I. TramPlus moettramlijn meer comfort en snelheid geven 30 JTJJ Vertier voor groot en klein op Aleida-feesten ORNAMENT MaasposT *jwtz&D wiekblmsn Roparun: dag en nacht rennen door drie landen: Nieuw traject en nieuw voertuig K00PZ0NDAG Buurtbeheer Feestelijk brunchen aan de Maas! J* KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - De Roparu- nis een nonstop estafette- loop van Rotterdam naar Parijs. Het is de zesde keer dat de Vlaardingse Stichting Roparun deze zware tocht organiseert. De estafette start op 7 mei aanstaande om 12.00 uur bij de Rotter- damse Miillerpier. Vanaf daar zullen de teams met maximaal 8 lopers de af- stand van ongeveer 530 ki lometers moeten zien te overbruggen. De regiopoli- tie Rotterdam-Rijnmond, district Schiedam, loopt dit jaar voor de tweede keer mee. a*" Dag en nacht I VRIJDAG 2 MEI A.S. kijkiniM brieveiiis! 4lTELa.S. incfe Nieuwe Passage van 12.00 - 17.00 uur. NIEUWE SCHIEDAM - De jaarlijkse Geraniummarkt wordt dit keer ge- organiseerd op zaterdag 3 mei van 10.00 tot 16.00 uur. Plaats van handeling is zoals vanouds de Lange Kerkstraat, langs de muur van het Oude Kerkhof. Behalve geraniums is e ook an- der perkgoed te verkrijgen en worden er demonstraties bloem- schikken gegeven. Rommelmarkt Swingavond 55-plus Vrijwilligers gezocht Jr W HET m V Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk I Woensdag 30 april 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. G. De lang. Aanvang: 17.00 uur, drs. J. Noordam. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.W. Verhoef. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, Albert van Raal- teplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. W. De Bone. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bos ch. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.W. Verhoef. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, ds. C.A. Philipse. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. C. Oorschot. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, drs. J. Noordam. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. P.G. Sinia. Aanvang: 16.30 uur, drs. C.P. Kleingeld. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, Zondag Rogate, ds A.I. Hyvarinen. Zondagslied: gezang 48. R.K. Parochiekerk O.L.V. Visi- tatie Dr. Schaepmansingel 3. Zondag 09.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Vrijdag 09.15 uur, weekviering in de dag- kapel. Parochiekerk St. Jan de Doper Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 11.00 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistieviering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering met koor- en sa menzang. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. G.M. Spelberg. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. t Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plai- sier. Jehovas Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- se, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Politie Schiedam zet zich weer in voor goed doel Ze is daarin niet alleen. In de loop van de jaren is het aantal 'Ropa- runners' sterk toegenomen. In 1992 renden 13 teams mee, voor 1997 zijn er al 89 inschrijvingen. Met de estafette haalt de stichting Roparun geld op voor kankerpati- enten. Vorig jaar bedroeg de tota- le opbrengst van de sponsorloop grofweg 1,2 miljoen gulden. Mis- schien slagen de teams er in dit jaar nog meer sponsorgelden bij elkaar te krijgen. Bert Lankester en Rob van Slobbe werken in het Schiedamse district van de regio- politie Rotterdam-Rijnmond. Ze zijn al geruime tijd bezig met de