Sprookjesachtige voorstellingen in de tuin van cafe't Spul Vlaardingse politici staan kunst af voor expositie 369 L 119 BERGWEG 110 ROTTERDAM Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... m- Expositie Parkconcert Zomeravond Night of the Promise Molyakov en poppentheatergroep uit Bulgarije in Schiedam 'Kunst met de raad' BON APS COMPACT m. PER FOTO 38-90 MM ZOOM TEL.: 0KM.61&600 U 2&8T 3PAK SCHIEDAM - De tuin van cultureel cafe 't Spul vormt twee dagen lang het decor van twee bijzondere poppen spel voorstellingen. 'De klei- ne zeemeermin'het bekende sprookje van Andersen, zal als schimmenspel opgevoerd worden door het nationale poppentheatergezelschap van Bulgarije. Audrey Molya kov, een Russische poppen- speler voert de voorstelling 'Kashtanka' op. Een bijzon- der stuk dat gebaseerd is op een verhaal van Tsjechov. Bestaansrecht Voor een voordelig abonnement op het Rotterdams Dagblad. Na een ingrijpende 1 verbouwing vindt u vanaf vandaag op de 1e verdieping bij Correct aan de Bergweg 110 de j mooistefoto/video camera afdeling van Nederland met de I grootste keuze aan foto en video camera's in alle soorten. Zo vindt u tussen meer dan 80 video camera's, tientallen spiegelreflex camera's en ruim 150 geselecteerde foto compact camera's en de nieuwste APS camera's. Alles staat overzichtelijk opgesteld en vakkundige verkopers staan u met raad en daad terzijde. Ook op het gebied van alle toebehoren heeft Correct een groot assortiment. HET ZATERDAG J FUJI DL 95 SUPER COMPACT I CAMERA m Woensdag 25 juni 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 54 MaasposT 'PftlS VLAARDINGEN - In het gebouw van de Bloedbank aan de Galgkade 1 in Vlaar- dingen worden tot en met 14 augustus foto's tentoonge- steld van Menno Leutscher. Leutscher fotografeert veel- vuldig theater- en dansvoor- stellingen. Een gedeelte hier- van is nu in de Bloedbank te zien. Leutscher werkt sinds een jaar als zelfstandig foto- graaf. Naast theater- en dansvoorstellingen maakt hij ook opnamen voor pos ters, cd-hoesjes en artikelen in tijdschriften. De laatste tyd richt Leutscher zich steeds meer op portretfoto- grafie. Het merendeel van zijn werk bestaat uit zwart- witopnamen. Hij exposeerde ai eerder dansfoto's in cafe Anders en met acht collega's in de Archiefwinkel in Rot terdam en bij de Bloedbank in Rotterdam. De expositie is vrij toegankelijk tijdens de openingstijden van de Bloedbank. Maandag tot en met donderdag van 14.00 tot 20.00 uur en op vrijdag van 11.30 tot 17.30 uur. SCHIEDAM - Muziekver- eniging St. Radboud geeft zondag 29 juni een gevari- eerd concert in het Beatrix- park. De harmonie speelt muziek in verschillende gen res. Toehoorders zullen dan ook merken dat het 'hoem- papa' geluid, wat voor velen nog verwant is aan de har monie, heeft plaatsgemaakt voor moderne klanken en melodieen. Geluisterd kan worden naar een compositie van nummers van Sammy Davis Jr; 'On the Town' en 'Mr. Bojangles'. Daarnaast kan men een arrangement beluisteren van muziek uit de musical Miss Saigon en de film 'Schindlers List'. St. Radboud speelt daarnaast nog enkele zonnige Spaanse klanken in een hopelijk zon- overgoten Beatrixpark. Het parkconcert zal worden ge- houden nabij restaurant De Vijver en de kinderboerde- rij in het centrum van het park en begint om 14.00 uur. MAASSLUIS - De zomer- avondconcerten op de bei- aard van de Groote Kerk zijn vrijdag 20 juni voor de twintigste keer van start ge- gaan. Ook dit seizoen zullen er weer zes concerten wor den gegeven. Bij wijze van experiment worden twee van de zes concerten gecom- bineerd met een concert