rv.—- i Nieuwste aangekochte werk van Artotheek te zien in Pand Paulus 215° MaasposT MaasposT Eldos 30 jaar Internationale Vrouwendag had dit jaar een luchtig thema Wie komt er in mijn huisje? Bedreiging Spreekuur ANGO This is Europe bant Amerikaanse merken uit haar schappen Rommelmarkt KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Internationa le Vrouwendag is in Schiedam gevierd op twee locaties. Het Gebouw aan de Broersveld had zaterdag 8 maart van 's morgens 10.00 uur tot 's nachts 01.30 uur een uitgebreid programma voor vrouwen van alle na- tionaliteiten. Wijkcentrum De Erker bood accommoda- tie voor het parallelpro- gramma. Beide locaties wa- ren druk bezocht. Het thema 'Dansend de wereld rond' haalde tientallen vrouwen over de drempel. De aanwe- zige lekkernijen van Marok- kaanse, Hollandse of Suri- naamse herkomst droegen bij aan de internationaal ge- tinte feestvreugde. „Op de andere dagen van het jaar besteden we al genoeg aan- dacht aan serieuze emanci- patiezaken. Op 8 maart mo- gen vrouwen best een luch- tige en feestelijke dag heb- ben", aldus Jacinthe Win- nubst van de Stichting Schiedamse Vrouwen- emancipatieorganisaties (SVO). ~A Inbreuk Workshops Avondvullend Uitdaging 130 0 SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 15 maart verzorgd door het Gemengd koor Sanctus onder leiding van Everhard Zwart. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Aan de deur wordt wel een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Landendag Vrijwilligers Meditatie Patchwork Zelfverdediging Rommelmarkt Kledingbeurs SVO Taal Exotisch koken Podium Fotografie Expositie CONTACTLENZEN Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 12 maart 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde Gemeente Schiedam Grote Kerk. Lange Kerkstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. D.C. van Houwelingen-Verdonck, aanvang 17.00 uur, ds. P.C. van Keulen. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Hervormde Gemeente Kethel Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos (Oecume- nische viering kerk en school). Wo 19 maart, aanvang 19.00 uur Avondgebed, Vesperdienst, Oec. Vastenaktie. St. Martinuskerk, W. Andriessenlaan. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Sosef en pastor K. Velt- man (Oecumenische viering kerk en school). Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang 10.00 uur, ds. R.A. Bos ch. Magnalia Dei Kerk, Albarda- straat. Aanvang 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang 10.00 uur, ds. A.N. Verheul. Schieland Ziekenhuis Hal polikli- niek. Aanvang 10.30 uur, ds N. de Fockert. Gereformeerde Bond CSG Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang 10.00 uur, ds. M.B. van den Akker. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang 17.00 uur, ds. P.C. van Keulen. Nederlands Ge reformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang 09.30 uur, ds. C.A.A. Struik, aanvang 16.30 uur ds. H.J. Bruins. R.K. Parochiekerk 0.L.V. Visitatie Dr. Schaep- mansingel 3. Vrijdag 09.15 uur weekviering in de dagkapel, zon- dag 09.30 uur zondagviering met koorzang/samenzang. Parochie kerk St. Jan de Doper Mgr. No- lenslaan 99. Woensdag 09.15 uur weekviering in de dagkapel, zater- dag 17.00 uur, zondag 11.00 uur zondagviering met koozang/sa- menzang. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Gezongen eucharistievie- ring, aanvang 10.15 uur. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Ro- zenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur eucharistieviering, zon dag hoogmis m.m.v. Herenkoor 1.H.D., eucharistieviering om 10.15 uur. Kapel Huize Franke- land, zondag eucharistieviering om 09.15 uur. R.K. Parochiekerk van het H. Hart Lekstraat 55, woensdag 19.00 uur weekviering in de pastorie, vrijdag (eerste vrij dag van de maand) 19.00 uur in de pastorie, zondag 10.00 uur zon- dagsviering met koor- en samen- zang. Vrijzinnige Geloofsge- meenschap N.P.B. Westvest 90- 92. Aanvang 10.30 uur, ds. E.I.T. van der Zee (NPB). Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang 10.00 uur, kapt. en mevr. A.J. Plai- sier. Pinkstergemeente Morgen- stond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur. samenkomst, Sudesh Baclal. Woensdag 20.00 uur. bij- belstudie/bidstond. 't Paxhuis, Schie. Zaterdag 19.30 uur, jeugd- avond. SCHIEDAM - Jeugdvereniging ELDOS viert dit jaar haar 30-jarig bestaan. Om dit lustrum samen te vieren, wil ELDOS graag in con tact komen met oud-leid(st)ers die inmiddels uit het oog verloren zijn en oud-leden die zich nog steeds met de vereniging verbonden voe- len. A1 deze mensen kunnen hun adres opsturen naar: ELDOS, ter attentie van 'Commissie 30-jaar bestaan', postbus 244, 3100 AE in Schiedam. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: Karin van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: Harry Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Dans is iets van alle culturen Zo gezegd, zo gedaan. Dit jaar bouwden de Schiedamse vrou wen een feestje met veel dans en lekker eten. Winnubst: „Ieder mens op deze wereld weet wat dansen is. Dansen is eigenlijk een taal die iedereen spreekt." Win nubst was de gehele dag aanwe- zig in Het Gebouw: „Sommige vrouwen komen uitsluitend om een kijkje te nemen. Anderen stellen vragen over cursussen. Op zo'n dag worden nieuwe ideeen geboren. zoals een leesclub voor vrouwen." De voorzitter van de SVO, Marjo Stijns, ging in haar toespraak toch even terug naar de noodzaak van vrouwen-organisa- ties. Er bestaat nog steeds behoef- te aan een plek waar vrouwen zich sterk kunnen maken voor ge- lijkwaardige behandeling in de maatschappij. Winnubst geeft een voorbeeld: „Wetten zijn vaak op mannen toegesneden en doen on- De Internationale Vrouwendag trok vooral met de dans veel belangstelling van vrouwen recht aan vrouwen. Daar moet nog altijd gewerkt worden aan gelijkwaardigheid voor beide ge- slachten." Tijdens de feestdag zorgde een mannelijke fotograaf voor een in breuk op de intieme sfeer. Niet zozeer zijn lijfelijke aanwezig- heid, maar veeleer het feit dat hij in discussie ging over het nut van deze Internationale Vrouwendag, verstoorde de bijeenkomst tijde- lijk. In Wijkcentrum De Erker werd mannen eveneens de toe- gang geweigerd. Lenie Witter is vrijwilligster in De Erker. Zij maakte zaterdag mee dat een Ma- rokkaanse man de uitsluiting van mannen 'discriminatie' noemde. Maar even later verliet hij la- chend het pand. Tot incidenten heeft de Internationale Vrouwen dag zo'n 20 jaar na de tweede fe- ministische golf niet geleid. 's Middags waren bezoekers van Het Gebouw en De Erker in de gelegenheid een dansworkshop te volgen, zoals salsa, Polynesisch dansen of t'ai chi ch'uan. De Er ker had eveneens een talkshow over 'Trouwen in culturen'. Brui- den waren gekleed in ceremonie- le kledij. De Erker was gevuld met in stijl geklede bruiden uit Bangladesh, Nederland, Turkije, Java, Marokko en Suriname. Het publiek keek naar een video over de bruiloft in de desbetreffende landen en stelde vragen aan de aanwezige bruiden. Witter: „Een Turks paar heeft ringen aan een lint, dat pas doorgeknipt wordt wanneer de vader of oom van de bruid de bruidsschat overhandigt. Ik vond die verschillen tussen culturen een hele leerzame erva- ring. Trouwens, de Marokkaanse- bruidskleding lijkt veel op de Ne- derlandse bruidskleding. Ze droe gen allebei een witte japon." Een Turkse vrouw had voor de gele genheid een ware metamorfose ondergaan tot bruid. Op haar ech- te trouwdag had ze geen passende jurk gedragen. Ze had evenmin mooie foto's van die heuglijke dag. Zaterdag 8 maart was haar gezicht in stijl opgemaakt en droeg ze alsnog een prachtige trouwjurk. De vrouw was bijzon- der blij met het resultaat. Een an dere activiteit in De Erker was het beschilderen van