Kinderen ontwerpen hun eigen droomziekenhuis Woningstichting Noordvest wil 500 woningen verkopen 215° MaasposT Anthonisgilde draagt zakken in ruil voor een drankje "MENSEN INNOOD" D66 wil herziening bouwplannen binnenstad Glijbanen en stoeltjesliften: Wat vinden de huurders ervan? Live optreden Proeven oranjebitters KERKDIENSTEN WEEHSUtPiN SCHIEDAM SCHIEDAM - De dragers van het Anthonisgilde lieten zich zaterdag 19 april weer letterlijk van hun sterkste kant zien. In het centrum van Schiedam droegen zij zakken met een inhoud van 25 tot 50 kilo. Het gaat de heren van het gilde niet om de noodzaak van het sjou wen - want wanneer komen er nog schepen vol graan de Lange Haven binnen, die door de zakkendragers geruimd moeten worden? Het gilde wil slechts de aandacht vestigen op het verloren gegane beroep van zakkendrager, een beroep dat onlosmakelijk verbonden is aan de Schiedamse jeneverindustrie. I f ZMKEmA6ER§ ANTH0MiSGtiDE SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat wordt zaterdag 26 april verzorgd door de Dordtse organist Hans Okkerse en Diana Abspoel op hobo. Er worden composities uitgevoerd van Bach, Schumann, Rheinberger en Voormolen. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Wel wordt er aan de deur een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Harmonia Barmedewerkers Rommelmarkt Collages Speelgoedbeurs Blijspel Theater Bestuursleden "4 KLEDINGINZAMELING Op zaterdag 26 april tussen 10.00 en 13.00 uur. Zie voor inzameladressen familieberichtenpagina van het Rotterdams Dagblad van donderdag 24 april. CONTACTLENZEN Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 23 april 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.J. Lam ping. Aanvang: 17.00 uur, ds. G.J. Hiensch. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, Albert van Raal- teplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, dhr. A. van Enthoven. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver- heul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. de Lang. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. W.R. van Wieren. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. G.J. Hiensch. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. W. van der Veer. Aanvang: 16.30 uur, ds. C.A.A. Struik. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, Zondag Cantate, ds B.H. Nieminen. Zondagslied: ge- zang 169. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Vrijdag 09.15 uur, weekviering in de dag- kapel. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 11.00 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dag- kapel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistieviering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, dhr. A. Booyen. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. t Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenesse, zater dag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur 'Je moet er misschien wel een beetje maf voor zijn' „Je moet wel een beetje maf zijn om zware zakken van punt A naar punt B te dragen en ze daarna weer terug te sjouwen ook", al- dus secretaris Willem-Jan ten Wolde. Zo beschouwd is het in- derdaad een ledige bezigheid. Maar de historische en educatieve waarde van het Anthonisgilde is interessant. Het Anthonisgilde bestaat sinds 1465. In de loop der eeuwen heeft het gilde butsen en deuken opgelopen en dat leidde tot opheffmg van het gilde in het jaar 1940. Nu al weer elf jaar ge- leden nam een tiental enthousias- telingen het initiatief tot herop- richting. Zij fabriceerden eigen- handig de benodigde handkarren en houten schoppen. Daarna startten zij demonstraties in Schiedam, Vlaardingen, Maas- sluis en zelfs in het Belgische Hasselt. De Schiedamse optre- dens beginnen traditiegetrouw met de schel bij het Zakkendra- gershuisje. De bel kondigde vroeger een beslissend moment aan voor de talrijke arbeiders die zich bij het huisje hadden verza- meld. De werklui die binnen ze- ven minuten na het luiden van de Het Gilde van de