'Natuurlijk ga ik de eerste Lego prijs winnen' Rotterdams Dagblad 2 weken gratis..,? Vul deze bon in... Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaal Theater Schuurkerk RADIO CRYPTO I^Jiea^er procjraxzuiia RIJNMOND 'Zeggenschap over dingen' ptnircrm Lego-wedstrijd in de Nieuwe Passage: SpectrumPop Dialezing Vlindertuin BON Elke week in MaasstaD weekbladen "5 s I SCHIEDAM - Levi Wee- moedt, Chaja Polak, Kees van Beijnum, Hafid Bouazza en Marcel Moring gingen Helga Ruebsamen dit seizoen voor. Ruebsamen viel vrij- dagavond 25 april de eer te beurt om de mooie reeks schrijversavonden af te slui- ten. De 63-jarige schrijfster begon haar loopbaan als jour- naliste. Inmiddels schrijft ze al bijna vijftig jaar verhalen, geeft les op de schrijversvak- school 't Colofon in Amster dam en legt de laatste hand aan haar eerste roman die binnenkort zal verschijnen. Haar interessante levenswan- del, ervaringen, verteltalent, uitgesproken ideeen en per- soonlijke uitstraling stonden garant voor een boeiende avond en een waardige af- sluiting van het seizoen. fl MaasstaD Ridderkasteel Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 Woensdag 30 april 1997 Sende Jiddische verhalen en muziek Het duo Sense barst van het talent. Deze twee charmante dames staan met veel plezier op de buhne. Hun programma is een greep uit het po pulate Joodse repertoire van de af- gelopen 50 jaar. Het wordt een he- le gezellige avond waarbij ieder- een geniet van verhalen en muziek. Sende speelt op vrijdag 2 mei Aanvang: 20.30 uur. Prijs fl. 19,50. Trio Hasjee Hasjee Show Het supergladde saxwerk van Joh nny, de diepgravende bas van Cor en het optimistische gitaarspel van Nico vormen samen een pittig ge- recht waarbij u uw vingers bij af- likt. Volgens onmiskenbaar Rot- terdams recept bereiden zij in ei- gen keuken Nederlandstalig reper toire. De voorstelling van zaterdag 3 mei is uitverkocht. Aanvang: 20.30 uur. Prijs: fl. 19,50 Stef Bos Solo Stef Bos, enigejaren geleden door- gebroken met de hitsingel 'Papa', is inmiddels breed erkend als zan- ger. Hij is de meest eigenzinnige dichter/zanger die in de Neder- landse theaters te horen is. Stef Bos blijft verrassen door zijn origi- nele invalshoeken en onverwachte uitgangspunten. De ingetogenheid van zijn repertoire en de poetische kracht van zijn teksten zijn de op- vallende elementen in zijn werk. Maar ook de strijd tussen gevoel en verstand speelt een belangrijke rol, waarvan het gevoel steeds aan de winnende hand is. Voor de voorstelling van zaterdag 10 mei zijn nog enkele kaarten beschik- baar. Aanvang 20.30 uur. Prijs: fl. 19,50. De Schiedamse Theaterkassa is op maandag, 30 april Koninginnedag, 1 mei Dag van de Arbeid, 8 mei Hemelvaartsdag gesloten! Reser- veringen van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zater dag van 12.00 tot 16.00 uur tele- foon: 010-4269563. Chris Barber Jazz Blues Band Met onuitputtelijke energie en speelplezier keren Chris Barber en zijn musici terug naar Vlaardingen met een zeer gevarieerd repertoire. Geen stijl wordt geschuwd, van jazz tot blues, van dixieland tot swing. Samenspel, solos en 'bands-in-de-band'; de muzikale kwaliteiten van alle afzonderlijke bandleden komen ruimschoots aan bod, zoals die van John Slaughter, en van de beste blues-gitaristen die Europa rijk is. U wacht vanavond een perfecte show gepresenteerd door gastheer, ceremoniemeester en bandleider Chris Barber. Met: Pat Holcox, John Crocker, Paul Sealey, Vic Pitt, John Slaughter, Ian Wheeler Alan 'Sticky' Wickett. Dinsdag 6 mei om 20.00 uur. Toegang fl. 40,00; kortingspassen fl. 37,50. Toegang is inclusief kop je koffie/thee voor aanvang