Spectrum festival bol van multi-culturelemuzikaliteit LW, te# if# Grootscheeps onderzoek naar bereikbaarheid bedrijven IEDERE WEEK K00PZ0NDAG IN HARTJE ROTTERDAM Veldkijkers voor Natuurvereniging MaasposT Winnaars prijsvraag bekendgemaakt Lekker in het gehoor klinkende muziek Bang&Olufsen t Prijs WBS HA55TA0 WBilCilAiEN SCHIEDAM KERKDIENSTEN SCHIEDAM - Wie de Wijk- krant Nieuwland doorbla- dert, krijgt last van duizelin- gen. Nieuwland herrijst. De werkgroep Architectuur van de bewonersvereniging 'Wonen en leven Nieuw land' stelde een viertal wan- delingen samen door de buurt. Deze werkgroep be- staat uit actieve wijkbewo- ners, die de veranderingen kritisch volgen. Zij weten uit ervaring hoe het staat met Nieuwland en zij weten wat er nog verbeterd kan worden. De zogenaamde 'Nieuwlandvierdaagse' laat zien wat er allemaal veran- derd is in de wijk, die voor- namelijk in de jaren vijftig en zestig is gebouwd. m ■Mi Goed gevoel TIJDLOZE SCHOONHEID DIE BLIJFT BOEIEN imi GEBR.DE VELD Bara SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk heeft zaterdag 21 juni sopraan Marian van Loon en pianist Jac Vinke als publiekstrekkers. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Wel wordt er aan de deur een collecte gehouden ter bestrijding van de onkosten. Kampen CJV EHBO cursus Braderie Harmonie Ambrosius Bingo dansant Kinderbingo Dolfinarium =r<?aM CONTACTLENZEN v.a. 5 0 per maand Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 18 juni 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. J. Visbeek. Aanvang: 17.00 uur, kand. S.J. Verheij. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur; ds. A.N. Verheul. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.J. Lamping. St. Martinuskerk, Albert van Raal- teplein. Aanvang: 09.30 uur, ds. J. Sosef. Gereforineerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. W.R. van Wieren. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, ds. A.N. Ver heul. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur, drs. A.G.M. van den Ende. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, cand. C. Molenaar. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, cand. S.J. Verheij. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, ds. C.A.A. Struik. Aanvang: 16.30 uur, ds. C.A.A. Struik. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, Vierde zondag na Trini- tatis, mw. R. Rodenburg. Zondags- lied: gezang 477. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.30 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, voorg. D. Kool. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, marktmis. Donderdag, 09.15 uur, eucharistie viering. Zaterdag 18.30 uur eucha ristieviering, voorg. D. Kool. Zon dag 11.00 uur, eucharistieviering, voorg. K. Veltman. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kerk Dam 30. Aanvang: 10.30 uur, ge- zongen eucharistieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdag 18.00 uur, eu charistieviering. Zondag hoogmis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aan vang: 10.15 uur pastoor P.M. Vis- mans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistieviering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering. Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. M.A. Sybrandy-Verbist. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. 't Paxhuis, Schie 11. Za terdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, kapt. en mevrouw A.J. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- se, zaterdag 17.30 uur.Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Facelift Nieuwland is al behoorlijk ver gevorderd De wijkkrant is al weer twee maanden verleden verschenen. Maar ze is weer even actueel, omdat er een prijsvraag aan de wandelingen gekoppeld was. Bij elke wandeling door de buurt, zijn vierfoto's geplaatst. De wan- delaar diende te raden waar deze foto's gemaakt zijn. Dinsdagmid- dag 17 juni werd bekend welke Nieuwlanders de buurtfoto's heb- ben herkend. Wethouder A. Reijnhout reikte de prijzen uit. Er waren verschillen- de VVV-geschenkbonnen te ver- delen onder de winnaars van de derde prijs. Deze gingen naar J.M. Lauwrier, J. van der Ree en J.F.H. Terwiel. De tweede prijs bestond uit een drietal mandjes met artikelen uit de winkels van de Mgr. Nolenslaan. Deze prijzen gingen naar A. Orhan, J. van Nie- len en H. van Schie-Beumer. De hoofdprijs van twee minuten gra