Zakkendragers houdt de traditie in stand. bel bij het gildehuis waren gearri- veerd, dongen mee naar een dag arbeid. Uit de grote groep be- schikbare arbeidskrachten werd met behulp van dobbelstenen be- paald wie een dag mocht werken en wie niet. Werk stond gelijk aan brood op de plank, geen werk be- tekende armoe. Dat is gelukkig anders voor de 18 leden van het hedendaagse gilde. Zij treden slechts enkele keren per jaar op en doen dit puur voor de lol. Ze zingen het gildelied om de aan dacht van de omstanders te trek- ken en de voorzitter houdt daarna een informatief praatje. Op 19 april vervoerden de dragers de zwaar gevulde zakken van het ene cafe naar het andere. Het be- stuur van het gilde had van tevo- ren bij verschillende horecabe- drijven gevraagd of de hardwer- kende dragers een drankje zou- den krijgen in ruil voor hun aan- wezigheid. Dit was geen enkel probleem. Ten Wolde vertelt dat een drankje op zijn tijd past bij het Anthonisgilde: „Vroeger de- den de dragers hun uiterste best geen graan verloren te laten gaan als daar een glaasje jenever te- genover stond." De werkgevers die minder scheutig waren, kon- den rekenen op een minder goede service van de dragers. Het Anthonisgilde gebruikt te- genwoordig met harskorrels ge vulde zakken. Graankorrels ble- ken nogal aantrekkelijk voor muizen, ratten en algemene pro- cessen van vergankelijkheid. Daarom is gekozen voor de houd- bare harskorrels. De gevulde zak ken, schoppen en handkarren vin- den hun onderkomen in de Elzen steeg - al zijn de leden op zoek naar een nieuwe locatie. Het bestuur zou het liefst het Zakkendragershuisje als uitvalsbasis hebben. Momenteel worden hier al vergaderingen belegd.Maar voorlopig is het pand nog in gebruik als particulier woonhuis. Het gilde is bij uitstek een promotie-team voor Schiedam, gelijk aan de kaasdragers van Gouda. Daarom zou het wenselijk zijn een passende locatie te vinden voor hun materialen. De leden houden zich aan de tradities en voorschriften die van oudsher bij het beroep van zakkendrager horen. In de reglementen staat beschreven hoe het werk werd verdeeld, hoe het smakken (dobbelen) geregeld diende te worden, maar ook dat de dragers niet vloeken tijdens het werk, geen winden laten en niet spuwen in het ruim van een schip. Het huidige gilde beschikt over bijzonder informatieve en goed leesbare folders over de geschiedenis van het gilde. Binnenkort zal een scriptie geschreven worden over de historie van het Anthonisgilde. Ten Wolde: „We denken er over de informatie die daarmee beschikbaar komt, in boekvorm uit te geven." Voorlopig kunnen gei'nteresseerden ook via tenwoldeapestaartworldonline.nl terecht op de homepage op internet. Tijden veranderen! MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Gerard Pompe ver- zorgt donderdag 24 april de Har- monia-avond met zielsbeschrijvin- gen. Verteld wordt over het reizen van de ziel voor en na dit leven. De avond wordt gehouden in wijkcen- trum Nieuwland aan het Dr. Wi- bautplein 165. De entree is fl. 7,50 en de avond begint om 20.00 uur precies. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Er- ker zit dringend verlegen om barmedewerkers, die op vrijwillige basis een dagdeel per week achter de bar willen staan. Ervaring is niet nodig, want de vrijwilliger wordt in een aantal keren ingewerkt. Be- langstellenden worden verzocht contact op te nemen met Wijkcen trum de Erker op nummer 4267767. SCHIEDAM - Op Koninginnedag houdt Wijkcentrum De Erker een grote rommelmarkt. De markt wordt gehouden op het plein v66r het wijkcentrum. De huur van een tafel bedraagt fl. 15,- per stuk. De rommelmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Kinderen mogen gratis hun koopwaar uitstallen. Voor in formatie en aanmelding kunnen de kooplui terecht op nummer 4267767. SCHIEDAM - De tweede exposi- tie op naam van vrouwelijke kun- stenaars en overige creatievelingen in en rond Schiedam is ditmaal ge- reserveerd voor Saskia van Her- wijnen. Zij is gefascineerd door vormen en structuren. Van