Verkeer en reizigers zullen worden gespaard tijdens aanleg metrolijn IEDERE WEEK K00PZ0NDAG IN HARTJE ROTTERDAM Tl Mi MaasposT IEDERE WEEK K00PZ0NDAG IN HARTJE ROTTERDAM MaasposT Beneluxlijn in 2002 in gebruik School sluit aan bij ontwikkelingen in samenleving Assistent Planner EJ Op zomerkamp met de C J.V. Rondleiding KERKDIENSTEN "per— SjQHIEDAM SCHIEDAM - Het voorbe- reidend werk is in voile gang. Binnen een paar maanden starten de bouwac- tiviteiten voor de aanleg van de Beneluxlijn. Hoewel niet vermeden kan worden dat treinreizigers en verkeers- deelnemers last hebben van de aanleg, zal de schade vol- gens het infocentrum Bene luxlijn zoveel mogelijk be- perkt blijven. De jenever- stad krijgt in totaal vier sta tions: Vijfsluizen, Troelstra- laan, Parkweg en Schiedam- Centrum. Hiervoor zullen af en toe wegen en straten moeten worden afgezet. Woordvoerster Annemiek Baljon legt echter uit dat men zal men proberen de af- zettingen zoveel mogelijk in vakanties te plannen. Druk WERELDPRIMEUR: BEOCENTER AV5 -msk I i I U J staart Ape- SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk heeft zaterdag 14 juni Kamerkoor Vocapella als centraal middelpunt. Het koor staat onder leiding van Ella Dijkhuisen. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis, 's Avonds is in de kerk een concert bij te wonen van het kamer-® koor dat onder leiding staat van Johan Sonneveld. Aanvang hiervan is 20.00 uur en kaarten zijn aan de kerk te verkrijgen. Harmonia Oorsmeer Darttoernooi Pergamano Zomertoernooi Schilderen Discriminatie Meldweek Filatelisten Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Woensdag 11 juni 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 i Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. F. Ober- I man. Aanvang: 17.00 uur, kand. i M.J. Tekelenburg. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: i 10.00 uur, ds. A.J. Wttenweerde. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. S. Bijl. St. Martinus- kerk, Albert van Raalteplein. Aan- i vang: 09.30 uur, dhr. J.C. van der j Linden. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Magna- I lia Dei Kerk, Albardastraat. Aan vang: 10.00 uur, ds. A.N. Verheul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. i Aanvang: 10.00 uur, ds. A.J. Wt- I tenweerde. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, dhr. P. Lugtigheid. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, kand. M.J. Tekelen burg. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. C.A.A. Struik. Aanvang: 16.30 i uur, ds. J. Van Atten. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: i 10.00 uur, Derde zondag na Trini- tatis, ds A.I. Hyvarinen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.30 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, voorg. D. Kool/L. Remmers- waal. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, marktmis. Donderdag, 09.15 uur, eucharistie- vfering. Zaterdag 18.30 uur eucha ristieviering, voorg. D. Kool/L. Remmerswaal. Zondag 11.00 uur, eucharistieviering, voorg. W. Flap- Parochiekerk St. Jan de Doper/ O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, "Jondagsviering met koor- en Samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eu charistieviering. Zondag hoogmis, aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistievie ring. E.K. Parochiekerk v/h H. Hart ekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste Vrijdag van de maand, 19.00 uur in ile pastorie. Zondag 10.00 uur, zon- 'dagsviering met koof- en samen- zang. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam NVestvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. W. Overdiep. Pinkstergemeente Morgenstond JDe Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Za terdag 19.30 uur, jeugdavond. teger des Heils ange Haven 27. Aanvang: 10.00 Uur, kapt. en mevrouw A.J. