flitsen DICHTGESPIJKERD 'Het gaat mij niet om het winnen' Sport |0| Generate Bank MMtkoitRftienlM W97 Spelregeltest voor handballers Schiedams clubs strijden om eer Twee toernooien Trefpunt 'Ik moet te veel consessies doen' Zwart Wit'28 doet goede zaken i Schiedammer naar Camel Trophy Mongolia '97 SPELER VAN DE WEEK buy AKAI MaasstaD SCHIEDAM - Het Paas- weekeinde leverde Schiedamse Boys louter windeieren op. De beschei- den voetbalclub, waar ooit John de Wolf zijn loopbaan begon, liep zowel zaterdag als maandag tegen een neder- laag aan. In de eerste wed strijd van het tweeluik was het gevreesde Tempo met 4-1 te sterk. Twee dagen later moest de ploeg van trainer Jan van den Hurk ook voor- rang verlenen aan stad- en parkgenoot Demos: 2-1. Met nog drie wedstrijden voor de boeg is de rol van Schiedam se Boys in de zesde klasse van het zondagvoetbal uitge- speeld. „Volgend seizoen be- ter", stelt Van den Hurk nuchter vast. Centraal Eenheid Opleving Omloop van Rotterdam Trainen voor Rook Triatlon Vlaardingen Tenniscircus bij TSN Zwemmend redden voor senioren Lotta Hellberg tweede bij NK Karting Laatste thuiswedstrijd de Korenbeurs Het aftellen Is begonnen Nog 3 weken weken Motto TUSSENSTAND PER 31/3 Peter van der Kwaak (Dordrecht'90) KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS WEEKBLADEN RADIO I SCHIEDAM - Maar liefst 62 jeugdteams uit de afde- ling Rotterdam nemen za terdag 5 april deel aan de jaarlijkse spelregeltest van het Nederlands Handbal Yerbond. De test wordt af- genomen in Sporthal Mar- griet. De D-jengd (8 en 9 jaar) bijt het spits af om 89.30 uur. Zij krijgen twin- tig speiregelvragen op pa pier en twintig vragen die in de vorm van Ren je Rot be- antwoord moeten warden. De C-jeugd (10 en 11 jaar) beginnen om 11.15 uur met de spelregeltest Zij werken eenzelfde programma af. De B-jeugd (13 en 14 jaar) be gin! om 11.15 uur in het zwembad en wordt om 13.15 uur in de sporthal verwacht voor de test en onderlinge wedstrijden. Omstreeks 15.00 uur vindt de prijsuit- reiking plaats. SCHIEDAM - Hoewel er al een wedstrijd gespeeld is, barst de werkelijke strijd on. het VSB-Schiedams V oet balkampioenschap donderdag 8 april pas los. Dan treffen vanaf 18.30 uur SVDPW en GTB elkaar, ge- volgd door DRGS (za) - De mos, PPSC - Ursus en ODC Schiedam - Schiedamse Boys. Excelsior 20 doet dit jaar niet mee aan het kam- pioenschap. Het bestuur heeft hiertoe besloten gezien de interne strubbelingen. In totaal nemen veertien Schiedamse voetbalvereni- gingen deel aan de strijd. VLAARD1NGEN - Tref punt Vlaardingen, de schermvereniging van het Waterweggebied, organi- seert zondag 13 april het In ternationale Trefpunt Lente degentoernooi en het Schel- vispekeltoernooi sabelscher- men in de Lijnbaansporthal. Het Lente degentoernooi kent inmiddels een jarenian- ge traditie en geniet zelfs landelijk enige bekendheid. Inschrijven is nog mogelijk. Aanvang is 09.45 uur. Trainer Jan van den Hurk kan ei niet kwijt bij Boys De Schiedamse ploeg bereidde zich met gemengde gevoelens voor op de thuiswedstrijd tegen Tempo. De tegenstander heeft dit seizoen zowel bij scheidsrechters als bij andere clubs geen beste re- putatie opgebouwd. Zo liep een wedstrijd tegen Demos volledig uit de hand. Van den Hurk gaf zijn spelers vooraf een drietal opdrach- ten mee: 'blijf rustig, laat je niet in- timideren, concentreer je op het voetbal'. De 'Boys' deden keurig wat hen was gezegd. Aangezien ook Tempo de spelregels in acht nam, bleef de sfeer