1 Alles kan nu ook met tapijt Schilderen metvakverf i Nieuwe uitvinding verbetert lattenbodem Lachen met antwoordapparaat Kleurig kunststof Zelf decoreren eenvoudig met hobbydoos Het gaat goed met onze economie en vrijwel alle Nederlanders pro fiteren daarvan. Niet alleen daalt de werkloosheid, maar ook kun- nen steeds meer Nederlanders een eigen huis kopen. In 1996 woonde de helft van de Nederlandse huis- houdens in een eigen woning. Door de aanhoudende waardestij ging van huizen hebben al deze mensen inmiddels een lekker ap peltje voor de dorst. OA 1 Bedbodems zijn immer in ont- wikkeling. Onlangs is een nieuwe mijlpaal bereikt. Dunlopillo Ne derland b.v. meldt trots dat er nu een lattenbodem is met een spe- ciale schouderzone. De nieuwste tapijtcollecties blij- ken verrassende mogelijkheden in zich te hebben. Dankzij verschil- lende maten en tinten zijn moeite- loos creatieve patronen op de vloer te leggen. Een originele welkomstbood- schap op het antwoordappa raat of de VoiceMail wil ie- dereen wel, maar het kost vaak wat hoofdbrekens. Dat hoeft nu niet meer, want er is een cd uitgebracht waar meer dan twintig verschillende, leuke antwoordteksten kant- en-klaar op staan. Het schijf- je is op eenvoudige wijze gratis te verkrijgen. MaasstaD Eigen woning: appeltje voor de dorst dankzij waardestijging De drie miljoen eigen woningen, die Ne- derland telt, waren eind 1995 samen zes- honderd miljard gulden waard, volgens berekeningen van het Centraal Planbu- reau. Alleen al in 1996 stegen de koop- woningen gezamenlijk met ongeveer vijftig miljard in waarde. Die toename zet in 1997 onverminderd door. Dat betekent dat alle huiseigenaren op dit moment vermogen opbouwen. Hun onroerend goed is nu al veelal meer waard dan het bedrag aan hypotheek- schuld dat er op rust. Als zij na dertig jaar de hypotheeklening hebben afge- lost, bezitten ze met hun woning een aar- dig kapitaal. Een rustig gevoel, zo'n ap peltje voor de dorst op de oude dag. Volgens het Centraal Planbureau consu- meren de Nederlanders gemiddeld slechts tien procent van hun vermogens- winst. Dat betekent dat een klein deel van de overwaarde op koopwoningen wordt omgezet in geld, door middel van een tweede of verhoogde hypotheek. Dat geld gaat in verbeteringen aan het eigen huis zitten. Veel woningbezitters zijn in deze tijd in de gelegenheid om een nieuwe parket- vloer, een badkamer of iets dergelijks aan te schaffen. De verbouwingen lopen uiteen van het plaatsen van een dakkapel tot het vergroten van de woonkamer door een stukje uit te bouwen in de tuin. Het zijn ingrijpende klussen waar een aannemer aan te pas moet komen en waarmee vaak duizenden guldens ge- Eigen woningbezit is populair in Nederland. moeid zijn. De woning wordt wel door- gaans tienduizenden guldens meer waard. Zo'n investering in het huis is in- teressant en dat beseffen veel Neder landers. Wie een huis huurt, bekijkt al die activi- teiten misschien met stijgende verba- zing. Vervolgens gaat de huurder eens rekenen. Velen komen tot de slotsom, dat ook voor hen het kopen van een huis voordeliger is. Vooral omdat de huren vandaag de dag behoorlijk hoog zijn. Nu de rente laag is, is een hypotheekle ning vaak af te sluiten tegen een maand- last, die niet veel hoger is dan de huur. ss Professionele verf is niet meer alleen weggelegd voor de vakman. De doe-het-zelver kan deze kwaliteitsproducten tegenwoordig ook kopen. Sigma Coatings heeft on- langs vijf nieuwe producten aan het assortiment vakverf toegevoegd. Het zijn zogenaamde 'high solid-producten, die het milieu ontzien, want ze bevatten de helft minder oplosmiddel. Toch strijken deze verfsoorten net zo makkelijk