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- se, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. "f^TOOR: Over de Vesten 3a PoJJbus 373 3vyp AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G, van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 ■Telefax: 010-4731589 RSBactie: K. van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Plein 1940-1945 wordt binnen- kort twee weken lang gesloten voor verkeer. Er komt namelijk een bouwsleuf om plaats te ma- ken voor het eerste tunnelgedeel- te. Dit is een belangrijke ver- keersader en het minste verkeer vindt plaats tijdens de bouwvak- vakanties, dus dan zal het plein gesloten zijn. Het werk voor de toekomstige metrolijn bestaat nu nog vooral uit het verleggen van kabels en leidingen, het zoge- naamde bouwrijp maken van het traject. Ook zijn er al heel wat bomen en platen gesneuveld om plaats te maken voor de metro. Direct na de zomervakanties, in September gaan de Schiedam- mers echt wat veranderingen zien in het landschap rond het station dat nu nog Schiedam-Rotterdam West heet. Om de bouw van het metrostation mogelijk te maken, moet er nogal wat gebeuren. De Hoppetoren Het nieuwe station Schiedam-Centrum is een ontwerp van architect Jan van Belkum. wordt gesloopt en ook de huidige NS-hal verdwijnt. Het plaatskaar- tenkantoor en de Bruna-winkel worden tijdelijk op het Sta- tionsplein ondergebracht. Dat geldt ook voor de bloemenwinkel in de passage. De puntkap boven de hoofdingang van het station moet namelijk gesloopt worden. Daarvoor is het nodig dat de pas sage volledig verbouwd en dus afgesloten wordt. Tevens krijgt de bewaakte fietsenstalling een andere stek. Fietsen moeten met ingang van September gestald worden in een ruimte onder de Horvathweg. Uitgangspunt bij de bouw van het metrostation is dat het reizigersverkeer gewoon doorgang moet vinden. Tijdens de uitvoering worden reizigers via gemarkeerde looproutes van en naar de sporen geleid. Schiedam-Centrum heeft haar naam niet zozeer te danken aan het feit dat het station centraal zou liggen in de stad, maar meer omdat dit station een centrale rol moeten gaan spelen als belangrijk vervoersknooppunt. Reizigers kunnen hier overstappen op trein, stads- en streekbussen en in de toekomst ook op TramPlus. Voorlopig is de gemeente nog in gesprek met inwoners van de Overschiesestraat over de invul- ling van TramPlus. Schiedam Rotterdam-West is nu ook al een druk NS-station. Het metrostation komt pal tegen het huidige NS-station aan te liggen op de plek waar nu de Hoppeto ren staat en de hal van het NS-sta tion ligt. Het ontwerp voor het kersverse Benelux-station sluit aan op de bestaande architectuur. Architect is Jan van Belkum. Een van zijn uitgangspunten is dat een station helder en overzichtelijk moet zijn. Reizigers moeten zich snel kunnen orienteren. Het sta tion wordt daarom zeer licht met staal en glas als hoofdbestandde- len van de overkapping. Deze zal aansluiten op de kap van het NS- station. In het jaar 2002 kunnen de Schiedammers voor het eerst gebruik maken van de Benelux lijn. MONIQUE SIEMSEN Leerlingen De Klinker krijgen Internetles SCHIEDAM - De hoogste groepen van Openbare Basisschool De Klinker kunnen sinds kort op school kennis maken met internet. Met behulp van een speciaal lesprogramma kunnen leerlingen van de bo- venbouwgroepen via een aantal eenvoudige opdrachten wegwijs wor den gemaakt in het 'surfen' over het netwerk. De bedoeling van deze kennismaking met het Internetgebeuren is niet alleen dat de leerlin gen leren hoe zij gemakkelijk aan informatie kunnen komen, maar ook dat zij vertrouwd raken met elektronische post. De Klinker is de eerste basisschool in Schiedam die een aansluiting heeft op een provi der van Internet. Een eigen homepage is samengesteld met daarin al- lerlei informatie over het onderwijs en de organisatie van de school. Onderwijzer Hans Loendersloot van De Klinker vindt het opvallend dat bijna de helft van de kinderen uit groep 7 en 8 uit de bovenbouw al bekend is met Internet. Ook in TV - FM radio met RDS - CD-speler en drie actieve luidsprekers. Dat alles in een compacte vormgeving waarvan alleen Bang Olufsen het geheim kent. U moet het zien en horen om het te geloven. Parkweg 367 - 369 3119 CK Schiedam Telefoon 010-4268638 3 jaar garantie vakdidactische literattfur wordt er regelmatig aandacht besteed aan computerondersteunend onder wijs, waarin met name multime- diale toepassingen via Internet een belangrijke rol spelen. Op deze manier is het mogelijk om jonge kinderen en leerlingen inzicht te laten krijgen in bepaalde basisbe- grippen en om een causale samen- hang tussen verschijnselen begrij- pelijk te maken. Om als school bij te blijven in de ontwikkelingen die er in de samen leving spelen, heeft Loendersloot het idee ontwikkeld een lespro gramma op te starten om kinderen van