Koninginnedag in Vlaardingen Spelletjes, sport en smullen in noordelijk deel van Schiedam Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Theater de Teerstoof Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal Xliea^er progranmia Muziek is niet weg te denken RADIO RIJNMOND Koninginnedag in Kethel Bergeykse schrijft beste verhaal Schilpen toont Boeren in Maasland Cut-outs van Howland en DerTraum BON b Muiswinkel en Van Vleuten (foto: Firman Poppelaars) n> VLAARDINGEN - Ook dit jaar staat Vlaardingen op Ko ninginnedag, woensdag 30 april, weer bol van de activi- teiten. Het programma gaat om 09.00 uur van start met het luiden van alle torenklok- ken. Vervolgens kan de hele stad worden afgestruind om in de kleine uurtjes te eindi- gen op een van de vele terras- jes. (At ■HM: Ook al is de koningin zelf niet aanwezig in Vlaardingen, het feest is er niet minder om. Draaiorgels Elke week in MaasstaD weekbladen MaasstaD RADiogH»ri;MH.i De verjaardag van koningin Beatrix wordt 30 april als vanouds uitbundig gevierd in Schiedam-Kethel. Lampion Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. weken vrijblij- Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 vend op proef voor maar /13,75. Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /30,40 automa tisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening:MPDipWPW MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 MaasposT TCus i Mannen van de wereld 'Erik van Muiswinkel en Diede- rik van Vleuten Lopend Vuur is een intiem concert speciaal voor de kleine zaal. Als een duizendpoot bespeelt hij zijn akoestische gitaren, even zuiver als melodisch. Zijn stijl is onmis- kenbaar Sacksioni maar wel dege- lijk vernieuwend. Lopend Vuur zijn soms smeulende en vaak vurig oplaaiende klanken, die Sacksioni aan zijn gitaar weet te ontlokken. Vrijdag 25 en zaterdag 26 april, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 19.50. Clown Markus In tegenstelling tot wat er in de mbandagenda staat niet de voor- stelling Mensenvriend, maar Man- rHA van de wereld in De Teerstoof. Eep heel nieuw cabaretprogramma twee jonge oude bekenden. Itus van Oel bracht hen samen in het legendarische cabaret Zak en as, Jack Spijkerman bracht hen sa- Si in Spijkers met Koppen. Pas gaan zij vrijwillig tot samen- king over. Mannen van de we reld wordt een programma over de mensheid en haar bestemming. Pus geen half werk. Liwiderdag 24 april, aanvang: 2A30 uur, voorstelling is uitver- (COTht. Lopend Vuur parry Sacksioni H irry Sacksioni (foto: Dick Frederiks) Markus Clown Markus is een zeer beweeg- lijke clown. Hij beweegt met alles mee wat er om hem heen gebeurt. Dat worden dus grappige caprio- len. Zijn specialiteit is pannenkoe- ken bakken. Maar hij is ook zeer muzikaal. Ouderwets lachen, gie- ren en brullen met de winnaar van de tweede prijs van het VSB- Clownsfestival. Zondag 27 april, aanvang: 14.00 uur, toegang fl. 7,50. Struisvogel onthoofd Marc Scheepmaker 'Struisvogel onthoofd' is een voor stelling naar aanleiding van een krantenartikel in de Telegraaf van 7 december 1995: 'Een struisvogel die al enige dagen werd vermist, is gigteravond onthoofd in een wei- land nabij de kinderboerderij 'De Beestenboel' aangetroffen. Dit be- rifht heeft met name onder peuters grote verslagenheid teweeg ge- bracht.' Zomaar een kopje in de Telegraaf. Je zou er bijna overheen lezen. Zo niet Marc Scheepmaker, die