Zondag 13 juli Marianne Weber en BED te gast 't VSB Maasboulevardfeest 1997; zo'n kosteloos feest mag je niet missen! Theater Maatwerk speelt Feeksen Sumoworstelen Enge Buren Kakki Prakki presenteert: Sport Streetbasketbal 10.00-16.00 uur Voetbaltoernooi 11.00-17.00 uur Braderie op de paden 11.00 -17.00 uur Rommelmarkt 11.00-17.00 uur Kofferbakverkoop 11.00-16.00 uur Rondrit legertrucks 11.00-17.00 uur Miniatuurschepen 11.00-17.00 uur Schaakdemonstraties 11.00-17.00 uur Demopodium met dans- en schermdemonstraties 11.00-17.00 uur Luchtkasteel 11.00 -17.00 uur Sumoworstelen 11.00-17.00 uur Presentatie kinderboerderij 12.00 -16.00 uur Rondvaarten van t Hoofd 12.00 -16.00 uur Straattheater 12.00 -17.00 uur Muziektent 12.00-17.00 uur Dweilorkest 12.00 -17.00 uur Kindertheater 12.00-17.00 uur Motorbikes 13.00 -16.00 uur Streetbasketbaltoernooi 13.00-17.00 uur Hollandse Hits Festival 14.30 - 15.30 uur Optreden Roiahtino's (verstandelijk en lichamelijk gehandicapten) Theater WEEK 26 't VSB Maasboulevardfeest o Foto SOLO Delft Theater Maatwerk bestaat sinds 1987 en maakt voorstellingen met acteurs met een verstandelijke handicap. Op het VSB Maasboulevardfeest spelen zij de voorstelling Feeksen. De Getemde Feeks van William Shakespeare vormt de inspiratiebron voor deze speelse en kleurrijke straattheaterpro- duktie. Feeksen gaat over de eeuwigdurende strijd tussen man en vrouw met als inzet macht en liefde. In deze strijd zijn mannen en vrouwen af- wisselend dader en slachtoffer. Zij vormen de onvoorspelbare factoren in een spel dat leidt tot aanstekelijke acties en vechtvrijages. 't Maasboulevardfeest is het grootste sportevenement van de Rijn- mond. Vele takken van sport worden ook dit feestweekeinde weer be- oefend. Zo is er onder andere een miniveld-voetbaltoernooi, een streetbasketbaltoernooi en een wheelerwedstrijd. Daarnaast worden er ook verschillende demonstraties gegeven van takken van sport. Voorbeelden hiervan zijn schermen en motorracen. De sportactivitei- ten vinden hoofdzakelijk op de zondag plaats tussen 10.00 en 17.00 uur. Ook dit jaar wordt tijdens het VSB Maasboulevardfeest een street basketbaltoernooi georganiseerd. Alle jongeren uit Schiedam kunnen hieraan meedoen. Er wordt gespeeld op een half veld. Teams van drie personen vallen beurtelings aan of verdedigen de basket. In plaats van steeds weer met dezeifde sukkels op het veldje in de buurt te spe len, kun je op de Maasboulevard je krachten meten met andere teams uit andere buurten. Daarnaast kun je met je vrienden ook nog eens een leuk bedrag aan geld winnen. In totaal zijn er drie prijzen: leprijs: fl. 150,- 2e prijs: fl. 100.- 3e prijs: fl. 50,- Inschrijven kost fl. 7,50 per team. Dit bedrag is te voldoen bij Eric Treling (Dienst Sport en Recreatie), tel. 2465508. Op de dag zelf kan er ook nog worden ingeschreven tot 12.00 uur. Bedenk wel dat er maximaal twaalf teams mee kunnen doen. Ook op het gebied van theater heeft't VSB Maasboulevardfeest een naam hoog te houden. Wat natuurlijk niet kan ontbreken is Theater Kakki Prakki op zaterdag en zondag. Voor vaste bezoekers van het feest inrniddels oude bekenden, voor degegen die voor het eerst ko- men vast en zeker een verrassing. Muziekgroep de Rolantino's, ook alweer een typisch voorbeeld van wat er in Schiedam-Zuid allemaal aan talent rondloopt, treedt zondag op. Het orkest, dat bestaat uit ver standelijk en lichamelijk gehandicapten. laat tussen 14.30 en 15.30 uur zien wat het allemaal in de mars heeft. Tussen de bedrijven door zal men zeker nog veel ander straattheater en muziekgroepen tegen- komen. Het sumoworstelen leverde op het vorige Maasboulevardfeest