'Als we feest vieren dan wordt daar aandacht aan besteed' Mensen met verslavingsverleden rekenen af met negatieve gevoelens Wie ons schrijft, krijgt snel antwoord. A POLITIE RAPPORT 2150 per maand Parkweg Noord wordt in nieuw jasje gestoken MaasposT Amivedi Vrijwilligers Straatroof KKC durft carnavalsfeest voor a lie sportverenigingen aan sn. Boumanhuis loopt zich warm voor marathon I SCHIEDAM - De mooiste ideeen onstaan aan de bar. Dat is een waarheid als een koe als je het de leden van de Kloeke Keilers Club vraagt. En dan met name op de hoek van een bar die staat opgesteld in de meest carna- vals-vriendelijke kantine van Schiedam. Zo'n gezelli- ge bar, waar het lekker han- gen is op het hoekje en er met gemak een rondje be- steld kan worden. Elf jaar geleden was die ene hoek tijdens het kindercarnaval bij voetbal- en cricketver- eniging Excelsior '20 wel zeer goed bezet. Het werd zelfs zo'n geliefde plek, dat iedereen die zich bij de groep op de hoek wilde voe- gen er voor moest betalen. Met bier dan wel te ver- staan. Het was het begin van vriendenclub die het Bergse carnaval hoog in het vaandel heeft staan en die het afgelo- pen weekeinde het elf-jarig bestaan vierde met bontjas- sen, vitrages en het one-two- trio. Wisseling Onderzoek naar massale vechtpartij Turks feest Hulpvaardigheid bij pinnen: geld weggenomen Vrouw aangehouden wegens verduistering Automobilist doorgereden na aanrijding Alcoholcontrole; twee keer te veel gedronken Achtervolging na negeren stopteken Geschoten op straat Auto ramt voordeur woning CONTACTLENZEN f? rM OfrJA-eM- Woensdag 9 april 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 53 SCHIEDAM - Amivedi regi- streert gevonden en vermis- te dieren en brengt vinder en eigenaar met elkaar in contact. Telefonische infor- matie over onderstaande dieren is te verkrijgen op 4711857 Gevonden 25-03: schildpadpoes (don- ker), ongeveer 1 jaar. 26-03: vaal rode ongecastreer- de kater, kringen om staart met wit, manke achterpoot. 30-03: cyperse tijgerkat. on- gecastreerd, zwarte punt aan staart, blauw bandje (helaas overleden). 31-03: papegaai (dwerg?), ro de kop, verder groen. Vermist 23-03: lapjespoes, 11 maan- den, ongesteriliseerd, veel wit, kringen om staart van rood/ zwart, rozige oren, gezicht wit, naam: Lotje. 27-03: ongecastreerde kater, ongeveer 2 weken vermist, wit/cypers, 10 maanden, buik, poten en bef wit, zwart snorre- tje, dikke staart, grote kat, naam: Ivel. 30-03: zwart/witte ongecas treerde kater, ongeveer 8 maanden. SCHIEDAM - De aid ding Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam zoekt voor het project Voorbeeld- tuinen enkeie enthousiaste vrijwilligers die het leuk vin- den om vanaf april elke woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.30 uur met ande- re enthousiastelingen voor- beeldtuinen aan te leggen en te onderhouden. Het project Voorbeeldtui- nen is drie jaar geleden in het leven geroepen. Nadat het kleine, achttiende eeuw- se Saksische boerderijtje aan de Harreweg 19 was omgetoverd tot Voorlich- tingscentrum 'De Groene Raat', werd rondom gestart met het aanleggen van twaalf Voorbeeldtuinen. Tuinen waarbij inwoners van de gemeente Schiedam natuurlijke tips kunnen op- doen voor hun eigen tuin. Nu liggen er vier Voorbeeld tuinen; een boerentuin, eco- logische moestuin, akker- tuin en een gevel/balkon- tuin. In 1997 en 1998 komen daar een stadstuin, afstam- mingstuin, muur-relieftuin, faunatuin, wilde planten- tuin, bos-/stinzentuin, insek- tentuin en een natuurtuin bij. Deze tuinen worden door een medewerker van de Educatieve Tuinen in sa- menwerking met vrijwilli gers aangelegd