PE STERPOEII Voor al uw kipspecialiteiten IV Wekelijks nieuwe aanbiedingen De poelier, als U meer dan kip wilt. Moe geworden van al het winkelen Kom gezellig op ons terras voor een kopje koffie of thee met een punt, of voor een smakelijke lunch. De sport van dit moment is in-line skaten Dagelijks vers gegrilde produkten. heel kilo 3 WU 111'! N I E U W E KOFFIE LUNCHROOM B. De Sterpoelier Broersveld 16 3111 LH Schiedam 010-273 1616 NIEUWE PASSAGE 20 3111 EG SCHIEDAM TEL.: 010-426 61 66 FAX.: 010 - 4735833 MEI1997 PAC. A S S A, a S C H I Wat is gezondheid eigenlijk? SCHIEDAM - Leven in gezondheid is voor de meeste mensen de grootste wens in het leven. De term 'gezondheid' is echter een veelomvattend begrip. Een gezond mens heeft de beschikking over een lichaam zonder gebreken en een positief ingestelde geest. Zo bekeken is gezondheid helemaal niet vanzelfsprekend. Een ge zond lichaam en een gezonde geest vergen veel aandacht en onderhoud. Celukkig brengt dit onderhoud in de vorin van lichaamsverzorging of sport ook veel ple- zier met zich mee. Sport leidt tot een goede conditie, een optimistische levenshouding en nieuwe sociale contacten. Lichaamsverzorging is pure verwennerij voor de huid en ook dat geeft een goed gevoel. SCHIEDAM - Elk jaar begint op 1 januari een nieuwe cyclus voor de sportscholen en de sportkle- dingzaken. Aan de hand van goede voornemens nemen velen zich voor een betere conditie op te bouwen of een paar kilo's kwijt te raken. De sportscholen krijgen zodoende veel nieuwe aanmeldingen. In de maand april ontstaat weer een nieuwe golf enthousiastelingen. De zo- mer staat voor de deur en dat doet veel mensen herinneren aan de overtollige kilo's die in badkleding niet zo charmant to- nen. Op dit moment zijn de indi- viduele sporten bijzonder in trek. De sporters van vandaag willen graag zelf het moment bepalen waarop zij zich in het zweet werken. Daarom wordt massaal gekozen voor aerobics, fitness, steps of callanetics. De sporter bepaalt zelf welk tijdstip het beste uitkomt. Een les aero bics geeft het individu toch de stimulans van medesporters in de groep. Een geringe inzet valt op, dus iedereen zet zijn beste beentje voor. Goedzittende kle- ding kan bijdragen aan het ge- mak waarmee oefeningen wor- den uitgevoerd. Het elangrijkste bij sportkleding zijn daarbij de schoenen. „Vooral bij sporten waarbij veel gesprongen wordt, zijn goede schoenen uiterst belangrijk", al- dus Erwin van Reeuwijk van de gelijknamige sportkledingzaak in de Nieuwe Passage. „Hier is advies over een goede demping en de kwaliteit van de verschil- lende schoenen nodig. Sporters die bij steps tweehonderd keer op een bankje stappen, hebben veel baat bij passende schoe nen." Sporten is goed voor jong en oud. Dit beaamt Erwin van Reeuwijk van harte: ,,Met sport voel jeje mentaal beter, het ver- hoogt de weerstand van het li- chaamenjevoeltje gewoon vro- lijker." Van Reeuwijk heeft contacten met AFP Preventie- centrum in Schiedam. Deze sportschool stelt beginnende sporters en mensen met licha- melijke klachten onder begelei- ding van een fysiotherapeut. Op deze manier kunnen ook oude- ren werken aan een goede en veilige lichaamsbeweging. De meest recente ontwikkeling op sportgebied is het gebruik van de in-line skates. Dit zijn een soort rolschaatsen waarmee op verharde wegen gereden kan worden. De beweging bij het skaten lijkt op schaatsen. Van Reeuwijk: „Joggen wordt al snel als saai ervaren. Dan zijn in-line skates een goed alternatief." Met in-line skates kan de sporter veel grotere afstanden afleggen dan tijdens het hardlopen. Dat maakt het skaten ook aantrek- kelijk. Meer kilometers afleggen betekent immers ook meer van de omgeving kunnen bekijken. Alles over onbekende weldoeners SCHIEDAM - Wie heeft er wel eens gehoord van een hittepit, luffa of tea tree? Al deze onbe kende producten zijn verkrijg- baar bij The Body Shop. De hitte pit is een soort nekkussen, gevuld met kersenpitten. Deze wordt gebruikt bij een stijve nek of ter ontspanning van de spieren in de nek. De hittepit wordt verwarmd in de oven of magnetron en blijft dan uren warm. Het kussen is verkrijgbaar in verschillende maten en past door de vorm zeergoed in de nekpartij. De hit tepit kan het hele jaar door ge bruikt worden. In de winter als warmtebron en in de zomer- maanden als verkoeling bij een sportblessure, want de hittepit gaat net zo makkelijk in de vrie- zer. Een 'luffa' is eigenlijk een gedroogde courgette. De luffa's zijn speciaal op lengte ge- kweekt. Wanneer de courgettes de goede maat hebben bereikt, worden ze gedroogd. Daarna worden de pitten verwijderd. Hetgeen overblijft is een puur natuur massagespons. „Een massage van de huid, stimu- leert de doorbloeding en dat geeft een heerlijk gevoel", aldus Tonia van der Raaf van The Body Shop. ..Wanneer deze massage ondersteund wordt met een douche- en badschuim van zee- wier heeft de massage een posi- tieve uitwerking op de huid. Het zeewier bevat een hoge kwali teit aan mineralen en zouten." Het gebeurt weleens dat Van der Raaf vragen krijgt van mensen met psoriasis of eczeem. „lk ad- viseer deze mensen een scalp oil te gebruiken. Wanneer de hoofdhuid hier regelmatig mee gemasseerd wordt, laten de kor- sten sneller los. De massage leidt tot een betere doorbloe ding en een snellere celdeling. Dit betekent niet dat de irritatie van de huid na een massage ver- dwenen is. Dat vraagt een regel- matige herhaling van de massa ge" Tea tree is het laatste onbeken- de natuurproduct op het lijstje. Het is een antiseptisch middel, dat wil zeggen dat het ontste- king voorkomt. Tea tree komt van de cultuur van de Australi- sche Aboriginals en is een eeu- wenoud beproefd middel tegen muggen of wespensteken. Ook kan tea tree in een stoombad of sauna gebruikt worden. Het zui- vert de huid en houdt de porien schoon. ,,Ik heb ook gezien dat tea tree helpt om de terugkeer van voetschimmel te voorko- men," aldus Tonia van der Raaf. Zij vindt het spijtig dat mensen snel grijpen naar chemische middelen, terwijl er ook vele be proefde middelen uit de natuur zijn. De hierboven beschreven kennis en nog veel meer wijshe den op het gebied van lichaams verzorging en gezondheid valt te lezen in het prachtige en kleurrijke boek van The Body Shop. Het heet heel toepasselijk 'The Body Shop' Het boek, bevat 216 pagina's en kost fl. 29,50. Kipfilet

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 37