tis winkelen bij de Plusmarkt aan de Nolenslaan, ging naar R. van Schie. Wandelen door Nieuwland is geen bijzondere attractie waar bussen vol toeristen op af komen. Toeristen gaan liever naar een historisch centrum, een shopping- mall of een' attractiepark waar de kinderen zoet zijn. De voettoch- ten zijn dan ook meer bedoeld voor gei'nteresseerde Schiedam- Nieuwland ondergaat een face-lift. Ook de straten getuigen hiervan. Foto willem de Bie mers. Ze geven een mooi beeld van de vele verbeteringen die de afgelopen jaren in Nieuwland zijn doorgevoerd. De 7500 wijkbewo- ners hebben allemaal een exem- plaar van de wijkkrant in de bus gekregen. Maar de krant is ook te verkrijgen op het Stadskantoor, bij de voorlichter van de Dienst Gemeentewerken, J. Langstraat. Over verspreiding via het VVV en het Wooh Informatie Centrum wordt nog nagedacht, want men is nog niet zeker of de belangstel- ling dermate groot is, dat de ver spreiding via deze wegen de moeite loont. Eert wandeling door de eigen buurt geeft de Nieuwlanders een goed gevoel. Ze krijgen het idee deel uit te maken van een positief geheel. En dat is wat de bewo nersvereniging 'Wonen en leven in Nieuwland' voor ogen stond. In 1995 organiseerde zij al een cursus ruimtelijke vormgeving. De opzet was bewoners een ont- wikkeling in denken over ruimte lijke kwaliteit te laten doormaken en de kloof tussen burgers en stadsbestuur te overbruggen. De cursus was een succes. Zo'n zes tig actieve buurtbewoners namen hieraan deel. De wandelingen en de prijsvraag over Nieuwland be- schouwt de bewonersvereniging als een lqgisch vervolg op het be- wustmakingsproces, zodat de Nieuwlanders over een tijdje net zo trots zullen zijn op hun wijk, als de bewoners van Schiedam- Zuid eind mei 1997 demonstreer- den in Thin activiteiten met de slo gan 'Daar mogen we trots op zijn'. De veranderingen in Nipuwland zijn legio. Er is ongelooflijk veel nieuwbouw gepleegd in de grote wijk. Te denken valt aan het nieuwbouwproject aan het voor- malig Hollandia-terrein, ouderen- huisvesting op het Wibautplein of de herinrichting van het Dr. Wil lem Dreesplein. De wijk is opge- sierd met luxe woningen, laag- bouw en kleurrijke buitenmuren. Met de wandelroutes in de hand, is eenvoudig te leren waar de ver beteringen uit bestaan. De lezer wordt geattendeerd op de renova- tie van flats, nieuw aangebrachte liften, of nieuw groen. Ook op het gebied van veiligheid en 'leefbaarheid', zoals dat met een verdoezelend woord wordt ge- noemd, is er veel in beweging ge- zet. Nieuwland heeft een wijkser- viceteam gekregen. Een aantal mensen uit dit team pleegt voor- namelijk onderhoud.Ze letten op kleine eTgernisSen. als een scheefliggende stoeptegel, graffi ti op de muren of zwerfvuil. Daarnaast zijn er veiligheids- agenten die nauw samenwerken met de politie. De wijkservice- teams leveren werkgelegenheid op en hopelijk dragen ze bij aan een verbetering van de sfeer. De veranderingen in Nieuwland zijn nog niet voltooid. Momen- teel is de bewonersvereniging 'Wonen en Leven in Nieuwland' aan het brainstormen over de noordzijde van de Parkweg. In april is hierover een informatie- avond gehouden, waarin ter spra- ke kwam wat er zoal aan verande ringen mogelijk is op dit stukje Nieuwland. Verder dan plannen is men nu nog niet gekomen. De aanstichters van de wervelwind hebben beloofd ons op de hoogte te houden. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - Het jaarlijks te- rugkerende Spectrumfestival dat afgelopen zondag 15 juni in het Beatrixpark werd gehouden, was opnieuw een groot succes. Vijftien verschillende popgroe- pen uit binnen- en buitenland gaven hun muzikale interpreta- ties ten gehore aan een uitbundi- ge en dansende menigte. Voor het eerst werd het Spectrumfes- BeoCenter 9300 Een radio, cassettedeck en CD-speler uigevoerd met prachtige materialen. Dat alles in een vormgeving waarvan alleen Bang&Olufsen het geheim kent. Ooit kiest u voor mooist Parkweg 367-369 3119 CK Schiedam Telefoon 010-4268638 3 jaar garantie Het Spectrumfestival verliep nagenoeg vlekkeloos. Foto willem de Bie tival gecombineerd met het SpectrumPop, om zo vooral meer jongeren naar het festival te trekken. De muziekgroepen zelf waren zeer enthousiast over het publiek van de festivals. Organisatorisch gezien was het festival vlekkeloos verlo- pen. Minder enthousiast waren de organisatoren over de aanwezig- heid van smartshop 