V Spinnen en slangen te gast op feest in de Boshoek Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater de Teerstoof V Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal Rijnmond Theater Produkties giet Broadway-succes in nieuw jasje I Op de foto met een zwarte weduwe of kroelen met een slang Theaterkids treden op Fluit, gitaar en piano Film bij de Fico BON -gfcfcr MAASSLUIS - In 1954 ging hij in New York in premiere. In 1997 wordt het stuk voor het eerst in Vlaardingen op- gevoerd. Stond er toen 7 1/2 Cents op de titelrol, nu is dat The Pajama Game. En na tuurlijk zijn ook de Broad- way-spelers van toen niet de- genen die eind oktober voor het voetlicht treden. Een van de belangrijkste verschillen is misschien wel dat er in New York goud geld werd ver- diend, terwijl de Nederlandse crew er hooguit een krappe reiskostenvergoeding aan overhoudt. Het plezier en enhousiasme is er bij de Hol- landse musicalsterren niet minder om. Nog elke week wordt er in De Groene Stip hard gewerkt aan het neerzet- ten van die ene perfecte pro- duktie van Rijnmond Theater Produkties. Suburbs Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Woensdag 9 april 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 MaasposT (PCus Boem Beng Kabam Mark van de Veerdonk Zijn oren vangen bijna alles op. Het roeren in de koffie klinkt oorverdo- vend hard. Hij hoort zelfs het schiften van de melk, het trillen van de pud ding en het bederven van het vergeten bakje kipsalade. Doodsbenauwd verschanst de man zich in zijn bed. Je hoort zijn zenuwen knakken. Het vijfde programma van Van de Veerdonk krijgt wederom een spectaculaire en nog nooit vertoonde vorm: een harde botsing tussen conference en slagwerk. Vrijdag 11 april. aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 19.50. Als ik het niet dacht Kees Torn Met zijn eeuwige sigaar en zijn ijzersterke debuut Laat maar waaien wist Kees Torn het nietsvermoedende publiek steeds weer op het verkeerde been te zetten. In werkelijkheid heette dit programma als die tijd De won- deren der natuur, terwijl de titel Als ik het niet dacht afkomstig is van zijn derde programma waarmee hij reeds in 1992 zijn debuut had willen ma- ken. Originele en absurde visuele vondsten vormen een wezenlijk be- standdeel van zijn eigenzinnige show. Zaterdag 12 april, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 19.50. Reuzenavontuur Jacobus Wieman Jacobus Wieman (foto: Pan sok) Dit verhaal gaat over een meisje dat Meske heet. Meske houdt van span- nende verhalen over draken en monsters en reuzen. Haar moeder wil ech- ter dat haar dochter nu eindelijk gaat slapen. Daar komt nog bij dat Meske ook nog een beetje ziek is. Haar moeder heeft geen tijd voor de vrolijke patient. Gelukkig komt oma langs. Oma wil altijd wel met meske spelen, maar toch moet ze uiteindelijk gaan slapen. Ze laat een diepe zucht. Wat zou ze graag een echte reus ontmoeten. Voor kinderen vanaf 4 jaar. Zondag 13 april, aanvang: 14.00 uur, toegang fl. 7,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd via de Schiedamse Theaterkassa van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zaterdag van 12.00-16.00 uur. tel. 4269563. Frederique Spigt con la Piccola Orchestra De Rotterdamse Frederique Spigt is een bekende in de popmuziek. Haar rauwe en doorleefde stemge- luid doet denken aan Bette Midler en Melissa Etheridge. Na vele ja- ren in het popcircuit te hebben op- getreden, vond Spigt de tijd voor iets anders. Nu verovert ze de thea ters waarbij ze wordt begeleid door een orkest dat bestaat uit een pia- tUSt/gitarist, een percussionist en vdert strijkers. Deze bijzondere combinatie staat garant voor een spannende voorstelling waar vuur, w«ede, romantiek en passie elkaar steeds opnieuw tegenkomen. Zaterdag 12 april, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 20,-. Sex De Vliegende Panters De Vliegende Panters hebben in mei 1995 op zeer overtuigende wijze de Sonneveld-prijs gewon- nen op het Amsterdamse Klein- kunstfestival. De drie heren zetten een georganiseerde wanorde neer die zijn weerga niet kent. De avond bestaat uit een bonte aaneenscha- keling van absurde liedjes, opmer- kelijke poppenkast, een stukje Se- samstraat en nog veel meer. Zaterdag 19 april, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 20,-. Kaarten zijn verkrijgbaarbij de in- formatiebalie van het stadhuis, Koningshoek, op werkdagen tus sen 09.00 en 17.00 uur en aan de kassa van Theater Schuurkerk. Te- lefonisch reserveren op 5931931 (stadhuis) en 5913700 (theater). Een kaartje kan natuurlijk ook aan de zaal worden gekocht. Eindpresentaties Jeugdtheaterschool Vlaardingen Een eindpresentatie door de cursis- ten van de Jeugdtheaterschool aan de Vrije Akademie. Om 14.00 uur treden de kinderen van 6 tot en met 8 jaar op, om 16.00 uur de oudere kinderen. De avond wordt afgeslo- teh met de tieners vanaf 19.30 uur. Woensdag 16 april, aanvang: 14.00/16.00/19.30 uur, toegang fl. 8,-/fl. 6,50. Bloemen op ijs Benny Neyman 1 -'''TUP"" Benny Neyman (foto: wilberto v.d. Boogaard) Een unieke theatershow van deze expressieve en warme zanger. De grote kwaliteit van Benny Neyman schuilt in het feit dat iedereen zich- zelf terugvindt in zijn teksten. Aan de muziek en arrangementen zal, zoals altijd, veel aandacht besteed worden. De zeven top-musici van de Neymanband zorgen voor een meeslepende smaakvolle onder- steuning. Donderdag 17 april, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 47,50. Nee, nee en nog eens Nee! Lenette van Dongen Lenette van Dongen bewijst in dit programma dat zij een cabaratiere van hoog niveau is. Schijnbaar moeiteloos brengt ze het publiek aan het schaterenom vervolgens met een ontroerend lied doodse stilte teweeg te brengen. Het her- kenbaar leed van de vrouw die de dertig gepasseerd is, projekteert zij op Anna, een vrouw die alles heeft, maar ongelukkig is. Zij schetst haar publiek een spiegelbeeld voor, waarom je heerlijk onge- dwongen kunt lachen. Vrijdag 18 april, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 32,50/fl. 30,-. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aan vang. Pajama Game zit behoorlijk goed in de grondverf Hoofdrolspeler Geert Horlings is als een van de eerste aanwezig tij- dens alweer een repetitieavond. Zijn medespelers zijn het al ge- wend. Ruim twee-en-een-half uur heen en twee-en-een-half uur terug reist hij wekelijks van Zeewolde naar Maassluis om het beste van zijn rol te maken. ,,Een aankomen- de ster", waarschuwt regisseur Mikael Martin. „Die jongen heeft alles in zich om een grote te wor den." Martin kan het weten. Zelf speelde hij recent nog mee in een grote produkties als La Cage aux Folles. Het theaterbloed stroomt hem door de aderen. Toen hij Hor lings tijdens de audities voor The Pajama Game zag wist hij het met- een: die moeten we hebben. Ook over de hoofdrolspeelster was de leiding, die naast Martin bestaat uit choreografe Marion Schouten en zangbegeleidster Frieda van Os, het zo eens. De keus viel op de Schiedamse Marjet Lamstra. „Een vrouw met een enorme uitstra- ling", vindt Martin. ,,Duidelijk was dat dit de twee mensen waren die ons stuk moesten gaan dra- gen." Het verhaal van The Pajama Game speelt zich af in een confectiefa- De voltallige groep die nu wel weken aan het repeteren is voor de musical The Pajama Game. Foto Roger van der Kraan/WDB briek in de jaren vijftig. Omdat de door de arbeiders gevraagde loons- verhoging te lang op zich laat wachten, dreigt er een staking uit te breken. De voorzitster van de klachtencommissie, Bep, voelt zich