Aparte pit voor de wok Bloemen voor Pasen Slapen en spelen in flexibel meubelsysteem Nieuw gezicht voor snorfiets Bubbelplezier in de kleine badkamer ONROEREND GOED EN HYPOTHEEK INFORMATIE Onroerend goed informatie Hypotheek informatie Omdat kinderen in hun eigen ka- mertje niet alleen slapen, maar ook spelen, vinden ze het prachtig als hun bed tegelijk een speelob- ject is. Dat ontdekte de Deense ontwerper Henning Jensen al ja- ren geleden, toen zijn eigen twee zoontjes heel creatief speelden met hun eenvoudige stapelbed. Sindsdien ontwerpt hij kinderbed- den die op eenvoudige wijze uit- gebreid kunnen worden tot speel- eiland, en later weer probleemloos veranderd kunnen worden in een functionele tienerkamer. Het is het Flexa-systeem dat is geba- seerd op de speel/slaapwensen van de jeugd vanaf 2,5 jaar. Witte tulpen en gele narcissen zijn de bloemen die traditiegetrouw echt bij Pasen horen. Pasen is natuurlijk een christelijk feest, maar tegelijker- tijd is het ook een lentefeest waar voorjaarsbloemen bij horen. Het Bloe menbureau Holland wil dit jaar de aandacht eens vestigen op andere bloemen, die het ook prachtig doen op de sfeervolle paastafel. Groene bloemen bijvoorbeeld! Ondanks de kritiek van de laatste tijd, zal de aftrekmogelijkheid van hypotheekrente zeker blijven be staan. Daar zijn alle deskundigen het over eens. Ook nu is gebleken dat 's rijks schatkist behoorlijk wat inkomsten misloopt, omdat steeds meer mensen kiezen voor een eigen huis en hun hypotheek rente aftrekken van de belasting. Vermogen nov. '95 t/m jan. '96 nov. '96 t/m jan. '97 Prijsafwijking t.o.v. Ned. totaal noord f 200 f 213 78% oost f 241 f 265 98% midden f 278 f 305 112% west f 250 f 277 zuid f 256 f 280 102% 103% Ned.tot. f 247,6 f 271,3 100% De prijsontwikkeling heeft betrekking op de gemiddelde verkoopprijzen van be- staande woningen. Per woningtype en per plaats kan de ontwikkeling anders zijn. 5 jaar vaste rente Spaarhyp. Annuiteit Trad. Leven nationale hypotheek- garantie effec opge- opge- effec opge- Geldverstrekker tieve geven geven tieve geven rente rente rente Geldverstrekker rente rente FBTO 5,59 5,4 Zwolsche Alg. 5,33 5,15 BLG Hypotheken 5,71 5,5 5,3 ZwitserLeven 5, 36 5,25 Bouwfonds Hyp. 5,71 5,5 5,3 AEGON 5,40 5,3 Hooge Huys 5,71 5,5 5,3 Levob 5,41 5,3 Hypotrust 5,71 5,5 5,3 Hooge Huys 5,49 5,3 NOG 5,71 5,5 5,3 NOG 5,49 5,3 PVF Hypotheken 5,71 5,5 5,3 ROYAL 5,49 5,3 Spoorwegpensf. 5,71 5,5 5,3 Amersfoortse 5,50 5,4 Zwitserleven 5,71 5,5 5,3 Zurich 5,50 5,4 Zwolsche Alg. 5,71 5,5 5,3 Nationale Ned. 8,51 8,4 ABP-hypotheken 5,81 5,6 5,4 Stad Rotterdam 5,55 5,35 Aegon Hypoth. Bank 5,81 5,6 5,8 FBTO 8,59 8,4 Amersfoortse 5,81 5,6 5,5 AMEV 5,61 5,5 HNG Hypotheken 5,81 5,6 5,4 Av6ro 5,63 5,5 Levob 5,81 5,6 5,5 Delta Lloyd 5,63 5,5 ROYAL 5,81 5,6 5,4 Reaal 5,71 5,5 Woonfonds Hypoth. 5,81 5,6 5,4 Generali 5,81 5,6 Av6ro 5,91 5,7 5,5 Ohra 5,89 5,75 CVB Bank 5,92 5,7 5,5 Geldverstrekker Andere vormen opge- geven rente GWK-Bank 5,92 5,7 5,5 IDM Hypotheekbank 5,92 5,7 5,5 Nationale Ned. 5,92 5,7 5,6 Reaal 5,92 5.7 5,7 Stad Rotterdam 5,97 5,65 Delta Lloyd Beleggingspl. 8,5 AMEV 6,03 5,8 5,7 Hypotrust Spaartoekomst 5,5 5~6 Delta Lloyd 6,03 5,8 5,7 Generali Spaartoekomst Direktbank 6,03 5,8 5,6 Royal Future Hypotheekplan 15,7 Postbank 6,03 5,8 5,6 Van Nierop Perspect. Hyp. 5,8 Ohra 6,10 5,95 5,75 ING Beleggershypotheek 5,9 ABN-AMRO 6,14 5,9 5,7 SNS Netto Lasten 6.1 Generali 6,14 5,9 5,6 Bouwf. (PGGM) Loonvast 6,2 ING Bank 6,14 5,9 5,7 Krediethypotheken varia bele rente RABO Hypoth.Bank 6,14 8,9 5,7 SNS bank 6,14 5,9 5,7 VSB bank 6,14 5,9 5,7 Westland/Utrecht Hyp. 6,14 5,9 5,7 VSB Vermogenshypotheek 4,2 Nederl.Hyp.Bank 6,26 5,9 5,8 Direktbank Doorloophyp. 4,4 Friesland Bank 6,35 6,1 5,9 Roparco 4,8 MNF Bank 5,4 SNS Rekening crt. hypoth. 