Sport flitsen DICHTGE SPIJKERD 'HBSS kan dans nog ontspringen' Weinig verandering, veel jeugd W97 SVV NIEUWE KOPLOPER De stand MaasstaD Trainer Jos Houweling wil zonder degradatie afscheid nemen Schiedam in voorbereiding op nieuw seizoen Harga introduceert korfbal Fietstocht 'Koffie bij Swift' SPELER VAN DE WEEK buy AKAI mnm T roubadoer winnaar basketbaltoernooi Nieuwbouw bij T.V. Holy Danny Maas opnieuw Schiedams Kampioen Rook/elc team naar Steenwijk Sleutel naar succes bij Excelsior M SCHIEDAM - De winterstop heeft HBSS goed gedaan. De Schiedamse zaterdagclub is na de hervatting van de com- petitie nog ongeslagen. Al leen een overwinning ont- breekt nog in 1997. En juist de punten kan de ploeg van de scheidende trainer Jos Houweling heel goed gebrui- ken. Want HBSS hangt in de tweede klasse C (nog) onder- aan de ranglijst. „Toch kun- nen we de dans nog ontsprin gen", benadrukt Houweling, woonachtig in Strijen. „De intentie en de mentaliteit zijn zeker weer aanwezig om iets goeds neer te zetten. Maar we moeten reeel zijn. We hebben vijftig tot zestig procent kans om ons te handhaven. Meer niet." Afmaker TUSSENSTAND PER 2/3 Jimmy Simons (Excelsior) KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS RADIO Woensdag 12 maart 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 55 4 Ji-f ft BASKETBAL - Voor de meeste basisschoolleerlingen was uitrusten er niet bij op de tweede dag van de voorjaarsvakantie. In sportzaal Oost werd namelijk de finale gespeeld van het basisscholen basketbaltoernooi dat was georganiseerd door basketbalvereniging Juventus in opdracht van de Dienst Sport en Recreatie. Vorig jaar ging basisschool de Troubadoer nog met de beker naar huis en ook dit jaar stond de school uit Schiedam-Noord weer in de finale. Mede-finalist was dinsdag 4 maart basisschool De Pe- perklip. De grote finale tussen deze twee scholen was vooral sportief en spannend. Lange tijd gingen de twee teams gelijk op, maar net voor tijd was het toch weer de Troubadoer die de winnende punten scoorde. Met twee punten verschil werd deze school ook in 1997 Kampioen van Schiedam. Derde werd een team van Het Meesterwerk en vierde een team van het St. Willibrordus. Als Most Valuable Players werden dit keer Fahid (basisschool De Kring) en Nils (Het Windas) gekozen. TENNIS - Was het bij het slaan van de eerste paal op woensdag 4 decem- ber nog een kale vlakte, nu ontluikt zich al de nieuwbouw van het clubge- bouw en de Canada-Tenn banen bij de Vlaardingse tennisvereniging Ho ly. Na de lange vorstperiode, welke de nieuwbouw geruime tijd heeft stil- gelegd, wordt er met man en macht gewerkt om in april met een nieuw tijdperk voor Holy van start te gaan. Met name de nieuwe banen bieden voor de leden van Holy de mogelijkheid om gedurende de wintermaanden te blijven tennissen. In combinatie met het nieuwe clubgebouw met open haard zal zeker het wintertennis bij veel leden een aangename verlenging van het tennisseizoen betekenen. De start zal zeker niet onopgemerkt voorbij gaan. Op vrijdag 25 april zal officieel het park van Holy worden geopend. Voor deze happening zijn reeds prominente gasten uitgenodigd, zoals de burgemeester en de Vlaardingse tennisster Caroline Vis. TAFELTENNIS - Danny Maas (GKB/Salamanders) is vrijdagavond 7 maart opnieuw tafeltenniskampioen van Schiedam geworden. In de finale versloeg hij Ronald van Kampen (NOAD) met 21-13, 21-14 en 21-18. Maas was in de finale gekomen door achtereenvolgens Andre Eerland (NOAD) en Peter Vellinga (De Reling) te verslaan. Voor Danny Maas is dit al