vriendschappe- lijk. „Zo hoort het ook", meent Van den Hurk. „Ik heb eigenlijk geen wanklank gehoord. Het duel verliep zonder problemen. Dat was toch wel tegen onze verwachtin- gen in. Door alle trammelant rond Tempo in voorgaande wedstrijden begonnen we een beetje te angstig aan het duel. Die vrees hebben we gedurende de wedstrijd eigenlijk geen moment kunnen Overwinnen, ook al omdat we snel op achter- stand kwamen. Kwalitatief waren we ook minder dan Tempo. Die nederlaag van 4-1 was dus vrij nor- maal. Misschien dat we deze maand in de return nog revanche kunnen nemen." In de eerste wedstrijd tegen Tempo stond 'overleven' eigenlijk cen traal voor Schiedamse Boys. De brigade van Van den Hurk richtte zich volledig op de derby tegen Demos. In die wedstrijd wilde de thuisploeg aantonen nog wel dege- lijk mee te tellen in de plaatselijke I f- l I In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam' Dei tus sen- stand wordt wekelijks bijgewerkt en gepubli- ceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgorde bepaald door het aan- tal gespeelde wedstrijden. Ge- staakte wedstrijden worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Alle clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse vah het amateurvoetbal, en geves- tigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen automatisch mee aan Dichtgespijkerd '96-'97. In to taal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal tegengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wed strijden, zodat er een gemiddelde ontstaat. Voor de beste drie kee pers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Ki- norama een videocamera en -re corder beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan con tact op met MaasstaD Weekbla den, Postbus 1685, 3000 BR Rot terdam, tel. 010 - 400.44.91. Het was een druk weekeinde voor de regiokeepers. De meesten moesten in drie dagen twee keer aan de bak. Zo niet Jan Flokstra van Zwart Wit'28. De Vaanclub speelde alleen zaterdag. Baren- drecht was de tegenstander en het werd 0-1 voor de Rotterdammers. Jan Flokstra verbaasde vriend en vijand door de pass te geven, waar- uit Maunuel Monteiro het winnen- de doelpunt maakte. De sluitpost staat dus ook in aanvallend opzicht zijn mannetje. Bij Capelle was keeper Marcel Smith het lijdend voorwerp. In de slotfase ging 11 tegengoals 1Zwart Wit'28. 13 tegengoals 2. Nieuwenhoorn. 14 tegengoals 3. HOV. 16 tegengoals 4. Barendrecht, Spartaan'20, Rijnmond Hoogvliet Sport. 17 tegengoals 7. Capelle, Soccer Boys (zat.), 9. Transvalia. Smith mee naar voren, maar prompt werd hij tegen de grond ge- slagen door zijn 'collega'-doelman van GVVV. De Veenendalers wonnen de partij met 0-1 door een benutte penalty in de eerste mi- nuut. Met voor de meeste ploegen nog vier of drie wedstrijden te spelen is Nieuwenhoorn de ploeg die het dichtst in de buurt staat bij Zwart Wit'28. Maar ook HOV is nog niet uitgeschakeld voor de hoofdprijs, al heeft deze Rotterdamse ploeg tot op heden wel drie wedstrijden minder gespeeld. 18 tegengoals 10. SC Feyenoord, Maasdam, 13. Rijsoord, PFC, TSB, 15. Aeolus, Excelsior'20. 19 tegengoals 17. SVV, 18. RKWIK. 20 tegengoals 19. Rhoon. 