en onder houden. Bij de voorbeeldtuinen staat het op een natuurlijke wijze tuinieren centraal. Er wordt bijvoorbeeld veel rekening gehouden met de dieren in de tuin. Daarnaast wordt gestreeft naar een gevarieer- de, natuurlijke planten- groei. Ook worden er vrij willigers gezocht voor het schenken van koffie en thee en het verstrekken van in- lichtingen aan de informa- tiebalie. Wie belangstelling heeft voor het project, kan contact opnemen met Mar cel Scheefhals van de afde- ling Natuurontwikkeling, tel: 2465521. SCHIEDAM - Een 47-jarige Schiedammer is vrijdagmiddag 4 april op de markt in de Lange Kerkstraat beroofd. Hij had net een stukje kaas gekocht, wilde afreke- nen en op dat moment griste een jongen de portemonnee uit zn han- den. De dader maakte zich hierna snel uit de voeten. Zoals mocht worden verwacht was de avond al weken van te vo- ren helemaal uitverkocht. Een voile bak, ruim 325 feestgangers, was het resultaat. De Excelsior- tap draaide overuren om de hos- sende keilebakken van een natje te voorzien. Drinken, zingen, meedoen en vooral zweten daar draaide het zaterdag allemaal om. Want wie dacht even een kieltje om te slaan, een bios op zijn wan- gen te schilderen en naar binnen te glippen kwam van een koude kermis thuis. De Kloeke Keilers vieren niet zo maar carnaval, maar carnaval op zijn Bergen op Zooms. Inclusief bontjas en me ters vitrage. De meesten hadden hier vooraf wel rekening mee ge houden. De creativiteit had hoog- tij gevierd. „Wat we met die vi trage doen? Om ons middel kno- pen, er een hoed van maken en ik heb er zelfs een gezien met een stropdas van vitrage. Daar zijn we niet moeilijk in hoor", vertelt een Kloeke Keiler van het eerste uur. Om mogelijke spelbrekers geen kans te gunnen was de kapstok vooraan de Excelsior-kantine be- zaaid met meters vitrage. Daar Het motto van de Kloeke Keilers Club is 'Leut is troef'. En dat is aan alles te zien. werden te normaal geklede flau- weriken snel onder handen geno- men door de Kloeke Keilers zelf. Aan de feestvreugde droeg ook carnavalsklapper One-two-trio bij. De groep die bekend werd met 'Mijn allereerste liefde dat was juffrouw Toos', voelde de sfeer perfect aan en beperkte zich niet tot het afdraaien van een re- pertoir op de automatische piloot. ..Gelukkig maar, want we hebben wel eens Arie Ribbens in huis ge- haald tijdens een van de carnaval- sfeesten en dat was een drama", klinkt het uit de Kloeke Keilers- kring. „Die stond daar echt alleen maar omdat het moest. Dan ben je bij ons niet aan het goede adres." „Wij hebben een motto en dat is 'Leut is troef", valt Sander Son- nemans, oprichter van de KKC, bij. „Als er gefeest wordt, dan wordt daar aandacht aan besteed. Ik denk dat dat een belangrijke verklaring is voor het succes van deze club." Tegenwoordig telt de Kloeke Keilers Club, in de volksmond KKC, dertig leden. Niet meer en niet minder. Valt er iemand af dan moet deze zelf een ander op- sporen om lid te worden. Zo loopt het voortbestaan van de club geen gevaar. Veel zoekwerk hebben voormalige KKC-leden tot op he- den echter niet hoeven te verrich- ten. Nieuwe leden werden hen als het ware in de schoot geworpen door een beroep te doen op de aangelegde wachtlijst voor de club. Ook het afgelopen jaar was dit het geval. Nadat twee leden geroyeerd waren wegens het niet betalen van de contributie, wer den de open plekken opgevuld met namen van de lijst. Deze had den blijkbaar graag de honderd gulden contributie per jaar over voor de volgens hun zeggen oer- gezellige club. Van dat geld wordt overigens niet alleen maar gekeild. Het grootste deel van de contributie blijkt juist