Buro Jeugdland organiseert in deze week spelcircuits voor kinderen. Jeugdland bezoekt pleinen in alle wijken van de stad. Gewoonlijk krijgt Jeugdland veel hulp van stu- denten van de PABO, maar dit jaar heeft de lerarenopleiding een week later Voorjaarsvakantie. Deson- danks heeft de organisatie vol doende hulp bij de spelcircuits. Jeugdland tracht telkens nieuwe, eenvoudige spellen te verzinnen waar kinderen van alle leeftijden aan kunnen deelnemen. De beno- digde attributen worden door Jeugdland gekocht of zelf ge maakt. De jeugdconsulent Joop Broekhoven organiseert al twintig jaar activiteiten voor Jeugdland. Hij vindt creativiteit, sport en spel en (straat)theater enorm belangrijk voor kinderen. Op woensdag 5 maart is Jeitgdland aanwezig op het Wilhelminaplein in Zuid, op donderdag 6 maart op het Dr. Wi- bautplein in Nieuwland. Beide middagen starten om 14.00 uur en zijn gratis toegankelijk. Vrijdag- middag speelt Theater Snater het toneelstuk 'Schoon genoeg' in de Blauwe Brug. De voorstelling gaat over Wasserij Schoon. Hier komen zeer bijzondere kledingstukken voor een schoonmaakbeurt, zoals koninklijke onderbroeken of een laboratoriumjas met rat. Theater Snater maakt gebruik van verras- sende theatereffecten. In deze voorstelling komt een grote bellen- blazende wasmachine en een uit zichzelf rijdende rolstoel met 7e- vensechte' tante voor. De toegang voor 'Schoon genoeg' bedraagt fl. 1,-. Deze Fauteuilerie "aanmeetfauteull" is het hulpmiddel bij het kiezen van een passende fauteuil. U neemt plaats en wij meten alles op wat nodig is voor een perfecte pasvorm. Zithoogte, zitdiepte, hoogte van de armleggers en de juiste hoek van de rugleuning. U kiest een fauteuil uit onze omvangrijke collectie die wij voor u op maat maken. S1 5 jaar garantie Solide eiken fauteuil speciaal voor u op maat te maken met behulp van onze pasfauteuil. Tevens leverbaar met een in m hoogte en diepte verstelbare lendensteun. v.a. p Zoals a B B Meubelen VOF - Watermanweg 217 - 3067 GA - Rotterdam Woonmall Alexandrium III (2e etage) - Tel. 010-2862325 Fauteuilerie vindt u ook op de Woonboulevards in: Apeldoorn, Arnhem, Breda, Eindhoven/Son, Heerlen, Nljmegen v.a. '97, Utrecht, Zoeterwoude en Zwolle FITFORM AANMEETFAUTEUIL Zoals afgebeeld 2.195,- SCHIEDAM - Ontmoetingshuis De Weerklank in Groenoord orga niseert studie- en huiswerkbegelei- ding voor de vakken Wis- en Na- tuurkunde. Scholieren van alle ni- veaus (tot en met VWO) kunnen hier tegen een kleine vergoeding worden bijgespijkerd. De bijles wordt gegeven op dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in de De Weerklank, Cornelia van Zanten- plein 51. Voor info: Bas Graven- deel. Tel. 4715509. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 ucet wiicKdcligte fieetc*., de aftfieiCK. V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3