j MULTIFOCUS GLAZEN o°l fl.179,- Maastricht in teken van Heiligdomsvaart mm nam# Mn mwmm AGENDA PER PAAR! 1 Aantrekkelijk Antwerpen arh'sh'fk m Het varifocale glas van Nederland In elkaar overvloeiend kijken en lezen. MAX.1 PAAR n.o^u,- pERKLANT GRATIS OOGONDERZOEK ZONDEK AFSPR/UK i ii oh XI •m Het bourgondische Antwer pen biedt elke dag een forse portie aan vaste ingredinten. Desondanks is er geen dag hetzelfde. Vermaak en le- vensvreugde behoren in de Scheldestad tot de eerste le- vensbehoeften. Net als brood en bier. flis DEOPTICIEN VANROTTERDAM MET OOGARTSPRAKTIJK $<r Secretaresse m/v Secretarieel medewerkers m/v Boekhoudkundig medewerkers m/v Administratief medewerker m/v Procesoperators m/v Datatypistes m/v Chauffeur (groot rijbewijs) m/v Chauffeur (groot rijbewijs) m/v Magazijnmedewerker m/v Vakantiewerk m/v De openingstijden van de Start vestigingen zijn: maandag t/m vrijdag van 8.30 t/m 17.30 uur. Start. De kruiwagen voor gemotiveerd personeel. Bij een bezoek aan de grootste stad van Vlaanderen zul je verbijsterd staan. Zo dicht bij ons eigen landje en toch zo beduidend anders, maar vooral veelzijdig. Alle dingen die het leven bijzonder maken, zijn op een of andere wijze subtiel in Ant- werpen verweven. Voor het be- zichtigen van alle musea, monu- menten, kerken en andere waarde- volle gebouwen zou een volledig jaar nog niet volstaan. Binnen Antwerpen zijn op dit mo ment verscheidene wijken waar de bevolking vanwege een bepaalde geloofsovertuiging of herkomst gegroepeerd is. Hoewel het niet gebruikelijk is om in zo'n buurt uitgebreid te gaan rondneuzen, is het wel boeiend om even een glimp op te vangen van het plaat- selijke leven. Zo is er een Russi- sche wijk ter hoogte van het Fal- Voor curiosa kun je terecht in een van de talloze antiekzaakjes. met een koperen draad die begint en eindigt bij de Schelde. Zodoen- de kan het gebeuren dat je op de ringbaan onder een bedrading conplein en een Chinese buurt die sterke overeenkomsten toont met China Town. Orthodoxe joden hebben de stadsrand afgebakend DE OBJECTIVE 8IERPR0EVEj?S - mm est) sd De Kulminatoris de verzamelplaats voor fanatieke bierdrinkers. De kastelein schenkt3S0 soorten. doorrijdt waarvan het nut op het eerste gezicht vraagtekens oproept. Voor het verlaten van de kring, die overigens altijd gesloten moet zijn, is toestemming vereist van een van de Rabbi's. In totaal staan er 34 sy- nagogen verspreid door heel Ant werpen. Antwerpen telt bijna een half miljoen inwoners. Met ruim 2.500 cafes (waaronder "Quinten Martsijs" aan de Hoofdkerkstraat, het oudste cafe der Nederlanden) lijkt het vinden van een geschikte stamkroeg een koud kunstje, of juist weer niet. Sinds jaar en dag worden er in de Scheldestad name- lijk kroegentochten georganiseerd waarna je aan het eind van de dag een helder overzicht zou moeten hebben van het uitgebreide aan- bod. Het bier is voor de Belgen een broodnodig basisingredient. "De objectieve bierproevers" heet de bierassociatie die voor het behoud Een oerwoud van snuisterijen. van de typische (Belgische) bier- soorten zorgt. De stamkroeg van het kritische genootschap luistert naar de naam "Kulminator". De kastelein schenkt 350 variaties op het kostbare vocht. Maar Neder- lands bekendste bier is niet eens vertegenwoordigd. Het uitgaanscentrum van Antwer pen heeft zich stilletjes aan wat te- ruggetrokken uit de binnenstad en is meer richting het Zuiden ge- gaan. Daar staan voormalige pak- huizen die omgebouwd zijn tot trendy restaurant of moderne dis- cotheek. Deze leefomgeving wordt nu gekenmerkt door een hoog ge- halte aan kunstenaars, artiesten en uiteraard studenten. Een vrolijke chaos bepaalt hier het straatbeeld. Opvallend is het percentage Hol landers en dan met name studenten uit Utrecht. Die trekken massaal naar Antwerpen om te genieten van het nachtleven. Vanuit Utrecht is het dan ook (als het even meezit) slechts twee uurtjes sturen voordat de stad in het vizier komt. In Maastricht is de hele zomer wel wat te beleven. Er is een uitge breid cultureel programma met orgel- en carillonconcerten, het Geusselt Pop Festival, straattheater, Theater aan het Vrijthof, kunst- manifestaties, vlooienmarkten en diverse openluchtcorxcerten. Ook de komende zaterdag vindt er iets bijzonders plaats in de Lim- burgse hoofdstad. 