21 tegengoals 20. Xerxes (zon.), CION, SSS. Berkel, 23. Strijen. De selectie van Schiedamse Boys kreeg tijdens het Paasweekeinde twee nederlagen te slikken. Foto Roger van der Kraan/WDB voetbalwereld. De gehavende Boys deden hun best, maar moes ten uiteindelijk toch buigen voor hun overburen. „Mijn ploeg ver- diende een gelijkspel", analyseert Van den Hurk, wiens 20-jarige zoon Dave de gelijkmaker op zijn naam bracht. „Het spelbeeld was redelijk evenwichtig. Maar in de slotfase gingen we helaas alsnog onderuit." Schiedamse Boys speelde na de rust vol op de winst. Dat bleek wel uit een taktische zet van Van den Hurk, die maandag slechts de beschikking had over twaalf spelers. De 45-jarige coach stuurde zijn lange doelman Gerard Vos naar het front en posteerde de jeugdige nieuwkomer Dennis Westhuis onder de lat. „Daarmee wilde ik de overwinning force- ren", legt Van den Hurk uit. ,,Dat is me met deze omzetting wel va- ker gelukt. Gerard Vos heeft veel lengte. Hij veroorzaakt altijd grote onrust in het vijandelijke straf- schopgebied. Ook dit keer was hij gevaarlijk. Door zijn acties kwam mijn zoon Dave nog twee keer in scoringspositie. Hij schoot echter zowel op de paal als op de lat. Het beslissende doelpunt viel uiteinde lijk aan de andere kant. Het was een fantastisch afstandschot, on- houdbaar voor Westhuis.Jan van den Hurk, geboren in Vlaardingen en woonachtig in Schiedam, is in de regionale voetbalwereld geen onbekende. Hij bracht zijn jeugd- jaren door bij Fortuna Vlaardin gen. Bij Cion, Deltasport en Schiedam speelde hij in het eerste elftal. Als hardwerkende midden- velder. „Ik was geen hoogvlie- ger", bekent hij. ,,Ik moest het vooral van inzet en inzicht hebben. Op 31-jarige leeftijd ben ik bij Schiedam lager gaan voetballen. Toen ben ik begonnen met mijn loopbaan als trainer." Van den Hurk stond al bij vele clubs uit het Rijnmondgebied op de loonlijst. DRZ, MSV'71, HBSS (damesvoetbal), Maasdijk en De mos waren zijn broodheren. Bij Schiedamse'Boys is hij aan zijn eerste en meteen laatste seizoen bezig. Volgend seizoen neemt hij de zaterdagafdeling van Alexan- dria'66 onder zijn hoede. Van den Hurk zegt eerlijk dat het seizoen bij Schiedamse Boys hem is tegen- gevallen. „Het is anders gelopen dan de bedoeling was", geeft hij toe. „Ik hoopte met een brede se lectie aan de slag te gaan. Maar aan het begin van het seizoen bleek maar een kleine kern beschikbaar. De ambities die ik had, kon ik daardoor niet waarmaken. Ik moest constant improviseren." Van den Hurk trof vorig jaar bij de Boys een uitgedunde en verdeelde selectie aan. Hij heeft zijn best ge- daan om er een eenheid van te ma- ken. Maar nu, vlak voor het einde van het seizoen, moet ook hij con- cluderen dat hij daarin niet is ge- slaagd. „Het waren en het zijn nog steeds drie groepjes binnen de se lectie", constateert hij teleurge- steld. „Voor een trainer is dat heel moeilijk 'werken. Vaak>storid ik met mijn rug tegen de muur. Ik wilde wel maatregelen nemen, maar ik had geen alternatieven. Soms zijn er maar acht man op de training. Als ik er dan ook nog een paar wegstuur, houd ik helemaal niemand meer over. Daarom heb ik veel consessies gedaan. Om mijn elftal overeind te houden. Maar het ging niet van harte. Het druist tegen mijn gevoel en mijn karakter in om voortdurend te schipperen. Maar ik kon niet an ders." Na een paar maanden wist Van den Hurk al dat hij bij de Boys zijn ei niet kwijt kon. In oktober over- woog hij zelfs serieus zijn sleutels bij 'good old' Koos Klein in te le- veren. Maar een voortijdig vertrek vond hij toch iets te ver gaan. Dat was zijn eer te na. „Ik heb afspra- ken gemaakt met het bestuur en daaraan wil ik me houden", geeft Van den Hurk aan. ,,Ik wil niet als trainer een stempel opgeplakt krij gen, dat ik mijn contract niet na- kom. Maar moeite met