Grootste circus van de Benelux krijgt symbolisch steuntje in de rug Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal Theater programme Concert voor orgel en fluit d'Arc Daze treedt op in Schiedam: Plusmarkt brengt Circus Renz dichterbij RADIO RIJNMOND w w w w w *w Jazz Competitie Natuurzijde schilderijen Schrijftalent in de prijzen BON Elke week in MaasstaD weekbladen zwzwzwzwzw zwwwwwwwww zwzwzwzwzw z zwzwzwzw wwwwwwww zwzwzwzw z z z w z z z wwwwwwwwwww zwzwzwzwzwz WATERWEG - Hoe zou je de muziek van de Rotter- dams/Maassluise band d'Arc Daze het beste kunnen om- schrijven? Rockwave? Alter- natieve rock? Het zijn mooie etiketjes hoor, daar niet van, maar 't zegt zo weinig. In ie- der geval spelen Leah (bas), Elise (gitaar), Nathalie (gi- taar), Leon (drums) en Mar- jella (zang) voornamelijk ei- gen nummers en dat is in de huidige terreur van de cover- bands een hele opluchting. d'Arc Daze heeft slechts een cover op het programma staan, 1969, een Stooges- nummer, en dan nog in de versie van The Sisters of Mercy. Maar ook aan dit nummer geeft zangeres Mar- jella een eigen draai. Ver- wacht geen imitatie van de ongeevenaarde grafstem van Andrew Eldritch. Zaterdag 19 april om 16.00 uur treedt de band op in Cafe de Unie, op het Unieplein in Schiedam. I I I I MaasstaP Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Woensdag 17 april 1997 (PCus MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 Apollo. De Koning Sterft Stichting Apollo Toneel 'De Koning Sterft' is een absurdis- tisch toneelstuk van Eugene Io- rlesco. Het toneel is het paleis van de koning, tijd en plaats onbekend. Het land is gekrompen, er zijn bij- na geen inwoners meer over: het is de hoogste tijd dat de koning sterft en de macht overdraagt. Maar, hij vindt het zijn tijd nog niet en verzet zich hevig. Toch is het einde onaf- wendbaar in zicht.... De regie is in handen van Margreet Ridder. Acht spelers van Apollo toneel staan op de planken en brengen dit bijzon- dere stuk: absurd, soms wrang maar natuurlijk ook komisch. Donderdag 17, vrijdag 18, zater- dag 19 april, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 12,50. Juffrouw Dotje en juffrouw Lot- •>e Juffrouw Dotje en juffrouw Lotje krijgen nieuwe buren. Precies tus- sen hun huisjes in zet een mannetje zijn huisje neer. Dat het mannetje juist daar komt wonen wordt door de dames niet zomaar geaccep- teerd. Toch komen de dames er- achter dat het met zijn drieen ook heel gezellig kan zijn. En dat pla- gen niet leuk is. Deze voorstelling is uitverkocht. Zondag 20 april, aanvang 14.00 uur, toegang fl. 7,50. Kaarten kunnen worden gereser- veerd via de Schiedamse Theater- kassa van dinsdag tot en met vrij dag van 10.00-16.00 uur en op za- terdag van 12.00-16.00 uur, tel. 4269563. Mozart Fred Delfgaauw Fred Delfgaauw. Foto Maarten Brinkgreve Mozart is net overleden en in de Weense kofftehuizen gonst het al van de geruchten. Mozart zou zijn vergiftigd. Vrij snel richten alle verdenkingen zich op Antonio Sa- lieri. Deze tijdgenoot van Mozart was werkzaam als hofcomponist en zou uit jaloezie gehandeld heb- ben. Het gerucht maakt Salieri een van de grootste mythen uit de we- reld van de muziek. In dit duel tus- sen poppen, boze tongen en mu ziek, speelt Fred Delfgaauw Salie ri. Een tragi-komisch theaterspek- takel. Zaterdag 19 april, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 27,50/fl. 25,-. Het vervolg op de musical Suske en Wiske op visite Suske en Wiske. In het laboratorium van professor Barabas os Tante Sidonia aan het opruimen. Want nu de professor in Siberie is, geeft ze een feestje voor al haar vrienden; Suske, Wiske, Je- rom en mijnheer Lambik. Voordat ze echter overgaan tot het opeten van tantes heerlijke