WINTERDIENST 1997-1998 Doe de 'Spitsproef' en maak kans op een prachtige prijs m Tram weer terug op de Beijerlandselaan 4 1 Aanleg Beneluxlijn BUSLIJNEN 60 EN 61 BIJTEN SPITS AF IN FILEBESTRIJDING LIJN 20 RIJDT OP KOERS 5 Doe de spits-. proef Beneluxlijn: werk in voorbereiding Uitgave najaar 1997 Twee keer per jaar stemt de RET de dienstregeling van tram, bus en metro af op het gebruik door de reizigers. Maakten in de zomermaanden minder mensen gebruik van het openbaar vervoer, nu de zomervakantie achter ons ligt stromen de bussen, trams en metro's weer vol. Daarom rijdt de RET vanaf 1 September volgens de nieuwe winter dienstregeling weer vaker en met meer voertuigen. Ook is een aantal afzonderlijke lijnen aangepast, zodat ze beter op elkaar en op de wensen van de klanten zijn afgestemd. Vooral in Viaardingen en Ridderkerk zijn de veranderingen merkbaar met enkeie nieuwe buslijnen. Nieuw: buslijn 55 in Viaardingen Viaardingen De Tijden De Lijnen Speel het Spitsspel Lage vloer NIEUWS RET Nteum is het informatteblad voor reizigers van de RET met wijzigingen m de dienstregehng en actueel RETnieuws voor de regio Rijnmond. In dit nummer: Nieuwe winterdienstregeling Wijzigingen RET-lijnen Spitsproef met buslijn 60 en 61 I TramPlus: lijn 20 op koers Wijzigingen bij Vervoer op Maat Dagkaart Wereldhavendagen Nieuwe bewegwijzering Albert Heijn op Churchillplein Proef bus-taxi voortgezet Vraag Antwoord RET Servicenummers/adressen Heeft u vragen, opmerkingen of wilt u meer informatie over de RET, dan kunt u terecht in het RET Servicepunt aan de Coolsingel 141. In het RET Servicepunt worden ook eventuele klachten persoonlijk behandeld en vindt u gehoor voor goede ideeen en tips. U kunt ook bellen met: (010) 447 53 93. Nieuwe buslijnen in Viaardingen en Ridderkerk bus in een ring via de Beatrixstraat, Waalstraat, Albrandswaardseweg, Albrandswaardsedijk, Delta Ziekenhuis, Schroeder van der Kolklaan en Groene Kruisweg weer terug naar het metro- station. Lijn 65 rijdt niet meer naar Hoogvliet. Het deel van buslijn 65 tussen Hoogvliet en Pernis heet voortaan (weer) buslijn 74. De route en tijden zijn gelijk gebleven. Betere aansluiting Capelle/ Alexander Op de Oost-Westlijn van de metro gelden in de avonduren en op zondag andere veftrektijdetr dan u gewend berit WfCSpfcn^raYfrtkfde metro steeds vijf minuten later. De metro uit Zevenkamp vertrekt juist drie minuten vroeger. Daardoor hoeft u op station Capelsebrug voortaan maar twee minuten te wachten op uw aansluiting naar Capelle of NS station Alexander. De wachttijd was zeven minuten. Tramlijn 17: opgeheven Lijn 17, van Oostplein naar Spangen, rijdt op 31 augustus voor het laatst. Er maakten te weinig mensen gebruik van deze tram, vooral omdat de lijn voor een groot deel samenvalt met de routes van trams 1 en 7. Om reizigers toch rechtstreeks van Spangen naar het stadscentrum en terug te brengen, is de route van 1 lijn doorgetrokken van CS via de Van Oldenbarneveltplaats en rs naar Oostplein. Buslijnen 60 en 61 verbinden Viaardingen en Ridderkerk Helemaal nieuw zijn de lijnen 60 en 61 naar Ridderkerk. Buslijn 60 rijdt van WIJZIGINGEN VLAARDINGEN Ridderkerk, het Raadhuisplein. Na de stop bij Shell Pernis is de route voor een deel gelijk aan die van buslijn 60. De nieuwe buslijnen zorgen ook voor een snelle verbinding tussen Rotterdam Zuid en Ridderkerk. Meer over deze nieuwe lijnen leest u verder- op in dit nummer van RET Nieuws. De nieuwe buslijn 55 zorgt overdag voor een snellere verbinding tussen delen van de Vlaardingse wijk Holy en het centrum van Viaardingen. De route loopt vanaf Viaardingen Holy Noord, via de Holysingel, de Burg. Heusdenslaan en het Liesveldviaduct naar NS station Oost. De lijn vormt een bijzonder duo met lijn 56. Deze drukke lijn van NS station Viaardingen West naar Holy Noord rijdt voortaan alleen nog via de Lepelaarsingel. Reizigers zijn daardoor drie minuten eerder op hun plaats van bestemming. Een deel van de bussen van buslijn 56 naar Holy eindigt niet