6,0 Zonder garantie is de standaardhypotheekrente meestal 0,2% hoger. Voor den hogere opslagen. g te kunnen maken is alleen het 5-jaarstarief vermeld. tophypotheken gelden hogere opsiagen. Om een vergelijkinr 11-- Per geldgever zijn a De effectieve rente is de afsluitprovisie, afboekingstljdstip aflossing e.d. Peildatum: 17 februari 1997 ever zijn andere rentevastperioden mogelijk even rente plus vaiiabele elementen als NVM M HYPOTHEEK shop Bron: NVM-Stappenplan Copyrlghl NVM Nieuwegein NVM Nedertandse Vereniging van Makelaars fn onroerende goederen NVM Kinderkamer van Flexa: hoogslaper met bureautje, toren, glijbaan en ladekastjes op wieltjes. (Foto: Flexa). Iedereen die graag kokkerelt, kent het probleem van de omvangrijke wok op het gasfornuis. Wie de wok op een pit zet, kan de omliggende pitten nog nauwelijks gebruiken en dat is niet handig. De wok is te groot of het gasfornuis te klein. Atag kent het probleem en heeft er een oplossing voor gezocht. Wie net toe is aan een nieuwe keuken en de wok veel gebruikt, kan deze nieuwe kookplaat eens bekijken. Atag noemt hem de 'gas-glas- wok': een keramische kookplaat met vier 'gewone' gasbranders en daar- naast een extra, vijfde wokbrander. Alle branders zijn beveiligd: mocht de vlam niet aangaan, dan wordt de gastoevoer automatisch uitgeschakeld en mocht de vlam toevallig uitgaan, dan wordt hij automatisch weer ontstoken. De wokbrander heeft een extra groot vermogen voor het bijzonder snel opwarmen van de wok. De gas- glas-wok is echt iets voor de hobbykok die zweert bij koken op gas. Kinderen tot zeven jaar vinden tenten, glijbanen en kruiptunnels 'cool'. Die ac- cessoires kunnen dan ook eenvoudig ge- combineerd worden met het Flexa-sta- pelbed, de hoogslaper en de half- hoogslaper. Zo zijn er drie daktenten, twee torens, een speelvlak in de uitvoe- ring poppenkast, winkel of postkantoor, speelgoedkisten en speelgordijnen en zelfs een basketbalset inclusief bal. De halfhoogslaper is in totaal 1,20 meter hoog, zodat eronder nog heel wat speel- ruimte is voor een kind. Met een tent wordt het een spannend 'hutje'. Handige speelgoedkisten op wielen passen er goed in. Een hoogslaper is nog hoger: daar kan een kind rechtop onder staan. Een wat groter kind vindt het mooi als de ruimte onder het bed wordt benut met een bureau en kastjes: die zijn dan ook in precies passende maten te krijgen. Ten slotte is het systeem ook nog in te passen in de kamer van de wat oudere scholier of student. Vanaf een jaar of dertien wil de jeugd weer liever een slaap/bedbank en ook dat kan met het flexibele Deense meubelsysteem. Daar- bij past dan een bureau met kantelbaar blad, boekenplanken, ladenblokken al dan niet op wielen en zelfs een in hoogte verstelbare computertafel. De Deense bedden zijn gemaakt van massief grenenhout en kunnen tegen een stootje. Bovendien zijn ze veilig: ze vol- doen aan de laatste EG-normen voor kinder- en stapelbedden en zijn bewerkt met milieuvriendelijke verven. De ver- schillende elementen zijn altijd later nog aan te schaffen, want alles sluit op elkaar aan. De kindermeubels van Flexa zijn onder meer te koop bij de Dreams-filialen in Rotterdam (Alexandrium III), Breda (Woonboulevard Breda) en Heerlen. Een moderne en sfeervolle paastafel: met groene bloemen. (Foto: Bloemenbureau Holland). Twee dezelfde biedermeier-boeketten in moderne, hoge aardewerken vazen ge- ven de paastafel een exclusieve, ingeto- gen aanblik. Hoofdtinten in de boeketten zijn wit en groen. Daarvoor gebruikt men de groene bloemen van Helleborus, gecombineerd met kleine gerbera's, wit te ranonkels, witte roosjes, lelietjes der dalen en sneeuwbal. Een apart accent is te bereiken met een guirlande op een bedje van stro midden op de tafel, met orchideeen erin