Terugkoppeling projectvoorstel naar inwoners Schiedam volgende stap Brein achter Theater aan de Schie rijkelijk beloond met entreekaartjes mm:" m h D66 doet onderzoek naar Hoogstraat Woningen WSN komend jaar gemiddeld 4,3 procent duurder MaasposT Derde ronde in de gesprekken over milieu druk bezocht Directeur gemeente archief bedacht winnende naam nieuwe theater Nieuw fonds steunt Schiedamse minima Convenantgesloten KERKDIENSTEN WigKBlADIfl SCHIEDAM SCHIEDAM - De derde ronde van 'Milieu in Schiedam, onderwerp van gesprek' is achter de rug. Ambtenaren van de ge meente presenteerden woensdag 9 april de project- voorstellen die naar aanlei- ding van eerdere gesprek ken met inwoners van Schiedam zijn ontstaan. Voor elke wijk zijn andere voorstellen gemaakt. De aanwezigen spraken over de aanleg van fleurige perken in Noord, ondergrondse in- zameling van huisvuil in Nieuwland of de aanpak van hondepoep in West. Het is de bedoeling deze en andere voorstellen eerst in een wijk uit te proberen en in geval van slagen deze veranderin- gen ook door te voeren in de overige wijken. De achter- grond van dit alles is vol- gens wethouder De Leede het niet over maar met inwo ners spreken over de ont- wikkelingen in de stad. lill imm mm 1 Terugkoppelen Didi Fashion SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat wordt zaterdag 19 april verzorgd door kamerkoor Orestes onder leiding van Ton de Lange. Het koor brengt liederen uit de zestiende eeuw. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Wel wordt er aan de deur een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Rommelmarkt Landendag Warme maaltijd Bijzondere Avond Salsa Rommelmarkt Harmonia Reuma Koersballen Rolantino's Kopen CONTACTLENZEN per maand v.a. Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 16 aprii 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. De Lang. Aanvang: 17.00 uur, ds. G.C. Kunz. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Visser. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, Albert van Raal- teplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, dhr. J.A. van Lambalgen. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bos ch. Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat. Aanvang: lO.OO uur, ds. J. Visser. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. W. Van Haf- ten. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. J.C. den Toom. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. G.C. Kunz. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. C.A.A. Struik. Aanvang: 16.30 uur, ds. W. Van der Veer. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, Zondag Jubilate, ds. A.I. Hyvarinen. Zondagslied: gezang 425. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visita- tie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Vrijdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 11.00 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.15 uur, Fom Hasjoa gedenken van de dag der vernietiging.. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eu- charistieviering. Zondag hoogmis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aan vang: 10.15 uur pastoor P.M. Vis- mans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistieviering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zon dagsviering met koor- en samen zang. Vrijzinnige Geioofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, regiodienst in Voorburg geen dienst in Schiedam. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plaisier. Aanvang: 17.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plaisier (m.m.v. zanggroep uit Breda). Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. t Paxhuis, Schie 11Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Jehova's getuigen Gemeente Oud Mathenesse, Nieu we Haven 155a. Zaterdag, aanvang 17.30 uur: openbare lezing. Gemeente Nieuwland, Nieuwe Ha ven 155a. Zondag, aanvang 10.00 uur: openbare lezing. