c KSVV'71 heeft weer tennisteam op het een na hoogste niveau DICHTGESPIJKERD flitsen 'mtkmfyttedm '967*971 Generale Bank Wellens en Van de Handel op kop Toernooien bij H.S.C. Handbal gewijzigd VZC zesde in competitie 'Handhaven is ons eerste doel' Geen verschuivingen in top Trainer Rob van Vliet pakt tiende titel met SVDPW SPELER VAN DE WEEK y buy AKAI MaasstaD f: Nog twee plaatsen vrij bij Rondo 97 De Walrus zwemt voor Cliniclowns Rozenberg naar Grand Finale Tennis Tour Het af'telleri is begonnen Nog weken weken SCHIEDAM - Rob van Vliet kun je om een boodschap stu- ren. De 50-jarige voetbaltrai- ner staat bijna garant voor succes. Overal waar hij aan de slag gaat, kan vroeger of later de vlag in top. Afgelo pen zondag, of eigenlijk al vorige week zondag, was SVDPW aan de beurt. Amper anderhalf jaar na zijn entree op Harga veroverde de Schiedamse gezelligheids- club het kampioenschap van de vijfde klasse D. Dat heug- lijke feit werd gevierd met (veel) bier, champagne, bloe- men, slingers en muziek. Gedreven Spijt Belachelijk TUSSENSTAND PER 6/4 Arjan van der Laan (Sparta) KEEPERSKLASSEMENT T0PSC0RERS WEEKBLADEN RADIO VLAARDINGEN - De s.v. H.S.C, organlsecrt dit jaar drie thuistoeraooien voor de complete jeugdafdellng. Op 17 mei worden de voorron- den van de Hoiiandiaan Cup gespeeld, op 31 mei wordt er een toeraooi gespeeld door de pupillen, gevolgd door de finale van de Hoiiandiaan Cup. Op 1 juni zijn de junio- ren aan de beurt. Er treden dit jaar weer ze- ven Vlaardingse A-elftallen aan om mee te doen aan het Vlaardings kampioenschap voor A-junioren, ook wel de Hoiiandiaan Cup genoemd. De deelnemende verenigin- gen zijn: Zwaluwen, For- tuna, VFC, HVO, Delta- sport, TSB en natuurlijk H.S.C. Ook dit jaar is er weer voor gekozen om met een poule te spelen, waarna de finale gespeeld wordt door de nummers een en twee. Deze finale volgt op 31 mei, na het pupillen toeraooi van H.S.C., en begint om 17.00 uur op het complex aan de Kethelweg. MAASSLUIS - De datum waarop het eerste dames se- niorenteam van handbal- vereniging Unitas 63 de be- slissingswedstrijd tegen An- cora 3 uit Rotterdam zal spelen is gewijzigd in don- derdag 17 april. Het aan- vangstydstip van deze wed- stryd is veranderd in 20.00 uur. Plaats van handeling blijft Sporthal 'De Enk' in Rotterdam. De beslissings- wedstrijd is nodig om uit te maken welk team zich kam- pioen van de tweede afde- tingsklasse mag noemen. Het kampioenschap geeft recht op promotie naar de eerste klasse van de afdeling Rotterdam. Beide teams ein- digden in de reguliere com- petitie op een gedeelde eer ste plaats en verloren ieder slechts eenmaal, namelijk van etkaar in de thuiswed- strijden. VLAARDINGEN - De zwemploeg van VZC heeft zich keurig gehandhaafd in de top van de Nationale zwemcompetitie, de KNZV A competitie. Met het beha- len van de zesde plaats, na zes competitieronden, heeft de zwemploeg aan alle ver- wachtingen voldaan. SCHIEDAM - Eric van Silfhout, Edward van der Torre, Aschwin van der Burght, Andy Blom en Manuel Consela-Maronas. De Schiedamse tennisvereniging KSVV'71 hoopt met dit team ho- ge ogen te gaan gooien in de competitie Heren Klasse Twee. En ze hebben er zin in. Het afge- lopen halfjaar heeft het team zich fanatiek voorbereid om weer te acteren op het een na hoogste amateurniveau. Maar het is dan ook de hoogste tijd dat KSVV'71 weer wat gaat beteke- nen in de landelijke competitie. „KSVV