Herwij- nen verzamelt en fotografeert tij dens haar wandelingen stukjes hout, aangespoeld speelgoed, scherven en andere voorwerpen die haar blik vangen. De gevonden voorwerpen en de foto's daarvan stimuleren haar tot het maken van nieuwe collages. De expositie is te zien bij de Stichting SVO aan het Broersveld 142. op maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 en 14.00 uur en op donderdagavond tussen 20.00 tot 22.00 uur. SCHIEDAM - Stichting Welzijn Nieuwland organiseert vrijdag 24 april van 09.30-11.30 uur haar maandelijkse kleding- en speel goedbeurs in het Wijkcentrum aan het Dr. Willem Dreesplein 2. De entree is fl. 1,-. Twintig procent van de opbrengst komt ten goede aan het Foster Parentsplan. Voor een verkoopnummer kan men belL len naar 473871. SCHIEDAM - In woon- en zorg- centrum Thurlede wordt vrijdag 25 april het blijspel Echtgenoot te huur opgevoerd door toneelgroep Intermezzo. Aanvang is 19.00 uur in de conversatiezaal. De entree is fl. 2,50 per persoon. SCHIEDAM - In verzorgingshuis De Harg wordt zaterdag 3 mei de voorstelling Dat is de kleine man gegeven door theatergroep Pom- modoro. Deze voorstelling gaat over Louis Davids. Begonnen als miniatuurkomiek groeide hij uit tot een van de populairste zangers in het theater. Een middag boordevo) liedjes en anecdotes. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur eh kost fl. 5,-. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker wil zo spoedig mogelijk in contact komen met kandidaat be- stuurders. Net als alle andere buurthuizen in Schiedam is De Er ker betrokken bij een fusieproces dat moet leiden tot een grote stede- lijke organisatie voor het buurt- en clubhuiswerk. De kandidaten moe ten in staat zijn om op positieve en kritische wijze deel te nemen aan het besturenoverleg van de geza- menlijke clubhuizen. Het bestuur van De Erker heeft een toezicht- houdende rol en heeft dus geen di- recte bemoeienis met het uitvoe- rende werk. Zij stelt alleen het be- leid vast en bestuurt op hoofdlij- nen. Belangstellenden kunnen contact opnemen met De Erker, Jan van Avennesstraat 32. te(. 4267767. SCHIEDAM - Het Schieland Ziekenhuis en het Holy Zieken huis zijn al een tijdje bezig om kinderen ervan te overtuigen dat een ziekenhuis heus niet zo eng is. Nog niet zo lang geleden be- zochten zo'n vijftig leerlingen van de basisschool het Schieland om nu eens met eigen ogen te zien dat het prettig toeven kan zijn in een ziekenhuis. Met de opgedane ervaringen deden de kinderen vervolgens mee aan de wedstrijd 'ontwerp je eigen droomziekenhuis'. Maandag 21 april werd de winnende school bekendgemaakt. De jury bestond uit de directeur van het Schieland Ziekenhuis Gert de Bey, kinderarts Willem Jan van IJperen, hoofd kinderafdeling Joke Eekman, spelleidster Hanneke Berger en de twaalfjarige Patrick Tielemans die het Schieland Zie kenhuis goed heeft leren kennen. De eerste prijs ging naar openbare basisschool Finlandia. De hele klas mag een dagje naar het Muiderslot en Oud-Valkeveen. Het winnende ontwerp sluit nauw aan bij de nieuwste ontwikkelingen in de ge- zondheidszorg, meende de jury. De kinderen kozen ervoor om het ziekenhuis te splitsen in het 'zieke kinderziekhuis' en het 'opknap- huis', een uitgangspunt dat mo menteel in de gezondheidszorg heel actueel is. In het 'zieke kin- derziekenhuis' moet het verblijf van de zieke kinderen zo kort mo gelijk duren. Kinderen die bijna beter zijn kunnen aansterken in het 'opknaphuis', waar ze gebruik kunnen maken van stoeltjeslift en glijbanen om gemakkelijk van de ene naar de andere verdieping te komen. De leerlingen van Finlan- De kinderen hebben hard gewerkt om hun ideale ziekenhuis te realiseren. Foto Jacco Zanstra/WDB dia vonden verder dat een opknap huis zonder discotheek niet com- pleet kan zijn, getuige de schite- rende discobol die in een van de zalen is opgehangen. En de dieren- tuin zorgt ervoor dat de patientjes genoeg te knuffelen en te zien heb ben. Een leerlinge van Finlandia schreef: „Ik zou het leuk vinden