Nieuwe voorschriften dwingen gemeente tot dure aanpassingen Regen kon midzomeravond Groenelaan niet verknallen IEDERE WEEK K00PZ0NDAG IN HARTJE ROTTERDAM Modelbouwerswillen geld Grote Stedenbeleid liisEa Iphefl Fings-1 eegvei 'koop EH. de Klerk meubels stoptna 125 jaar 21f° Aandacht voor nieuwe fase in bouwbeleid Bekende merken voor ongekend lage prijzen! MaasposT De veiligheid van speeltoestellen Braderie in Zuid druk bezocht Bang&Olufsen Dag van de Architectuur Touche, LeoLux, De Heldense, 3B, etc. etc. KERKDIENSTEN WilKtLAMN SCHIEDAM SCHIEDAM - De afdeling Groenvoorziening en Na- tuur (HGN) van de gemeen te Schiedam heeft het er maar druk mee. Na inventa- risatie is gebleken dat 172 speeltoestellen voor kinde- ren de kwalificatie 'onvei- lig' verdienen. De onveilige situaties worden veroor- zaakt door achterstallig on- derhoud, fouten in de bouw- constructies van de speel toestellen, maar voorname- lijk door een verscherping van de veiligheidsnormen die in Europees verband zijn vastgesteld. De afgelopen twee jaar is Groenvoorzie ning, al vooruitlopend op de nieuwe wetgeving, bezig geweest verschillende 'on veilige' toestellen te verwij- deren. De komende maan- den wordt bekeken wat de afdeling nog meer kan en moet doen, om aan de nieu we veiligheidsvoorschriften te voldoen. Wetgeving Pasjes ZO MOOI KAN EEN TV ZIJN GEBR.DE VELD Parkweg 367 - 369 3119 CK Schiedam Telefoon 010-4268638 R«tsr<?aM ik SCHIEDAM - De jaarlijkse orgelmiddag wordt zaterdag 28 juni van 14.00 tot 16.00 uur gehouden in de Grote- of Sint Janskerk. De organist van de Grote Kerk, Andre Verwoerd, bespeelt samen met enkele amateurorganisten het orgel. De toegang is vrij. Jongleren Zomerbiljart Gymnastiek Leden Meubelboulevard Capelle a/d IJssel. Familiebedrijf H.H. de Klerk meubels is al meer dan een eeuw een begrip tot ver buiten de Randstad: nergens vindt u zoveel (7500 m2) kwaliteitsmeubels (o.a. Touche, Leolux, De Heldense en 3B enz.) Ondanks die rijke historie komt er helaas een einde aan dit gerenommeerde familiebedrijf. In de komende maanden zal het enorme meubelwarenhuis (duizenden meubels!) worden LEEGVERKOCHT voor ongekend lage prijzen. Unieke collectie meubels Dit is echt een absoluut unieke kans om voor werkelijk ongelooflijk lage prijzen TOP-meubels aan te schaffen, van DESIGN tot KLASSIEK en MODERN wonen. Perzische en Oosterse tapijten Ook Chinese, Nepal, Gabbeh, Kelims en berbers. De in vele jaren opge- bouwde collectie TAPIJTEN gaat nu I'M BhH DE KLFRK -met garantiecertificaat- voor een I I a B IxUCniV fractie van de waarde weg. Ubespaart 1111 B (Lylantsebaan 7a) maar liefst 50 tot 90%! Meubelboulevard Capelle a/d IJssel Openingstijden: ma. t/m do. 10.00-18.00 u„ vrij. koopavond tot 21.00 u.,za. tot 17.00 u. Bespaar nu duizenden guldens VAARVAKANTI E CONTACTLENZEN per maand v.a. Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 25juni 1997 MAASPOST SCHIEDAM XQ 52 Hervormde gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur. Aanvang: 17.00 uur. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur. Hervormde gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur. St. Martinuskerk, Albert van Raal- teplein. Aanvang: 09.30 uur. Gereformeerde Kerk De Ark Hargplein. Aanvang: 10.00 uur. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur. Schieland Ziekenhuis B.K. Laan, hal polikliniek. Aan vang: 10.30 uur. Gereformeerde Bond C.S.G. Aquamarijn, Nieuwe Dam- laan. Aanvang: 10.00 uur, ds. J.C. van Estrik Goedereede. Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ds. J.C. den Toom. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30. Aanvang: 09.30 uur, lqpsdienst. Aanvang: 16.30 uur, lefesdienst. Evangelisch Lutherse gemeente Lange Nieuwstraat 219. Aanvang: 10.00 uur, Vijfde zondag na Trini- tatis, ds B.H. Nieminen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg. Woensdag 09.00 uur, eucharistieviering. Vrij- dag 19.30 uur, communiteitsmis. Zondag 09.30 uur, eucharistievie ring, voorganger K. Veltman. Martinuskerk, Willem Andriessen- laan. Dinsdag 09.15 uur, markt- mis. Donderdag, 09.15 uur, eucha ristieviering. Zaterdag 18.30 uur eucharistieviering, voorgangers D. Kool. Zondag 11.00 uur, eucharis tieviering, voorganger D. Kool. Parochiekerk St. Jan de Doper O.L.V. Visitatie Mgr. Nolenslaan 99. Zondag 10.30 uur, zondagsviering met koor- en samenzang. Zaterdag 17.00 uur. Woensdag 09.15 uur, weekviering in de dagkapel. Oud-Katholieke Kerk Nieuwe Binnenweg. Aanvang: 11.00 uur, gezamenlijke eucharis tieviering. Basiliek van de H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106. Zaterdhg 18.00 uur, eucharistieviering. Zondag hoog- mis (m.m.v. Herenkoor I.H.D.), aanvang: 10.15 uur pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Zondag 09.15 uur, eucharistieviering. R.K. Parochiekerk v/h H. Hart Lekstraat 55. Woensdag 19.00 uur, weekviering in de pastorie. Eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur in de pastorie. Zondag 10.00 uur, zondagsviering met koor- en sa menzang. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, ds. J.F. Klijnsma. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein. Zondag 13.30 uur, samenkomst met spreker. Woensdag 20.00 uur, bijbelstudie/ bidstond. t Paxhuis, Schie 11. Zaterdag 19.30 uur, jeugdavond. Leger des Heils Lange Haven 27. Aanvang: 10.00 uur, envoy N. Kannegieter. Aan vang: kaptein en mevrouw A.J. Plaisier. Jehova's Getuigen Nieuwe Haven 155a. Openbare le- zingen. Gemeente Oud Mathenes- si, zaterdag 17.30 uur. Gemeente Nieuwland, zondag 10.00 uur. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend .ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: G. van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 CHEF VERKOOP REGIO: R. Versnel Telefoon 06-53786942 VERTEGENWOORDIGERS: S. Haak M. van der Lee Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: G. de Boer Telefoon 010-4004288 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redactie: K. van der Knaap Telefoon: 010-4736543 Chef-redacteur: H. Mulder Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-2440938 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur De afdeling Groenvoorziening heeft de wijzigingen in de wetge ving zien aankomen. Een voorbo- de hiervoor was de verandering in de aansprakelijkheid bij ongeval- len. In het verleden waren tekst- bordjes, waarin afstand gedaan werd van de aansprakelijkheid, afdoende. Tegenwoordig heeft het plaatsen van dergelijke bord- jes geen zin meer. De gemeente is sinds begin 1996 aansprakelijk voor de veiligheid van kinder- speelplaatsen. Het is dan ook lo- gisch dat de gemeente Schiedam hoge prioriteit geeft aan het ver- beteren van de veiligheid van de speeltoestellen in de stad. De heer A. de Buck, medewerker van de afdeling Groenvoorziening, zegt: „De komende maanden worden de meest urgente situaties aange- pakt. Maar het wettelijk kader is nog niet volledig. De wettelijke bepalingen voor een valdempen- de ondergrond zijn bijvoorbeeld nog niet vastgesteld." De Euro- 1/eel speeltoestellen moeten er in Schiedam aan geloven, hoewel er vaak tang nog onprettig op gespeeld werd. Foto Jacco zanstra pese Commissie is duidelijk in welke speeltoestellen 'onveilig' zijn, maar alternatieven voor ver- betering van de veiligheid is nog niet compleet. Er zijn verschillende oorzaken voor de kwalificatie 'onveilige' speeltoestellen. De veranderingen in de Europese wetgeving is de hoofdreden voor aanpassingen. Met name de ondergrond van toe stellen is een bron van zorg. De gemeente Schiedam wil zo veel mogelijk rubbermatten onder de speeltoestellen aanbrengen die een eventuele val dempen. De kosten hiervoor worden geraamd op ruim een half miljoen