zijn school te leren netwerken. Dit lesprogramma bestaat uit een aantal eenvoudige opdrachten waarin wordt geoefend op het ComputerWeb voor kinderen. Ze krijgen bijvoorbeeld uitgelegd wat onder andere de begrippen World Wide Web (met de fonetische be- tekenis weurld waait wep) en Netscape netskeepbetekenen. Stapsgewijs leren de leerlingen hoe ze moeten surfen op het com- puterweb en hoe ze op deze manier allerlei verhaaltjes en puzzels op het scherm kunnen krijgen. Loen dersloot vindt het belangrijk dat kinderen op de basisschool al heb ben kennisgemaakt met Internet omdat men in het middelbaar on derwijs meer de nadruk wil gaan leggen op zelfstudie. ,,Als leerlin gen op de basisschool al een keer met Internet hebben gewerkt dan is het geen onbekend terrein meer voor ze", aldus de leerkracht. In ternet biedt ook leerkrachten de T Basisschool De Klinker is de eerste school in Schiedam met een aansluiting op een provider van Internet. Foto Roger van der Kraan mogelijkheid tot informatie-uit- wisseling van gegevens op lokaal en nationaal terrein. Men kan met elkaar overleggen over didactische technieken, methodes en dage- lijkse problemen in het onderwijs. Loendersloot vindt het tevens be langrijk dat zijn leerlingen ver trouwd raken met elektronische post (e-mail). Hij ziet e-mail als het hulpmiddel voor lessen in commu- nicatieve vaardigheden in het Ne derlands en Engels. Met een school in Wales wordt er regelma tig via e-mail gecorrespondeerd. Ook biedt de elektronische snel- weg mogelijkheden in het bieden van lessituaties, het maken van huiswerk en het toezenden van in formatie vanuit verschillende be- drijven en instellingen. Vanuit het klaslokaal hebben de leerlingen rechtstreeks toegang tot de 'echte' wereld. Op dit moment heeft De Klinker slechts e6n snelle computer met een Internetaansluiting. Het is vooralsnog een te grote investering om meerdere computers aan te schaffen. Maar voorlopig werkt het al prima om twee leerlingen te- gelijk achter de computer te zetten en ze met internet te laten werken. Het internetadres van Openbare Basisschool De Klinker is: http:// www.worldaccess.nl/-klinker/ho- me.htm. Het e-mail adres van de school is: klinker worldaccess.nl TOSCA VISSERS Rfflfsr<?ali Van de Water transport zoekt een Als contactpersoon voor onze relaties en de chauffeurs zorg je voor een soepel verloop van onze transporten. Tevens verzorg je de administratieve afhandeling van de rit We zoeken een jong ambitieus persoon met een commerciele instelling en enige werkervaring. lemand die kan lezen en schrijven met computers, maar ook met een Engelsman, een Fransoos of een Duitser Je opleiding is MEAO CE of vergelijkbaar daaraan We bieden je een ontspannen werkomgeving met ruime ontplooiingskansen. En natuurlijk een passend salaris. Stuur een brief en je CV naar: Van de Water Transport postbus 200 3100 AE Schiedam SCHIEDAM - Een panel van des- kundigen van Spirituele Vereni- ging Harmonia zal donderdag 12 juni vragen beantwoorden uit het publiek. Onder de deskundigen be- vinden zich onder andere een tarot- kaartlegster, helderzienden en droom uitleggers. Wie vragen heeft over een relatie, werk of iets anders kan deze stellen aan het pa nel. Iedereen is welkom in wijk- centrum Nieuwland aan het dr. Wibautplein 165. Aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs is fl. 7,50. SCHIEDAM - Anord is een drie- mansformatie, die gebruik maakt van gitaar, mandoline, bodhran en trekzak. Het woord 'anord' is Iers en betekent 'chaos', een naam die deze artiesten gekozen hebben voor het feit dat hun optredens nooit helemaal steriel verlopen. Donderdag 12 juni verzorgt de groep een optreden in Oorsmeer in het Podium Cafe aan de Lange Ha ven 28. SCHIEDAM - De Schiedamse Dart Competitie organiseert voor de deelnemers aan de zomercom- petitie een vijftal 501 -darttoernooi- en. Het vierde toernooi wordt ge- speeld op zaterdag 14 juni in Cafe Nergens aan de Vlaardingerdijk 85. Deelnamekosten zijn fl. 5,-. De eerste darts worden om 20.00 uur gegooid. Voor meer info: Rob Eekman, tel. 4263523 (na 18.00 uur). SCHIEDAM - In September gaat De Erker weer van start met lessen in pergamano. Deze zijn zowel voor beginners als voor gevorder- den. De contributie bedraagt fl. 15,- per maand. Belangstellenden kunnen telefonisch kontakt opne- men met Fia Boekee, tel. 4733245. SCHIEDAM - In dienstencentrum de 4 Molens vindt donderdag 16 juni een biljarttoernooi plaats. Het toernooi start om 18.30 uur en duurt tot 22.