en een pauzedrankje. Mussen en Zwanen Frederique Huydts, Hymke de Vries, Eric Corton Hans Breet- veld. In Mussen en Zwanen proberen vier dertigers zich staande te hou- den op het hellend vlak van de lief- de in de laatste decennium van on- ze eeuw. Ook in dit computertijd- perk blijken oergevoelens als ja- loezie, macht en egoisme de basis te vormen voor een vreugdedans rond verliefdheid, concurrentie en overspel. Een mus kan nooit een zwaan worden noch andersom. Maar.... er zijn wel gelukkige mus sen en ongelukkige zwanen. Een cabaretske komedie als zomerzot- heid aan het eind van het seizoen. Met: Frederique Huydts, Hymke de Vries, Eric Corton Hans Breetveld. Regie: Christiaan Nor- tier. Woensdag 7 mei 20.00 uur. Toegang fl. 37,50; kortingspassen fl. 35,00. Toegang is inclusief kop je koffie/thee voor aanvang en een pauzedrankje. Stengelvrees Marcel Boon Waar je bang voor bent gebeurt niet. Met deze gedachte heb je een zorge- loos leventje. Totdat je er achter komt dat er vervelende dingen gebeuren, die je vantevoren niet hebt verzonnen. Je gaat je suf prakkizeren wat je zou kunnen overkomen, met als resultaat een cabaretprogramma. Marcel Boon blijft relativerend en meliggeestig. Op en top volkscabaret. Zaterdag 3 mei, aanvang fl. 20,- puzzel mee met het Radio Rijnmond Crypto en maak kans op een leuke prijs. iedere werkdag tussen 09.00 en 10.00 uur wordt of) Radio Rijnmond een omschrij- ving van dit crypto behandeld. Met uw oplodsing van die dag dingt u mee naar een van de dagprijzen, waaronder altijd een Puzzelsportdakket. MaasstaD weekbladen oplossing, kunt u doorbellen naar Radio Rijnmond, telefoon 06-300410. De vijf overige oplossingen moet u zelf vinden. Vul het crypto volledig in en maak kans op de week- en hoofdprijzen. Elke vrijdag wprdt op Radio Rijnmond de winnaar van de week daarvoor bekend gemaakt. Stuur dit crypto, en uw persoonsgegevens, voor 7 mei in een gefrankeerde enveloppe naar: Crypto Radio Rijnmond, Postbus 1515, 3000 BM Rotterdam. Sx Crypto week nr. 18 (maandag 28 april t/m vrijdag 2 mei) H0RIZ0NTAAL: 3 Bewerken van stof door vies te typen (8) 6 Hij werkt niet mee bij de spoorwegen (11) 7 Houterige groente (9) 8 De vogel van een natuurliefhebber (11) 9 Verzuiling in de krant (5) VERTICAAL: 1 Het beste kerkgezang in zee (10) 2 Humor die Europeanen als een steen op de maag ligt (9) 3 Getuigt van schoonheid (9) 4 Is dat de onderste pleisterlaag? (9) 5 Route waar ik nog op terug kom (7) Alleen volledig ingevulde bonnen dingen mee naar de week-, maand- of seizoen- prijs. Over de uitslag is geen correspondentie mogelijk. Medewerkers van Radio Rijnmond, MaasstaD weekbladen en Puzzelsport zijn uitgesloten van deelname. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats:.. Tel: Tel. werk: Geb. datum: ,.m/v Oplossing cryptogram Maasstad weekbladen week 17 R P MEESTERSTUK CANCI HALFNAAKT TAENG PERMANENTEN RAKEK HANGOOR O ADK O ENGELENBAK PR R T Ruebsamen sluit succesvolle reeks schrijversavonden af Volgens Ruebsamen willen men- sen altijd horen hoe een schrijver er toe gekomen is om te gaan schrijven. De vraag anticiperend, brandde ze daarom maar direct los. De aanwezigen werden meege- sleept in een verhaal over haar jeugd. „Ik ben geboren in Indie, en bracht in dit paradijselijke tropen- land mijn eerste zes levensjaren door. Eind 1939 werd ik plotseling 'overgeplant' naar Nederland. Daar maakte ik direct een strenge winter mee en de oorlog brak uit. Toen ik de eerste bommen hoorde dacht ik dat het weer wel erg slecht geworden was. Ik begreep totaal niet wat er om me heen gebeurde. Dit is een voorbeeld van een van de levendige anecdotes die Rueb samen tijdens