gulden. Daarnaast worden verouderde speeltoestellen verwijderd, die qua constructie niet meer voldoen aan de nieuwe eisen. Een prak- tisch voorbeeld hiervan is een wip met een ouderwets scharnier- punt. Dergelijke scharnierpunten vormen een risico, omdat kinde- ren met een hand klem kunnen komen. Het ombouwen van deze scharnierpunten is duurder dan de aanschaf van nieuwe wippen, dus daarom wordt voor de laatste op- tie gekozen. Ook de afstanden tussen speeltoestellen zijn veran- derd. Het gebeurt regelmatig dat een kind langs een schommel loopt en daarbij per ongeluk een trap in het gezicht krijgt van die- gene die op de schommel zit. Door de afstanden tussen de toe stellen te vergroten, hoopt men de kans op dergelijke situaties te ver- minderen. Een andere oncontro- leerbare oorzaak voor onveilige situaties op het speelterrein is vandalisme. De Buck: „Wij krij- gen wel eens telefoontjes van buurtbewoners, die melderi dat een speeltoestel is vernield. Een tijdje geleden belde iemand met de mededeling dat de glijgoot van een glijbaan was vernield. Daar gaan wij zo snel mogelijk naar toe. Het is altijd prettig als buurt bewoners onze afdeling wijst op onvolkomenheden. Want on- danks een regelmatig onder- houdscontrole, kunnen wij niet alles in de gaten houden." Een ongeluk zit in een klein hoekje en daarom zullen speel toestellen nooit honderd procent veilig worden. Bepaalde verbete- ringen liggen voor de hand, ande re zijn onuitvoerbaar te noemen. De heer B. Steenks werkt even- eens bij de afdeling Groenvoor ziening. Hij vertelt: „Het is een goede zaak dat er een strengere wetgeving in werking is getreden. Over een aantal zaken is binnen de afdeling geen enkele twijfel. Maar de stringente voorwaarden bij klimtoestellen lijken ons moeilijk uitvoerbaar. Er zijn nooit klachten bij ons binnen ge- komen over beknelling. Maar de nieuwe voorschriften bepalen dat de ruimte tussen de buizen moet veranderen, zodat kinderen niet met hun hoofdje klem komen. We hebben dat uitgeprobeerd met enkele collega's, maar je moet ra re capriolen uithalen om klem te raken." Steenks verwacht op dit terrein nog enkele aanpassingen in de wetgeving. MARGREET FEENSTRA SCHIEDAM - De benen wellicht strani en de stem ietwat onvast, maar het enthousiasme van een jonge hond. De zanger van The Kamaaina Hawaiians is de jong- ste niet meer. Hij is echter vast- besloten om de Midzomeravond op de Groenelaan tot een succes te maken. „Aan mij zal het niet liggen" hoor je'm denken, ter- wijl hij het luisterend publiek de ene na de andere zwoele ever green voorschotelt. Het optimisme van de steelband lijkt representatief voor de bijzon- dere braderie die donderdag 21 ju- ni in de Groenelaan werd gehou- den. Bij tijd en wijle regende dat het goot, maar zowel bezoekers als kraamhouders leken zich daar geenszins aan te storen. Met grote paraplu's laveerde men tussen de menigte door, een kleurig stukje straat veroorzakend bij de eettent- jes waar de exotische hapjes gretig aftrek vonden. De klanken van de Hawai'aanse muziek van de steelband mengden zich met het geroezemoes van de bezoekers en de vrolijke deuntjes van blaaskapel Voorheen De Kur- kedeiners, dus de organisatie kan niet worden verweten dat zij had- den verzaakt voor gezellige mu ziek te zorgen. Maar het bleef niet bij luisteren alleen. Heel wat been- tjes gingen van de vloer tijdens de demonstratie countrydansen. Alle- maal in lange rijen, de vingers non chalant in de spijkerbroeklussen gehaakt en swingen maar. In stijl gekleed, compleet met hoeden en heuse cowboylaarzen, gaf het dansgezelschap een beetje nerveus acte de presence. Winkelen bij maanlicht. Een ongebruikelijke bezigheid die de bezoekers in de Groenelaan best kon bekoren. Foto Jacco Zanstra De toeschouwers vermaakten zich en hier en daar probeerde iemand voor zich zelf de pasjes