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur De drukbezochte avond werd op- geluisterd door de bespiegelingen van bioloog Midas Dekkers. „Wat willen wij mensen nu ei- genlijk?", vroeg hij zich aan het eind van de bijeenkomst hardop af. Zijn originele antwoord op de ze vraag was tweeledig. „Mensen willen zeuren" denkt Dekkers. Zoveel is hem duidelijk gewor- den na een avond Schiedamse discussie. Voor de oerwensen van ieder mens kijkt Dekkers naar rij- ke stinkerds: „Ze kopen een rijke stinkerdshuis met een enorme tuin daaromheen. Met de aanleg van die tuin wordt de Afrikaanse savanne gekopieerd, de omge- ving waar de mensheid volgens biologen is ontstaan. Er komt een gazon met hier en daar een boom en natuurlijk een waterpartijtje. Dus het enige wat de afdeling Groenvoorziening van de ge- I#*** ,,4 25*? ffifowKaifrvs'&tSttrji Tijdens de milieu-discussie werd gesproken over de problemen en mogelijke oplossingen daarvan. Foto Roger van der Kraan/WDB meente hoeft te doen, is een ver- gelijkbaar milieu creeren in Schiedam. Dan is iedereen tevre- den." Makkelijk gezegd, natuurlijk. Maar op deze avond bleek eens te meer dat gebrek aan financiele middelen en tegengestelde belan- gen de uitvoer van veel creatieve ideeen in de weg staan. Typisch voorbeeld hiervan is de bestrij- ding van de overlast van honde poep in de wijken Zuid en West. Het voorstel tot een integrale aan pak hiervan stuit op praktische bezwaren. Uitbreiding van de voorzieningen - denk aan hon- dentoiletten - en zeker handha- ving van de regels kost veel geld. Desondanks gaat de medewerker van ONS, Mari Dingenouts, met het voorstel aan de slag. Het ver- dere verloop van de gesprekken over het milieu is als volgt. De opmerkingen die op 9 april door de aanwezigen zijn geplaatst, worden verwerkt in de voorstel len. Daarna gaan de definitieve voorstellen naar het college van burgemeester en wethouders. Als B&W positief besluiten, kan de uitvoering van de milieuvoorstel- len beginnen. De ambtenaren vra- gen de Schiedammers niet alleen mee te denken, maar ook om deelname aan uitvoering van de plannen. De inwoners van de ver- schillende wijken hadden de mo- gelijkheid zich aan te melden voor een actieve ondersteuning van de gemeente-ambtenaren. Maar van deze mogelijkheid werd niet veel gebruik gemaakt. De eerste ronde van de gesprek ken over het milieu bestond uit een inventarisatie van de proble men die inwoners in de stad erva- ren. Tijdens de tweede ronde zijn verschillende ideeen tot verbete- ring naar voren gebracht. De der de ronde was in feite een terug koppeling van eerdere plannen, een soort laatste toetsing bij de in woners, alvorens de voorstellen aan het college voorgelegd wor den. Het animo voor deze avond wasgroot. Na het inleidend praat- je door wethouder Bart de Leede en de komische noot van Midas Dekkers, werd in vier kleinere groepen gepraat over de voorstel len per wijk. Een ambtenaar in- troduceerde het voorstel dat on- der zijn of haar hoede valt en in- ventariseerde vervolgens de op en aanmerkingen. De terugkop peling werd zonder veel gemok en gemaar uit het publiek geac- cepteerd. De verantwoordelijke ambtenaren zullen de suggesties verwerken en presenteren aan het College van burgemeester en wethouders. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Een vlag die de la ding goed dekt. Zo wordt de naam van het nieuwe Schiedam se stadstheater genoemd. Thea ter aan de Schie ligt niet alleen lekker in de mond, het verwijst ook nog eens direkt naar de lig- ging van het theater. Daardoor zal het waarschijnlijk niet alleen een herkenbare naam zijn voor inwoners van Schiedam, maar ook voor de theaterliefhhebber van buiten de stadsgrenzen. De bedenker van dit schot in de roos is de directeur van het gemeente archief, Charles Jeurgens. Vrij dag 11 april werd hij in de bloe- metjes gezet door Deborah Lens en Desiree Jacobs van de Annemieke Rodenberg, 30 jaar, met confectiemaat 34/36 (links) draagt hier een linnen pakje; zie coupon met daaronder een katoenen blouse van/49,95 te verkrijgen in de kleuren wit en ecru en een katoenen gilet(div.kleuren)van/49,95. Het katoenen jurkje van 89,95 en het katoenen jasjevan 99,95 dat Monique Boere, 31 jaar, confectie maat 38 (rechts) hier draagt zijn beiden te verkrijgen in de kleuren roodbruin en denimblauw. Bij inlevering van deze coupon 1 bij Didi Fashion in SchiedamNj) Linnen rokje <j van/59,95voor/49,95 Linnen jasje van/169,95voor/139,95 I Nieuwe Passage 22 