uit de serie orgelconcerten in de Groote Kerk. Zaterdag 5 ju- li treedt van 19.15 tot 20.00 uur Gerard de Waardt op, waarna aansluitend een or- gelconcert te beluisteren is van Klaas Jan Mulder. Vrij dag 18 juli treedt De Waardt weer op, maar dan van 19.30 tot 20.30 uur. Op het binnenpleintje naast de kerk zijn de concerten fraai te horen. Wie de toren wil bezichtigen en de beiaardier aan het werk wil zien kan aan de speciale rondleidin- gen deelnemen. Uit veilig- heidsoverwegingen zijn hier wel regels aan verbonden. De minimum leeftijd voor het beklimmen van de toren is 8 jaar, kinderen van 8 tot 14 jaar mogen uitsluitend onder begeleiding van een volwassene naar boven. Be- langsteilenden kunnen zich 5 juli melden tussen 18.45 en 19.00 uur en 18 juli tussen 19.00 en 19.15 uur aan de voet van de toren, achter de Groote Kerk. MAASSLUIS - In de Koningshof Maassluis vindt zaterdag 13 Sep tember de eerste 'Lingens Blond - Night of the Promise' plaats. Tij dens deze avond zullen gospel-, pop en klassieke muziek elkaar wntmoeten. De kaartverkoop be- ajnt dinsdag 1 juli. Kaarten kosten ft, 7,50 in de voorverkoop en fl. 10,- op de avond zelf. De voorver- koopadressen in Maassluis zijn; de Bijbel-in, Noordvliet 19, muziek- handel Allegro, Noordvliet 22; het informatiecentrum in het stadhuis, Koningshoek 93050 en de DWM Drukkerij, Westeinde 2. De op- brengst van de avond komt ten goede aan de Nederlandse Kanker- stichting. De avond begint om 20.30 uur, de zaal is open om 19.30 uur. „Het spelen met poppen is al zo oud als de mensheid", vertelt Rob van Klaarwater van cafe 't Spul. Het is volgens hem echt een kunst- vorm. De poppenspelers maken vaak zelf de poppen en zijn jaren bezig om de technieken onder de knie te krijgen. De initiatiefnemer vindt het onvoorstelbaar hoe goed sommige spelers gezichtsuidruk- kingen over kunnen brengen, of hoe bijvoorbeeld 66n persoon vijf poppen tegelijk kan laten spelen. Hij hoopt dat degenen die naar de voorstellingen komen net zo en- thousiast worden en zullen genie- ten van de sprookjesachtige sfeer die tijdens het poppenspel ontstaat. Het bekende sprookje De kleine De Russische poppenspeler Andrey Molyakov voert de voorstelling Kashtanka op in cafe't Spul. zeemeermin' begint om tien uur. Klaarwater realiseert zich dat het het schimmenspel mooi uit te laten wordt. speelt het met eenvoudige midde- tijdstip wat laat is voor kinderen komen. Hij is ervan overtuigd dat len op muziek van Vivaldi. „Het die willen komen kijken, maar hij de voorstellingen zowel kinderen 'Kashtanka' is gebaseerd op een mooie van poppentheater is dat de heeft er toch voor gekozen omdat als ouderen zullen boeien, en verhaal van Tsjechov. Andrey Mo- taal geen barriere opwerpt", vindt het dan pas donker genoeg is om hoopt dat het een familiegebeuren lyakov schreef het scenario zelf en Klaarwater. Zo wordt 'De kleine zeemeermin' vooraf in het kort toegelicht, terwijl 'Kashtanka' he- lemaal een voorstelling is zonder woorden. De eigenaar van het cultureel cafe kwam in aanraking met de wereld van het poppenspel tijdens de Gentse feesten. „In Gent neemt het een heel belangrijke plaats in. Het is mooi om te zien hoeveel daar ge- beurt op straat. Gent is natuurlijk een veel grotere stad, en daardoor is er veel mogelijk, maar hun in- stelling is ook wezenlijk anders. De culturele activiteiten staan cen- traal. Dat mensen tussendoor iets drinken of eten komt op de tweede plaats. In Schiedam is dat wel an ders, tijdens bijna alle evenemen- ten komt de drank op de eerste plaats." Klaarwater hoopt dat ook klein- schalige culturele