de schrijversavond vertelde, en waar ze waarschijnlijk avonden mee zou kunnen vullen. De schrijfster vertelde dat ze als klein kind verhaaltjes tekende om grip te krijgen op wat er zich om haar heen afspeelde. Ze had be- hoefte aan een wereld waarin zij zeggenschap had over dingen. Dit is ook de reden dat ze begon met het schrijven van verhalen. „Zo kon ik personages een leven laten leiden en een wereld van de ver- - i If Pi »wfi mwm mi Hmm De schrijversavonden werden georganiseerd door boekhandel Mercurius. Foto Willem de Bie beelding binnen laten stappen waarin mijn wetten golden." Ze schreef de verhalen nooit met de bedoeling om ze te publiceren. Ze kreeg op een zekere dag totaal on- verwacht een brief van een uitge- verij, met daarin de mededeling dat ze een prijs had gewonnen met een verhaal. Achteraf bleek dat haar man zonder haar medeweten een aantal van haar verhalen had inge- stuurd. De uitgeverij liet ook weten dat ze haar verhalen wilde uitge- ven. Na lang twijfelen, stemde ze hier uiteindelijk mee in. Ruebsamen zei dat ze de publicatie van haar verhalen altijd met ge- mengde gevoelens heeft beleefd. „Als ze eenmaal in de boekwinkel liggen en hun weg vinden onder het lezerspubliek, heb ik geen zeg genschap meer over de personages en gaan de verhalen een eigen le ven leiden." Ruebsamen stelt hoge eisen aan zichzelf, dat blijkt ook uit het feit dat ze vijftien jaar van haar leven gaf aan het schrijven van 'Het Perfecte Verhaal'. Vijftig handgeschreven versies schreef ze van het documentaire-achtige ver haal over twee excentrieke dames uit Scheveningen. Op een mooie zomerdag belandden meer dan de helft van de velletjes door een on- gelukje in de vijver. Dit bracht haar tot inkeer. Ze kocht een com puter, schreef de definitieve versie van het verhaal en belde haar uit- gever. Dit resulteerde in de publi catie van haar bundel 'OpScheve- ningen'. Dit boek kreeg veel aan- dacht in de media, en leidde ook tot de uitgave van de bundel 'De dansende kater' en een nieuwe uit gave van haar 'oude' verhalen in 'Olijfje en andere verhalen'. Rueb samen was vorig jaar volop in het nieuws naar aanleiding van het feit dat ze net als Rogi Wieg, uitgeno- digd was om vijf dagen in de Euro- mast te verblijven met het internet als gezelschap. Dit was een ver- volg op het experiment van het verblijf van Wolkers en Bomans op Rottemerplaat. Dat was een reis terug in de tijd. De eenzame op- sluiting van Ruebsamen symboli- seerde een kijkje in de toekomst. Naar aanleiding van dit experiment verscheen de meest recente publi catie van de schrijfster 'Alleen met internet'. Als hier een vraag over gesteld wordt, grijpt Ruebsamen het moment aan om de pauze aan te kondigen met de belofte dat de aanwezigen daarna al hun bran- PUZZELSPORT Puzzelt plezieriger WHKBLADIN RADIO SCHIEDAM - „Ik heb mijn A en B diploma gehaald. Daarom maak ik nu een zwembad. Met een surfplank." De vijfjarige Ja sper, met een pet op zijn hoofd met daarop tekst 'werk in uit- voering' is heel serieus bezig om een fantastisch Lego-bouwwerk in elkaar te zetten. Naast hem staan nog veel deelnemers aan de grote Lego- bouwwedstrijd die woensdag 23 april in de Nieuwe Passage werd gehouden. „Ik denk dat ik de eerste prijs win", zegt Jasper zelfverzekerd. „Waarom? Dat weet ik eigenlijk niet." De meeste deelnemers die aan de wedstrijd meedoen zijn jongens. Slechts een paar meisjes hebben zich achter de houten tafels verza- meld waarop een enorme berg lego ligt. Zonder aarzeling zoeken de kinderen de Lego-stukjes uit die het beste bij hun idee passen. Ja sper is ondanks zijn vijf jaar al een ervaren rot in het vak. „Ik heb thuis een hele