flitsen DICHTGESPIJKERD m W97 Sport HOV haakt af Schiedammer loopt marathon voor honderdste keer 'Foute boel, dat wist ik meteen' SPELER VAN DE WEEK buy AKAI Franse week in Dol-Fijn Ruime winst voor de Korenbeurs Goede start Holy ondanks perikelen Schiedam goed op dreef tegen Braves VRZ kampioen ZRO A-competitie Open dag Bowls bij Rolling Stoons Marcel van de Ven speelt 250e wedstrijd Waque eerste bij Rijnmondloop SCHIEDAM - VVK ver- speelde zaterdag op Sport- park Thurlede de laatste kans op de titel in de derde klasse D van het zaterdagvoetbal. In de derby tegen PPSC ging de ploeg van trainer Aad den Held verrassend met 2-0 on- deruit. Met twee perfecte doelpunten velde Cees van Lelieveld het vonnis over de 'Kethellappers'. Door de ne- derlaag van de Schiedamse rivaal kon koploper Rijn mond Hoogvliet Sport een vervroegd kampioensfeestje vieren. VVK rest niets anders dan de nacompetitie. Met een beetje geluk en goede wil plaatst ook PPSC, bezig met een knappe opmars, zich nog voor het lekkere toetje van het seizoen. Het team van trainer Ron de Bruijn dient dan wel zaterdag van SC Bot- lek te winnen, terwijl concur rent Zuidland tegen DVO'32 punten moet laten liggen. Een moeilijk, maar niet on- mogelijk scenario. TUSSENSTAND PER 20/4 ii4ijffT r Glaucio (Excelsior) T0PSC0RERS MxmstaD WEEKBLADEN ;1PiSisi»I!M I 4 ft TENNIS - T.V. Holy kon het tennisseizoen de afgelopen weken toch nog redelijk succesvol openen. Ondanks de problemen rond de bouw van het nieuwe clubhuis. Doordat de firma die de bouw zou verzorgen haar af- spraken niet nakwam, is de opening van het clubhuis met enkele maanden vertraagd. In een tijdelijke accomodatie is echter een afdoende noodoplos- sing gevonden door het bestuur. Ook liggen de nieuwe, Canada Tenn, ba- nen die T.V. Holy sinds dit seizoen heeft er prima bij. Dit is mede de reden van een forse toename van het aantal leden. Inclusief de leden van Wilton Fijenoord is het ledenaantal gegroeid tot boven de zevenhonderd. Hier- door komt zelfs een mogelijke ledenstop in beeld. Voorlopig zijn nieuwe leden nog altijd van harte welkom. Geinteresseerden kunnen een informa- tiepakket aanvragen bij het ledensecretariaat, Mirjam Overste, tel. 4354444. HONKBAL - Het eerste honkbalteam van Schiedam dat dit jaar als de Schiedam-Seals aan de competitie deelneemt speelde zondag 20 april de eerste wedstrijd in de district Hoofdklasse tegen de Braves uit Gouda. Schiedam kwam de eerste slagbeurt van de Braves prima door. De eerste twee nullen vielen door een fraai dubbelspel en de derde slagman was te- vens de derde nul. De uitstekend pitchende Leslie Gerkema gaf ook aan slag direct zijn visitekaartje af door een mooie drie honkslag. Eelco Hoek- sema sloeg Gerkema binnen zodat de eerste inning met een punt werd af- gesloten, 1-0. In de tweede inning scoorden de Braves 2 punten 1-2. De vierde inning werd afgesloten met 2-4. In de vijfde inning kwamen alle negen mannen van Schiedam-Seals aan slag en konden we vier punten no- teren, 6-4. In de zesde inning sloeg Johan Korpel de eerste home-run in dit nog prille seizoen, 7-4. Met deze stand werd de wedstrijd na het spelen van 8 inning in 2.25 uur beeindigd en was de eerste overwinning van Schiedam-Seals een feit. Douglas Juenke