zijn derde titel op rij. De finale werd dit jaar verspeeld onder grote publieke belangstelling. Ongeveer tachtig toeschouwers waren getuige van deze finale. Harry van Kempen (De voorzitter van de nieuwe afdeling Holland West) reikte om 23.00 uur de prijzen uit. TRIATHLON - Zondag 16 maart vindt in Steenwijk de eerste teamcom- petitie triathlon plaats die verspreid over Nederland plaatsvindt. Vijftien Triathlonteams uit heel Nederland strijden om de titel 'Beste team van Nederland'. Het ROOK Team 96 is inmiddels voorzien van een nieuwe sponsor ELC maatwerk software Dit heeft gezorgd voor een verse wind in het team. En nieuwe mogelijkheden Een daarvan is de deelname van het hele team aan de kwart-triathlon in Geel (Belgie). Dit jaar bestaat het team uit de volgen- de triathleten: Carlo van den Bergh, Bert Flier, Arjun Kuper, Jo-an Mud- de, Stefan van Namen, Menno Oudeman, Joke Ritman, Miquel van Ton- geren, Amit de Vogel, Mathijm Wassink, De coaches zijn John Meijer en Bertus Feelders. De teamorganisatie is in handen van Fenje Folkers. VOETBAL - Jeugdcoordinator Eric Gudde van Excelsior M beschrijft in de presentatiegids van zijn voetbalvereniging voor de tweede helft van het seizoen de noodzaak van de eigen jeugdopleiding: „Excelsior M kampi oen van de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal in het jaar 2000 met een team dat louter uit spelers bestaat die uit eigen jeugdopleiding komen. Dat lijkt een utopie. Zoals het ook niet erg waarschijnlijk is dat de verruiming van de amateurbepalingen ertoe zal leiden dat Excelsior M zijn jeugdop leiding op zal doeken en louter spelers van buiten zal halen. De jeugdop leiding zal tot in lengte der dagen de levensader zijn van deze club. Het is dan zaak niet alleen in woorden, maar vooral in daden uit te stralen dat het opleiden van talenten even belangrijk is als de prestaties van het eerste elf- tal." Gudde beandrukt verder dat het feit dat er een jeugdplan is niets garan- deert. Waar het volgens hem om gaat is dat daadwerkelijk uitvoering wordt gegeven aan dat jeugdplan, dat zaken planmatig worden opgepakt en dat er structured en met voile overgave door het totale jeugdkader aan wordt gewerkt. De doelstelling van het jeugdplan van Excelsior M is het steeds weer opnieuw realiseren van een vooral kwalitatieve doorstroming van voetbaltalent binnen de vereniging naar het eerste elftal en de overige topelftallen. In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'De tussenstand wordt wekelijks bij- gewerkt en ge- publiceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgorde be- paald door het aantal gespeel- de wedstrijden. Gestaakte wed- strijden worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Alle clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het ama- teurvoetbal, en gevestigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen automatisch mee aan Dicht gespijkerd '96-'97. In totaal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal te- gengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wedstrijden, zo- dat er een gemid- delde ontstaat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Kinorama een vide- ocamera en -recorder beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan contact op met Maas staD Weekbladen, postbus 1685, 3000 BR Rotterdam, tel. 010 - 400.44.91. Het Schiedamse SVV heeft zich op sluwe wijze aan kop genesteld. Niet voor het eerst dit seizoen werd er met 0-0 gelijkgespeeld. Dit keer was dat in Noordwijk tegen het plaatselijke SJC. Voor keeper Ronald Depee was het