kist Lego", zegt hij. „Nog een uurtje, dan moet het zwembad klaar zijn." Aan de an dere kant staat de zesjarige Tim die zonder zich te laten afleiden ge- concentreerd doorbouwt. „Ik ben een raket aan het bouwen. Dit wordt een grote toren met daarop straks de raket." Het idee van de lanceerinstallatie schoot hem, net zoals bij als een echte architect, opeens te binnen: „Ik werd opeens 's nachts wakker en toen kreeg ik het idee. Ik ben toe meteen naar mama toegelopen en die heeft het idee voor me opgeschreven." Nee, geoefend vantevoren heeft Tim niet. Hij ziet wel waar het schip vandaag strandt en is, evenals Ja sper, er rotsvast van overtuigd dat hij vandaag de eerste prijs gaat be- dende vragen konden stellen. Na de pauze kwamen door de vra gen die de aanwezigen stelden, al- lerlei onderwerpen aan de orde. Met nog meer felheid vertelde de schrijfster onder andere over de technische aspecten van het schrij ven, het nut van een schrijversvak- school, de positie van de Neder- landstalige literatuur in de wereld en het niveau van onze literatuur. „Het is heel goed denkbaar dat on ze literatuur veel beter zou zijn ge- weest als er een goede opleiding voor schrijvers zou hebben be- staan. Omdat we die nu sinds een jaar of veertien hebben, kunnen we met spanning kijken naar de vruch- ten die we hier in de toekomst van kunnen plukken." Ruebsamen was de enige van het rijtje van zes schrijvers die dit seizoen hun ver haal deden in Schiedam-Noord, die niet voorlas uit eigen werk. Waarschijnlijk heeft niemand dit als een gemis ervaren omdat ze veel te vertellen had. Ruud Aret van boekhandel Mercu rius die de avonden organiseert in samenwerking met de Openbare Bibliotheek zegt met tevredenheid terug te kijken op de reeks schrij versavonden. Hij is blij met de gemiddeld zestig bezoekers die er op een avond waren. Komende zo- mer zal hij pas iets kunnen zeggen over het programma van het nieu we seizoen. Hij liet wel alvast we ten dat hij op de zelfde weg verder wil gaan, dit betekent dat hij de ac- tualiteit zal blijven opzoeken. ANITA BEUER De gelukkige prijswinaars van de Lego wedstrijd in de Nieuwe Passage. Foto p. Niestadt halen. „Ja, ik ga winnen! Omdat ik het hoogste van alle kinderen bouw." Razendsnel pakt hij de be- nodigde Lego-blokjes van de enor me stapel. „Ik ga al het Lego op- maken. Ik denk dat ik't vandaag helemaal leegzuig." Aan de overkant staat Robin. Hij gaat ver terug in de geschiedenis met zijn reconstructie van een echt ridderkasteel. „Kijk, hij is de vij- and en die met die helm is de goe de", legt de zesjarige Robin uit. Op de kasteelmuur heeft Robin twee poppetjes zonder hoofd ge- prikt. „Dat zijn skeletten en daar zijn de benen en hoofden weer van afgehouwen", legt Robin bereid- willig uit. Ook Raymond, een jaar- tje ouder dan Robin, maakt een kasteel, compleet met ophaalbrug. Het idee heeft hij gekregen van zijn moeder die hem zo nu en dan aanmoedigt. Joost, zeven jaar, is heel zelfverzekerd. Natuurlijk gaat hij vandaag winnen, vezekert hij. „Ik heb heel veel fantasie, daarom ga ik winnen. Ik maak een fanta- sieding dat kan vliegen en varen." Het 'fantasieding' is Joost toch niet helemaal naar zijn zin. De oplos sing? Gewoon weer uit elkaar ha len en opnieuw beginnen. Zijn evenoude broer Bram is ook zeker van zijn zaak. „Ik ga winnen. En als ik niet win, dan wint mijn broer en gaan we de prijs gewoon de- len." 