heeft vroeger teams ge- had op een zeer hoog niveau. Maar dat is de afgelopen jaren wat weggezakt", zegt Van Silf hout. „He, we moeten voor de foto wel onze tennisrackets meenemen. An ders denken de mensen dat KSVV een handbalvereniging is", zegt Van Silfhout terwijl het vijftal in de nieuwe sponsoroutfit voor de foto naar de baan loopt. Een van hen komt er nog net op tijd achter dat het prijskaartje nog aan zijn jas hangt. Geroutineerd als een prof- wielrenner die net voor de streep nog even zijn shirt rechttrekt, zet- ten ze de sporttassen met de spon- sornaam netjes neer voor de te ne- men foto. Het vijftal heeft elkaar in het verleden her en der op de ten- nisbanen ontmoet. Soms vertrok een speler voor een jaartje naar een andere tennisvereniging, zoals Blom die wel eens wilde weten hoe het er aan toeging bij Tennis vereniging Holy. „Toen ben ik ge- vraagd voor het team van KS VV'71. Maar ik was toch al van plan om terug te gaan. Hier heb ik tennis geleerd. Hier ben ik ver- trouwd. Bij KSVV heb je boven- dien het rustigste tennispark van de regio. Aan de ene kant ligt de be- graafplaats, en aan de andere kant heb je de tuinhuisjes. Je hebt tij- dens het tennissen helemaal niet het gevoel dat je middenin de stad bent. Het is hier zo rustig." Van Silfhout verhuisde van Den Haag naar Schiedam en was meteen nieuwsgierig naar het tennisniveau van KSVV'71. „Ik wilde wel eens zien wat voor tenniscapaciteiten hier gevonden kon worden." Gaandeweg werd het ideale team in elkaar gesmeed. Een sponsor werd gevonden in de persoon van Rene van Tilborg, van Sporthuis Van Tilborg. „Ik liep al langer met het idee rond om een goed tennis- team te sponsoren. En net op dat moment liep Eric de zaak binnen." Als je het team onder een noemer zou moeten plaatsen, dan volstaat de term aanvallend. ,,We zijn alle- maal aanvallend ingesteld", legt In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'. De tussen- stand wordt wekelijks bijgewerkt en gepubli- ceerd in deze krant. Bij een gelijke stand wordt de volgorde bepaald door het aantal gespeelde wedstrijden. Gestaakte wedstrijden worden als niet ge speeld in de stand opgenomen. Al le clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het amateurvoetbal, en gevestigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen automatisch mee aan Dicht gespijkerd '96-'97. In totaal zijn dit er dit seizoen 129. Aan het eind van het seizoen wordt het aantal tegengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wed strijden, zodat er een gemiddelde ontstaat. Voor de beste drie kee pers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Ki- norama een videocamer'a en -re corder beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan con tact op met MaasstaD Weekbla den, Postbus 1685, 3000 BR Rot terdam, tel. 010 - 400.44.91. Na afgelopen weekeinde zijn nog grofweg vier clubs in de race voor de prijzen. Met voor de meeste ploegen nog twee wedstrijden voor de boeg heeft Zwart Wit'28 de beste papieren, maar ook Nieuwenhoorn, HOV en Transvalia zijn nog niet uitgeschakeld. De spelers van Zwart Wit'28 bo- gen zaterdag een 0-1 achterstand tegen Capelle om in een 4-1 overwin- ning. Wel een tegendoelpunt dus voor Jan Flokstra, maar omdat Robert van de Broecke van Nieuwenhoorn ook een maal gepasseerd werd maakt dat voor de tussenstand geen verschil. HOV, de ploeg die de top drie com- pleteerd, kwam dit weekeinde niet in actie. Donderdag en zondag moeten keeper Larmzalli en zijn mannen wel aan de bak. Transvalia speelde met 0-0 gelijk tegen DEH. Onderin is het ook nog steeds spannend. Meeuwenplaat spant daar de kroon met 63 tegengoals in 20 wedstrijden, op de voet gevolgd door CKC met 61 tegendoelpunten. Saillant detail is dat CKC vorig seizoen nog als tweede eindigde met slechts 16 tegengoals. Het kan verkeren.... 