weg als normale, terpentineverdunbare verven. Bovendien is met deze high solid-producten in een keer een hogere laagdikte aan te brengen, en dat biedt een betere dekking. De nieuwe serie omvat drie lakken en twee beitsen. De Sigma S2U solid gloss is een hoogglanzende voor- en aflak die zeer stoot- en slijtvast is. Deze is met name ge- schikt voor trappen of meubels. De andere soorten zijn bedoeld voor de buitenboel. De Sigma Schakelsolid is het product van de professionele schilder. Het is een een- potssysteem, dat goede dekking heeft, en waarmee ook onder koude omstandigheden is te verven. Meer informatie is verkrijgbaar bij de vakhandelaar (de Vakverf-dealer) of bij Sigma Coatings DHZ, telefoon 0297 - 5451374. In plaats van de tot nu toe gebruikelijke dwarslatten zijn er ter hoogte van de schouderpartij korte lengtelatten inge- bouwd. Hiermee wordt eindelijk bereikt dat de persoon die op het bed ligt, zowel in rug- als in zijligging voortdurend de juiste ondersteuning krijgt. Tot nu toe boden lattenbodemsystemen alleen de juiste ondersteuning aan een persoon in rugligging. Op dat moment mag namelijk de inzakking niet al te sterk zijn, anders ontstaat een verkeerde kin-op-de-borst-positie, die rugklachten oplevert. Echter, in de zijligging zouden de schouders dieper moeten inzakken, om een foutieve stand van de halswervelko- Tapijtin bladdessin, gecombineerd met borderranden in andere tinten. Het resultaat is opmerkelijk. (Foto; Desso, Oss). Dat kan bijvoorbeeld met Desso Ensem ble, een nieuw product dat wordt gepre- senteerd als een 'uniek tapijt'. Dat komt omdat het leverbaar is in twee breedten (vier meter en 65 centimeter) en in bij- zondere kleur- en dessincombinaties. In alle modieuze kleuren zijn vier bij elkaar passende patronen beschikbaar: uni, een raster, een blad- en bloemmotief. De kleuren zijn modieus: van geel, oranje en steenrood tot lichtblauw, grijs en wit. Door de nieuwe maten is het niet meer zo kostbaar om bijvoorbeeld een border- rand langs het tapijt te leggen: daarvoor hoeft dan immers geen kamerbreed ta pijt gekocht te worden. Als een kamer 4,5 meter breed is, is het zelfs voordelig om het kamerbrede Ensemble-tapijt te combineren met rand. Die rand is dan in een ander dessin of zelfs in een compleet andere kleur te kiezen. Het is natuurlijk wel even durven: een mozaiek van tapijt te bestellen. Ook daar heeft Desso rekening mee gehouden. Er is een speciale Showbox ontwikkeld, waarmee alle combinaties in kleur en dessin zijn te leggen. Daarbij zijn diver se woonsferen op kleurige platen afge- beeld. Daarmee kunnen mensen de situ- atie thuis nabootsen en een idee krijgen van het toekomstige resultaat. Het nieuwe Ensemble-tapijt van Desso is geschikt voor woon- en slaapkamer. Het is standaard voorzien van de zoge naamde 'Retro Super Finish' hetgeen betekent dat vuil en vlekken weinig kans krijgen en schoonmaken makkelijk is. Bij een huur van duizend gulden ligt zo'n beetje het omslagpunt: op dat mo ment wordt kopen voordeliger. Infor- meert u eens naar de mogelijkheden bij uw makelaar. lorn te voorkomen. Want ook dat kan vervelende gevolgen hebben, zoals kan- telen van tussenwervelschijven, ver- slechterde doorbloeding en krampen in de nekspieren. Gezocht werd dus naar een lattenbodem, die in rugligging een te sterke inzakking van de schouder vermijdt en in zijlig ging juist wel een duidelijke inzakking garandeert. Dunlopillo claimt nu de op- lossing voor het bedbodemprobleem te hebben gevonden met de Fortiflex II. Door de korte lengtelatten kunnen de schouders in zijligging dieper wegzak- ken, omdat dan slechts weinig veerele- menten worden belast. Dat betekent