handen met henna. Twee Marokkaanse meis- jes schilderden motieven met verf die een uur later pas droog was. het beschilderen van vrouwen- handen met henna is typisch in de periode van de ramadan en vlak voor het huwelijk. Gedurende de dag maakten moe- ders gebruik van de kinderop- vang in de ruimten. Tegen de avond bleven enkele moeders met kinderen over voor het diner. Het avondeten in Het Gebouw bestond uit couscous, roti, Griekse salade, vegetarische hap- jes en nog veel meer, gevolgd door een ontroerende dansvoor- stelling en afgesloten met een dansavond onder leiding van de ervaren DJ Henny. Zo kwam een vrolijke vrouwendag swingend tot een einde. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Ieder jaar koopt de Artotheek Schiedam nieuwe kunstwerken aan. De in 1996 aangekochte werken zijn gese- lecteerd door een zeskoppige aankoopcommissie. In Pand Paulus aan de Korte Haven toont de Artotheek de nieuwe werken van 27 kunstenaars. Zondag 9 maart opende de di- recteur van het landelijk bureau Federatie Kunst Uitleen, Made leine van Lennep, de tentoonstel- ling met de naam 'Wie komt er in mijn huisje?' De titel nodigt uit Pand Paulus binnen te stap- pen en de variatie aan grafiek, schilderijen en sculpturen te be- wonderen. De bezoeker ontdekt dan het messing huisje met trechter van Anne-Marie van Sprang. De Artotheek hoopt dat wanneer bezoekers de drempel van huisje Paulus overgaan, zij uiteindelijk tot een lidmaatschap besluiten. Dan is het de lener ge- gund een van de kunstwerken te reserveren voor thuis. De aankoopcommissie bestaat uit zes kunsthistorici en kunstenaars. Julia Snikkers is de 'artothecaris' van Schiedam en in die hoedanig- heid vervult zij een adviserende rol in de commissie. Snikkers kent haar leners en hun voorkeuren: „De aankoopcommissie kan iets aanschaffen wat ze zelf fantastisch vindt. Maar het gaat er toch vooral om dat de werken daadwerkelijk geleend worden." De leden van de commissie werkten voor de eerste keer samen. Ze had van tevoren besloten spoedig tot een selectie te komen. Om deze reden is de com missie eenmalig als volgt te werk gegaan. De leden kwamen via hun kennissenkring tot een werkbaar aantal keuzemogelijkheden. Daar- naast hield de commissie de deur open voor kunstenaars die op ei- gen initiatief documentatie hadden gestuurd van hun werk. Snikkers: „De leden hebben veel met elkaar gepraat. Soms waren we het snel eens, andere keren werd uiteinde lijk gestemd over een kunstwerk. Waarmee kan de collectie het beste worden aangevuld? Ik denk dat de aankopen spannend en uitdagend behoren te zijn." De huidige locatie van de Arto theek in een keet op het Bachplein stemt tot droefenis. Julia Snikkers SJ§§« De directeur van het landelijk bureau Federatie Kunst Uitleen, Madeleine van Lennep, opende de tentoonstelling 'Kom maar in mijn huisje' wil hijzonder graag verhuizen naar een aantrekkelijke plek in de bin- nenstad: „Het aantal leners uit Schiedam-Noord is momenteel stabiel. Om uit te breiden is een centrale plaats in de stad onont- beerlijk. De tentoonstelling in Pand Paulus is een test case, omdat nu moet blijken of de centrale lig- ging leidt tot meer aanloop." De directeur van het landelijke bureau Federatie Kunst Uitleen, Madelei ne van Lennep, drong er in haar toespraak op aan, dat de gemeente goede voorwaarden schept voor de nog jonge en kwetsbare Artotheek. De Artotheek moet de kans krijgen een eigen gezicht te ontwikkelen en de mogelijkheid hebben samen te werken met natuurlijke partners als KunstWerkt en het nieuwe theater aan het Stadserf, aldus Van Lennep. Voorlopig is de Artotheek noodge- dwongen te gast in Pand Paulus. Tijdens de opening van 'Wie komt er in mijn huisje?', heeft een aantal leners al nieuw werk gereserveerd voor thuis. Dat mag als een com pliment voor de aankoopcommis sie worden beschouwd. Toch wenst Julia Snikkers niet enkel toegankelijk werk in de