'De Lachende Paus' met hun zwarte ballonnen. De lachende Paus dreigde met ver- storing van het festival en om esca lade te voorkomen besloot men de smartshopoogluikend toe te staan. De melancholische klanken van Americo Brito en het strakke ritme van de Kaseko-muziek van Yakki Famiri lagen lekker in het gehoor. De expressieve combinaties van Afrikaanse gezangen met Hiphop en Reggae van Expedition bekoor- den het publiek. Vooral het Portu gese Dia de Lua was dichterlijk mooi. Showmanship en Laberinto waren kwalitatief goed en wisten het publiek uitermate goed te ver- maken. Tussen het Wereld podium en Poppodium concerteerde spon- taan een percussieband. Op het festival van de werelddorpen was het een en al gastvrijheid en kon het publiek kennis maken met al lerlei aspecten van de Schiedamse multi-culturele samenleving. In het Kaapverdiaanse dorp werd er en thousiast gedanst en muziek ge maakt. Lieftallige Indische danse- ressen met kokosnoten bikinis en rieten rokjes trokken veel bekijks. Overal stonden eettentjes met Ma- rokkaanse, Turkse en creoolse ge- rechten. Surinaamse koks lieten met stralende glimlach broodjes bara, roti en Surinaamse sate proe- ven. Ecuadoraans schonen ver- kochten dikke wintertruien en de Zai'rische broers gingen ervan uit dat zij die middag nog al hun leren riemen en tassen aan de man had- den gebracht. Op de kinderboerde- rij waren er allerlei activiteiten voor kinderen georganiseerd. In het groentestalletje werd er pop- penkasttoneel opgevoerd met pop- pen die gemaakt waren van groen- ten en fruit. Kinderen konden mee- doen aan een vragenspel over de natuur. De winnaar van het spel mag iedere week een groentepak- ket met ecologische geteelde sei- zoengroenten in de ecologische winkel afhalen. Er was een ook groot, roze varken te bezichtigen. Het ECO-team, een groep vrijwil- ligers van het Schiedamse energie- bedrijf ONS, gaf informatie over hoe mensen kunnen meehelpen aan het verkrijgen van een beter milieu. Zij gaven adviezen in het zuiniger omspringen met water en elektriciteit en hoe de consument zijn koopgedrag kan aanpassen om het milieu minder te belasten. Op verschillende plaatsen van het ter rain stonden er statiegeldkramen, waar men een kwartje retour kreeg voor elk plastic of papieren beker- tje dat werd ingeleverd. Dit jaar waren er beduidend meer bezoekers dan vorig jaar. Het is moeilijk om het precieze aantal te bepalen, maar de organisatoren schatten dat er ongeveer 60.000 mensen het Spectrumfestival heb ben bezocht. TOSCA VISSERS SCHIEDAM - Creatieve in- woners van Schiedam kunnen met hun ideeen over hun woonomgeving terecht bij de Woningbouwvereniging Schiedam (WBS). Deze stelt een leefbaarheidsprijs be- schikbaar van tienduizend gulden per wijk voor de wij- ken Groenoord, Woudhoek en Centrum. De inhoud van het begrip leefbaarheid kan varie- ren van schone portieken tot winkels op loopafstand. Iede re groep van tenminste 7 be woners die met een initiatief komt waarmee de leefbaar heid in de buurt permanent wordt vergroot, kan een aan- vraag voor de prijs indienen. Voorwaarde is wel dat het om een nieuw idee gaat. Aanvra- gen moeten bij de Woning bouwvereniging Schiedam worden ingediend voor 1 Sep tember en uitgevoerd kunnen worden na 1 oktober. SCHIEDAM - De jeugd tussen de 7 en 16 jaar kan deze zomer weer op kamp met het CJV. De tenten worden opgeslagen in de bossen van Amersfoort en voor elke leef- tijdsgroep is een eigen thema be- dacht. De kosten voor deze vakan- tie bedragen fl. 179,50, inclusief eten, drinken en vervoer per tou- ringcar. Voor meer informatie kan er voor het tienerkamp worden ge- beld met Wim Touw, tel. 4712356, voor het kinderkamp met Ton van der Leije, tel. 4703746 en voor het middenkamp (10 tot en met 12 jaar) met Jan van der Most, tel. 4620112. SCHIEDAM - De EHBO vereni- ging Sint Liduina leidt op voor een officieel EHBO diploma. Dit doet de vereniging in samenwerking met het Oranjekruis, en uiteraard onder begeleiding van gediplo- meerde instructeurs. De cursus zal gegeven worden in zalencentrum De Ark, aan het Hargplein te Schiedam. De kosten bedragen fl. 175,- inclusief materiaal. Voor meer informatie: 010 - 4706244. SCHIEDAM - Serviesgoed, glas- werk, kleine meubeltjes, alles is te koop op de braderie in Spaland. De Harg Spaland organiseert deze braderie op zaterdag 28 juni. Er zijn allerlei kraampjes met hebbe- dingetjes, maar ook