bij dit soort dingen net iets lan- ger stil blijft staan dan de doorsnee sc|)ouwburgbezoeker kan verdra- gen. Hoe gaan de peuters dit voor- val verwerken? Wat wist de struis vogel wat hij niet had mogen we- ten? Misschien krijgt u antwoord op deze vragen, misschien ook niet. Maar vragen staat vrij. Zaterdag 26 april, aanvang: 20.30 uur, toegang fl. 20,-. Stengelvrees Marcel Boon Waar je bang voor bent gebeurt niet. Met deze gedachte heb je een zorgeloos leventje. Totdat je er achter komt dat er vervelende din gen gebeuren, die je van tevoren niet hebt verzonnen. Je gaat je suf prakkizeren wat je zou kunnen overkomen, met als resultaat een cabaretprogramma. Marcel Boon blijft relativerend en meliggeestig. Op en top volkscabaret. Zaterdag 3 mei, aanvang 20.30 uur, toegang fl. 20,-. t podiumbeest is terug jfoen van Merwijk at weinigen na zijn afscheids- vtrorstelling Van merwijk legt het nog een keer uit hadden durven hopen, gebeurt toch. Jeroen van Merwijk is terug! Grijzer en wat langzamer, maar nog altijd goed- gemutst en met een hart van goud. Plus met de van hem bekende opti- mistische humor, want zijn levens- motto is nog steeds Een dag niet gelachen is een dag niet gehuild. Vanavond vermaakt Van Merwijk zijn kritische publiek met grapjes en goed gevonden liedjes. Vrij dag 25 april, aanvang: 20.00 flitf, toegang fl. 27,50/fl. 25,-. ffTconcert Willeke Alberti Miorgen ben ik de bruid. Telkens \yper. De Zaterdagavondshow. Ti- m die duiden op onze nationale vedette Willeke Alberti. Ze is een beetje van ons en wij zijn een beet- je van haar. Laat u vanavond mee- eren op een muzikale reis door - leven en carriere. Als geen an- weet Willeke emoties in haar erbekende Nederlandstalige insons een extra glans te geven. gerdag 26 april, aanvang: 20.00 toegang fl. 65,-. gelooft je ogen niet W e reldgoochelaars D§( Nederlandstalige vertegen- yyfltordigers van De Nederlandse Magische Unie zullen zich van- njiddag eenmalig presenteren aan htt publiek van de Stadsgehoor- Bl. De beste Nederlandse goo- jlaars zullen zowel op het toneel fin de foyers een meer dan twee durende voorstelling geven. fit een middag dus om met het hele gezin te bezoeken. Beleef de wereld van magie. Zondag 27 april, aanvang: 1500 wdr,. toegang fl. 32,50/fl. 30,-. Voor ons hoeft het niet Bert Visscher Met spijt Visscher oprecht. Maar Vdtiaf het podium lijkt de zaal im- mers alleen een groot gat. Kijk, zou Visscher toeschouwers zien, dan zou er algauw een rust onstaan van een gezellig blokje kaas en zeg het maar. Maar hij zag het tot nu toe simpelweg niet. Totdat er op dat ene moment in dat theater aan de rand van het podium een meisje verscheen en Visschers sloop- werkzaamheden deed stoppen. Eindelijk durfde Visscher de vraag te stellen: Wat wilt u, en zij sprak: voor ons hoeft het niet. Het werd een rustig mooie avond. Dinsdag 29 april, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 35,-. The door to the sea Slagerij van Kampen Wegens ziekte moest deze voor stelling verplaats worden van 8 maart naar 30 april. Een deur is al tijd een doorgang naar iets anders. Maar soms zijn deuren gesloten, anderen daarentegen altijd open. Rond dit fenomeen deur, door, door en door draait het nieuwe theaterprogramma van Slagerij van Kahipen. De deuren gaan open, je kijkt in een ruimte. Het wordt indrukwekkend. Woensdag 30 april, aanvang: 20.00 uur, toegang fl. 42,50/fl. 40,- Het programma van RDTV duurt circa 15 minuten en bevat het laat- ste lokale en regionaie nieuws. Op maandag en dinsdag is er een groot aanbod van koopwoningen. Elke dag wordt Auto TV uitge- zonden om 07.00 uur, 16.30 uur en 20.30 uur. Op zaterdag en zondag om 09.30 uur, 16.30 en 20.30 uur. Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en vervoer. Vanaf 09.30 uur worden er balon- nen uitgedeeld aan kinderen in de Smalle Havenstraat. De Christelij- ke Harmonievereniging Sursum Corda en de Muziekvereniging Voorwaarts spelen om 10.00 uur een selectie uit hun repertoire op de Markt voor het oude Stadhuis. Daarna vindt tussen 10.30 en 11.30 uur de traditionele aubade plaats. De opening wordt verricht door J. Madern, voorzitter van de Stichting Nationale Gedenkdagen. Vervolgens houdt burgemeester L.W. Stam een toespraak. De au bade wordt verzorgd door het Vlaardings Musicalgezelschap on der leiding van Dick Borst en Erik van der Ende. Verder wordt mede- werking verleend door het kinder- en tienerkoor Jong Vlaardingen, de Gemengde zanggroep The Silvers- tars, Christelijke Harmonievereni ging Sursum Corda en Muziekver eniging Voorwaarts. In het Hof kunnen de hele dag weer prachtige oude voertuigen worden bekeken. De deelnemers aan het Oldtimer-Festival komen tussen 09.00 en 10.00 uur met mu zikale omlijstijng aan in het Hof. Een heel sportief evenement kan tussen 09.30 en 16.00 op het V.F.C-terrein aan de Sportlaan worden bezocht. De pupillen laten op het Welpenvoetbaltoernooi zien hoe vaardig zij met de bal zijn. In de pauze, tussen 13.30 en 14.30 uur, mag het onderdeel doelschie- ten zeker niet door de bezoekers worden overgeslagen. Keeper Grauwmeijer van Excelsior Maas- sluis zal er alles aan doen om zijn doel schoon te houden. Jong Ava- lance zorgt voor de nodige muzi kale begeleiding. De finale van het wedstrijdtoernooi vindt plaats tus sen 14.30 en 15.30 uur. Om 16.00 uur volgt de prijsuitreiking. Muziek is een niet weg te denken onderdeel van Koninginnedag. Tussen 10.00 en 12.00 uur treden de volgende muziekgezelschappen op in de verschillende zorgcentra: Tambourskorps Liberte in de We- tering; Van Dijks Amusementsor- kest in De Meerpaal; Accordeon- orkest Harry van Wezel in Soenda; het Leger des Heils in de Marnix- flat; Accordeonorkest Harry van Wezel treedt eveneens op in De Bolder; en van Dijks Amusements- orkest is ook van de partij in Hoy- lede. C.J.V. organiseert tussen 10.00 en 16.00 uur in de Fransenstraat een jeugdfestijn met vele attracties en een klimpaal. Schietvereniging Wilhelmina houdt in de Emma- straat 43a een wedstrijd luchtge- weerschieten. De volgende catego- rien dingen mee naar een leuke prijs: jeugd van 9 tot 12, jeugd van 12 tot 18, en de senioren van 18 en ouder. De prijzen worden uitge- reikt om 17.00 uur. In het centrum en het Oranjepark vindt een groot draaiorgelfestival plaats. Niet minder dan zeventien instrumenten, van groot tot klein, zullen te bewonderen zijn en hun vrolijke klanken rondstrooien. Naast een aantal straatorgels, waaronder het orgel dat geregeld in Vlaardingen komt, is er een aan tal kermis- en dansorgels. Ook komt er een draaiorgel uit Belgie dat de typische sfeer van een Bel- gische kermis ademt. In de Waal- straat kan de Keramiekstraat wor den bezocht. Keramiekmakers uit Nederland, Belgie en Duitsland stellen hun producten ten toon en laten tevens zien hoe deze voor- werpen worden