voorzich- ting uit. De kinderen sprongen dat het een lieve lust was op het lucht- kussen en de kraamhouders pro- beerden hun spullen aan de man te brengen. Een braderie dus zoals een braderie hoort te zijn, ondanks de regen. Wat de organisatie voor ogen had, namelijk winkelend Schiedam uit het centrum weglok- ken, dat was duidelijk niet gelukt. Vooral Zuid-Schiedammers waren massaal naar de Groenelaan ge- trokken en maakten langs de kraampjes en bij het luchtkussen praatjes met de buren en overbu- ren. Ook viel het niet mee om de boel draaiende te houden tot tien uur 's avonds, zoals vantevoren gepland had. Debet hieraan was waar- schijnlijk het slechte weer. Met een nat pak over de braderie schuife- len, da's ook niet alles. Tegen ne- genen liep de Groenelaan leeg en haalden moeders hun kroost bij het springkussen op. De handelaren begonnen de koopwaar op te ruimen en aan de gesprekjes werd een haastig einde geknoopt. Zelfs de geestdriftige zanger van The Kamaaina Hawaiians besloot er het zwijgen toe te doen. MONIQUE SIEMSEN BeoVision MX 70 en 55 cm beeldbuis met Visionclear techniek. Het bijna zwarte contrast- scherm, dat "uit" het toestel en "aan" het beeld mooier maakt. Dat alles in een vormgeving waarvan alleen Bang&Olufsen het geheim kent. 3 jaargarantie SCHIEDAM - Het grote azen op de drie miljoen gulden die Schiedam krijgt uit het potje van het Grote Stedenbeleid is begon nen. Secretaris J.C Deken van de Stichting Model en Maquette- bouw Schiedam en omstreken meent dat modelbouwers recht hebben op een gedeelte van dit bedrag. Deken bracht dit 19 juni naar voren tijdens de commissie- vergadering Cultuur, Sport en Recreatie. Wethouder Hafkamp (Cultuur) vindt echter dat modelbouw niet onder kunst valt. Deken bestrijdt dit en heeft na „een harde dis- cussie met de heer Hafkamp" inmiddels een brief gestuurd naar het college van B en W. De ken vindt dat de modelbouwers wel onder het kopje kunst vallen, omdat er in veel gevallen nauw wordt samengewerkt met kun- stenaars. Ook het gegeven dat musea modellen tentoonstellen, Deken komt met het voorbeeld van het Visserijmuseum en het Stedelijk Museum, is voor de Stichting Model en Maquette- bouw een aanwijzing dat model- bouwen raakvlakken heeft met de kunst. Verder worden modellen van de stichting gebruikt bij het etalage- project waarmee de tentoonstel- ling De Gouden Eeuw van Schiedam onder de aandacht van het winkelend publiek wordt ge- bracht. Bovendien stelt Deken in zijn brief dat modelbouwers geen hobbyi'sten zijn: „De term hobby'isten willen we niet meer horen, gisteren (19 juni, red.) duidelijk gesteld en gevolg: aan- varing met Hafkamp." SCHIEDAM - Jongleren is meer dan alleen ballen in de lucht gooi- en. Roos Crama organiseert 4, 11, 18 en 25 juli in het Julianapark cur- sussen jongleren (vanaf 18 jaar). De lessen vallen onder Basis Ba- lans. Er wordt gewerkt vanuit de humanistische psychologie die uit- gaat van het ervaringsgewijs leren en de persoonlijke ontwikkeling. Tijd: 18.30 tot 19.30 uur. Verza- melen bij Studio Balans, Tielman Oemstraat 16. Voor meer info 426 77 02. SCHIEDAM - Op donderdag 26 juni vindt de laatste keer in de reeks van het zomer-biljarttoer- nooi plaats in dienstencentrum Oost. Het toernooi duurt van 18.30 tot 22.