bovendien de achtste schone lei van het seizoen. Zwart Wit'28 zakte een plaatsje door het verrassende 1-1 gelijkspel tegen DTS'35, de hekken- sluiter in de Hoofdklasse B. De Rotterdamse ploeg moest zelfs terugko- men van een achterstand. Rijnmond Hoogvliet Sport speelde een spectaculaire wedstrijd tegen Goudswaardse Boys. Het werd maar liefst 9-2. Wei twee tegengoals dus voor keeper Patrick Kolbeek en zijn verdedigers. Overigens scoorden Lennard Breeders en Leon Pols beide drie maal. Ook Berkel handhaafde zich in de top, maar echt makkelijk ging dat niet. In de uitwedstrijd stond de ploeg van sluitpost Leon van de Ende met 2-0 voor toen in de slotfase Rein Buitenhuis (2x geel) en Aad Bredius uit het veld werden gestuurd. Met negen man werd de voorsprong echter ade- quaat verdedigd. 10 tegengoals 1. SVV. 11 tegengoals 2. Zwart Wit'28, 3. HOV, 4. Aeolus. 12 tegengoals 5. Nieuwenhoorn. 13 tegengoals 6. Ber- 1 kel, 7. Bolnes (zat.), PFC, 9. RKWIK. 14 tegengoals 10. Capelle, Barendrecht, Spartaan'20, 13. CION, Rijnmond Hoogvliet Sport, So ccer Boys (zat.), 16. Transvalia. 15 tegengoals 17. SC Feyenoord, 18. Xerxes (zon.), GOZ, Maasdam. 16 tegengoals 21. Alexandria'66 (zat), Rhoon, 23. Rijsoord, Ursus, Excelsior'20, 26. NOC. Met nog negen wedstrijden te spe- len, moet de Harga-formatie nog veel terrein goedmaken om degra datie te voorkomen. Want in haar 'oneindige' wijsheid heeft de KNVB besloten dat liefst drie ploegen uit de HBSS-afdeling aan het einde van het seizoen een stap- je terug moeten doen. ,,Onbegrijpelijk, wie verzint er nu zoiets?", klaagt Houweling, bezig aan zijn tweede seizoen in Schiedam. ,,Zo'n zware degrada- tieregeling betekent in de praktijk dat bijna 25 procent van de afde ling het slachtoffer wordt. Dat moet wel verdedigend voetbal op- leveren. Kijk, in de eerste vijf wed strijden speelde elke ploeg nog re- delijk onbevangen. Maar daarna begon het sprokkel- en rekenwerk al. Dat kan toch nooit de bedoeling zijn geweest van de KNVB?" Tegen de lage verwachtingen in eindigde Houweling vorig seizoen op de vijfde plaats met HBSS. „Ie- dereen was daar zeer content mee, ikzelf ook", bekent hij. Voor dit seizoen lag de lat aanmerkelijk ho- ger. Houweling kreeg de beschik- king over een zestal nieuwe spe lers. „Ik stelde me daarom heel wat van deze competitie voor. Ik dacht aan een hogere positie dan de vijf de plaats en hoopte ook stilletjes jaH&tru w Jos Houweling zal met pijn in het hart afscheid nemen van de selectie van HBSS op een periodetitel. Maar ik ben bedrogen uitgekomen. Het zat van- af het begin van het seizoen niet mee. We stapelden tegenslag op te- genslag. Dat we nu tegen degrada tie vechten. is een teleurstelling voor iedereen bij HBSS. Maar we hebben het vertrouwen nog niet verloren, hoor." Door blessures, prive-omstandig- heden (Leo Verhoeven, Paul van der Heuvel) en taktische me- ningsverschillen (Mark van der Roer) kon Houweling vanaf het begin van het seizoen niet een keer zijn favoriete opstelling maken. Hij moest constant schuiven in zijn elftal. Het duurde daardoor lang voordat er eindelijk een ingespeeld team op het veld stond. „We heb ben door de winterstop wel vijf wedstrijden verloren met een doel- punt verschil", bromt Houweling. „Onnodig en ongelukkig. Maar dat telt niet in de voetballerij. Het gaat toch om de punten. En die hadden en hebben wij veel te weinig. Ge- zien de kwaliteit van het spe- lersmateriaal zouden wij eigenlijk niet in de onderste regionen moe ten staan." Jos Houweling (40) maakte naam en deed ervaring op als trainer