de Wereldwin- kel en Foster Parents Plan zijn aan- wezig. Daarnaast valt er veel te winnen bij het Rad van avontuur. De braderie vindt plaats aan de Willem Andriessenlaan 2. SCHIEDAM - De muziek die Har monie Ambrosius ten gehore brengt, bestaat onder andere uit Pocahontas van Alan Menken, Swan Lake Suite van Tchaikov sky, V is Vrijheid van Sander Crombeen en Tie a yellow ribbon van Alan Frazer. De Harmonie speelt zondag 22 juni om 11.30 uur in het Stedelijk museum aan de Hoogstraat. SCHIEDAM - Tussen de bing- orondes is gelegenheid voor een dansje. Op vrijdag 20 juni organi seert Stichting Welzijn Nieuwland een bingo-dansant in wijkcentrum Dreesplein. De zaal is open vanaf 19.30 uur en de eerste ronde wordt gespeeld om 20.00 uur. De kosten zijn fl. 10,- voor zes rondes. SCHIEDAM - De combinatie van dans en bingo is in de mode bij wijkcentrum Dreesplein. Op woensdagmiddag 25 juni organi seert stichting Welzijn Nieuwland een superkinder-bingodansant voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. De kosten bedragen fl. 4,- voor zes rondes. Aansluitend geven kinde ren een demonstratie jazzballet. De middag vindt plaats op het speel- plein van het Dreesplein. SCHIEDAM - De thuisblijvers kunnen op woensdag 6 augustus een dagtocht ondernemen naar het Dolfinarium te Harderwijk. De kosten voor deze dag uit varieren tussen fl. 12,50 en fl. 27,50, afhan- kelijk van de leeftijd van de kinde ren. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen niet zonder begeleiding mee. Inschrijving is mogelijk aan de balie van het Wijkcentrum Dreesplein. w Mevrouw Jansen overhandigt de vijfverrekijkers aan Hinten Van de KNW. Foto Willem de Bie SCHIEDAM - Tot voor kort ver- richtten de jeugd- en jongeren- werkgroepen van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (K.N.N.V.) Water- weg-Noord veldwerk met slechts een binoculair. De organisatie In- nerwheel die al een aantal jaren vergadert in de Boshoek, heeft nu een lang gekoesterde wens van de werkgroepen in vervulling laten gaan. Op dinsdag 10 juni overhandigde mevrouw Jansen, voorzitter van een regionale groep van Inner- wheel, vijf veldkijkers aan Piet Hinten, leider van de werkgroe pen. De werkgroepen maken nest- kasten en houden rommelmarkten om geld in te zamelen. Met dit geld kan de vereniging draaiende ge houden worden, maar ruimte voor de aanschaf van professionele ap- paratuur is er niet. De organisatie Innerwheel is een club van vrou- wen wier echtgenoten lid zijn van de Rotaryclub. Net als de Rotary- club zet de organisatie zich in voor verenigingen die een belangrijke maatschappelijke functie vervul- len. De ruim 350 leden van de werkgroepen van de K.N.N.V. Waterweg-Noord doen met het veldonderzoek dat zij verrichten heel nuttig werk. Zij geven advie zen op het gebied van beheer en voeren opdrachten uit op verzoek van bijvoorbeeld Provinciale Sta- ten. Alles gebeurt op basis van vrijwilligerswerk. De K.N.N.V. is erg blij met de vijf nieuwe veldkij kers. Er zijn wel leden die zelf in het bezit zijn van een binoculair, maar gezien het aantal leden en het te verrichten werk, is het voor de vereniging een mooi geschenk. SCHIEDAM - Het Vervoer Coor- dinatie Centrum Rijnmond start een onderzoek dat de knelpunten in de bereikbaarheid van de bedrij ven die gevestigd zijn aan de Wa- terweg naar voren moet brengen. Hiervoor worden rond de 250 be drijven in Schiedam en Vlaardin- gen benadert. In totaal zullen ruim 10.000 werk- nemers rond 19 juni via hun werk- gever een korte vragenlijst ontvan- gen met vragen over hun woon- werkvervoer. De werkgevers ont- vangen een aparte vragenlijst. In het onderzoek krijgen met name de mogelijkheden van de fiets, het openbaar vervoer en het carpoolen aandacht. Het stimuleren van deze vervoermiddelen is een effectief instrument, dat in de regio Rotter dam wordt ingezet om de bereik baarheid in stand te houden. Over- heid en bedrijfsleven wil het be- reikbaarheidsprobleem gezamen- lijk aanpakken. Het onderzoek zal naar voren moe ten brengen op welke wijze dat voor de bedrijven van de Gorzen in Schiedam, tot en met het Scheur in Vlaardingen het beste kan gebeu- ren. Het VVC Rijnmond verwacht eind augustus een rapport met aan- bevelingen te kunnen presenteren. Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 wet vJiCctdelij&c fyio-eten, s4kOi& de efUicie*. TEMPE L I i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3