pannenkoe- ken, gebeuren er allemaal vreemde dingen in het laboratorium. De te- letijdmachine heeft kuren en voor ze hem hebben kunnen repareren komen er allemaal bezoekers aan- gevlogen, waarvan een het op Schanulleke, Wiskes lieveling heeft gemund. Voor iedereen van- af 6 jaar. Zondag 20 april, aanvang: 15.00 uur, toegang fl. 27,50/ fl. 22,50/ fl. 20,-. Koppen Dicht Maarten Wansink e.a. In Koppen Dicht volgen we een tq- neelgezelschap met de voorberei- ding en uitvoering van een huis vol herrie. In drie bedrijven wordt het publiek deelgenoot gemaakt van respectievelijk de generale repeti- tie, de lachwekkende taferelen achter de schermen tijdens het eer- ste bedrijf op de premiere en ten- slotte de uitvoering van hetzelfde bedrijf vier weken later. Meedo- genloos worden de dramatische en hilarische intriges tussen de spelers onderling blootgelegd. Een kome- die waar acteurs hun vingers bij af- likken. Woensdag 23 april, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 37,50/ fl. 35,-. Weens Operette Concert De Hoofdstad Operette Wenen, ook wel de bakermat van de operette genoemd, roept bij ie dereen direkt associaties op met de romantische muziek van weleer, die vandaag de dag nog mateloos populair blijkt te zijn bij een grote groep mensen. De Weense walzen, onsterfelijke en onvergetelijke operettemelodieen, arias en duet- ten van toen: de Hoofdstad Operet te van nu rijgt ze in het nieuwe concertprogramma moeiteloos aan elkaar en zal het publiek van de ene muzikale verrukking naar de andere voeren. Donderdag 24 april, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 45,-/fl. 42,50. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, Schiedamseweg 51, van woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 20.00 uur en een uur voor aan vang. SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum wordt zaterdag 19 april een concert gegeven door organist/pianist Willem J. Blonk Cora Greevenbosch. Willem J. Blonk. en fluitiste Cora Greevenbosch. Er worden werken uitgevoerd voor orgel, voor orgel en fluit, voor fluit en piano. Op het programma staan werken van componisten uit de Gouden Eeuw; Sweelinck, Van Eijk, Bach en Blavet. Het concert wordt gegeven door de Vrienden van het Stedelijk Museum en be- gint om 14.00 uur. De toegang is een entreebewijs voor het Stedelijk Museum. 'We zijn absoluut geen afgezaagde meidenband' „Sommige nummers zijn wat zwe- verig van toon", zegt Leah, „rrfet het gitaargeluid van The Cocteau Twins of de oude U2. Maar we hebben ook wel nummers die wat ruiger zijn. Soms wordt er wel eens gezegd dat we iets van The Cran berries hebben. Het is gewoon ge- woon moeilijk te zeggen." Leah denkt nog even na en zegt: „Je hebt ook mensen die ons New Wa ve noemen, maar die weten ge woon te weinig van muziek. Die hebben nog nooit van bands als Pa vement gehoord en kennen alleen de wave-bands uit het begin van de jaren tachtig." Twee jaar zijn ze nu bij elkaar, met de gebruikelijke ups en downs. Iemand die een half jaar uit de band stapte voor een stu- die in het buitenland. Of ze hadden het gewoon te druk om zich echt voor de band in te zetten. Het zijn de bekende sores van een band in Nederland. Nu vormt, ironisch ge- noeg, de gezelligheid het grootste d'Arc Daze is helemaal klaar voor hun derde optreden. Foto Roger van der Kraan gevaar. Leon, Leah, Marjella, Na thalie en Elise kunnen het zo goed met elkaar vinden dat er soms oe- verloos in de oefenruimte over al- les en nog wat gekletst wordt, zon- der dat ook maar iemand een in strument oppakt. „We moeten echt oppassen dat het geen theekransje wordt", zegt Nathalie, „we heb ben die oefenruimte niet voor niets gehuurd." d'Arc Daze staat nog helemaal aan het begin van wat misschien een lange