WATERSTAD MARITIEM FESTIVAL DAG VAN DE ARCHITECTUUR DAG VAN DE ROMANTISCHE ROTTERDAMS STRAATFESTIVAL METROPOLIS POPFESTIVAL ROTTERDAM DANCE PARADE HEINEKEN MUSIC ROTTERDAM jU ft m W MlI m mm m m*mM m MiI mmM 29 juni, 10.00-17.00 uur diverse locaties toegang gratis 29 t/m 31 augustus Oude HavenBoompjes, Wijnhaven, Leuvehaven toegang gratis 4, 22 t/m 24 augustus Ptein 1940 toegang gratis 6 juli Zuiderpark toegang gratis Colofon 10 augustus Park bij de Euromast toegang gratis 16 augustus Centrum Rotterdam toegang gratis 28 t/m 31 augustus Schouwburgplein en diverse locaties in het centrum van Rotterdam toegang gratis (cluboptredens uitgezonderd) ii ROTTERDAMSE ZOMERFESTIVALS De Rotterdamse Dag van de Archi- tectuur staat dit jaar in het teken van het 'Centrum aan de Rivier'. Vormde de Maas tot voor kort een scheidslijn tussen noord en zuid, door de recente ontwikkelingen op de Kop van Zuid en de opening van de Erasmusbrug is de rivier steeds meer het hart van de stad ge- worden; de Maas als nieuwe open- bare ruimte in de stad. Om deze ontwikkeling onder de aandacht te brengen, zijn voor de komende Dag van de Architectuur de kaden en oeververbindingen van het denkbeeldige 'Maasplein' als uit- gangspunt genomen. Opengestelde gebouwen Op zondag 29 juni worden in het gebied tussen Maastunnel en Wil- lemsbrug een twintigtal gebouwen die gewoonlijk niet openbaar toegankelijk zijn. voor publiek opengesteld. Hieronder bevinden zich net opge- leverde gebouwen als het Maas- theater van Hubert-Jan Henket, het bruggencentrum van Peter Wilson en het Marine Safety International van Norman Foster. Ook histori- sche monumentale panden als het art nouveau pand van Ooms Make- laars en de voormalige pakhuizen Leidsche Veem en Caland zijn vrij toegankelijk. De oeververbindingen worden hierbij niet vergeten: een van de filtergebouwen van de Maastunnel en de basculekelder van de Konin- ginnebrug zijn te bezichtigen,.het metrostation Wilhelminaplein wordt opengesteld en tussen de NS Stations Blaak en Zuid kan met een gids heen en weer gependeld worden. Boot- en wandeltochten Naast de openstellingen worden er boottochten door het gebied geor- ganiseerd. Een gids zal vanaf het water de diverse opengestelde ge bouwen belichten en aandacht schenken aan de inrichting van de kaden en de diverse oeververbin dingen. De boot vertrekt vanaf het Informatiecentrum Kop van Zuid. Hiervandaan vertrekken tevens de hele dag door wandelingen onder leiding van een deskundige gids die over de bruggen in het gebied - waaronder de Erasmusbrug en de Willemsbrug - zullen voeren. Het informatiecentrum Kop van Zuid zal tijdens de Dag van de Ar chitectuur als centraal informatie- punt fungeren. Het definitieve pro- gramma van de Dag van de Archi tectuur verschijnt begin juni en kan bij de VVV Rotterdam afgehaald worden. Organisatie: VVV Rotterdam/Ar- chiCenter - Coolsingel 67 - 3012 AC ROTTERDAM - tel. 0900- 4034065 (50 ct p/min.) Het Waterstad Maritiem Festival stelt de historische aspecten van de oude Waterstad en haar rijke mari- tieme historie van visserij, zeilende binnenvaart, beurtvaart en sleep- vaart gedurende een weekend cen traal. Het Waterstad Maritiem Festival wordt georganiseerd door vijf ma- ritieme musea, alien gelegen in het Waterstadgebied. Het verbindende element wordt gevormd door de 'Rotterdamse Sleepbootdagen'. Een groot aantal sleepboten legt aan en geeft demonstraties. Zo wordt een goed beeld gegeven van de sleepvaart in verleden en heden. Daarnaast organiseert elk van de musea eigen activiteiten rond het overkoepelende thema: Openlucht Binnenvaart museum/ Oude Haven Internationale Shantyfestival; de Boompjesrace; Oude Havendagen. Maritiem Museum 'Prins Hen- drik' Themaprogrammering in het Cine- Maritiem in het Maritiem Mu seum; openingsspektakel in de centrale hal (vrijdagavond). Maritiem Buitenmuseum Diverse demonstraties in de Leu vehaven rond de thema's scheeps- bouw, scheepvaart, transport en overslag; rondvaarten met stoom- sleepboten en de Waterstadbus. Schepen uit Verre Landen Floating market