12 TEGENGOALS 1. Zwart Wit'28 14 TEGENGOALS 2. Nieuwenhoorn 3. HOV 16 TEGENGOALS 4. Rijnmond Hoogvliet Sport 17 TEGENGOALS 5. Barendrecht, Soccer Boys (zat) 7. Transvalia 18 TEGENGOALS 8. Spartaan'20, TSB 10. PFC 11Rijsoord 19 TEGENGOALS 12. SC Feyenoord, Maasdam 14. Aeolus, Excelsior'20, RKWIK 20 TEGENGOAALS 17. Berkel, Rhoon 21 TEGENGOALS 19. Capelle, CION, DZB/Zeven- kamp 22 TEGENGOALS 22. Xerxes (zon) 23. Strijen 24. Bolnes (zat) Het team waarmee KSW '71 voorde dag komt in de tenniscompetitie. Foto Jacco zanstra Van Silfhout uit. ,,Andy is een pu re aanvaller. En Edwin en ik ser vice-volley gericht. Aschwin en Manuel zijn weer typische base-li ne spelers. Hierdoor hebben we een lekker gevarieerd team." Team I van KSVV'71 is niet over een nacht ijs gegaan nadat duide- lijk werd dat er mocht worden uit- gekomen in de Tweede Klasse. Van Silfhout: „Meteen na het afge lopen zomerseizoen zijn we bij elkaar gekomen en zijn we begon- nen met de trainingen. We trainen gemiddeld zo'n tien uur per week. Gewoon veel ballen raken, zodat je gevoel voor de bal krijgt. Daardoor krijg je vertrouwen." Blom: „En daarnaast houden we ook indivi- dueel onze conditie op peil. De een fietst, de ander loopt hard. Dat is je eigen verantwoordelijkheid." En na de competitie krijgt het team les van Frits Don, die vroeger mannen als Jan Siemerink, Richard Kraji- cek en Koevermans heeft getraind. De mannen komen elkaar verder niet alleen op de tennisbaan tegen. „Het is belangrijk voor de team- geest dat je ook zo nu en dan wat met elkaar gaat drinken", zegt Van Silfhout De eerste wedstrijd is tegen Leeu- wenbergh 1, op zondag 13 april. Een geduchte tegenstander. „Het zal voor sommigen van ons team best wel wennen zijn. Je speelt toch met veel publiek op het cent- recourt en je krijgt als je uit speelt soms te maken met een beetje inti- midatie", zegt Van Silfhout. „En ik zelf ben een betere individuele speler dan in competitieverband samen met een team. Als ik alleen speel, voel ik minder druk." ,,En dat moet nu veranderen", lacht Consela-Maronas. Van Silfhout: „Handhaven is nu ons eerste doel. Edwin en ik zijn gewend om op dit niveau te spelen. De andere spelers kunnen het niveau absoluut aan. maar het zal toch wel even wennen zijn. Ik zelf speel beter tegen een goede A-speler dan tegen een ma- tige B-speler. Dan ben ik veel ge- concentreerder." Het herenteam van KSW'71 speelt de eerste thuiswedstrijd op zondag 20 april tegen Aemstelsp. De andere thuiswedstrijden vinden plaats op 4 (tegen Dykzicht) en 11 mei Vechtlusten op I juni (tegen Heemsteden). Alle wedstrijden be- ginnen om 10.00 uur op Tennis- park Spieringshoek. Jalmar Teunissen VOETBAL - Voor het bedrijfsvoetbaltoernooi, Rondo 97, dat jaarlijks wordt georganiseerd door de v.v. Zwaluwen zijn nog twee plaatsen vrij. V Het toernooi wordt dit jaar gespeeld op dinsdag 6, 13, 20 en 27 mei. Er - wordt in twee poules gestreden om de Rondo-wisselbeker. Deelnemende teams zijn onder andere afkomstig van Eneco, de Rabobank, Damco