tegelijkertijd aangetrokken tot bedrijfsleider Victor. Hun ver- schillende belangen lijken het ont- luiken van de liefde te dwarsbo- men. Totdat Bep haar ontslag krijgt, Victor hier enorme spijt van krijgt en hij toch besluit tot een loonsverhoging voor het voltallige personeel. Op dit moment is het stuk gerepeteerd tot net voor de pauze. De fabriek is dan nog in rep en roer. Zangbegeleidster Frieda van Os omschrijft de huidige fase als grondverf. „Het begin zit er nu in. De groep is aan elkaar gewend, veel belangrijke melodieen zijn herhaald en langzaam maar zeker wordt het een echte musical in plaats van alleen maar losse stukjes en deeltjes. De kop is er af. Zo voortvarend als de groep de re- petities afwerkt, gaat ook de club die de financien moet regelen te werk. Zoals de zaken er nu voorst- aan hoeft de Stadsgehoorzaal straks alleen maar volgens begro- ting vol te lopen. En die begroting is niet gebaseerd op drie avonden voile bak. Ruurd van Os, het finan- ciele brein achter Rijnmond Thea ter Produkties, is dan ook een te- vreden man. „Vooraf hadden we dertig instellingen aangeschreven met het verzoek of ze de produktie op de 6dn of andere reden wilden sponsoren. „De respons hierop is ons zeker niet tegenvallen", klinkt het enigszins eufemistisch uit de mond van Van Os. Relaxed achter- overleunen is er voor hem tot okto ber echter niet bij. Samen met Piet van Winkel bezint hij zich nu op plannen om ook de voorstellingen van The Pajama Game in Rotter dam op een leuke manier aan de man te brengen. „Het organiseren van een Pajama Trip, daar zijn we nu mee bezig. De bedoeling is dat men in Rotterdam aan boord van een schip gaat, daar van een heer lijk diner geniet en een borreltje, waarna er wordt afgemeerd aan de opstapplaats en het per bus naar het theater gaat. Het zou iets ge- weldigs zijn als we dat rond kun nen krijgen." Regisseur Martin houdt er ondertussen flink de vaart in tijdens de repetities. Ook die gaan volgens schema, al moet er af en toe wel eens wat gei'mprovi- seerd worden wanneer er onder de spelers een griepepidemie de kop heeft opgestoken. ,,Dat vraagt aan- passing, dat is waar. Maar daar ben ik niet vies van", klinkt het zelf- verzekerd. „In feite is het hele stuk een grote aanpassing. Een aanpas- sing aan de jaren negentig. Tegen- woordig moet een musical zo dy- namisch mogelijk zijn en dat was 7 1/2 Cents in 1954 simpelweg niet. Vaart houden is belangrijk, zeker in de jaren negentig." The Pajama Game wordt van 23 tot en met 26 oktober opgevoerd in de Stadsgehoorzaal Vlaardingen. Kaarten kosten fl. 30,- per stuk en zijn nu al te reserveren. Van woensdag tot en met zaterdag kan men hiervoor tussen 13.00 en 20.00 uur bellen met de Stadsge hoorzaal, tel. 4340500. Per post of fax plaatsbewijzen bestellen kan ook. Hiervoor kan men terecht bij Rijnmond Theater Produkties, Postbus 499, 3140 AL Maassluis, faxnummer 5923756. KARIN VAN DER KNAAP SCHIEDAM - Eng, harig, gevaar- lijk en zelfs dodelijk. De spin, ze ker de vogelspin, bokst tegen heel wat vooroordelen op. Om hem en vele andere 'griezels' het voordeel van de twijfel te gunnen zijn ze dan ook de eregasten op de feestdag van de KNNV (Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Ver- eniging), die zondag 13 april ge- vierd wordt in natuurcentrum de Boshoek. De feestdag wordt gehouden ter ere van het 60-jarig bestaan Van de vereniging die tegenwoordig ook wel de Vereniging voor Veldbiolo- gie wordt genoemd. Onder andere de bijzondere vogelspinnenten- toonstelling maakt deel uit van de thema-dag. De veelpotige schoonheden wor den geleverd door het Herpetolo- gisch Educatief Centrum (HEC) uit Zoetermeer. Uniek in de collec- tie is de bedreigde Mexicaanse roodpoot-vogelspin en de grootste vogelspin ter wereld; de Goliath- vogelspin. Dit