de motiva- tie had ik destijds wel en heb ik soms nu nog. Want als ik ergens aan het werk ga, zet ik mij voor 150 procent in. Maar dan wil je daarvoor wel iets terugzien. En bij de Boys valt dat niet altijd mee. Het jonge bestuur heeft zich in de afgelopen maanden voornamelijk beziggehouden met de ftnanciele huishouding van de club. Daar voor heb ik respect. Het beleid op technisch gebied is er echter een beetje bij ingeschoten. Misschien dat daar de komende jaar weer tijd en ruimte voor is." Van den Hurk wilde een mogelijke opleving van de Boys op sportief gebied niet afwachten. Hij tekende gretig een eenjarig contract bij Alexandria'66. „Het klinkt een beetje vervelend, maar ik denk dat ik van de hel in de hemel kom", beluit hij. „Ga maar na: Alexan- dria'66 beschikt over een perfecte organisatie, een prima accommo- datie en vijf velden, waaronder twee met kunstgras en verlichting. De hele entourage ruikt naar voet bal. Voor mij zal het een hele om- schakeling zijn. Als ttainer-coach wordt er bij zo'n club veel meer van je gevraagd en geeist. In feite ben ik me nu al op mijn nieuwe werkgever aan het concentreren." Norbert Kleinherenbrink SCHIEDAM - Van het stedelijke Schiedam naar het woeste land- schap van het verre Mongolie. Een grotere tegenstelling is nau- welijks denkbaar. Toch is het een Schiedammer, die binnen- kort naar Mongolie afreist om daar deel te nemen aan de Camel Trophy Mongolia '97. De 25-ja- rige George Derksen gaat samen met de Amsterdamse Alette van Beeck een onvergetelijk avon- tuur beleven in het land van Djengis Kahn. „Het betekent heel veel voor me dat ik deel uitmaak van het Neder- landse team. Het is goed voor je zelfvertrouwen en natuurlijk is het een geweldige ervaring waar je veel van kunt leren." Derksen is overgelukkig dat hij mee mag naar het jaarlijkse survival-evenement in de tropen. De selecties vonden in maart van dit jaar plaats in het Spaanse Sevilla waar Derksen ge- selecteerd was uit ongeveer vier- duizend inzendingen in Nederland. De lange student Japanse studies had zich echter ter dege voorbe- reid. „Ik heb veel gefietst, gekajakt en flinke ritten gemaakt met de Land Rover. En uiteraard heb ik veel gelezen over het land." Onder de twintig geselecteerde teams be- vinden zich dit jaar vijf gemengde teams, waaronder Nederland. Ook Japan, Marokko, Zweden en Enge- land hebben een vrouw die de ge- lederen versterkt. De Schiedammer ziet de samen- werking met zijn vrouwelijke col- lega dan ook vol vertrouwen tege- moet. „We zijn allebei tolerant en communiceren goed met elkaar. Aletta heeft gevoel voor humor, is open, opgewekt en positief. Bo- vendien beschikt ze over een flinke portie van het broodnodige door- zettingsvermogen. We vormen een hartstikke goed team!", aldus Derksen. Ook het feit dat een vrouw minder sterk is dan een man, baart hem geen zorgen. „Het gaat in de eerste plaats helemaal niet om het winnen. Het gaat erom dat je een spannend avontuur tege- moet gaat en ik vind het wel een uitdaging om dat met een vrouw te doen. Het zou natuurlijk niets moeten uitmaken, maar misschien voelen we elkaar wat minder aan dat twee mannen dat zouden doen en misschien krijgen we wat fysie- ke moeilijkheden." Niet het feit tend." Voorlopig is het echter af- zien geblazen. Het vertrek naar Mongolie is al 10 mei en tot die tijd zal hij zich nog moeten voorberei- den op een ware cultuurshock. MONIQUE SIEMSEN FIETSEN - Fietstoerclub Rijnmond organiseert zondag 6 april de fiets- tocht Omloop