en Fontijne Holland. De aanvang van de wedtrijden is 18.30 uur en de deel- namekosten bedragen fl. 150,- per team. Teams die interesse hebben om mee te doen kunnen contact opnemen met Ruud Dammann, tel. 4747082. ZWEMMEN - Voor het derde achtereenvolgende jaar heeft zwem- en po- lovereniging De Walrus rond de paasdagen sponsorzwemmen georgani seerd in het Kolpabad. Zestig zwemmers hebben een half uur lang banen gezwommen voor het goede doel. Dit jaar was gekozen voor de Cli niclowns. De publieke belangstelling was wederom groot. Na afloop kre- gen alle deelnemers van de paashaas een netje chocolade-eieren mee naar huis. Ook werden rode clownsneuzen (het handelsmerk van de Cli niclowns) uitgedeeld. Het bijeengezwoinmen geld zal binnenkort worden overhandigd aan een vertegenwoordiger van het goede doel. Ook volgend jaar staat het sponsorzwemmen weer op het programma, alleen dan in het - nieuwe zwembad De Kulk. TENNIS - De Xylifresh Tennis Tour bracht zaterdag 5 april een bezoek aan de tennisvelden van tennisvereniging TSN in Schiedam-Noord. Het tourteam bestond uit oud-Nederlands kampioen Huub van Boeckel, Bas Snelders en Martijn Nugteren. De drie toptennissers wisten ruim zeventig deelnemers op spectaculaire wijze bezig te houden met clinics, dubbel-s wedstrijden en een prize shoot out. De twee deelnemers met de hoogste score bij de dubbelwedstrijden mochten de finale spelen met een van de toppers. In deze finale versloeg TSNer Barry Rozenberg (samen met Bas Snelders) clubgenoot Dennis Gerlof (samen met Huub van Boeckel). Ro zenberg plaatste zich hiermee voor de Grand Finale die op 6 oktober in Warmond wordt gespeeld. BRIDGE - Het spant er om bij bridgesocieteit Tamboer. Alleen niet meer aan kop. Daar lijken de heren Wellens en Van de Handel al 'Ik blijf voor een prijs gaan Enige smet op de zonnige feestdag was de eerste thuisnederlaag tegen rivaal DCL (1-4). „Jammer, we hadden het publiek graag iets laten zien", bromt Van Vliet, de trotse eigenaar van bar-bistro Het Sterre- bos. „Maar de concentratie bij de meeste spelers was niet optimaal. Wel te begrijpen als je al kampioen bent. Maar niettemin had ik graag gewonnen." Van Vliet, die relatief laat met zijn trainersloopbaan be- gon, pakte met SVDPW alweer zijn tiende titel als trainer. Op ver- zoek van De MaasposT kijkt hij te rug op een even bewogen als ge- slaagd jaar. „En volgend seizoen ga ik weer voor een prijs", zegt hij vastberaden. „Bij alles wat ik doe wil ik winnen. Al is het dammen met mijn schoonmoeder. De mid- denmoot is niets voor mij. Het eni ge dat telt is het kampioenschap." Beste wedstrijd: „Een paar weken geleden wonnen we met 3-1 bij concurrent DCL. Alles lukte. Zowel fysiek als mentaal zat alles goed. We speelden toen als een ware kampioensploeg. Gedreven en geconcentreerd. Zelfs een inge- studeerde vrije trap, die al een keer of vijf was mislukt, leverde een doelpunt op (kopbal Chris van Gelderen). Dat was voor mij het bewijs dat iedereen op scherp stond." Slechtste wedstrijd: „Als we afge lopen zondag tegen DCL even niet meerekenen, was de thuiswedstrijd tegen Rockanje onze zwakste par- tij (2-2). We waren net periode- kampioen en dachten dat we er al waren. De eerste helft leek nergens op. In de rust ben ik als een leeuw tekeer gegaan. We kwamen eerst nog met 0-2 achter voordat we als- nog een beetje gingen voetballen. Maar het was en bleef slecht." Mooiste doelpunt: „Een vrije trap van Jaco Verhoef in de wedstrijd tegen HSC. Als een streep naar de kruising, van een meter of veertig. Prachtig om te zien." Mooiste aanval: „Ik heb er genoeg bij ons gezien, maar die in de wed strijd tegen Blankenburg was mis- schien wel de mooiste. Robin Voets maakte de tweede treffer uit een aanval over vijf schijven. Het begon bij onze keeper. Binnen een tiental seconden lag de bal aan de andere kant in het doel." Mooiste redding: „Van onze doel- man Henny van Buren. In de wed strijd tegen Maasstad was hij nog bezig de muur op te stellen toen de bal plotseling werd genomen. Hij stond op het verkeerde been, maar kon het schot toch nog keren. Indrukwekkend. te trekken. Hij kan vuur terug in het spel brengen. Chris wilde ei genlijk stoppen, maar dat mag hij niet van mij. Hij gaat gewoon nog een seizoen door, hoor." Beste aanvaller: „Robin Voets heeft dik twintig doelpunten ge- maakt, maar dat wil niet zeggen dat hij automatisch de beste spits is. Hij heeft mede dankzij zijn teamgenoten zijn goals kunnen maken." Beste beslissing: „In de hele voor- bereiding op dit seizoen wonnen we niet een wedstrijd. Toch bleef ik geloven in de ploeg die ik had neergezet. De spelers hebben dat vertrouwen later dubbel en dwars terugbetaald. Ik ben blij dat ik toen niet met mijn opstelling ben gaan rommelen." spelers voor vele maanden zie wegvallen. Dat doet me echt wat." Grootste vreugde: „Na de zege op Blankenburg, vorige week. Toen was het kampioenschap een feit. Voor mij was dat een hele opluch- ting. Ik was een beetje bang dat we in de slotfase van de competitie alsnog de teil zouden ingaan. Ik proefde een bepaalde gemakzucht na het winnen van de periodetitel. Gelukkig blijft een nacompetitie ons nu bespaard. We kunnen het seizoen ontspannen afmaken." Norbert Kleinherenbrink een dergelijk groot gat te hebben geslagen met de nummers twee, Van Hoffe-Kouwenhoven, dat er wel heel rare dingen zouden moe ten gebeuren willen zij de eerste plaats nog uit handen geven. Wel lens en Van de Handel staan met 56 procent namelijk bovenaan in de huishoudelijke competitie van Tamboer. De nummers twee vol- gen met 54 procent. Hoewel het verschil weinig lijkt, komt het er op neer dat zij in de resterende zes wedstrijden toch bijna vijftig pro- cent zouden moeten goedmaken. Uitgesloten is dit niet. Onlangs scoorden de koplopers tijdens een avond bijvoorbeeld slechts 45 pro- cent. Van Hoffe en Kouwenhoven bleven echter ook onder de vijftig, zodat inlopen onmogelijk was. Nummer drie staat op dit moment het koppel Akkermans, met even- eens 54 procent. A- Zwaarste overtreding: „In de thuis wedstrijd tegen RDM. Alex Over- heul werd finaal afgeschopt. Zijn knie lag helemaal in de kreukels. De boosdoener kwam eraf met geel. Belachelijk." Beste arbiter: „Allemaal. Ze flui- ten zoals wij voetballen." Beste keeper: Henny van Buren. Hij heeft een heel goed seizoen achter de rug. Aan het begin van het seizoen dacht ik drie keepers voorhanden te hebben. Door aller- lei omstandigheden vielen er ech ter twee weg. Henny bleef over en greep zijn kans meteen." Beste verdediger: „Ik kan en wil geen echte uitblinkers noemen. De kracht van SVDPW ligt in het col- lectief. De spelers vangen elkaar steeds weer uitstekend op. Ze vul- len elkaar aan. Wat mijn verdediging betreft: Een gemotiveerde Rob Roeters was goud waard." Beste middenvelder: „Geen na- men, wel een korte uitleg. Aan- voerder Chris van Gelderen is geen wondervoetballer, maar qua inzet en karakter is hij vrijwel uniek. Hij is een leider. Hij heeft de gave om een ploeg over een dood punt heen Slechtste beslissing: „Soms heb ik naar spelers of scheidsrechters toe iets te fel gereageerd. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Vaak heb ik na twee minuten alweer spijt van mijn woorden. Maar het moet er toch uit." Pechvogels: „Dat zijn Wim van Rij, Marcel de Ridder, Alex Over- heul en Erik van de Wende. Zij zijn door zware blessures dit sei zoen nauwelijks aan voetballen toe gekomen." Geluksvogels: „Dat zijn alle spe lers die onder mijn leiding kampi oen met SVDPW zijn geworden, haha." Positief verrast: „Door de ontwik- keling van Gert-Jan Berk. Hij werd aan het begin van het seizoen op 19-jarige leeftijd in het diepe ge- gooid als libera. Het was een gok- je, maar hij heeft zich uitstekend gemanifesteerd." Negatief verrast: „Door een inci dent tijdens de rust van de thuis wedstrijd tegen DCL, afgelopen zondag. Persoonlijk heeft me dat veel pijn gedaan. Meer wil ik er niet over zeggen." Waardering: Voor alle spelers die in de laatste zes, zeven wedstrijden bij het eerste elftal op de bank wil- den zitten. Ze leefden als wissels heel sterk met het team mee. Dat maakte het elftal op het veld ster- ker." Grootste teleurstelling: ,,De zware blessures bij mijn spelers. Dat heeft me flink aangegrepen. Ik heb er steeds weer moeite mee als ik Speler cijfer(s) gemiddi 1. Jean-Paul van Gastel 7 6,80 Feyenoord 2. Henk Fraser 7 6,65 Feyenoord 3. Cor Lems 7 6,62 Dordrecht'90 4. Ronald Koeman 7 6,57 Feyenoord 5. Bernard Schuiteman 6,54 Feyenoord 6. Gerard de Nooijer Sparta 7 6,42 7. Kees van Wonderen 7 6,42 Feyenoord 8. Giovanni v. Bronckhorst 7 6,37 Feyenoord 9. George Boateng Feyenoord 7 6,30 10. Henrik Larsson 7 6,25 Feyenoord 11 Richard Plug 6 6,25 Dordrecht'90 12. Arjan van der Laan 8 6,23 Sparta 13. Gaston Taument 7 6,22 Feyenoord 14. Ben Spork Excelsior 7 6,21 15. Melvin Leerdam 6,20 Dordrecht'90 16. Pablo Sanchez 6,20 Feyenoord 17. Marilia 7 6,18 Sparta 18. Alfons Groenendljk Sparta 7 6,15 19. Fernando Plcun 7 6,14 Feyenoord 20. Geoffrey Claeys Feyenoord 6,14 Arjan van der Laan steeg door zijn 8 tegen De Graaf- schap vijf plaatsen in de algemene rangschikking. Sparta's topschutter met negen treffers teisterde keer op keer de verdedi ging van de voormalige superboeren. Bovendien benutte hij in de eerste helft een strafschop. Als het trouwens aan Sparta- trainer Joop Brand had gelegen was Van der Laan niet de enige geweest, die voor zijn optreden in Doe- tinchem beloond werd met een 8. Brand sprak na afloop vol lof over de Jonge- ling Nieuwenburg. "Ik heb bewondering voor de manier waarop deze oner- varen jongen Godee, nor- maal toch de smaakmaker van De Graafschap, uit de wedstrijd heeft gespeeld." Nieuwenburg stond in de basis bij Sparta. In de laat ste minuut kreeg hij van Brand een publiekswissel. Zaterdagavond moet Spar ta tegen Roda JC de posi- tieve lijn door zien te zet- ten. Speler cijfer(s) gemiddelde A; i 1. Ed de Goey Feyenoord 7 6,93 2. Peter van der Kwaak Dordrecht'90 7 6,52 3. Edwin van Holten 6 6,47 -J Excelsior 4. Edward Metgod Sparta 7 6,44 5 Speler 1. Gaston Taument Feyenoord 2. Arjan van der Laan Sparta 3. Pablo Sanchez Feyenoord Doelpunten 10 doelpuhten 9 doelpunten 9 doelpunten j '.'A

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 19