al veel hilarische momenten op. Vandaar dat het sumoworstelen ook .dit jaar weer een attractie van formaat zal zijn. Gehuld in de traditio- nele sumopakken levert een gevecht van persoon tot persoon op, waarbij evenwicht en slimheid belangrijker zijn dan brute kracht. Zondag 13 juli barst het spektakel pas goed los aan de Maasboulevard. Net als voorgaande jaren is ook nu een aantal ware publiekstrekkers gestrikt. Wat te denken van Marianne Weber en de jongensgroep B*E*D? B*E*D zal een spetterend optreden verzorgen aan de Maasboulevard. B*E*D is bekend geworden met Nederlandstalige hits zoals 'Welles verliefd geweest' en 1000 jaar'. Wanneerdeze nummers zullen klinken over de Maasboulevard, zal menig meisjeshart sneller gaan kloppen. Zullen er dit jaar Beatles-achtige taferelen plaatsvinden tijdens 't VSB-Maasboulevardteest? (en hoeveel rozen, zakdoekjes en andere pikante kledingstukken zullen op het podium worden gegooid?) Marianne Weber maakt op dit moment furore als de nieuwe koningin van het levenslied. Samen met Frans Bauer zingt zij op dit moment de sterren van de regenboog. Op t VSB-Maasboulevard zal zij een optreden verzorgen waarbij u lekker kunt meezingen en meedeinen. Aanvang B*E*D 13.30 uur en Marianne Weber 16.00 uur Buren. Iedereen heeft ze. Ook het VSB Maasboulevardfeest. Vaak vormen buren een onuitputtelijke bron van ergernis maar ook van ver- maak. Dat is zeker het geval met het muzikale trio Enge Buren. Het drietal speelt allerlei fijne, foute, bekende en onbekende hits op een unieke ma- nier. Enge Buren bestaat uit Bop, Bep en Bram. Samen bespelen zij een scala aan instrumenten. Ze laten het muzikale gebeuren samengaan met onnavolgbare acts in smoking, berevel of legging. Enge Buren vermijden ook het lichamelijke contact met het publiek niet. Wat dat betreft zal ook de Maasboulevard te klein zijn om dit prettig gestoorde trio te ontwijken. Foto: Wilma Fleerding De griezelkoningin In een kasteel diep in het bos ver- scholen en overwoekerd door on- kruid, woont de griezelkoningin. Het is in een heel griezelig kasteel. De ruiten zijn kapot, waardoor de wind vrij spel heeft om door het kasteel te waaien. Er zitten grote muizen en als huisdieren heeft ze spinnen en vleermuizen. Haar per- soneel is spookachtig en zweverig en zij kunnen zonder de deur te openen binnen komen. Dagelijks krijgt de griezelkoningin opdrach- ten van een slecht spook om alles zwart te maken. Dit doet zij dan met een grote pot zwarte verf en kwasten. Zelfs de mooiste bloe- men met de prachtigste kleuren maakt ze zwart. Gelukkig is er ook een goed spook, deze probeert al tijden om haar te laten stoppen met het zwart verven van alles. Op een goede dag komt er onver- wacht bezoek op het kasteel. Het is de bestekridder, genaamd Sjukom van de ronde keukentafel. Deze ridder heeft van tante Sjalotte, alias de pompoen, de opdracht gekregen de keukenprinses te gaan zoeken. Vier jaar geleden verdween ze op mysterieuze wijze en sinds die tijd probeert de bestekridder haar te vinden. Nog altijd heeft hij geen spoor van haar kunnen ontdekken. Omdat hij steeds verder weg raakte kon hij tante niet meer berichten. Tante Sjalotte werd hierdoor onge- rust en ze stuurde nog een beste kridder op pad; Veork. Hij moet zowel de keukenprinses als Sjukom zien te vinden. Beide be- stekridders ontmoeten elkaar in het griezelkasteel. Zouden de beste- kridders de keukenprinses vinden? Kakki Prakki voert deze voorstel ling op zaterdag en zondag op. Aanvang van de voorstelling is 12.00 uur en 16.00 uur op zater dag 12 juli en 12.00 en 15.00 uur op zondag 13 juli.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 23