's Middags werden uiteinde lijk de prijswinnaars bekendge- maakt. In de categorie vier tot en met zeven jaar ging de eerste prijs (een grote hoeveelheid Lego) naar Timon de Vries. Joost Heyman kreeg voor zijn fantasieding de twede prijs. Nikky van der Veer- donk verdiende de derde prijs. Jes se van der Sluis behaalde in de ca tegorie acht tot en met twaalf jaar de eerste prijs. Zilver en brons gin gen naar Yvonne Donks respectie- velijk Martijn Wapenaar. JALMAR TEUNISSEN Het programma van RDTV duurt circa 15 minuten en bevat het laat ste lokale en regionale nieuws. Op maandag en dinsdag is er een groot aanbod van koopwoningen. Elke dag wordt Auto TV uitge- zonden om 07.00 uur, 16.30 uur en 20.30 uur. Op zaterdag en zondag om 09.30 uur, 16.30 en 20.30 uur. Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en vervoer. SCHIEDAM - Het Schiedamse Spectrumfesti- val krijgt er een jonger broertje by: SpectrumPop. Tijdens het Spectrumfesti- val 1996 bleek het program ma voor jongere festivalbe- zoekers - met als een van de hoogtepunten het optreden van De Heideroosjes - ui- terst succesvol. Reden ge- noeg voor de organisatoren om dit aspect van het festi val uit te breiden onder een eigen naam. SpectrumPop vindt gelijktijdig piaats met het Spectrumfestival op zon dag 15 juni, maar krygt een geheel eigen plek in het Bea- trixpark. Vanaf ongeveer 12.00 uur tot 22.00 uur tre- den onder andere op: De Spookryders, SKIK, I Against I, Laberinto, Bro therhood Foundation en The Undeclinable Ambasca- de. De organisatie verwacht met dit onderdeel - zon 10.000 bezoekers uit de re- gio te trekken. Hoewel aan SpectrumPop al heel veel mensen meewerken, kan de organisatie nog wel wat han- den gebruiken. Met name op de dag zelf (zondag 15 juni) en de dagen ervoor. Wie het leuk lijkt om mee te werken aan SpectrumPop en ouder is dan 18 jaar, kan contact opnemen met Dirk Jan de Waal, telefoon 4735404. SCHIEDAM - De Vereni- ging voor Natuurmonumen- ten houdt op donderdag 15 mei in Wijkcentrum De Er- ker een dialezing met als thema 'Natuur van vele kanten'. De dialezing begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Tijdens de avond zal de heer Houdijk van de Vereniging voor Natuurmo- numenten ingaan op ver- schillende natuurgebieden in Zuid-Holland. Bijzondere natuurgebieden als Voornes duin, de Biesbosch en IJ- burg komen aan de orde. In deze gebieden leven vele uit- zonderlijke planten en die- ren. Zo komen er in het wa- terrijke gebied als Voornes duin acht soorten orchidee- en voor en verschillende wa ter- en moerasvogels. De Biesbosch staat bekend om zijn bevers die een aantal ja- ren geleden opnieuw zijn uitgezet. Naast deze diale zing is er deze avond om 19.00 uur de uitslag van de foto- en videowedstrijd. SCHIEDAM - De jeugd- groep van de KNVV legt op woensdag 14 mei in samen werking met de afdeling Na- tuurontwikkeling een grote vernieuwde vlindertuin aan. Deze vlindertuin komt te lig gen achter Kinderboerderij 't Hoefblad in het Beatrix- park. In het vlinderjaar 1989 is de vlindertuin door de KNVV voor het eerst aangelegd. Doordat er geen tijd was om goed onderhoud te plegen, verwaarloosde de vlindertuin. De jeugdgroep van de KNVV heeft de vlindertuin nu geadopteerd. Zij gaan zich nu bezighouden met de aanleg en onderhoud van de tuin. In de vlindertuin van honder vierkante meter ko men overwegend planten- soorten als de vlinderstruik, JacobsKryuiskruid, Wilde Marjolein, Lavendel en Kat- testaart te staan. De jeugd groep van de KNVV bestaat uit twaalf kinderen in de leeftijd van 10 tot en met 12 jaar en staat onder leiding van de heer Hinten. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,75. ~J Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /30,40 automa- tisch per maand. Naam: Adres: Postcode:Piaats: Telefoon:..(i.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T02g

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 13