I Bijenkorf op Amerikaanse toer Hydroplanten nu ook leuk voor thuis CH3 Jongoranje en blitskikkergroen Vlammende lampen Buidel voortuinier(ster) u- Revolutionaire broodrooster ONROEREND GOED EN HYPOTHEEK INFORMATIE wmm%mgmr g tfs&g 8H Onroerend goed informatie Hypotheek informatie NVM ittAASSYAl* Inbraak te voorkomen met goede beveiliging Woninginbraak komt de laatste jaren steeds vaker voor in Neder- land. Wie zelf (nog) niet het slachtoffer is geworden, kent wel iemand die het heeft meegemaakt. Het is een vervelende toestand, die vaak is te voorkomen door een betere beveiliging. Een huis dat aan alle kanten goed is beveiligd, laat het inbrekersgilde al gauw linksliggen. Een inbreker wil immers snel en onge- zien te werk gaan. Als ramen en deuren zijn voorzien van goed hang- en sluit- werk en extra beveiliging, lukt het bin- nenkomen niet snel genoeg. Ook een goede verlichting kan inbrekers af- schrikken, als de verlichte deur tenmin- ste in het zicht van voorbijgangers ligt. Met eenvoudige maatregelen valt al veel te bereiken. Dan gaat het om voor de hand liggende zaken als het opbergen van ladders en gereedschap achter slot en grendel, in plaats van in de tuin laten liggen. Ook moet het een goede ge- woonte zijn om het huis altijd af te slui- ten, ook bij korte afwezigheid. Zelfs als er alleen een brief op de post wordt ge- daan, kan de deur niet open blijven. Draai 's nachts de voordeur altijd op het nachtslot en leg nooit sleutels klaar voor familieleden onder de deurmat of in de schuur. Binnenshuis is het verstandig de waardevolle spullen, zoals sieraden en cheques, te verdelen over verschillende plaatsen in het huis, dus niet alle papie- ren in dezelfde, voor de hand liggende la in de woonkamer. Deskundigen bevelen aan eens kritisch om en door het eigen huis te lopen en de mogelijke zwakke plekken te bekijken - door de ogen van een inbreker. Zwakke Wm.U -iat mgxA >,- v Metzo'n eenvoudige voorziening is de schuifpui afdoende beveiligd. (Foto:secuProducts). plekken zijn vaak voor- en achterdeuren, wc-raampjes, kelderramen, bovenlich- ten, dakramen, lichtkoepels, schuifpuien en garages. Een handige inbreker kan al deze toegangen vrij eenvoudig forceren. Aan de andere kant is het ook vrij een voudig om ze te beveiligen. Daarvoor hebben ijzerwarenwinkels en doe-het- zelfzaken een keur aan producten in huis. Om te voorkomen dat deuren en ramen met een koevoet worden opengebroken, zijn er speciale deurstrips, waar een koe voet niet meer tussen komt. Ook voor valramen, schuifpuien, lichtkoepels en garages zijn speciale anti-inbraakvoor- zieningen op de markt. Het gaat dan vaak om eenvoudige metalen staven, die zo worden aangebracht dat de schuifpui niet meer open kan en een valraam niet meer zo ver kan openvallen, dat er een persoon doorheen past. Ze zijn eenvou dig te monteren, werken altijd en er gaat bovendien een preventieve werking van uit. Een kleine investering in goede anti-in- braakvoorzieningen weegt ruim op te- gen de schade die er door is te voorko men. En dan gaat het niet alleen om ma- teriele schade. Die televisie en videore- corder worden wel weer vervangen en vaak zijn die kosten ook nog verzekerd. Erger is het als een erfstuk, zoals een waardevol oud sieraad of een antieke klok, ontvreemd zijn. Of de videocame- ra, met daarin nog een onvervangbaar (vakantie)filmpje. Ten slotte brengt een inbraak ook veel leed teweeg, omdat mensen zich lang daarna niet meer veilig voelen in hun eigen huis. Wie zich wil orienteren op de moge- lijkheden van eenvoudige beveili- gingsvoorzieningen, kan de Veilig (T) huis Gids bekijken. Deze is gratis ver- krijgbaar bij ijzerwarenwinkels en doe-het-zelf-zaken, of aan te vragen via de anti-inbraaklijn van