de speler/coach van de Seals heeft de plaats op de heuvel pas tijdens de achtste inning van de goed wer- pende Leslie Gerkema overgenomen en hij was na afloop van de wedstrijd dan ook een tevreden man. ZWEMMEN - De zwemploeg van VZC is voor het vierde achtereenvol- gende jaar kampioen geworden van de regionale ZRO A competitie. In het 50 meter bad van Dordrecht behaalde de ploeg 15 medailles, zes keer goud, vier keer zilver en vijf keer brons. In het puntenklassement van deze competitie konden de VZC-ers hun voorsprong met nog eens 47 punten uitbreiden op de Kempvis uit Spijkenisse en 100 punten op Devel uit Zwijndrecht. Uitblinkers aan VZC zijde waren Renee Snoek, goud op 100 meter vlinderslag in 1.09.4, Eddy v. Vliet goud op 100 meter vlinderslag in 1.00.4 en Rianne Snoek, goud op 100 meter schoolslag in 1.36.1. BOWLS - De bowlssport die in Schiedam beoefend wordt door SBC de Rolling Stoons, is een nog jonge sport in Nederland. In totaal zijn er slechts enkele duizenden beoefenaars van de sport. Het spel wordt ge- speeld op een mat van dertig bij vier meter en met bowls die een speciale vorm hebben. Hierdoor maken de ballen op een bepaald moment een cur ve (flauwe bocht). Het is de bedoeling de bowl zo dicht mogelijk bij een klein wit balletje te laten komen dat bijna aan het einde van de mat ligt. Zo scoort men een punt. Om ook anderen kennis te laten maken met de bow lssport organiseert de Rolling Stoons een open dag op woensdag 23 april van 10.30 tot 14.30 uur. De dag wordt gehouden in sporthal Groenoord. VOETBAL - Voetbalvereniging VVK huldigt Marcel van de Ven zater- dag 26 april voor aanvang van de wedstrijd VVK - GOZ voor het spelen van zijn 250e wedstrijd in het eerste elftal van VVK. Deze wedstrijd is te- vens zijn laatste officiele wedstrijd in de hoofdmacht van VVK. Ook wordt deze dag Robin Smallegange in de bloemetjes gezet. De reden hier- van is zijn honderdste gescoorde competitiedoelpunt voor het eerste elftal van VVK. Een unieke prestatie gezien de nog jonge leeftijd van Smalle gange (22). ATLETIEK - Het weekend van zaterdag 19 en zondag 20 april was een druk sport weekend voor veel atleten in Nederland. Ook voor de Schiedamse wheeler Feike Waque. Zaterdag reed hij een wedstrijd over 10 kilometer in Dorst over een prachtig gelegen parcours in het brabantse bos en zondag reed hij de Rijnmondloop over 10 kilometer in Rotterdam. Na eerst overtuigend in Dorst gewonnen te hebben keek hij even naar de lichte sneeuw om toch om 12.20 van start te gaan in Rotterdam. Hier ein- digde hij als eerste in 23 minuten en 29 seconden. In Dichtgespijkerd wordt gestre- den om de titel 'Minst gepasseerde keeper van het seizoen in de regio Rotterdam'De tussenstand wordt wekelijks bijgewerkt en gepubli- ceerd in deze krant. Bij een ge- lijke stand wordt de volgorde be paald door het aantal gespeelde wedstrijden. Ge- staakte wedstrij den worden als niet gespeeld in de stand opgenomen. Alle clubs die uitkomen in de hoofd tot en met de vierde klasse van het amateurvoet- bal, en gevestigd zijn in het gebied waar een editie van MaasstaD Weekbladen verschijnt doen auto- matisch mee aan Dichtgespijkerd '96-'97. In totaal zijn dit er dit sei zoen 129. Aan het eind van het sei zoen wordt