in de Wijnhaven; A unieke veiling op schepen. Mariniersmuseum Speciale tentoonstellingen en ex- posities; bezichtiging Museum- schepen. Organisatie: Maritieme Water- stadmusea. Informatie: Vereniging Waterstad - Parklaan 9 - 3016 BA Rotterdam -tel 010 4362224 Op vrijdag vindt op diverse loca ties in de binnenstad de Dag van de Straatmuziek plaats. Op zaterdag treden op het festival- terrein (Plein 1940) en in het stads- centrum jongleurs, eenwielfietsers, mimespelers, vuurvreters, acroba- ten etc. uit binnen- en buitenland op. Een selectie van de deelnemers van vrijdag en zaterdag zal op de laatste dag - zondag 24 augustus - aantreden voor de Straatfestival-fi- nale, die in het gebied van de Oude Haven plaatsvindt. Gedurende de festivaldagen wordt op Plein 1940 in het 'Kinderpaleis' een speciaal en gevarieerd jeugdprogramma verzorgd. Op verzoek van het publiek streeft de organisatie er naar meer acts uit Nederland aan te trekken, waarbij ook een Rotterdams Podium wordt ingesteld. Alle shows en het straat- spektakel blijven gratis toeganke lijk. Het publiek zal mede uitma- ken aan welke deelnemers de Gou- den Straatkei en de traditionele Markus Markoni Prijs wordt toe- gekend. De Engelse straatartiestengroep Stickelback Plasticus, die het afge- lopen jaar met een komische ball room-act de Gouden Straatkei won, zal ook dit jaar weer gastop- tredens verzorgen. Een uitgebreide programmakrant is vanaf 10 augustus gratis ver- krijgbaar bij de VVV. Organisatie: Stichting Internatio- naal Straatfestival - Schiedamse- dijk 71a - 3011 EK ROTTER DAM - tel. 010 4137550 Voor meer informatie: VVV Rot terdam, telefoon 0900-4034065 (50 ct p/min). Op zondag 6 juli a.s. vindt de tien- de editie plaats van het gratis toegankelijke popfestival Metro polis in het Zuiderpark te Rotter dam. Vanaf de eerste editie presenteert Metropolis een vooruitstrevend en internationaal muziekprogramma, varierend in stijl van alternatieve rock en punk tot en met dance en hiphop. Op de afgelopen 9 edities hebben op Metropolis maar liefst 153 (in- Deze krant is gemaakt in opdrachi van www.mediaport.orgr zomerfestivals Eindredactie: VVV Rotterdam, Helmi Hansma en Rotterdam Festivals, Noesja Hoffschlag Fotografie: Jan v/d Ploeg Bas Czerwinski Freek van Arkel Rob Verhorst Produktie: VVV Rotterdam, Helmi Hansma Vormgeving: Maasstad WeekbladeN Joop Been Joop Langeveld ternationale) bands gespeeld. Vele bands die op het moment van hun optreden bij Metropolis relatief on- bekend waren, zijn later doorge- broken naar het grote publiek. Hoewel te veel om allemaal op te noemen, enkele voorbeelden: 24-7 Spyz (1988), Stereo MC's (1989), Primus (1990), Galliano (1991), the Smashing Pumpkins (1992), Chaka Demus Pliers (1993), the Prodigy (1994), Supergrass (1995) en Kula Shaker (1996). Programma Tijdens deze editie treden plusmi- nus 22 internationale acts en diver se DJ's op. Op dit moment zijn de volgende vijf bands bevestigd: Mansun (UK) - britpop Shy FX (UK)-jungle Ec8or (GER) - gabberpunk Anni di Franco (USA) - rock Dub Syndicate (UK) - dub Symposium (UK) - britpop Laika (UK) - triphop Lagwagon (USA) - punkrock Ignite (USA) - funk (wijzigingen voorbehouden) Aanvang van het programma is 13.00 uur. Het park is toegankelijk vanaf 12.00 uur. De podia Door het ontwikkelen en/of aan- passen van faciliteiten ten behoeve van het muziekprogramma presen teert Metropolis de meest recente veranderingen en trends in de mu- ziek zo optimaal mogelijk. Zo plaatste Metropolis in 1994 een circustent voor de dance-program- mering en werd in 1996 de Arena bedacht en uitgevoerd. De Arena is met zijn vormgeving en technische aanpassingen uitermate geschikt om in de openlucht de intieme sfeer te scheppen die dance en hiphop nodig hebben. Buiten de dance en hiphop worden hier ook DJ's als volwaardig programma neergezet. Ook in 1997 staat de succesvol gebleken Arena er weer. Naast de Arena en het inmiddels al bekende grote podium voor het meer aan rock gerelateerde pro gramma komt er dit jaar een nieuw derde podium. Op dit podium zullen