SecuPro ducts, telefoon 0252-620901. De gids telt 24 pagina's en geeft veel prakti- sche tips. Blitskikkergroen, gaafgeel, en jon goranje: het zijn de opmerkelijke namen van nieuwe verfldeuren van Kid*s Colors. Kleuren dus die bij uitstek passen in een eigentijdse kinderkamer. Kid*s Colors had al een uitgebrei- de kleurencollectie met veel moge- lijkheden tot combineren. Nu zijn er toch weer vijf kleuren toege- voegd, waaronder de bovenge- noemde, die zijn uitgevoerd als la tex muurverf. Dat is een gemakke- lijk verwerkbaar materiaal, dat in een keer dekt en later nog schoon te maken is met water en zeep. Al- lemaal eigenschappen die handig zijn voor een kinderkamer. Bij de Kid*s Colors muurverven geldt bovendien dat ze oplosmiddelvrij is. Net als alle verven van Kid*s Colors bevatten ze geen loodhou- dende pigmenten en voldoen ze aan de normen van het Warenwet- besluit Speelgoed. De muurverf is nu verkrijgbaar in dertien kleuren en wit; de Kid*s Colors acryl zij- deglans is verkrijgbaar in achttien kleuren. Amerikaanse fifties-stoelen in diverse pasteltinten: terug in Rotterdam. Om de sfeer te proeven van zon- nig Californie is een verre reis niet nodig: de Bijenkorf staat momen- teel helemaal in het teken van de Amerikaanse droom. Het waren- huis heeft een complete metamor- fose ondergaan. De winkel is he lemaal ingericht in Califomische stijl en er zijn bovendien veel Amerikaanse primeurs op het ge- bied van wonen en mode. Alles wat typisch Amerikaans design is, vindt de liefhebber momenteel in de Bij enkorf. Daarbij zijn bijvoorbeeld repli ca's van de pastelkleurige fifties-stoelen van de Amerikaanse ontwerper Raymond Loewy. Maar ook nummer- platen, jukeboxen en andere fifties-ob- jecten. Een andere ontwerper die aan de kust van Californie werkt is David Hockney. Zijn werk wordt gekenmerkt door licht, felle kleuren en opvallende dessins. Zo ook de meubelstoffen, gordijnen, kar- petten en serviezen die tijdens de 'Cali fornia Dreaming'-periode in De Bijen korf te koop zijn. Zelfs de beroemde Monte Carlo-fauteuil uit de Califomi sche designstudio Urbana is er: een fel- gekleurde stoel met weelderige vormen. De prijs is overigens al even opvallend: bijna vierduizend gulden. 'Helemaal Hollywood' is de tuinset San Diego, van zwart metaal met een glazen tafelblad en zachte kussens op de ele gante stoelen. Hij is in Rotterdam, deze Califomische tuinset, net als de spulle- tjes uit de woningen van de 'rich and fa mous', die in Beverly Hills wonen. Nog een primeur waar De Bijenkorf trots op is, is het Fish Eddyhotelporselein, dat in diverse dessins aangeboden wordt. Tijdens de 'California Dreaming'-we- ken staan ook de restaurants in het wa- renhuis helemaal in het teken van Ame- rika. Dat betekent dus een extra-large maaltijd, geserveerd door bediening met de onvervalste all-American-smile. Overal in de winkel treft de bezoeker basketballers, beach-girls, surfers, en hard candy girls op rollerskates, die zoetgekleurde nagellak presenteren. De Califomia-sfeer blijft tot en met 11 mei (moederdag) in de Bijenkorf. Deze tafellamp van Rob Nollet doet denken aan een vuurtje. Het is de splinternieuwe Cypres 17-tops. 'Cypres' is de naam van een nieuwe se- rie lampen, ontworpen door Rob Nollet. Het zijn opvallende lampen van glas in een vorm, die doet denken aan een (kaars)vlam. Nollet is bij het ontwerpen van zijn nieu we lampenserie uitgegaan van de vorm van het glas zoals het uit de oven komt. Deze eivorm is voorzichtig uitgetrokken om de contour te krijgen van een cypres, die veel voorkomt in Italie. Het oor- spronkelijk witte glas laat verschillende bewerkingen zien: eerst is het door brui- ne scherven gerold en vervolgens door gemalen cognac-kleurig glas. De