activiteiten in Schiedam hun bestaansrecht blij- ven behouden. Hij richtte zelf ter stimulering hiervan twee jaar gele- den de stichting Artes Cumulate op. Maar ook in de jaren hiervoor vonden er al tal van bijzondere voorstellingen plaats in 't Spul. Vijf jaar geleden, het cafe bestond toen nog geen jaar, bracht een Amerikaans poppentheatergezel schap, een voorstelling over dino- saurussen. Dit was weer een heel ander soort theater, en geeft goed aan hoe veelzijdig het poppenthea ter is. Hangpoppen, staafpoppen, dr Wethouders houden blijkbaar niet alleen van traditionele kunst. Foto Roger van der Kraan VLAARDINGEN - Wat hangt er aan de muur bij de wethouder van cultuur? Wat vindt de bur- gemeester eigenlijk mooi? Heb- ben de raadsleden kunst in huis en zo ja, wat? Het antwoord op al deze vragen wordt gegeven op de expositie Kunst met de raad in de Hollandia galerie aan de Oosthavenkade. Leden van de Vlaardingse gemeenteraad en de culturele raad hebben voor de duur van een maand een kunst- werk uit eigen bezit afgestaan. Deze kunstwerken worden nu tentoongesteld in het Hollandia- gebouw. De raadsleden mochten een kunstwerk uit de collectie van de kunstuitleen uitzoeken om de lege plek bij hen thuis op te vullen. „Van de 43 mensen die zijn bena- derd hebben er 24 iets ingeleverd, dat valt me niet tegen," zegt Erica Stock van de kunstuitleen. „Er zijn ook heel verschillende dingen in geleverd. Er zijn mooie kunstwer ken bij van gerenommeerde kun- stenaars, Afrikaanse kunst, zelfge- maakte werken. Dat maakt het tot een heel gevarieerde expositie." Daarmee zegt Stock niets teveel. De verscheidenheid is inderdaad groot. Er is specifiek Vlaardingse kunst. Bijvoorbeeld van Annette Braad, afgestaan door Ben van de Velde (fractievoorzitter van Groen Links). Er is zelfgemaakte kunst zoals het olieverf-schilderij van een haan door de wethouder van cultuur, K. van der Windt en de handafdrukken van de kleinkinde- ren van wethouder A. Kool. Niet alles dat is ingeleverd is kunst met een grote K maar elk kunstwerk heeft zijn eigen verhaal. Een aantal deelnemers is graag be- reid om een toelichting te geven op de gemaakte keuze. Pol de Beer, gemeenteraadslid voor de WD en lid van de culturele raad heeft een kolossaal olieverfschilderij afge staan. ,,Ik heb het 28 jaar geleden gekocht toen ik op het punt stond naar Vlaardingen te verhuizen. Ik wist dat ik een enorm vlak overhad en was dus op zoek naar iets groots. Omdat we toch moesten verhuizen was het geen probleem om dit grote werk te vervoeren. Het kon meteen met de boedel mee. Het schilderij sprak me on- middelijk aan. Ik hou wel van de surrealistische stijl. Er zit veel symboliek in. De mens verbonden met zijn omgeving. Ik raak er niet op uitgekeken, ik zie er telkens weer nieuwe dingen in. Nu het weg is is de muur niet leeg, er hangt nu een karikatuur van mij- zelf maar die is natuurlijk wel veel kleiner." Peter Roovers, gemeenteraadslid voor de PvdA stelde een olieverf schilderij en een houten doosje ter beschikking. „Het schilderij is ge- maakt door mijn oom Piet, een re- delijk bekende Rotterdamse kun- stenaar. Hij was tijdens de oorlogs- jaren ondergedoken in Volendam. Hij ging daar verkleed als vissers- vrouw over straat, eigenlijk was hij de eerste travestiet. Na de oorlog heeft hij als dank het schilderij ge- maakt. Ik weet het niet zeker maar ik denk dat het de moeder is van de vrouw waarbij hij zat ondergedo ken. Het schilderij werd na een paar jaar weer terugbezorgd. Waarom weet ik niet, misschien was de vrouw overleden of was het gezin zo streng in de leer dat een portret