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Picasso of Matisse? Donderdag 12 juni kan de schilder in dienstencentrum Oost terecht voor een middag olieverf schilde ren. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten voor het ma- teriaal worden in rekening ge- bracht. SCHIEDAM - Het Anti-Discrimi- natie Buro Schiedam organiseert 25 juni een werklunch in het kader van het onderwerp discriminatie en arbeid. Mevrouw mr. Anne Posse) zal de bijeenkomst inleiden. Zij zal met name ingaan op de rechtsposi- tie van werknemers met een niet- christelijke religie. Dit mede naar aanleiding van het onlangs ver- schenen onderzoeksrapport ,Sui- kerfeesten en hoofddoekjes'. D<? werklunch vindt plaats tussen 11.30 en 13.30 uur aan de Van Swindensingel 40. Voor meer in formatie: 4264406. SCHIEDAM - Racistische grapjes die helemaal niet grappig zijn of collega's die in de kantine aan een ander tafeltje gaan zitten. De week van 16 tot en met 20 juni staat in het teken van de Nationale Meld week Racisme. Bekende Neder- landers als minister Melkert en ka- merlid Singh Varma, maar ook ve- le deskundigen van Bureau Racis me Bestrijding zitten klaar om te luisteren naar telefoontjes met klachten. Alle ervaringen worden genoteerd en uitgegeven in een Witboek Racisme op de werkplek. Van 09.00 tot 21.00 uur kan men gratis bellen naar telefoonnummer 0800 -1417. Dit nummeris uitslui- tend te bereiken tijdens de Natio nale Meldweek. SCHIEDAM - Filatelika organi seert donderdag 12 juni een filate- listenavond in boerderij Land- vreugd aan de Sweelincksingel 1. Zegels kunnen worden geruild en ingekocht. Zaal open 19.30 uur. De meest vreemde figuren kom je tegen tijdens het zomerkamp van de CJV. SCHIEDAM - Hele generaties kunnen er inmiddels over meepra- ten; de zomerkampen van de C.J.V. Schiedam. Ook dit jaar kun nen kinderen tussen de 7 en 16 jaar zich weer een week lang uitleven in de bosrijke omgeving van Amersfoort. Voor de jongsten is een Hoofddekselkamp op poten gezet, voor de jeugd tussen de 10 en 12 jaar een Griezelkamp en de oudsten gaan een week lang 'uit hun dak' in het gelijknamige kamp. De C.J.V. is een open vereniging die onder de vlag van het YMCA Nederland staat. Jaarlijks hoogte- punt van de vereniging is de orga nisatie van een drietal zomerkam pen die in het bosrijke Leusden worden opgeslagen. Dit jaar is daar de periode 16 tot en met 23 augustus voor geprikt. De jeugd wordt ondergebracht in tenten die rond een schitterend gelegen kamphuis staan. In het huis bevin- den zich de sanitaire voorzienin- gen en een moderne keuken waar een vaste keukenstaf dagelijks de maaltijden bereidt. Voor de kinde ren van 7 tot en met 9 jaar is het thema 'Hoofddeksel' gekozen. Dit houdt in dat er gezocht gaat wor den naar een Gouden Kroon. Maar natuurlijk wordt er nog veel meer gedaan, zoals zwemmen, housen en knutselen. De 10- tot 12-jarigen kunnen dit jaar weer griezelen. Wolven huilen rond de tent, mum mies worden opgespoord en Graaf Dracula ligt op de loer. Tijd om uit te zoeken wat er nu allemaal aan de hand is. De jeugd van 13 tot en met 16 jaar kan uit hun dak gaan. Ac- tie, sensatie en gezelligheid met 's avonds disco. De kosten voor het zomerkamp van de C.J.V. zijn fl. 179,50, inclusief eten, drinken en vervoer per tou- ringcar. Elk tweede lid van een ge- zin krijgt fl. 25,- korting. SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu seum geeft met regelmaat de mo gelijkheid gratis deel te nemen aan een rondleiding over tentoonstel- lingen van moderne kunst. Er is ruimschoots gelegenheid met elkaar te spreken over de inhoud van de tentoonstellingen. Zondag- middag 15 juni vindt een rondlei ding langs de tentoonstelling Unisono 3 Dianne Hagen plaats. Daarna gaat de rondleiding desge- wenst verder langs de linkerboven- zaal van het museum, waar een deel van de zomeropstelling 'Ei gen collectie en aanwinsten' is op- gesteld. De werken van Hagen hebben geen titel. Dit benadrukt de onbenoembaarheid van haar objec- ten. De kijker rest niets ander dan de gedachten en associaties. De rondleiding op zondag begint om 14.00 uur. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam srdaH

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3