schatje heeft een spreidstand waarin ze zo groot is ajs een troittoirtegel (40 bij 40cm). De spinnententoonstelling lijkt een bizar idee maar volgens Wout van der Schalie van de KNNV komt de vereniging hiermee tegemoet aan de wensen van veel dierenliefheb- bers. „Veel mensen met spin- nenangst en zelfs een spinnenfobie komen naar zo'n tentoonstelling. Het is een goede manier om van je angsten af te komen." Van der Schalie benadrukt dat de beesten totaal niet gevaarlijk zijn voor mensen en dat er 'bewaking' aanwezig zal zijn. „Er zijn mensen van het HEC om uitleg en toelich- ting te geven, waar dat nodig is en uiteraard ook om ze te bewaken. Spinnengek Jan Laurens van het HEC met een van zijn lievelingen. De spinnen zitten natuurlijk wel in bakken, maar je hebt altijd wel be- zoekers die ze uit eigen beweging eruit gaan halen en dat is natuurlijk niet de bedoeling. Je mag ze overi- gens, onder toezicht, wel aanraken en beethouden en voor mijn part foto's ervan laten maken terwijl je ze op de arm houdt ofzo. Velen spinnen-angsthazen ervaren dat vaak als een overwinning." Andere pronkstukjes van de ten toonstelling zijn de beruchte zwarte weduwe, die overigens geen vogelspin is maar een be hoorlijk giftige kogelspin, en bo- dem- en boombewonende spinnen. Voor alle dierenliefhebbers die vertederd raken door het jonge, speelse grut: ook pas uit het ei ge- komen vogelgespinnetjes zullen sjeu geven aan de themadag van de KNNV. Hoewel het zijn eigen idee is om op deze manier de aandacht te trekken voor de vereniging, piekert Van der Schalie er niet over om zelf kusjes te geven aan een vogel spin. ,,Ik moet er niet aan denken. Ik vind ze mooi en interessant, maar ik hoef ze niet te aaien. Ze zitten in kooien en dat is de enige manier waarop ze hier binnenko- men, anders komen ze er echt niet in!," huivert hij. De spinnen stelen wellicht de show, maar zijn niet de enige die- ren die te bezichtigen en te bevoe- len zijn op de thema-dag. Zo brengt het HEC ook slangen, hage- dissen, schorpioenen en insecten mee. Het is de bedoeling om de koudbloedige dieren meer bekend te maken bij het publiek en zo in een beter daglicht te plaatsen. Op de dag zijn er ook vervellings- huiden van vogelspinnen tekoop en kan men tegen betaling met een vogelspin op de foto. Verder zijn er sprekers op de verschillende diapresentaties over niet alleen spinnen maar ook libellen, dag- vlinders en sluipwespen. Voor de liefhebbers is er bovendien een tweedehands natuurboekenmarkt waar voor ieders gading wel wat aanwezig is. Tenslotte kunnen be- zoekers op de plantenmarkt terecht voor (heem)planten. Overigens is de thuisbasis van de vereniging De Boshoek ook zon- der de tentoonsteling het bezichti gen meer dan waard. Het verleden jaar geplaatste diorama is een echte trekker. Ongeveer 150 opgezette dieren vormen een kunstig ge- maakt stukje natuur in verschillen de jaargetijden en ook de dia-ver- toningen en lezingen zijn meer dan de moeite waard. De Boshoek ligt vlakbij het Bach- plein voor het hof van Spaland) en staat aangegeven op de bordjes in de straat. De Thema-dag op zon dag 13 april begint al om 11.00 uur en de toegang is uiteraard gra tis. MONIQUE SIEMSEN SCHIEDAM - Suburbs is een rockband uit Den Haag. Opgericht in de zomer van 1994 en sindsdien uitgegroeid tot een band die staat als een huis. Met het karakteristie- ke eigen geluid van rauwe zang, vervormd gitaargeluid en vel- strakke percussie, brengt deze groep in hoofdzaak eigen werk, af- gewisseld met eigenwijs uitge- voerde covers. Invloeden uit Enge- land zijn er volop: The Beatles, David Bowie en Joy Division. Door deze invloeden pittig te men- gen met een ruwe-bolster-uitvoe- ring, produceren deze muzikanten klanken van een moderne Engelse Rockband. Suburbs