Schiedam 010-4738859 Desiree Jacobs en Deborah Lens verrasten de bedenker van de naam met een abonnement voor het nieuwe theater. Foto Roger van der Kraan/WDB Schiedamse Theaterkassa. Dat het nieuwe theater nu al leeft onder de Schiedammers werd de dames van de Schiedamse Theater kassa en Theater de Teerstoof wel duidelijk uit de enorme stapel in- zendingen die men op de mat aan de Brede Marktsteeg kon aantref- fen. In totaal werden 150 inzendin- gen geteld met een ruime 260 sug gesties. Het uitkiezen van de enige echte naam werd daarmee een avondvullende bezigheid. Mede om die reden werd een heuse naamscommissie in het leven ge- roepen, die al snel ontdekte dat men in Schiedam blijkbaar niet over een nacht ijs was gegaan bij het verzinnen van een nieuwe naam. Om de keuze wat te vereen- voudigen was een lijst met criteria opgesteld waaraan iedere sugges- tie moest voldoen. Belangrijk was dat er werd verwezen naar de ge- schiedenis en ligging van Schiedam. Een naam als Theater van Belofte viel hierdoor uiteinde- lijk toch af. Een andere criterium was de verwijzing naar bekende namen in de stad Schiedam. Uit de bus rolden verschillende Pieter van Vollenhoven Theaters en Rien Poortvliet Theaters, Een gebruike- lijke naam in de theatersector kon- den vondsten als deze echter niet worden genoemd. Wat door de commissie ook bovenaan het lijstje met criteria was gezet was origina- liteit en creativiteit. Wat kan men anders bij echter theatermensen verwachten? Uiteindelijk werd toch gekozen voor Theater aan de Schie, een in- zending die al voor de prijsvraag werd uitgeschreven geopperd was. De naam kwam om precies te zijn naar boven tijdens een gesprek dat de commissie tijdens de voorberei- ding van de prijsvraag had met de directeur van het gemeente archief, de heer Charles Jeurgens. Uitein delijk bleek geen enkele inzending tegen de historische juistheid en welluidendheid van de naam op te kunnen. Voor zijn inspanningen werd de directeur vrijdag 11 april beloond met een verse bos bloe- men en een abbonnement voor twee personen voor het Theater aan de Schie. Lens en Jacobs wa- ren de bedenker daarvoor speciaal komen opzoeken op de plek waar de naam eigenlijk voor het eerste het levenslicht had gezien, het ar chief aan de Korte Haven. Nu ook de naam van het nieuwe theater bekend is blijft het nog slechts wachten op de voltooiing van het imposante gebouw aan het Stadserf. De nieuwbouw is op dit moment zo ver gevorderd dat de theaterorganisatie in September van dit jaar kan verhuizen naar het Stadserf. Inmiddels zijn ontwer- pers al aan de slag gegaan met het ontwerpen van een geheel nieuwe huisstijl. De opening van het Thea ter aan de Schie staat voor mei 1998 op de agenda. Alle nieuwtjes hierover zijn te vinden in de nieu we seizoensbrochure die volgende maand uitkomt. KARIN VAN DER KNAAP SCHIEDAM - De jaarlijkse Ark- rommelmarkt wordt op vrijdag 25 en zaterdag 26 april gehouden. Er is weer een enorme aanvoer van al- lerlei spullen, van fraaie meubelen tot speelgoed en natuurlijk zijn er ook weer planten. De Ark is ge opend op vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 uur tot 14.00 uur en is te vinden aan het Hargplein 101 in Schiedam-Noord. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zondag 20 april een landendag Griekenland. De dag wordt opgeluisterd door het live optreden door 'Les Athenees'. De kosten van de landendag bedra- gen fl. 20,- per persoon. Hierbij zijn een Grieks gerecht, Griekse salades en nog veel meer inbegre- pen. De zaal is open om 14.00 uur. De aanvang is om 14.30 uur. Voor meer informatie kan men kontakt opnemen met wijkcentrum De Er ker, Jan van Avennesstraat 32, tel: 4267767. SCHIEDAM - Ontmoetingshuis De Weerklank in Groenoord ver- zorgt donderdag 17 april een war me maaltijd. De deur staat vanaf 17.00 uur open. De kosten bedra- gen fl. 6,50 per persoon. Eters moeten zich van te voren opgeven bij G. Groenwegen, tel. 4709971. De Weerklank ligt aan het Corne lia van Zantenplein 51 SCHIEDAM - Tijdens een zoge- naamde Bijzondere Avond gaat de heer Van Klinken, gereformeerd predikant en co-auteur van Agres- sie en geweld in monotheistische godsdiensten' dieper in op de leus 'Eigen Volk Eerst'. Hij