voorbereidingen voor de estafet te. Het tweetal had de moeilijke taak een selectie te maken uit 63 enthousiaste politiemensen. Zij kozen dertig mensen uit voor deelame aan de Roparun. „We hebben ingeschat wie de sponsor- loop mentaal goed aan zou kun- nen. Maar daarnaast hebben we ook gelet op een evenwichtige se lectie naar afdeling", aldus Lan kester. Het team bestaat uit acht lopers en twee reserverenners, begeleidende fietsers die de kaart lezen, masseurs voor de nodige medische begeleiding, chauffeurs voor de twee busjes die in de buurt van de renners rijden, koks voor de nodige koolhydraatrijke maaltijden en last but not least motorrijders die video-opnames De agenten hebben inmiddels een goede conditie opgebouwd. Foto Roger van der Kraan/WDB maken. Lankester: „Vorig jaar twijfelden we van tevoren of we wel aan alles hadden gedacht. Nu weten we hoe de estafette in elkaar zit, daarom is de organisa- tie iets makkelijker. Bovendien krijgen we nu meer medewerking van collega's en bedrijven. Ieder- een weet nu wat de Roparun is. Dat was vorig jaar nog anders." De strategie van het politieteam is als volgt. Er rijden twee busjes met renners. Het eerste busje volgt de eerste renner, die de eer ste drie kilometer loopt. Dan neemt renner twee het roer over, loopt drie kilometer, en zo wisse- len vier renners elkaar voortdu- rend af. Ondertussen wacht het tweede busje wacht 48 kilometer verderop om het stokje over te nemen. Het tweede ploegje ren ners gaat vanaf daar van start. Zo wisselen de acht renners elkaar voortdurend af. „Vorig jaar ben ik niet aan slapen toegekomen',' zegt Rob van Slobbe. Collega Bert Lankester heeft een soortge- lijke ervaring: „Ik ben twee uur kwijt van de hele estafette." Toch benadrukt het tweetal dat het ui- terst belangrijk is dat de renners rust krijgen. De estafette duurde in 1996 zo'n 31 tot 46 uur, afhan- kelijk van de tijd van binnen- komst, dus het vergt nogal wat van de sporters. Lankester en Van Slobbe zouden de Roparun voor geen goud wil- len missen: „De sfeer onderweg is heel bijzonder. Je moet je voor- stellen dat je in Frankrijk midden in de nacht mensen langs de kant van de weg ziet staan om je aan te moedigen." De haven van Ant- werpen is een vervelend stuk vol- gens de politiemannen: „Daar rij den de vrachtwagens met grote snelheid vlak langs je." Op dit middenstuk lopen de teams nog redelijk dicht bij elkaar. Dichter bij Parijs is het lint van teams uit- gestrekter. De politie hoopt dit jaar op ongeveer de twintigste plaats te kunne eindigen. Maar Lankester en Van Slobbe vinden het belangrijker dat er sponsor gelden binnenkomen. De Stich ting Roparun in Vlaardingen ver- deelt de gelden over de Dr. Da niel de Hoed kliniek, het Sophia kinderziekenhuis, het IJsselland- ziekenhuis en twee kinderzieken- huizen in Parijs, als dank voor de medewerking. Daarnaast hoopt de Stichting over voldoende geld te beschikken om een tweede va- kantiehuis te kunnen aanschaffen voor familie. Een eerder aange- kochte bungalow in de Ardennen is namelijk altijd bezet. Roparun hoopt door deze initiatieven het leven van kankerpatienten daar waar mogelijk te veraangenamen. Tegelijkertijd heeft deelname aan de estafette een mooi nevenef- fect. Van Slobbe: „Bij terugkeer was vorig jaar goed te merken dat collega's anders met elkaar om- gaan. Je hebt respect voor elkaar na zo'n fantastische gezamenlijke prestatie. Je zou kunnen zeggen dat de Roparun bijdraagt aan teambuilding." MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Schiedammers krijgen in mei meer informatie en de mogelijkheid tot inspraak