op de Olmendreef bij de begraafplaats, maar rijdt door over de Holysingel naar het Liesveldviaduct en station Viaardingen Oost. Bij de begraafplaats verandert de lijn van 56 Schiedam (Schiedam-Woudhoek Tramlijn 20: eerste rit Vanaf 1 September rijdt lijn 20 over de Beijerlandselaan. Daarmee is de tram, na dertig jaar afwezigheid, weer terug in deze drukke winkelstraat. Nu de nieuwe route klaar is, vervalt de tijdelijke route over de Putselaan. Vanaf de Randweg rijdt lijn 20 voortaan in een rechte lijn naar de Laan op Zuid. Buslijn 31: alleen nog doordeweeks Buslijn 31 (NS station Alexander-Capelle Centrum) rijdt vanaf 1 September niet meer's avonds en in het weekend. Op werkdagen rijdt deze lijn in de spits en 's middags elke dertig minuten, tussen 9.00 en 12.00 uur een keer in het uur. Andere route voor buslijn 52 Lijn 52 (NS station Schiedam- Vlaardingen Westerhoofd) rijdt voortaan niet meer over de Vlaardingse Hoflaan, maar via station Viaardingen Oost. Dit is een van de wijzigingen die zorgen voor een snellere verbinding tussen verschillende delen van Viaar dingen en het NS station. Doordeweeks (tot ca. 18.00 uur) heeft de lijn als eindpunt om en om Viaardingen Westerhoofd en het Liesveld Viaduct. Buslijnen 65 en 74: snel duo Buslijn 65 blijft voortaan in Poortugaal. Vanaf metrostation Poortugaal rijdt de Viaardingen Holy-Noord) wngweg (Holy-Ziekenhuis(5 7) DEVIJFD Station Viaardingen- Visarding VANBAERlf SfftAAT GR00t^M\ Station Viaardingen Viaardingen West Vervallen route (Vlaardingen-Westerhoofduyjj maassluisseo0* Viaardingen Holy langs Stormhoek, de ECT en het bedrijventerrein Waal- haven-Zuid via Rotterdam Lombardijen naar Ridderkerk Drievliet. De nieuwe lijn 61 rijdt rechtstreeks'van het centrum van Spijkenisse naar hartje in lijn 55, zonder dat reizigers hoeven over te stappen. Ook in omgekeerde richting vindt deze 'wisseltruc' plaats. Zo blijft het Holy Ziekenhuis toch goed bereikbaar. Het Holy Ziekenhuis is ook te bereiken met buslijnen 52, 57 en 60. In het boekje 'De Tijden' vindt u een compleet overzicht van alle vertrektijden van bus, tram en metro. 'De Tijden' is voor 3,00 te koop bij alle RET Verkoop- Informatie- punten en in het RET Servicepunt aan de Coolsingel 141Daar is ook een handig bewaar- mapje verkrijgbaar voor slechts 2,00. Losse 'Tijden'-bladen voor een bepaalde lijn kunt u vanaf 1 September gratis afhalen bij de chauffeur van de lijn waarmee u reist. Deze losse bladen zijn niet verkrijgbaar bij de Verkoop- Informatiepunten of bij het RET Servicepunt. Alle metro-, bus- en tramlijnen treft u overzichtelijk bij elkaar aan op de plattegrond 'De Lijnen'. In 6en oogopslag vindt u de juiste route. 'De Lijnen' is gratis verkrijgbaar bij alle RET Verkoop- Informatiepunten en bij het RET Servicepunt. Elders op deze pagina heeft u al iets kunnen lezen over de nieuwe buslijnen 60 en 61. Lijn 60 rijdt tussen Ridderkerk en Viaardingen en lijn 61 vervoert reizigers rechtstreeks van Ridderkerk naar Spijkenisse Centrum en terug. De nieuwe spitslijnen 60 en 61 maken onderdeel uit van het Fileplan Rotterdam. Het fileplan is een samenwerking tussen de stads- regio Rotterdam, Rijkswaterstaat Zuid-Holland, bedrijven en maat- schappelijke organisaties. Met het Fileplan Rotterdam wordt gewerkt aan filebestrijding in de hoogste ver- snelling. Met samenhangende maat- regelen, meer geld en meer mensen gaan we sneller en slimmer aan de slag. Samen werken aan bereikbaar- heid is zorgen voor een betere bereik- baarheid van de regio Rotterdam. U kunt heel aantrekkelijk kennis- maken met de nieuwe buslijnen. Lees het Rotterdams Dagblad en de Maasstad huis-aan-huisbladen eind augustus met extra aandacht. Daarin komt u namelijk een advertentie tegen over de 'Spitsproef', speciaal voor de reizigers van buslijn 60 en 61. Bij de advertentie zit een coupon. Als u die ingevuld inlevert bij de chauffeur van lijn 60 en 61 maakt u kans op een van de prachtige reisprijzen. De hele maand September loopt u ook kans om in de bussen