belicht de ze leus, die vaak leidt tot daden van religieus geweld, vanuit psy- chologische en/of politieke hoek. De avond wordt dinsdag 22 april gehouden in het Schepphuis aan de Dorpsstraat 17 in Kethel. Aanvang is 20.15 uur. SCHIEDAM - Een gratis proefles Salsa en Merengue is woensdag 16 en vrijdag 18 april bij te wonen in Studio Basis Balans aan de Tiel- man Oemstraat 16. De les duurt van 21.00 tot 22.00 uur. De cursus gaat 24 april van start en kost fl. 140,- per persoon en fl. 240,- per koppel. Voor meer info: 4267702. SCHIEDAM - De Stichting Wel- zijn Nieuwland organiseert zondag 20 april van 10.30 tot 15.00 uur een rommelmarkt in de grote zaal van Wijkcentrum Dreesplein. De entree is fl. 1,-. Voor meer info: 4738671. SCHIEDAM - Maria Plomp ver- zorgt donderdagavond 17 april de Harmonia-avond met helderziende waarnemingen op naam en achter- naam. Dit is een wijze van helder- ziendheid die niet vaak voorkomt. Bezoekers worden verzocht een kaartje met handgeschreven voor- en achternaam mee te brengen. De avond wordt gehouden in wijkcen trum 'Nieuwland' aan het Dr. Wi- bautplein 165. Toegangsprijs is fl. 7,50. De avond begint om 20.00 uur precies. SCHIEDAM - De reumapatienten- vereniging 'Nieuwe Waterweg Noord' organiseert donderdag 17 april een bijeenkomst over kuurrei- zen voor reumapatienten in dien- stencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Meer inlichtin- gen over deze patientenvereniging bij H.J.Roosloot-Weerman, tel. 4707031. SCHIEDAM - Het balspel koers ballen vereist nogal wat behendig- heid van de speler. In dienstencen- trum de Woudhoek wordt op don derdag 17 april een cursus koers ballen voor beginners georgani- seerd. Er is nog steeds plaats voor gei'nteresseerden. De sport duurt van 13.30 uur tot 15.30 uur. De kosten voor deelname bedragen fl. 1,50 per keer. SCHIEDAM - De muziekgroep van verstandelijk en lichamelijk gehandicapten de Rolantino's zoekt versterking van de groep. De repetities vinden plaats in de Oude Maasstraat op zaterdag van 11.00 tot 12.00 SCHIEDAM - Uit een onder zoek dat fractie-leden van D66 de afgelopen weken hebben ge houden rond de D66-paal is ge- bleken dat ruim tachtig procent van de ondervraagden altijd iets koopt op de Hoogstraat wan- neer men daar is. Ook blijkt men redelijk positief te zijn over het winkelaanbod in de Hoogstraat. Grootste ergernis- sen van het winkelend publiek zijn de grote leegstand van win- kelpanden, het verloop en het slechte onderhoud aan puien en panden. Het onderzoek dat werd gehou den op de koopavond ging in grote lijnen over de bezoekfre- quentie aan de winkelstraat, het winkelaanbod en de ergernis- sen. Van de ondervraagden was 53 procent vrouw en 47 procent man. Het merendeel van de on dervraagden, ongeveer 27 pro- cent, was rond de dertig jaar. Maar liefst 14 procent gaf aan dagelijks over de Hoogstraat te lopen. Het merendeel van de ondervraagden, 20 procent, gaf aan gemiddeld twee maal per week te winkelen op de Hoogs traat. Positief over het winke laanbod was 70 procent van de ondervraagden. Een ruime 32 procent vond het aanbod nog maar net voldoende. Opvallend was verder dat meer dan een derde aangaf de Hoogstraat ge- zellig te vinden. Bovendien constateerde D66 dat een groot deel van de geenqueteerden af- komstig was uit plaatsen buiten Schiedam. Zo waren er speciaal voor de gezelligheid tijdens de koopavond mensen uit Helle- voetsluis, Overschie, Maas- sluis, Capelle aan de Ijssel en Oud Beijerland naar Schiedam gekomen. SCHIEDAM - Materiele hulp voor Schiedammers die op het bestaans- minimum leven. Daarvoor dient de kersverse Stichting Bijzondere Noden Schiedam. De stichting is een particulier fonds dat praktische hulp biedt aan mensen die door een samenloop van omstandigheden in acute materiele nood verkeren waarvoor'zij niet of niet meer te- recht kunnen bij een bestaande maatschappelijke voorziening zo- als de bijstand, ziekenfonds, be- drijfsvereniging of de Gemeente- lijk Kredietbank. Vanaf nu kunnen deze Schiedam mers terecht bij de stichting, die geen enkele bindig heeft met wel- ke instelling dan ook in Schiedam. De gelden die zij beheert zijn ver- kregen uit structurele of in inciden- tele giften van particuliere perso