verwerkt. Ook het servies is op eenvoudige wijze op te fleuren met bloemen. Leg eens een bloeiende hyacint in een gevouwen ser- vet, of de bloemkop van een narcis op de rand van een bord. Als u dan rond de bloemendecoraties zomaar wat paaseit- jes strooit, is succes helemaal verzekerd. Tot voor kort was een bubbelbad alleen verkrijgbaar in stoere afmetingen. Voor de royale badkamer en de dikke portemonnee. Badproducent Uco- san heeft daar wat aan gedaan. Het eerder gelanceerde concept voor de kleine badkamer, Tucana, is nu uitgebreid met bubbelbaden. Tucana is inmiddels al erg succesvol. In dit concept zijn bad en doucheca- bine als twee stukjes van een puzzel in elkaar te passen, waardoor op een klein oppervlak toch een bad en een aparte douche te realiseren zijn. Daar- mee wordt de beschikbare ruimte optimaal benut. In combinatie met een wastafel zijn zelfs veertien verschillende opstellingen mogelijk. Zo kan ook een bescheiden ruimte worden omgetoverd tot een fraaie badkamer. Nieuw is dat het Tucana-bad, met zijn smallere voeteneinde, nu ook ver krijgbaar is in whirlpool-uitvoering, dus met bruisgaatjes. Het is dan na tuurlijk wel wat duurder: ruim fl.3.500,-. U vindt Ucosan bij de sanitair- specialist. Voordealeradressen: 020 - 6812131. MaasstaD Prijsontwikkeling per regio bestaande woningen x f 1.000,- Aftrekregeling hypotheek- rente blijft zeker bestaan Dat bericht, dat onlangs in alle kranten stond, deed veel huizenbezitters op- schrikken. Toch weten deskundigen ze ker dat er niet aan de aftrek getornd zal worden. Huiseigenaren kunnen nog steeds rustig slapen: de politiek kan ge- woon niet om de aftrek van hypotheek rente heen. Geen enkele politieke partij wil zijn kie- zers tegen zich in het harnas jagen. En huizenbezitters zijn er tegenwoordig in alle categorieen van de bevolking, nadat de overheid jarenlang het beleid heeft gevoerd om het eigen woningbezit in Nederland te bevorderen. Inmiddels woont bijna de helft van alle Neder- landers in een eigen huis. Bij de presentatie van de jaarcijfers van de Rabobank liet topman Wijffels zich onlangs nog in dergelijke termen uit. Hij achtte de huizenbezitters een sterke kie- zersmacht en meende dat het voor elke partij 'politieke zelfmoord' zou zijn om aan de aftrekregeling voor hypotheek rente te komen. "Die neiging is buiten- gewoon gering", aldus Wijffels. Intussen is het niet verwonderlijk dat steeds meer mensen kiezen voor een ei gen huis. Niet alleen is de aftrekmoge lijkheid interessant (op die manier be- taalt het rijk mee aan het particuliere be- zit), maar ook wordt met de aankoop van een woning gebouwd aan eigen ver mogen. Dat is het belangrijkste verschil met het huren van een huis. Wie dertig jaar huur heeft betaald, staat nog steeds op hetzelfde punt, terwijl degene die dertig jaar hypotheek heeft betaald een grote lening heeft afgelost. Hij kan het huis zijn eigendom noemen en als hij het Wie een eigen huis heeft, bouwt aan een vermogen. verkoopt beschikt hij ineens over ver mogen! Halverwege de rit kan de huiseigenaar vaak al gebruik maken van dit vermo gen. Met een tweede hypotheek (rente is weer aftrekbaar!) kan er geld uit het huis gehaald worden, dat gebruikt kan wor den voor verbetering van de woning. Een mooie keuken of een luxe badkamer komt zo binnen bereik. Terwijl de huur- der maar moet afwachten wat de eige- naar met het huis van plan is. Sommige huurders investeren in hun on- derkomen, maar raken bijvoorbeeld hun zelfbetaalde mooie keuken zonder enige vergoeding kwijt als ze de woning verla- ten. Of, wat ook wel eens voorkomt: de huur wordt verhoogd, omdat de woning verbeterd is door die mooie keuken, die de huurder er op zijn eigen kosten in heeft laten zetten! Dat is een wel heel bittere pil, waardoor de meeste huurders het uit