het aantal tegengoals per club gedeeld door het aantal gespeelde wedstrij den, zodat er een gemiddelde ont- staat. Voor de beste drie keepers en hun clubs zijn leuke prijzen weggelegd. Voor de club van de minst gepasseerde keeper stelt Kinorama een videocamera en -re corder beschikbaar. Bent u het niet eens met de stand? Neem dan con tact op met MaasstaD Weekbla den, Postbus 1685, 3000 BR Rot terdam. tel. 010 - 400.44.91. Sinds het verschijnen van de vori- ge Dichtgespijkerd kwam HOV twee keer in actie. Donderdag speelde de ploeg van keeper Alber to Larmzalli met 2-2 gelijk tegen Antibarbari en zondag werd met 2- 4 gewonnen van Zwarte Pijl. Dat betekende niet alleen vier tegen- doelpunten, maar ook uitstel van het geplande kampioensfeest. Door de vier tegentreffers zakte HOV van de derde naar een ge- deelde zevende plaats. De Rotter- dammers zijn daardoor bijna kans- loos voor de hoofdprijs. Vooralsnog gaat de strijd bovenin tussen drie clubs. De nummers twee en drie, Nieuwenhoorn en RHS, moeten dit seizoen nog maar een reguliere wedstrijd spelen. Koploper Zwart Wit'28 heeft er daarentegen nog vier voor de boeg. Sluitpost Jan Flokstra van Zwart Wit'28 ging overigens tegen Ex celsior Maassluis al in de eerste minuut ernstig in de fout. Een draak van een uittrap resulteerde in de 1-0 voorsprong voor de Maas- sluizenaren. In het verdere verloop van de wedstrijd herstelde Flokstra zijn fout met enkele fraaie reddin- gen. De ploeg met gemiddeld het laag- ste aantal tegengoals per wedstrijd wint aan het einde van het seizoen de hoofdprijs. Daaarom staat voor de duidelijkheid vanaf deze week achter de club tussen haakjes het gemiddelde. 15 tegengoals. 1 Zwgrt Wit'28 (0,682) 2. Nieuwenhoorn (0,714). 17 tegengoals. 3. Rijnmond Hoogvliet Sport (0,810). 18 tegengoals. 4. So ccer Boys (zat.), Spartaan'20 (0,857). 19 tegengoals. 6. Ba- rendrecht (0,864). 20 tegengoals, 7. HOV, TSB, Maas- dam (0,952), 10. Transvalia (1,000). 21 tegengoals, 11 Rijsoord, PFC, Ber- kel, DZB/Zeven- kamp, Rhoon 1,000) 22 tegengoals. 16. CION, RKWIK (1,048). 23 tegengoals. 18. SC Feyenoord (1,045), 19. Xerxes zondag (1,095). 24 tegengoals, 20. Capelle (1,091), 21. SSS, Aeolus, Ex- celsior'20 (1,143). 25 tegengoals. 24. Excelsior Pernis, SVV (1,190). Marco Klein (VVK) moet noodgedwongen toekijken Marco Klein zat zich zaterdag op de tribune van PPSC (en SMC) te verbijten. De 28-jarige aanvaller van VVK staat sinds drie weken buitenspel. In het duel met Zuid land (1-1) verdraaide hij al na ne gen minuten zijn linkerknie, zon- der tegenstander of bal in de buurt. „Het was weer foute boel, dat wist ik meteen", zegt hij nuchter. „Een jaar of vijf geleden gebeurde onge- veer hetzelfde, toen met mijn rech- terknie. Tijdens een kijkoperatie is destijds een stukje beschadigd kraakbeen weggehaald. Ik was drie maanden uitgeschakeld. Nu zit ik dus weer aan de kant. Ik heb waar- schijnlijk zwakke knieen. Een fa- miliekwaal, denk ik." Opvallend genoeg verkeert Klein nog in on- zekerheid over de aard en ernst van zijn huidige knieblessure. Deze week moet hij zich opnieuw in het Schieland-ziekenhuis melden voor onderzoek. Mogelijk kampt hij met een ingescheurde knieband. „Ik hoop nu snel duidelijkheid te krijgen, want het gaat me