bij Strijen (jeugd), Heerjansdam, RV- VH en Puttershoek. Hij toonde bij al die clubs een positieve kijk op voetbal. „Spelen op de helft van de tegenstander, pressie uitoefenen en met drie spitsen of meer aanval- len", somt hij op. ,,Dat is mijn ide- ale manier van voetballen. Maar als trainer ben je afhankelijk van de kwaliteiten binnen de selectie. Je kunt als trainer wel zoveel wil- len. Maar je moet wel realistisch blijven." Houweling probeerde het nog wel dit seizoen. Maar de aanvallende taktiek zat HBSS niet lekker. De Schiedammers scoorden zelf te weinig en gaven achterin te veel weg. „We speelden te open", legt Houweling uit. „We kregen te makkelijk doelpunten tegen." Tij- dens de winterstop kwam Houwe- SCHIEDAM - Nog even en het softbalseizoen 1997 start voor de selectie van Schiedam. Natuur- lijk hebben de dames al de nodi- ge arbeid verricht. Een stevig oe- fenprogramma met veel Belgi- sche tegenstand staat hen nog te wachten alvorens het echt om de punten gaat. De selectie van Schiedam bestaat uit elf speel- sters. Aanvulling vindt plaats vanuit het tweede team. Na af- loop van het seizoen 1996 ver- trokken Sandy van Koert en Yil- diz Veugelers naar het Amster- damse Pirates. Danitsja Korpel speelt nu bij het Vlaardingse Ho ly en Monique van der Steen stopte met softballen. Gekomen zijn Esther van den Berg, Spar- ta-werpster, en Desiree Ouwer- kerk, Gophers-achtervangster. Ook dit jaar is de begeleiding van de selectie in handen van Leo Buiteman en Ed Korpel. Ruud van Leeuwen verzorgt de scoring en officiele papieren. Se- lectiespeelster Gerda Melsen is zwanger en zal het team bijstaan als leidster. Voor Vanessa van Duuren, achter- vangster/derde honk, was 1996 een absoluut topjaar in haar nog jonge carriere. Met 38 honkslagen, waaronder vier tweehonkers, vijf driehonkers en twee homers, uit 103 slagbeurten drong zij door tot de bovenste rijen van diverse top tienen en lifetime-records. Haar seizoenslaggemiddelde van 0,369 is het op een na hoogste aller tij- den. Met 38 honkslagen in een sei zoen staat zij nummer een in de li fetime top tien meeste honkslagen per seizoen. Tevens bracht zij haar totaal van gestolen honken op 39 en met dit aantal voert zij de rang lijst aller tijden aan. Met een sei- zoenslugginggemiddelde van 0,563 passeerde zij het clubrecord, 0,561, van Gyselle Korpel uit 1994. Sandy van Koert, werpster/ infield, wist in het seizoen 1996 haar werpen uitstekend te combi- neren met haar prestaties in het slagperk, want zij produceerde 19 hits tegen slechts 6 in 1995. Sandy van Koert zoekt in 1997 haar geluk in de hoofdklasse. Zij kwam tot to taal 73 wedstrijden in Schiedam 1. Zij gooide in 245 innings tegen 997 slagvrouwen 122 maal drie slag, 19 maal vier wijd en zij kreeg 150 honkslagen tegen. Danitsja Korpel, eerste honk, drong met een totaal van 74 wedstrijden de top vijfentwintig van meest gespeelde wedstrijden binnen. Nadat zij in het seizoen 1995 vooral veel lange klappen produceerde, kwamen er in 1996 elf eenhonkers van haar knuppel. Opvallend was dat zij hiermee ruim tweemaal zoveel rbi's sloeg dan in haar lange klap pen seizoen 1995. Gyselle Korpel, achtervangster/derde honk, bracht haar totaal aantal wedstrijden in Schiedam 1 in 1996 op 156 en komt daarmee op de tiende plaats aller tijden. Met een totaal van pre- cies 100 honkslagen werd zij lid van de selecte Club van Honderd en neemt zij een derde plaats in op de lifetime-recordlijst. Zij bracht haar totaal aantal rbi's op 56 en met deze specialiteit staat zij nu ook op de derde plaats aller