wanneer in het ziekenhuis vele mooie kleuren zijn. Een glijbaan in plaats van een lift. En speelgoed zoals computers, ballenbak. clowns en sprookjesfiguren. En behang van The Backstreet Boys en The Spice Girls. Katarina en Kayla schreven er een gedicht over: „Mijn allerliefste dromen. De muren zijn wit, de vloer is groen. O wat saai, wat kunnen we daar aan doen? Af en toe komen de zusters langs met een bakje via. O was het maar anders, met hier en daar, een beest dan was het hier nu een stuk gezelliger geweest. En dan een paar winkeltjes erbij, dan ben ik helemaal blij." De aanpak van de leerlingen van Finlandia lijkt succesvol, want de patienten die in de twee gebouwn verblijven hebben alleen maar blije gezich- ten. Openbare basisschool het Palet en de Sint Bernardus School kregen een eervolle vermelding. Het Palet had een maquette in elkaar gezet die duidelijk laat zien hoe belang- rijk het omgaan met ruimte is. Alle werkruimtes zoals de operatieka- mer en gipskamer komen uit op de centrale wachtruimte. De leerlin gen hadden ook gedacht aan de bouw van een hotel, waarin de fa- milie van de patient kan verblijven. De Bernardus School is verant- woordelijk voor een mooi uitge voerd ontwerp dat er heel open uit ziet. Het ziekenhuis beschikt ver der over een heli-haven, skate- boardbaan, en een basketball- en voetbalveld. Als toetje hebben de leerlingen aan de buitenkant van het gebouw een werkende lift in elkaar gezet. Alle scholen die aan het project hebben deelgenomen, onvingen een deelnamecertificaat. De ten- toonstelling kan nog tot eind mei bekeken worden in de centrale hal van het Schieland Ziekenhuis. JALMAR TEUNISSEN WATERWEG - Vijf woningcor- poraties uit Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis startten op 21 april een grootscheeps onderzoek naar de dienstverlening. Bij 8500 huurders valt binnenkort een enve- loppe in de brievenbus met daarin een enquete over de dienstverle ning. Deze huurders krijgen de ge- legenheid hun mening te geven over de dienstverlening van de cor- poraties. Mevrouw Sprang uit Schiedam kreeg op 21 april de eer ste enquete officieel overhandigd uit de handen van twee corporatie- directeuren en een vertegenwoor- diger van de huurdersorganisaties. De enquete is vrij omvangrijk omdat alle aspecten die een rol spelen bij een goede dienstverle ning, zijn opgenomen. Naast vra- gen over de beleving van de wo- ning en de woonomgeving omvat de enquete een groot aantal vragen over de wijze waarop de corpora- ties binnenkomende vragen afhan- delt. Aan de hand van de resultaten, kunnen de vijf corporaties, in over- leg met de huurdersorganisaties, werken aan het optimaliseren van de dienstverlening. SCHIEDAM - Woningstichting Noordvest (WSN) is van plan deze zomer vijfhonderd woningen te verkopen. Een principe-overeen- komst heeft de WSN hiervoor be- reikt met de belegger, de Fortress Groep. Ook is er inmiddels al een samenwerkingsverband tussen WSN en Fortress opgericht. De verkoop is bedoeld om de financie- le positie van de WSN te verbete- ren. De WSN wil naar de bewoners toe de nodige zorgvuldigheid betrach- ten. Bij de overdracht zal bijvoor- beeld een sociale paragraaf wor den vastgelegd, waarin een aantal garanties voor de zittende huurders worden opgenomen. Zo mag er volgens de WSN absoluut geen pressie worden uitgeoefend op de huurders om hun huis te verlaten en wordt er een verhuispremie ge geven aan huurders die liever niet van een belegger willen huren. In de principe-overeenstemming is verder een aantal ontbindende voorwaarden opgenomen, waaron- der de instemming van de gemeen te en de goedkeuring van het Waarborgfonds Sociale Woning- bouw. Tot de verkoop moet worden over- gegaan omdat na onderzoek naar de marktpositie en de verhuurbaar- heid van het woningbezit is geble- ken dat de huidige woningvoor- raad veel meer aandacht vraagt dan voorheen werd aangenomen. Een substantieel deel van de woning- voorraad bleek een kwetsbare po sitie in te nemen op de woning- markt. Door onder andere de