toch wel allemaal iets te lang duren", be- kent Klein. „Ik kan mijn knie nog steeds niet buigen. Hij blijft ook dik. Dit seizoen kan ik het verder wel vergeten. Ook de nacompetitie haal ik niet meer. Ik baal daarom als een stekker. Ik kan niets anders doen dan me richten op het volgen- de seizoen." Marco Klein maakte in deze competitie dertien doel punten. Na de winterstop stak hij in een blakende vorm. In het eerste duel in het nieuwe jaar maakte hij tegen ZBVH drie treffers. Zijn jacht op doelpunten werd in de eerstvolgende wedstrijd tegen Marco Klein staat sinds drie weken buitenspel. „lk baal als een stekker", zegt hij eerlijk. Foto wim vieghaar/WDB Zuidland wreed verstoord. In het nieuwe seizoen begint hij, bij een nieuwe club?, weer op nul. Hier- onder volgt een profiel van hem. Naam: Marco Jacobus Gerardus Klein. Geboren: 3 februari 1969 in Schiedam. Burgelijke staat: Ik ben weer vrij- gezel. Woonplaats: Schiedam-Groen- oord. Huisdieren: Mijn ouders hebben een kat, Jopie genaamd. Opleiding: LTS en VEV-oplei- ding. Beroep: Electromonteur. Ik werk sinds 1986 bij GTI in Capelle Aan den IJssel. Daar heb ik het prima naar mijn zin. Ideale beroep: Profvoetballer. Voor mij heeft het er helaas nooit in gezeten. Auto: VW Golf uit 1987. Inkomen: Te weinig, naar mijn zin. Clubs: Vanaf mijn zesde jaar speelde ik bij Schiedamse Boys. Daar kwam ik terecht via mijn va- der Koos, die toen bestuurslid was, nu nog trouwens. Op twaalfjarige leeftijd verhuisde ik naar Ex celsior'20. Ik wilde eigenlijk naar SVV, maar dat vond mijn Pa geen club voor mij. Bij Excelsior speel- den al mijn vriendjes, dus die keu- ze was niet zo moeilijk. Drie jaar geleden ben ik met Frank Holier- hoek naar VVK overgestapt. We werden bij Excelsior door een koe- kenbakker geschorst, omdat wij aan het jaarlijkse Familietoernooi hadden meegedaan. Dat bleek ver- boden voor selectiespelers. Voor ons was dat een mooie reden om weg te gaan. Positie: Bij de Boys ben ik begon- nen als linksback. Bij Excelsior ben ik vrijwel meteen in de voor- hoede terecht gekomen. Ik voel me in een systeem met twee spitsen het meest op mijn gemak. Kan ik lekker zwerven. Beste trainer: Dat is een moeilijke vraag voor mij, want ik heb vrijwel altijd problemen met trainers. Ze begrijpen me gewoon niet. Maar als ik er dan toch een moet noe- men, schrijf dan maar Ed van der Roer van Excelsior'20) op. Slechtste trainer: John Kloppers, ook bij Excelsior. Hij was veel te professioneel en fanatiek voor een simpele vierdeklasser. Dat is en blijft het probleem bij Excelsior. De verwachtingen en ambities zijn onverantwoord hoog. Idool: Marco van Basten. Logisch, ook een spits. Beste teamgenoot: Robin Smalle gange, hij is absoluut de beste. Onderschatte teamgenoot: Pirn van der Helm. Een hele goede voorstopper. Kan veel hoger spe len. Eten: Indonesisch. Lekker pittig. Drinken: Melk. bier en baco. Vakantie: Ik ben al een keer of vijf aan de Costa Brava in Spanje ge- weest. Heel gezellig allemaal. Muziek: U2, Pearl Jam, Andre Ha zes. Laatste boek: Ik lees nooit boe- ken. Heb ik geen zin in en geen tijd voor. Beste film: Silence of the Lambs en Scarface. Favoriete bobo: Willem van Ra vens bij VVK. Altijd lachen en dollen. Stamcafe: Vroeger't Fust, nu