van lijn 60 en 61 razende reporter Harry-Jan Bus tegen te komen. Deze onvervalst Rotterdamse cabaretier en presentator bij Radio Rijnmond speelt met reizigers het Spitsspel. Daarmee maakt u kans op een weekend Euro Disney voor twee personen. Woont u langs de route van de nieuwe lijnen, dan krijgt u eind augustus gratis de speciale Spitskrant thuis met alle informatie over de vertrektijden en routes van lijn 60 en 61Uiteraard kunt u in de Spitskrant ook lezen hoe u een van de prijzen kunt winnen. Deze informatie kunt u ook krijgen door te bellen met het speciale informatienummer van de RET: 0800-6061. Buslijn CD met halte Buslijn G® met halte - otterdam4 J"'.' -_ic£:.*-•> Viaardingen Krirripen a/d iJssel .Kn'snpe/i a/d Lek Schiedam Sllkkervew Holec Ml .£olpes Rotterdam Zuid D'.V' Perni Ridderk Shell Pernis (Riddffcerk Drievliet f1' Barendrecht Rbocwv Hoogvliet Popttagaal Heerjanc Centrum i Heinenoord Zwijndrecht SftijitefliSSI! Tramlijn 20 rijdt met ingang van 1 September over de Beijerlandselaan. Daarmee heeft de lijn haar definitieve koers te pakken. Na ruim dertig jaar keert de tram terug in deze beiangrijke winkelstraat. Dat wordt gevierd op zaterdag 30 augustus. Tegelijk start een reclamecampagne die de Boulevard-Zuid als winkelgebied onder de aandacht van winkelend en reizend Rotterdam brengt. De bouw van het laatste stukje trambaan voor lijn 20 duurde langer dan de bedoeling was. Vervelend voor de reizigers, maar natuurlijk ook voor de winkeliers en bewoners. Vandaar dat de winkeliers en de RET er een flink feest van maken. Op 30 augustus kunt u op een feestelijk aange- klede Boulevard- Zuid optredens bijwonen van Gordon en Gerard Joling en plaatselijke t muzikanten. /ill 1Q Daarnaast is er een speciale eerste rit van lijn 20 met daarbij de nodige officiele handelingen. Het programma begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. U bent van harte welkom! Wanneer komt de volgende tram? Met het nieuwe stuk trambaan zet lijn 20 weer een stap richting TramPlus. In de loop van volgend jaar krijgen alle haltes van deze lijn grotere wachthuis- jes dan u tot nu toe gewend bent. Bovendien worden de haltepalen vervangen door actuele reisinformatie. Daarop is te zien over hoeveel minuten de volgende tram komt. En dat is heel handig, zeker als de tram een keer onverhoopt vertraging heeft. Kunt u nog even een halfje bruin of een bloe- metje kopen en toch de tram halen. Over een paar jaar komen er nieuwe trams met een lage vloer. Dat verge- makkelijkt het instappen. Voorlopig rijdt lijn 20 met speciaal omgebouwde trams, voorzien van onder meer een fris en comfortabel interieur, kaart- automaten en dubbel glas. En, vanaf eind augustus, met reclame voor Boulevard-Zuid. De voorbereidingen voor de tweede Noord-Zuidverbinding van de metro, de Beneluxlijn, zijn in voile gang. De bouw van het eerste tunneldeel, onder het Schiedamse Plein 1940-1945, start in September. Daarna start ook de bouw op diverse andere plaatsen langs de lijn. Langs het hele trace worden nu al locaties bouwrijp gemaakt. De nieuwe lijn loopt van Marconiplein via NS-station Schiedam Centrum door de 2e Beneluxtunnel en Pernis naar Hoogvliet. Het 11,8 kilometer lange traject loopt voor een deel ondergronds en deels over een viaduct. De Beneluxlijn krijgt in totaal zes nieuwe stations, vier in Schiedam, een bij Pernis en een in Hoogvliet. In Hoogvliet komt station Tussenwater, dat aansluit op de bestaande Noord-Zuidlijn. Tijdens de bouw van station Tussen water gaat het metroverkeer tussen Centraal Station en Spijkenisse gewoon door. In 2002 kunt u voor het eerst gebruik maken van deze nieuwe metrolijn. 'ROTTERDAM voorbereidende werken BET infoxmatie: (HO 208 86 66 <J*iaeoK*#w«rk«n Voor meer informatie over de Beneluxlijn kunt u bellen met nummer (010) 208 86 66. Ook kunt u binnenlopen in het informatiecentrum aan het Stations- plein 2 in Schiedam. Het centrum is open tijdens kantooruren en op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 20