uit den boze was. Het heeft vanaf mijn jeugd bij mijn ouders gehangen en hangt nu bij mij. Ik heb bij de kunstuitleen een schilde rij van Jan van Reeven uitgezocht, dus ik zit niet tegen een lege muur aan te kijken." Jan van Hemert, lid van de culture le raad is vertegenwoordigd met een Afrikaans bronzen beeldje. „Tijdens onze vakantie in Haamstede was daar een verkoop- tentoonstelling van Afrikaanse kunst. Een Brabants klooster werd gesloten en de kunstwerken die de missionarissen uit Afrika hadden meegenomen werden verkocht. Wij waren getroffen door dit beeldje dat een zwangere vrouw voorstelt. Op dat moment was mijn vrouw namelijk in verwachting. We konden het beeldje niet onmid- delijk betalen maar we moesten toch terug naar Vlaardingen voor de controle van mijn vrouw. Een mooie gelegenheid om het geld mee te nemen. De verloskundige vond het verstandiger dat mijn vrouw thuis bleef want de beval- ling zou niet lang meer op zich la ten wachten. Ik ben alleen naar Haamstede teruggegaan en heb het beeldje gekocht. Terug in Vlaar dingen kon ik zo ongeveer meteen door naar het ziekenhuis waar mijn zoon geboren werd. Het beeldje staat thuis bij de zithoek. Nu staat daar een bronzen beeldje van Dae dalus dat ik zolang van de kunst uitleen heb geleend. Dat is ook erg mooi." Cor de Jonge, gemeenteraadslid voor SGP/RPF/GPV stelde een schilderij en een tekening ter be schikking van de expositie. „Het zijn alle twee oude Vlaardingse stadsgezichten. Het schilderij is gemaakt door Henk Fortuyn. Een schilder met een heel eigen stijl, hij schildert erg donker. Ik vind dit een van zijn beste werken. Het schilderij toont de Vlaardingse sluis, de verbinding tussen de ha ven en de Vaart. De oude bebou- wing staat er nog op. Ik heb het ge kocht van het Gemeentemuseum in Maassluis, dat toen een aantal werken te koop aan bood. Het hangt in mijn werkkamer, daar zit ik elke dag dus kan ik er vaak van genieten. De tekening toont de Grote Kerk en de Vleersteeg. Hij is gemaakt door mijn vader. Die kon erg goed tekenen, het is jammer dat hij niet in de gelegenheid was om deze gave verder te ontwikke- len. Ik heb nu tijdelijk een mooie tekening uit de kunstuitleen. Het is een beeld van de vroegere Galgka de. Ik zou hem graag willen heb ben maar drieduizend gulden is wel een hoop geld." ERIK MEUER marionetten, wajangpoppen, alleen het aantal namen om het soort pop aan te duiden zegt al genoeg. Voor de toekomst zit zijn hoofd vol met ideeen. En nu de tuin af is, biedt het cultureel cafe veel mogelijkhe- den. Klaarwater heeft dan ook grootschaligere plannen. Hij hoopt dat dit initiatief kan uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend festival. In Dordrecht is in de loop der jaren bijvoorbeeld gebleken dat een poppenfestival bij een groot pu- bliek aan kan slaan. Dit jaar vindt daar vanaf 25 juni voor de twaalf- de keer het Internationale Micro Festival plaats. In kleine besloten ruimtes, met een beperkt aantal toeschouwers worden veertig voorstellingen op twaalf verschil lende locaties ten tonele gebracht. Met financiele steun van het Mi- nisterie en de gemeente zijn groe- pen uit elf verschillende landen uitgenodigd. Zo zijn er nog een paar plaatsen in Nederland waar ieder jaar een festival georgani- seerd wordt, maar het is nog lang niet zo populair als in andere lan den. Klaarwater: „Sommige men- sen denken als ze het woord 'pop pentheater' horen misschien nog te snel aan Jan Klaasen en Katrijn." De voorstellingen in cultureel cafe 't Spul, Hoogstraat 92, zijn gratis toegankelijk. 