een geringe tegenwaartse druk en dus een diepere inzakking. Tegelijkertijd voor- komt Fortiflex teveel inzakking in rugligging: dan worden immers veel meer lengtelatten belast zodat de tegen waartse druk toeneemt. Om de lattenbodem volledig tot zijn recht te laten komen is ook een nieuw ty pe matras ontwikkeld met een speciale schouderzone. Meer informatie: tele foon 030- 6053331. PTT Telecom komt met deze cd ter gelegenheid van de introductie van de Hi VoiceMail. Hij is in eerste instantie bedoeld voor het Voi ceMail systeem van de mobiele te lefoon, maar hij is natuurlijk ook te gebruiken voor een 'gewoon' ant woordapparaat. De cd is te winnen met een simpele prijsvraag. Daar voor liggen kraskaarten klaar bij veel winkels, waaronder Prima- foon, Kijkshop, V D, Dixons en Halfords. Het is een kwestie van krassen en de cd wordt uitgereikt. De boodschappen op de Hi Voi ceMail cd zijn ingesproken door bekende acteurs en het zijn alle- maal humoristische teksten. Zo is het mogelijk de telefoon te laten beantwoorden met de stem van een Engelse butler, die in keurig Cam- bridge-Engels humoristisch en in stijl laat weten dat de dame of heer des huizes afwezig is. In Amerika is dit al echt een rage, zo meldt PTT Telecom. De instal- latie van de gekozen tekst in de Voicebox verloopt via de eigen cd- speler en het menu van de mobiele telefoon. Transparante kunststof: ook leuk op het toilet. Transparante kunststof is op dit moment erg in trek, vooral in felle kleu ren. Vazen, bekers, kannen en schalen in transparant blauw, oranje, geel of groen geven kleurige accenten aan woonkamer en keuken. Maar ook in de badkamer is doorschijnende kunststof in opmars. Het begon met tan- denborstelbekers, maar nu zijn de eerste complete series accessoires op de markt gekomen. Tiger heeft zelfs zo'n reeks van doorzichtig kunststof voor het toilet. De collectie, in blauw, oranje of groen, omvat niet alleen een toiletrolhouder en wc-borstel met houder, maar ook een hoekkastje en een transparante toiletzitting. De wc-borstel met houder kost ongeveer zeven gulden, de toiletzitting veertig gulden. De accessoires zijn te vinden bij doe-het-zelf- zaken en bouwmarkten. De nieuwe lattenbodem: het ei van Columbus. (Foto: Dunlopillo). Met textielverf in spuitflessen kunnen zelfs jonge kinderen al prachtige decoraties maken. Zelf decoreren van kleding en gordijnen wordt eenvoudig met een nieuwe hobbydoos: SES Creatief Textielverf. Hierin zit speciale verf in flessen met spuitmondjes, waarmee gemakkelijk te werken is. Als de verf droog is, is het werkstuk glad te strijken en te fixeren met een strijkijzer. Het re sultaat is dan een watervaste, wasechte rubberprint. Zolang er nog niet is gestreken met de strijkbout is de verf moeiteloos uit te wassen, dus morsen of spetteren is geen probleem. De hobbydoos bevat verf in vier primaire kleuren en zes spuitflessen. Er kunnen dus ook nog kleuren worden gemengd. Met behulp van sjablonen is het niet moeilijk om fraaie decoraties aan te brengen op bijvoorbeeld beddengoed, lampenkap of gordijnen. Aardig is het om op kleding kleine accentjes aan te brengen, bijvoorbeeld verdwaalde poezenpootjes op epn witte bloes of een roos op de spijker- broek. Kinderen (vanaf 7 jaar) kunnen zich uitleven op een wit T-shirt of op een tafelkleed (leuk cadeautje voor oma!) In de doos zit een voorbeeld- tekening. Platen uit kleurboeken zijn natuurlijk ook goed te gebruiken als inspiratiebron. Daardoor zijn de mogelijkheden legio. De textielverf van SES Creatief is te koop in speelgoedwinkels en groot- warenhuizen voor fl. 19,95,-.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1997 | | pagina 15