collectie te hebben: „Het zou niet goed zijn al iedereen de nieuwe kunstwerken mooi vindt. Beeldende kunstmoet een uitdaging inhouden." Op 23 maart gaat Riet van der Linden de uitdaging aan met het publiek. De kunsthistorica en publiciste gaat de dialoog aan met het publiek over de motivatie achter de aanschaf van juist deze kunstwerken. Dat belooft een waar avontuur te wor den. Pand Paulus is te vinden aan Lan ge Haven 125 in Schiedam. De ex- positie 'Wie komt er in mijn huis je?' duurt tot en met 30 maart 1997. De openingstijden zijn van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 en op donderdag van 13.00 tot 20.00 uur. Alle wer ken kunnen gereserveerd worden om te lenen en zijn na de tentoon stelling beschikbaar. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Een 21-jarige Vlaardingse heeft donderdag- avond 6 maart weten te ontkomen toen een man haar op het Barbier- pad van haar fiets trok en bedreig- de met een mes. De man eiste geld en deed onzedelijke uitspraken te gen haar. Ze verweerde zich onder meer door hem te slaan met haar fietsbel. Hierop sloeg de dader op de vlucht. 3aan 44 R'dam centrum 010 Telefoon 2130330 oon Tl Ur*0"dijch thema res»u PROGRAMMA Elke donderdag 3reugheliaans Smulfestijn Onbeperkt eten, drinken, entertainment en dansen 3 uurvoor/74,50 p.p. (All-in) Elke vrijdag dourgondische Heksenavond Onbeperkt eten, drinken, entertainment en dansen /99,- p.p. (All-in) Elke zaterdag EJourgondischeTHema-avond Onbeperkt eten, drinken, entertainment en dansen /125,- p.p. (All-in) Elke zondag t/m woensdag 3ourgondiech tafelen Onbeperkt eten en drinken 21/2 uur voorf 59,50 p.p. (All-in) I Elke zondagmiddag Kindvriendelijke Heks /2,5° per leeftijdsjaar (t/m SCHIEDAM - Ango is een afkor- ting van Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie en is een gezamelijk initiatief van de ANIB (Algemene Nederlandse In- valide Bond), het GON (Gehandi capten Organisatie Nederland) en de AVO. Landelijk zijn er nu 178 consulenten op vrijwillige basis actief. In het jaar 2000 moet dit aantal uitgegroeid zijn tot circa driehonderd. De drie gehandicap- tenorganisaties zullen op 1 januari 1999 officieel fuseren. Ook Schiedam heeft sinds kort twee ge- diplomeerde adviseurs van de AN GO in huis. Zij houden sinds 4 maart spreekuur in het wijkge- bouw aan het Dr. Willem Drees- plein 2. De tijden hiervoor zijn: al le dinsdagen van 10.00-12.30 uur en alle donderdagen van 13.30- 16.00 uur. Telefonisch is men te bereiken onder nummer 4738671, toestel 22. Buiten het spreekuur is de ANGO te bereiken onder num mer 4715707, fax: 4715707. SCHIEDAM - Van sweater tot zwembroek en van t-shirt tot biki ni. 'This is Europe' aan de Hoogs- traat 83 verkoopt alles op het ge- bied van sportieve vrije tijdskle- ding. Om de zaak een uitstraling te geven die bij deze kleding past, on- derging This is Europe onlangs een verbouwing. Een nieuwe pui, houten vloeren en rieten paska- mers completeren de kledingzaak, die zich voornamelijk richt op een jong publiek met een aparte smaak. De merken die This is Europe ver koopt zijn veelal, de naam zegt het al. van Europese afkomst. Het be- treft surfmerken die in de winter een wintersportlijn uitbrengen en in de zomer een surflijn. ,,Onze klanten willen iets anders, een apart merk waar niet de hele we reld mee loopt. Amerikaanse mer ken worden overal al verkocht, neem bij voorbeeld maar America Today en de Levi's spijkerbroe- ken. Wij willen iets anders bren- gen. Daarom is een Europees merk wel leuk", meent eigenaar Raymond Mullemeister. Daarbij komt dat Mullemeister het een goed idee vindt om de aan- dacht eens te verleggen naar het Europese continent. „Iedereen denkt altijd dat de Verenigde sta- ten voorop loopt als het gaat om trends, terwijl dat helemaal niet zo is. Amerikanen kijken juist heel erg tegen Europa op. Een Ameri- kaan die er echt wil bijhoren neemt toch ook een Duitse auto?" Natuurlijk ontbreekt ook de spij- kerbroek niet in het assortment van 'This is Europe'. Sinds kort verkoopt Mullemeister denim van het Italiaanse merk Riffle. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zondag 23 maart een landendag Spanje in het kader van het projekt Culturen als Buren. Het wordt feesten op z'n spaans zoals dat in Spanje gebeurt tijdens la semana santa, de heilige week voorafgaand aan Pasen. Het live- optreden wordt verzorgd door 'Con Sabor' en de dansgroep 'Co- raje Andaluz'. Er is een Spaans buffet met paella, Spaanse salade en stokbrood. De kosten bedragen fl. 20,-. De zaal is open om 15.00 uur en het feest begint om 15.30 uur. Het einde is gepland om 20.00 uur. Deelnemers aan de landendag kunnen zich inschrijven en betalen (tot uiterlijk 17 maart) in wijkcen trum De Erker aan de Jan van Avennestraat. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Nieuwland is op zoek naar enthou- siaste vrijwilliger(st)ers die les wil len geven aan volwassenen bij de basiscursus computers. Van de kandidaten wordt gevraagd dat zij les kunnen geven in het besturings- programma Windows '95 en het tekstverwerkingsprogramma Word Perfect 6.1. Voor meer in- formatie kan men contact opne- men met de Stichting Welzijn Nieuwland tel. 4738671 (vragen naar Christine Pauw). SCHIEDAM - In de cyclus 'Bezin- ning tussen oost en west' wordt bij de Vrijzinnige Geloofsgemeen- schap NPB Schiedam maandag- avond 17 maart om 20.00 uur een bijeenkomst gehouden waarin vormen van meditatie besproken en beoefend worden. De avond wordt verzorgd door professor dr. Ton Lathouwers, hoogleraar in Nijmegen. Sinds 1967 begeleidt hij een aantal zen-groepen in Bel- gie, Zweden en Nederland. Hij heeft veel gepubliceerd over litera- tuur en zen in binnen- en buiten- landse tijdschriften en is redactie- lid van het tijdschrift Zen. De bij eenkomst vindt plaats in het ge bouw van de NPB Schiedam aan de Westvest 90-92 en is voor ie dereen vrij toegankelijk. Aan de uitgang wordt een vrije bijdrage gevraagd. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt maandag 17 maart een demonstratie-ochtend patchwork gehouden. Patchwork bestaat in het aan elkaar naaien van lapjes stof van verschillende kleuren tot mooie motieven. Belangstellenden kunnen van 09.30 tot 11.30 uur kennismaken met de techniek van het patchwork en verschillende werkstukken bezichtigen. Boven- dien is er gelegenheid tot inschrij ven voor een nieuwe cursus, die op maandag 24 maart van start gaat. De contributie bedraagt fl. 20,- per maand exclusief materiaal. Be langstellenden kunnen bellen met docente Marja Schneider, tel. 4709187 of met wijkcentrum De Erker tel. 4267767. SCHIEDAM - Een cursus Zelfver dediging gaat donderdag 13 maart van start in wijkcentrum De Erker. Het accent ligt niet alleen op het verbeteren van de lichamelijke conditie en het aanleren van een aantal verdedigingstechnieken, maar er wordt ook gewerkt met verschillende soorten kracht als adem-, wil- en energiekracht. Op donderdagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur wordt de les gegeven voor vrouwen van alle leeftijden. 's Middags van 16.00 tot 17.00 uur is er les voor de meiden vanaf 12 jaar tot 18 jaar. De kosten bedra gen fl. 50,- voor tien lessen. Be langstellenden kunnen zich in schrijven aan de balie in De Erker of zich telefonisch aanmelden tel. 4267767. SCHIEDAM - Een grote rommel markt wordt zondag 16 maart ge houden in wijkcentrum De Erker. Alle tafels zijn reeds verhuurd. Tij dens de rommelmarkt is het eco- team van de gemeente aanwezig met gebruikte spullen en met info over alle mogelijke vormen van hergebruik. Het is nog wel moge- lijk om gebruikte spullen te schen- ken aan De Erker, die dan op de rommelmarkt worden verkocht. SCHIEDAM - Recreatievereni- ging 'Beneluxflat' houdt 16 maart weer haar halfjaarlijkse rommel markt op de dertiende verdieping. Belangstellenden kunnen de markt bezoeken door de tweede ingang op het Chopinplein in Schiedam/ Groenoord te nemen en vervolgens met de lift naar boven te gaan. Aanvang is 13.00 uur, toegang gratis. De rommelmarkt begint om 12.00 uur en eindigt om 16.00 uur. De entree voor volwassenen is fl. 1,50 en voor kinderen fl. 0,75. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker houdt vrijdag 21 maart een kleding- en speelgoedbeurs. Hier voor zijn tafels te huur voor fl. 7,50. Tafels met een rek kosten fl. 10,-. Degenen, die een tafel willen huren, kunnen zich inschrijven voor woensdag 19 maart. De kle dingbeurs wordt gehouden van 11.00 tot 15.00 uur en de entree is gratis. SCHIEDAM - Op dinsdag 18 maart gaat bij de stichting SVO aan het Broersveld 142 weer een aantal nieuwe activiteiten voor vrouwen van start, 's Morgens be gint de cursus 'Vrouwen gaan be- sturen' waarin geleerd wordt wel- ke taken een functie een bestuur heeft. Deze cursus is speciaal be- doeld voor vrouwen die zitting (willen) nemen in een bestuur, ou- derraad, werkgroep, medezeggen- schaps- of bewonersraad. De cur sus duurt zes weken van 09.30- 11.00 uur en kost fl. 50,-. Aanmel den op tel. 4734545. SCHIEDAM - Bij de SVO wordt dinsdag 18 maart vanaf 20.00 uur een thema-avond gehouden over 'taal en gender; mannen- en vrou- wentaal'. Mannen en vrouwen hebben een verschillende manier van spreken en non-verbale com- municatie. Dit is een van de aspec- ten die invloed heeft op de onder- linge omgang met elkaar en de rol- len die we spelen. Inzicht hebben in die verschillen en daar op een goede manier mee omgaan kan veel opleveren. De kosten bedra gen fl. 5,-. Aanmelding en infor- matie bij de stichting SVO, tel. 4734545. SCHIEDAM - De cursus Exotisch koken, met een gevarieerd aanbod van gerechten. wordt gegeven in een serie van zes lessen van twee uur. Men maakt gerechten klaar uit verschillende landen zoals Aruba, India. Turkije, Griekenland, Ma rokko en Pakistan. De cursus be staat uit zes Lessen van twee uur op woensdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het Maascollege aan de Mgr. Nolenslaan 99b in Schiedam. Kosten fl. 65,- plus in- gredientengeld. Start woensdag 2 april. Voor inlichtingen en in- schrijvingen, tel. 4264781. SCHIEDAM - Henry Mc Ilveen draait vrijdag 14 maart weer de be- kende Vrijdag-avond cd's. Mc Il veen is inmiddels bekend om de afwisseling waarmee hij de vrij- dagavond weet te vullen. Een avond waarbij de laser de zilveren schijfjes leest en dit omzet tot stampende rock, zware metal, he- vige ritmes en tenslotte...Abba. Het Podium Cafe is te vinden aan de Lange Haven 28 en de toegang is gratis. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug start donderdag 20 maart de nieuwe cursus Fotografie en donkere kamer. Docent Menno Leutscher brengt de cursisten op professionel wijze de verschillende facetten Van fotograferen en het werken in de donkere kamer bij. De inhoud van de cursus kan even- tueel worden aangepast aan de in- teresse van de deelnemers. De cur sus bestaat uit zes lessen die duren van 20.00 tot 22.00 uur. Iedereen vanaf 18 jaar kan meedoen voor fl. 48,50. Voor meer info: 4701049. SCHIEDAM - Gerard Sonneveld exposeert tot en met 21 april in de Grote Kerk. Na in de vut te zijn ge gaan vond hij de inspiratie en tijd om zich bezig te gaan houden met zijn artistieke ambities. Hij nam les op het orgel in de Grote Kerk en ging schilderen. De schilderijen die te zien zijn zijn vooral gei'nspi- reerd op teksten uit de Bijbel, land- schappen en steden. De expositie is op maandag, dinsdag en donder dag te bezoeken via de ingang van de tuin en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur via de ingang aan de Lange Kerkstraat. per maand v.a. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 Meet vn,ic-ndctif&e <yi<xeteK. s4*c0ii de (jo-Hp, ofUicicH. TEMPEl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3