gemaakt. De Vrij- markt, uitsluitend voor kinderen, wordt gehouden in de omgeving van het Liesveld (Kuiperstraat, Veerplein, Fransenstraat, niet on der de overkapping van het Lies veld) en op de Hoogstraat tussen Markt en Afrol. In de burgerzaal van het Stadhuis wordt een doorlo- pende film vertoond, gemaakt door C.W. Verhulst en die ter beschik- king is gesteld door het Streekmu- seum Jan Anderson. De film toont beelden uit het Vlaardingen van de jaren vijftig en zestig met onder andere fragmenten van Vlaggetjes- dag in 1956. In de hal van het Stad huis is ook een tentoonstelling te zien van het Streekmuseum. Vanaf het Veerplein vertrekt een paar- dentram die gratis ritjes door de stad maakt. Daarnaast is er een reuzensjoelbak geplaatst op het- zelfde Veerplein. het Zeekadettenkorps en de Zee- verkenners. Onder het motto Kli- mereensin kunnen jongeren probe- ren om vier maal heen en weer over de Westhavenplaats te steken met behulp van een touwbrug, red- dingsnet, wipperstoel en drijvende brug. De start is op de Assam II aan de Hoflaan. Streetbands ma- ken tussen 13.00 en 17.00 uur het centrum onveilig met optredens van De Dorsvlegels en de Sail Jazzband. De 51 ste Havenloop gaat van start Tussen 11.30 en 14.30 uur rijden om 13.00 uur met de jeugdpresta- j. _u.-jjtieloop. Deelname gratis. Een half uur later vertrekken de wedstrijdat- leten en degenen die meedoen aan de prestatieloop. Inschrijven voor de prestatieloop is mogelijk op Ko ninginnedag in de Lijnbaanhal vanaf 11.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt fl. 5,-. In de Grote Kerk vindt er tussen 13.00 en 14.00 uur een lunchcon- cert plaats, met medewerking van Vlaardings Vissers Vrouwenkoor, Jongerenkoor Jong Decibel en Ge- de oldtimers dwars door Vlaardin gen. Van 12.00 tot 12.30 uur neemt burgemeester Stam het defi le af van de oldtimers. Kinderen hoeven zich tussen 12.00 en 16.30 uur op de Westhavenplaats niet te vervelen. Kinderen van 5 tot 12 jaar kunnen onder begeleiding van Scouting Vlaardingen leuke spel- letjes spelen, zoals broekhangen, springen op het springkussen, flip- peren enzovoort. Een speciale wa- terattractie wordt verzorgd door mengd Seniorenkoor Andantino. Vanaf 14.00 uur muziek op de Markt door de Bill Baker's Big Band. Hondenliefhebbers kunnen van 14.00 tot 17.00 uur een hon- dendemonstratie bijwonen op het Veerplein, verzorgd door honden- school Woef. Verder wordt er een gymnastiekdemonstratie gegeven door gymnastiekvereniging Leoni- das. Wie nieuwsgierig is naar twir- len kan om 15.00 uur een optreden bijwonen van Twirlteam Vlaardin gen. En in de Lijnbaanhal vindt van 19.30 tot 21.00 uur een kinder- programma plaats, verzorgd door Henk Driesens Jeugdshow. Het Vlaardings Popoverleg organiseert tussen 17.00 en 21.00 uur optre dens van diverse Vlaardingse bands in het Hof aan de Oranje- laanOm 21.15 uur bij het invallen van de duisternis start de lampion- nenoptocht aan de Dayer. Konin ginnedag wordt om 22.00 uur af- gesloten met vuurwerk vanaf een ponton in de Nieuwe Maas, ter hoogte van de Maasboulevard. puzzel mee met het Radio Rljnmond Crypto en maak kans op een leuke prijs. ledere werkdag tussen 09.00 en 10.00 uur wordt op Radio Rijnmond een omschrij- ving van dit crypto behandeld. Met uw oplossing van die dag dingt u mee naar een van de dagprijzen, waaronder altijd een Puzzelsport pakket. MaasstaD weekbladen oplossing, kunt u doorbellen naar Radio Rijnmond, telefoon 06-300410. De vijf overige oplossingen moet u zelf vinden. Vul het crypto volledig in en maak kans op de week- en hoofdprijzen. Elke vrijdag wordt op Radio Rijnmond de winnaar van de week daarvoor bekend gemaakt. Stuur dit crypto, en uw persoonsgegevens, voor 30 april in een gefrankeerde enveloppe naar: Crypto Radio Rijnmond, Postbus 1515, 3000 BM Rotterdam. 