ver- SCHIEDAM - In cafe 't Proosje treedt vrijdag 25 april zanger/en- tertainer Eric Newman live op. Drive-in Black Sunset verleent aan dit optreden medewerking. Aan vang is 21.30 uur en de toegang is gratis. Het cafe is te vinden aan de Hoogstraat 12. SCHIEDAM - Met oog op Konin- ginnnedag worden in proeflokaal Hennebo zondagmiddag 27 april in het Nederlands Gedistilleerd Museum een aantal oranjebitters geschonken. Tegen de gewone en- treeprijs (fl. 7,50) ontvangt men twee oranjebitters naar keuze. koop van een bepaald deel van de woningvoorraad verwacht men een goede verhuurbaarheid te be- houden en de continuiteit van de WSN niet in gevaar te brengen. De verkoopplannen zullen binnen kort worden behandeld in de raadscommissie SVC. De WSN verwacht hierna meer duidelijk- heid te kunnen verschaffen over de haalbaarheid van de plannen. Dan zullen ook de bewoners van de be- treffende woningcomplexen wor den gei'nformeerd. SCHIEDAM - Een open bebou- wing op het Broersveld, waarbij de aandacht vooral moet worden ge- legd op horeca en recreeren. Dat is, naar de mening van de D66, de manier om het verloren stukje cen trum op te waarderen en meer te betrekken bij de binnenstad. De democraten zijn het niet eens met de plannen die onlangs gepresen- teerd werden door de betrokken projectontwikkelaars. De gebou- wen in die plannen vindt de partij te massief en te rechthoekig. Open is het devies. Behoud van ruimte en een wijdse ruimtelijke beleving in het centrum op de kruising van de Broersvest, de Stadserfgalerij, de Lange Kerk straat en de 's-Gravenlandseweg, dat heeft D66 voor ogen. Verder moeten alle functies gecombineerd worden met ondergronds parkeren. Meer winkels zijn absoluut niet ge- wenst, want die heeft Schiedam al meer dan genoeg met de Nieuwe Passage en het ABC. Tenzij het gaat om een grote publiekstrekker of om zeer bijzondere winkels die in Schiedam nog ontbreken. Ook kantoren zijn niet gewenst: veel te saai voor een levendig centrum en bovendien overbodig. D66 kiest hiermee niet voor de traditionele benadering, die begint met het be- rekenen van de gewenste grondop- brengst om die vervolgens te ver- delen over verswchillende functies zoals winkelen en wonen. De aan- kleding is zeer belangrijk in de in- richting van het Hemaplein en Ot- terbuurt. Veel bomen, groen en gras gecombineerd met creatieve bestrating, zithoekjes, kiosken en zelfs kunst. Dit soort zaken langs de 's-Gravenlandseweg en Broersvest moeten de rooilijn accentueren. Wat betreft de functie 'werken'. Dit kan volgens D66 op zeer verschillende wijze worden ingevuld. Allereerst is er de horeca aan de zijde van het plein dat ontstaat in de as Stadserf-Lange Kerkstraat. Het Broersveld wordt opgenomen in het plein e{i doorgetrokken in de bebouwing in de vorm van een wandelpassagt tot de Boterstraat. Daat ontstaat d£ mogelijkheid voor bijzonderq, bijvoorbeeld thematisch gekozen1, winkels die bovendien een realtife kunnen onderhouden met vormep van dienstverlening die in delen van de bebouwing is gevestigd. Om Schiedam de rol te geven van historisch-culturele stad in de regio, moeten de verwschillende historische plekjes in de binnenstad geaccentueerd worden. De burcht moet meer in het zonnetje worden gezet, wat onder andere kan door de keerlus van de tram in de vorm van een groene oase te leggen. De tramrails over de Broersvest moeten worden verlegd, zodat het publieksgebied verbreed wordt en de kerktuio moet bij de functies in de binnenstad worden gevoegd. Voo| dat laatste doen zich verschillende mogelijkheden voor: een paviljoen of een groene zithoek. Al met a) roept D66 dus op tot bezinnen eer de projectontwikkeleraars beginnen. Hoewel de fractie ziclj realiseert dat vertraging geld kostj meent zij toch dat haastige spoed met de invulling van de binnenstacj tot historische blunders kan leiden-. per maand v.a. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 met u*.CCKdetlj<ie yieeteK. rftuOii de. efotieieK. TEMPE L i-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3