op te gaan aan werk door derden: de hoe- den-, petten- en mutsencommis- sie. Deze commissie zorgt er voor dat de mannen piekfijn gekleed naar de verschillende feesten gaan. Oranje kielen, rood-wit- blauw gestreepte kielen, dassen en jassen van vitrages, alles is al eens ontworpen en in elkaar gezet door de dames achter de club. Duidelijk is dat het voor de KKC- ers niet blijft bij een avondje car naval in Schiedam en Bergen op Zoom. De jaaragenda voorziet eveneens in uitstapjes naar De Nacht van Ahoy, het zomercarna- val en Amsterdam. Bovendien brengt de club de KKC-koerier uit; een blad vol onzin. In de elf jaar dat de Kloeke Kei lers bestaan heeft er aan de top slechts twee maal een wisseling van de wacht plaatsgevonden. Na Sander Sonnemans en Hans Smolders is het nu al twee jaar Cor Christen die de touwtjes ste- vig in handen heeft. Naar ver- wachting zullen hier nog vele ja- ren aan worden vastgeknoopt. „Geen probleem", geeft Christen aan. „ik heb het hier prima naar mijn zin en we barsten werkelijk van de ideeen." Het lijkt slechts een kwestie van tijd voordat de KKC weer met een volgende stunt op de proppen komt. Daar- over wordt binnenskamers al druk gespeculeerd. Een van de (nog vage) plannen die onder de KKC'ers de ronde doet is het or- ganiseren van een carnavalsfeest voor alle Schiedamse sportver enigingen. „Het is een idee waar- van ik de verwezenlijking zeker niet uitsluit", geeft Christen toe. „In principe zou ik er best voor voelen. Alleen zullen dan wel echt alle clubs mee moeten doen. De organisatie kunnen wij wel op ons nemen, daar hebben we ge- noeg ervaring voor in huis." Ook het regelen van de artiesten zal volgens een gekscherende Chris ten geen probleem opleveren. „Vergeet niet: die zijn allemaal groot geworden na een optreden in de Excelsior-kantine, hoor." KARIN VAN DER KNAAP WATERWEG - Twee jaar gele den is het Boumanhuis gestart met het opzetten van een thera- peutische hardloopgroep. Clien- ten die in het verleden verslaafd zijn geweest aan alcohol, medi- cijnen of gokken, lopen nu weke- lijks gezamenlijk rondjes door de Vlaardingse Broekpolder. „Alle negatieve energie wordt tijdens het lopen omgezet in po- sitieve energie", zegt de een. ,Je merkt het gelijk: na een avondje lopen ben je geestelijk helemaal schoon van binnen", zegt de an der. Twaalf echte cracks trainen Regelmatig krijgen wij post vah klanten. En of het nu een klacht, een opmerking, een verzoek of een vraag is, in de meeste gevallen ver wacht u een antwoord. En liefst zo snel mogelijk. ONS stelt daarom alles in't werk om u snel een bevredigend ant woord te sturen. Dat wij die taak serieus nemen, bewijst de nieuwe norm binnen de service-garantie: wij beantwoorden uw brief binnen tien werkdagen. Houden wij ons niet aan deze afspraak, dan ontvangt u een financiele tegemoetkoming die onze verontschuldigingen kracht bijzet. Wilt u meer weten over de service-garantie?Bel dan 0104465250 en vraag onze gratis folder aan. De marathon van Rotterdam; de dag waar door de topers van het CAD al maanden naar toe wordt geleefd. nu hard voor de zeventiende edi- tie van de marathon van Rotter dam, geassisteerd door een trainster van atletiekvereniging Fortuna. Vier van hen hopen de volledige afstand te kunnen vol- brengen. De rest doet het in esta- fettevorm. Het is al langer in de medische we- reld bekend dat hardlopen een po- sitieve invloed kan hebben op het geestelijk gestel. Depressieve ge voelens worden minder door dage- lijks een paar kilometers in de fris- se buitenlucht af te leggen. Ook mensen met een verslavingsverle den hebben veel aan de loopthera- pie, zo blijkt