tijden. Jennifer Kymble. werpster, kwam vanuit de USA om de werpsters- staf te versterken en gooide tegen 230 slagvrouwen 62 maal drie slag, 15 maal vier wijd en zij kreeg 31 hits tegen. Ook aan slag pres- teerde zij naar behoren en behaalde met 14 hits uit 42 slagbeurten een gemiddelde van 0,333 en een slug- ginggerniddelde van 0,476. Pauli ne van Leeuwen, outfield, kwam in haar derde Schiedamseizoen tot een totaal van 85 wedstrijden in Schiedam 1 en staat daarmee op de tweeentwintigste plaats aller tij den. Opvallend was dat zij in 1996 exact hetzelfde aantal honkslagen, 14, en tweehonkslagen, twee, sloeg als in 1995. Het verschil was alleen dat zij het in 1996 in 71 slagbeurten deed en er in 1995 86 voor nodig had. Met een totaal van 51 honkslagen is zij lid geworden van de Club van Vijftig. Gerda Melsen, tweede honk, brak in het seizoen 1996 het Schiedam- record meeste seizoenen, tien, in het eerste team. Zij speelde van 1984 tot en met 1988 in het eerste, maakte in 1992 haar come-back en heeft sindsdien een vaste plek ver- diend. Tot nu toe speelde zij 221 wedstrijden en staat daarmee op de zevende plaats van de ranglijst al ler tijden. Opvallend was in 1996 haar productie in het slagperk. Met 20 honkslagen verbeterde zij haar 1995-resultaat met 100 procent. Monique van der Steen, outfield, nam aan het einde van het seizoen afscheid van softbal op hoog ni veau. In het totaal speelde zij in 1992, 1995 en 1996 47 wedstrij den in Schiedam 1Hoogtepunt in haar Schiedamloopbaan was onge- twijfeld haar deelname aan het Eu- ropa Cup 2 toernooi in Pribam in 1992, waar Schiedam 1 mede dankzij haar inbreng een mooie tweede plaats behaalde. In 1996 bewees zij naast een betrouwbare outfieldster ook een prima coa- chende speelster voor de jonkies te zijn. In haar laatste Schiedamjaar bracht Yildiz Veugelers, infield, haar aantal honkslagen op 111 en zij speelde 126 wedstrijden in Schiedam 1. Zij kwam als 13-jarig talent naar Schiedam en gaat ko- mend seizoen haar geluk in de hoofdklasse beproeven. Met een totaal van 82 runs staat zij op de derde plaats van de ranglijst aller tijden. terwijl zij met haar 23 sei- zoenruns uit 1995 de top tien meest gescoorde runs in een sei zoen aanvoert. In het totaal stal zij 35 honken en hiermee neemt zij een zekere tweede plaats in de top tien aller tijden in. Martine Zoet- mulder, infield/outfield, kwam in haar tweede Schiedamseizoen tot 28 honkslagen en zij ruilde ten op- zichte van 1995 haar verre klappen in voor singles. Met een totaal van 53 honkslagen staat zij nu al op de zestiende plaats van de ranglijst to taal aantal honkslagen aller tijden. Met haar sterke punt, de rbi's, steeg zij naar plaats elf en neemt zij met 21 rbi's uit 1995 nog steeds de tweede plaats op de rbi's top tien in. 1996 was het debuutjaar voor vijf rookies. Op 20 april debuteerden Monique Deuze (16 jaar en 15 da gen), outfield, en Elske ten Hoope (15 jaar en 2 maanden), werpster/ infield, in Schiedam 1. Monique Deuze bleek in het verloop van het seizoen een waardevolle outfield ster en ongetwijfeld zal zij komend jaar ook aan slag laten zien wat zij waard is. Elske ten Hoope bleek een waardevolle aanwinst voor de werpstersstaf en deed in 1996 al veel routine op. Moniek Vervloet (14 jaar en 5 maanden), werpster/ infield, was op 28 april voor het eerst in Schiedam 1 te bewonderen en zij heeft alles in zich om een aanwinst voor het eerste te gaan worden. MijkeDebets(16jaaren6 maanden), eerste honk, debuteerde op 2 juni en zij liet in het verder verloop van het seizoen zien