De Rijnmondband op weg naar het wereldmuziekconcours Marcodent tandtechniek 'mwM. &SR Rijnmondband namelijk Taptoe Schoonhoven. Op deze taptoe zou de top van de Nederlandse korpsen zich presenteren en dus was het zaak dat men juist hier de collega's zou laten zien dat men rekening diende te houden met de Rijnmondband. Dat men daar goed in is geslaagd bleek wel uit de vele bewonderende blikken en opmerkingen van de diverse korpsen en hun bege- leiders. Met nog maar iets meer dan vijf weken te gaan en nog maar §en try- out (Taptoe Heerlen, 28 juni aanstaande) blijkt dat de Rijnmondband op de goede weg is. Voordat er echter gespetterd kan worden op het 'heiiige' gras moeten er nog heel wat repetities plaatsvinden en zul- len er nog heel wat zweetdruppeltjes vloeien. Twee van de dagen waarop de nodige zweetdruppeltjes zullen vloeien zijn 5 en 6 juli want dan zal het laatste repetitieweekend gehouden worden op een grasterrein in Rotterdam. Ook de supporters, en met name de partners van de leden, zullen "j dan een zweetdruppeltje moeten laten aangezien er voor hen een zogenaamde spandoekenmiddag op het program- ma staat. Het is de bedoeling om zoveel mogelijk spandoe- ken te maken zodat de 'steun in de rug' tijdens het optre- den in Kerkrade duidelijk aanwezig is. Uit dit alles blijkt overduidelijk dat de Rijnmondband een professionele organisatie is die 26 juli goed voorbereid aan de start zal verschijnen. Uiteraard zal het korps niet alleen richting het zuiden van het land trekken, zo'n 150 supporters zullen de leden vergezellen en vanaf de tribunes toejuichen Om de concentratie bij de leden zo optimaal mogelijk te krijgen zullen zij alleen, zonder de supportersbussen, vertrekken en onderweg nog een laatste repetitie houden waarna men doorrijdt naar Kerkrade. De supporters vertrekken later en zullen onderweg nog stoppen voor een kop koffie en eventueel een licht ontbijt. De Rijnmondband zal zich als eerste presenteren tijdens.de marswedstrij- den, waarbij een ronde over een atle- tiekbaan zo goed mogelijk musice- rend moet worden afgelegd, Uiteraard wordt er ook gelet op disci pline en marsvolgorde. Vervolgens zal men de show presenteren waar bij een voetbalveld (het veld van Roda JC) als showterrein dient. Om ongeveer 19.15 uur zal de prijsuitrei- king plaatsvinden en zullen we weten of de Rijnmondband erwederom in geslaagd is om twee eerste prijzen te behalen. Onnodig te vermelden dat er, als dit het geval is, een feestje gebouwd zal worden op de terugweg en in Kerkrade. Ja, ook in Kerkrade zal er dan gefeest gaan worden aangezien een kleine groep 'muziekidioten' hier blijft om de volgende dag de verrichtingen van de andere top bands van Nederland te zien, waaronder de regerende wereldkampioenen op de mars (Pasveerkorps Leeuwarden) en de show (Marchingband K&G uit Leiden). Met een groep van een man en vrouw of veertig zal de Rijnmondband zich dan ook weer presenteren, alleen dan als toeschouwer en supporter. Na dit weekend breekt er voor de leden een korte periode van vakantie aan waarna men vanaf 23 augustus weer begint met optreden, waarbij de resul- taten van het wereldmuziekconcours 1997, uiteraard vol trots, bewezen zul len worden tijdens de uitvoeringen van de show 'Going to the movies'! I Glashandel BAKKER §- Blank- en figuurglas Geslepen glas Inzetten van ruiten Raamventilatoren Isolerende beglazing Hoofddealer: Yamaha Buffet Crampon Conn Selmer Besson Holton King •Yaniqisawa Nadat de muziek was goedgekeurd is er