uit de verhalen van het twaalftal. „Ik merkte al na een paar weken dat mijn depressieve klachten door het lopen vermin- derden. Het geeft je zelfvertrou- wen als je merkt dat je een presta- tie kan neerzetten'merkt een man enigszins bezweet na de training op. „Het werkt ook door naar je omgeving: naar je familie en vrien- den. Ze zien dat je daadwerkelijk probeert om er weer bovenop te komen. Het zorgt ervoor dat je weer structuur in je leven krijgt. Als je stopt met je verslaving val je in een diep gat." Leo van Leeu- wen, medewerker van het Consul- tatiebureau voor Alcohol en Drugs dat opereert onder de paraplu van het Boumanhuis, merkt dat er in de samenleving veel vooroordelen over ex-verslaafden leven. Eens verslaafd: altijd verslaafd, en nog asociaal bovendien. Laat de boel maar waaien. „Maar deze groep laat zien dat dat beeld niet klopt. Ze proberen allemaal stuk voor stuk hun leven weer op poten te zetten." Een ding heeft het twaalftal in elk geval gemeen. De eerste keer hard lopen viel ongelooflijk tegen. „Het was aan de ene kant vreselijk zwaar, ik had jarenlang niets aan mijn conditie gedaan. Maar het gaf me aan de andere kant ook een fijn gevoel. Ik deed in elk geval weer wat met m'n leven en ik merkte dat mijn niveau per week omhoog ging. Zeker als je twee keer per week traint." Een andere man zegt: „Vroeger, voor mijn versla ving, liep ik altijd alleen. Maar sa- men lopen is zo'n fijne ervaring. Je kunt tijdens het lopen over je pro- blemen praten en je hoeft niets uit te leggen. Het is heel makkelijk om met elkaar te praten: we zijn heel vertrouwelijk naar elkaar toe. De groep herkent en erkent je ervarin- gen. Je krijgt weer sociale contac- ten en dat stimuleert enorm. Ik kijk er elke keer weer naar uit om te gaan lopen." De groep heeft zijn thuisbasis op Atletiek Vereniging Fortuna. Een bewuste keuze van het Boumanhuis. „Je ontmoet an dere mensen, je integreert. En je wordt er echt niet op aangekeken dat je vroeger veslaafd bent ge weest. De mensen accepteren je zoals je bent." Van Leeuwen let er streng op dat degenen die zich voor de loop- groep hebben aangemeld, niet al na een paar keer verzaken. De groep kijkt lachend naar Van Leeuwen. „Leo is er echt voor de discipline. Aleen lijkvlekken zijn een echt excuus. De coach is daar heel streng in en dat doet hij op een heel goede manier", zegt een van de lopers. „Hij is de rots in de branding, zonder te overdrijven. En hij leert me relativeren en tern- pert mijn ongeduld als ik vind dat ik niet hard genoeg vooruit ga. Soms ben ik te geforceerd en te dwangmatig bezig." Van Leeu wen: „De lopers hebben allemaal een verslaving achter de rug en pas na een jaar ben je stabiel. Daarvoor kun je terugvallen, onrustig wor den, en het gevoel krijgen dat je achteruit gaat. Als ze dan merken dat er echt op hen gelet wordt, dat ze weer in de groep worden terug- gebracht, komen ze erachter dat ze niet meer alleen staan." En we letten ook op elkaar", zegt een man. „We bellen meteen als ie mand niet komt opdagen." Van Leeuwen: „En dat verwacht ik ook van de groep, vooral van degenen die al langer meedoen." De marathon van Rotterdam vindt plaats op 20 april. De mannen, ge- sponsord door de GGD, tellen de dagen af. „Je leeft er echt naar toe. Het wordt, denk ik, een hele hap pening. De entourage, de toe- schouwers. Je bent toch een hele tijd uit het sociale gebeuren weg- geweest en zo'n dag betekent dan echt een mijlpaal voor je. We gaan best diep met elkaar. Het kost soms pijn en moeite, maar dan denk je: verdomme, ik zal laten zien wat ik kan." JALMAR TEUNISSEN SCHIEDAM - Een Turks feest in de Margriethal is