21 juni is de laatste zaterdag van het Kerkepad. De belangrijkste kerken zijn dan voor het publiek geopend. In de St. Servaasbastliek is onder meer de schatkamer te bezichtigen met een grote collectie bijzondere voorwerpen (beelden, schilderijen en an dere kostbaarheden). De St. Janskerk herbergt muurschilderingen, grafstenen en monumenten. Ook van de Waalse kerk, de Lutherse kerk en de Grieks-orthodoxe kerk is het interieur te bezichtigen. Wie in dit alles aanleiding ziet voor een weekeindje Maastricht, heeft keuze uit talrijke hotels. Een aanrader is Hotel Bergere (drie sterren) in de Stationsstraat, een karakteristiek pand uit 1886 met een gezellig interieur en een uitstekend ontbijtbuffet. Er zijn 65 sfeervol ingerichte kamers en drie hotelappartementen. Er is vlak voor de deur te parkeren. Alleen op zaterdag, als er vlooienmarkt is, moet in de omliggende straten een plekje gezocht worden. Voor meer informatie: de VVV van Maastricht, tel. (043) 3252121. Geen dag volgens het draaiboek VAKAIUTIE of 31 *c l9t 9l iiiiiiiiiiiimitiii mmmmmmmmmmmm 19C Oh nl In de fotogalerie van de Kunsthal Rotterdam is de tentoonstelling 'The Parents' van de Britse fotograaf Colin Gray (geb. 1956) te zien. Hij maak- ,(Ji te vijftien jaar lang foto's van zijn ouders en gebruikte daarbij verschillen- de technieken. Zo maakte hij bijvoorbeeld rontgenfoto's van z'n familie maar ook een luchtfoto van zijn geboorteplaats Hull. De serie gaat over Grays relatie met zijn ouders en de verhouding tussen zijn ouders onder- ling. Het zijn geen vervelende of cynische foto's. Het is eerder een vreemd soort eerbetoon. De kleurrijke platen hebben een luchthartig en vaak hu- moristisch karakter en laten het plezier zien dat de fotograaf en z'n ouders hebben gehad tijdens het maken ervan. Latere foto's hebben een zwaarde- re ondertoon. Daarin treden thema's als ouderdom en sterfelijkheid op de voorgrond. De tentoonstelling duurt nog tot en met 29 juni. Kunsthal Rot terdam, Westzeedijk 341. Voor informatie tel. 010 - 4400301. Mooie tuinen zijn voor veel mensen een inspiratiebron. Temidden van betoverend groen zijn al talloze goede ideeen ontstaan. Bijzonder veel pracht is te zien in de tuinen van Rob Herwig in Lunteren. Het leuke aan zijn dertien tuinen is dat ze allemaal door bekende Nederlanders ontwor- pen zijn. Zo heeft Ton ter Linden de Watertuin ontworpen en tekende Arend Jan van der Horst de Romantische rozentuin. Door te genieten van het verschillende groen, kunnen mensen ideeen opdoen voor hun eigen tuin. Daarom is er voor alle ontwerpen een werkblad verkrijgbaar. De mo- deltuinen van Rob Herwig zijn tot en met eind September geopend. Meer informatie tel. 0342 - 414800. In het Zeeuwse Schoondijke is een andere mooie tuin te vinden. In de .,}lor; tuin van Juust Wa'k Wou is een grote verscheidenheid aan planten te zien. Handig hier zijn de kleine naambordjes bij de verschillende planten. Dat maakt de tuin zeer leerzaam. Er is ook een natuurlijke vijver en er zijn aan- gelegde vijvers, een rozentuin en veel terrassen met kuipplanten. De tuin is geopend op 5 en 6 juli, 23 en 24 augustus en op afspraak. Meer informa tie tel. 0117 - 401252. De winkelstraten van Antwerpen puilen uit met originele kledingza- ken, enorme