'De Kleine Zeemeer min', op vrijdagavond 27 juni, be gint om 22.00, duurt veertig minu- ten en is geschikt voor kinderen vanaf zes jaar. Kashtanka'op za- terdagavond, begint om 21.00 uur, duurt vijftig minuten en is geschikt voor kinderen vanaf drie jaar. ANITA BEUER Via het kabelnet kunt u het pro- gramma van RDTV op uw televi- sie ontvangen. RDTV, ofwel Rot- terdams Dagblad TV, is een ka- belkrant die elke dag 24 uur lang te zien is. Ze bevat het laatste ac- tuele nieuws uit uw omgeving. Op RDTV is elke dag het program- ma AUTO TV te zien om 16.30 uur, 20.30 uur en 23.30 uur. Auto TV is een programma met nieuws op het gebied van auto's, verkeer en vervoer. Met daarin veel aan- dacht voor vergelijkende tests, rij- impressies, nieuwe modellen, ac- cessoires en nuttige tips. Ook elke dag wordt het program ma VRU VAKANTIE TV uit- gezonden, en wel om 10.00 uur, 15.00 uur, en 21.30 uur. Dit pro gramma geeft informatie over rei- zen, vacantie en vrije tijd. Veel aandacht wordt besteed aan diver se vacantiebestemmingen. Aan het einde van het programma krijgt u enkele vacantietips. Elke maandag en dinsdag krijgt u via RDTV extra veel informatie over onroerend goed en wonen. Bezorg mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblij- vend op proef voor maar /13,75. i Ik neem een kwartaalabonnement. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik /30.40 automa- tisch per maand. Naam: Adres: w Postcode:Plaats: Telefoon:controle bezorging) Bank/gironumrrier:.... Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad Abonnee Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T029 COMECT FOTO- MINOLTA VECTIS 20 APS ZOOM COMPACTCAMERA Compact camera met zoomobjectief van 25 tot 60mm, 2x zoom. Volledig automatisch met pop-up flitser. Ook uitgerust met een speciale instelling voor landschap en nachtportetten. MINOLTA Natuurlijk ook alle andere voordelen van APS gelden voor deze camera, formaatkeuze, datum entitel instellingen achter op de foto's en zelfontspanner. Art.nr. 23220 C0RRECTPRIJS FUJI <S>2> FUJI SG-200/36 OPNAMEN 3 Fantastische kleuren-negatief-films voor 108 briljante foto's Art.nr. 14043 ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN Foto ontwikkelen en afdrukken 10x15 cm. Art.nr. 3004 Ontwikkelen per film 3.95 PENTAX PENTAXESPI090MC AUT0F0CUS COMPACT CAMERA Compacte autofocus camera met een 38 tot 90mm zoomlens. Voorzien van automatische filminleg en filmtransport. Met het groot aantal verschillende flitsfunctie heeft u PENTAX de juiste belichting. Ook foto's maken met een panorama effect is mogelijk. Op een LCD-scherm wordt alle belangrijke informatie weergegeven. Art.nr. 31535 a I Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur iedere I zaterdag profiteren van een super-aanbieding. Voor deze aanbieding geldt geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk en zolang de voorraad strekt. FUJI panoramastand en 'rode ogen reductie'. Compleet met batterijen en film. Goed getest in de Consumentengids januari '96. Art.nr. 10048 i F •5) FUJI I t ix* Een handzame camera met grote zoeker, eenvoudige filminleg, I automatisch transport van de film. ^Daarnaast ook een speciale 249.1 BEREIKBAARHEID: Met de tram: lijn 4,6 en 9. Met de bus: 170,171 en 173stoppenpraktisch voor de deur en bus 35,39 en 40 stoppen bij Station Noord. Met de auto: volg de diverse aanwijsborden. C0RRECTPRIJS VAN 17.00 TOT 18.00 UUR OPENINGSTIJDEN: maandag t/m donderdag 9.00-18.00 uur, vrijdag 9.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-18.00 uur. Iedere 1e zondag van de maand geOpend van 12.00-17.00 uur. MMMM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 17