vrijdagavond 4 april omstreeks 22.45 uur raw verstoord door een groep van vijftig a zestig mensen, vermoedelijk van Koerdische origine. Zij drongen de hal binnen en sloegen met stokken in op de aanwezigen, waardoor er grote paniek ontstond. Vijf mensen raakten licht gewond. Twee van hen werden ver- voerd naar het ziekenhuis, drie anderen werden ter plaatse door de GGD behandeld. Een politieman die in het nauw werd gedreven, zag zich ge- noodzaakt twee waarschuwfngsschoten te lossen. Van verdere schoten kon niet blijken. Door de in grote getale toegestroomde politie konden de vechtenden worden gescheiden. Hierbij werden drie mensen aangehouden als verdacht van openlijke geweldpleging. Dat waren een 23-jarige man van Koerdische afkomst en twee mensen, 27 en 26 jaar oud, van Turkse afkomst. Zij werden door de recherche van het district Schiedam verhoord en tegen hen is proces-verbaal opgemaakt terzake van openlijke geweld pleging. In overleg met de Officier van Justitie zijn ze inmiddels heenge- zonden. Het onderzoek wordt voortgezet. SCHIEDAM - Een 44-jarige Schiedammer is maandagmorgen 7 april rond 10.30 uur op de Broersvest bestolen. Een vrouw, die hem te hulp schoot bij het pinnen van geld uit de geldautomaat, ging er echter ook met het gepinde geld, een bedrag van honderd gulden, vandoor. SCHIEDAM - Een 18-jarige Rotterdamse vrouw is maandagmorgen 7 april rond 08.00 uur aangehouden door politiepersoneel van het district Schiedam wegens verduistering. Naar aanleiding van een aangifte van een bedrijfsleider van een supermarkt in Schiedam stelde de politie een onder zoek in. De vrouw, die heeft bekend een geldbedrag van enkeie duizenden guldens bij de supermarkt te hebben verduisterd, is inmiddels heengezon- den. SCHIEDAM - Een 18-jarige bromfietser uit Schiedam is donderdag 3 april licht gewond geraakt op de Rotterdamsedijk nadat hij was aangere- den door een personenauto. De bestuurder van de auto reed na de aanrij ding door. Het slachtoffer werd met diverse verwondingen overgebracht naar het Schielandziekenhuis. SCHIEDAM - Politiepersoneel van het district Schiedam heeft donder- dagavond 3 april een alcoholcontrole gehouden op de Horvathweg. Tegen twee automobilisten werd proces verbaal opgemaakt wegens rijden ondef invloed. In totaal werden 127 automobilisten gecontroleerd. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagmorgen 4 april de achtervolging in- gezet op een automobilist die een stopteken negeerde op de s-Graveland- seweg. De achtervolging eindigde bij hetStationsplein in Rotterdam toen de auto uit de bocht vloog. De twee inzittenden, een 32-jarige vrouw en een 33-jarige man uit Schiedam, werden aangehouden. Bij de achtervol ging liepen een geparkeerde auto en een van de politie-autos schade op. Onderzoek zal moeten uitwijzen wie van de twee inzittenden de auto heeft bestuurd. SCHIEDAM - Zaterdagmorgen 5 april rond 13.00 uur werd op de Klaas Katerstraat een aantal schoten gehoord. Politiemensen hielden twee man nen aan van 23 en 28 jaar, die geen verklaring konden geven voor hun aanwezigheid in de buurt van de plaats waar was geschoten. Zij werden echter kort na hun aanhouding heengezonden, omdat zij niets met het feit te maken bleken te hebben. Door rechercheurs werden later drie hulzen gevonden. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de schutters. SCHIEDAM - De voordeur van een woning aan de Vlaardingerdijk is zondag 5 april omstreeks 05.30 uur geramd door een personenauto. Het bleek te gaan om een gestolen auto, waarvan het contact was doorverbon- den. Voordat de auto tegen de deur tot stilstand kwam, werden drie gepar- keerd staande auto's en vier fietsbeugels beschadigd. Bij aankomst van de politie hadden de inzittenden zich al uit de voeten gemaakt. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de daders. SCHIEDAM - Meer seniorenwo- ningen, meer verlichting en meer koopwoningen. Dat zijn een paar van de plannen die Woningstich- ting Noordvest in petto heeft voor het gebied Parkweg Noord in de wijk wijk Nieuwland. Naar aanlei ding van verschillende klachten en ideeen uit de buurt besloot de ver- huurder tot het organiseren van een informatie-avond op woensdag 2 april. Daar werden een aantal pla- nen geopperd die over het alge- meen warm onthaald werden door de bewoners. Zo is het de bedoeling dat er een ftks aantal koopwoningen komen. Deze zullen bestaan uit te koop aangeboden huurwoningen aan bijvoorbeeld de Van Haarenlaaan of de Parkweg, waarbij aangete- kend dat het nog niet zeker is waar precies de koopwoningen komen. Ook zullen er verschillende wo- ningen omgebouwd worden tot koopwoningen van diverse afme- tingen. Verder ziet de stichting het wel zit- ten om twee seniorenblokken in de wijk te plaatsen. Hierbij wordt ge- dacht aan het reserveren van een bepaalde flat. Dit betekent dat er een flat wordt uitgezocht waar reeds veel 55-plussers wonen. Als er appartementen vrij komen, wor den er alleen ouderen geplaatst zo- dat met de tijd de flat een senioren- blok wordt. Uiteraard is er tegen die tijd sprake van speciale voor- zieningen zoals die ook in de zoge- naamde service-flats aanwezig zijn. Ook aan de woningen zelf moet het een en ander gebeuren. De dak- bedekkingen moeten worden ver- nieuwd, de zijkanten van de flats moeten geisoleerd worden tegen het vochtoverlast en de trappen- huizen moeten in een nieuw jasje gestoken worden. Ook moet er de mogelijkheid komen om centrale verwarming te laten installeren te gen een verhoging van de huur. Nieuwe keukens, douches en bete- re verlichting completeren de wo ningen. Een ander idee is om de vloer van de galerijen op te hogen. Vooral ouderen hebben namelijk veel moeite met het hoge opstapje van de galerij naar de voordeur. De ga» lerij ophogen tot de voordeurdrem-1 pel zou voor veel ouderen halsbrej kende touren schelen. Tenslotte heeft Noordvest nog het plan gelanceerd om een buurtconj cierge aan te stellen. Deze moet er, voor zorgen dat de wijk netjes en opgeraimd blijft. Ook kleine repa- raties en klusjes worden de taken van een dergelijke concierge ter-' wijl hij tege 1 ijkertijd het aanpreek- punt is voor de bewoners als zij een klacht kwijt willen over hun woning of buurt. De plannen zijn redelijk ambitieus en gaan een aardige duit kosten die Noordvest nooit helemaal zelf kan opbrengen. Vandaar dat de wo- ningstichting een verzoek heeft in- gediend bij de gemeente om subsi- die aan te vragen bij de Rijksover- heid. Als die subsidie er is, wordt een start gemaakt met de uitvoe- ring van de ideeen. Dat duurt echn ter nog wel een paar jaar. De veranderingen aan de wonin-' gen zelf zijn eerder te realiseren.' Bewoners van de buurt wacht een uitnodiging voor een informatieJ middag waarop gekeken wordt hoe de plannen in de praktijk kunnen worden gebracht. De reactie en ideeen van de bewoners worden in kaart gebracht en gebraikt voor de woning en buurtverbetering. Volgens de woningstichting is de uitvoering van de plannen sterk af- hankelijk van de samenwerking met onder andere het ONS, de ge meente, politie, Welzijn Nieuw land en bewonersvereniging Wo nen en Leven. v.a. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 tH-et tie. eptldtH. TEMPE L v

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 5