3c Crypto week nr. 17 (maandag 21 t/m vrijdag 25 april) H0RIZ0NTAAL: 3 Een kanjer van een leraar! (11) 7 Een onvoltooid schilderij (9) 8 Die kapsels zijn blijvertjes (11) 9 Dat konijn is in Belgie smerig geworden (7) 10 Geestige mop in de schouwburg (10) VERTICAAL: 1 Die assistent die jat van een jurist (11) Etui waarin ballpoints worden verhit (11) Dier in pocketformaat (10) Hij voelt wel voor streepjescodes (7) Dat is slim van een gepensioneerde kok (10) Alleen volledig ingevulde bonnen dingen mee naar de week-, maand- of seizoen- prijs. Over de uitslag is geen correspondentie mogelijk. Medewerkers van Radio Rijnmond, MaasstaD weekbladen en Puzzelsport zijn uitgesloten van deelname. Oplossing cryptogram Maasstad weekbladen week 16 Naam: Adres: Postcode: Woonplaats:. Tel: Tel. werk: Geb. datum: ,.m/v BSPT TROTTOIR A U A S E RUGGENSTEUN TPDOR OLIEBARON BEEDI LAPPENDEKEN AEERT NOREN PUZZELSPORT Puzzelt plezieriger WCIKBLADEN SCHIEDAM - Het feest voor 1997 is nog niet gevierd of de Oranjevereniging in Kethel is al- weer bezig voor Koninginnedag 1998. Dat moet namelijk een dag worden waar men in de wijde omtrek van Schiedam nog lang over napraat. Oranjevereniging Wilhelmina bestaat dat jaar pre- cies honderd jaar. Maar ook de 99e editie 'Koninginnedag in Ke thel' zal niet ongemerkt voorbij gaan. Verschillende aktiviteiten zijn weer bedacht om jong en oud een dag lang te kunnen amu- seren. De dag begint traditiegetrouw met de aubade op het plein voor de Dorpskerk. Vanaf 09.00 uur kan worden meegezongen met het Wil- helmus, de Kethelballade en Wou- tertje. Burgemeester Scheeres is aanwezig om de feestelijke dag in het Noorden van Schiedam te ope- nen. Van 10.00 tot 17.00 uur staat er een feestmarkt opgesteld in de Oude Dorpskern van Kethel. Kin deren kunnen deelnemen aan de vele spelattracties. Enkele voor- beelden hiervan zijn touwtje trek- ken, een schiettent, draaimolen en reuze potlood. Op de parkeerplaats aan het Noordeinde vinden brand- bluswedstrijden plaats onder lei ding van de gemeentebrandweer Schiedam. Ook Clown Ricky ont- breekt dit jaar niet op de feest markt. Levende muziek wordt daarnaast verzorgd door Sandra Fields en Jaap Stolkestein. Het tra ditionele koffieconcert van St. Radboud wordt omstreeks 11.00 uur weer gehouden op het plein van de Hervormde Kerk. Op het weiland aan het einde van de Noordeinde zijn vele sportde- monstraties te zien. Fit Sport Land Schiedam en Sportinstituut laten van alles zien op het gebied van fit ness en judo. De leerlingen van balletschool Miranda van Oor- schot tonen wat zij tijdens de bal- letlessen hebben geleerd. De Spa- landruiters treden aan met hun po- nys en paarden en Hondensport- vereniging Brandersstad laat zien wat de honden allemaal kunnen. Op het feestterrein wordt van 10.30 tot 13.00 uur een jeugdvoet- baltoernooi gehouden tussen de Kethelse voetbalverenigingen VVK en ODC. Beide verenigingen komen met vier teams en strijden in twee poules om het jeugdkampi- oenschap van Kethel. Om 11.00 uut gaat