van het tramnet. Onderwerp van gesprek is het plan om in Schiedam het zogenaamde TramPlus-systeem te realiseren: een snel en comfortabel tramsys- teem. Dit betekent voor Schiedam een opwaardering van de huidige tramlijn 1 en een aan- sluiting van deze lijn op het NS- station Schiedam-Rotterdam West via de Overschiesestraat. Bovendien voorziet het plan in een aftakking naar Vlaardingen- Holy via de Brederoweg en kan tramlijn 1 in de toekomst wor- den doorgetrokken langs de Slimme Watering in Spaland. TramPlus wil de tram qua comfort, betrouwbaarheid, gebruikersge- mak en reissnelheid op een hoger kwaliteitsniveau brengen met goe de overstapmogelijkheden op ove- rig openbaar vervoer. Door de hui dige lage snelheid is de aantrek- kingskracht van de tram te gering. Verhoging van de gemiddelde snelheid naar ongeveer 25 kilome ter per uur is daarom gewenst. Hiervoor zijn een volledige vrije baan, grotere halte-afstanden, voorrang bij verkeerslichten en kortere stoptijden bij de haltes no- dig. Die kortere stoptijden worden bereikt door kaartautomaten en een gelijkvloerse instap. Tramlijn 1 voldoet in Schiedam al grotendeels aan de eisten van tram- Plus. Zo rijdt lijn 1 bijna overal over een vrije baan en heeft de tram voorrng bij verkeerslichten. Toch zijn nog verbeteringen aan trambaan en halten mogelijk. Zo moeten de rails geschikt worden gemaakt voor hogere snelheden en zal een aantal haltes worden ver- plaatst. Overigens rijdt de tram in de binnenstad en winkelcentra, zo- als Broersvest en Hof van Spaland, met een aangepaste snelheid. Er komen twee halten te vervallen omdat deze te dicht op andere hal ten liggen. Het gaat om de halten Nieuw Mathenesserstraat op de Rotterdamse dijk en Hargsingel op de Churchillweg. Op de Broersvest verschuift de halte Koemarkt tot nabij de entree van de Nieuwe Passage. Verder zullen op de Broersvest wat aanpassingen plaatsvinden, waardoor de tram Wethouder Hafkamp is blij over de komst van Tramplus. Foto wniem de Bie minder hinder heeft van bevoorradend verkeer. In de loop van 1998 kunnen de werkzaamheden aan de bestaande lijn starten. Een ingrijpende wijziging is het nieuwe trace via het NS-station Schiedam Rotterdam-West. De nieuwe lijn sluit aan op de bestaande trambaan aan de noordzijde van de burgemeester Van Haarenlaan, nabij de Joahn Braakensiekstraat. Hier is een nieuwe tramhalte geplaatst. De stationshalte zelf is gepland onder Brandersbrug. Voor het gedeelte tussen het station en de de trambaan op de Broersvest is een aantal trace's bestudeerd. Gedacht wordt aan een route via de Overschiesestraat, wat een goede rechtstreekse verbinding oplevert. Hiervoor is de sloop nodig van enige bedrijfspanden en 11 woningen om plaats te maken voor de trambaan en een parkstrook langs de Schie. Doordat de tram via de Overschiesestraat gaat rijdn komt het gedeelte van de trambaan over de 's-Gravenlandseweg te vervallen. Onderdeel van het TramPlusplan is ook de doortrekking van de tram vanaf de keerlus bij de Scheepvaartweg, langs de Slimme Watering naar het nieuwe NS station Schiedam-Kethel. Eindhalte Harreweg komt te vervallen, waarvoor halten in de plaats komenbij De Akkers, basisschool De Violier, bij de aansluiting van de 's- Gravenlandseweg en de Zwaluwenlaan, bij station Schiedam-Kethel en in het industriegebied 's-Gravenland- Noord. Een geheel nieuwe lijn is die naar Vlaardingen-Holy. Bij het Bachplein steekt de tram de Van Dalsumlaan over en rijdt dan ten zuiden van de Brederoweg. Ten westen van de kruising met de Voorberghlaan verschuift de Brederoweg hiervoor wat naar het noorden. Met de aanleg van deze lijn zou in 1999 kunnen worden begonnen. De inspraakprocedure gaat over de uitgangspunten van TramPlus, zoals de trace-keuze, de halteplaatsen en de stedebouwkundige en verkeerskundige inpassing. Ook zijn er bestemmingsplanwijzigingen nodig. Er 'zullen twee inspraakavonden- en informatieavonden worden gehouden op donderdag 22 mei in zaal Beatrix voor bewoners van Schiedam-Zuid en op woensdag 28 mei in natuurncentrum Boshoek voor Schiedam Noord. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. De gemeente stelt het op prijs als men zich vantevoren even telefonisch aanmeldt op tel.: 2465432. SCHIEDAM - Bewonersvereni- ging Schiedam-West, Wijkcen- trum De Erker, hte wijkteam West van de regiopolitie Rotterdam Rijnmond en het wijkbeheerover- leg Schiedam-West zijn op 23 april gestart met het project Buurten in West. Gedurende de maanden mei en juni worden in de buurt die beg- rensd door de West Frankelands- straat, Nieuwe Haven, Vlaardin- gerdijk en Aleidastraat een aantal aantrekkelijke buurtactiviteiten voor kinderen en ouders georgani- seerd. Het is de bedoeling om tij- dens deze feestelijke/ontspannen- de activiteiten zoveel mogelijk buurtbewoners met de neus op de eigen buurt te drukken en zo de be- trokkenheid bij het wel en wee van de buurt te vergroten. Daarnaast en in het verlengde wordt gei'nventa- riseerd welke maatregelen in het kader van het buurtbeheer in de buurt belangrijk worden gevon- den. De gegevens worden als basis voor de wijkplanning van de wijk en buurtbeheer in Schiedam-West gebruikt. De doelstellingen van het project gaan dan ook verder dan enkel en alleen ontspanning: buurtbewoners worden op diverse manieren betrokken bij het beheer en leefbaarheid van de buurt. Te denken valt aan een opzoomer- week van 12 tot en met 16 mei; de straatspeeldag van 4 juni en een enquete die gehouden wordt over speelvoorzieningen, groen, veilig- heid en buurtwensen. Tijdens deze actiedagen worden de betrokken gemeentelijke diensten onder- steund met het leveren van mate- riaal en materieel. Alle buurtbewo ners ontvangen een programmafol- der, een antwoordkaart en een Op- zoomergroep. SCHIEDAM - Voor de rommel markt die carnavalsvereniging de Rietzeilers tijdens de Molendag op zaterdag 24 mei op het Museum- plein organiseren zijn nog kleine spulletjes nodig. Belangstellenden kunnen contact opnemen met J. Keemink, tel: 4700738. Bij geen gehoor kan gebeld worden met 4739388. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert zaterdag 3 mei een gezellige swingavond. Er wor den allerlei soorten muziek ge- draaid al naar gelang de wensen van het publiek. De avond is be- doeld voor bezoekers vanaf 35 jaar en de entree is gratis. De zaal is open om 20.00 uur. Voor meer in fo kan contact worden opgenomen met wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennestraat 32, tel: 4267767. SCHIEDAM - De volgende activi teiten worden voor 55-plussers ge- organiseerd. Het zomer biljarttoer- nooi gaat donderdag 1 mei van start in dienstencentrum de 4 Mo- lens van 18.30 tot 22.00 uur. Toe- gang is gratis. In dienstencentrum Oost wordt vanaf 1 mei iedere donderdag och- tendgymnastiek gegeven. De gym is van 9.15 tot 10.15 uur en van 10.15 tot 11.15 uur. Belangstellen den kunnen zich opgeven voor fl. 6,- per maand. Tevens is er in Oost iedere donderdagmiddag een cur- sus schilderen met olieverf. Cursis- ten betalen alleen materiaalkosten en de lessen duren van 14.00 tot 16.00 uur. In Oost wordt tevens vanaf vrijdag 2 mei iedere week een geheugen- spel gehouden. Deelname is gratis en het spel