dat zij aan slag haar vrouwtje staat. Als laatste debuteerde Chantal Hart- man 16 jaar en 9 maanden), werp- ster/infield, op 31 augustus. Ook Chantal Hartman liet zien dat het Schiedamse jeugdbeleid goed is, want haar spel belooft veel voor de toekomst. Rene van der Meij de Bie ling min of meer tot inkeer. In sa- menspraak met zijn assistent Jan van Eijsden besloot hij de speel- wijze van HBSS iets bij te stellen. Het bestuur vond het best. De Schiedamse ploeg speelt in het nieuwe jaar met hooguit twee spit- sen, vaak vijf middenvelders en drie of vier verdedigers. ,,De aan- passingen pakken goed uit", con- cludeert Houweling, in het bezit van het diploma Oefenmeester-1 „We spelen zeer acceptabel voet bal. Gebleken is dat een meer be- houdende spelopvatting het best past bij de huisstijl en de cultuur van HBSS. De club speelt al jaren met twee aanvallers, Een dergelij- ke speelwijze verander je niet zo- maar even. Het is niet geheel toe- vallig dat het huidige elftal slechts op een plaats afwijkt van het team van vorig seizoen. Tachtig tot ne- gentig procent bestaat uit echte HBSS-leden. Die weten dus wel hoe ze met elkaar een beetje inge- togen moeten spelen." Het enige dat ontbreekt in het nieu we HBSS-stramien is een afmaker. De Schiedammers dwingen vol- doende kansen af, maar verzuimen meestal te scoren. Zaterdag tegen koploper Monster speelde de bri gade van Houweling misschien wel de beste wedstrijd van het sei zoen. Ondanks een groot over- wicht bleef het echter 0-0. „We hadden met 2-0 of 3-0 kunnen en moeten winnen", beseft de gedre- ven coach. „Vriend en vijand wa ren het erover eens dat wij de over- winning verdienden. En dat in een duel tussen koploper en hekkens- luiter. Maar als we zo blijven spe len als tegen Monster komt het dit seizoen nog wel goed met HBSS. Want het spel zag er heel hoopge- vend uit. Nu alleen de afronding nog." Houweling vertrekt aan het einde van het seizoen met pijn in zijn hart bij HBSS. Ondanks de sport- ieve tegenvallers heeft hij het altijd prima naar zijn zin gehad op Har- ga. Nog steeds reist hij met veel plezier heen en weer tussen Strijen en Schiedam. „HBSS is een ver eniging in alle opzichten", meent Houweling. „De club heeft alles. Van gehandicaptenvoetbal tot ve- teranenteams, van dames- en meis- jesvoetbal tot jeugdteams in aller- lei soorten en maten. Het vereni- gingsleven staat voorop. En juist dat is voor een trainer soms een beetje moeilijk te accepteren. Want als coach heb je andere prioriteiten dan gezelligheid alleen. Ik wil als trainer presteren. Dat kan bij HBSS, maar niet ten koste van al les. Daarvoor kan ik echter begrip opbrengen." Houweling gaat volgend seizoen opnieuw aan de slag bij Heerjans dam. Hij heeft bij zijn oude en nieuwe club een contract voor twee jaar getekend. Bij de hoofd- klasser (zaterdag) verwacht hij zijn eigen ambities meer te kunnen waarmaken. Voorlopig strijdt ook Heerjansdam echter verwoed te gen degradatie. „Ik wil en kan dat woordje even niet meer horen", glimlacht Houweling tot besluit. „Ik begin volgend seizoen aan mijn tiende jaar als amateurtrainer. Ik ben nog nooit gedegradeerd. En dat wil ik graag nog lang zo hou- den." Norbert Kleinherenbrink SCHIEDAM - Korfbalver- eniging S.S.C. Harga heeft twee zaterdagen uitgetrok- ken voor de jeugd en het korfbal. Zaterdag 15 en zaterdag 22 maart kan belangstellende jeugd kennismaken met de ze sport in de wijk Spaland. Hier is een basketbalveldje te vinden, vlakbij basis- school de Violier. Iedereen vanaf 5 jaar is van harte welkom en deelname