hun hoofd laten om hun woning te verbeteren. Een koopwoning kent deze nadelen niet: alles wat de bewoner erin investeert, komt naar hem toe. Door een mooie keuken wordt de woning immers weer meer waard! Veel hypotheken zijn berekend op het voordeel, dat de aftrekmogelijkheid biedt. Het afschaffen daarvan zou veel mensen in financiele moeilijkheden brengen. Het zou bijna een nationale ca- tastrofe betekenen. Er is geen enkele po litieke partij die dat op zijn geweten wil hebben. De kans dat de regering de af trek aanpakt, is dan ook te verwaarlozen. Een eigen huis blijft absoluut interessan- ter dan een huurwoning. De vernieuwde Spartamet: modern uiterlijk. (Foto: New Marketing Communication, Bussum). De Nederlandse fietsfabrikant Sparta, de enige die een fiets met hulpmo- tor produceert, heeft deze snorfiets een moderner uiterlijk gegeven. Het is de Spartamet Comfort die er met zijn 'oversized frame', moderner uitziet, maar tegelijk een makkelijke, lagere instap heeft. De Spartamet is vooralsnog het meest in trek bij ouderen, die nog graag fietsen, maar het een prettig idee vinden dat ze bij tegenwind of op de te- rugweg eventueel steun kunnen krijgen van het motortje. Maar ook moe- ders, die een kind voorop en achterop en bovendien nog boodschappen vervoeren, kunnen die extra kracht soms goed gebruiken. De Spartamet Comfort is bovendien uitgerust met een speciaal comforta- bel zadel, voorzien van ergonomische gel, waardoor zadeipijn niet gauw meer voorkomt. De motor is te starten met de hand of elektrisch, met een knop op het stuur. De nieuwe snorfiets is onlangs gepresenteerd op de FietsRai in Amster dam. Ook de nieuwe sportfietsen van Sparta stonden daar. Met de nieuwe X Grand Tourisme-lijn (XGT-line) heeft Sparta een geslaagde combinatie gemaakt tussen de sportiviteit van een hybride en het comfort van de alle- daagse tourfiets. De XGT-fietsen zijn voorzien van versnellingen, lichtge- bogen sportstuur en verstelbare stuurpen, maar ook hebben ze een geslo- ten kettingkast, jasbeschermers en stevige aluminium drager. Ook Gazelle introduceerde op de FietsRai een nieuw rijwiel: de Caprice, een multifunctionele boodschappenfiets. Een uiterst praktisch model door de ruime en lage instap en de standaard gemonteerde lichtmetalen kunst- stof mand. De Caprice is zeer geschikt voor kinderzitjes, is bijzonder sta- biel en voorzien van 3 of 7 versnellingen en een stuurstabilisator voor ge- makkelijk parkeren. Gazelle presenteert overigens nog een nieuwtje op de FietsRAI: de nieu we stuurpen Switch, die zonder gereedschap snel te verstellen is. Dat is bijzonder, want hoewel fietsen steeds vaker worden voorzien van een ver stelbare stuurpen, worden de mogelijkheden daarvan in de praktijk weinig benut. omdat er gereedschap bij gehaald moet worden. Dan krijgt het ver stellen van het stuur weer teveel weg van een klus. Toch is het handig als het stuur verstelbaar is. Daardoor kan de fietser tij- dens een lange rit eens van houding veranderen om zijn rug te ontspannen, bijvoorbeeld. Met de Switch-stuurpen is het stuur in drie seconden en zonder gereedschap traploos te verzetten. Daarmee kan de fietser zelfs zijn houding aan de windrichting aanpassen. Wind tegen, laag zitten. Of: krijg je last van drukplekken in de handpalmen, dan verstel je simpelweg het stuur even en fiets je een tijdje rechtop. De Switch is een exclusief eigen product van Gazelle, die het monteert op de Gazelle Avignon en de Riacho. Maar omdat de stuurpen universele ma ten heeft, past hij ook op andere fietsen. Hij zal dan ook los bij de fietsde- taillist te koop zijn (adviesprijs fl.99,-). Gazelle heeft voor de ontwikke ling van de Switch de Erkenning Goed Industrieel Ontwerp 1997 gekre- gen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 13