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Iedere week is er gymnastiek in dienstencentrum De 4 Molens. De lessen duren van 13.30 tot 14.30 uur. De kosten be- dragen fl. 6,- per maand. SCHIEDAM - Ervaren musici en ook beginners kunnen zich aan- melden om het harmonie-orkest van St. Radboud te versterken. Momenteel kunnen alle instru- mentgroepen uitbreiding gebrui- ken. Belangstellenden kunnen ko men luisteren en kijken op de repe- titie-avond, elke dinsdag van 19.30 uur tot 21-45 uur in het vereni- gingsgebouw Zaal De Noord aan de Kerkweg 46 in Schiedam-Ke- thel. SCHIEDAM - Bijzondere aan dacht voor de gebouwde omge- ving, dat is de opzet van de Dag van de Architectuur. Het is een landelijke manifestatie gericht op het bekijken, bediscussieren, be- grijpen en beoordelen van archi tectuur. Dit jaar zijn veel rijksge- bouwen opengesteld omdat de Rijksgebouwendienst 75 jaar be- staat. Iedere gemeente kan echter zelf bepalen hoe ze aan wil haken, en op welke dag of dagen. De meeste activiteiten vinden in het weekend van 28 en 29 juni plaats, maar ook in de dagen ervoor zijn er in verschillende plaatsen allerlei lezingen. Schiedam doet voor het eerst mee. Gezien het feit dat een aantal jaren geleden een nieuwe fa se in het Schiedamse bouwbeleid aanbrak, met meer aandacht voor de vormgeving en de meerwaarde van gebouwen, heeft de stad nu de mogelijkheid om dit tijdens de 'Dagen van de Architectuur' te on- derstrepen. In de foyer van het Theater a/d Schie geeft architect Hans Ruijsse- naars op woensdagavond 25 juni al een toelichting op zijn ontwerp van het Stadserfcomplex. Luca de Ion- na uit Parma, Italiaans kunsthisto- ricus, zal aansluitend een lezing geven over het Teatro Farnese. Dit is het gebouw waar Ruijsseqaars zich door liet inspireren. Donder dag 26 juni is er vervolgens een mini-conferentie met de Zweedse ambassadeur, waarin het Zweedse bouwen centraal zal staan. Maar de grote dag is zaterdag. Om 10.30 opent wethouder Adri Reijnhout de eerste Dag van de Architectuur in het Woon Informatie Centrum (WIC). De festiviteiten concentre- ren zich rond het stadserf. Vanuit het WIC worden rondleidingen ge- organiseerd naar de verschillende projecten. De architect Meisner, theaterdirecteur Paul van Oort, stadsarchivaris Charles Jeurgens en bibliotheek-directeur Aart Tij- hof, zullen gezamenlijk de rondlei dingen in het Stadserfcomplex ver- zorgen. Verder zijn er rondleidin gen naar het woonzorgcomplex Marconihove (achitectengroep Compaan), de nieuwbouwwonin- gen op het Bols-Lanvasterrein (bouw- en ontwerpgroep Kokon) en het voorzieningencomplex aan het Dr. Willem Dreesplein (De Jel Van der Leeden). Ook de Schiedamse architectenbureaus Van Dop Mathot, Van Rutte, Heuvelhorst en Treijtel van Dre- ven zullen aanwezig zijn. Schiedam geeft verder een heel ei- gen tintje aan de Dag van de Ar chitectuur door ook aandacht te schenken aan interieur- en tuinar- chitectuur. In de leegstaande win- kelunits op het Stadserfplein wordt een adviesgalerij ingericht door plaatselijke smaakmakers op het gebied van gezellig wonen. Deel- nemers zijn onder meer het Insti- tuut voor Restauratie en Decoratie van Nils Jense en Tanja Sijp, Jo an's Home, de tuinvormgever Govert Visser, en ontwerpers van kinderkamers Adelmeijer en Ja cobs. Voor meer informatie over de Dag van de Architectuur kan men te- recht bij het WIC op het Stadserf 108. Het WIC zal ook tijdens de dag zelf fungeren als inschrijf- en vertrekpunt voor de verschillende rondleidingen. De Rotterdamse Dag van de Architectuur staat dit jaar in het teken van het 'Centrum aan de rivier' en vindt plaats op zondag 29 juni. In het gebied tus sen Maastunnel en Willemsbrug is een twintigtal gebouwen, die ge- woonlijk niet openbaar toeganke- lijk zijn, voor het publiek openge steld. fc Nu heeft u de keus uit het HELE ASSORTMENT. Kom daarom vandaag nog naar de winkel, SLA UW SLAG en bespaar duizenden guldens opbanken, eethoeken, kasten, en Oosterse tapijten. Alles wordt binnen e'en week bij u thuisbezorgd! 31 1 AD Schiedam over een voarvakontie door Friesland, elfstedenbnd, geen voarbewijs nodig, inclusief vaarirutructie en routes. Bel Skipper Club Charter 0515-531599. Moderne vloot, 25 kwaliteitssehepen, lost minute kortingen mogelijk. TEMPE L Hoogstraat 2 Schiedam 010-473 59 19 Meet wUendelifAe pio-dea, s4tuOU. de tyo-tty, oJUicie*.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 3