is gra tis. Aanvang van dit sport- ieve evenement is 10.30 uur. Aansluitend vindt op zater dag 29 maart een paas-puz- zeltocht plaats, ook hiervan is de deelname gratis. SCHIEDAM - De fietstoer- club Rijnmond organiseert op zondag 17 maart de fiets tocht Koffie bij Swift Deze tocht heeft een lengte van 80 kilometer. Deze tocht brengt de deelnemers via fraaie fietspaden naar Ber kel, Bleiswijk en Benthui- zen. Na Zoeterwoude wordt bij collega-toervereniging Swift in Leiden de koffiepauze ge- houden. De fraaie fietspaden worden weer opgezocht om door re- creatiegebied de Vlietlanden naar Leidschendam en Nootdorp te ryden. Pynacker en Rotterdam vormen de laatste plaatsen van deze tocht, waarna het peloton weer in Schiedam arriveert. De tocht zal door ervaren fietsers worden be- geleid. Deze begeleiders ken- nen de te fletsen route en dragen er zorg voor dat de gemiddelde snelheid waar- mee gereden wordt niet de 25 kilometer per uur zal overschrijdeu. Tevens zul- len zij bij pech behulpzaam zijn. Voor deelname is het verplicht, gezien de snelheid waarmee gefietst wordt, deel te nemen met een trim- of racefiets. De start vindt plaats om 10.00 uur bij de kantine van de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in het sportpark Harga. De deel nemers worden om circa 13.30 uur terug verwacht. Er kan worden ingeschre- ven van 09.30 uur tot 09.50 uur op het startadres. De kosten van deelname aan deze tocht bedragen vijf gul den. Speler cijfer(s) gemiddi l. Melvin Leerdam 6 6,67 Dordrecht'90 2. Henk Fraser 6,65 Feyenoord 3. Cor Lems 6 6,58 Dordrecht'90 4. Bernard Schuiteman 6,54 Feyenoord 5. Ronald Koeman 7 6,50 Feyenoord 6. Gerard de Nooijer Sparta 7 6,43 7. Kees van Wonderen 6 6,39 Feyenoord 8. Giovanni v. Bronckhorst 7 6,33 Feyenoord 9. Henrlk Larsson 5 6,24 Feyenoord 10. Marilla 6,21 Sparta 11 Mark Noorlander 6,20 Sparta 12. Pablo Sanchez 5 6,20 Feyenoord 13. Patricio Graff 6,20 Feyenoord 14. Ben Spork Excelsior 7 6,19 15. Richard Plug Dordrecht '90 6,19 16. Alfons Groenendijk Sparta 6 6,18 17. George Boateng Feyenoord 7 6,18 18. Arjan van der Laan 7 6,17 Sparta 19. Gaston Taument 5 6,13 Feyenoord 20. Geoffrey Claeys Feyenoord 6,08 Voor het eerst sinds lange tijd werd weer eens een voetbal- ler van Excelsior uitgeroepen tot 'Speler van de Week'. Jim my Simons speelde dan ook tegen Emmen (3-1) een uit- zonderlijk goede wedstrijd. Met zijn inzet werd beloond met een acht. Hij was een ware kwelling voor de verdedi gers van de tegenpartij. Bovendien had hij een groot aandeel in twee van de drie doelpunten van de Kralingers. Het enige negatieve puntje was de onnodige gele kaart die hij in de slotfase kreeg van de scheidsrechter Van de Pas. Toch speelt Simons in de tussenstand absoluut geen rol van betekenis. Hij komt niet verder dan een 38e plaats met een gemiddelde van 5,78. Dat de acht van zaterdag geen eenmalige positieve uitschieter was kan hij zaterdagavond in de wed strijd tegen FC Den Bosch bewijzen. Jimmy Simons is in het Rijnmondgebied overi gens geen onbekende. Hij speelde immers voor alle profclubs: Feyenoord, SVV, SVV/Dordrecht'90, Sparta en nu dus Excelsior. Tussendoor zat ook nog een uitstapje naar het Roosendaalse RBC. Speler 1. Ed de Goey Feyenoord 2. Mark Zegers Excelsior 3. Edward Metgod Sparta 4Peter van der Kwaak Dordrecht'90 Speler 1. Pablo Sanchez Feyenoord 2. Arjan van der Laan Sparta 3. Ronald Koeman Feyenoord cijfer(s) 8 gemiddelde 6,96 6,64 6,50 6,42 Doelpunten 9 doelpunten 7 doelpunten 7 doelpunten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 19