begint om 14.00 uur. Elke eerste dindag van de maand is er bingo in dienstencentrum Oost vanaf dinsdag 6 mei. De bingo be gint om 14.00 uur en de kosten be- dragen fl. 6,- voor zes ronden. Tenslotte wordt in Oost vanaf woensdag 7 mei wekelijks een ac- tiviteitenclub gorganiseerd. Bezoe kers betalen fl. 2,50 per maand en de club begint om 10.00 uur. Ook in dienstencentrum de 4 Mo- lens is er nog het een en ander te doen. Zo is er woensdag 7 mei da- mesbiljart om 18.00 uur en een soos-instuif om 19.00 uur. Overi gens zijn op maandag 5 mei alle dienstencentra gesloten in verband met bevrijdingsdag. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk is op zoek naar enthousi aste mensen die op vrijwillige ba sis warme maaltijden willen bezor- gen bij ouderen. De bezorgers ont vangen een onkostenvergoeding. Geinteresseerden die zich niet voor lange tijd willen binden kunnen bijvoorbeeld ook alleen gedurende de zomermaanden deze maaltijden bezorgen. Voor mee info kan men contact opnemen met Susan van der Raaf van de Stichting Oude- renwerk, tel: 4271992. De vrijmarkt maakt ook dee! uit van het feest. SCHIEDAM - Ook dit jaar zal het Julianapark weer het decor vormen voor een drukbezocht feest ter ere van Aleida, de tante van Floris de Vjfde, die in de dertiende eeuw Schiedam stadsrechten heeft gege ven. Een auto-show, vrijmarkt en karaoke-optredens vormen een greep uit de activiteiten die de Schiedammers op zaterdag 3 mei te wachten staan. Aan de voorzijde van het park kun nen bezoekers met groene vingers hun hart ophalen aan een bloemen- en plantenmarkt, waar uiteraard al- lerhande soorten groen en fleurig te verkrijgen zijn. Kinderen bren gen hun stripboeken, zorgvuldig bewaarde speelgoed en opde pla ten aan de man op de ondertussen traditionele vrijmarkt, waarbij jeugdig Schiedam op dekens de waren uitstalt. Op het feest dat van negen uur 's morgens tot vijf uur 's avonds duurt, moet een karaoke-show het publiek in een echte feeststemming brengen. Wie door zijn zingende stadsgenoten wordt gestimuleerd om zelf zijn mooiste area's ten bes- te te geven, kan spontaan het po dium beklimmen. Om aan de ka- raoke-wedstrijd aan de Stadhou- derslaan mee te doen hoeft name lijk niemand zich in te schrijven. De winnaar van de talentenjacht wordt, behalve met de eeuwige roem, geeerd met een prachtige bokaal. Uiteraard worden de kleintjes niet vergeten. Treintjes, draaimolens en een luchtkussen nodigen ieder kind vanaf twee jaar uit om zich even van pa en ma los te maken en zich te storten in het kermisver- maak. Op de autoshow, tenslotte, bewij- zen schitterende old-timers dat schoonheid niet is voorbehouden aan de jeugd. De Aleida-feesten vinden plaats in en rond het Julia napark, de Stadhouderslaan en de Burgemeester Knappertlaan. PARTYCENTBUM Partycentrum Het Ornament aan de Maasboulevard organiseert op 11 mei (Moederdag) en 18 en 19 mei (le/2e Pinksterdag) een feestelijke brunch voor het hele gezin. In ons prachtige restau rant met uniek uitzicht over de Maas verwelkomen wij u met muziek en een Kir Royal. Daarna serveert onze chef-kok u een luxe 3-gangen brunch btstaande uit soep, vis, vlees, salades, verschillende warme en koude gerechten en voor toe ijs, taarten, pudding en fruit. Speciaal voor de kinderen is er Kinderchampagne en een kinderhoek waar ze kunnen spelen of video kijken. Prijs:/49,50 p.p. Kinderen tot 4 jaar gratis, van 4 t/m 12 jaar 19,50. Reserveren: 010 - 40 20 729/732. Partycentrum Het Ornament, Maasboulevard 100 (naast Tropicana), 3063 NS Rotterdam. /V.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3