muzikale carriere kan wor den. Oke, de eerste demo moet nog worden opgenomen, en ook het aantal gespeelde optredens (twee) kun je met de beste wil van de we- reld nog niet echt indrukwekkend noemen. Maar het lijkt erop alsof de bal bij d'Arc Daze nu eindelijk begint te rollen. Het laatste optre den, in Sommelsdijk, verliep vol- gens de band buitengewoori goed en ook de Schiedamse afdeling van de SP schijnt wat te zien in het vijf- tal, zo blijkt uit het aantrekken van de band voor het SP-festival dat voor Cafe de Unie wordt gehou- den. Elise: „We hadden bij ons in de oefenruimte de inschrijfformu- lieren gezien, meteen ingevuld en opgestuurd. Het is zo moeilijk om aan optredens te komen. En we hebben nog steeds geen demo, maar ze zijn toen toch bij ons ko men kijken. Zes nummers hebben we toen gespeeld." Nathalie: „Dat was echt heel spannend. Ze keken echt welke akkoorden we speel- den, hoe onze techniek was. Maar ze waren na afloop allemaal hart- stikkeenthousiast." De band heeft niet een echte song- schrijver in de gelederen. Het is niet zo dat iemand met een kant en klaar idee de oefenruimte binnen- komt, zegt Nathalie. „Bij ons heeft iedereen evenveel inbreng. Iemand heeft een idee, een ander vult het aan: zo worden de nummers opge- bouwd. En daar worden de teksten ook op aangepast." 'Looking in the mirror' is een van de nummers die zo in de oefenruimte is ont- staan. Nathalie: „Het begint alleen met bas en zang: best wel rustig. Dan wordt het langzaam opge- bouwd naar een climax, wordt op- eens een stuk sneller zodat het nummer echt explodeert. Het ein- SCHIEDAM - Voor vijf gulden naar het circus. Wie denkt dat dat voorgoed verleden tijd is, heeft het goed mis. Want tot en met 10 mei kan er bij de Plus markt gespaard worden voor en- treebewijzen, die voor niet meer dan vijf harde guldens van eige- naar verwisselen. En daarvoor kan urenlang worden genoten van het grootste circus van de Benelux; Nederlands Nationaal Circus Herman Renz. Het circus dat gerekend wordt tot een van de beste circussen van Neder land en dat zich heeft weten aan te passen aan de eisen van deze tijd zonder het traditionele cir cus te verloochenen. Het totaalprogramma dat Circus Renz dit jaar voor de gasten heeft samengesteld is een vloeiende mix geworden van acrobatiek, dres- suur, jongleren en spanning in de nok van de tent. Ook de clowns Milko en Christiaan ontbreken na tuurlijk niet. De produktie die in 1997 wordt opgevoerd heeft de naam 'Renzblijft Renz' meegejcre- gen. Want hoewel het circus, dat al sinds 1911 op reis is, sinds vorig jaar onder leiding staat van de fa milies Steyvers en Ronday, zijn de topacts, show en zelfs de tent er niets minder om geworden. Inte- gendeel. Circus Renz biedt ook dit jaar een keur aan international ar- tiesten met veelvuldig bekroonde acts. Uit Amerika komt bijvoor- beeld de beroemde dompteur Jason Peters. Hij laat het publiek een diervriendelijke leewendres- suur zien. De Duitser Johnny Fi scher brengt zelfs een complete dierenrevue in de ring, die hij de Ark van Noach noemde. Garry Ja- hn uit Engeland geeft ten slotte een olifanten en paardenshow van we- reldklasse. Maar het circus bestaat vanzelfsprekend uit veel meer dan dieren. Uit Bulgarije komen Drei- za en Dorothe met een spectaculai- re act voor hoela hoeps, die ge- combineerd wordt met ballet. En uniek in zijn soort en razendsnel is de Italiaanse top-jongleur Alex Ca- roli, telg van een beroemde Itali aanse circusfamilie. De show wordt echter altijd begonnen met een hommage aan Diana en Her man Renz. De circusdirecteur die samen met zijn vrouw in maart 1996 om het leven kwam ten ge- volge van koolmonoxydevergifti- ging. Na het wegvallen van Diana en Herman Renz volgde voor de