van Rotterdam. Deze tocht heeft een lengte van 60 of 120 kilometer. De tocht van 60 kilometer voert via de Ackerdijkse Plassen en de Rottemeren naar Zevenhuizen. Vervolgens rijdt men door naar Berg- schenhoek, Rotterdam en weer naar Schiedam. De tocht van 120 kilome ter vervolgt de route vanaf Zevenhuizen naar de rivierdijken om via de Brienenoordbrug de overkant te bereiken. Na de controlepost in Baren drecht wordt via de Rhoonse Grienden de laatste controlepost in Spijke- nisse bereikt. Langs de Brielse Maas en door het Westelijk Havengebied wordt via Maassluis Schiedam weer bereikt. De start vindt plaats tussen 08.00 en 09.00 uur voor de 120 kilometer en tussen 09.00 en 12.00 uur voor de 60 kilometer lange tocht. Startpunt is de kantine van de Wieler- baan Schiedam aan de Olympiaweg in Sportpark Harga. Kosten vanaf fl. 3,50. TRAITLON - Nu het voorjaar zijn intrede heeft gedaan wordt er door de meeste leden van Triatlon Vereniging Rijnmond weer hard gewerkt om het overtollige vet er op tijd af te krijgen. Omdat de Rook triatlon van Vlaardingen op 29 juni van dit jaar zeker een apart plekje zal krijgen in de voorbereidingen van de triatleten heeft TVR een leuk aanbod ontwikkeld. Voor slechts fl. 35,- kan hier gedurende tien weken (vanaf 21 april tot aan de wedstrijd van 29 juni) worden meegetraind met als afsluiting deelname aan de kwart of achtste promo-triatlon (fl. 15,-). Voor aanmeldingen Jan Willem van der Marel, tel. 4711680. TENNIS - Onder het motto Meer plezier in tennis trekt de XyliFresh Ten nis Tour door het land. Zaterdag 5 april slaat dit circus haar kamp op bij tennisvereniging TSN in Schiedam-Noord. De Tennis Tour is een initia- tief van de oud-Davis Cupspelers Mark Koevermans en Huub van Boeckel. Het Tourteam bestaat uit zeer getalenteerde A-spelers en ver- maakt de club met tennisclinics, dubbelwedstrijden en een spectaculaire tennisshow. Bij het laatste onderdeel mag het publiek duidelijk laten mer- ken naar welke matador de voorkeur uitgaat. De dag begint om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. TSN is gevestigd aan de Zoomweg. ZWEMMEN - De Schiedamse Reddingsbrigade bestaat 5 September al- weer zeventig jaar. Als voorproefje op dit jubileum worden zondag 6 april de kampioenschappen zwemmend redden voor senioren gehouden in Sport- en recreatiebad Groenoord. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur, om ongeveer 18.30 uur worden de prijzen uitgereikt. KARTEN - Kartcoureuse Lotta Heillberg is op Eerste Paasdag, zondag 30 maart, bij de eerste ronde van het Nederlands Kampioenschap karting in Amsterdam tweede geworden. Tijdens de kwalificatietrainingen had Hell berg de snelste tijd getraind. Ze startte de pre-finale daarom vanaf pole po sition. Bij de start nam ze niet alle risico's en de eerste ronden van de race reed ze achter Charrel Zwolsman op een tweede plek. Halverwege de wedstrijd passeerde ze Zwolsman en reed ze onbedreigd naar de overwin ning. Door dat resultaat kon ze ook de finale vanaf de eerste startplek be ginnen. Bij de start had ze echter problemen met de grip van de achterban- den waardoor ze terugviel. Uiteindelijk finishte ze die race als vierde. In het dagklassement leverde haar dat een tweede plek op, achter Zwolsman die de finale winnend over de streep kwam. TAFELTENNIS - Volgende week staat voor de seniorenteams alweer de laatste thuiswedstrijd van de voorjaarscompetitie op het programma, daar- na volgen nog twee uitwedstrijden. In de Korenbeurs komt