Nederlandse bands optreden die de potentie hebben om door te groeien. De samenstelling van dit podium verloopt als volgt: Nederland wordt in vier regio's verdeeld: Noord, Oost, Zuid en West. Uit elke regio wordt een programmeur gevraagd. Deze vier program- meurs maken een lijst met bands waarvan zijn denken dat deze in aanmerking zouden kunnen ko- men voor een plaats binnen de pro- grammering. Vervolgens vindt een selectie plaats en blijven er per re gio twee a drie bands over tot een maximum van in totaal tien bands. Internet Meer informatie over Metropolis zoals de bands, foto's, muziekfrag- menten etc. is te vinden op de Me tropolis-site: http://www.metropo lis.luna.nl Voor de lie keer vindt in het Park aan de Maas op zondag 10 augustus de Dag van de Romantische Muziek plaats. Er worden op 7 podia in de open lucht 35 klassieke en heden- daagse romantisch getinte concer- ten uitgevoerd door professionele en amateur musici. De ruim 20.000 bezoekers genieten bij mooi, zonnig weer in een sfeervolle ambiance van de muziek. Op talrijke beschaduw- de plekken wordt gepicknickt en op de terrasjes kan een glas champagne met een 1/2 dozijn oesters genuttigd worden. Mocht het onverhoopt re- genen, dan wordt de dag een week verplaatst (naar 17 augustus). Ro mantische kleding gewenst! Organisatie: Stichting Buitengoed - Van Enkevoirtlaan 121 - 3052 KR ROTTERDAM - tel. 010 4228342 De Rotterdam Dance Parade is een festival waar alle varianten van de dance naar voren komen (van mellow house tot happy-hardcore en van rap tot jungle). Door het centrum van Rotterdam rijden gedurende zaterdag 16 au gustus (van 13.00 tot ongeveer 20.00) zo'n 15 tot 20 trucks die dancemuziek ten gehore brengen. Er draaien bekende DJ's en er ko men optredens van professionele dansers. Het publiek kan als het ware aanhaken bij de muziekstro- ming waar ze op dat moment zin in hebben en dus aktief deelnemen aan de Parade. Als je geen zin meer hebt in Jungle, wacht je tot- dat er een wagen komt waarvan de muziek je meer aanspreekt. Op bepaalde stukken langs het par- cours zal een markt worden opge- zet. Hier komen: platenmaatschap- pijen die hun nieuwste released presenteren; drugs voorlichting met o.a. pillentesters; dance tijd- schriften; voorlichting over de ge- varen van geslachtsziekten; con- doomverstrekking; eet- en drink- stands. Organisatie: Stichting Rotterdam Dance Parade - Postbus 1739 - 3000 BS ROTTERDAM Van donderdag 28 t/m zondag 31 augustus vindt voor het 15e achter- eenvolgende jaar Heineken Music Rotterdam plaats. Centrum van het festival is het vol- ledig vernieuwde Schouwburg plein. Op vrijdagavond met het speciaal op dit plein toegesneden percussiespektakel 'Big Bang'. Een groot aantal artiesten en orkes- ten spelen speciaal voor deze gele- genheid gemaakte composities en presenteren deze in een unieke, bijna choreografische setting. Alle architectonische facetten en moge- lijkheden van het Schouwburg plein komen hierbij voor het voet- licht. Op zaterdag en zondag zijn er pleinconcerten. O.m. Hans Dul- fer maakt hier zijn opwachting. Heineken Music Rotterdam is bo- vendien op vele plaatsen in het centrum van de stad aanwezig met percussie- en blaasorkesten van di verse pluimage. Daarnaast veel aandacht voor vooral jonge muziek op een groot aantal clubpodia. In Jazzcafe Diz zy, De Blauwe Vis, Cafe Floor, Doelencafe, Rotown, Westerpavil- joen. Popular etc. crossover mu ziek, dance, nieuwe bands en jong talent. Van donderdag t/m zaterdag zijn o.a. te beluisteren en te zien: Michiel Borstlap, Hit the Boom, Carlo D' Wyse en Horn of Plenty. Bijzondere concerten staan op sta- pel in Nighttown met een doorlo- pend programma in alle zalen en in het Maastheater met o.a. een spe cial-dance party met veel live acts en surprises tot in de vroege uur- tjes. Een volledige avond wordt gere- serveerd voor de presentatie van de Heineken Crossover Award 1997. Organisatie: Stg. Heineken Jazz Festival - Postbus 25128 - 3001 HC Rotterdam - tel. 010 4135488

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 31