medewerkers een moeilijke perio- de waarin veel tegenslagen ver- werkt moesten worden. Dankzij hun vechtlust slaagden zij er echter weer in het nationale circus voort te zetten in de geest van de oprich- ters. De Plusmarkt wil het circus door de spaaraktie een extra sym bolisch steuntje in de rug geven. De circustent van Circus Renz is al net zo imposant als de shows. De Chapiteau Theater Circustent, die als een van de mooiste en comfor- tabelste wordt gezien in de Bene lux, kent een opbouwtijd van maar liefst acht uur. Maar dan is het pa leis met entourage ook echt speelklaar. De tent heeft een door- snee van 36 meter en is 12 meter hoog. De 1230 zitkuipjes met vrij uitzicht op de piste laten de toe- schouwers optimaal genieten van een internationaal programma. Wie ook op een goedkope manier wil genieten van het onbetaalbare amusement dat Circus Renz biedt, kan sparen voor toegangskaartjes bij de Plusmarkt. Bij elke tien gul den aan boodschappen ontvangt men een gratis circuszegel. Wan- neer de spaarkaart gevuld is met vijftien zegels, en er vijf gulden wordt bijbetaald, kan deze omge- wisseld worden voor een toe- gangskaartje. Op sommige specia- le aanbiedingen zitten extra circus- zegels. De Plusmarkten in Schiedam zijn te vinden aan het Frans Rietveld- pad 7 (Woudhoek) en in de Mgr. Nolenslaan 460 (Nieuwland). digt weer met zang en bas." Leah over 'Walking away': „Het is best wel een stevig nummer. Eerst zang en gitaar, en na het refrein komt dan de bas, drums en de tweede gi taar. We nemen de tijd om een nummer op te bouwen, met veel tussenstukjes. De nummers kun nen dan ook een minuut of vier, vijf duren. Het moet afwisselend zijn." d'Arc Daze bestaat uit vier meisjes en een jongen. Volgens Leah le- vert dat wel eens vervelende op- merkingen op: „Gelukkig is onze drummer geen meisje. Anders krijg je helemaal't idee dat we een meisjesband zijn. Maar dat zijn we absoluut niet. Tijdens het optreden in Sommelsdijk hoorden vrienden van ons in het publiek sommige jongens van die opmerkingen ma- ken als: ook zonder de muziek is het leuk om naar de band te kijken. Vreselijk." d'Arc Daze speelt za terdag 19 april ter promotie van de SP in Schiedam. Het maakt ze ei- genlijk niet uit: als ze maar kunnen optreden. „Als het maar geen ex- treem-rechts is, dan spelen we voor elke partij", zeggen Nathalie en Elise. Leah is echter niet zo rekke- lijk. Hoe ver kun je gaan bij het promoten van de band? „Als we voor een partij als de WD zouden kunnen spelen, nou dan weet ik het niet. Dat zou wel aanleiding kun nen zijn voor een pittige banddis- cussie." JALMAR TEUNISSEN puzzel mee met het Radio Rljnmond Crypto en maak kans op een leuke prljs. ledere werkdag tussen 09.00 en 10.00 uur wordt op Radio Rijnmond een omschrij- ving van dit crypto behandeld. Met uw oplossing van die dag dingt u mee naar een van de dagprijzen, waaronder altijd een Puzzelsoort pakket. MaasstaD weekbladen oplossing, kunt u doorbellen naar Radio Rijnmond, telefoon 06-300410. De vijf overige oplossingen moet u zelf vinden. Vul het crypto volledig in en maak kans op de week- en hoofdprijzen. Elke vrijdag wordt op Radio Rijnmond de winnaar van de week daarvoor bekend gemaakt. Stuur dit crypto, en uw persoonsgegevens, voor 23 april in een gefrankeerde enveloppe naar: Crypto Radio Rijnmond, Postbus 1515, 3000 BM Rotterdam. S>< Crypto week nr. 16 (maandag 14 t/m vrijdag 18 april) HORIZONTAAL: 5 Loopbaan op straat (8) 7 Duizenden guldens bijstand (11) 8 Hij zit met blauw bloed in zwart goud (9)tyJ WWWWWWWWW 9 Die houdt een Scandinavische 6 geestelijkewarm (11) 10 Europeanen die zich op glad ijs begeven(5) VERTICAAL: 1 Scholierdieopeengymtoestel zit tejammeren (10) 2 Onderdanen die niet widen wijken (10) 3 Bevel om op wachtte gaan staan? (9) Z 4 Maak je geen zorgenlevensgenieter! (9) 6 Een betrekking als monteur of als chauffeur? (8) Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Tel: Tel. werk: Geb. datum: 10 Het programma van RDTV duurt circa 15,minuten en bevat het laat ste lokale en regionale nieuws. Op maandag en dinsdag is er een groot aanbod van koopwoningen. Elke dag wordt Auto TV uitge- zonden om 07.00 uur, 16.30 uur en 20.30 uur. Op zaterdag en zondag om 09.30 uur, 16.30 en 20.30 uur. Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en vervoer. SCHIEDAM - In Vienne vindt elk jaar een van Euro- pa's grootste jazz-fesivais, plaats. Twee weken lang spelen de groten aarde in het amfitheater van Vienne voor negenduizend mensen. Tijdens het festival zijn er ook tal van andere optre dens en activiteiten. Een daarvan is het Concours In ternational Jazz a Vienne. Dit concours is opgezet in samenwerking met de zus- tergemeentes van Vienne, die per gemeente drie bands voor dit concours selecteren. In Neder;and is deze zuster- gemeente Schiedam. Mu- ziekcentrum OpMaat orga- niseert in samenwerking met de gemeente Schiedam en cafe De Unie het selectie concours Jazz a Schiedam. Er kunnen in Schiedam acht bands aan het concours deelnemen. Hieruit reizen drie bands af naar Vienne. De Jazz-competitie in Schiedam vindt plaats op maandag 26 en dinsdag 27 mei van 20.00 tot 01.00 uur in Cafe De Unie. Belangstel- lenden dienen voor 28 april een demo en aanmeldings- formulier in te leveren bij OpMaat, Lange Nieuw- straat 183, 3111 AJ in Schiedam. Voor meer informatie kan men bellen naar 4269680. VLAARDINGEN - Ver- sehillende schilderijen op natuurzijde van Els Veen van der Steen en Ada Butter van der Steen zijn tot en met 29 mei te zien in het Holy Ziekenhuis. Het schildersdou exposeert in Vlaardingen onder de naam Creative Collection Elsada. De kunstenarcssen schilderen op natuurzijde en maken gebruiksvoorwerpen en objecten van natuurzijde. Het zijdeschilderen is een eeuwenoude techniek die af- komstig is uit China en via Frankrijk naar Nederland is gekomen in de negentiende eeuw. Zijde is een edel en soepel materiaal dat de verf gewillig laat vloeien. Mede door de glans van dit na- tuurprodukt ontstaan de meest fraaie kleureffecten. De gebruiksvoorwerpen van natuurzijde zijn te zien in de hal van het ziekenhuis aan de Holysingel tijdens de ope- ningsuren, de schilderijen kunnen worden bezichtigd op werkdagen in de polikli- niek van 09.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - De jury van de Tiende Schiedamse Schrijfwedstrijd heeft in en- kele weken tijd meer dan honderd inzendingen beoor- deeld. Zondagmiddag 20 april zullen de winnaars tij dens een feestelijk gebeuren in het literair cafe van het Filmhuis bekend worden ge maakt. Bij wijze van muzikaai in termezzo zal het aanstor- mend talent Martijn van Dijk een kort programma van Nederlandstalige lied- jes, begeleid door gitaar, ten gehore brengen. Na afloop wordt aan alle bezoekers een boekje uitgereikt met daarin de winnende verha- len en gedichten. De prijs- uitreiking begint om 14.00 uur en kost fl. 6,-. Voor deel- nemers aan de wedstrijd is de entree gratis. ,.m/v Alleen volledig ingevulde bonnen dingen mee naar de week-, maand- of sei- zoenprijs. Overde uitslag is geen correspondentie mogelijk. Medewerkers Van Radio Rijnmond, MaasstaD weekbladen en Puzzelsport zijn uitge- sloten van deelname. PUZZELSPORT Puzzelt plezieriger WEEKBLADEN radio^m»i;i;m;m Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13.75. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /30,40 automa- tisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: TelefOOn(i.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 13