het Paard, het Weeshuis en het Tram- huisje. Bijgeloof: Ik heb voor de wedstrijd een vaste volgorde van aankleden. Sterke eigenschap: Ik ben bijna altijd vrolijk. Daar hebben andere mensen wel eens problemen mee. Zwakke eigenschap: Ik ben lui, op voetbalgebied. Bewondering voor: Mijn moeder Loes. Sexy: Een vrouw met lange haren en lange benen. Mooiste vrouw: Sandra Bullock. Lelijkste man: Urbanus. Stad: Amsterdam, lekker stappen op het Leidse plein. Hoogtepunt: Een doelpunt met Excelsior tegen VDL. Een prachti- ge goal, maar wij degradeerden la ter wel. En VDL werd kampioen. Dieptepunt: De degradatie met Excelsior naar de vierde klasse, onder Ed van der Roer. Blunder: Ik ben eens met een glas te veel op achter het stuur gesnapt. Toekomst: Heel vaag. Kwal: Barend en Van Dorp. Die zeuren mij te veel door. Sportvriend: Frank Holierhoek en Wim van Baarle. We voetballen en stappen al jaren met elkaar. Afwassen: Alleen met de Kerst. On welkom: De gebroeders De Boer van Ajax. Een stelletje huile- balken, letterlijk en figuurlijk. Als ik voorzitter was van VVK, zou ik: lets doen aan het trainings- veld, als er tenminste geld voor was. Dat is zwaar waardeloos. Als ik burgemeester van Schiedam was, zou ik: Een nacht- vergunning geven aan alle cafe's die geen problemen geven. Sportieve ambities: Ooit wil ik een trainersdiploma halen om con tact te houden met de voetballerij. Laatste woord: Ik hoop dat het nog goedkomt met Excelsior'20. Wat er nu allemaal gebeurt, gaat me echt aan het hart. Ik zal altijd wel een Excelsior-man blijven. Maar als ze de problemen niet bij de bron aanpakken, zal er nooit iets veranderen. Doodzonde van zo'n club." Norbert Kleinherenbrink MAASSLUIS - In Sport- en Recreatiebad Dol-Fijn staat van 21 tot en met 25 april al- les in het teken van het veel- bezochte vakantieland Frankrijk. De accomodatie wordt zo aangekleed dat iedereen zich aan de Cote dAzur zal wanen. Donderdag 24 april staat het Jeu de Boules cen- traal in Dol-Fijn. Alle senio- ren uit de regio zijn welkom om een spelletje Boules te komen spelen. Ook zal er deze dag een interland wor den gespeeld tussen het Maassluise Allez Tirez en de Maaslandse Jeu de Boules club. Het zwembad is die dag open vanaf 09.30 uur voor de aquasoos voor senioren. Het water is hierbij extra warm. Daarna kunnen zij van 11.30 tot 14.00 uur Jeu de Boules spelen. De entree bedraagt fl. 5,75 voor het zwembad (senioren tarief 45+), maar men kan natuur- lijk ook alleen naar het Jeu de Boules komen kjjken. Dol-Fijn is te vinden aan de Sportlaan 8 in Maassluis. SCHIEDAM - Het eerste he- renteam van tafeltennisver- eniging De Korenbeurs heeft zaterdag 19 april in de inhaalwedstrljd tegen het tweede team van Cosmos/ TTVV een ruime overwin ning behaald. Hiermee is het eerste divisieschap definitief veilig gesteld. Was het vori- ge week in de uitwedstrijd met een 4-6 overwinning nog een gelijkopgaande strijd, ditmaal hadden Mark Heemskerk, Arjan Karbaat en Nermin Smajic minder moeite met de spe- lers uit Veldhoven. Ook deze keer won Mark Heemskerk al zijn enkelspelen en wist Nermin Smajic tweemaal winst te behalen. Doordat Arjan Karbaat daar even- eens twee punten aan toe- voegde en samen met Mark Heemskerk het dubbelspel binnenhaalde, kwam