warenhuizen maar eveneens exclusieve, smalle kunst- zaakjes. Voor antiek en andere snuisterijen is de Kloosterstraat het ware paradijs. Handel in curiosa tiert ook welig in de Hoogstraat. Achter iedere deur schuilt een schat aan oude spullen. Van juke- boxen, Coca-Cola drankautomaten tot aan originele reclameborden, complete voertuigen en zeldzame muziekinstrumenten. Aan de echt bijzondere voorwerpen hangt ech- ter ook een bijzonder prijskaartje. De kleine winkels en diepe lood- sen alleen al zijn de moeite van het bezichtigen waard. Het kleurrijke decor geeft een fraai overzicht van wat er zich de laatste jaren alle maal heeft afgespeeld op het ge- bied van kunst, reclame, en ge- bruiksvoorwerpen. Net als Ant werpen, dat een allesomvattend beeld schept van het bourgondi sche leven. Door Stephan van Leiden De even hoge als fraaie Onze-Lieve-Vrouwekathedraal is niet over het hoofd te zien. 7 I Alleen tegen inlevering van deze advertentie. Winkelcentrum Zuidplein Winkelcentrum de Koperwiek Zuidplein Hoog 457 Centrumpassage 126 3083 BE Rotterdam 2903 HE Capelle aan den IJssel tel.: 010-480 67 09 tel.: 010-442 1507 Oogarts tel: 010 - 481 41 11 Oogarts tel: 010 - 450 25 22 Erkende oogartspraktijk. Onze geregistreerde optometristen zijn lid van A.N.V.O. - N.U.V.O. v/h A.N.V.C. o.v. Op zoek naar een goede baan? Boekhouders m/v Voor diverse bedrijven. Taken: algemene administrate (crediteuren- en bankadministratie), salarisadministratie, budgetten opstellen, consolidatie, controleren dagrekening en (eventueel) externe pensioen- fondsenadministratie/uitkeringen. Vereist: HEAO/SPD-niveau, ongeveer 2 tot 5 jaar werkervaring, kennis van Lotus/Excel/ Exact, zowel zelfstandig als in teamverband kunnen werken, stressbestendig, innovatief en geen 9 tot 5 instelling. Na 3 maanden kans op een vast dienst- verband. Voor meer informatie: Start Rotterdam-Oost, Nicole Regnerij, tel. (010) 456 39 51. Voor een overheidsinstantie en een inter- nationaal bedrijf in Rotterdam-Centrum. Taken: notuleren, agendabeheer, correspon dence, voorbereiden vergaderingen, afspra- ken maken en zelfstandig opzetten van het archief. Vereist: HAVO/VWO-opleiding aangevuld met een secretariele opleiding of MEAO- opleiding richting Secretarieel, enige beheer- sing van de Engelse taal in woord en geschrift en ervaring met WP 5.1/6.0. Het betreft een fulltime functie voor een langere periode. Voor meer informatie: Start Rotterdam- CentrumMaltie Nankoe of Nicole van Lierop, tel. (010) 413 23 01. Commercieel medewerker m/v Voor een vooraanstaande verzekeringsmaat- schappij in Rotterdam. Taken: het voeren van berekeningen, ver- richten van administratieve werkzaamheden en het beantwoorden van vragen van verze- kerden en verzekeringsadviseurs. Vereist: minimaal HAVO/MEAO-diploma met een 7 voor wiskunde op je eindlijst, een klantgerichte instelling en een representatief voorkomen is een absolute must. Met name schoolverlaters worden verzocht te reageren. Bij gebleken geschiktheid kans op een vast dienstverband. Voor meer informatie: Start Rotterdam Centrum, Nicole van Lierop of Door Adriaanse, tel. (010) 413 23 01. Voor diverse relaties in Rotterdam-Zuid. Taken: telefoonbehandeling, correspondentie, agendabeheer, ontvangst klanten, filen en notuleren. Vereist: HAVO-opleiding aangevuld met een secretaresse opleiding of MEAO-secretarieel, goede beheersing van de Engelse taal in woord en geschrift, Duits is een pre, kennis van Word en WP. Voor meer informatie: Start Rotterdam-Zuid, Petra Vleeshouwers, tel. (010) 480 24 00. Voor relaties in Rotterdam-Zuid. Taken: debiteuren-/crediteurenadministratie, facturatie, kas/bank/giro, grootboek en data-entry. Vereist: MEAO-Bedrijfsadministratie of HAVO-diploma aangevuld met PD Boekhouden, kennis van Lotus