bestaat uit: Zanger Johan ter Schegget, Gita- rist Erik van Espelo, Drummer Eriq Achterdenbosch en Bas-gita- rist Arie Spaans. Voor de liefheb bers, die sinds 1995 van de eerste CD "Disturbed" genieten, is er goed nieuws: momenteel wordt er hard gewerkt aan de tweede CD. De uitgave hiervan wordt in augus- tus verwacht, maar wie hier niet op wil wachten en het charismatische optreden van Johan nog niet kent, kan komen luisteren en kijken naar Suburbs tijdens hun spetterende show in Podium Cafe, Lange Ha ven 28 Schiedam. Zaterdag 21 april 22.00 uur. De toegang is gra tis. SCHIEDAM - De Schiedamse leerlingen van de dependance van Jeugd theaterschool Hofplein tre den woensdag 9 april op in de Werkplaats. Hier hebben alle klassen de gelegenheid om in een optreden van maximaal tien minuten te laten zien wat zij het afgelo- pen jaar geleerd hebben. Sommige klassen treden op met een spelscene, andere met dans of een zangpresen- tatie. De dependance Schiedam die in September 1995 van start ging telde in het tweede jaar van haar bestaan hon- derd leerlingen. De Werk- plaatsavond van 9 april gaat om 19.30 en 21.00 uur van start en wordt gehouden in Theater de Teerstoof. Kaar ten kosten vjjf gulden en kunnen worden besteld bij de Schiedamse Theaterkas sa, tel. 4262987. Voor inlich- tingen over de lessen in Schiedam: Jeugdtheater Hofplein, tel. 4660311. De lessen worden iedere dins dag vanaf 16.00 uur gegeven in o.b.s. De Taaltuin aan de Thorbeckesingel 2. In Sep tember gaat het nieuwe cur- susjaar van start. SCHIEDAM - Het zondag- middageoncert in de aula van het Stedelijk Museum wordt tijdens het Nationaal Museumweekend verzorgd door Trio Senza Draad. Dit wordt gevormd door fluitis- te Ellen van den Berg, gita- rist Harry Pothof en pianis- te Elieske Gommers-Wisse. Op het programma staan werken van negentiende en twintigste-eeuwse compo- nisten, Er zullen onder an dere werken te beluisteren zijn van Henkel, Diabelli, Faure, Margola en Truhlar. Het concert wordt georgani- seerd door de Vrienden van het Stedelijk Museum en be gint om 15.00 uur. Vanaf 14.30 uur kan men binnen- lopen voor de koffie en thee. De toegang voor het concert bedraagt fl. 7,50, toegang voor het museum is tijdens dit weekend gratis. VLAARDINGEN - De Fico verzorgt zaterdag 12 april een aantal filmvoorstellin- gen in het gebouw Triangel aan de Fransenstraat. Walt Disney's tekenfilm De Klok- kenluider van de Norte Da me wordt 's middags om 13.30 uur vertoond. De mys* terieuze klokkenluider Qua simodo wordt verliefd op de zigeunerin Esmeralda. De rechter Frollo, Quasimodo's meester, jaagt op de zigeu- ners en is met kapitein Phoe bus op zoek naar hun gehei- me schuilplaats. Phoebus merkt dat Frollo zelf de oor- zaak van het kwaad is en be sluit samen met Quasimodo en Esmeralda de strijd aan te binden tegen de wrede rechter, Voor ouderen staat er om 19.30 uur een voor stelling van de spannende actiefilm Eraser met Arnold Zwarzenegger op het pro gramma. Kaarten voor de jeugdvoor- stelling kosten fl. 2,- voor le- den en fl. 3,- voor niet-leden en zijn verkrijgbaar aan de kassa. De ouderenvoorstel- ling kost fl. 3,50 voor leden en fl. 5,25 voor niet-leden. Het programma van RDTV duurt circa 15 minuten en bevat het laat- ste lokale en regionale nieuws. Op maandag en dinsdag is er een groot aanbod van koopwoningen. Elke dag wordt Auto TV uitge- zonden om 07.00 uur, 16.30 uur en 20.30 uur. Op zaterdag en zondag om 09.30 uur, 16.30 en 20.30 uur. Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en vervoer. nj Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,75. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 30,40 automa- tisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: TelefOOn(i.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 9