nen en instellingen. Alle erkende hulpverleners en hulpverlenende instanties in Schiedam zijn inmiddels op de hoogte van het bestaan van deze stichting. Zij kunnen dan namens hun clienten een aanvraag indie- nen bij de Stichting Bijzondere Noden Schiedam. Hulp kan wor den verstrekt voor zaken als wo- ninginrichting en de aanschaf van een koelkast, wasmachine of bril. Ook de bekostiging van voorzie ningen als therapie, kindervakan- tiekamp en begrafeniskosten kun nen worden verzorgd door het fonds. Verdere bijzonderheden van de hulp zijn onder andere dat de hulp in principe eenmalig is en maxi- maal fl. 5000,- bedraagt. Die hulp bestaat in natura, bijvoorbeeld door de aanschaf van huishoudelij- ke middelen. Alleen personen die staan ingeschreven bij de Burgelij- ke Stand van Schiedam kunnen een beroep doen op de stichting en er worden geen leningen verstrekt of schulden gesaneerd. De hulp die verleend wordt is slechts een aan- vulling op de door de gemeente ge- regelde voorzieningen. Een aanvraag die wordt ingediend wordt snel, namelijk bij voorkeur binnen een maand, behandeld, waama de client hoort of de hulpaanvraag is gehonereerd of niet. Meer informatie over zijn hulpaanvraag is te verkrijgen bij hulpverleners en hulpverlenende instanties, zoals de plaatselijk dienstencentra, huisartsen, kerken, en het maatschappelijk werk. Bijzonder aan de stichting is ook dat geldgevers wat te zeggen heb ben in de stichting. Iemand die geld geeft kan namelijk, naareven- redigheid van zijn aandeel in de middelen van de Stichting Bijzon dere Noden Schiedam (SBNS), voorwaarden stellen aan doelgroe- pen voor hulpverlening. Ook kun nen geldgevers in het bestuur zit- ten. SCHIEDAM - De tijd van de jaar lijkse huurverhogingen is helaas weer aangebroken. Zo ook bij de Woningstichting Noordvest (WSN). Na uitvoerig overleg met het Schiedams Overleg Bewoners- organisaties (SOBO) heeft de stichting besloten het gemiddelde huurverhogingspercentage voor 1997 op 4,3 procent houden. Al kan dit percentage voor de ver schillende woningen van 0 tot 6.5 procent varieren. Het gemiddelde huurverhogingspercentage is vast- gelegd in een convenant. Bij de WSN is op dit moment een onderzoek gaande naar de markt- positie en de verhuurbaarheid van het eigen woningbezit. Voorlopige resultaten daarvan wijzen erop dat een groot deel van de WSN-wo- ningen een nogal kwetsbare positie inneemt. Dat houdt in dat de WSN de komende jaren behoorlijk moet gaan investeren, wil ze deze wo ningen voor huurders aantrekkelijk houden. De financiele middelen van de WSN zijn naar eigen zeg gen echter gering. Een van de ma- nieren waarop extra middelen ver- kregen kunnen worden, is de huur- verhoging. De definitieve resulta ten van het onderzoek maar de ver huurbaarheid worden echter pas halverwege 1997 verwacht. Daar- om is met het SOBO afgesproken om zowel de komende huurverho- gingsronde als die van 1998 te be- perken tot 4,3 procent. In het najaar zullen beide organisa- ties weer om de tafel gaan zitten om de definitieve resultaten van het marktonderzoek te bespreken. Dan zullen ook de mogelijke in- vesteringsscenario's worden be- sproken die er voor moeten zorgen dat het woningbezit en de verhuur baarheid op peil blijven. een opknapbeurt krijgen. Om de ri- sico's voor potentiele kopers zo veel mogelijk te beperken, zullen de woningen bovendien worden verkocht in de constructie van zo- genaamd Maatschappelijk Gebon- den Eigendom (MGE). Deze koopconstructie houdt onder ande re in dat aan kopers een minimum- verkoopprijs wordt gegarandeerd voor het geval zij de woning later weer willen verkopen. De WSN garandeert tevens dat ze de woning dan weer binnen drie maanden te- rugkoopt. Inmiddels heeft de WSN ook be sloten om een deel van haar wo ningen voor een aantrekkelijke prijs als koopwoning aan haar huurders aan te bieden. De stich ting ziet dit als een mogelijkheid om de leefbaarheid en de aantrek- kelijkheid van bepaalde buurten, onder andere de wijk Groenoord, te vergroten. De woningen zullen voor de eventuele verkoop nog wel Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 T E M PE L ftcet wUeKdetif&e ?4*eOil dc ejUicie*.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3