zaterdag vanaf 13.00 uur het tweede herenteam in actie. Tegelijkertijd speelt het eerste jongensteam dat eveneens op landelijk niveau uitkomt. De wedstrijden van het eerste en derde herenteam en het damesteam beginnen om 18.00 uur in de Korenbeurs aan de Lange Haven 145, de toegang is gratis. Aletta van Beeck en Schiedammer George Derksen vormen het Nederlandse team voor de Camel Trophy. dat zijn partner een vrouw is, maar dat hij drie weken met een onbe kende de bush in moet, baart hem zorgen. „Ik heb wel vaker avon- tuurlijke vakanties gehad. Ik heb veel geinterraild (trekken met de trein), vijf weken door India ge- trokken en ook Turkije op die ma- nier bezichtigd. Maar dat was altijd met iemand die ik goed kon en dan vond ik het al zwaar. Nu ga ik met iemand op reis die ik eigenlijk am- per ken", aldus Derksen. Onder het motto 'Choose, do and enjoy' gaat het Nederlandse team samen met de deelnemers uit de andere landen zelf invulling geven aan de eerste Camel Trophy nieu we stijl. Dat betekent dat zij zelf bepalen welke route ze volgen, wie ze ontmoeten en wat ze beleven. Van een Mongoolse lanbouwer le ren hoe je met een kameel een ak- ker ploegt, een traditionele massa ge met schapenvet nemen en de paarden melken, het hoort allemaal bij het Mongoolse leven. Of hij na de Trophy nog wat gaat doen met zijn Mongoolse avontuur weet Derksen nog niet. „Ik ben nu aan het afstuderen en aan het sollicite- ren. Het liefste wil ik naar het bui- tenland, naar Japan. Andere cultu- ren en talen trekken me ontzet- Speler cijfer(s) gemiddi 1. Jean-Paul van Gastel Feyenoord 6,79 2. Henk Fraser Feyenoord 6,63 3. Cor Lems Dordrecht'90 6,60 4. Ronald Koeman Feyenoord 6,55 5. Bernard Schuiteman Feyenoord 6,54 6. Gerard de Nooijer Sparta 5 6,40 7. Kees van Wonderen Feyenoord 6,40 8. Giovanni v. Bronckhorst 6,35 Feyenoord 9. George Boateng Feyenoord 6,26 10. Richard Plug Dordrecht'90 6,25 11 Henrik Larsson Feyenoord 6,22 12. Melvin Leerdam Dordrecht'90 5 6,20 13. Pablo Sanchez Feyenoord 6,20 14. Gaston Taument Feyenoord 6,19 15. Ben Spork Excelsior 6 6,17 16. Joop Lankhaar Dordrecht'90 7 6,17 17. Arjan van der Laan Sparta 6 6,16 18. Geoffrey Claeys Feyenoord 6,14 19. Marilia Sparta 5 6,13 20. Mischa Rook Dordrecht'90 7 6,13 twist O (RICK Voor de tweede keer dit sei zoen werd Peter van der Kwaak uitgeroepen tot 'Speler van de Week'. Eer- der gebeurde dat al op 12 oktober van vorig jaar. Hij kreeg toen een acht voor zijn optreden in de wed strijd tegen Heracles. Vrij- dag speelde Dordrecht'90 weer tegen Heracles en weer was een acht voldoen- de om Speler van de Week te worden. Van der Kwaak zorgde er eigenhandig voor dat Dordrecht'90 drie pun- ten pakte tegen de ploeg uit Almelo. Terwijl de Dord- tenaren zelf maar spora- disch kansen kregen, moest Van der Kwaak veel- vuldig aan de bak. Hij stond zijn mannetje na doeipogin- gen van onder andere Smeets, Holster en Klaver. Een keer had hij daarbij wel de hulp nodig van de lat. Met Peter van der Kwaak lijkt Dordrecht'90 de wis- selvalligheid van de Deen Benny Gal achter zich te hebben gelaten. Zijn plaats onder de lat is dan ook onbetwist. Speler cljfer(s) gemiddelde 1. Ed de Goey 6,92 Feyenoord 2. Edwin van Holten 6 6,50 Excelsior 3. Peter van der Kwaak 8 6,50 Dordrecht'90 4. Edward Metgod 4 6,42 Sparta Speler Doelpunten l. Gaston Taument 10 doelpunten Feyenoord 2. Pablo Sanchez 9 doelpunten Feyenoord 3. Arjan van der Laan 8 doelpunten Sparta

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 5