buiten- ste laag is transparent. De lampen van Rob Nollet, geprodu- ceerd in Nijmegen, zijn te koop bij tientallen dealers in het hele land. In Rotterdam zijn dat bijvoorbeeld Sie gers en DAD. Er is goed nieuws voor mensen zon- der groene vingers: planten op hy- drocultuur zijn nu ook geschikt voor toepassing in woningen. Het gaat dan om planten die niet in aarde staan, maar op speciale korrels groeien en daardoor maar heel af en toe water nodig hebben. Tot nu toe was dit makkelijke sys- teem voorbehouden aan kantoren, maar door een uitbreiding van zowel het planten- als het pottenassortiment is de hydrocultuur nu ook aantrekke- lijk in het huiselijke interieur. Hydroplanten zijn zeker een oplos- sing voor mensen die vaak uithuizig zijn. Tweeverdieners met een drukke baan bijvoorbeeld of mensen die wat vaker op vakantie gaan. Hydroplan ten hebben namelijk geen vakantie- oppas nodig. Ze doen weken met een voorraadje water. De kleikorrels, waarin de plant staat, zijn zo poreus dat ze veel water op- zuigen en er lang overdoen om dat weer af te geven. Een klein metertje in de pot geeft exact aan wanneer de watervoorraad moet worden bijge- vuld. Een bijkomend voordeel is dat de hydroplant continu als een lucht- bevochtiger fungeert. Dat is tegen- woordig vaak gewenst in huizen met houten vloeren. Het zijn overigens geen gewone planten, die op hydrocultuur kunnen groeien. Ze moeten er speciaal voor gekweekt zijn, want ze hebben extra dikke, hardere wortels nodig. Het is dus niet mogelijk een plant uit aarde klakkeloos naar een hydropot te ver- huizen. In Nederland is echter een groot aantal kwekers dat hydroplan ten kweekt. Tot voor kort werden hydroplanten vooral toegepast in kantoren: enorme planten in strakke witte of zwarte bakken. De laatste jaren is er echter in hoog tempo een omvangrijk assor tment hydroplanten op huiskamer- formaat ontwikkeld. Ook is er nu een grote variatie aan passende sierpotten te koop. Daarom zijn er nu groene, bonte en bloeiende hydroplanten voor elk interieur, van klassiek tot modern. De sierpotten moeten waterdicht zijn en naadloos sluiten om het binnen- werk: de cultuurpot waarin zich de plant en het bij hem horende vernuf- tige systeempje bevinden. Mocht de plant uit zijn cultuurpot zijn ge- groeid, dan is het vrij eenvoudig om hem te verpotten. Adviezen daarover staan in een boekje, dat is uitgebracht door de Vereniging van Groothande- laren in Bloemkwekerijproducten in Aalsmeer. Hydroplanten zijn ver krijgbaar bij tuincentra en grote bloe- menwinkels. De echte tuinier(ster) zal ongetwijfeld het probleem herkennen van het rondslingerende gereedschap. Steeds maar op en neer lopen om dan weer het schepje, dan weer het harkje of de schroevendraaier op te halen, terwijl men ook nog heen en weer sjouwt met de kruiwagen. Er is nu een oplossing voor: de Kangaroo, een handige 'buidel' die eenvoudig op de kruiwagen wordt geklikt. De Kangaroo is ontwikkeld door Fort Kruiwagens B.V. in Tiel, een toon- aangevend merk in kleintransport. De buidel past dan ook perfect op alle Fort-kruiwagens. In de buidel, die eigenlijk meer lijkt op een klein, plastic gereedschapskistje, is voldoende plaats voor kleiner tuin- en bouwgereedschap. Of voor de bloembollen, schroeven en spijkers, bloemenzaad. Wat groter gereedschap kan men in de twee klemmen aan de zijkant hangen. In het deksel zit een uit- sparing om een blikje stabiel weg te zetten. Deze handige accessoire (een leuk cadeautje voor een tuinhobbyist) is verkrijgbaar in tuincentra, bouw- markten, doe-het-zelfzaken en ijzerwarenwinkels. Dit speciale gereedschapskistje, de Kangaroo, kan gewoon aan de kruiwagen worden geklikt. (Foto: Fort Kruiwagens B.V.). Modieuze broodroosters in felle kleuren. (Foto: Rowenta). Er is een revolutionaire broodrooster van Rowenta in de winkels gearri- veerd. Daarin is moderne techniek gecombineerd met een nieuwe vorm en nieuwe kleur. In zonnig geel of flitsend rood geeft deze broodrooster de ont- bijttafel een vrolijk aanzien, zodat een eventueel ochtendhumeur snel wordt verdreven. Daarbij komt dan nog het voordeel dat de boterhammen langer warm blijven doordat ze na het roosteren niet automatisch omhoog komen. Ze kunnen met de praktische handmatige brooduitname ook wat later uit het apparaat worden gehaald. De nieuwe broodrooster, 'Quadro', heeft boven dien een elektronisch instelbare bruiningsgraad en isolerende wand. Van hetzelfde merk Rowenta zijn onlangs nieuwe koffiezetapparaten gein- troduceerd. Ook hier is vooral de vormgeving opvallend: kan en filter zijn samen ei-vormig. En ook de koffie-apparaten worden uitgevoerd in leuke kleuren, zoals rood, geel en kobaltblauw. Qua techniek voldoet het appa raat, de Cafe Forma, aan de nieuwste eisen. Prijsontwikkeling per regio bestaande woningen x f 1.000,- noord f 200 f 213 78% oost f 241 f 265 98% midden f 278 f 305 112% nov. '95 t/m jan. '96 nov. '96 t/m jan. '97 Prijsafwijking t.o.v. Ned. totaal De prijsontwikkeling heeft betrekking op de gemiddelde verkoopprijzen van be staande woningen. Per woningtype en per plaats kan de ontwikkeling anders zijn. west f 250 f 277 102% zuid f 256 f 280 103% Ned.tot. f 247,6 f 271,3 100% 5 jaar vaste rente Spaarhyp. Annuiteit Trad. Leven nationale hypotheek- garantie effec opge- opge- effec- °pge- tive geven geven tieve geven Geldverstrekker rente rente rente Geldverstrekker rente rente FBTO 5,59 5.4 5,4 Zwolsche Alg. 5,33 5,15 BLG Hypotheken 5,71 5,5 5,3 ZwitserLeven 5, 36 5,25 Bouwfonds Hyp. 5,71 5,5 5,3 AEGON 5,40 5,3 Hooge Huys 5,71 5,5 5,3 Levob 5.41 5,3 Hypotrust 5,71 5,5 5,3 Hooge Huys 5,49 5,3 NOG 5,71 5,5 5,3 NOG 5,49 5,3 PVF Hypotheken 5,71 5,5 5,3 ROYAL 5,49 5,3 Spoorwegpensf. 5,71 5,5 5,3 Amersfoortse 5,50 5,4 Zwitserleven 5,71 5,5 5,3 Zurich 5,50 5,4 Zwolsche Alg. 5,71 5,5 5,3 Nationale Ned. 5,51 5,4 ABP-hypotheken 5,81 5,6 5,4 Stad Rotterdam 5,55 5,35 Aegon Hypoth. Bank 5,81 5,6 5,8 FBTO 5,59 5,4 Amersfoortse 5,81 5,6 5,5 AMEV 5,61 5,5 HNG Hypotheken 5,81 5,6 5,4 Av6ro 5,63 5,5 Levob 5,81 5,6 5,5 Delta Lloyd 5,63 5,5 ROYAL 5,81 5,6 5,4 Reaal 5,71 5,5 Woonfonds Hypoth. 5,81 5,6 5,4 Generali 5,81 5,6 Av6ro 5,91 5,7 5,5 Ohra 5,89 5,75 CVB Bank 5,92 5,7 5,5 Geldverstrekker Andere vormen opge- geven rente GWK-Bank 5,92 5,7 5,5 IDM Hypotheekbank 5,92 5,7 5,5 Nationale Ned. 5,92 5,7 5,6 Reaal 5,92 5,7 5,7 Stad Rotterdam 5,97 5,65 Delta Lloyd Beleggingspl. 5,5 AMEV 6,03 5,8 5,7 Hypotrust Spaartoekomst 5,5 Delta Lloyd 6,03 5,8 5,7 Generali Spaartoekomst 5,6 Direktbank 6,03 5,8 5,6 Royal Future Hypotheekplan 5,7 Postbank 6,03 5,8 5,6 Van Nierop Perspect. Hyp. 5,8 Ohra 6,10 5,95 5,75 ING Beleggershypotheek .5,9 ABN-AMRO 6,14 5,9 5,7 SNS Netto Lasten 6,1 Generali 6,14 5,9 5,6 Bouwf. (PGGM) Loonvast 6,2 ING Bank 6,14 5,9 5,7 Krediethypotheken varia- bele rente RABO Hypoth.Bank 6,14 5,9 5,7 SNS bank 6,14 5,9 5,7 VSB bank 6,14 5,9 5,7 Westland/Utrecht Hyp. 6,14 5,9 5,7 VSB Vermogenshypotheek 4,2 Nederl.Hyp.Bank 6,26 5,9 5,8 Direktbank Doorloophyp. 4,4 Friesland Bank 6,35 6,1 5,9 Roparco 4,5 MNF Bank 5,4 SNS Rekening crt. hypoth. 6,0 Zonder garantie is de standaardhypotheekrente meestal 0,2% hoger. Voor tophypotheken gelden hogere opslagen. lijlcii plus 1 i de opgegevei afsluitprovisie, afboekingstijastip aflossing e.d. Peildatum: 17 februari 1997 NVM HYPOTHEEK SHOP I Bron: NVM-Stappenplan Copyright NVM Nieuwegein Nederlandse Vereniging van Makelaars in onroerende goederen NVM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 13