of Exact, affiniteit met tekstverwerken, beheersing van de Duitse en de Engelse taal. Voor meer informatie: Start Rotterdam- Zuid, Dick Snijer, tel. (010) 480 24 00. Voor een bankbedrijf in Vlaardingen. Taken: administratieve werkzaamheden ter ondersteuning van de clientenadviseurs, het verzorgen van mailings, het voorbereiden van commerciele acties en incidenteel zult u de telefooncentrale bedienen. Vereist: MEAO-niveau, inzicht in admini stratieve processen, administratieve werk ervaring en bancaire ervaring is een pre. Het betreft een functie voor de periode van half juli 1997 tot en met januari 1998 voor 36 uur per week. Voor meer informatie: Start Vlaardingen, Regina Smith, tel. (010) 46 02 66. Sleutelaars m/v Voor een relatie in Vlaardingen. Taken: het uit elkaar sleutelen van roestvrij- stalen tanks en pijpen en diverse algemene werkzaamheden. Vereist: LTS-diploma richting Mechanische techniek of soortgelijk en een veiligheids- diploma (WA-1) en goede beheersing van de Nederlandse taal. Het betreft een tijdelijke functie en de werkzaamheden vinden plaats op locatie in Hoek van Holland. Voor meer informatie: Start Vlaardingen, Ivar van Mourik, tel. (010) 46 02 66. Voor een chemisch bedrijf in de regio. Taken: het afdrummen van vaten. Vereist: LTS/MTS-opleiding richting Procestechniek of VAPRO-A of de theorie van VAPRO-B en goede beheersing van de Nederlandse taal. Voor meer informatie: Start Vlaardingen, Ivar van Mourik, tel. (010) 46 02 66. UITZENDBUREAU Voor diverse relaties in Rotterdam-Zuid. Taken: invoeren van numerieke en alpha-numerieke gegevens. Vereist: ervaring met Word (Windows)/WP, in bezit van typediploma en accuraat kunnen werken. Voor meer informatie: Start Rotterdam- Zuid, Karin de Boer, tel. (010) 480 24 00. Taken: het rijden op een kolkerzuiger en het bedienen van deze wagen in Rotterdam en regio, putten en deksels openen en het riool schoonspuiten. Vereist: in bezit van rijbewijs C, eventueel in bezit van CCV-B goederen, representatief, fysiek zwaar werk kunnen verrichten. Het betreft een fulltime functie voor 36 uur per week. Voor meer informatie: Start Rotterdam-Zuid, Zouhair el Maroudi, tel. (010) 480 24 00. Taken: het in- en uitladen van stoelen, tafels en podia, afleveren, ophalen en afrekenen van alle goederen bij klanten. Vereist: in bezit van rijbewijs C, eventueel in bezit van CCV-B goederen, representatief, fysiek zwaar werk kunnen verrichten. Het betreft een parttime functie voor minimaal 2 dagen per week. Voor meer informatie: Start Rotterdam-Zuid, Zouhair el Maroudi, tel. (010) 480 24 00. Productiemedewerkers m/v Vereist: goede motivatie, goede beheersing van de Nederlandse taal en eventueel bereid zijn om in ploegendienst te werken. Voor meer informatie: Start Vlaardingen, Ivar van hhourtk, tel. (010) 46 02 66. Voor een relatie in Rotterdam-Zuid. Taken: klaarzetten van orders uit het magazijn, inkomende goederen ordenen in het magazijn, laden en lossen van de vracht- wagen met behulp van een heftruck. Vereist: bereid zijn om het vak te willen leren en gemotiveerd zijn. Met name schoolverlaters worden verzocht te reageren. Het betreft een fulltime vacature met kans op een vast dienstverband. Voor meer informatie: Start Rotterdam-Zuid, Zouhair el Maroudi, tel. (010) 480 24 00. Wij hebben regelmatig werk voor vakantiekrachten. Vereist: goede beheersing van de Nederlandse taal en gemotiveerd zijn. Voor meer informatie kun je contact opnemen met onderstaande vestigingen. Start Rotterdam Centrum, Coolsingel 47, tel. (010) 413 23 01; Start Rotterdam Oost, Perseusstraat 93, tel. (010) 456 39 51; Start Rotterdam Zuld, Pleinweg 12, tel. (010) 480 24 00; Start Vlaardingen, Schiedamseweg 2, tel. (010) 460 26 66.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 23