hard gewerkt om de muziek zo goed mogelijk 'in het hoofdje' te krijgen omdat er in janupri begonnen werd met de showrepetities, immers de Rijnmondband doet zowel met de mars- als de showwedstrij- den mee. De volgende muziekstukken worden doorde Rijnmondband gebracht tijdens het wereldmuziek concours: Voor de marswedstrijden staan de marsen Bravura en Top Malo op het programma. Voor de show is geko- zen voor het thema filmmuziek. Onder de titeJ 'Goingto themovies' brengt de Rijnmondband een afwis- selende show met bekende en min der bekende nummers waaronder Hooray for Hollywood, Singing in the rain, trolley song en het thema van superman. Tijdens dit donateursconcert vond er ook een primeur plaats; het totale slag- werkinstrumentarium van zowel de Rijnmondband als de Jeugdrijnmondband was aan vervangingtoe en de nieuwe troms werden tijdens het concert gepresenteerd. Deze troms komen uit Groot-Brittannie en worden daar onder andere gebruikt doorde bands van de Royal Marines. De Rijnmondband is de enige in Nederland die over deze troms beschikt. De aanschaf van deze troms is mede mogelijk gemaakt door een grote donatie van het Anjerfonds. De volgende uitdaging lag een week later te wachten op de mannen van. de Na een groot aantal repetities en twee repetitieweekenden was het 30 april de dag van de premiere van de show. Deze vond plaats in Huizen (NH) en kan zeer geslaagd genoemd worden, Zowel het publiek als de instructeurs waren tevreden met het resultaat; het aftellen kon beginnen! Als eerste grote gebeurtenis na de premiere stond het donateursconcert op de agenda. Dit concert was in meer- dere opzichten spannend aangezien er niet alleen een concert zou worden gegeven, maartevens zou de WMC-show gepresenteerd worden aan het 'eigen' publiek. Dat ook de supporters, die in groten getale aanwezig waren, onder de indruk van de show waren bleek wel uit het langdurige applaus nadat de laatste tonen hadden geklonken. Burg, van Haarenlaan 742 Schiedam Tel.: 010 - 470 02 46 b.g.g. na 18.00 uur 010-471 16 43 Geopend van 9.30 tot 15.00 uur pit jaar zal de Rijnmondband wederom deelnemen aan het grootste concours in de muziekwereld, het wereldmuziekconcours te Kerkrade. Op zaterdag 26 juli zullen de mannen van dit korps zich van hun beste kant laten zien en pro- beren om, zoals bij elke deelname het geval was, een eerste prijs in de wacht te siepen. Door saitienwerking met de tandarts kunnen wij ons pakket uitbreiden met o.a. kronen, bruggen en immediaatprotheses (trekken en plaatsen in een behandeling!) Reparaties klaar terwijl u wacht! 65+. en WAO'ers 10% korting op protheses De deelname aan dit concours vergt uiteraard een gedegen en vooral intensieve voorberei- ding weike reeds in oktobervorigjaar is begonnen. Als eerste is begonnen met de muziekkeuze: wat wordt het thema, welke nummers passen hier het beste in en welke nummers gaan er uiteindeiijkgespeeld wor den. Nadat er binnen de vereniging een keuze is gemaakt over de te spelen nummers moe ten deze nummers voorgelegd worden aan een keuringscommissie van het wereldmu ziekconcours omdat de muziekkeuze natuur- lijk wel overeen moet stemmen met het niveau van de deelnemende vereniging. U^UNMONO^ ROTTERDAM I*- Lange Kerkstraat 72 3111 NR Schiedam Tel.: 010-426 53 93 I Woensdag na 12 uur gesloten. Zaterdag geopend Hoogstraat 14 3011 PN Rotterdam Tel. 010-4144329 Fax 010-41443 29 Haagweg 17 2281 AARijswijk Tel. 070 - 399 43 46

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 9