vervolgens een presta tieloop van start random het feest terrein. Eerst start de jeugd tot en met 14 jaar voor een loop van 2,5 kilometer, daarna zijn hun sport- ieve ouders aan de beurt voor een tocht van tien kilometer. Van 11.00 tot 16.00 uur verzorgd turn- en gymnastiekvereniging Alliantie demonstraties. Noordeinde over de Harreweg, het Akkerpad, de Vlinderbuurt en de Gaarden. Begeleidende muziek- korpsen zijn de Jeugd Rijnmond- band en Harpe Davids. De 1am- pionnentocht wordt afgesloten met een groots vuurwerk. SCHIEDAM - Het beste verhaal van de tiende Schiedamse Schrijfwed- strijd is geschreven door A. de Keulenaar uit Bergeyk. Het beste gedicht werd dit jaar geschreven door H. Pe tersen uit Delft. Met deze prijswinaars, die zondag 20 april bekend werden ge maakt in Het Filmhuis aan de Nieuwstraat, maakt de Schrijfwedstrijd eens te meer haar (inter)nationale karakter waar. In totaal moest de jury honderd in- zendingen beoordelen. Tweede prijzen waren er voor C. Van Doom uit Gel- dermaisen (gedichten) en W. Hilverda uit Rotterdam (verhalen). Na afloop kre- gen alle bezoekers van de prijsuitreiking een boekje uitgereikt met de winnende verhalen en gedichten. MAASLAND - In museum De Schilpen wordt vrijdag 25 april de zomertentoon- stelling Boeren in Maasland officieel geopend. De exposi- tie wil een beeld geven van het boerenbestaan en de boerderijbouw in het vroegere Midden-Delfland. Het accent is gelegd op de periode 1850-1950, de perio- de waarin er nog duidelijk sprake is van een streekei- gen boerderij-type, de Delf- landse boerderij. Daarnaast wordt volop aandacht ge- schonken aan de ontwikke- ling van landbouw en vee- teelt door de eeuwen heen. De tentoonstelling vindt gro- tendeels plaats in gebouw Tavenu, direkt achter De Schilpen, terwijl de vroegere boter- en kaasbereiding wordt geexposeerd in de kel- der van het museum. Boeren in Maasland is tot en met 27 September iedere zaterdag te bezichtigen tussen 10.00 en 17.00 uur. Ook op Konin ginnedag (09.00-17.00 uur) en Tweede Pinksterdag (12.00-17.00 uur) is het mu seum open. Groepen zijn na telefonische afspraak ook op andere tijden welkom, tel. 5913042. De toegang is gra tis. SCHIEDAM - In Pand Paulus aan de Korte Haven zijn nog tot en met zondag 27 april de cut-outs van Am nabel Howland en de tekst Der Traum van Gottfried Hundsbichler te zien. Voor deze tentoonstelling heeft Howland aan Hundsbichler) met wie zij begin jaren ne- gentig aan de Jan van Eyck Akademie in Maastricht heeft gestudeerd, gevraagd een bijdrage te leveren. Hij stuurde op zijn beurt een brief waarin hij een droom vertelt. Wanneer men de ruimte in Pand Paulus bin- nenstapt lijkt alles nog over- zichtelijk. Op de vloer is de tekst geschreven en op de wanden zijn de cut-outs aangebracht. Dat wordt an ders wanneer men begint te lezen. Men loopt de kans overgeleverd te worden aan een aaneenschakeling van gebeurtenissen waarvan de wendingen en de afloop niet in eigen hand zijn te houden. De tentoonstelling is van donderdag tot en met zon dag te bezoeken van 13.00 tot 18.00 uur. Om 21.00 uur gaat de lampionnen- optocht van start, ter afsluiting van weer een uitermate feestelijke dag. De route loopt dit jaar van het stuur deze bon een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagplaci Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam r.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 15