dit maal een 8-2 eindstand op het scorebord. De andere teams van de Korenbeurs zijn niet in actie gekomen. Zaterdag 26 april staat voor alle teams met een uitwed strijd de laatste ronde van de voorjaarscompetitie op het programma. SCHIEDAM - Twee weken ge leden liep hij nog de Westlandse marathon. En afgelopen zondag 20 april plakte hij er nog een ma rathon aan vast. E. Schlarmann (55) voltooide voor de honderd ste keer een marathon. „lk had het zonder mijn familie nooit ge- red", zei Schlarmann na afloop. Zij stonden aan de finishlijn met de champagne klaar en gaven hem een T-shirt met een toepas- selijk onderschrift. De Schiedammer voltooide de marathon van Rotterdam in een tijd van drie uur en vijf minuten. „Daar was ik echt verbaasd over. Vorige week was ik nog gebles- seerd en had ik er een hard hoofd in. Maar het weer werkte ook fantastisch mee. Ik noem het echt een wonder dat ik zo'n goe de tijd heb gelopen." Een mens is nooit te oud om te leren, want Schlarmann is nu eindelijk zo ver dat hij zich bij het lopen niet meer forceert. „Een maand gele den zou ik bij een pijnlijke aehil- lespees gewoon hard zijn door- gegaan. Nu spaar ik mezelf." Het is zijn doel om het Schiedamse record van loop Snoep te breken. Deze Schiedammer presteerde het om 120 marathons te voltooien. FEYENOORD EXCELSIOR George Boateng 5 Guillermo van Berkum 5 Giovanni van Bronckhorst 6 Ton van Remen 5 Geoffrey Claeys 6 Remco Heerkens 5 Jean-Paul van Gastel 6 Edwin van Holten (k) 6 Ed de Goey (k) 6 Sjaak Polak 6 Tomek Iwan 6 Daniel Rijaard 6 Ronald Koeman 6 John Schuurhuizen 6 Henryk Larsson 6 Ben Spork 7 Tati Montoya 5 Miroslav Stefanovic 5 Fernando Picun 5 Glaucio 7 Pablo Sanchez 5 Fernando Pascale 5 Bernard Schuiteman 5 Gaston Taument 7 D0RDRECHT'90 Henk Vos 3 John Baven 5 Rick Hoogendorp 5 SPARTA Peter van der Kwaak (k) 6 Gregg Berhalter 5 Marco de Laat 5 Carlos Fortes 6 Joop Lankhaar 6 Alfons Groenendijk 7 Cor Lems 5 Dennis Krijgsman 6 Eric van de Merwe 5 Arjan van der Laan 6 Richard Plug 6 Marilia 5 Ivo Reemnet 5 Dave van der Meer 6 Hennie de Romijn 6 Edward Metgod (k) 7 Mischa Rook 6 John Nieuwenburg 6 Glenn Summerville 5 Dennis de Nooijer 6 Peter van der Veen 5 Gerard de Nooijer 6 Nu het einde van de competitie nadert, wordt de spanning rond de Voetbal ler van het Jaar verkiezing opge- voerd. Vanaf deze week worden daarom alleen nog de cijfers bekend gemaakt en niet meer de gemiddeldes. Overi gens moeten spelers om in het eindklasse- ment te worden opge nomen minimaal 25 wedstrijden hebben gespeeld. Een speler die dat bij lange na niet haalt is Glaucio de Jesus Garvalho, of kort- weg Glaucio. Deze klei- ne Braziliaan is na wat omzwervingen voorlo pig door Feyenoord bij Excelsior gestald. Bles- sures, schorsingen en heimwee zorgen er ech ter voor, dat Glaucio zijn draai op Woudestein nog niet heeft gevon den. loch speelde hij zaterdag in en tegen Veendam niet onaardig. Glaucio kreeg een 7. Henk Vos had dit week- einde de twijfelachtige eer om de eerste 3 van het seizoen in ont- vangst te nemen. Speler 2. Pablo Sanchez Feyenoord Arjan van der Laan Sparta Gaston Taument Feyenoord Doelpunten 11 doelpunten 10 doelpunten 10 doelpunten RADIO!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 23